Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Traian Basescu, Presedintele Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242
actionmedia
QUOTE (March @ 16 May 2007, 11:06 AM)
[i]Mulți reprezentanți ai elitei românești fac greșeala căderii în admirație, acțiune care l-a legitimat și l-a susținut pe Ceaușescu, contribuind substanțial la cultul personalității

Multi oameni nu pricep ca nu e vorba despre adimratie pentru o persoana si ii dau inainte cu "mesianism", "persoana providentiala", "dictatura", etc. Acesti oameni nu pricep ca Basescu nu este nici pe departe un politician charismatic si ca daca ar renunta maine sa se mai bata cu coruptii si cu oligarhii si cu lichelele din parlament, ar fi terminat din punct de vedere politic.
Unii oameni nu pricep ca poti sa sustii o idee, un om care promoveaza acea idee, doar pentru continutul acelei idei, doar pentru idea in sine si nu pentru omul care o sustine.
Unii oameni chiar nu pot sa priceapa asta si de aceea ne cred "prosti", "manipulati", "turma de oi", "adulatori", "aplaudaci" etc.
Eclectic
QUOTE (actionmedia @ 16 May 2007, 11:20 AM)
Unii oameni chiar nu pot sa priceapa asta si de aceea ne cred "prosti", "manipulati", "turma de oi", "adulatori", "aplaudaci" etc.

Ce cred ei e irelevant. Conteaza ce o sa votam noi sambata.
Iar dupa aia, sa vorbeasca oricat vor vrea... spoton.gif ohyeah.gif devil.gif
March
QUOTE (actionmedia @ 16 May 2007, 12:20 PM)
Multi oameni nu pricep ca nu e vorba despre adimratie pentru o persoana si ii dau inainte cu "mesianism", "persoana providentiala", "dictatura", etc.

Asa-i. Adica dupa parerea ta Cornea nu pricepe nimic. Pai cum altfel daca nu e o infocata admiratoare a Suspendatului !( ca sa folosesc un eufemism pentru a nu mai sari in sus ca-i atac la persoana !)
actionmedia
QUOTE (March @ 16 May 2007, 11:26 AM)
QUOTE (actionmedia @ 16 May 2007, 12:20 PM)
Multi oameni nu pricep ca nu e vorba despre adimratie pentru o persoana si ii dau inainte cu "mesianism", "persoana providentiala", "dictatura", etc.

Asa-i. Adica dupa parerea ta Cornea nu pricepe nimic. Pai cum altfel daca nu e o infocata admiratoare a Suspendatului !( ca sa folosesc un eufemism pentru a nu mai sari in sus ca-i atac la persoana !)

Din moment ce presa este intoxicata cu astfel de idei ca "armate de admiratori hipnotizati de maretia conducatorului, ca milioane de adulatori si aplaudaci il sustin neconditionat, etc este normal ca femeia sa priceapa aceste lucruri. Ma intreb cu cati, dintre cei pe care ea ii "acuza" ca ar fi "cazut in admiratie" sau sunt pe cale sa o faca, a stat ea de vorba, cu mintea deschisa si sincer sa ii asculte sa vada daca intr-adevar e vorba de "admiratie" sau de sustinere a unei idei?

Eu nu o acuz pe Cornea de nimic, dar nici nu cad in extrema de a lua de bun tot ce spune ea, doar pentru ca se numeste Cornea. Oamenii se mai inseala, oricum ii cheama. Mai ales atunci cand au o varsta inaintata.

Eu sunt convins ca si Doina Cornea este o sustinatoare a lui Basescu (ca si mine), chiar daca nu este o "infocata admiratoare". Adica cu siguranta la referendum, va vota NU.
Eclectic
QUOTE (March @ 16 May 2007, 11:26 AM)
QUOTE (actionmedia @ 16 May 2007, 12:20 PM)
Multi oameni nu pricep ca nu e vorba despre adimratie pentru o persoana si ii dau inainte cu "mesianism", "persoana providentiala", "dictatura", etc.

Asa-i. Adica dupa parerea ta Cornea nu pricepe nimic. Pai cum altfel daca nu e o infocata admiratoare a Suspendatului !( ca sa folosesc un eufemism pentru a nu mai sari in sus ca-i atac la persoana !)

De fapt, ideea era ca Doina Cornea nu pricepe totul. E o diferenta de nuanta. wink.gif
The Dude
QUOTE (actionmedia @ 16 May 2007, 11:38 AM)
Eu sunt convins ca si Doina Cornea este o sustinatoare a lui Basescu (ca si mine), chiar daca nu este o "infocata admiratoare". Adica cu siguranta la referendum, va vota NU.

