Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Traian Basescu, Presedintele Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242
gigip
QUOTE(abis @ 8 Feb 2011, 06:06 PM) *
Ai dreptate.

Dintre Ponta, Antonescu, Nastase, Iliescu, Felix samd parerea mea este ca cel mai putin nociv este Basescu. Ai o problema cu asta? smile.gif

Ha,ha,ha! Eu,nu,tu da,cu vreo 15 milioane de romani jupuiti de vii de catre BUBA portocalie,de cea mai corupta si incompetenta guvernare.
Am spus-o si o repet,am trait si traiesc pe meritele mele,nu am depins de Ceausescu,Iliescu,Consatantinescu ori Basescu. Sunt sigur ca nu vei intelege vreodata ce scriu eu dar mai incerc odata ! IN AFARA DE BASESCU SI CLONELE LUI,FRATII SIAMEZI AI SAI,VADIM,GIGI BECALI ORI DAN DIACONESCU,ABSOLUT ORICE ROMAN ORI CETATEAN AL EUROPEI ESTE BINEVENIT LA CONDUCEREA TARII.
Orice om cinstit,un profesor,un doctor,un inginer ,un economist este de preferat celui MAI CORUPT,MAI IMORAL,MAI ABUZIV PRESEDINTE DIN TOATE TIMPURILE.ADAUGA AICI,BATAUS DE COPII,INFORMATOR DE SECURITATE,BUN BAUTOR(SA NU ZIC ALCOOLIC)!
gigip
Rovaniemi
QUOTE(Marduk @ 8 Feb 2011, 05:54 PM) *
se pare ca suntem in apropierea unui astfel de dezastru, sa speram ca asa se va intampla, sa speram ca exista niste romani adevarati care sa le zica " baeti de astazi nu mai puteti fura!" mwah1.gif


... în schimb puteți împrumuta ... că nici în armata de pe vremuri nu se fura, ci se împrumuta. Astăzi, armata fiind de profesioniști ... hmmm ... mi-e și groază să trag concluzia logică thumb_yello.gif
Rovaniemi
QUOTE(turbo trabant @ 8 Feb 2011, 03:10 PM) *
eu as fi curios ce joaca ilici pe ipad-ul lui biggrin.gif


ei na, păi nea Nelu e cel care face serveru' ... ca de obicei rolleyes.gif
Cucu Mucu
Nota 10 lui base pt arestarile din vami, 4 pt Pasat.
Michelle
De luat mina de pe PDL nu zici nimic( prin declaratia de aseara de la tvreu)...cam ce consecinte vezi aciea??

Mie mi se-arata acum faimoasa Alba ca Zapada a lui Lazaroiu ,cum rasare ea ca un ghiocel din zapada...
Cucu Mucu
Bre, n-am vazut/citit declaratia, deci nu pot specula prea mult pe zvonuri.
Daca asa a zis, io cred ca de fapt este o tragere de urechi paralel cu niste suturi in fund pt cei ce se gandesc sa il ignore pe viitor. Se stie ca fara sprijinul lui Base, cade sandramaua, ca majoritatea pedelistilor sunt diletanti incompententi cand vine vorba de politicia. Sa urmarim in continuare cine va fi noul sef al pdl, pt a intelege mai bine ce a vrut sa spuna. wink.gif
Michelle
Pacat.E breaking news dupa parerea mea despre un iminent breaking...un fel de separarea apelor biblica
Cucu Mucu
Bre, nu cred ca au curaj pedelistii sa plece de langa base. Cine sa ii conduca? Blaga? Sau poate Videanu? rofl.gif Cum spuneam, la prima vedere cred ca e doar santaj emotional. Adica, daca pe viitor nu faceti cum va zic, va ia mama dracului!

La tvr ma uit doar la Stefanescu.
abis
QUOTE(Cucu Mucu @ 9 Feb 2011, 10:17 AM) *
Bre, nu cred ca au curaj pedelistii sa plece de langa base.

