Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Traian Basescu, Presedintele Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242
Michelle
QUOTE (nefertiti @ 26 May 2005, 10:04 AM)
Printre altele iar i-a luat apararea cucoanei Udrea, ca, deh, are si el slabiciunile lui ohyeah.gif .

pai,vorba unui mos hatru ...macar el nu le seduce si abandoneaza la cratitza ,le mai si promoveaza daca are ceva bucurii la ele tongue.gif
Michelle
La oferta lui Talpes.. -de a-i sta la dispozitie- ...Basescu zice: ...de mult nu mai am scame pe mine care sa trebuiasca sa fie indepartate! rofl.gif
March
QUOTE (Michelle @ 26 May 2005, 10:47 AM)
QUOTE (nefertiti @ 26 May 2005, 10:04 AM)
Printre altele iar i-a luat apararea cucoanei Udrea, ca, deh, are si el slabiciunile lui  ohyeah.gif .

pai,vorba unui mos hatru ...macar el nu le seduce si abandoneaza la cratitza ,le mai si promoveaza daca are ceva bucurii la ele tongue.gif

Da' ce ? Popeye sa nu aiba si el o Monica Lewinsky a lui ? rofl.gif Ca n-o sta tara in loc din cauza blondei astea ! biggrin.gif
Marian M
OK, Basescu - desavarsitul cavaler smile.gif ca nedesavarsit avem deja unul. thumb_yello.gif
nefertiti-old
QUOTE (March @ 26 May 2005, 12:11 PM)

Da' ce ? Popeye sa nu aiba si el o Monica Lewinsky a lui ? rofl.gif Ca n-o sta tara in loc din cauza blondei astea ! biggrin.gif

Da' macar sa n-o mai scape pe la vreun tocsou, ca ne baga draq prin Africa, pe undeva. Ca madama pare doar sa-si fi platit scolile din banii lui barbatu-su, nu sa le fi si frecventat.
Achernar
In mod sigur cetateanca n-o sa-l contrazica prea des pe dom' presedinte. De fapt nu cred ca o sa-l contrazica vreodata. Si e asa de bine sa ai consilieri care sa stie sa spuna in toate situatiile 'asa e, aveti dreptate'...
nefertiti-old
Adevaru' e ca dom' prezident are o problema de comunicare cu cei care il contrazic. Si incepe sa se vada tot mai des si mai des. ohyeah.gif
Marian M
Si el are intotdeauna dreptate.
Singurul cuvant acceptat la Cotroceni e: DA.
Cucu Mucu
QUOTE (Marian M @ 27 May 2005, 10:23 AM)
Si el are intotdeauna dreptate.
Singurul cuvant acceptat la Cotroceni e: DA.

Gresit. DA nu prea mai place ca are si penele in compozitie. Acum formula este " 'nteles, sa traiti, dom' presedinte".
March
Marius,
Lasa-l pe Popeye. Mai bine vezi ca s-ar putea sa iasa in curand o mica-mare degringolada in PSD laugh.gif Asta ar trebui sa te ingrijoreze !
mutulica
ce ai cu psd, mai draga?
ca uite, bunicuta ii rezolva problema linistirii opozitiei, mai draga...
Cucu Mucu
QUOTE (March @ 27 May 2005, 07:38 PM)
Marius,
Lasa-l pe Popeye. Mai bine vezi ca s-ar putea sa iasa in curand o mica-mare degringolada in PSD laugh.gif Asta ar trebui sa te ingrijoreze !

