Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Traian Basescu, Presedintele Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242
March
Umbra trecutului se tine scai de Presedinte !

Petre Roman dezvaluie existenta unei legaturi secrete, stabilite in „era Anvers”, intre Traian Basescu si un ofiter de Securitate (Directia de Informatii Externe) care lucra sub acoperire in Belgia.AUDIO

Fostul lider democrat Petre Roman afirma, intr-un interviu acordat EVZ, ca, in anii ‘90 - cand el conducea PD, Traian Basescu i-a prezentat un fost ofiter de informatii externe al Securitatii drept fostul sau sef de la Anvers.

Petre Roman sustine ca personajul in cauza, Marin Antonescu (azi vicepresedinte al PD Dambovita), a incercat atunci sa se inscrie in partid, sustinut de Basescu, care i-l descria drept „un om serios si profesionist”. In 1993, rivalii de la PDSR il numisera pe Antonescu prefect de Dambovita, iar Basescu ii spunea lui Roman sa nu se ia dupa „aparente”, pentru ca Antonescu era „un om cu care se poate colabora” - ne-a povestit fostul prim-ministru.
March
QUOTE (abis @ 7 Feb 2007, 06:06 PM)
QUOTE (March @ 7 Feb 2007, 04:55 PM)
Asteapta si o sa vezi ce explicatii juridice vor da pesedistii pentru acest capat de acuzare

Nu au ce explicatii sa dea, este o aberatie. Constitutia e clara. In plus vezi si ce a scris MIA mai sus: spre deosebire de Alianta D.A., Uniunea dintre PSD si PC nu avea personalitate juridica clar statuata...

Macar recunoaste ca ai facut si tu odata o afirmatie (ca Basescu a incalcat Constitutia "prin neacordarea formarii guvernului partidului castigator") pe care nu o poti sustine cu argumente, realitatea fiind cu totul alta. laugh.gif

Adica numai tu ai dreptul sa bagi soparle pe aici ?!? tongue.gif Chiar crezi ca io nu stiu ce zice Constitutia ?!
Felina
QUOTE (March @ 7 Feb 2007, 02:28 PM)
QUOTE (Felina @ 7 Feb 2007, 04:13 PM)
Daca nu spui ca nu exista, inseamna ca spui ca exista. Adu si dovezi. Cam greu cu dovezile astea de existenta a oligarhiilor, nu? Asa zic si eu. smile.gif

Trebuie sa mentionez ca termenul de "oligarh" vine din franceza , fiind lansat de "rosii" francezi si preluat cu entuziasm de bolsevici si ceilalti catei comunisti ! Pentru ei oligarh era egal cu hot ! Adica cel care fura de la gura "clasei muncitoare" , cel care era exponentul "clasei exploatatoare" ! Iar "oligarhia" era considerata o " forma de conducere a statului, in care puterea politica si economica este detinuta de un numar restrans de persoane apartinand clasei exploatatoare " !
Asa ca Basescu e bine sa faca ciocu' mai mic cand vine si arunca termenul asta in media cu semnul egal hot !!
Nu de alta da' s-ar putea supara "Marele licurici" deoarece in tara lui sunt o gramada de magnati care nu neaparat sunt hoti !!


Nu prea vad raspunsul la intrebarea mea. smile.gif
March
QUOTE (Felina @ 7 Feb 2007, 07:31 PM)
QUOTE (March @ 7 Feb 2007, 02:28 PM)
QUOTE (Felina @ 7 Feb 2007, 04:13 PM)
Daca nu spui ca nu exista, inseamna ca spui ca exista. Adu si dovezi. Cam greu cu dovezile astea de existenta a oligarhiilor, nu? Asa zic si eu. smile.gif

Trebuie sa mentionez ca termenul de "oligarh" vine din franceza , fiind lansat de "rosii" francezi si preluat cu entuziasm de bolsevici si ceilalti catei comunisti ! Pentru ei oligarh era egal cu hot ! Adica cel care fura de la gura "clasei muncitoare" , cel care era exponentul "clasei exploatatoare" ! Iar "oligarhia" era considerata o " forma de conducere a statului, in care puterea politica si economica este detinuta de un numar restrans de persoane apartinand clasei exploatatoare " !
Asa ca Basescu e bine sa faca ciocu' mai mic cand vine si arunca termenul asta in media cu semnul egal hot !!
Nu de alta da' s-ar putea supara "Marele licurici" deoarece in tara lui sunt o gramada de magnati care nu neaparat sunt hoti !!


