Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Traian Basescu, Presedintele Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242
Marduk
QUOTE(March @ 15 Feb 2011, 07:09 PM) *
Basea a dat inapoi de frica unei posibile razmerite a baronilor centrali si locali !

Nu de asta ii e frica lui Basescu, practic nu ar trebui sa-i mai fie frica de nimic. Eu cred ca Basescu este atent la electorat, la alegatori si cred ca mai vrea ceva, sa nu ajunga sa se planga ca a fost invins de sistem.
March
Aoileuuuu ! E groasa rau ! De a ajuns sa scrie asa chiar scribul de casa in Oficina :

Inca un Razgandeanu? Inca o infrangere pentru Traian Basescu?
hh.gif
March
Dacă ceea ce scrie Dan Tăpălagă ( v. mai sus) se confirmă, atunci e grav. E foarte grav. Daţi-mi voie să vă explic. Deci. Preşedintele Traian Băsescu se duce la o şedinţă de partid organizată nu la sediul din Modrogan, nici în parcul Herăstrău, nici la restaurant. Ci la Vila Lac 1, vilă de protocol a statului român. În care statul român plăteşte la final de lună, ca orice alt proprietar de imobil din ţara asta, servicii de energie electrică, termică, apă, gaze şi altele. Poate chiar servicii de catering. În cadrul şedinţei, preşedintele României vine cu propunerea numirii unui premier independent. Partidul dezbate pe marginea propunerii. Şi apoi votează, ca la oricare altă şedinţă normală de formaţiune politică din ţara asta. 47 de voturi “pentru” dintr-un total 50.
Stop!
I se pare cuiva extrem de grav faptul că preşedintele României, în ciuda atribuţiunilor sale privind echidistanţa, merge la un partid şi votează alături de el o decizie politică? Vă reamintesc, statul român are un guvern în funcţie, premierul nu şi-a dat demisia, n-au fost alegeri de curînd şi nici Parlamentul n-a adoptat o moţiune de cenzură în urma căreia guvernul este condiderat demis. Prin urmare, despre ce vorbim noi aici? Păi, să vă spun ce cred eu: vorbim despre un sistem ticăloşit!
devil.gif
gigip
QUOTE(March @ 16 Feb 2011, 04:09 PM) *
Dacă ceea ce scrie Dan Tăpălagă ( v. mai sus) se confirmă, atunci e grav. E foarte grav. Daţi-mi voie să vă explic. Deci. Preşedintele Traian Băsescu se duce la o şedinţă de partid organizată nu la sediul din Modrogan, nici în parcul Herăstrău, nici la restaurant. Ci la Vila Lac 1, vilă de protocol a statului român. În care statul român plăteşte la final de lună, ca orice alt proprietar de imobil din ţara asta, servicii de energie electrică, termică, apă, gaze şi altele. Poate chiar servicii de catering. În cadrul şedinţei, preşedintele României vine cu propunerea numirii unui premier independent. Partidul dezbate pe marginea propunerii. Şi apoi votează, ca la oricare altă şedinţă normală de formaţiune politică din ţara asta. 47 de voturi “pentru” dintr-un total 50.
Stop!
I se pare cuiva extrem de grav faptul că preşedintele României, în ciuda atribuţiunilor sale privind echidistanţa, merge la un partid şi votează alături de el o decizie politică? Vă reamintesc, statul român are un guvern în funcţie, premierul nu şi-a dat demisia, n-au fost alegeri de curînd şi nici Parlamentul n-a adoptat o moţiune de cenzură în urma căreia guvernul este condiderat demis. Prin urmare, despre ce vorbim noi aici? Păi, să vă spun ce cred eu: vorbim despre un sistem ticăloşit!
devil.gif

Tetio,o fi ticalosit,dar sistemul e o noua dictatura veritabila!
gigip
March
Au inceput deja unii "baieti" sa-l paraseasca pe Basea ? unsure.gif

Nastase prezinta un document exploziv: strategia secreta a lui Basescu

In doua cuvinte :

propulsarea Elenei Udrea la șefia PDL, marginalizarea vechii gărzi a PDL, dar și a unor lideri ai opoziției, ca și pregătirea fraudării alegerilor, pentru a se asigura perpetuarea la putere.
Cucu Mucu
QUOTE(March @ 16 Feb 2011, 08:25 PM) *
propulsarea Elenei Udrea la șefia PDL, marginalizarea vechii gărzi a PDL, dar și a unor lideri ai opoziției, ca și pregătirea fraudării alegerilor, pentru a se asigura perpetuarea la putere.


Sa vedem care vor fura mai mult : uslasii sau pedelistii. Sa vedem daca au invatat cum sa contracareze ciordeala din diaspora, sau sa o foloseasca pentru ei. devil.gif
gigip
QUOTE(Cucu Mucu @ 16 Feb 2011, 10:15 PM) *
Sa vedem care vor fura mai mult : uslasii sau pedelistii. Sa vedem daca au invatat cum sa contracareze ciordeala din diaspora, sau sa o foloseasca pentru ei. devil.gif

Eu cred ca aceia care vor veni,chiar si pedelistii,nu mai au ce sa fure,au secat izvoarele ,lacustele portocalii.Chiar cred ca pedeleii nu mai vor la guvernare,ca nu mai au ce fura.Raman totusi cat e Matrozul pres,de frica puscariei,pentru jaful comis!
gigip
Marduk
QUOTE(March @ 16 Feb 2011, 04:09 PM) *
QUOTE
să vă spun ce cred eu: vorbim despre un sistem ticăloşit!

sistemul ticalosit este la cei care furatul a devenit o obisnuinta, o boala, nu la cei care incearca sa opreasca acest sistem.
QUOTE
Nastase prezinta un document exploziv

Toti cei care sunt in situatia lui Nastase ar trebui sa-si rezolve mai intai treburile cu justitia si pe urma sa vorbeasca. Sti de cati ani treneaza dosarele unora prin tribunale, in timp ce maratii aia de fura o gaina sunt judecati la urgenta?
gigip
QUOTE(Marduk @ 17 Feb 2011, 09:16 AM) *
sistemul ticalosit este la cei care furatul a devenit o obisnuinta, o boala, nu la cei care incearca sa opreasca acest sistem.