De ce sa nu aiba curaj? Chiar o fac, dupa cum vezi ii sfideaza "indicatiile" - nu ma refer neaparat la votul in privinta lui Pasat, ci la altele multe si marunte, din care "declaratia de independenta" a lui Blaga e doar cireasa de pe tort... Daca Basescu are o cota de incredere, cum spun sondajele, numai de vreo 13%, de ce s-ar lega de o piatra de moara? smile.gif

Daca nu depaseste pana in mai anchilozarea de acum, PDL ar trebui sa se rupa in doua bucati mari: una sa ramana cu Blaga, Udrea, baronii si alta cu Macovei, Preda samd. E cam singura sansa de a avea pe scena politica un partid frecventabil.
turbo trabant
QUOTE(Michelle @ 9 Feb 2011, 11:13 AM) *
Pacat.E breaking news dupa parerea mea despre un iminent breaking...un fel de separarea apelor biblica

oh da separare a "apelor". mai curand ai uischiului de contrabanda pe de o parte si pe de alta parte a ghetii albe ca zapada.

si dupa alegeri, boborul setos va cere reunirea.
Cucu Mucu
QUOTE(abis @ 9 Feb 2011, 01:02 PM) *
De ce sa nu aiba curaj? Chiar o fac, dupa cum vezi ii sfideaza "indicatiile" - nu ma refer neaparat la votul in privinta lui Pasat, ci la altele multe si marunte, din care "declaratia de independenta" a lui Blaga e doar cireasa de pe tort... Daca Basescu are o cota de incredere, cum spun sondajele, numai de vreo 13%, de ce s-ar lega de o piatra de moara?


Pt ca fara Base nu ar mai prinde parlamentul. Cu toata cota lui scazuta, are smecheria de a intoarce in favoarea lui diverse chestii, iar pedelistii o stiu si le e frica de el. Si acum, sa fim sinceri, numai prin manevre de-ale lui Base mai pot castiga ceva. Ce personalitate pedelista se apropie de cota lui Base, aia mica asa cum e ea? O data cu separarea de Base zboara si cel putin 40-50% din voturile lor, asa ca vor face uniune cu Romania Mare sa prinda 2 scaune in parlament. rofl.gif

Vezi ca ai pus-o in tabara gresita pe Udrea. Ea va fi acolo unde e Base! jamie.gif

abis
Cu smecherii nu mai rezolva nimic acum. E timpul pentru o revolutie in PDL, ca daca raman cu oamenii de acum si cu politica de acum, in mod cert prind parlamentul, insa nu au nicio varianta pentru a ramane la guvernare.

Sunt convins ca procentele USL nu se vor mentine la nivelul de acum, insa indubitabil se vor situa la cel putin 40%, daca nu fac greseli majore. Cu UDMR si minoritati e suficient ca sa guverneze. Iar peste vreo doi-trei ani o sa isi faca iarasi March mea culpa pe aici: am fost un dobitoc! laugh.gif
De asta zic ca fara o schimbare radicala si rapida, PDL nu are nicio sansa la parlamentare. Nici la prezidentialele urmatoare. Are insa o mare sansa ulterior, pentru ca cu PSD si PNL la guvernare, este in poll position pentru castigarea urmatoarelor alegeri. O guvernare PSD plus PNL nu are cum sa fie decat dezastruoasa.
March
Basea vrea infiintarea unei formatiuni medicale de tip gestapovist. devil.gif
Marduk
Colegiul Medicilor rofl.gif aia nu sunt in stare sa gaseasca un vinovat de malpraxis dar sa te duci si sa-i intrebi daca Beuran, marele profesor a operat corect sau nu. Sa fim seriosi cand e vorba de multi bani, multi, mai multi decat ne inchipuim noi toti de pe forum, orcine pune botul fara sa mai intrebe nimic, darmite romanii.

"Ce cred ca trebuie sa rezolvam? Nu mai trebuie, asa cum politicienii n-au dreptul sa stabileasca in locul judecatorilor si procurorilor, la fel nici medicii n-au dreptul sa stabileasca in locul judecatorilor si procurorilor. Va trebui sa facem un serviciu specializat pentru cei carora le plesnesc rotulele cand sunt chemati la Tribunal, altora le plesneste inima, altii lesina, altii devin foarte bolnavi, desi, altfel, sunt extraordinar de vioi."