Nu prea vad raspunsul la intrebarea mea. smile.gif

Pai trebuie sa fi mai clara despre ce ai in minte ! tongue.gif
abis
QUOTE (March @ 7 Feb 2007, 06:24 PM)
Chiar crezi ca io nu stiu ce zice Constitutia ?!

Pai asa lasi de inteles, daca faci astfel de afirmatii...

In cazul in care nu a fost o greseala, ci intentionat incerci sa ne induci in eroare, e si mai grav...
Felina
QUOTE (Felina @ 7 Feb 2007, 01:13 PM)
QUOTE (March @ 7 Feb 2007, 01:09 PM)

QUOTE (Felina @ 7 Feb 2007, 03:35 PM)

Tu nu crezi ca exista aceste oligarhii, nu crezi ca exista grupuri de interese? Crezi ca institutiile statului sunt conduse de persoane integre si independente politic si material? Spune-mi ce crezi tu?


Nu spun ca nu exista, ci numai sa prezinte dovezile institutiilor statului pentru anchetare ! Altfel este numai un circ pentru adunarea de procente in sondaje !

Daca nu spui ca nu exista, inseamna ca spui ca exista. Adu si dovezi.

March, ideea era ca si tu crezi in existenta acestor oligarhii si iti ceream niste dovezi ale existentei lor.
March
M-ai inteles gresit Felino ! Io cred ca exista mari capitalisti, magnati, tycoons, etc. Si nimeni nu-i poate acuza/judeca de coruptie sau alte hotii decat procurorul / judecatorul ! Si nu clampanelile unui presedinte la tv care doar dau bine pentru bouporul alegator !

Comentariul pe care l-am facut mai sus despre termenul de "oligarh" credam ca este edificator ptr tine in privinta pozitiei mele !
March
QUOTE (abis @ 7 Feb 2007, 07:36 PM)
QUOTE (March @ 7 Feb 2007, 06:24 PM)
Chiar crezi ca io nu stiu ce zice Constitutia ?!

Pai asa lasi de inteles, daca faci astfel de afirmatii...

In cazul in care nu a fost o greseala, ci intentionat incerci sa ne induci in eroare, e si mai grav...

Ei, cate "gravitati" rolleyes.gif ( soparle, adica) d-astea ai bagat si tu p-aici .... Citeste in urma si vezi la cate si ce raspunsuri ti-am dat la timpul la timpul respectiv !
Felina
QUOTE (March @ 7 Feb 2007, 04:49 PM)
M-ai inteles gresit Felino ! Io cred ca exista mari capitalisti, magnati, tycoons, etc. Si  nimeni nu-i poate acuza/judeca  de coruptie sau alte hotii decat  procurorul / judecatorul !  Si nu clampanelile unui presedinte la tv care doar dau bine pentru bouporul alegator !


Nu te-am inteles gresit:

QUOTE (March @ 7 Feb 2007, 01:09 PM)

QUOTE (Felina @ 7 Feb 2007, 03:35 PM)

Tu nu crezi ca exista aceste oligarhii? [...]


Nu spun ca nu exista[...]
March
Bine, inlocuieste "oligarhi" ( folosit de bolsevici ptr. a desemna dusmanul de clasa !) cu termenii pe care i-am mentionat mai sus !
abis
QUOTE (March @ 7 Feb 2007, 06:52 PM)
Ei, cate "gravitati" ( soparle, adica) d-astea ai bagat si tu p-aici ....