Toti cei care sunt in situatia lui Nastase ar trebui sa-si rezolve mai intai treburile cu justitia si pe urma sa vorbeasca. Sti de cati ani treneaza dosarele unora prin tribunale, in timp ce maratii aia de fura o gaina sunt judecati la urgenta?

Nu mai putin decat ale furaciosului de flota,al lui Ridzi,Pasat,Falca si multi alti super corupti portocalii!
gigip
March
QUOTE(Marduk @ 17 Feb 2011, 11:16 AM) *
sistemul ticalosit este la cei care furatul a devenit o obisnuinta, o boala, nu la cei care incearca sa opreasca acest sistem.

rofl.gif You made my day buddy ! rofl.gif
Incearca de 2 ani batuti pe muchie ( adica de cand il conduce pe Boc prin telefon + DNA + serviciile speciale + parodia cu numele de ANI ) si iata unde am ajuns: "procese" publice pe micile ecrane ( adica circ pentru boupor, ala care a mai ramas ), precum pe timpul lui Stalin : pe loturi de dusmani : lotul militarilor, lotul ziaristilor deviationisti, lotul medicilor, lotul profesorilor , lotul sindicalistilor carcotasi ( aia care nu-i pup papucii )... Asta-i justitia pe care ar vrea s-o introneze acest individ in RO. Noroc ca inca mai sunt judecatori, ziaristi, etc. care au taria si curajul sa zica NU !!
Marduk
QUOTE(March @ 17 Feb 2011, 12:55 PM) *
... Asta-i justitia pe care ar vrea s-o introneze acest individ in RO. Noroc ca inca mai sunt judecatori, ziaristi, etc. care au taria si curajul sa zica NU !!

Taria si curajul acestor judecatori se observa foarte bine mai ales in cazul dosarelor amanate in justitie. E grele moncher aceste dosare, e prea grele pentru "justitia care vrea s-o introneze acest individ in RO" Abia astept sa vina ceilalti la putere sa vedem cat de greu le va fi cu ajutorul justitiei neintronate, sa-i bage in puscarie pe PDL-istii vinovati de "prabusirea" tarii. ohyeah.gif
gigip
QUOTE(March @ 16 Feb 2011, 03:34 PM) *
Aoileuuuu ! E groasa rau ! De a ajuns sa scrie asa chiar scribul de casa in Oficina :

Inca un Razgandeanu? Inca o infrangere pentru Traian Basescu?
hh.gif

Tetio,mai important este sa vedem cine minte in razboiul Marica-Basescu?
Iata ce cred eu:
Ca om nascut mai devreme,trecut prin multe in viata,am analizat situatia luptei de K1 dintre cei doi si am ajuns la concluzia ca ,pana la proba contrarie,sindicalistul are dreptate!
De ce afirm acest lucru,e simplu!
Cand doua persoane se acuza reciproc,spectatorii de pe margine au un element sigur de a stabili cine minte,analiza declaratiilor anterioare ale beligerantilor.
Sa incepem cu Traian Basescu:
1-a mintit ca nu a lovit copilul la Ploiesti,desi televiziunile au prezentat dovezile clare ale faptei sale;
2-a afirmat ca daca va fi suspendat de parlament,va demisiona in 15 minute;
3-i-a mintit pe sustinatorii sai ca va veni ,lunar,in Piata Universitatii;
4-a afirmat ca Romania nu va intra in criza;
5-a spus ca nu ne vom imprumuta la FMI si Banca Mondiala;
6-a mintit ca nu vor fi taiate salariile bugetarilor si pensiile;
7-a declarat ca profesorii vor primi maririle de salarii aprobate de parlament;
8-a spus ca nu vor fi desfiintate pensiile militarilor;
9-a mintit ca va restitui casa din Mihaileanu.
Ma opresc aici cu enumerarea,cu precizarea ca lista e mult mai lunga.
Acum,sa vedem ce a zis Marica:
1-ca se ia spaga in vami,cu protectie politica,lucru adevarat;
2-ca Ungureanu a fost condamnat pentru spaga,adevarat;
3-ca tabelul spagii din vami s-a facut de catre partidele aflate la guvernare,fapt dovedit;
4-ca Sebastian Lazaroiu,consilier prezidential,a facut schema de distribuire a spagii,nedovedit;
5-ca Traian Basescu s-a intalnit cu Ungureanu,pentru ca acesta sa-l atace pe Marica,nedovedit.
Ce concluzie logica se desprinde din analiza celor doi razboinici?
Traian Basescu a mintit de noua ori in tot atatea iesiri publice.
Vasile Marica,din cele cinci afirmatii , a spus adevarul in trei,doua fiind sub semnul intrebarii.
Ca orice roman impartial care are mai mult de doi neuroni valizi,pot sa afirm,fara teama de a gresi,ca intre cei doi,il creditezde buna credinta pe sindicalist si ,deci Traian Basescu minte,ca de obicei!
gigip
Marduk
QUOTE(gigip @ 18 Feb 2011, 11:12 AM) *
......pot sa afirm,fara teama de a gresi,ca intre cei doi,il creditezde buna credinta pe sindicalist si ,deci Traian Basescu minte,ca de obicei!

Moncher, ca orice om impartial pot sa afirm ca adevarul este undeva la mijloc, dar cu siguranta retelele astea nu functioneaza de ieri de azi ci de 20 de ani, poate si mai bine daca ne gandim la bijnita din vremea comunista. Conexiunile si increngaturile acestor retele sunt o problema inca de cand ocupai matale de postul ala de la interne dar azi te dai impartial si-i bagi sula-n coaste lui Basescu nu celor care manuiesc aceste retele inca din vremurile in care primeai dumneata mita Kent si nes Amigo.
gigip
QUOTE(Marduk @ 18 Feb 2011, 11:52 AM) *
Moncher, ca orice om impartial pot sa afirm ca adevarul este undeva la mijloc, dar cu siguranta retelele astea nu functioneaza de ieri de azi ci de 20 de ani, poate si mai bine daca ne gandim la bijnita din vremea comunista. Conexiunile si increngaturile acestor retele sunt o problema inca de cand ocupai matale de postul ala de la interne dar azi te dai impartial si-i bagi sula-n coaste lui Basescu nu celor care manuiesc aceste retele inca din vremurile in care primeai dumneata mita Kent si nes Amigo.