Iar te hazardezi gratuit si fara niciun fel de baza.
Doina Cornea a sustinut alaturi de Presedintele Constantinescu ca Basescu este un rau mai mic atunci cand il pui in opozitie cu Nastase, dar ca el ramane un rau.
Nu-mi cere surse ca am obosit sa tot dau search...dar e un articol in Romania Libera din 26 Aprilie in care zice:

Doina Cornea considera ca iesirea din actuala criza si o reapropiere intre presedintele suspendat, Traian Basescu, si premierul Calin Popescu Tariceanu s-ar putea produce doar prin "decapitarea" de catre Traian Basescu a propriului balaur interior.
sau:

Traian Basescu ar fi putut fi un presedinte bun, chiar foarte bun, daca ar fi trecut peste scaderile dansului de ambitie, peste setea de putere si dorinta de a se amesteca in domenii care ii depaseau atributiile...{..}...Balaurul despre care vorbea multimilor in Piata Constitutiei, caruia trebuie sa i se reteze capul, nu trebuie gasit numai in ceilalti – parlamentari, petrolisti, moguli –, ci si in noi insine. Il asigur pe domnul Traian Basescu ca si domnia sa isi are balaurul lui interior, care nu-i da pace.
"Ne intoarcem la popor" este un slogan ieftin...[..]..Apoi, ii reprosez lui Traian Basescu ca nu are minimum de fair-play fata de presupusii adversari. Bunaoara, m-a deceptionat momentul in care premierul s-a dus sa faca o vizita protocolara presedintelui operat intr-o clinica vieneza si, in vazul medicilor austrieci, acesta nu l-a primit. Vuiau ziarele vieneze
March
Dupa ce i-a facut borfasi, hoti, ticalosi, oligarhi ,samd, acum se vede nevoit sa discute cu ei ! tongue.gif

Primul lucru pe care îl voi face după referendum - voi chema partidele la o discuție

Dupa cum spuneam , cred ca "Visinski" americanu' i-a spus sa-si bage mintile in cap ptr ca Romania nu-i Burkina Fasso !
Uncle Sam
QUOTE (March @ 16 May 2007, 01:54 PM)
după referendum - voi chema partidele la o discuție

Dupa cum spuneam , cred ca "Visinski" americanu' i-a spus sa-si bage mintile in cap ptr ca Romania nu-i Burkina Fasso !

Nu cred ca a fost nevoie, e consecvent, a chemat frecvent partidele la consultari. Ele nu prea s-au dus de fiecare data dar de chemat le-a tot chemat.
Superunknown
QUOTE (Uncle Sam @ 16 May 2007, 03:14 PM)
Ele nu prea s-au dus de fiecare data dar de chemat le-a tot chemat.

Ei, sa nu mintim chiar asa de la obraz, ca-l miniem pe Dumnezeu. Stie toata lumea ca ideea lui Basescu de "consultare" e sa tina un discurs in Parlamentu de genul "legea zice ca tre' sa va consult, asa ca poftim, considerati-va consultati. La revedere".
Uncle Sam
QUOTE (Superunknown @ 16 May 2007, 02:20 PM)
QUOTE (Uncle Sam @ 16 May 2007, 03:14 PM)
Ele nu prea s-au dus de fiecare data dar de chemat le-a tot chemat.

Ei, sa nu mintim chiar asa de la obraz, ca-l miniem pe Dumnezeu. Stie toata lumea ca ideea lui Basescu de "consultare" e sa tina un discurs in Parlamentu de genul "legea zice ca tre' sa va consult, asa ca poftim, considerati-va consultati. La revedere".

Si unde-i minciuna?
jet li
user posted image

Cum arata campania anti Basescu. Cei care aproba felul asta de campanie sunt politicieni adevarati, cu imagine, etc etc, numai lucruri bune despre ei
Uncle Sam
Si apoi se mira de ce si cei neutri voteaza cu Basescu cand vad ce hal de campanie e contra sa
exergy33
@actionmedia
QUOTE
Din moment ce presa este intoxicata cu astfel de idei ca "armate de admiratori hipnotizati de maretia conducatorului, ca milioane de adulatori si aplaudaci il sustin neconditionat, etc

... si totusi acestia exista, indiferent de ce ne prezinta mass-media.
Ma intreb cum va reactiona partea 'anti Basescu' a societatii civile din Romania daca majoritatea va vota 'pro Basescu' ? smile.gif
actionmedia
QUOTE (exergy33 @ 16 May 2007, 02:53 PM)
Ma intreb cum va reactiona partea 'anti Basescu' a societatii civile din Romania daca majoritatea va vota 'pro Basescu' ? smile.gif