Adica ne prezinti aici lucruri despre care stii ca sunt false pe motiv ca si altii au facut la fel. Si te mai miri ca nu esti luat in serios. Daca singur ai recunoscut ca ai bagat o "soparla" (adica ai incercat sa ne minti, pe romaneste) in legatura cu incalcarea constitutiei de catre Basescu la numirea premierului, ia spune-ne ce alte "soparle" ai adus aici, pe langa asta!

Daca iti place sa-ti sustii cauza cu "soparle", te priveste... Insa "soparla" are picioare scurte... O cauza dreapta se apara cu argumente, nu cu abureli. Dar unde nu-s argumente, sunt bune si "soparlele", nu? Orice mijloc este bun daca poti lovi in presedinte. smile.gif
March
QUOTE (abis @ 7 Feb 2007, 08:11 PM)
QUOTE (March @ 7 Feb 2007, 06:52 PM)
Ei, cate "gravitati"  ( soparle, adica) d-astea ai bagat  si tu p-aici ....

Adica ne prezinti aici lucruri despre care stii ca sunt false pe motiv ca si altii au facut la fel. Si te mai miri ca nu esti luat in serios. Daca singur ai recunoscut ca ai bagat o "soparla" (adica ai incercat sa ne minti, pe romaneste) in legatura cu incalcarea constitutiei de catre Basescu la numirea premierului, ia spune-ne ce alte "soparle" ai adus aici, pe langa asta!

Daca iti place sa-ti sustii cauza cu "soparle", te priveste... Insa "soparla" are picioare scurte... O cauza dreapta se apara cu argumente, nu cu abureli. Dar unde nu-s argumente, sunt bune si "soparlele", nu? Orice mijloc este bun daca poti lovi in presedinte. smile.gif

Lasa bre ipocrizia ! Inca odata ti-am raspuns cand ai bagat asemenea " soparle" si tu ! Iar daca tu ai fi constatat la fel in trecut sa-mi raspunzi la timpul respectiv la fel!

Am terminat cu aceasta discutie !
abis
QUOTE (March @ 7 Feb 2007, 07:15 PM)
Iar daca tu ai fi constatat la fel in trecut sa-mi raspunzi la timpul respectiv la fel!

Cu asta te-am prins ca prea era gogonata, cate or mai fi fost nu-mi aduc acum aminte!
March
Tariceanu a dat o declaratie politica importanta chiar acum. A preluat el rolul de moderator de care are nevoie clasa politica ! Basescu o sa inghita cu greu acest scaiete ! Bine ar fi sa-l inghita , insa, ca sa se calmeze situatia. In cadrul Aliantei DA ! Si sa scape si de suspendare !
Felina
QUOTE (March @ 7 Feb 2007, 05:01 PM)
Bine, inlocuieste "oligarhi" ( folosit de bolsevici ptr. a desemna dusmanul de clasa !) cu termenii pe care i-am mentionat mai sus !

Nu inteleg eu ce legatura au bolsevicii in toata treaba asta. Daca stam sa cautam cuvintele la etimologie, putem sa facem o adevarata polologhie aici, dar zau ca va fi off-topic.


Parerea mea e ca in zilele noastre cuvantul se foloseste in sensul de oligarhie financiara:
"Oligarhie financiară = grup restrâns de mari posesori ai capitalului financiar, care domină viaţa economică a unui stat."
asa cum zice dexonline-ul.
axel
QUOTE (March @ 7 Feb 2007, 08:15 PM)
Am terminat cu aceasta discutie !

Multumesc!
Pentru ca eu personal m-am saturat de soparlele tale.
March
QUOTE (axel @ 7 Feb 2007, 08:22 PM)
QUOTE (March @ 7 Feb 2007, 08:15 PM)
Am terminat cu aceasta discutie !

Multumesc!
Pentru ca eu personal m-am saturat de soparlele tale.