Esti,in continuare penibil.Nu eu ii pun sula in coaste lui Matroz Imparat,nu eu l-am acuzat ca e tatal spagilor in milioane de euro!
Nu am primit in viata mea spaga,nici Kent,nici Amigo,cel mult o mana de seminte de dovleac,cand asiguram masuri de ordine la cuplajele bucurestene(recunosc ca am primit seminte)
Daca asi fi primit spaga,nu mi-ar fi teama sa recunosc ,acum asa ceva,chiar m-asi mandri cu asta,in tara in care seful statului e cel mai mare spagar!
Vad ca voi,pupincuristii basului prezidential,din lipsa de argumente in favoarea pupatului vostru,indiferent de subiectul topicului,lansati acuze mocirloase la adresa mea.
Ma bucur ca am devenit asa de important,mai tare ca presul nostru,pe care nu il mai aparati,preocupati fiind de persoana mea.
gigip
gigip
QUOTE(Marduk @ 18 Feb 2011, 11:52 AM) *
Moncher, ca orice om impartial pot sa afirm ca adevarul este undeva la mijloc, dar cu siguranta retelele astea nu functioneaza de ieri de azi ci de 20 de ani, poate si mai bine daca ne gandim la bijnita din vremea comunista. Conexiunile si increngaturile acestor retele sunt o problema inca de cand ocupai matale de postul ala de la interne dar azi te dai impartial si-i bagi sula-n coaste lui Basescu nu celor care manuiesc aceste retele inca din vremurile in care primeai dumneata mita Kent si nes Amigo.

Mister Marduck,
Inca o completare:vamesii nu au fost si nu sunt nici acum in subordinea MAI,ci a Ministerului de Finante,asa ca,am tot atata legatura cu ei cat are copilul tau!
Politia de frontiera,fostii graniceri,nu au fost colegii mei,ei faceau parte din securitate si,dupa '90.o parte mica de timp ,din armata.
Mai ai sa ma acuzi de cei fac cei de la politia veterinara,de la politia comunitara,care au legatura cu mine ca si politia astrala,daca exista asa ceva!
gigip
March
QUOTE(Marduk @ 18 Feb 2011, 01:52 PM) *
din vremurile in care primeai dumneata mita Kent si nes Amigo.

Parca tu nu dadeai kentache ca sa obtii un pachet de "adidasi" sau unul de " fratii petreus" ! jamie.gif
Ti-ammai spus , o sa ajungi sa-i bagi aici la coruptie si pe Burebista sau vreun fanariot ca sa mai inalbesti oleaca regimul lui Basea !
March
Din cauza parlamentarilor pedelachei care au refuzat ridicarea imunitatii lui Ridzi si Pasat , CE pune RO la zid !
abis
Din acelasi raport:

În ultimele șase luni, Direcția Națională Anticorupție (DNA) și-a menținut rezultatele convingătoare în ceea ce privește anchetarea cazurilor de corupție la nivel înalt.

Ancheta DNA de la frontiere, o operaţiune anticorupţie de mari proporţii

Decizia Curţii Constituționale din ianuarie de a invalida alegerile în cazul unora dintre membri (CSM) creează posibilitatea de a asigura credibilitatea noului Consiliu.


Deci DNA este, din nou, laudat. Iar decizia CC de a-i respinge pe cei trei membrii CSM alesi nelegal este si ea laudata. Oaia neagra, ca de obicei, tot parlamentul...

PS: Si vezi ca si despre ANI scrie acolo tot de bine...
March
Întrebări retorice? PDL, Băsescu si înregistrările cool.gif

Mai multe semne de întrebare ridică aceste ultime înregistrări de la şedinţele PDL. Fără vreun alt comentriu, iată întrebările:

- Cum se face că de opt luni apar asemenea înregistrări în mass-media, de la şedinţele unui partid în care membrii săi se uită de zece ori în jur când văd un jurnalist, mai ales unul de la o instituţie de presă adversă?

- Cum se face că de opt luni apar asemenea înregistrări în mass-media, de la şedinţele unui partid în care membrii sunt aspru sancţionaţi dacă dau ceva în mass-media „pe surse”?

- Ce a apărut „pe surse” defavorabil, de mai bine de doi ani încoace, la adresa PDL, în afara unui incident legat de biroul de presă al partidului?

- În condiţiile în care membrii PDL – ca şi mulţi alţi politicieni în general – urlă când şi cel mai mic amănunt legat de bucătăria internă ajunge la presă „pe surse”, a fost auzit vreun fruntaş pedelist protestând măcar şi firav la apariţia în presă a înregistrărilor audio?

- Iritat dincolo de limitele general acceptate până şi de cea mai mică şi nevinovată informaţie de presă apărută „pe surse” despre activitatea sa, Traian Băsescu a fost auzit vreo dată protestând faţă de apariţia acestor înregistrări?

- După şedinţele de anul trecut cu PDL, a ieşit Traian Băsescu sau l-a desemnat vreodată pe V. Turcan să protesteze cu privire la apariţia în media a înregistrărilor?

- A cerut distinsa preşedintă a Camerei Deputaţilor sau vreun parlamentar al PDL anchetă administrativă (internă) cu privire la scurgerile către presă a înregistrărilor de la şedinţele desfăşurate de mai mult timp în incinta acestei prime instituţii a statului?

- Dacă nu au fost făcute cu acordul lui Traian Băsescu şi al PDL, au fost sesizate CSAT, Parchetul General, Poliţia, SRI cu privire la aceleaşi înregistrări?

- A văzut cineva vreun rând scris de bloggerii de serviciu, unii dintre ei cu soldă directă de la Cotroceni, împotriva scurgerilor spre presă a înregistrărilor?

- Cine, cum şi cu ce rezultate a făcut anchetă în PDL cu privire la aceleaşi „scăpări”?

- A existat vreun fragment minuscul din toate aceste înregistrări care să fi pus, măcar puţin, în vreo lumină defavorabilă PDL-ul sau pe Traian Băsescu?

- Au făcut amintitele înregistrări altceva decât să confirme „pe surse” ceea ce urma să fie făcut public sau ceea ce deja era public cu privire la PDL şi la Traian Băsescu?

- De ceva timp încoace, şi înregistrările ajunse la TV şi informaţiile din presa scrisă „pe surse” (cu privire la revolta anumitor lideri faţă de Cotroceni) au servit altui scop în afara schimbării în ochii electoratului a imaginii PDL de partid supus, de „partid-ghiocel” (umil, preaplecat), în faţa lui Traian Băsescu?