Vor spune ca de obicei ca sunt "adulatori", "manipulati", "admiratori infocati", "prosti da multi", "turma de oi", etc. Ceea ce nu inseamna ca si au dreptate. De asemenea, daca majoritatea voteaza NU demiterii presedintelui, nu inaseamna ca cei care voteaza asa sunt neaparat "adulatori", "manipulati" etc.
Asta incerc sa explic, dar se pare ca lumea nu pricepe. Eu personal am fost de mai multe ori dezamagit de Basescu, asa ca daca ar fi sa imi justific votul la nivel emotional, probabil ca as fi contra lui Basescu. Dar eu il justific in mod rational. Am constatat ca nu a incalcat constitutia, deci un vot pentru demitere ar fi nejustificat, iar votul impotriva demiterii, este intarit de atitudinea aroganta, nepasatorare si zeflemitoare a celor din parlament precum si de faptul ca cei care au ridicat securea razboiului si il acuza pe Basescu de incalcari ale constitutiei, imoralitate, coruptie, etc. sunt la randul lor niste corupti, imorali, lasi, mincinosi.
In plus, dintre cei care ii cer demisia lui Basescu fac parte cei din PSD si cei din PRM, partide fata de care cel putin in prezent sunt impotriva. Sunt impotriva ideologiei lor, a programelor lor, a liderilor lor etc. Prin urmare nu pot sa raspund cemarii unor partide care militeaza pentru lucruri cu care eu nu sunt de acord. De ce sa le dau lor castig de cauza? De ce sa ii las pe ei sa iasa invingatori in batalia asta? De ce sa las PSD-ul sa isi revina din pumni ca sa mai castige inca odata alegerile? NU! Asta este votul meu. Spunand NU demiterii lui Basescu, spun NU PSD-ului, spun NU PC-ului, spun NU PRM-ului, spun nu lui Iliescu, spun NU lui Voiculescu, spun NU lui Vadim, spun NU lui Vanghelie, spun NU lui Hrebenciuc, etc.
Faptul ca PNL sau UDMR vor primi si ele un NU de la mine, este alegerea lor. Este problema lor. Eu nu le-as fi dat acest NU daca isi vedeau de programul lor de guvernare, dar daca s-au inhaitat cu PSD-ul si PRM-ul si PC-ul acum trebuie sa suporte consecintele.
In 2004 am votat impotriva PSD-ului si a lui Adrian Nastase. Acum imi mentin pozitia pentru ca PSD nu a fost infrant, iar acum iata ca face jocurile in parlament, la presedentie si chiar si in guvern, desi niciun penelist nu va recunoaste asta. Eu unul nu pot sa fiu de acord cu faptul ca PSD s-a intors la guvernare si pesedistii dicteaza in politica romaneasca.
Si ca sa revenim, votul meu este perfect rational, nu este un vot emotional, nu este un vot de admiratie sau de adulatie, nu este un vot dat personajului providential, nu este un vot pentru un idol. Si ca mine sunt multi. I-am vazut in Piata Universitatii. Au venit sa il sustina dar nu sa il ovationeze pe Basescu. Cei care il ovationau erau putini, erau cateva babe, cativa mosi si cativa membrii PD sau PLD, dar cei mai multi din piata (70-80%) nu il ovationau, in schimb majoritatea au huiduit la greu cand a venit vorba de parlamentari.
March
QUOTE (jet li @ 16 May 2007, 03:43 PM)

Cum arata campania anti Basescu. Cei care aproba felul asta de campanie sunt politicieni adevarati, cu imagine, etc etc, numai lucruri bune despre ei

Pai ce te asteptai ? Ca la campania cu " porci" sa se raspunda cu aplauze ?!

pese : ai simtiti asa o placere sa postezi poza aia aici ? Cu toate ca-i vorba de Basescu io am avut decenta sa dau numai link-ul spre capot anglais !
Superunknown
Un articol foarte interesant despre cum profita Basescu de imaginea pe care singur si-a creat-o: aceea de comunist "curat" intre comunisti murdari, de "cel mai mic dintre doua rele": O tara de vinovati.

QUOTE
Daca ar fi sa-i dam crezare lui Basescu, situatia e si acum fara iesire: ce sa faci, daca alternativa abia daca a implinit 17 ani! Traian Basescu o spune cu tristete in glas si bucurie in priviri: concurenta e anihilata, partenerii de tranta politica sunt fie toti de teapa lui, fosti comunisti cu acte in regula, fie au crescut la umbra fostilor comunisti si iata ce-au ajuns.