Nu stiu despre ce serviciu vorbeste Basescu, dar stiu sigur ca trebuie facut ceva, pentru cei care se sustrag judecatii pe motive medicale.
March
QUOTE(Cucu Mucu @ 9 Feb 2011, 12:17 PM) *
Bre, nu cred ca au curaj pedelistii sa plece de langa base. Cine sa ii conduca? Blaga? Sau poate Videanu?


Zeus, out of PDL. Cum a fost exclus Basescu de la negocierile pentru sefia partidului

Mania lui Traian Basescu, exprimata aseara la TVR, impotriva PDL, nu are drept cauza votul impotriva arestarii lui Pasat sI faptul ca partidul a ignorat indemnul sau in privinta luptei anti-coruptie, ci faptul ca el insusI, Zeus, isi pierde influenta si puterea asupra partidului. Mai mult, Basescu a fost exclus de la negocierile pentru sefia partidulu, purtate exclusiv de gruparea Blaga-Videanu cu sefii organizatiilor judetene. Nu el vrea s-o rupa cu PDL, ci PDL a rupt-o deja cu Basescu. spoton.gif

gigip
QUOTE(March @ 9 Feb 2011, 04:33 PM) *
Basea vrea infiintarea unei formatiuni medicale de tip gestapovist. devil.gif

Buna ideie,dar prima ar fi sa angajeze un psihiatru la Cotroceni,prietenii stiu de ce!
gigip
March
QUOTE(Marduk @ 9 Feb 2011, 06:50 PM) *
Nu stiu despre ce serviciu vorbeste Basescu, dar stiu sigur ca trebuie facut ceva, pentru cei care se sustrag judecatii pe motive medicale.

Mai jos de mocirla in care a intrat aseara la cuvantarea ai hahaita prosteste n-are unde sa mai cada !

Marduk
Oricum nu mai avea nicio sansa, daca si-a pus boierii in cap plateste trebuia sa le rupa ridichia de prima data, dar s-a vrut democrat iar acum paraseste scena democratic. In istoria acestei tari nu exista domnitor care sa nu fi intrat in conflict cu boierii, putini domni au castigat iar pentru a castiga au trebuit sa scurteze de cap boierii cei mai rai pentru a ridica in locul lor oameni simpli, modesti dar devotati.
Cucu Mucu
QUOTE(Marduk @ 9 Feb 2011, 04:50 PM) *
Nu stiu despre ce serviciu vorbeste Basescu, dar stiu sigur ca trebuie facut ceva, pentru cei care se sustrag judecatii pe motive medicale.


Subscriu! Si ce nu mai inteleg eu este imunitatea parlamentarilor. Nu cumva e neconstitutionala, fiind in contradictie cu "Nimeni nu e mai presus de lege"?
March
Abis, Marduk & alti portocalii,

Pregatiti-va sa va schimbati culoarea. "Jupanu" pregateste ruperea partidului portocaliu si infiintarea unei "Albe ca zapada" tongue.gif
turbo trabant
QUOTE(March @ 9 Feb 2011, 08:58 PM) *
si infiintarea unei "Albe ca zapada" tongue.gif

deja are si un pitic la virgina asta. rofl.gif
Marduk
QUOTE(March @ 9 Feb 2011, 07:58 PM) *
Pregatiti-va sa va schimbati culoarea. "Jupanu" pregateste ruperea partidului portocaliu si infiintarea unei "Albe ca zapada"

Sa-l rupa si sa ramana doar cu cei care chiar vor schimbare, modernizare, nu cu cei care o mimeaza.
abis
QUOTE(March @ 9 Feb 2011, 07:58 PM) *
Abis, Marduk & alti portocalii,

Pregatiti-va sa va schimbati culoarea. "Jupanu" pregateste ruperea partidului portocaliu si infiintarea unei "Albe ca zapada"