ohmy.gif Si de ce m-ar interesa pe mine?!
March
Pai nu-i cripto-simpatizezi tu pe aici ? Daca nu , atunci macar sa te intereseze pentru "soarta" tarii rolleyes.gif laugh.gif
talusa
Basescu - personalitatea politica în care românii au cea mai mare încredere
Presedintele Traian Basescu este personalitatea politica în care românii au cea mai mare încredere, fiind urmat, la mare distanta, de Calin Popescu-Tariceanu, Theodor Stolojan si Mircea Geoana, potrivit Barometrului de Opinie Publica din mai, prezentat, ieri, de Fundatia pentru o Societate Deschisa.
Potrivit sondajului, 56 % dintre români au multa si foarte multa încredere în Traian Basescu, analistul politic Cristian Pârvulescu remarcând ca numarul acestora a crescut fata de ultimul Barometru de Opinie, realizat în urma cu opt luni, cu 19 la suta (de la 37% la 56 %). Basescu este urmat în sondaj de Calin Popescu Tariceanu, în care 34 la suta dintre români au multa si foarte multa încredere, acesta fiind inclus pentru prima data în sondaj. Pe locurile urmatoare se situeaza Theodor Stolojan (31%), Mircea Geoana (31%), Adrian Nastase (20%), Emil Boc (20%), Ion Iliescu (16%), Corneliu Vadim Tudor (13%), Marko Bela (9%), Dan Voiculescu (6%).
Pârvulescu a remarcat faptul ca, daca sondajul s-ar fi prelungit cu câteva zile si ar fi cuprins si momentul eliberarii ziaristilor tinuti ostatici în Irak, cu siguranta s-ar fi sesizat o crestere a încrederii în Traian Basescu.
În privinta partidelor, românii au cea mai mare încredere în Alianta PNL-PD, urmata, separat, de PD si PNL, PSD situându-se pe pozitia a patra. Astfel, 37 la suta dintre români au multa si foarte multa încredere în Alianta PNL-PD, 31 la suta în PD, 26 la suta în PNL, 20 la suta în PSD, 10 la suta în PPRM, opt la suta în UDMR si 6,3 la suta în PUR (PC).
Pe de alta parte, indica Barometrul, daca duminica viitoare ar avea loc alegeri, Traian Basescu ar câstiga din primul tur Presedintia, iar Alianta PNL-PD ar obtine majoritatea parlamentara. Traian Basescu ar obtine 65 la suta din optiunile electoratului, fiind urmat de Adrian Nastase cu 15 la suta si de Mircea Geoana cu sase la suta. Pe locurile urmatoare s-ar situa Corneliu Vadim Tudor (6%), Ion Iliescu (3 %), Theodor Stolojan (2%), Marko Bela (1%) si alt candidat (3%). Procentul nehotarâtilor este de 28 %, al celor care nu voteaza de 8%, iar al celor care nu raspund de 4%.
În privinta formatiunilor politice, în cazul în care duminica viitoare ar avea loc alegeri parlamentare, 59 la suta din cei intervievati ar vota Alianta PNL-PD, 24% - PSD, 7% - UDMR, 7%-PPRM, iar PUR (PC), PPCD, PNL si alte partide ar obtine câte un procent. Cei nehotarâti însumeaza 29%, cei care nu voteaza - 10%, iar cei care nu raspund - 5%.
Datele pe care este fundamentata editia din mai a Barometrului de Opinie Publica au fost culese în perioada 5-19 mai, de Gallup Organization România, pe un esantion de 1800 de persoane, marja de eroare a sondajului fiind de +/-2,3%.
ULTIMA ORA
talusa
Basescu, apreciat în SUA pentru modul în care a rezolvat criza ostaticilor
Congressmanul republican Christopher Smith a declarat, ieri, la Timisoara, într-o conferinta de presa, ca modul în care presedintele României, Traian Basescu, a rezolvat criza ostaticilor români din Irak a fost foarte apreciat la Washington. „Basescu este foarte apreciat în SUA pentru modul în care a rezolvat problema rapirii cetatenilor români. Orice pas înapoi din partea presedintelui ar fi dus la cresterea numarului de rapiri, iar pozitia intransigenta pe care a avut-o Traian Basescu a fost bine vazuta în Statele Unite", a declarat congressmanul american. Christofer Smith este congressman din partea Partidului Republican, este vicepresedinte al Comisiei de politica externa a Congresului american si co-presedinte al Comisiei pentru Securitate si Cooperare în Europa a aceluiasi congres.

