Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Traian Basescu, Presedintele Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242
axel
Ale minerilor? Ce a fost spontan in ele? rolleyes.gif
abis
Nu - atunci a fost vorba de ceva mai mult decat niste simple proteste, s-a lasat cu atacarea unor institutii.
Cucu Mucu
QUOTE (Uncle Sam @ 19 Apr 2007, 03:22 PM)

Si-a luat-o in freza intreaga clasa politica. Cum crezi ca vor gandi (nu cum vor reactiona, ci cum vor gandi) europenii stiind ca
- Basescu a fost ales democratic

...si a fost suspendat democratic. Daca Iliescu ar fi fost suspendat in '94, ar fi fost un "splendid exercitiu de democratie". Azi, cand Base e suspendat, e o perversa lovitura mafiota. Hai, breeee... macane mai tare ca Stolo langa boxe! rofl.gif Si daca tot e democratie, sa mergem la referendum, sa vedem cum sta treaba, nu ar trebui sa isi faca griji, daca a fost lovitura mafiota, poporul il va pune la loc. CU STAMPILA, NU CU BATA! wink.gif Ca asa e in democratie, Felino!
axel
Cand curtea constitutionala zice ca nu sunt motive sa-l suspende, iar parlamentul baga mare ca a incalcat constitutia, ceva e putred in Danemarca.
Dar sa lasam poporul (alegatorii) sa-si exprime parerea... Atunci nimeni (intreg la minte) nu isi va pune probleme de cat de democratic a iesit totul pana la urma...
Cucu Mucu
QUOTE (axel @ 19 Apr 2007, 09:02 PM)
Ale minerilor? Ce a fost spontan in ele? rolleyes.gif

Bre, aici e chestia, ca demonstratii spontane doar cand batea Romania prin CM am vazut, ca in rest... Sa va spun cum se organizau demonstratii "spontane" cu ajutorul stundetilor pe vremea stundentiei mele? wink.gif
abis
QUOTE (mariusc2 @ 19 Apr 2007, 09:05 PM)
daca a fost lovitura mafiota, poporul il va pune la loc. CU STAMPILA, NU CU BATA!

Exact asta se va intampla - de unde pana unde bate?! Tu esti un om echilibrati si inteligent, nu ca indivizii care transforma un protest democratic intr-o "lovitura de stat", "revolta" ori mai stiu eu ce...

Imi pare teribil de rau ca nu am reusit sa ajung in piata, alaturi de Actionmedia si Blakut. Poate data viitoare o sa am mai mult noroc...
Cucu Mucu
QUOTE (abis @ 20 Apr 2007, 06:45 AM)
QUOTE (mariusc2 @ 19 Apr 2007, 09:05 PM)
daca a fost lovitura mafiota, poporul il va pune la loc. CU STAMPILA, NU CU BATA!

Exact asta se va intampla - de unde pana unde bate?!

Sau pumni... Gusa stie mai bine! rofl.gif Bine, nu ca nu ar fi meritat cativa in plus, da' stii, nu prea e legal, desi cred ca e al naibii de placut sa il iei la palme pe un ingamfat cu girofar. laugh.gif
abis
Haisa fim seriosi - compari ce a patit Gusa cu invaziile minerilor? Gusa s-a dus acolo special ca sa iasa scandal...
Uncle Sam
QUOTE (TheK @ 19 Apr 2007, 08:30 PM)
Spre surpinderea ta comandantu de cele mai multe ori nici nu calca pe comanda in situatii de genu asta.

Chiar ca sunt surprins. Dar fa o informare la companie. Comandantul cu care ai navigat tu v-a pus viata in pericol nefiind la locul sau intr-o situatie extrema.
QUOTE
Presupun ca te uiti prea mult la filme cu pirati
Asa este. Imi plac si filmele cu pirati si alea cu marinari
QUOTE
Pe privat iti pot explica ce inseamna sa navigi pe o mare de gradul 8 spre 9 in balast in Biscaia cu o nava de 6800 t
Chiar imi poti explica cum e, ca in astfel de situatii eu as sta la Pontevedra sau Vigo pana trece furtuna.
Dar ai dreptate, suntem offtopic.
The Dude
QUOTE (abis @ 20 Apr 2007, 06:54 AM)
Haisa fim seriosi - compari ce a patit Gusa cu invaziile minerilor?

