Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Traian Basescu, Presedintele Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242
abis
QUOTE(March @ 27 Oct 2009, 08:29 PM) *
Deci securistii si turnatorii vostri sunt mai buni decat ceilalti !

De altii nu stiu; nu am vorbit decat despre Carol Sebastian care, da, este mult mai bun decat toti cei pomeniti mai sus.
Marduk
Patriciu a mai mutat un pion in partida dintre el si Basescu (partida PNL-PDL). Sa vedem daca pionul respectiv se va transforma intr-o piesa mai importanta.
Erwin
din īntāmplare, īl cunosc pe Carol, nu foarte bine ci printr-o cunoştinţă comună de la care ştiu cāteva amănunte care īl scot din cauză: a fost şantajat şi declaraţiile i-au fost dictate de securiştii care īl interogau, cum se practica mereu pe vremea aceea. Se căutau punctele slabe ale oamenilor respectivi şi se exploatau. O ştie oricine a avut vreodată de-a face cu securitatea. El nu şi-a tăinuit şi nici ascuns greşeala, aşa cum o fac alţii mult mai răi care īncă profită de puterea cu care au fost investiţi, ocupānd diverse funcţii, pentru a-şi asigura un trecut "curat".
March
Emisarul lui Basescu la discutiile tete-a-tete cu teroristul Haysam, generalul Degeratu e de negasit de aproape 48 de ore ! cool.gif
Reprezentanţii Comisiei de Apărare şi Ordine Publică din Camera Deputaţilor nu īl găsesc pentru a-l chema la audieri īn Cazul Hayssam. S-a īncercat contactarea generalului, consiler al lui Basescu, pe toate căile şi... NIMIC. Domnul general nu răspunde la telefonul mobil (e īnchis), nu răspunde pe telefonul special, iar la birou se spune neīncetat că "domnul general nu a venit astăzi la birou"
March
QUOTE(marduk @ 28 Oct 2009, 01:38 AM) *
Patriciu a mai mutat un pion in partida dintre el si Basescu (partida PNL-PDL). Sa vedem daca pionul respectiv se va transforma intr-o piesa mai importanta.

Cum ? Anastase n-a primit nici un ordin de la Sef in aceasta privinta ? unsure.gif


@ Cla, unde esti ? Fa o traducere aici te rog biggrin.gif :

Präsident Basecu, bist du wirklich so blöd wie du ausschaust ? ...

Bundeskanzlerin Angela Merke
Marduk
Ce ordin trebuia sa primeasca, Orba este vicepresedintele camerei, ales democratic de majoritatea adhoc. Astfel Patriciu si-a asigurat un loc si la BNR si la Camera, in cazul in care pierde cu Antonescu. O mutare cat se poate de inteligenta.
March
QUOTE(marduk @ 28 Oct 2009, 04:50 PM) *
Ce ordin trebuia sa primeasca, Orba este vicepresedintele camerei, ales democratic de majoritatea adhoc. Astfel Patriciu si-a asigurat un loc si la BNR si la Camera, in cazul in care pierde cu Antonescu. O mutare cat se poate de inteligenta.

Lasa c-o sa-i desfiinteze Base.

Si felicitari ca ai tai au fost convinsi sa bage afisul de mai jos aici ! Ca sa vezi si tu ca bani n-au miros !
Johann_Moritz
Traducerea ar suna cam asa: esti atat de prost pe cat pari?
Contextul te rog sau oricum mai multe detalii.
Michelle
Avertisment!

Imaginile urmatoare pentru unii pot fi socante! ohyeah.gif

http://www.youtube.com/watch?v=AIMgg-jwfcc...player_embedded
turbo trabant
pfai cum se vede ca idiotul ala de westerwelle nu stie o boaba de engleza biggrin.gif

March
QUOTE(Michelle @ 30 Oct 2009, 01:03 PM) *
Avertisment!

Imaginile urmatoare pentru unii pot fi socante! ohyeah.gif

http://www.youtube.com/watch?v=AIMgg-jwfcc...player_embedded

Intr-adevar socante . A facut un tur al meselor ca sa-l bage lumea in seama . Uitati-va numai cum da din maini cand discuta cu ceilalti ! Uitati-va la Merkel cum il priveste .
turbo trabant
march crede-ma ca merkel il priveste foarte frumos, westerwelle e in schimb un kalb la poarta noua.
March
Cehia şi-a impus punctul de vedere la Consiliul European de toamnă. Vaclav Klaus a jucat pānă la capăt cartea ţării lui. Şi Polonia a obţinut o excepţie.