ULTIMA ORA
March
Urmeaza in curand replica "Chelbosului fioros" si a "Micului gigant peltic " simultan pe vreo cateva canale tv laugh.gif
talusa
Turcii l-au desemnat pe Basescu personalitatea politica a anului in Europa



http://www.realitatearomaneasca.ro/content...articol_id=5356
Achernar
Treburile astea se fac de obicei prin decembrie. Oare turcii presimt ca vor da faliment pan-atunci ?
axel
QUOTE (Achernar @ 1 Jun 2005, 11:46 AM)
Treburile astea se fac de obicei prin decembrie. Oare turcii presimt ca vor da faliment pan-atunci ?

Cica e premiu pentru 2004
Michelle
Basescu e in Japonia .Se pare ca o sa-l primeasca si imparatul.
talusa
QUOTE (Michelle @ 1 Jun 2005, 11:14 AM)
Basescu e in Japonia .Se pare ca o sa-l primeasca si imparatul.

L-a primit deja?
nefertiti-old
Daa, era intr-o cutie legata cu o funda rosie. spoton.gif
talusa
QUOTE (nefertiti @ 2 Jun 2005, 02:44 PM)
Daa, era intr-o cutie legata cu o funda rosie. spoton.gif

Pe cine??
Pe Presedintele Romaniei intr-o cutie?
Si acum ce faceti, din nou aveti alegeri?
mutulica
pe dracu alegeri, il scoatem din cutie, dar ii lasam funda
nefertiti-old
...in locu' suvitei.
talusa
Ii taie nevestica si funda!
talusa
Congresmanul Chris Smith considera ca „Basescu este fata noii Românii"
Presedintele român, Traian Basescu, este „fata noii Românii" si este foarte apreciat în Statele Unite, a declarat, ieri, la Bucuresti, congresmanul republican Chris Smith, vicepresedinte al Comisiei pentru Relatii Internationale din Camera Reprezentantilor si vicepresedinte al Comisiei Helsinki. El a precizat ca are „mare respect pentru presedintele Basescu", iar Statele Unite au mari sperante în acesta, mai ales dupa criza ostaticilor rezolvata favorabil, deoarece este un „activist" si probabil va face eforturi pentru promovarea de noi legi.
Conform oficialului american, România a demonstrat în ultimii ani ca este o democratie, iar alegerile din 2004 au fost libere si corecte. Smith a salutat faptul ca Bucurestiul este un „bun partener" pentru Statele Unite, amintind viitoarea pozitionare a unor baze militare americane în România.
ULTIMA ORA




Au revoir, Auf wiedersehen!


http://www.evenimentul.ro/local/article/10...aseArticle.html
talusa

Basescu face impresie in Japonia

Japonezii au fost placut impresionati de prezenta Romaniei la Expozitia Mondiala de la Aichi. Aprecierea ii apartine presedintelui Traian Basescu, aflat pentru doua zile in Tara Soarelui-Rasare. Seful statului a avut si o intalnire cu imparatul Akihito si imparateasa Michiko. "Imparatul este un sef de stat admirabil, un om care stie foarte multe despre Romania. Va pot spune ca imparateasa este o femeie prin care trece bunatatea, asa, catre oricine este in preajma dansei, iar imparatul ramane ceea ce este pentru Japonia, o parte din divinitate", a declarat Basescu, citat de RADOR. El a mai spus ca Romania doreste sa consolideze relatia cu Japonia, prin construirea unui parteneriat politic, nu numai economic.
AVEREA