Mare pacat ca seful statului, impiedicat din nou de Constitutie, nu poate initia o lege care sa-i sistematizeze teoria. Expunerea de motive pentru lustratia romanilor cu varsta de peste 17 ani ar putea fi o simpla insiruire de nume, de la Iliescu, Hrebenciuc pana la David, Adomnitei si Chiuariu!
actionmedia
QUOTE (Superunknown @ 16 May 2007, 04:44 PM)
Un articol foarte interesant despre cum profita Basescu de imaginea pe care singur si-a creat-o: aceea de comunist "curat" intre comunisti murdari, de "cel mai mic dintre doua rele"

Da, dar nu se pune, ca e din "oficiosul" lui Traian Basescu... rolleyes.gif
Marduk
Haloo!!! Politica.

Voi ati vazut, ati studiat sondajele? Daca da, comentati, daca nu taceti.
Nu uitati mergeti la vot, indiferent ce ati vota, este important sa demonstram ca suntem interesati de ceea ce se intampla cu noi, cu tara, cu viitorul copiilor nostrii. Sa auzim de bine.
March
QUOTE (actionmedia @ 16 May 2007, 05:59 PM)
QUOTE (Superunknown @ 16 May 2007, 04:44 PM)
Un articol foarte interesant despre cum profita Basescu de imaginea pe care singur si-a creat-o: aceea de comunist "curat" intre comunisti murdari, de "cel mai mic dintre doua rele"

Da, dar nu se pune, ca e din "oficiosul" lui Traian Basescu... rolleyes.gif

Articolul ala e o frectie la un picior de lemn ! Trebuiau sa arunce si ei niste praf in ochii lumii ca prea-i plin "oficiosul" cu editorialele pupincuriste zilnice a catorva ziaristi printre care si acest Cartianu ( zis Carianu) ziarist/comentator al jocului cu mingea devenit peste noapte "comentator politic" care numai conteneste sa muste ca aici !
abis
QUOTE (March @ 16 May 2007, 07:14 PM)
ziarist/comentator al jocului cu mingea devenit peste noapte "comentator politic" care numai conteneste sa muste ca aici !

Pai ce zice acolo? Ca suspendarea presedintelui a dus la scaderea procentelor PNL si PSD. Ceea ce este adevarat, toate sondajele o confirma. A fost asta o miscare desteapta din partea liderilor PNL si PSD, sau o prostie? Vezi si sondajul INSOMA-METRO Transilvania pulbicat azi.... Daca datele sunt reale, PNL si PSD sunt in cofa. Intelginet jucata cartea suspendarii, nu?
March
QUOTE (abis @ 16 May 2007, 08:52 PM)
Pai ce zice acolo? Ca suspendarea presedintelui a dus la scaderea procentelor PNL si PSD. Ceea ce este adevarat, toate sondajele o confirma. A fost asta o miscare desteapta din partea liderilor PNL si PSD, sau o prostie? Vezi si sondajul INSOMA-METRO Transilvania pulbicat azi.... Daca datele sunt reale, PNL si PSD sunt in cofa. Intelginet jucata cartea suspendarii, nu?

Oftica din tonul lui trebuie remarcata ! Un frustrat pentru care a fost refuzat pentru postul de ambasador ! Nu, nu la FIFA !

Cum adica sunt in cofa ? Adica ce vreti sa le faceti ? Sa-i aruncati afara din tara, sa-i exilati, sa-i trimiteti in lagar ?! Jalnic !

Io zic sa va calmati. Basescu isi va duce crucea pana la alegeri cu acest Parlament !
abis
QUOTE (March @ 16 May 2007, 08:00 PM)
Un frustrat pentru care a fost refuzat pentru postul de ambasador !

Unde a fost propus ambasador? Nu il confunzi cu alt ziarist? unsure.gif

QUOTE
Cum adica sunt in cofa ? Adica ce vreti sa le faceti ? Sa-i aruncati afara din tara, sa-i exilati, sa-i trimiteti in lagar ?! Jalnic !

Jalnice sunt exagerarile tale... Sunt in cofa = sunt in scadere si nu se mai opresc. PNL-ul are sanse sa nu se opreasca pana nau ajunge sub 5%. PSD-ul, din pacate, nu va scade chiar atat.
Inteligent dinpartea liberalilor ar fisa provoace alegeri anticipate inainte sa scada sub pragul electoral...