Nu le mai citi ! tongue.gif
abis
QUOTE (March @ 7 Feb 2007, 07:19 PM)
sa se calmeze situatia. In cadrul Aliantei DA !

Cand unul dintre parteneri voteaza cu Patrulaterul, Alianta mai exista doar pe hartie.
March
QUOTE (abis @ 7 Feb 2007, 08:36 PM)
QUOTE (March @ 7 Feb 2007, 07:19 PM)
sa se calmeze situatia. In cadrul Aliantei DA !

Cand unul dintre parteneri voteaza cu Patrulaterul, Alianta mai exista doar pe hartie.

O fi pe hartie , dar "Ciolanul" e real si ii tine uniti ! tongue.gif
March
QUOTE (abis @ 7 Feb 2007, 08:36 PM)
QUOTE (March @ 7 Feb 2007, 07:19 PM)
sa se calmeze situatia. In cadrul Aliantei DA !

Cand unul dintre parteneri voteaza cu Patrulaterul, Alianta mai exista doar pe hartie.

Cine spune asta ! Turnatoarea Musca , cumva ? laugh.gif
cocosel
Sincer March nu ma hazardez la propuneri...nu imi place sa spun nume...l-as dori in schimb dintre cei doi Mele si Ciori pe Ciori... thumb_yello.gif
Cucu Mucu
QUOTE (Felina @ 7 Feb 2007, 02:12 PM)
Hai sa vedem si niste dovezi, ca de vorbe goale sunt satula pana peste cap. devil.gif

Vila in care sta fata lui, cea fosta casatorita cu Bodo, e a celor de la Golden Blitz. wink.gif Udrea are exclusivitatea la parcari in Bucuresti de cand era el prima. wink.gif Si ar mai fi flota aia... wink.gif Erbasu... wink.gif Anghelescu... wink.gif Videanu... wink.gif Cazacu (are exclusivitate la asfaltari in Bucuresti)... wink.gif
abis
QUOTE (mariusc2 @ 7 Feb 2007, 08:06 PM)
Vila in care sta fata lui, cea fosta casatorita cu Bodo, e a celor de la Golden Blitz

Nu-i a familiei Basescu?
QUOTE
Erbasu...  Anghelescu...  Videanu...

Ce-i cu ei?
abis
QUOTE (March @ 7 Feb 2007, 08:02 PM)
Cine spune asta !

Eu! smile.gif

Tocmai de-aia prima optiune de vot nu va fi PD-ul, ci PLD-ul. Pentru ca nu-si iau inima in dinti sa declare Alianta rupta!

Iar declaratia aia importanta a lui Tariceanu nu-i decat u santaj la adresa presedintelui: "Ciocu' mic sau dupa alegeri votam supendarea!". Fireste ca nu le convine sa se suprapuna suspendarea cu campania electorala, pentru ca ar fi in cofa "baietii destepti" din Patrulater!
Cucu Mucu
QUOTE (abis @ 7 Feb 2007, 08:13 PM)
QUOTE (mariusc2 @ 7 Feb 2007, 08:06 PM)
Vila in care sta fata lui, cea fosta casatorita cu Bodo, e a celor de la Golden Blitz

Nu-i a familiei Basescu?

QUOTE
Ce-i cu ei?

Au facut afaceri cu protectia lui Basescu la un moment dat...

Nope.Doar daca nu le-o fi facuta cadou aia. wink.gif

Felina
QUOTE (mariusc2 @ 7 Feb 2007, 06:06 PM)
QUOTE (Felina @ 7 Feb 2007, 02:12 PM)
Hai sa vedem si niste dovezi, ca de vorbe goale sunt satula pana peste cap. devil.gif

Vila in care sta fata lui, cea fosta casatorita cu Bodo, e a celor de la Golden Blitz. wink.gif Udrea are exclusivitatea la parcari in Bucuresti de cand era el prima. wink.gif Si ar mai fi flota aia... wink.gif Erbasu... wink.gif Anghelescu... wink.gif Videanu... wink.gif Cazacu (are exclusivitate la asfaltari in Bucuresti)... wink.gif

Eu nu neg ce spui tu, dar nu vad cu ce-l incrimineaza pe Base.