Mititei & sărmăluţe

http://www.evenimentul.ro/local/article/10...aseArticle.html
talusa
Axa fără un cap(ăt)


http://www.evenimentul.ro/local/article/10...aseArticle.html
axel
Ce e? Ziar? Blog? Ca m-am uitat prin el si nu mi se pare prea profesional...
talusa
Scrisoare deschisa Excelentei Sale Mobutu Sese Seko Kuku Mbemgdu Wa Za Banga, ex-presedintele Republicii Congo
„Sefu’, eu stiu ca matale te-ai cam dus dintre noi, de fapt, dintre ei, congolezii, de vreo opt ani, da’ eu tot vreau sa te rog ceva. Tii minte cand prietenul lu’ talica, Ceausescu, tot venea pe la voi in vizite si va facea tot felul de combinate, uzine si fabrici, iar matale ne plateai cu banane sau nu ne plateai deloc? Mosule, a venit momentu’ sa scoti banii, sa-ti platesti datoriile, ca altfel ai de-au venit dupa Impuscatu’ la Putere nu au cum sa ne dea inapoi acareturile lasate mostenire de bunici. Adica, Ceausescu i-a luat conacu’ lu’ bunicu, iar Tariceanu nu vrea sa mi-l dea inapoi ca a facut din conac vila de protocol si nu poate sa scoata ditamai demnitaru’ cu copilasii afara-n strada. Da’ a zis ca daca matale scoti bistarii pe care ni-i datorezi sau macar cateva vapoare pline cu banane, ne da contravaloarea conacului, sa manance si gura noastra banane vreo cinci generatii de acum inainte. Asa ca, barosane, te rog, bantuie-l matale pe presedintele de acum al congolezilor, Joseph Kabila Kabange, fa-i bau-bau noaptea in somn sa scoata banii mai repede. Si daca-i vezi pe acolo, pe plaiurile vanatorii vesnice, si pe fostii stabi ai Sudanului, Siriei, Mozambicului, Libiei, Republicii Guineea, Nigeriei, Somaliei, Tanzaniei, Coreei de Nord (pupa-l pe Kim din partea lui Nicus or!) sau Mongoliei, saluta-i din partea a zeci de mii de desproprieta riti de fostul lor Mare Prieten din Romania si roaga-i sa-si plateasca datoriile. Altfel, fondul „Proprietatea“ al lui Tariceanu nu reprezinta decat o megaescrocherie nationala. A.R.U.!“. (PAMFLETARUL DE SERVICIU)
ATAC
bunicu'Gilbert
QUOTE (axel @ 6 Jun 2005, 10:15 AM)
Ce e? Ziar? Blog? Ca m-am uitat prin el si nu mi se pare prea profesional...

Chiar daca e off topic:
Evenimentul este un cotidian regional de informatii si publicitate, editat de Agentia de Stiri Iasi - ASIS.
A aparut in 1991, reluind titlul unui ziar aparut la Iasi in 1893 (nu si orientarile acestuia). Tipografie proprie. Nu este angajat politic, financiar sau de alta natura, singura politica a redactiei fiind cea de a asigura calitatea informatiilor, prin promptitudine si consistenta.

Nu comentez conferinta de presa de aseara a presedintelui.
Mai astept inca reactia presei si a politicienilor nostri referitor la afirmatiile facute in aceasta conferinta.

Cucu Mucu
QUOTE (March @ 30 May 2005, 09:25 AM)
Pai nu-i cripto-simpatizezi tu pe aici ? Daca nu , atunci macar sa te intereseze pentru "soarta" tarii rolleyes.gif laugh.gif

@Marsh
stii de cine imi aduci tu aminte?! De "luptatorii" aia comunisti, care, cum se ridica unul sa critice partidul, cum ii dadeau cu "huo, chiaburule, dusmanule de clasa". Cam asa faci si tu. Cum e cineva care nu corespunde liniilor izopolitice dupa care te conduci tu, cum incepi sa strigi "huo, pesedistu'". Obiceiurile vechi se uita greu. rofl.gif
talusa

Tătucu Stalin, în război cu halatele albe
Mircea DINESCU


Într-o ţară normală, un individ bănuit că trăieşte în concubinaj cu domnişoara Alcaida, filat, ascultat şi gîdilat la conturi de către serviciile secrete câţiva ani la rând, n-ar putea scoate pe şestache prin vamă nici măcar o carpetă cu Răpirea din Serai, d’apăi să ţeasă un macat cu temă asemănătoare pe lungimea distanţei dintre Bucureşti şi Bagdad.