Romānia lui Băsescu n-a avut nici o iniţiativă. Mentalitate de rudă săracă şi nebăgată īn seamă. O jenă de preşedinte.


Acum doua zile Basescu glasuia cum ca el nu-i de acord cu solicitarile Cehiei !! Cine l-a bagat in seama la C.E !
March
C. V. Tudor: Agenţi secreţi s-au deghizat īn ciobani şi l-au aplaudat pe Băsescu la Cotroceni rofl.gif

Intr-adevar unii aplaudau ,iar altii huiduiau. Dar poate n-au fost agenti secreti ci numai simpli pedelici cu sarcina de la partid ! laugh.gif
Marduk
Medicamenteeeeee...................
Michelle
Iar si-a desfacut halatul Vadim blink.gif
Michelle
QUOTE(March @ 30 Oct 2009, 01:21 PM) *
Intr-adevar socante . A facut un tur al meselor ca sa-l bage lumea in seama . Uitati-va numai cum da din maini cand discuta cu ceilalti ! Uitati-va la Merkel cum il priveste .



March, cind o sa ajungi si tu la o reuniune cit de cit importanta afla de la mine, nu numai ca e bine, dar chiar trebuie sa faci un tur al mesei sa saluti lumea. Iar Merkel l-a cautat ea sa-si prezinte subalternul! ce sa mai zic de Gordon Brown cu care pare ca se stie de-o viata...intr-adevar e teribil de izolat Basescu in politica externa... thumb_yello.gif
Achernar
Un pedelist (nu neaparat posesor de carnet de partid) vede ca 'Basescu se intretine cordial cu deminitari de rang inalt ai unor state importante'. Un om realist ar vedea ca 'presedintele Romaniei se intretine cordial cu demnitari de rang inalt ai unor state importante'. In locul lui Basescu s-ar fi putut afla orice persoana ce in acel moment ocupa functia de presedinte al Romaniei.
Din pacate unii nu percep faptul ca in cadrul unei intruniri oficiale la nivel inalt important e rangul si nu persoana. Importanta persoanei reiese in cadrul unor intalniri strict private. Ar fi interesant de aflat cam la cate intalniri private a fost invitat Basescu in perioada in care s-a aflat la Bruxelles ....
Marduk
QUOTE(Achernar @ 31 Oct 2009, 10:52 AM) *
QUOTE
Un om realist ar vedea ca 'presedintele Romaniei se intretine cordial cu demnitari de rang inalt ai unor state importante'. In locul lui Basescu s-ar fi putut afla orice persoana ce in acel moment ocupa functia de presedinte al Romaniei.

Cat se poate de corecta afirmatia, dar chiar si Basescu ar trebui sa fie tratat ca un presedinte, pentru ca de fapt asta este functia pe care o ocupa in acest moment.



Achernar
Adevarat. Insa un presedinte nu are in atributii si sprijinirea gruparii politice pe care a propulsat-o in 'topul' national. Si in nici un caz prin manipulari populist - demagogice.
March
QUOTE(Michelle @ 31 Oct 2009, 11:35 AM) *
March, cind o sa ajungi si tu la o reuniune cit de cit importanta afla de la mine, nu numai ca e bine, dar chiar trebuie sa faci un tur al mesei sa saluti lumea. Iar Merkel l-a cautat ea sa-si prezinte subalternul! ce sa mai zic de Gordon Brown cu care pare ca se stie de-o viata...intr-adevar e teribil de izolat Basescu in politica externa... thumb_yello.gif

In cincinalul sau, cate vizite oficiale de stat( protocol zero ) a facut cel pe care-l admiri atata ? In tari cu greutate . Nu in dictaturile din Asia sau in tarile din Comunitatea Statelor Independente !

Uite citeste aici despre una din vizitele "istorice" ale lui Basescu :

Televiziunile din Romania au prezentat pe larg, weekendul trecut, vizita presedintelui Traian Basescu la resedinta de vara a Papei Benedict al XVI-lea si la sediul Ordinului Militar de Malta.