- Au mai servit aceleaşi înregistrări altui scop decât acela de a da impresia – atât de hulită – că Traian Băsescu dictează tot ce ţine de PDL şi că nimeni nu are curajul să îi sufle în faţă decât cu acordul lui?

- Fragmentul acela cu „răzvrătirea” lui Nicuşor Păduraru a însemnat altceva decât o dulce manipulare menită să arate că sunt voci care se „ridică” împotriva lui Traian Băsescu?

- Cât de lezat sau cât de şifonat a ieşit Traian Băsescu după observaţia lui Păduraru?

- A însemnat altceva decât o laudă (îmbrăcată în mod şiret într-o aparentă critică) la adresa lui Traian Băsescu observaţia cuviincioasă a lui Păduraru cu privire la stejar şi la umbre?

- Unde e replica lui Băsescu la ce a zis Păduraru, dacă înregistrarea nu a fost una scăpată în mod controlat?

- O fi specialitatea casei PDL-Băsescu aruncarea în presă de informaţii din interior, fie că sunt scăpările către presă ale transcrierilor din dosarele duşmanilor – politici sau nu, din opoziţie sa nu – ai lui Traian Băsescu, fie că sunt „scăpările” de înregistrări de la şedinţele PDL?




Mai rasfirati baieti cu raspunsurile... mai rasfirati hh.gif
Marduk
QUOTE(gigip @ 18 Feb 2011, 12:11 PM) *
QUOTE
Nu am primit in viata mea spaga,nici Kent,nici Amigo,cel mult o mana de seminte de dovleac

rofl.gif alea de floare nu-ti plac? sa se faca ghelbos, chelos si sa-i cada closca, ala de a luat spaga? mwah1.gif
QUOTE
lansati acuze mocirloase la adresa mea.

nu sunt acuze ci doar presupuneri, eu unul nu te pot acuza, nu te cunosc, dar presupun ca daca ai facut parte din sistem ai pus botul la spaguta, asa cum si dumneata presupui despre Basescu c-a facut si a dres si nu-ti taie nimeni capul tot asa si eu presupun c-ai facut si chestii mocirloase.
QUOTE
Inca o completare:vamesii nu au fost si nu sunt nici acum in subordinea MAI

sunt mai multi politisti arestati decat vamesi, pana la urma ce conteaza vames, politist, contrabandist sunt toti parte a sistemului de relatii (PCR) si cumetrii care a actionat si actioneaza in Romania.
QUOTE
Mai ai sa ma acuzi de cei fac cei de la politia veterinara

Nene m-ai prins, pe astia chiar ii cunosc bine, mai spagari ca astia de la politia veterinara nu exista.



QUOTE(March @ 18 Feb 2011, 01:24 PM) *
Parca tu nu dadeai kentache ca sa obtii un pachet de "adidasi" sau unul de " fratii petreus" !

Pe vremea aia aveam o amanta focoasa care vindea la o alimentara din cartier, ma aproviziona cu ce-mi dorea inima si eu o omeneam, tinerete unde-mi esti? king.gif
March
QUOTE(Marduk @ 18 Feb 2011, 05:11 PM) *
Pe vremea aia aveam o amanta focoasa care vindea la o alimentara din cartier, ma aproviziona cu ce-mi dorea inima si eu o omeneam, tinerete unde-mi esti? king.gif

Fooogi mai d-aicea ca ai vazut prea multe filme porno laugh.gif
abis
QUOTE(March @ 18 Feb 2011, 03:06 PM) *
Mai rasfirati baieti cu raspunsurile... mai rasfirati

Adica? Din cate vad, tu si cu ciracul tau gigip postati pe aici in cascada, mesaje la gramada, unul dupa altul...
March
A intrat frica in Basea ! A dat ordin pedelacheilor din parlament sa propuna schimbarea din nou a Legii Referendumului !
gigip
QUOTE(Marduk @ 18 Feb 2011, 03:11 PM) *
rofl.gif alea de floare nu-ti plac? sa se faca ghelbos, chelos si sa-i cada closca, ala de a luat spaga? mwah1.gif

nu sunt acuze ci doar presupuneri, eu unul nu te pot acuza, nu te cunosc, dar presupun ca daca ai facut parte din sistem ai pus botul la spaguta, asa cum si dumneata presupui despre Basescu c-a facut si a dres si nu-ti taie nimeni capul tot asa si eu presupun c-ai facut si chestii mocirloase.

sunt mai multi politisti arestati decat vamesi, pana la urma ce conteaza vames, politist, contrabandist sunt toti parte a sistemului de relatii (PCR) si cumetrii care a actionat si actioneaza in Romania.

Nene m-ai prins, pe astia chiar ii cunosc bine, mai spagari ca astia de la politia veterinara nu exista.
Pe vremea aia aveam o amanta focoasa care vindea la o alimentara din cartier, ma aproviziona cu ce-mi dorea inima si eu o omeneam, tinerete unde-mi esti? king.gif

Marduke,stai linistit!Chiar nu am luat spaga vreodata dar nu imi pare rau.Aveam o vorba ,cu colegii mei,vreau sa dorm linistit ,pe perna mea.Mai spuneam ca daca ma suna un procuror militar,la miezul noptii si ma cheama la el,merg cu placere,nu am facut nimic ilegal(cel mult,ca orice barbat care se respecta,am fost cu o doamna ori domnisoara,nimic mai mult-asta era abatere de la morala comunista!)
Din nou bati campii,desi eu nu am postat ca politistii veterinari nu iau spaga ci doar ca nu am legatura cu ei,afirmi,cu mandrie portocalie ca astia sunt spagari.Ori eu nu te contrazic ci doar am spus ca nu am legatura cu ei.
PS;Comparatia cu acuzele la adresa mea si a matrozului,la prima vedere ar fi onoranta pentru mine,dar,una e sa spui ca el este spagar,lucru dovedit si alta a presupune ca un umil contribuabil ca mine,fara functii publice,a luat ori nu un kent ori un Amigo!
gigip
gigip
QUOTE(abis @ 18 Feb 2011, 03:25 PM) *
Adica? Din cate vad, tu si cu ciracul tau gigip postati pe aici in cascada, mesaje la gramada, unul dupa altul...