Ce aberatie...cucuiele sunt cu totul altfel, daca apar pe fruntea lui Gusa decat pe scafarlia lui Boc.
E vorba de un cu totul alt lucru daca un cucui e facut de un miner, sau de un demonstrant PD.
In primul caz se numeste violenta gartuita si brutalitate rudimentara, in al doilea e vorba doar de o corectie fizica binevenita in orice imprejurare
axel
QUOTE
E vorba de un cu totul alt lucru daca un cucui e facut de un miner, sau de un demonstrant PD.
In primul caz se numeste violenta gartuita si brutalitate rudimentara, in al doilea e vorba doar de o corectie fizica binevenita in orice imprejurare


Dudule, asta de unde ai mai scos-o?
Blakut
QUOTE
E vorba de un cu totul alt lucru daca un cucui e facut de un miner, sau de un demonstrant PD.


Ce e neplacut este ca, din cate am eu impresia, anii comunsimului au scos din roman ideea liberei exprimari. Toata lumea rade de manifestatiile de strada si il crede pe om incapabil de manifestari sincere si deschise ale parerii sale. Nimeni nu mai crede ca un om poate sa ia decizii pentru el, probabil pentru ca daca ai crescut intr-un regim comunist dictatorial, nici nu poti crede altceva (bine ca eu nu am patit la fel). Astfel, demonstratii sigur 'au fost adusi', 'au fost manipulati', 'erau instigatori printre ei' etc. Vad ca nimeni nu mai e in stare sa creada ca romanul poate iesi in strada pentru alt motiv decat pentru un meci si o bataie cu jandarmeria dupa meci. Pacat.
The Dude
QUOTE (Blakut @ 20 Apr 2007, 07:26 AM)
Ce e neplacut este ca, din cate am eu impresia, anii comunsimului au scos din roman ideea liberei exprimari. Toata lumea rade de manifestatiile de strada si il crede pe om incapabil de manifestari sincere si deschise ale parerii sale.

Si ma rog de ce ??

Pentru ca lumea s-a maturizat.
A inteles ca manifestatiile publice sunt rudimenatre si nu fac decat sa demonstreze forta.
Iar forta nu este si nu a fost niciodata un factor constructiv.
Nu e nici o mirare ca intre o manifestatie publica si o paruiala distanta e atat de mica.
Au aceiasi sorginte si acelasi scop: demonstratia de forta !!!

Demonstratiile sunt primitive. De aia s-a si renuntat la ele in tarile civilizate.
Le-au luat locul cu mult succes grevele, protestele formale, atitudinile comune..

Mergi incolonat ca la parada circului, repeti ca un robot ce declama unul prin portavoce, strgi sacadat ce ti se cere..si cand ajungi acasa ravasit de oboseala dar multumit ca n-ai ramas pasiv in fata unei nedreptati afli ca de fapt nu ai facut decat jocul altcuiva..ca inca odata ca de atatea ori ai fost manipulat

Manifestati voi..eu ma voi exprima prin mijloacele eficiente ale democratiei
Blakut
QUOTE
Demonstratiile sunt primitive. De aia s-a si renuntat la ele in tarile civilizate.


Ia zi, in care tari nu mai exista demonstratii libere? In SUA, Franta, Germania? Sau in Coreea de Nord, Irak (inainte) etc.?

QUOTE
Mergi incolonat ca la parada circului, repeti ca un robot ce declama unul prin portavoce, strgi sacadat ce ti se cere..si cand ajungi acasa ravasit de oboseala dar multumit ca n-ai ramas pasiv in fata unei nedreptati afli ca de fapt nu ai facut decat jocul altcuiva..ca inca odata ca de atatea ori ai fost manipulat


Despre tipul asta de gandire vorbeam, nu cumva sa faci jocurile altcuiva, chiar exprimi gandurile tale, nu e bine sa le exprimi.