Daca ar fi sa ne luam dupa transmisiunile tv romanesti, aceasta vizita ar fi una istorica. De fapt, vizita a fost organizata in pripa - de unde si seria de gafe a lui Basescu �, iar seful statului roman a fost primit din politete atat la Papa, cat si la Ordinul de Malta.

Intr-o fotografie publicata pe site-ul Administratiei Prezidentiale de la primirea presedintelui Basescu de catre Papa Benedict al XVI-lea se vede ca, pe masuta dintre cei doi, Suveranul Pontif isi asezase, ostentativ, ceasul de mana. Un gest care nu exprima decat un lucru: Papa nu dorea sa piarda prea mult timp in compania presedintelui roman. Mai mult, din cate s-a vazut, Papa a fost extrem de rezervat la intrevederea cu Basescu, in timp ce acesta era foarte exuberant, desi protocolul valabil la astfel de intrevederi cu Suveranul Pontif impune o anumita sobrietate. Traian Basescu mai avea putin si ii spunea un banc Papei sau il batea pe spate, mai ales ca o gafa de proportii o facuse deja, adresandu-i-se in engleza cu "you�. Adica "dumneata� sau "tu��
(...)
De remarcat faptul ca prezenta lui Traian Basescu la Castelul Gandolfo de langa Roma este anuntata ca audienta la Papa Benedict al XVI-lea, in timp ce Administratia Prezidentiala o anunta ca vizita oficiala tongue.gif


Deh, noul "geniul al Carpatilor" nu poate fi " primit in audienta " !
Michelle
Poate nu stiai dar vizitele astea la nivel inalt se fac cu ajutorul unui minister de externe. Minister de externe care s-a plimbat timp de 4 ani , gratie manechinului Tariceanu de la unul la altul , lucru intradevar benefic pentru o tarisoara ca Romania.
March
QUOTE(Michelle @ 31 Oct 2009, 05:05 PM) *
Poate nu stiai dar vizitele astea la nivel inalt se fac cu ajutorul unui minister de externe. Minister de externe care s-a plimbat timp de 4 ani , gratie manechinului Tariceanu de la unul la altul , lucru intradevar benefic pentru o tarisoara ca Romania.

Citeste inca odata comentariul despre audienta lui Base la Papa ! Si daca vrei poate o sa intelegi ce mitocan ne reprezinta la cel mai inalt nivel !
Michelle
Putin imi pasa ce mazgalesc la comanda ziaristii de la gandul. Bieti simbriasi!
Este absolut normal ca Papa sa acorde o super atentie unor tari din America Latina...pai hai sa facem o comparatie cam citi enoriasi are acolo in raport cu Romania. Ma lasi?!
March
QUOTE(Michelle @ 31 Oct 2009, 05:46 PM) *
Putin imi pasa ce mazgalesc la comanda ziaristii de la gandul. Bieti simbriasi!
Ma lasi?!

Desigur. Te las sa-i citesti pe bietii slugoii simbriasi de la Hotnews si EVZ !
Marduk
QUOTE(March @ 31 Oct 2009, 02:46 PM) *
De remarcat faptul ca prezenta lui Traian Basescu la Castelul Gandolfo de langa Roma este anuntata ca audienta la Papa Benedict al XVI-lea, in timp ce Administratia Prezidentiala o anunta ca vizita oficiala

Probabil ca este o alta idiotenie a celor din administratia prezidentiala, toate vizitele la Papa sunt oficial audiente, indiferent de cine este persoana care vine in vizita.
Achernar
Adevarat. Si asta spune multe despre 'competenta' unor specimene ce se ascund in umbra lui Basescu. De cand asteptau diversele nulitati din tara asta crearea unui grup care sa asimileze criticile cu 'atacuri dusmanoase la adresa adevaratilor si unicilor reformisti din Romania'. Asta e mentalitatea multora din cei pe care Basescu ii accepta in jurul sau.
March
In timp ce epidemia de gripa porcina se raspandeste amenintator in multe judete din tara ( precum si in tarile din jur) , iar ministerul sanatatii o da din colt in colt cu achizitionarea vaccinurilor ( solicitare prea tarzie pentru 1 milion de doze !) si Cercel secretarul de stat estimeaza ca putem avea mii de morti , Basescu , orbit de putere si din dorinta de a castiga un nou mandat cu orice pret, se plimba prin tara si participa la mitinguri, in loc sa convoace de urgenta CSAT pentru a lua masurile ce se impun ! Chestiunea asta pentru Basescu nu-i o amenintare la adresa securitatii nationale asa cum o trateaza Ukraina !
March
Individul asta e complet rupt de realitate,ca sa nu spun altfel ! Dupa ce ani de zile i-a porcait pe liberali , acuzandu-i de fel de fel de nelegiuiri vine acum si declara cu nonsalanta ca prefera o alianta a pedelacheilor lui cu liberalii. Si cu conditia ca acestia sa nu pretinda postul de p.m. ! Pai cum sa accepte asa ceva cand stie sigur ca un p.m. liberal n-ar accepta niciodata sa fie lacheul lui !