Exclusivitatea aia din cate stiu eu se castiga prin licitatie. Nu sic nici ca licitatiile au fost sau nu corecte. dar adu o dovada ca n-au fost corecte.
cocosel
QUOTE
QUOTE (mariusc2 @ 7 Feb 2007, 08:06 PM)

Io zic ca-i a lui Bodo cu banii lui BASE din traficul de armament de la Anvers... thumb_yello.gif
Felina
QUOTE (mariusc2 @ 7 Feb 2007, 06:19 PM)
QUOTE (abis @ 7 Feb 2007, 08:13 PM)
QUOTE (mariusc2 @ 7 Feb 2007, 08:06 PM)
Vila in care sta fata lui, cea fosta casatorita cu Bodo, e a celor de la Golden Blitz

Nu-i a familiei Basescu?

Nope.Doar daca nu le-o fi facuta cadou aia. wink.gif

Ai tu dovada ca nu le-a facut-o cadou?
Sau ca nu e a lui Bodo?

Speculatii, speculatii, speculatii.

Asta cu 'doar nu le-o fi facut-o cadou aia' nu e o dovada.
Cucu Mucu
QUOTE (Felina @ 7 Feb 2007, 08:23 PM)
Ai tu dovada ca nu le-a facut-o cadou?
Sau ca nu e a lui Bodo?

Speculatii, speculatii, speculatii.

Asta cu 'doar nu le-o fi facut-o cadou aia' nu e o dovada.

Pai nu stiu daca le-a facut-o cadou. Stiam ca este proprietatea celor de la Euroconstruct, atat si nimic mai mult.

Si auzi, tu Felino, ai dovezi ca Nastase a luat spaga? Sau ca Tariceanu il sustine ilegal pe Patriciu? Bre, m-ati omorat voi pe mine, cand e vorba de altii, huooo, hotul, spagarul, oligarhistul, nu se mai cer dovezi, nimic, DAR cand vine vorba de Baselu, am mai spus eu, se ajunge la discutii filozofice sau juridice. Pur si simplu, asa merg lucrurile. Feicare ia spaga. Sa crezi ca Basescu e acolo din dragoste pentru Romania mi se pare o infantilitate.
Felina
QUOTE (mariusc2 @ 7 Feb 2007, 06:29 PM)
Si auzi, tu Felino, ai dovezi ca Nastase a luat spaga? Sau ca Tariceanu il sustine ilegal pe Patriciu?

Eu nu am afirmat nici una din cele doua. Nu am ce sa dovedesc. smile.gif
Cucu Mucu
laugh.gif Aici ai dreptate! laugh.gif
cocosel
Opa cica premierul cere amanarea suspendari presedintelui...oare de ce???? hh.gif
Michelle
Pai ce vrei mai ilegal,mai mariuse in afara de ce a facut Tariceanu pentru Patriciu pina acum? biletele a scris,telefon la Parchet a dat,pe Macovei a chemat-o sa stea de vorba cu prietenul...ce naiba mai ilegal decit asta ar fi putut sa faca?sa-si dea chilotii jos in piata publica?asta fara sa mai socotim ca a manipulat si manipuleaza in continuare un partid ales si de noi in interesul unui singur individ,practic ne-a confiscat votul,ca io una votand PNL-ul ca parte a aliantei l-am votat pe Stolojan,pe Musca si pe Flutur si acuma aflu ca l-am votat de fapt pe Patriciu.
Cucu Mucu
De ce nu e la puscarie pt alea, Michelle? Si Basescu de ce nu e pt tainuire de infractor? Pe Flutur l-ai votat? blink.gif Io nici nu stiam de el... smile.gif
Cucu Mucu
QUOTE (cocosel @ 7 Feb 2007, 08:46 PM)
Opa cica premierul cere amanarea suspendari presedintelui...oare de ce???? hh.gif

I-au scos dosarelul de la naftalina sau l-au prins pe papagal cu altceva ilegal...
Michelle
Dupa mine ar trebui sa fie la puscarie,dar ce sa-i faci ca nu toti procurorii sunt cu c..e ca ale lui Basescu...si se teme!