La noi, însă, totu-i cu putinţă, dovadă că băieţii care au dormit în timpul plantonului, băgîndu-şi vată în urechi taman cînd Hayssam şi Munaf puneau la cale îmbîrligătura cu jurnaliştii, fost-au scoşi la serbarea de gală din final drept eroi ai muncii capitaliste.

Probabil că nimeni nu l-a luat în serios pe Traian Băsescu, înainte de alegeri, cînd afirma că-i va împuşca cu propria sa mînă pe miniştrii corupţi. Dar, măcar acolo, un cap în gură sau un şut în tîrtiţa foştilor dulăi de pază ai lui nea Ion, ce produc purici, nu glumă, pe coridoarele secrete ale Cotrocenilor, tot ne-am fi aşteptat să vedem.

Cînd colo, marinarul cel rău a devenit duios, exact în zona în care de obicei se rup scaune şi se sparg mese.

Invers decît se întîmplă în filmele western, clienţii locantei sunt toţi la locurile lor, chelnerii îşi numără liniştiţi bacşişul, numai pianistul pare în plus, fiindcă şeful nu prea are ureche muzicală.

Şucărit pe presa ticăloşită, ce se substituie, carevasăzică, sistemului, lui nenea i s-a pus mai nou pata pe medicii care au constatat că Hayssam e plecat puţin cu pluta.

Dacă Emil Constantinescu a miorlăit la final de mandat că a fost învins de fosta securitate, Băsescu are acum ocazia să se dea şi el martir, din pricina unor jurnalişti şi a unor doctori opaci la indicaţiile sale.
GANDUL






axel
Mariusica, eu cred ca acum este cazul sa fii mai ingrijorat de soarta iubitului conducator Ion Iliescu decat de ceeace face Basescu wink.gif
March
QUOTE (mariusc2 @ 8 Jun 2005, 07:45 PM)
QUOTE (March @ 30 May 2005, 09:25 AM)
Pai nu-i cripto-simpatizezi tu pe aici ? Daca nu , atunci macar sa te intereseze pentru "soarta" tarii  rolleyes.gif  laugh.gif

@Marsh
stii de cine imi aduci tu aminte?! De "luptatorii" aia comunisti, care, cum se ridica unul sa critice partidul, cum ii dadeau cu "huo, chiaburule, dusmanule de clasa". Cam asa faci si tu. Cum e cineva care nu corespunde liniilor izopolitice dupa care te conduci tu, cum incepi sa strigi "huo, pesedistu'". Obiceiurile vechi se uita greu. rofl.gif

Hai noroc mai Marius,
Cum scapi de la instruirile alea, cum vii si trantesti cate una pe aici. Chestia asta cu cripto-pesedel te cam irita, nu ?! ohyeah.gif
cociuba
March sa stii ca are mariusc2 ''putintica dreptate'' wink.gif

Basescu nu e ''inca'' corupt ca si bombonel, dar pare mai naiv... hh.gif
Marian M
Basescu-temporizatorul-presedinte implicat tragator de timp.
Nu schimba sefii serviciilor secrete numiti strict pe criterii politice: Timofte si Fulga. Poate incepe cu STS, ca l-a chemat ieri pe sef la Cotroceni.

Nu-i de acord nici cu schimbarea acum a lui Seuleanu si Nicolau. ohmy.gif
http://www.cotidianul.ro/index.php?a=7881&shift=1
March
Din nou, Popeye chelbosul isi loveste fara jena ,in public, subordonatii care calca stramb ! Cand a facuta asa ceva Batranul devil.gif bolsevic ?
abis
QUOTE (Marian M @ 14 Jun 2005, 03:38 PM)
Nu schimba sefii serviciilor secrete numiti strict pe criterii politice: Timofte si Fulga.