La Iasi in ziarul local :

T. Basescu: "Optiunea mea ramine valabila ca si cea din 2004, ca si cea din 2008: sa formez un guvern de dreapta. Totul este, in ceea ce-i priveste pe liberali, daca isi mai mentin optiunea de a da prim-ministru. Atunci, nu va fi posibil, pentru ca am deja o experienta cu premier liberal.
abis
QUOTE(March @ 2 Nov 2009, 12:31 PM) *
Dupa ce ani de zile i-a porcait pe liberali , acuzandu-i de fel de fel de nelegiuiri ...

Nu pe toti liberalii ii acuza, ci pe Tariceanu. Si lucrurile de care il acuza erau reale, nu inventii. wink.gif

Si eu as prefera o guvernare PDL-PNL, cum spuneam si anul trecut... Sa inteleg ca tu esti suporterul unui guvern PSD-PNL?
March
QUOTE(abis @ 2 Nov 2009, 03:21 PM) *
Sa inteleg ca tu esti suporterul unui guvern PSD-PNL?

Si ce ? E vreo rusine ? Ca doar "Jupanul" s-a aliat cu ei fara nicio jena ! Iar pedelacheii invocau pe toate canalele "interesul national " pentru asta.
abis
QUOTE(March @ 2 Nov 2009, 01:27 PM) *
Si ce ? E vreo rusine ?

Din partea ta, nu, bineinteles.

Te-am intrebat din curiozitate, ca sa iti cunosc pozitia, nu ca sa-ti fac un proces de intentie din asta. Nu e cazul sa te inflamezi. smile.gif
March
QUOTE(abis @ 2 Nov 2009, 03:56 PM) *
Din partea ta, nu, bineinteles.
Te-am intrebat din curiozitate, ca sa iti cunosc pozitia, nu ca sa-ti fac un proces de intentie din asta. Nu e cazul sa te inflamezi. smile.gif

Pai cand stapanul vostru v-a dat ordin sa va aliati cu pesedeii in Parlament ati avut curajul vreunul sa-i ziceti ceva in fata ? In fata, adica in mas-media si nu aici sub anonimat ! Nu. Ati tacut malc cu totii. De frica ! tongue.gif
abis
QUOTE(March @ 2 Nov 2009, 03:10 PM) *
Pai cand stapanul vostru v-a dat ordin sa va aliati cu pesedeii in Parlament ati avut curajul vreunul sa-i ziceti ceva in fata ?

Un mesaj mai cretin decat asta nu puteai sa debitezi. Oricat te-ai fi straduit. Desi viata este plina de surprize.

1. Nu am stapan, sclavia s-a desfiintat de mult, daca nu ai aflat

2. Nu primesc ordine, nu lucrez in armata

3. Nu m-am aliat cu nimeni

4. Nu sunt in parlament

5. Am curaj sa-i spun oricarui politician ce cred despre el, daca il intalnesc

6. Nu ma vad cu Basescu ca sa-i spun ceva "in fata"

7. Nu are de ce sa-mi fie frica nici de Basescu, nici de Geoana, nici de Vadim ori de altul. Nu traiesc din politica, nu sunt si nu am fost membru al vreunui partid, doar comentez pe un forum cu amicii (si nu numai) pe diverse teme, printre care politica. Prin urmare daca mai trantesti vreo magarie de genul asta voi uza de prerogativele pe care le am ca moderator si n-ai decat sa te plangi si la Vatican dupa aia. devil.gif
Marduk
QUOTE(March @ 2 Nov 2009, 12:31 PM) *
T. Basescu: "Optiunea mea ramine valabila ca si cea din 2004, ca si cea din 2008: sa formez un guvern de dreapta. Totul este, in ceea ce-i priveste pe liberali, daca isi mai mentin optiunea de a da prim-ministru. Atunci, nu va fi posibil, pentru ca am deja o experienta cu premier liberal.