QUOTE
Basescu isi va duce crucea pana la alegeri cu acest Parlament

De fapt, acest parlament isi va duce crucea pana la sfarsit cu Basescu presedinte. devil.gif
March
QUOTE (abis @ 16 May 2007, 09:06 PM)
Unde a fost propus ambasador? Nu il confunzi cu alt ziarist?  unsure.gif

Nu ! Cartianu , Ungureanu , Pora , Voinescu ! Toti patru au fost propusi. Nu in bloc desigur. Am mai spus despre subiectul asta cu ceva timp in urma . Numai Voinescu a primit aviz de la guvern dar a fost respins de parlament !
Nastratin
QUOTE (Uncle Sam @ 16 May 2007, 02:53 PM)
Si apoi se mira de ce si cei neutri voteaza cu Basescu cand vad ce hal de campanie e contra sa

Vai da' mie mi se pare chiar amuzanta asta cu prezervativele cu Basescu. laugh.gif Nu credeam sa aiba liberalii atata imaginatie... Nu ca as incuraja genul asta de campanie (dusa si de Basescu de altfel) dar la asa personaj, asa replica... ohyeah.gif

Adevaru-i totusi ca l-am vazut aseara pe Geoana la televizor, si-am inceput sa-nteleg de ce voteaza atatia cu Basescu... Pai omul se-nvartea la nesfarsit in jurul cozii, n-a spus un lucru ferm in toata emisiunea. De fapt nu stiu de ce, desi au temperamente total diferite, Geoana si Boc mi se par foarte asemanatori. Poate pentru ca vorbeste gura fara ei...
Uncle Sam
QUOTE (Nastratin @ 16 May 2007, 08:11 PM)
... Nu ca as incuraja genul asta de campanie (dusa si de Basescu de altfel) dar la asa personaj, asa replica....

Nu am vazut la cei cu Basescu campanie coborata la nivel...sexual. Afisele lor au agresivitate, sunt directe sunt chiar dure uneori dar nu au ajuns asa de jos ca asta.
QUOTE
Adevaru-i totusi ca l-am vazut aseara pe Geoana la televizor, si-am inceput sa-nteleg de ce voteaza atatia cu Basescu.
Daca-l vedeai si pe Voiculescu. In orice caz, ai dreptate, Geoana nu are discurs, e gol, cred ca au sesizat si nu e exclus sa vedem ceva miscari in PSD.
QUOTE
Geoana si Boc mi se par foarte asemanatori....
Nu mi se pare dar probabil o sa spui ca sunt subiectiv. Incearca totusi sa il asculti detasat, o sa vezi ca spune totusi ceva. Uneori, intr-adevar, are tendinta sa o ia pe lozinci dar simte ca deviaza si revine.
Nastratin
Ei na, acuma o sa si stau sa-l pandesc pe Boc doar doar o mai scoate ceva gandit cu propriul cerebel...
Uncle Sam
QUOTE (Nastratin @ 16 May 2007, 08:53 PM)
Ei na, acuma o sa si stau sa-l pandesc pe Boc doar doar o mai scoate ceva gandit cu propriul cerebel...

Ei, nu mult, doar atat cat sa dai putina greutate comparatiei pe care o faci cu Geoana. Ca nu poti caracteriza pe cineva daca nu-l urmaresti putin.
The Dude
QUOTE (March @ 16 May 2007, 08:00 PM)
Io zic sa va calmati. Basescu isi va duce crucea pana la alegeri cu acest Parlament !

Io zic ca nu.
Basescu nu mai are puterea sa se mentina in scaun inca 2 ani si jumatate.
A starnit ca si ucenicul vrajitor, forte pe care nu le intelege si pe care nu le mai poate controla.
Valul de entuziasm care il crediteaza cu o simpatie de 80% este extrem de periculos pentru oricine, mai ales pentru cineva care a convins cu cel puitn 9 minciuni din totalul de din 12 promisiuni.

Uite un mic citat aparut in presa internationala...fara sursa..sau mai exact pentru clevetitori sursa: The Dude si atat.

"In timp ce liberalii munceau pentru ca Romania sa se integreze la termeni in Uniunea Europeana, Traian Basescu se facea stapan peste Justitie si peste Serviciile Secrete, astfel incat astazi avem cel mai mare numar de ofiteri de informatii pe cap de locuitor din Europa"
actionmedia
QUOTE (The Dude @ 17 May 2007, 08:54 AM)
Basescu nu mai are puterea sa se mentina in scaun inca 2 ani si jumatate.

Mai vorbim noi in 2009 sa vedem ce ai de zis atunci, dupa ce iti va fi infirmata aceasta afirmatie.
The Dude
QUOTE (actionmedia @ 17 May 2007, 09:18 AM)
Mai vorbim noi in 2009 sa vedem ce ai de zis atunci, dupa ce iti va fi infirmata aceasta afirmatie.