Esti in intarziere. Am spus de mult ca asta este o solutie foarte buna. smile.gif

Ca ar trebui sa se rupa aripa celor care chiar vor sa faca ceva (gen Macovei si Preda) si sa ramana balastul
Cucu Mucu
Nu se rupe nimic, decat fasul lui Blaga. Nu va faceti sperante desarte!
March
QUOTE(Marduk @ 9 Feb 2011, 10:31 PM) *
Sa-l rupa si sa ramana doar cu cei care chiar vor schimbare, modernizare, nu cu cei care o mimeaza.


rofl.gif Si sa-i vedeti pe pedelistii vopsiti cum vor ataca PDL-ul. Si sa-i vedeti ce revolutionari vor fi... Si da-i, si lupta! Ultima gaselnita lazaroaie pentru prostirea romanilor.. jamie.gif
March
Hopaaa ! Basea a intrat in panica realizand ca bomba "vamala" pe care a detonat-o s-ar putea sa ajunga sub scaunele fruntasilor PDL !! Si care bomba ar putea sa rupa si un picior ,ce putin, din scaunul lui !
Si acum incearca s-o dea la intors intr-un interviu fulger pe care l-a comandat la RRA ! Dupa cum am zis. Mai jos numai poate sa se duca din mocirla in care s-a instalat !
gigip
QUOTE(March @ 10 Feb 2011, 03:14 PM) *
Hopaaa ! Basea a intrat in panica realizand ca bomba "vamala" pe care a detonat-o s-ar putea sa ajunga sub scaunele fruntasilor PDL !! Si care bomba ar putea sa rupa si un picior ,ce putin, din scaunul lui !
Si acum incearca s-o dea la intors intr-un interviu fulger pe care l-a comandat la RRA ! Dupa cum am zis. Mai jos numai poate sa se duca din mocirla in care s-a instalat !

Tetio,a luat-o rau pe aratura!Stiam ca e zbanghiu dar acum s-a dilit (nu delete) rau.Aloo,portocaliilor,rezervati un salon la sonati pentru idolul vostru,
poate mai sunt sanse de salvare!
gigip
abis
QUOTE(March @ 10 Feb 2011, 03:14 PM) *
Hopaaa ! Basea a intrat in panica realizand ca bomba "vamala" pe care a detonat-o s-ar putea sa ajunga sub scaunele fruntasilor PDL !!

In acelasi interviu Basescu transmite vamesilor arestati ceva de genul ca daca spun, cu nume si prenume, cui dadeau banii, pot scapa cu inchisoare mai putina ori deloc. Deci se pare ca omul chiar vrea sa ajunga "bomba" sub toate scaunele, inclusiv ale pedelistilor.
Cucu Mucu
QUOTE(abis @ 10 Feb 2011, 04:40 PM) *
In acelasi interviu Basescu transmite vamesilor arestati ceva de genul ca daca spun, cu nume si prenume, cui dadeau banii, pot scapa cu inchisoare mai putina ori deloc. Deci se pare ca omul chiar vrea sa ajunga "bomba" sub toate scaunele, inclusiv ale pedelistilor.


Asta e manevra de militian! rofl.gif Intreaba-l pe nea gigip de cate ori nu o fi aplicat manevra asta sa afle mai multe de la "intervievati".
March
QUOTE(abis @ 10 Feb 2011, 06:40 PM) *
In acelasi interviu Basescu transmite vamesilor arestati ceva de genul ca daca spun, cu nume si prenume, cui dadeau banii, pot scapa cu inchisoare mai putina ori deloc. Deci se pare ca omul chiar vrea sa ajunga "bomba" sub toate scaunele, inclusiv ale pedelistilor.