Abisule,nu il cunosc pe "ciracul"meu march,nu stiu cine este si ce vrea,dar un lucru il pot afirma:spre deosebire de voi,pupinbasestii infocati,el gandeste cu mintea lui,nu inalta osanale matrozului si,dupa parerea mea,ca si alti multi musterii de la han ,este un om corect si independent.
PS:Ca postez mesajele,unul dupa altul,se datoreaza atacurilor voastre marsave la persoana mea,asta pentru ca eu,neavand nici un dos de pupat,nu pot fi atacat in altfel!
gigip
abis
QUOTE(gigip @ 18 Feb 2011, 04:43 PM) *
el gandeste cu mintea lui

rofl.gif

Gandeste doar in termeni de copy-paste. Plus eventual un link.
rofl.gif
gigip
QUOTE(abis @ 18 Feb 2011, 05:48 PM) *
rofl.gif

Gandeste doar in termeni de copy-paste. Plus eventual un link.
rofl.gif

Posibil,dar macar gandeste ,chiar prin copy-paste ori linkuri! Unii ,nu e cazul tau,nu sunt in stare sa selecteze ceva inteligent.
gigip
Marduk
QUOTE(gigip @ 18 Feb 2011, 04:34 PM) *
QUOTE
...Chiar nu am luat spaga vreodata dar nu imi pare rau.

Nene, asa o fi da io nu te crez nici daca te juri pe ce-ai mata mai sfant, iarta-ma dar nu te crez.
QUOTE
ca orice barbat care se respecta,am fost cu o doamna ori domnisoara,nimic mai mult-asta era abatere de la morala comunista!

ar fi trebuit sa sti ca adulterul se pedepsea in acele vremuri. mwah1.gif
QUOTE
....afirmi,cu mandrie portocalie ca astia sunt spagari.

ce este aia mandrie portocalie? si cum nu ai legatura cu ei, de vreme ce toti sunteti functionari ai statului, bugetari care va sa zica.
QUOTE
......dar,una e sa spui ca el este spagar,lucru dovedit si alta a presupune ca un umil contribuabil ca mine,fara functii publice,a luat ori nu un kent ori un Amigo!

pai asa cum e dovedit ca Basescu este spagar, presupun si eu ca si dumneata ai fost spagar, e dovedit, nu ma doare nici gura nici constiinta cand spuna asta, care este problema?

gigip
QUOTE(Marduk @ 18 Feb 2011, 06:18 PM) *
Nene, asa o fi da io nu te crez nici daca te juri pe ce-ai mata mai sfant, iarta-ma dar nu te crez.

ar fi trebuit sa sti ca adulterul se pedepsea in acele vremuri. mwah1.gif

ce este aia mandrie portocalie? si cum nu ai legatura cu ei, de vreme ce toti sunteti functionari ai statului, bugetari care va sa zica.

pai asa cum e dovedit ca Basescu este spagar, presupun si eu ca si dumneata ai fost spagar, e dovedit, nu ma doare nici gura nici constiinta cand spuna asta, care este problema?

Nu stiu cu ce te ocupi,ce faci in lumea asta , dar esti comic rau! Daca esti student,dupa teoria ta,daca eu cunosc doi studenti care se drogheaza,sigur si tu ,fiind student,esti un drogat !
Daca esti sofer(mai sigur),pentru ca unii beau,tu sigur ar trebui sa fi un alcoolic. Presupunerile tale ma fac sa cred ca daca esti balerin,sigur esti homosexual.
Copile draga(presupun ca esti copil,cel putin dupa rationamentul tau),daca in lume s-ar pedepsi adulterul,peste 90% dintre barbati si femei ar fi la puscarie ,cu Basea si Udrea in frunte!
M-a amuzat insistenta ta in "presupunerea"ca am luat spaga ! Sincer,daca as fi facut asta as fi recunoscut cu mandrie,in ziua de azi ,in tara lui matroz imparat,a fi corupt e o calitate ,nu un defect.
Ca sa dormi linistit,ma autodenunt ca am fost mituit cu cateva seminte,la meciurile de fotbal!
gigip
March
QUOTE(gigip @ 18 Feb 2011, 08:01 PM) *
Posibil,dar macar gandeste ,chiar prin copy-paste ori linkuri! Unii ,nu e cazul tau,nu sunt in stare sa selecteze ceva inteligent.
gigip

@ gigip tetio
Ce pretentii poti avea de la niste basescoizi care dorm cu poza madamei de Pleskoi sub perna ?! rofl.gif Si pe care-i ustura la ficati stirile pe care le dau despre "Jupanul" lor si despre servantii lui !
March
Sa mai dau o informatie prin copy-paste si link spre disperarea basescoizilor ! ohyeah.gif

Traiane, unde sunt conturile din Liechtenstein?
Marduk
QUOTE(gigip @ 18 Feb 2011, 08:17 PM) *
QUOTE
Nu stiu cu ce te ocupi,ce faci in lumea asta

am niste fetite pe care le cresc si le educ sa-mi aduca dulceata zeilor, pe care o vand pentru a ma intretine.
QUOTE
Daca esti sofer(mai sigur),pentru ca unii beau,tu sigur ar trebui sa fi un alcoolic.

rofl.gif
QUOTE
Presupunerile tale ma fac sa cred ca daca esti balerin,sigur esti homosexual.

rofl.gif
QUOTE
Copile draga(presupun ca esti copil

rofl.gif
QUOTE
....ca am luat spaga ! Sincer,daca as fi facut asta as fi recunoscut cu mandrie,in ziua de azi ,in tara lui matroz imparat,a fi corupt e o calitate ,nu un defect.

nene, cate odata sunt in stare de ebrietate, dar dimineata ma trezesc, asa ca te rog nu ma considera prost.
QUOTE
Ca sa dormi linistit,ma autodenunt ca am fost mituit cu cateva seminte,la meciurile de fotbal!

si mai lasa-ma cu semintele astea, ca incep sa ma enervez, chiar asa ma desconsideri, oi fi eu prost dar nici chiar asa.



QUOTE(March @ 19 Feb 2011, 03:11 PM) *
Ce pretentii poti avea de la niste basescoizi

Moncher vad ca stai bine la gramatica, la vocabular in general se pare ca esti un creator de cuvinte, cum reusesti?
March
QUOTE(Marduk @ 19 Feb 2011, 08:36 PM) *
Moncher vad ca stai bine la gramatica, la vocabular in general se pare ca esti un creator de cuvinte, cum reusesti?