Mai, eu cam de pe 01.06.2007 nu voi mai fi pe aici.
Plec pentru doi ani sa lucrez intr-un loc unde accesul la internet imi este limitat.
Am treburi importante, si chiar si asa nu prea ma mai trage ata sa vin sa imi dau cu parerea pe aici doar ca sa asist cum ma jigneste axel si cum moderatorul ingaduitor il mangaie parinteste pe cap pentru asta, culmea, pe un site care are pe sigla sentinta "arta de a conversa"

Tu insa mai ai ceva timp pana sa fi alungat, caci asta e inevitabil aici, vezi ce s-a intamplat cu toti useri care au atins o oarecare notorietate in istoria hanului, (si din care numai March pare sa fi ramas o relicva; cred ca el intelege mai greu saracu spoton.gif )

Nu stiu asadar daca o sa ai zile aici pana in 2009, dar eu pun mana in foc ca mandatul lui Basescu nu va ajunge pana atunci.

Daca crezi ca are vreun rost sa ne confirmam supozitiile da-mi o adresa de mail si iti promit ca atunci cand are sa se intample schimbarea am sa iti trimit un mesaj (din orice colt al lumii) fie de recunoastere si de felicitari, fie unul care imi repugna cel mai mult, de genul: "ti-am spus eu", sau inca si mai rau: "ai vazut ??"
TheK
Romanul a ramas un poet..

Observ ca romanul a ramas acelasi visator gata sa isi dea votul celui care are minciunile mai interesante si mai imposibil de realizat, facand bypass laturii intelectuale care l-ar face sa judece daca promisiunile sunt realizabile.

In cazul in care am sa ma implic candva in politica, am notat smile.gif
gio19ro
QUOTE (The Dude @ 17 May 2007, 09:55 AM)
Mai, eu cam de pe 01.06.2007 nu voi mai fi pe aici.
Plec pentru doi ani sa lucrez intr-un loc unde accesul la internet imi este limitat.
Am treburi importante, ....

Slava Domnului. Altul care in timpul greului serviciu posteaza frenetic pe internet.
jet li
Promisiunea cu votul uninominal e realizabila si e mai importanta decat cine e presedinte.
Nu mai ajunge nimeni in parlament pentru ca are pile si relatii si e pus pe o lista, ori poate sa convinga oamenii, ori face "ce vor muschii lui" acasa nu in parlament
Va amintesc cum Geoana zicea "nu e nevoie sa faca Basescu referendum pentru uninominal", facem noi in parlament. S-a vazut ce mult au facut, nici un cuvant nu am mai auzit despre asta.
Speriati ca se face referendum pentru uninominal si li se strica toata organizarea lor cu pile si liste au inceput repede suspendarea, si i-au zis "am inceput noi primii, nu mai poti cere referendum"
La fel nici un cuvant nu am mai auzit despre procesul lui Iliescu cu mineriadele, dar am auzit despre schimbari de procurori.
In caz ca isi dadea demisia nu il mai lasau sa candideze :

http://www.hotnews.ro/articol_70274-PSD-ia...ezidentiale.htm

Cei care il vreti demis pe Basescu , tineti cu Iliescu ? Cu Geoana ?
Daca da, priviti filmul asta :
http://www.youtube.com/watch?v=a3odUFGqne4

Daca nu tineti cu ei dar vreti pe altul decat Basescu, e ok, dar democratie inseamna vointa oamenilor - a celor care l-au votat pe Basescu, nu poate fi dat jos oricand, sa isi termine mandatul in 2009 si alegeti atunci altul


Uncle Sam
QUOTE (The Dude @ 17 May 2007, 09:55 AM)
...eu pun mana in foc ca mandatul lui Basescu nu va ajunge pana atunci.

Nu imi ramane decat sa sper ca acolo unde pleci sa muncesti pentru doi ani o sa te poti descurca cu o singura mana.
The Dude
QUOTE (Uncle Sam @ 17 May 2007, 11:06 AM)
QUOTE (The Dude @ 17 May 2007, 09:55 AM)
...eu pun mana in foc ca mandatul lui Basescu nu va ajunge pana atunci.

Nu imi ramane decat sa sper ca acolo unde pleci sa muncesti pentru doi ani o sa te poti descurca cu o singura mana.

Te asigur ca voi putea conta pe amandoua, desi pentru slujba aia e nevoie mai mult de cap decat de ele.. thumb_yello.gif
Tu ti-ai pune capul in joc pentru dreptatea lui Basescu ??
March
Alte realizari ale Procuraturii lui Macovei-Basescu !

Oameni nevinovați, băgați în pușcărie de incompetența procurorilor
Felina
QUOTE (March @ 17 May 2007, 03:37 PM)
Alte realizari ale Procuraturii lui Macovei-Basescu !