Pai si pe Flutur l-am votat ca-i bucovinean ca bunicii lui barbata-meu si mi-e tare drag!
abis
QUOTE (cocosel @ 7 Feb 2007, 08:46 PM)
Opa cica premierul cere amanarea suspendari presedintelui...oare de ce?

Daca PNL ar vota contra suspendarii, suspendarea nu ar trece de parlament si se termina balciul. Dar PNL-ul nu vrea sa se termine, vrea sa il santaseze pe presedinte cateva luni. wink.gif
cocosel
QUOTE
Pai si pe Flutur l-am votat ca-i bucovinean ca bunicii lui barbata-meu si mi-e tare drag!

Sincer Felina a fost cel mai prost ministru din cabinet...a inventat o gripa ca s-a ne abureasca..nu s-a preocupat deloc de stegulete..este singurul domeniu in care avem inca stegulete rosii...hai bine si la justitie unde vom avea tot timpul...

Ca sa nu mai spun ca de sorginte sunt liberal dar nu am sa intru niciodata in politica... thumb_yello.gif
Nefertiti
QUOTE (abis @ 7 Feb 2007, 08:57 PM)

Daca PNL ar vota contra suspendarii, suspendarea nu ar trece de parlament si se termina balciul. Dar PNL-ul nu vrea sa se termine, vrea sa il santaseze pe presedinte cateva luni. wink.gif

Şi te miri? Adică ar trebui să întoarcă şi celălalt obraz?
cocosel
QUOTE
Daca PNL ar vota contra suspendarii, suspendarea nu ar trece de parlament si se termina balciul. Dar PNL-ul nu vrea sa se termine, vrea sa il santaseze pe presedinte cateva luni. 

Ipoteza buna de luat in seama dar crezi ca Base nu vrea sa se ajunga la suspendare...io cred ca el isi doreste pentru ca stie ca lumea il va vota si atunci sa vezi ce show va reincepe... thumb_yello.gif
Michelle
QUOTE (cocosel @ 7 Feb 2007, 09:57 PM)
QUOTE
Pai si pe Flutur l-am votat ca-i bucovinean ca bunicii lui barbata-meu si mi-e tare drag!

Sincer Felina a fost cel mai prost ministru din cabinet...a inventat o gripa ca s-a ne abureasca..nu s-a preocupat deloc de stegulete..este singurul domeniu in care avem inca stegulete rosii...hai bine si la justitie unde vom avea tot timpul...

Ca sa nu mai spun ca de sorginte sunt liberal dar nu am sa intru niciodata in politica... thumb_yello.gif

Nici macar nu sunt Felina! Restul e parerea ta,eu cunosc oameni care lucreaza de-o viata in MA si au plans cind a plecat... jamie.gif
Da,dupa tine asa,cam care zici tu ca a fost cel mai bun,daca asta a fost cel mai prost?
cocosel
QUOTE
Nici macar nu sunt Felina! Restul e parerea ta,eu cunosc oameni care lucreaza de-o viata in MA si au plans cind a plecat... 

SORRY MICHELLE ..am deschis mai multe ferestre si am incurcat sorry.gif sorry.gif ...

Da si mi-o asum dupa umila mea parere sa zicem Bleaga ca nu prea iese pe sticla... thumb_yello.gif..

Opa alta porcarie din justitie Nutu Camataru eliberat...intr-o luna este eliberat ce faceti domni procurori mancati seminte in tribunal... hh.gif
Michelle
Cum domle,nu Atanasiu??? rofl.gif rofl.gif rofl.gif Atunci poate stii ca Blaga a fost aghiotantul lui Basescu in campanie... wink.gif
March
QUOTE (abis @ 7 Feb 2007, 09:57 PM)
QUOTE (cocosel @ 7 Feb 2007, 08:46 PM)
Opa cica premierul cere amanarea suspendari presedintelui...oare de ce?