Mai ai si tu rabdare vreo doua saptamani... Vedem dupa aia pe cine schimba si pe cine nu! wink.gif
March
MarianeM,
Nu cumva ai fost in subordinea lui Basescu pe vreunul din petrolierele alea pe care le-a comandat ?!? Si te-a consemnat la bord la vreo stationarea din aia scurta in tara ? biggrin.gif
cociuba
QUOTE
Din nou, Popeye chelbosul isi loveste fara jena ,in public, subordonatii care calca stramb ! Cand a facuta asa ceva Batranul  bolsevic ?

Basescu stie sa spele rufele in public, dar vad ca uita ca fata d-sului a lucrat pentru o firma care se ocupa cu trafic de tigari,Abis
QUOTE
Mai ai si tu rabdare vreo doua saptamani... Vedem dupa aia pe cine schimba si pe cine nu! 

ai ceva informatii legate de o eventuala schimbare.., mesajul tau a fost postat in 14, deci sugerezi ca pana la sfarsitul lunii vor fi schimbati,propun ca in 30 sa facem schimb de impresii... spoton.gif
ps:March sa stii ca nu-mi place ca te legi de user si nu de parerile lui... hh.gif
Marian M
QUOTE (March @ 14 Jun 2005, 04:09 PM)
MarianeM,
Nu cumva ai fost in subordinea lui Basescu pe vreunul din petrolierele alea pe care le-a comandat ?!? Si te-a consemnat la bord la vreo stationarea din aia scurta in tara ? biggrin.gif

Am vrut pe-a 7-a sa dau la liceul de marina devil.gif , bine ca m-am razgandit, consiliat zdravan de familie.
Aici discutam despre presedintele Basescu, omul ocupa o vreme o functie-maxim 10 ani.
Luat de val crede ca el trebuie sa le faca pe toate ca el le face cel mai bine.
Guvernul si parlamentul sunt platite din bani publici si trebuie sa lucreze sa-i justifice.
Basescu trebuie sa-si faca treaba lui ceilalti pe a lor.
talusa
Întrebat despre Filiera Siriană, Traian Băsescu a retezat-o scurt: „La asta nu răspund!”
RĂPIREA ZIARISTILOR A FOST O DIVERSIUNE IRESPONSABILĂ, ORGANIZATĂ DE SERVICIILE SECRETE ROMÂNESTI

Prestatia lui Traian Băsescu, de luni seara, a fost infantilă. El a mintit, din nou, o tară întreagă. Iată care este adevărul: l Răpirea celor 3 ziaristi români a fost organizată de SRI, SIE si, probabil, Directia de Informatii Militare, cu stirea si cu acordul lui Traian Băsescu. Scopul? Cresterea popularătătii acestuia si transformarea lui într-un „erou national”. l Ziaristii Marie-Jeanne Ion si Ovidiu Ohanesian stiau de această operatiune, ei fiind alesi în mod special, în calitatea lor de colaboratori (unii zic chiar ofiteri acoperiti) ai Serviciilor Secrete. l Omar Hayssam a deranjat scenariul, afirmînd că e dispus să plătească răscumpărarea de 4.000.000 de dolari. După 3 întrevederi cu Traian Băsescu, sirianul a fost arestat. l Ziaristii au stat cîteva zile în Irak, apoi au fost dusi în Siria. l Situatia s-a complicat imediat după arestarea lui Omar Hayssam, agent al Serviciilor Secrete siriene. l Comunitatea oamenilor de afaceri sirieni din România a cerut explicatii. Aceasta e foarte puternică si scoate bani grei din exportul de cherestea, din contrabanda cu alcool, tigări, cafea si alte produse etc. Cu cea mai mare parte a banilor făcuti în România se finantează armata siriană. l A urmat vizita secretă a ministrului de Externe, Mihai-Răzvan Ungureanu, în Siria. l După cîteva zile, a fost arestat un alt om de afaceri si agent sirian, Zaher Iskandarani, prins la Lugoj, în timp ce se grăbea spre granită; asupra lui s-a găsit o foarte mare sumă de bani în dolari si euro. El primise ordin de la sefii lui să fugă din România, dar era prea tîrziu. l Imediat, comunitatea oamenilor de afaceti sirieni a alcătuit o „echipă”, care s-a deplasat în zonă (Siria sau, poate, Irak), unde a obtinut, foarte rapid, eliberarea celor 4 ostatici. l Instantaneu, a fost scos din arest si Zaher Iskandarani. l Acestea sînt numai cîteva dintre motivele care l-au făcut pe Băsescu ca, la întrebarea unui ziarist despre implicarea siriană, să afirme, ritos: „La asta nu răspund!” Păi, dacă la asta nu răspunde, ce rost a mai avut toată mascarada de la Palatul Cotroceni?