Pai daca citesti numai oficina n-ai cum afla ca termenul "basescoid" este intens utilizat pe multe retele.

Deci cum e cu conturile alea din Liechtenstein ?!?
gigip
QUOTE(March @ 19 Feb 2011, 03:11 PM) *
@ gigip tetio
Ce pretentii poti avea de la niste basescoizi care dorm cu poza madamei de Pleskoi sub perna ?! rofl.gif Si pe care-i ustura la ficati stirile pe care le dau despre "Jupanul" lor si despre servantii lui !

Barem primarul ala doarme cu poza unei femei,postantii nostri portocalii dorm ca a lui Basea!
gigip
March
Neavand loc de intors, fratele presedintelui recunoaste prietenia cu un personaj cercetat de DNA.

Cat despre Bercea Mondialul , cumatrul lui, cautat pentru tentativa de asasinat... ce sa mai spunem .
Cucu Mucu
QUOTE(gigip @ 18 Feb 2011, 11:12 AM) *
deci Traian Basescu minte,ca de obicei!
gigip


Bre nea gigi, singura data cand Basescu a zis adevarul a fost cand a zis "Iarna nu-i ca vara". In rest, numai tromboane de nici prostii nu le mai cred, sau nu ar trebui sa le mai creada! rofl.gif
gigip
QUOTE(March @ 19 Feb 2011, 08:05 PM) *
Neavand loc de intors, fratele presedintelui recunoaste prietenia cu un personaj cercetat de DNA.

Cat despre Bercea Mondialul , cumatrul lui, cautat pentru tentativa de asasinat... ce sa mai spunem .

Pe Bercea l-au arestat in Ferentari! De fatada,Mircea Basescu e cumatrul,dar in fapt si cu ploconul (in aur) primit,e nasul Matroz!
Ploconul pentru nas,cantareste multe kilograme! Sa-i stea in gat!
gigip
gigip
QUOTE(gigip @ 19 Feb 2011, 09:29 PM) *
Pe Bercea l-au arestat in Ferentari! De fatada,Mircea Basescu e cumatrul,dar in fapt si cu ploconul (in aur) primit,e nasul Matroz!
Ploconul pentru nas,cantareste multe kilograme! Sa-i stea in gat!
gigip

Acum e clar!Bercea Mondialu' a fost prins de catre SRI,care i-a monitorizat telefonul mobil si l-a filat.Daca a facut asta,inseamna ca Mondialu'i-a suparat rau pe cumetrii Mircea si mai ales Traian,carora nu le-a mai dat aurul promis.
Concluzia e simpla,numai o persoana suspecta de acte care pun in pericol siguranta nationala sunt monitorizate de catre SRI,in cazuri de infractiuni judiciare,competenta revenind exclusiv politiei.
gigip
Marduk
Moncherilor, probe nu barfe. Sunt satul de barfe si manipulari, mai schimbati un pic tonul ca suntem in UE desi nu s-ar spune dupa cum ne comportam. Italienii au strans probe pentru al da jos pe Berlusconi, probele vorbeste nu gargara damboviteana.
gigip
QUOTE(Marduk @ 20 Feb 2011, 09:56 AM) *
Moncherilor, probe nu barfe. Sunt satul de barfe si manipulari, mai schimbati un pic tonul ca suntem in UE desi nu s-ar spune dupa cum ne comportam. Italienii au strans probe pentru al da jos pe Berlusconi, probele vorbeste nu gargara damboviteana.

Ce probe mai vrei decat evidenta.Un interlop international,bogat,este cumatrul fratelui sefului statului(in realitate nasul e Matroz Imparat,Mircea e interfata)
Pentru cei care gandesc cu mintea lor,multa ori putina,este clar ca aceasta cumetrie s-a facut cu doua scopuri:nasul sa -i
asigure finului interlop protectia,prin relatiile cu politia,parchetul,justitia iar cumatrul fin sa plateasca,fara numar,in aur si euro.
Bercea,ca si alti interlopi tigani,putred de bogat,nu e prost.Libertatea sa depinde de ;politie,parchet,justitie si regimul politic.
Ca sa vezi probe in acest sens,Bercea este cumatru cu sefa judecatoriei locale,Huza(care i l-a botezat pe nepoptul "Judecatorul"),cu procurorul sef adjunct local,cu seful televiziunii locale(pentru imagine,care l-a botezat pe "Televizor") ,cu Stolojan si Basescu(care cred,nu stiu sigur,ca i-au botezat pe "Premierul" si "Presedintele")
Greseala lui este ca ,in cazul cumatrului Basescu a dat mai putin decat a promis si pentru asta plateste!
gigip
Marduk
QUOTE(gigip @ 20 Feb 2011, 10:16 AM) *
QUOTE
Un interlop international,bogat,este cumatrul fratelui sefului statului

primo: bercea este finul lui Mircea Basescu.
tetio: este interzis de lege sa fi nasul unui om fie el si interlop? (sa sti ca eu nu am fost de acord cu nasirea asta dar daca pe Mircea Basescu atat il duce capul ce putem face, sa-l acuzam de fel si fel de ilegalitati fara sa probam?)
QUOTE
Greseala lui este ca ,in cazul cumatrului Basescu a dat mai putin decat a promis si pentru asta plateste!

deocamdata e anchetat pentru injunghierea unui coetnic de-al sau, ce legatura exista intre Mireca Basescu si acest act a lui Bercea Mondialul? evidenta? promisiune? unde sunt probele domnule gigip?

gigip
QUOTE(Marduk @ 20 Feb 2011, 10:54 AM) *
primo: bercea este finul lui Mircea Basescu.
tetio: este interzis de lege sa fi nasul unui om fie el si interlop? (sa sti ca eu nu am fost de acord cu nasirea asta dar daca pe Mircea Basescu atat il duce capul ce putem face, sa-l acuzam de fel si fel de ilegalitati fara sa probam?)

deocamdata e anchetat pentru injunghierea unui coetnic de-al sau, ce legatura exista intre Mireca Basescu si acest act a lui Bercea Mondialul? evidenta? promisiune? unde sunt probele domnule gigip?