QUOTE
Manifestati voi..eu ma voi exprima prin mijloacele eficiente ale democratiei


Daca traiam intr-o democratie eficienta si functionala as fi zis la fel.

The Dude
QUOTE (Blakut @ 20 Apr 2007, 07:59 AM)
Ia zi, in care tari nu mai exista demonstratii libere? In SUA, Franta, Germania? Sau in Coreea de Nord, Irak (inainte) etc.?


Peste tot exista...In tarile prapadite mai mult ca in democratiile cu traditie.
Insa miscarea revednicativa a incetat sa se mai manifeste asa peste tot in lume.
Faptul ca sporadic in Franta 20 de fermieri sunt nemultumiti, sau 800 de pompieri in Belgia, sau 1000 de mineri in America..ori 200o de basescieni in Bucuresti...nu insemna nimic: sunt exceptii care confirma regula.

In America la o demonstratie anti razboi vietnam au fost in strada 500 000 de persoane...aia insemna manifestatie, si de atunci nu a mai fost niciodata asa ceva. Acolo a fost ultima de acest fel.

Acum sute de mii de oameni nu mai aduna decat concertele.


QUOTE
Daca traiam intr-o democratie eficienta si functionala as fi zis la fel.


Incearca sa o vezi eficienta si functionala si ea asa va fi.
Pentru mine ea asa a fost ieri: cei pe care i-am votat la urna au corectat o greseala pe care tot eu am facut-o in aceiasi situatie. O greseala mai evidenta decat soarele de pe cer.
Sistemul a functionat si s-a autoprotejat, pentru ca a fost inteles si a fost utilizat corect. thumb_yello.gif
axel
QUOTE (The Dude @ 20 Apr 2007, 09:10 AM)
In America la o demonstratie anti razboi vietnam au fost in strada 500 000 de persoane...aia insemna manifestatie, si de atunci nu a mai fost niciodata asa ceva. Acolo a fost ultima de acest fel.

Vorbesti prostii, ca de obicei.
In SUA au fost multe alte manifestatii mult mai recente decat cele din timpul razboiului din vietnam (ce-i drept, nu de 500 de mii de oameni).
gio19ro
QUOTE (The Dude @ 20 Apr 2007, 08:10 AM)

Sistemul a functionat si s-a autoprotejat, pentru ca a fost inteles si a fost utilizat corect. thumb_yello.gif

Aha, sistemul fratiei masonice mafiote s-a auto protejat. Corect.
jet li
Ati vazut pe antena 7 ieri ? Erau unii care mureau ca Basescu nu si-a dat demisia, citat "e un pericol si e in strada !" -desi a iesit doar putin in strada si a spus oamenilor sa mearga acasa, un presedinte care nu poate iesi in strada de frica oamenilor ala ar trebuii sa isi dea demisia , si unul zicea ca "parlamentul o sa dea o lege care sa nu ii mai permita sa candideze". Foarte frumos, eu l-am votat si astia nu au nici un motiv sa il suspende, pot sa il votez si pe Stalin daca vreau, au murit oameni ca eu sa pot vota si vin astia - pe care nu i-am votat si il dau jos
In situatia aparitiei unei legi de felul acela foarte bine ca nu isi da demisia, sa se faca referendum pentru demisie
Blakut
QUOTE
In America la o demonstratie anti razboi vietnam au fost in strada 500 000 de persoane...aia insemna manifestatie, si de atunci nu a mai fost niciodata asa ceva. Acolo a fost ultima de acest fel.


Deci exista demonstratii si in tarile dezvoltate: studentii din Atena, tineri prin Franta (au si dat foc), demonstratiile anti-razboi din America (demonstratiile anti razboiul din Irak au strans zeci de mii de oameni). Demonstratii sunt peste tot. Dar, desigur, alea care nu sustin cauza ta, nu sunt demonstratii 'adevarate'.No True scotsman fallacy.