Ahaaa ! INsfarsit ai realizat si tu ce stie toata lumea. Ca Basea comanda DNA cand si cum sa actioneze devil.gif
March
Din ciclul : " Mocirla prezidentiala " ,

Mesajul lui Traian catre arestati: ”Turnati si o sa scapati”

Faptul că, în orice țară civilizată un președinte nu se poate implica public în negocieri cu potențiali infractori, acesta fiind, cel mult, rolul procurorilor, e încă o dovadă, în opinia noastră, că asistăm la o acțiune cu substrat politic clar.
abis
QUOTE(March @ 10 Feb 2011, 04:55 PM) *
INsfarsit ai realizat si tu ce stie toata lumea. Ca Basea comanda DNA cand si cum sa actioneze

Comanda pe dracu' laugh.gif

Nu DNA hotaraste cati ani de inchisoare ia un inculpat. Ci judecatorul. Daca erai destept puteai sugera ca Basescu comanda judecatorilor, nu DNA-ului. wink.gif

Deci, care e substratul ala politic clar daca Basescu cere public vamesilor sa-i toarne pe capii retelei? smile.gif

Parca esti pe pilot automat, la fiecare silaba scoasa de Basescu trantesti un link, un scurt citat din articolul respectiv (evident, din presa "independenta", adica dependenta doar de banii mogulului) si cativa zambareti ce denota indignare. rofl.gif
March
QUOTE(abis @ 10 Feb 2011, 07:37 PM) *
Comanda pe dracu' laugh.gif

Nu DNA hotaraste cati ani de inchisoare ia un inculpat.

Nu. Dar circul ei il fac la comanda politica.
Si nu mai va scremeti sa-l aparati pe "Jupan" ! Ca dincolo de limita ridicolului numai aveti unde sa sariti !
gigip
QUOTE(March @ 10 Feb 2011, 06:41 PM) *
Nu. Dar circul ei il fac la comanda politica.
Si nu mai va scremeti sa-l aparati pe "Jupan" ! Ca dincolo de limita ridicolului numai aveti unde sa sariti !

Tetio,lasa-l in pace pe puradelul abisal,ca nu stie nimic.Din '89 incoace orice politist anchetator lucreaza in echipa cu un procuror,procurorii au judecatorii lor de casa,iar judecatorii,mare parte dintre ei au blaturile cu avocatii.Un dosar,mai ales cu interes politic,este preluat pe filiera de la politistul anchetator,la procurorul agreat si la completul de judecata favorit,pentru a se da sentinta care trebuie.Stiu ca va sustine,infantil ca repartizarea cauzelor pe judecatori e aleatorie,dar,in Romanica,daca vrei,poti orice.
gigip
March
QUOTE(gigip @ 10 Feb 2011, 10:11 PM) *
orice politist anchetator lucreaza in echipa cu un procuror,procurorii au judecatorii lor de casa,iar judecatorii,mare parte dintre ei au blaturile cu avocatii.Un dosar,mai ales cu interes politic,este preluat pe filiera de la politistul anchetator,la procurorul agreat si la completul de judecata favorit,pentru a se da sentinta care trebuie.
gigip

Asa e. Presa a semnalat asta de nenumarate ori !
March
In timp ce "Jupanul" lor le da indicatii pretioase pe toate canalele cum sa procedeze cu penalul Pasat, liderii pedelistii ii dau cu flit si refuza sa-l excluda din partid !

Dar nu-i exclus ca Basea in public sa hahaie placa asta contra lui Pasat , iar in subteran sa le spuna pedelacheilor sa-l tina in interior. Va dati seama ca daca portocalii l-ar lasa din brate pe cati i-ar da pe goarna Pasat asta ?!
gigip
QUOTE(March @ 14 Feb 2011, 04:35 PM) *
In timp ce "Jupanul" lor le da indicatii pretioase pe toate canalele cum sa procedeze cu penalul Pasat, liderii pedelistii ii dau cu flit si refuza sa-l excluda din partid !

Dar nu-i exclus ca Basea in public sa hahaie placa asta contra lui Pasat , iar in subteran sa le spuna pedelacheilor sa-l tina in interior. Va dati seama ca daca portocalii l-ar lasa din brate pe cati i-ar da pe goarna Pasat asta ?!