Nu ai experienta de viata ori nu traiesti in Romania!Nici un om nu accepta sa fie nas,sa cheltuiasca o groaza de bani,daca nu are un interes,de protectie,de a primi bani,de asi face relatii(cu exceptia nasitului in familie,unde primeaza sentimentele-deci nu e cazul lui Bercea)
Am 13 fini,jumatate dintre ei au avut nevoie de mine,de sprijinul meu financiar ori social,ceilalti fiind din familie,pe sentimente.
Nasul meu,patron al unei firme de export-import,m-a cununat pe considerentul interesului pe care l-a valorificat ori de cate ori a avut nevoie.
In vremurile de azi,a nasi pe cineva e o aventura,in afara de cazul cand nasul,de regula detinator al unor relatii politice,juridice ori de alta utilitate,NU ESTE RASPLATIT PROPORTIONAL CU IMPORTANTA FUNCTIEI SALE.
A afirma ca Basescu ,milos din fire???/,si-a pierdut timpul,a cheltuit bani si si-a riscat imaginea publica prin incuscrirea cu un interlop cunoscut,din sentimente umanitare este ca si cum ai spune ca Nutica este fata mare.
Ca nasul adevarat e Traian nu mai trebuie dovedit.Prezenta lui si a sotiei sale la ziua tiganilor,primirea unui cadou din aur de la Bercea de CATRE SOTIA SA demonstreza clar acest lucru.
In plus,implicarea SRI in prinderea lui Bercea(organ care se autosesizeaza numai in cazuri care afecteaza siguranta nationala-conform legii) dovedeste,odata in plus ca Bercea,cumatrul,nu a cotizat cat a promis,fapt ce l-a suparat rau pe cuscrul Basescu(de dragul tau ,zic Mircea,desi cel real este Traian)
gigip
Marduk
QUOTE(gigip @ 20 Feb 2011, 01:01 PM) *
QUOTE
Nu ai experienta de viata ori nu traiesti in Romania!

Exista si oameni care nu cheltuiesc nimic daca sunt nasi sau cel mult minimul ce tine de traditie si religie.
QUOTE
Nici un om nu accepta sa fie nas,sa cheltuiasca o groaza de bani,daca nu are un interes

Eu cunosc astfel de oameni, dar fara cheltuieli prostesti care au la baza interese si nu respect fata de persoana respectiva.
QUOTE
A afirma ca Basescu ,milos din fire???/,si-a pierdut timpul,a cheltuit bani si si-a riscat imaginea publica prin incuscrirea cu un interlop cunoscut,din sentimente umanitare este ca si cum ai spune ca Nutica este fata mare.

Cum am mai spus nici eu nu i-am inteles gestul dar asta nu inseamna ca-l acuz de ceva, iar Nutica chiar nu are ce cauta in ecuatia asta deoarece stim ca este casatorita deci nu mai este fata mare.
QUOTE
Ca nasul adevarat e Traian nu mai trebuie dovedit.Prezenta lui si a sotiei sale la ziua tiganilor,primirea unui cadou din aur de la Bercea de CATRE SOTIA SA demonstreza clar acest lucru.

Eu cred ca a fost doar o miscare electorala si nimic mai mult, poate ca au gresit, or poate ca au vrut sa transmita un mesaj romanilor rasisti.
QUOTE
In plus,implicarea SRI in prinderea lui Bercea(organ care se autosesizeaza numai in cazuri care afecteaza siguranta nationala-conform legii) dovedeste

Politia poate apela la SRI in astfel de cazuri, Bercea putea deveni prin moartea victimei sale un criminal periculos, asa este doar un tigan prost care incearca sa-si faca singur dreptate conform legilor tiganesti.

gigip
QUOTE(Marduk @ 20 Feb 2011, 01:41 PM) *
Exista si oameni care nu cheltuiesc nimic daca sunt nasi sau cel mult minimul ce tine de traditie si religie.

Eu cunosc astfel de oameni, dar fara cheltuieli prostesti care au la baza interese si nu respect fata de persoana respectiva.

Cum am mai spus nici eu nu i-am inteles gestul dar asta nu inseamna ca-l acuz de ceva, iar Nutica chiar nu are ce cauta in ecuatia asta deoarece stim ca este casatorita deci nu mai este fata mare.

Eu cred ca a fost doar o miscare electorala si nimic mai mult, poate ca au gresit, or poate ca au vrut sa transmita un mesaj romanilor rasisti.

Politia poate apela la SRI in astfel de cazuri, Bercea putea deveni prin moartea victimei sale un criminal periculos, asa este doar un tigan prost care incearca sa-si faca singur dreptate conform legilor tiganesti.

Nu stii nimic de relatiile dintre politie si SRI.Politia are 20.ooo de cauze cu autori necunoscuti,crime,violuri,talharii,dar nu APELEAZA LA SRI ori alte institutii sa fie ajutata!
SRI,ca unitate specializata in culegerea informatiilor in plan intern,se ocupa de fapte grave,care pun in pericol siguranta nationala,fapte de terorism(brigada Antitero),nu de gainariile lui Bercea.
Esti penibil in a sustine ca ,Basescu,fie el Mircea ori Traian,a venit de la Constanta ori Bucuresti la Hunedoara si,neavand ce face,a intrebat prin oras cine vrea sa-i devina fin!!!!
Rationamentul tau dovedeste ori o totala lipsa de experienta ori fanatism dus dincolo de orice logica,in sustinerea unor oameni corupti,care scot bani,multi,de la INTERLOPI,SUB PRETEXTUL NASIRII!
Unii dintre cei 13 fini ai mei,prieteni ori rude,s-au rugat timp indelungat de mine sa-i cunun,am fost nevoit sa-i ajut ca nu aveau alte solutii,dar altfel NU I-AS FI CUNUNAT,PENTRU CA AZI,O CUNUNIE FARA PRETENTII IL COSTA PE NAS MINIMUM 1000 DE EURO(dar de nunta ori botez,traditii,biserica,popa,lumanari,etc)
Motivatia absurda ca Basescu(MIrcea ori Traian) ar fi facut circul asta din motive electorale este absurda,deoace TIGANII,MAI ALES CEI BOGATI SI INTERLOPI NU VOTEAZA,MERG LA VOT NUMAI DACA PRIMESC BANI ORI PRODUSE
IAR ATUNCI CAND I-AU BANI PRIMESC DE LA TOTI CANDIDATII,FIECARUIA PROMITANDU-LE CA II VOTEAZA PE EI.
Marduk,prietene,nu mai persista in a fi penibil,CUSCRIA CU TIGANII INTERLOPI SE FACE PE EUROI ORI AUR,FARA NUMAR,NU UMANITAR ORI ELECTORAL.
PS:SRI s-a implicat in cazul Bercea din doua motive:
1-la cererea cumatrului Basescu,pentru ca a fost tepuit de cumatrul Bercea(nu a achitat suma promisa)
2-s-a autosesizat ca prezenta cuscrului interlop in familia si anturajul presedintelui prezinta un pericol pentru siguranta nationala.
Personal,inclin spre prima varianta,mai logica si mai damboviteana.
Indiferent ce vei mai posta pe acest subiect,nu iti mai raspund.
Sa ai o zi buna!
March
QUOTE(Marduk @ 20 Feb 2011, 12:54 PM) *
primo: bercea este finul lui Mircea Basescu.
tetio: este interzis de lege sa fi nasul unui om fie el si interlop?