Daca PNL ar vota contra suspendarii, suspendarea nu ar trece de parlament si se termina balciul. Dar PNL-ul nu vrea sa se termine, vrea sa il santaseze pe presedinte cateva luni. wink.gif

Mona Musca & Co zice asta ? Nu-i am auzit in seara asta sa emita vreo opinie pentru ca nu au primit instructiunile Sefului Suprem ! tongue.gif
cocosel
QUOTE
Cum domle,nu Atanasiu???    Atunci poate stii ca Blaga a fost aghiotantul lui Basescu in campanie

DA stiu dar macar asta nu ma face sa-l critic ca nu prea vorbeste..nu apare la tv... rofl.gif
March
QUOTE (mariusc2 @ 7 Feb 2007, 09:49 PM)
De ce nu e la puscarie pt alea, Michelle? Si Basescu de ce nu e pt tainuire de infractor? Pe Flutur l-ai votat? blink.gif  Io nici nu stiam de el... smile.gif

Flutur ? L-a salvat Stolojan din ghearele justitiei pesediste pentru matrapazlacurile de la Suceav ! Si normal era ca sa-i pupe poalele acum ! tongue.gif
Michelle
Ma uit la teveu si parca sunt la circ..prezinta astia de la realitatea raportul Klingeman facut lui Jiji si pe cine vaz ochii mei ca sta in spate stimati telespectatori,asa ca aghiotant? pe marele actoooor Ion Dichiseanu care se balangane pe picioare pe o muzica virtuala,a sferelor probabil, in timp ce sefu da interviuri...mi-e rau! Deunazi umbla prin Carefour cu pantaloni pana de-i curgea turul pantalonilor pe fesele-i sfrijite.Asta-i tabloul cu viitorul candidat la presedintie...abia astept sa i se alature Irina Loghin si Ion Dolanescu in echipa de razboinici ai luminii
cocosel
QUOTE
pe marele actoooor Ion Dichiseanu care se balangane pe picioare pe o muzica virtuala,a sferelor probabil, in timp ce sefu da interviuri...mi-e rau! Deunazi umbla prin Carefour cu pantaloni pana de-i curgea turul pantalonilor pe fesele-i sfrijite.Asta-i tabloul cu viitorul candidat la presedintie...abia astept sa i se alature Irina Loghin si Ion Dolanescu in echipa de razboinici ai luminii

Da ai auzit-o pe asta Dichiseanu candideaza la parlamentul european... rofl.gif
March
QUOTE (Michelle @ 7 Feb 2007, 10:28 PM)
Ma uit la teveu si parca sunt la circ..prezinta astia de la realitatea raportul Klingeman facut lui Jiji si pe cine vaz ochii mei ca sta in spate stimati telespectatori,asa ca aghiotant? pe marele actoooor Ion Dichiseanu care se balangane pe picioare pe o muzica virtuala,a sferelor probabil, in timp ce sefu da interviuri...mi-e rau! Deunazi umbla prin Carefour cu pantaloni pana de-i curgea turul pantalonilor pe fesele-i sfrijite.Asta-i  tabloul cu viitorul candidat la presedintie...abia astept sa i se alature Irina Loghin si Ion Dolanescu in echipa de razboinici ai luminii

He-he-he ! Iata viitorul nostru presedinte din 2009 : Jiji Becali tongue.gif Si unii se vaicareau pe aici ca nu are cine sa-i ia locul lui Basescu !
Michelle
He,he,he...numa ca primu' ministru s-a razganditara...nu mai vrea suspendarea presedintelui si-a dat seama ca se duce pe derdelus si electoratul n-o sa coboare dupa el sa-l prinza din urma si a schimbat macazul...e pe garaj definitiv!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.