Tetio,ai dreptate!Daca macane santajistul,s-ales bules de guzganii portocalii,bulaul ii mananca! Doar 3 din conducerea pedeleului au votat pentru excludere,ceilalti,cum a ordonat cabinetul 2.
Sa le fie rusine!
gigip
gigip
QUOTE(March @ 14 Feb 2011, 04:35 PM) *
In timp ce "Jupanul" lor le da indicatii pretioase pe toate canalele cum sa procedeze cu penalul Pasat, liderii pedelistii ii dau cu flit si refuza sa-l excluda din partid !

Dar nu-i exclus ca Basea in public sa hahaie placa asta contra lui Pasat , iar in subteran sa le spuna pedelacheilor sa-l tina in interior. Va dati seama ca daca portocalii l-ar lasa din brate pe cati i-ar da pe goarna Pasat asta ?!

Acum,jupanul isi cauta alta sluga in locul lui Boc al 5-lea! Cred ca il pregateste pe Hoara ori pe talambul de Tamaceanu!!!
gigip
March
QUOTE(gigip @ 14 Feb 2011, 11:25 PM) *
Acum,jupanul isi cauta alta sluga in locul lui Boc al 5-lea! Cred ca il pregateste pe Hoara ori pe talambul de Tamaceanu!!!
gigip

Handicapatul asta ar fi cireasa de pe tortul pedelist ! rofl.gif
March
Basea a turbat ! Simtind ca-i scapa partidul de sub control a inceput sa se agite in stanga si in dreapta ca un samsar de partide si nu ca un presedinte. In dispretul total al hartiei care inca se cheama Constitutie, convoaca sedinta de partid in Palatul Cotroceni incercand sa-i gaseasca un inlocuitor ( cu "nechezol" - adica care sa-i raspunda la comenzi ) Boccului pe care vrea sa-l trimita la partid si prin care vrea sa traga sforile ! Numai ca iata , ce sa vezi si sa auzi, adunatura de pedelisti ii pune frana ! Nu vor un "independent" in fruntea guvernului ! tongue.gif Astfel ca Basea trebuie sa discute din nou cu fruntasii pedelisti ( azi 15/02 ) ca sa-i convinga ca matrapazlacul lui e bun pentru ei .
March
Nimic sfint - Cum a ajuns Dumnezeu agent electoral pentru Basescu
devil.gif
Marduk
QUOTE(March @ 15 Feb 2011, 01:39 PM) *
Basea a turbat ! Simtind ca-i scapa partidul de sub control a inceput sa se agite in stanga si in dreapta ca un samsar de partide si nu ca un presedinte.

De partid il doare exact in varful pantofilor, problema lui si a PDL-ului sunt alegatorii, procentajele, daca ar intra iar in gratiile alegatorilor, isi face alt partid si gata, dar ma indoiesc ca va mai reusi sa salveze ceva. Un marinar bun dar fara noroc, cum s-ar spune in mediul marinaresc.
March
Iata de ce e disperat Basea ohyeah.gif

(...) o parte dintre greii partidului nu acceptă ca Emil Boc să fie candidat unic, impus din nou de către Traian Băsescu în fruntea partidului. De altfel, potrivit unor surse participante la şedinţele de noapte, Vasile Blaga a avut o reacţie tranşantă şi dură la adresa ideii reîntoarcerii lui Boc la partid, pe funcţia de preşedinte. “Dacă Boc calcă la partid, îl spulber!”, ar fi spus secretarul general al democrat-liberalilor în faţa lui Traian Băsescu, fără să se înţeleagă însă dacă era vorba de o spulberare fizică sau una în cadrul alegerilor pentru funcţia de preşedinte.