Astept referendumul, acolo se va vedea cine are dreptate.
axel
Numai ca legi din alea sunt neconstitutionale. Si nu cred ca se aventureaza cuplul Tariceanu&Gioana sa bage referendum de schimbare a constitutiei...
The Dude
QUOTE (jet li @ 20 Apr 2007, 08:22 AM)
sa se faca referendum pentru demisie

Nu mai conteaza... e terminat oricum.
Chiar daca reajunge la Cotroceni, ca om politic e gata !!

Si stai linistit, nimeni din partea constienta a societatii nu a crezut in demisia la 5 minute a Presedintelui.

In primul rand ca nici tehnic Base nu ar fi in stare de o asemenea performanta rofl.gif
axel
QUOTE (The Dude @ 20 Apr 2007, 09:29 AM)
Chiar daca reajunge la Cotroceni, ca om politic e gata !!

Ca decreteaza polivalentul Dud? cool.gif
The Dude
QUOTE (Blakut @ 20 Apr 2007, 08:26 AM)
Deci exista demonstratii si in tarile dezvoltate:





Da, asa cum am precizat, exceptii care confirma regula.
Si vezi ca faci confuzie intre lupte de strada si demonstratii.


QUOTE
Astept referendumul, acolo se va vedea cine are dreptate.


Nu prea cred..De fapt nu cred deloc.
Nu e vreme indeajuns pentru dezmeticeala, ceea ce de altfel suspendatul si urmareste..

Cred ca abia prin toamna o sa vedem..
Adica voi, nu noi, voi o sa vedeti, si o sa aflati.. thumb_yello.gif
gio19ro
QUOTE (The Dude @ 20 Apr 2007, 08:29 AM)
Chiar daca reajunge la Cotroceni, ca om politic e gata !!


Asta in comparatie cu Geoana si Moliceanu, ce au viitorul in fatza! rofl.gif
Mai Dude, Axel a zis bine ca spui doar prostii. Vorbesti exact ca Gopernic/Minerval. Poate ca din cauza ca aveti aceleasi afinitati. Chir tu ai recunoscut ca inainte erai pentru Basescu dar mai apoi ai intrat in "corectitudine" si ai devennit contra. Pentru cine are un dram de luciditate, e clar ca masoneria ta "spala creiere". Inainte gandeai cu capul tau, acum.... esti "in corectitudine". hh.gif
gio19ro
QUOTE (axel @ 20 Apr 2007, 10:31 AM)
QUOTE (The Dude @ 20 Apr 2007, 09:29 AM)
Chiar daca reajunge la Cotroceni, ca om politic e gata !!

Ca decreteaza polivalentul Dud? cool.gif

Polivalentul Dud.....scoate dude! Ce altceva sa emita? Dude polivalente. Una mai duda decat cealalta. hh.gif
The Dude
QUOTE (gio19ro @ 20 Apr 2007, 10:38 AM)
Mai Dude, Axel a zis bine ca spui doar prostii.

..asa a zis mocofanu' hmm.gif ..auzi tupeu la el...Ce bine ca nu il mai citesc.... thumb_yello.gif


QUOTE
Chir tu ai recunoscut ca inainte erai pentru Basescu dar mai apoi ai intrat in "corectitudine" si ai devennit contra


da mai, nu e putin lucru sa ai puterea sa recunosti cand gresesti, darmite sa iti mai si asumi greselile...sau culmea sa incerci sa le si indrepti

Chir eu am facut asta si o recunosc cu multa mandrie.. thumb_yello.gif


QUOTE
e clar ca masoneria ta "spala creiere".



hmm.gif, le-or spala, ca prea zici cu foc, da mai bine cu el curat decat cu unul imbacsit ca al tau rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Blakut
QUOTE
m-o spala, ca prea zici cu foc, da mai bine cu el curat decat cu unul imbacsit si plin de gunoi ca al tau


QUOTE
e clar ca masoneria ta "spala creiere".


Oricat de mari ar fi asteptarile si sentimentele implicate in cele intamplate, nu trebuie sa lasam ca o intamplare politica sa ne faca sa ne certam intre noi. Una e o disputa in contradictoriu, incinsa... alta e...