Oameni nevinovați, băgați în pușcărie de incompetența procurorilor

Citate din surasa data de tine:

"Procurorul Ion Diaconescu de la Parchetul de pe lângă Tribunalul Gorj l-a trimis în judecată, în anul 2002, în stare de arest preventiv pe Tomulescu Ion Mădălin, acuzat de omor deosebit de grav și de tâlhărie. [...]Tomulescu Ion Mădălin a fost arestat preventiv în perioada 12 martie 2002 – 9 decembrie 2004 , adică doi ani și opt luni."
abis
QUOTE (March @ 17 May 2007, 05:37 PM)
Alte realizari ale Procuraturii lui Macovei-Basescu !

Oameni nevinovați, băgați în pușcărie de incompetența procurorilor

Citez din articol:

Procurorul Ion Diaconescu de la Parchetul de pe lângă Tribunalul Gorj l-a trimis în judecată, în anul 2002, în stare de arest preventiv pe Tomulescu Ion Mădălin

Victima acestuia, Tomulescu Ion Mădălin a fost arestat preventiv în perioada 12 martie 2002 – 9 decembrie 2004, adică doi ani și opt luni

Procurorul Sârboiu Carmen de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Drobeta Turnu Severin l-a trimis în judecată, în anul 2002, pe Trușcă Costinel

Trușcă Costinel a fost arestat preventiv în perioada 15 martie – 12 decembrie 2002, respectiv nouă luni de zile.

Procurorul Bălan Liviu de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slatina l-a trimis în judecată, în 2003, în stare de arest preventiv, pe Spîlcă Sandu, acuzat de furt calificat


Cum e cu procurorii lui Macovei-Basescu?


Felina
Si inca:

"Trușcă Costinel a fost arestat preventiv în perioada 15 martie – 12 decembrie 2002, respectiv nouă luni de zile. "

"Bolnavul psihic a fost arestat preventiv în perioada 24 martie – 16 septembrie 2003, respectiv șase luni."




Cu cata nerusinare, March, continui tu sa dezinformezi... jalnic.
March
QUOTE (Felina @ 17 May 2007, 06:59 PM)
Si inca:

"Trușcă Costinel a fost arestat preventiv în perioada 15 martie – 12 decembrie 2002, respectiv nouă luni de zile. "

"Bolnavul psihic a fost arestat preventiv în perioada 24 martie – 16 septembrie 2003, respectiv șase luni."




Cu cata nerusinare, March, continui tu sa dezinformezi... jalnic.

Cucoana, daca asa-zisul moderator tace, uite ca-ti spun io, ciocu' mic ! Titlul ala si articolul nu le-am scris io. Du-te la autor si protesteaza ! Procurorii aia sunt activi, n-au fost dati afara de madama Macovei cand a venit si s-a batut cu caramida in piept cum ca a curatat justitia !
Felina
QUOTE (March @ 17 May 2007, 04:02 PM)
QUOTE (Felina @ 17 May 2007, 06:59 PM)
Si inca:

"Trușcă Costinel a fost arestat preventiv în perioada 15 martie – 12 decembrie 2002, respectiv nouă luni de zile. "

"Bolnavul psihic a fost arestat preventiv în perioada 24 martie – 16 septembrie 2003, respectiv șase luni."




Cu cata nerusinare, March, continui tu sa dezinformezi... jalnic.

Cucoana, daca asa-zisul moderator tace, uite ca-ti spun io, ciocu' mic ! Titlul ala si articolul nu le-am scris io. Du-te la autor si protesteaza !

Asta

"Alte realizari ale Procuraturii lui Macovei-Basescu !"

iti apratine. Ramai tot la JALNIC. thumb_yello.gif
Uncle Sam
QUOTE (March @ 17 May 2007, 06:02 PM)
Titlul ala si articolul nu le-am scris io. Du-te la autor si protesteaza !

Titlul postului tau este: alte realizari ale procuraturii Macovei-Basescu.
Da, dar tu ai citit tot articolul si ai vazut ca era vorba de 2002-2003, nu?
March
QUOTE (Uncle Sam @ 17 May 2007, 07:08 PM)
QUOTE (March @ 17 May 2007, 06:02 PM)
Titlul ala si articolul nu le-am scris io. Du-te la autor si protesteaza !

Titlul postului tau este: alte realizari ale procuraturii Macovei-Basescu.
Da, dar tu ai citit tot articolul si ai vazut ca era vorba de 2002-2003, nu?

Da. Si procurorii aia stau bine mersi incadrati ca buni in noua justitie reformata a lui Macovei-Basescu !
Uncle Sam
QUOTE (abis @ 17 May 2007, 05:57 PM)

Cum e cu procurorii lui Macovei-Basescu?