Sursele citate susţin că şi liderul de la Caraş Severin, Sorin Frunzăverde, a avut şi el un dialog neortodox cu Traian Băsescu, pe care n-a vrut să-l apeleze politicos, spunându-i “domnule preşedinte”, ci l-a numit direct, ‚Traiane”, în faţa tuturor: “Traiane, ai ajuns unde ţi-am zis că o să ajungi! Partidul ăsta este condus de Gelu Vişan şi Alin Popoviciu, de a ajuns să ne înjure toată lumea!” Frunzăverde şi-a îndreptat tirul şi asupra Robertei Anastase, preşedinta Camerei Deputaţilor, pe care a acuzat-o pentru fraudarea votului de la legea pensiilor, spunând că este responsabilă pentru ruperea relaţiilor cu Opoziţia. “Cum vreţi voi să conduceţi ţara fără Opoziţie?! N-aţi înţeles nimic despre ce înseamnă să conduci o ţară!”, ar fi spus Frunzăverde. Sursele Jurnalului Naţional spun că Roberta Anastase era lividă, încercând să se ascundă de privirile colegilor. Aceeaşi atitudine a avut-o şi Elena Udrea, care a încercat pe parcursul discuţiilor să se facă neobservată, punându-şi mâinile la ochi, sub pretextul că are de vorbit la telefon sau de citit ceva.


Marduk
Eu cred ca nu e vorba de nici un Gelu Visan sau Alin Popoviciu, dar marele mason vrea sa se dea si el mare, PDL-ul a castigat si a pierdut tot pe mana lui Basescu. Pana mai acum un an toti il slaveau si-l ascultau facuti pres in fata lui, acum sar toti cu gura, la fel se intampla si in situatia din vami toti stiau dar nu au facut nimic pana azi acum toti cauta un tap ispasitor in persoana lui Marica. Asa e neamul asta idiot, tace si indura pana in ultima clipa apoi sare si da cu gura de cat de multe ar fi facut si unii si altii.
turbo trabant
deci o sa fie prim ministru de la BNR. nu e rau.
abis
QUOTE(Marduk @ 15 Feb 2011, 04:28 PM) *
ma indoiesc ca va mai reusi sa salveze ceva

Am mai iesit el din situatii in care parea sa nu aiba nicio iesire... Acum joaca o carte decisiva pentru 2012 si chiar 2014. Nu-i exclus sa-i iasa din nou: un guvern nou, cu un premier cu imagine buna, cu ministri ceva mai spalati, cu un inceput de crestere economica, cu investii majore in infrastructura de-acum incolo, poate recupera rapid multe din procentele pierdute.

Eu zic ca disperarea se vede acum nu la Basescu, ci la iresponsabilul ala de Ponta, cu indemnurile lui la anarhie.

Amuzant este ca nici cu suspendarea nu-l mai pot ameninta acum, cand Geoana, cel care i-ar lua temporar locul, nu mai face parte din PSD (Ponta o zice) . smile.gif
March
QUOTE(Marduk @ 15 Feb 2011, 07:31 PM) *
dar nu au facut nimic pana azi acum toti cauta un tap ispasitor in persoana lui Marica.

E, aici is de acord cu tine. Il impinge in fata pe un fost infractor si puscarias ca sa acuze pentru niste chestii cica intamplate acum 8-10 ani . Iar spaga de sute de mii de euroi ce s-a dat in anii recenti o fi luat-o papa de la Roma , vorba aia .
March
Basea a invatat ceva de la Nastase. devil.gif A dat ordin ca telefoanele sa fi bruiate in jurul salii de la Parlament unde are loc sedinta pedelistilor.
March
Basea a dat inapoi de frica unei posibile razmerite a baronilor centrali si locali ! Boccul va fi in continuare p.m. Deocamdata.
Sa vedeti vuvuzela ce mai trancaneste acum pe ecrane ! Cica , sanchi, nu s-a discutat dspre un p.m. independent . jamie.gif
gigip
QUOTE(March @ 15 Feb 2011, 07:09 PM) *
Basea a dat inapoi de frica unei posibile razmerite a baronilor centrali si locali ! Boccul va fi in continuare p.m. Deocamdata.
Sa vedeti vuvuzela ce mai trancaneste acum pe ecrane ! Cica , sanchi, nu s-a discutat dspre un p.m. independent . jamie.gif

Tetio,nu mor caii cand vor cainii! Bocul e independent de lege,de economie,de management dar,ca orice om are un mic defect,e ultra dependent de matroz!
gigip
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.