Nah,poate si eu mai scap cate una, totusi...
gio19ro
Scuze Dudule, dar creierul tau e plin de prostii din moment ce sustii ca Basescu e gata, chiar daca revine la prezidentie. Si din postarea ta se subintelege ca ceilalti lideri politici, in comparatie cu Basescu, adica Geoana, Tariceanu si Voiculescu au un mare viitor in fata. Nu vezi ca esti inept?
Tu iei dorinta ta drept realitate.
The Dude
QUOTE (Blakut @ 20 Apr 2007, 11:00 AM)
Oricat de mari ar fi asteptarile si sentimentele implicate in cele intamplate, nu trebuie sa lasam ca o intamplare politica sa ne faca sa ne certam intre noi.

Corect si perfect deacord thumb_yello.gif

QUOTE
Si din postarea ta se subintelege ca ceilalti lideri politici, in comparatie cu Basescu, adica Geoana, Tariceanu si Voiculescu au un mare viitor in fata.



Scuze gio19ro, doar tu subantelegi asta...
La chestia cu ineptul nu raspund ca e jignire, si cred ca nu meriti sa iti mai raspund deloc.
Gata, treci alaturi de Axel in ignoranta...
The Dude
QUOTE (Blakut @ 20 Apr 2007, 11:00 AM)
Nah,poate si eu mai scap cate una, totusi...

sti cum se zice "better out than in" asa ca scapa frate ...da anunta-te: AGAAAA !!!


rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Blakut
QUOTE
sti cum se zice "better out than in" asa ca scapa frate ...da anunta-te: AGAAAA !!!


Vorbeam de scapari in discutiile fierbinti in contradictoriu, cand cateoadata mai scap cate una si referitoare la interlocutor, in loc sa ma mentin pe idee. Incer sa ma abtin pe cat posibil, sper sa reusesc, ca n-or fi ajuns politicienii atat de importanti incat sa ne si certam intre noi, ca persoane. thumb_yello.gif rofl.gif
The Dude
QUOTE (Blakut @ 20 Apr 2007, 11:45 AM)
ca n-or fi ajuns politicienii atat de importanti incat sa ne si certam intre noi, ca persoane. thumb_yello.gif rofl.gif

Ma bucur ca gandesti asa, si iti multumesc ca ai luat-o ca pe o gluma...pentru ca o gluma si era. thumb_yello.gif

Pe aici spiritele sunt incinse la maxim....


Deh.. sad.gif .si eu mai scap cate una. devil.gif ..oameni suntem.. thumb_yello.gif
zar
basescu n-a fost presedintele pe care mi l-am dorit, dar parlamentul este cu mult mai jos decat cele mai negre asteptari. pnlsd este un sg partid, vezi sponsorizarile de campanie ale lu paturiciu.
March
QUOTE (gio19ro @ 20 Apr 2007, 12:02 PM)
Scuze Dudule, dar creierul tau e plin de prostii

Alo, moderatorul de aici si-a precizat pozitia ? Este intr-adevar moderator sau mai degraba partinitor ! unsure.gif
March
QUOTE (actionmedia @ 19 Apr 2007, 10:26 PM)
QUOTE (March @ 19 Apr 2007, 06:21 PM)
Vax ! Si asta dupa eforturi mari si murdare ( sms pe telefoane, zvonuri alarmante, etc. deh vechile tehnici feseniste scoae de la naftalina !) ale activistilor pedisti si peledisti al caror Stolo  si-a arata inca odata daca mai era nevoie adevarat fata de lacheu !!

March, nu e frumos sa jignesti niste oameni care si-au exprimat in mod sincer sustinerea pentru Basescu. Nu era nimeni adus cu forta acolo. Ca erau cativa instigatori, ce mai conteaza. Nu a fost nicio chinuiala. A fost ceva spontan. Da, probabil ca o parte din oamenii de acolo au primit vreun sms, dar la fel de probabil este ca mult mai multi din cei care au primit sms-uri sa nu fi mers acolo si multi altii care au fost acolo nu au primit sms-uri.
..............