Nici daca ar fi fost nu era justificat titlul postului. Sunt convins ca se intampla in tara abuzuri la toate nivelurile dar sa vii asa, cu niste cazuri din judet din 2002-2003 si sa zici ca sunt realizarile lui Basescu... poate mai e cineva care sa creada ca nu scrie ca sa manipuleze...cu astfel de mesaje ii lamureste si pe ei.
Hai ca in curand pleaca si el dezgustat ca...nu stapanim arta conversatiei smile.gif
Felina
QUOTE (Uncle Sam @ 17 May 2007, 04:14 PM)
Hai ca in curand pleaca si el dezgustat ca...nu stapanim arta conversatiei smile.gif

laugh.gif
March
QUOTE (Felina @ 17 May 2007, 07:18 PM)
QUOTE (Uncle Sam @ 17 May 2007, 04:14 PM)
Hai ca in curand pleaca si el dezgustat ca...nu stapanim arta conversatiei smile.gif

laugh.gif

Sigur c-o stapaniti ! Cu argumente : smilies,dume,kiki,minciunele,soparle..sau epitete , aberatii, jalnic,spume la gura si samd, sub privirile admirative ale moderatorului !
Uncle Sam
QUOTE (March @ 17 May 2007, 06:29 PM)

Sigur c-o stapaniti ! Cu argumente : smilies,dume,kiki,minciunele,soparle..sau epitete , aberatii, jalnic,spume la gura si samd, sub privirile admirative ale moderatorului !

Cred ca am pus smilies de vreo...cinci ori de cand sunt pe forum(nu ca ar fi vreo problema, sunt haiosi si bineveniti dar nu prea sunt obisnuit sa-i folosesc) dar daca a pune smilies e o problema uite, maine si asa nu am treaba, ma apuc sa numar ce am pus eu si ce ai pus tu. Pariez ca iesi invingator zdrobitor cu vreo...79 la suta in plus fata de mine.
(acum nu iti strica noaptea stergand la ei ca apare scris acolo cand ai editat mesajele)
March
QUOTE (Felina @ 17 May 2007, 07:18 PM)
QUOTE (Uncle Sam @ 17 May 2007, 04:14 PM)
Hai ca in curand pleaca si el dezgustat ca...nu stapanim arta conversatiei smile.gif

laugh.gif

Uite la asa un comentariu iti transmit asta poate pricepi mai mult cum sta chestiunea cu Procuratura lui Macovei-Basescu ! Poate nu l-ai citit la vremea respectiva aici

Din categoria : " Intodeauna hotii, striga hotii " !

Ingerințe politice în anchete penale

Fostul procuror Alexandru Chiciu, cel care a condus Secția a doua a PNA înaintea "martirului" Doru Țuluș, a dezvăluit, în exclusivitate pentru Jurnalul Național, ingerintele Monicăi Macovei în activitatea procurorilor implicați în dosarul penal în care apar Rodica Stănoiu și Șerban Brădișteanu. Omul care a oprit cursul prescripției în "dosarul Flota", punctul slab al președintelui Băsescu, urmărit penal alături de alte 17 persoane, a fost îndepărtat fără zgomot din DNA și s-a retras în avocatură. Alexandru Chiciu a oprit cursul prescripției în "dosarul Flota". L-a transformat pe Traian Băsescu în urmărit penal
.

Nerusinata asta de Macovei apare acum cu "Stapanul" ei la toate mitingurile in loc sa faca ciocu' mic !
Felina
March, nu mai incerca sa schimbi subiectul. Ai fost prins cu soparla si e cazul sa faci ceva. De exemplu sa-ti ceri scuze de la partenerii de conversatie. Ah, nu de la mine, eu am incetat demult sa am pretentii de la 'obiectivitatea' si 'verticalitatea' ta. harhar.gif
March
QUOTE (Felina @ 17 May 2007, 07:41 PM)
March, nu mai incerca sa schimbi subiectul. Ai fost prins cu soparla si e cazul sa faci ceva. De exemplu sa-ti ceri scuze de la partenerii de conversatie. Ah, nu de la mine, eu am incetat demult sa am pretentii de la 'obiectivitatea' si 'verticalitatea' ta. harhar.gif

Ramane asa cum am spus . Despre procurorii lui Macovei-Basescu.

Si apropos, matale in afara de revistele cu telenovele si moda citesti ceva la politica, acolo, vreun tabloid " News of the World" sau " Can-can" ? Pentru ca vad ca ,in afara de exclamatii si " capatani" , comentarii nexam ! Apropos stii cumva cine-i PM Irlandei ? din nord ? Vino la politica externa.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.