ADEVĂRATUL SERVICIU ROMÂN DE INFORMATII


Felina
QUOTE (talusa @ 15 Jun 2005, 05:25 PM)
Întrebat despre Filiera Siriană, Traian Băsescu a retezat-o scurt: „La asta nu răspund!”
RĂPIREA ZIARISTILOR A FOST O DIVERSIUNE IRESPONSABILĂ, ORGANIZATĂ DE SERVICIILE SECRETE ROMÂNESTI

[...]

ADEVĂRATUL SERVICIU ROMÂN DE INFORMATII

Foarte foarte frumos. Ai totusi si o sursa? (iti place sa fii rugat des? tongue.gif )

Off topic: cred ca o sa incep sa scriu un volum de povesti nemuritoare cu si despre zmeul serviciul secret, care cand e adevarat, cand e fals. Ce, aia mici sa nu se distreze si ei?
talusa
QUOTE (Felina @ 15 Jun 2005, 05:47 PM)
QUOTE (talusa @ 15 Jun 2005, 05:25 PM)
Întrebat despre Filiera Siriană, Traian Băsescu a retezat-o scurt: „La asta nu răspund!”
RĂPIREA ZIARISTILOR A FOST O DIVERSIUNE IRESPONSABILĂ, ORGANIZATĂ DE SERVICIILE SECRETE ROMÂNESTI

[...]

ADEVĂRATUL SERVICIU ROMÂN DE INFORMATII

Foarte foarte frumos. Ai totusi si o sursa? (iti place sa fii rugat des? tongue.gif )

Off topic: cred ca o sa incep sa scriu un volum de povesti nemuritoare cu si despre zmeul serviciul secret, care cand e adevarat, cand e fals. Ce, aia mici sa nu se distreze si ei?

Daca este vorba de Adevaratul Serviciu de Informatii, nu este normal ca sursa sa ramana secreta laugh.gif
Felina
QUOTE (talusa @ 15 Jun 2005, 06:08 PM)
Daca este vorba de Adevaratul Serviciu de Informatii, nu este normal ca sursa sa ramana secreta laugh.gif

Oh, da! Sigur ca da, ai dreptate. wink.gif
talusa
Stiu wub.gif

Dar...ce parere ai cand primesti "surse scrise in limba franceza", pe un forum romanesc, fara traducere? sorry.gif
Felina
QUOTE (talusa @ 15 Jun 2005, 06:13 PM)
Stiu wub.gif

Dar...ce parere ai cand primesti "surse scrise in limba franceza", pe un forum romanesc, fara traducere? sorry.gif

Cat timp nu-i in jermana, nu ma incomodeaza, penca mai stiu ceva franse tongue.gif .
Dar sursa am pretentii sa fie, daca este (nu care este) devil.gif
zar
QUOTE (talusa @ 15 Jun 2005, 06:13 PM)
Stiu wub.gif

Dar...ce  parere  ai  cand  primesti  "surse  scrise  in  limba  franceza",  pe  un  forum  romanesc,  fara  traducere? sorry.gif

tinand cont de dificultatea frazei bolduite, care era esenta mesajului, sa cred ca am supraestimat intelectul forumistilor de pe han? tongue.gif cool.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.