Eu personal astept demisia lui Basescu. Daca nu isi da demisia este un om politic compromis. Nu il mai voteaza nici curcile. Daca nu isi da demisia, dupa ce a anuntat public ca asta va face, ma voi duce sa votez impotriva lui la referendum. .

Te cred , daca nu cumva mai apare o alta demonstratie " spontana" cum se aude prin targ ! Cu toata logistica adusa tot "spontan" !
Restul de mai sus e de sanchi !
gio19ro
QUOTE (March @ 20 Apr 2007, 02:32 PM)
QUOTE (gio19ro @ 20 Apr 2007, 12:02 PM)
Scuze Dudule, dar creierul tau e plin de prostii

Alo, moderatorul de aici si-a precizat pozitia ? Este intr-adevar moderator sau mai degraba partinitor ! unsure.gif

Probabil nu-i sunt simaptici masonii gen Gope/Dude care se exprima cam asa
QUOTE
m-o spala, ca prea zici cu foc, da mai bine cu el curat decat cu unul imbacsit si plin de gunoi ca al tau


La asa exprimare, asa raspuns a capatat din partea-mi. Tu vorbesti de partinitor? Ia uita-te ce scrie fratele tau, duda.
March
Am predat jdemii de dosare la CNSAS , am condamnat securitatea !

Dar naravul din fire n-are lecuire ! devil.gif

SRI, suspectat ca ar fi "periat" arhiva predata la CNSAS


Cazul notelor facute de Florian Coldea arata ceva foarte suspect. Īn acest moment se stie ca exista 5 tipuri de dosare: de urmarire informativa, de retea, de problema, de obiectiv si Fondul Documentar. Īn cazul notelor dezvaluite de Mircea Geoana au aparut, īnsa, alte genuri de dosare: X, Y si Z. Ne īntrebam daca nu cumva dosarele predate CNSAS au fost periate, fiind retinute īn custodia SRI documente care vizeaza categorii de personalitati publice, politice, economice etc.“, au mai spus sursele parlamentare.

Fondul Arhivistic al Directiei a 4-a Cercetari Penale a Securitatii se afla īntr-un depozit la Cernica. Ea a fost transferata Ministerului Justitiei, dar este cumva īn custodia Ministerului Apararii. Cum s-a putut intra īn acel depozit, pentru a verifica acel fond arhivistic si a afla datele despre Cochinescu? E cert ca a fost o actiune de anvergura“, au apreciat sursele. Acestea au tinut sa precizeze, īnsa ca directorul SRI, George Maior, s-a delimitat ferm de presupusele actiuni ilegale ale institutiei pe care o conduce. „Maior le-a spus membrilor Comisiei SRI ca se disociaza de presupusele actiuni ale unor persoane din Serviciu, care ar fi putut sa īnainteze Presedintiei informatii despre judecatorii Curtii Constitutionale“, au aratat sursele citate.


Atentie la valiza cu dosare cu care pleaca Basescu de la Cotroceni !!! Sunt sigur ca in cazul unor alegeri prezidentiale anticipate ( si chiar referendum) vor apare in anumite ziare documente compromitatoare despre politicieni !

Florian Coldea a fost propus personal de Basescu in CSAT pentru a ocupa functia de prim-adjunct la SRI. Si chiar a incercat sa-l puna sef da' a dat inapoi la presiunea opiniei publice !
TheK
abis, avand in vedere avatarul tau care exprima clar optiunea ta politica as dori sa iti anunti demisia din postul de moderator, cel putin de pe acest thread.
Daca Basescu nu isi permite , tu ai castiga doar mai mult respect.
Au fost destule derapaje pe aici nesanctionate.
March
QUOTE (TheK @ 20 Apr 2007, 06:06 PM)
abis, avand in vedere avatarul tau care exprima clar optiunea ta politica as dori sa iti anunti demisia din postul de moderator, cel putin de pe acest thread.
Daca Basescu nu isi permite , tu ai castiga doar mai mult respect.
Au fost destule derapaje pe aici nesanctionate.