Nasul unuia , prietenul altuia.... jamie.gif

Prietenul lui Mircea Băsescu amestecat în containere cu droguri

Marduk
Am o intrebare pentru toti detractorii acestui presedinte, nu e ciudat ca avem un al doilea presedinte care isi incheie mandatul cu o problema de imagine? Constantinescu cu afacerea Tigareta I si Tigareta II in care parea a fi implicat fiul sau, relatia cu actrita Rona Hartner, etc. Basescu pare ca are mai multe bube-n cap, contrabanda cu tigari, afacerile fratelui sau, relatia cu Elena Udrea, flota, miliardele din conturi, etc. Prea seamana lucraturile astea si cum se face ca tovarasul Iliescu a fost un neprihanit in ale afacerilor, avand erori doar in materie de ideologie, golanii si minerii. Mie mi se pare tare ciudat ce se intampla cu presedintii astia. O fi sau n-o fi? hmm.gif
gigip
QUOTE(Marduk @ 20 Feb 2011, 04:41 PM) *
Am o intrebare pentru toti detractorii acestui presedinte, nu e ciudat ca avem un al doilea presedinte care isi incheie mandatul cu o problema de imagine? Constantinescu cu afacerea Tigareta I si Tigareta II in care parea a fi implicat fiul sau, relatia cu actrita Rona Hartner, etc. Basescu pare ca are mai multe bube-n cap, contrabanda cu tigari, afacerile fratelui sau, relatia cu Elena Udrea, flota, miliardele din conturi, etc. Prea seamana lucraturile astea si cum se face ca tovarasul Iliescu a fost un neprihanit in ale afacerilor, avand erori doar in materie de ideologie, golanii si minerii. Mie mi se pare tare ciudat ce se intampla cu presedintii astia. O fi sau n-o fi? hmm.gif

Marduk,prietene,nici Constantinescu nu a avut implicare in "Tigareta"(unii au incercat sa-l implice pe fiul sau si pe consilierul lui Constantinescu,cred ca fara motive) Nici presedintele Basescu nu ar trebui implicat in contrabanda cu tigari si nici macar in cazul flota,pana la verdictul justitiei.

Nu ii acuza pe ceilalti de bubele sale,el si le creaza singur,autointitulandu-se presedinte jucator.Acuzele care i se aduc pornesc de la faptul ca PERSONAL A ANUNTAT TAIEREA PENSIILOR,A SALARIILOR BUGETARILOR,CA NU L-A NUMIT PE
PRIMARUL SIBIULUI PREMIER,DESI AVEA O MAJORITATE CARE IL SUSTINEA,CA L-A NOMINALIZAT DIN NOU PE BOC CA PREMIER DESI A FOST DEMIS DE PARLAMENT.
ACELASI PRESEDINTE,IN SCOPUL DE A SE MENTINE LA PUTERE A CUMPARAT TRADATORII DIN PSD-UL LUI ILIESCU
SI INTRODUS IN PARLAMENT UN PARTID FANTOMA,UNPR,CONTRAR CONSTITUTIEI.
A lovit copilul cu palma,la Ploiesti,a fost suspendat de parlament,ii insulta permanent pe ziaristi,pe sefii partidelor de opozitie,pe patronii pposturilor de televiziune,pe bugetari,pe liderii de sindicat,in loc sa-si exercite atributiunile de reprezentare a Romaniei pe plan extern si de a fi un mediator, intre putere si opozitie.
Relatia sa cu Nutica este treaba lui,e barbat,dar a o numi ministru in patru guverne(uneori la 2-3 in acelasi timp),nu poate fi acceptat.
gigip
abis
QUOTE(Marduk @ 20 Feb 2011, 10:54 AM) *
evidenta? promisiune? unde sunt probele domnule gigip?

El se lauda ca a fost mare scula de investigator in militia lui Ceausescu. Daca pe astfel de "evidente" si "probe" trimitea oamenii la inchisoare, e clar...
gigip
QUOTE(abis @ 21 Feb 2011, 10:52 AM) *
El se lauda ca a fost mare scula de investigator in militia lui Ceausescu. Daca pe astfel de "evidente" si "probe" trimitea oamenii la inchisoare, e clar...

Militia ori politia nu trimite oameni la inchisoare! Cand termina urmarirea penala,dosarul era si este trimis procurorului care ,daca sunt probe,prin rechizitoriu,trimite dosarul la judecator.Daca nu,da solutie de scoatere de sub urmarire penala ori de neincepere a acesteia.
Nu mai bate campiile patriei ,vanand fluturasi! Cand nu te pricepi la un domeniu,ca Basescu si Boc la economie,stai in bancuta ta(sa ai grije sa ai manutele curate ,batistuta si unghiile taiate),sa nu superi invatatoarea!
gigip
Marduk
QUOTE(gigip @ 20 Feb 2011, 08:23 PM) *
QUOTE
......nici Constantinescu nu a avut implicare in "Tigareta"(unii au incercat sa-l implice pe fiul sau si pe consilierul lui Constantinescu,cred ca fara motive) Nici presedintele Basescu nu ar trebui implicat in contrabanda cu tigari si nici macar in cazul flota,pana la verdictul justitiei.

avem un astfel de verdict? restul raspunsului tau consider ca face parte din acest fel de a manipula si a denigra specific unor romani lipsiti de bun simt sau care nu-si pot stapanii ura care ii macina din anumite motive care mie imi scapa.

Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.