Ehei, io de mult semnalez asta pe aici !! Da' vad ca nimeni din conducerea HA n-a dat peste postarile mele ! Inca , sper.
cocosel
March am specificat asta acum cateva zile cu dosarele x care sunt dosare de politie politica si stiu ce spun..iara dosarele y au fost cele pe care acum multi ani cand multi de pe aci nici nu vazura lumina...a fost condamnat Patrascanu...
Nu e cazul de panica nu a reusit sa obtina prea multe date din contra datele sunt impotriva sa..si dosarul sta la usa in sertar iar in momentul cand este fara imunitate va fi declansata distractia.. rolleyes.gif
Sper sa nu ajungem acolo pentru ca vor fi socuri maricele si multi vor avea dezamagiri crunte... rofl.gif
In privinta cealalta cel care l-a tradat este baiatul cu ochisori albastrii..cel care il insotea prin Irak fara competente... thumb_yello.gif
TheK
Imi permit din nou sa fac un pronostic .
Basescu la ora 19 nu va demisiona.
In cazul in care ma voi inshela voi include in semnatura mea fraza "Nu sunt bun de analist, parerea mea despre politica este subiectiva , cer sa fiu judecat cu indulgenta"

smile.gif
axel
TheKK, ce-i duci tu grija atata? O sa faca ce considera el mai bine.
abis
QUOTE (TheK @ 20 Apr 2007, 05:06 PM)
abis, avand in vedere avatarul tau care exprima clar optiunea ta politica as dori sa iti anunti demisia din postul de moderator, cel putin de pe acest thread

L-am schimbat la cererea Sefului.

Demisia este un act unilateral de vointa... smile.gif
Uncle Sam
QUOTE (TheK @ 20 Apr 2007, 05:46 PM)
Imi permit din nou sa fac un pronostic .
Basescu la ora 19 nu va demisiona.

Fac si eu un pronostic ca va demisiona. Daca nimeresc si de data asta imi schimb semnatura : forget Cristoiu, ask Sam smile.gif
(apropo, de obicei nu le prea nimeresc).
axel
QUOTE (TheK @ 20 Apr 2007, 06:06 PM)
abis, avand in vedere avatarul tau care exprima clar optiunea ta politica as dori sa iti anunti demisia din postul de moderator, cel putin de pe acest thread.
Daca Basescu nu isi permite , tu ai castiga doar mai mult respect.
Au fost destule derapaje pe aici nesanctionate.

TheKK, ti-a sters/editat cumva abis vreun mesaj? Ti-a spus cumva "nu fa asta", in calitate de moderator?
TheK
axel e a doua oara cand imi "stalcesti" nickul intr-un mod ofensator.
Daca persisti in lipsa de respect fata de partenerii de dialog , te voi ignora.

*later edit: Te-am considerat un partener de dialog civilizat si m-am inshelat. Iti urez o zi buna.


abis, salut schimbarea avatarului . smile.gif
March
QUOTE (Uncle Sam @ 20 Apr 2007, 06:52 PM)
QUOTE (TheK @ 20 Apr 2007, 05:46 PM)
Imi permit din nou sa fac un pronostic .
Basescu la ora 19 nu va demisiona.

Fac si eu un pronostic ca va demisiona.

Pe Traian Boc l-a luat gura iar pe dinainte ! A spus chiar acum ca interimatul va dura numai 30 de zile ! laugh.gif Ce onoare domne' , cand masele oamenilor muncii te cer ! laugh.gif
TheK
unsure.gif Sa vezi cum mi-am taiat eu craca singur laugh.gif
axel
Pai daca Gioana statea cu legea pregatita...
Consitutionala sau nu, era suficienta cat sa sustina planurile Gioana&Tari&Vadim&Securistu'&Co.
March
Alo ! S-a dat alarma generala ! " Fundatia pentru infrumusetarea Capitalei " rofl.gif suna goarna pentru adulatorii Presedintelui suspendat pentru un miting intr-o piata ! Nu-i gluma , ci stire data acum pe tv.

Apropos : azi dimineata era un adevarat grajd dupa terminarea mitingului de aseara,plus banci distruse in fata Teatrulu National ! Am intrat in Ioropa ! Sa traiti bine !

E vorba de Piata Constitutiei !
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.