Corect, asa este, asta si-a dorit tot timpul, o coalitie de dreapta, dar nu a gasit sprijin din partea mai marilor din PNL.
March
QUOTE(abis @ 2 Nov 2009, 05:26 PM) *
Un mesaj mai cretin decat asta nu puteai sa debitezi. Oricat te-ai fi straduit. Desi viata este plina de surprize.

Prin urmare daca mai trantesti vreo magarie de genul asta voi uza de prerogativele pe care le am ca moderator si n-ai decat sa te plangi si la Vatican dupa aia.


edit

Cat despre "cretinitati" uite aici ce zice Basexu :

"Nu-mi doresc alegeri anticipate, pentru ca ar pica intr-un moment foarte prost. Insa acesta este un instrument constitutional creat pentru deblocarea crizelor. E un instrument pe care pot sa-l folosesc. Altfel, aceasta majoritate ar mentine situatia de provizorat la nesfirsit. In opinia mea, dizolvarea Parlamentului e un mecanism de iesire din criza", a sustinut seful statului.

dupa care :

Presedintele a precizat insa ca solutia anticipatelor este putin probabila, in contextul in care "mecanismul constitutional" face deficila declansarea acestora. "Practic, alegerile anticipate nu pot fi declansate decit daca ai un guvern si o majoritate cu care sa le declansezi. Paradoxal, iti trebuie o majoritate cu care sa le declansezi, pentru ca altfel nu le poti declansa. Or nimeni nu va crea conditii in Parlament pentru ca anticipatele sa se produca. Nu intrevad situatia unor alegeri anticipate. Parlamentul nu va opta pentru aceasta solutie indiferent care va fi costul politic pentru un partid sau altul", a subliniat Basescu.

( discutii la GDS- Iasi )
Diogene
QUOTE(March @ 30 Oct 2009, 07:47 PM) *
Cehia şi-a impus punctul de vedere la Consiliul European de toamnă. Vaclav Klaus a jucat pānă la capăt cartea ţării lui. Şi Polonia a obţinut o excepţie.

Romānia lui Băsescu n-a avut nici o iniţiativă. Mentalitate de rudă săracă şi nebăgată īn seamă. O jenă de preşedinte.


Acum doua zile Basescu glasuia cum ca el nu-i de acord cu solicitarile Cehiei !! Cine l-a bagat in seama la C.E !

Despre ce inițiativă raportată la Tratatul de la Lisabona neavută de Băsescu este vorba? Să știu și eu să nu mai votez cu Băsescu.
Marduk
QUOTE(March @ 30 Oct 2009, 07:47 PM) *
Romānia lui Băsescu n-a avut nici o iniţiativă.

Chiar asa o fi? ce ar fi sa te mai documentezi putin aici.
March
QUOTE(marduk @ 3 Nov 2009, 01:36 PM) *
Chiar asa o fi? ce ar fi sa te mai documentezi putin aici.

Mai, tu ma trimiti la site-ul Min Externe ! Deci habar n-ai despre ce vorbesc aici punctual !
Asa ca te intreb: a avut Romania vreo initiativa pentru a aduce amendamente la Tratatul dela Lisabona ?!
Marduk
QUOTE(March @ 3 Nov 2009, 12:18 PM) *
Asa ca te intreb: a avut Romania vreo initiativa pentru a aduce amendamente la Tratatul dela Lisabona ?!

Chiar trebuia sa aiba? Ce amendamente ar fi trebuit Romania (Basescu) sa aduca Tratatului de la Lisabona?!

March
QUOTE(marduk @ 3 Nov 2009, 03:31 PM) *
Chiar trebuia sa aiba? Ce amendamente ar fi trebuit Romania (Basescu) sa aduca Tratatului de la Lisabona?!

Ce faci ? O scalzi acum ? Ca sa te afli si tu in treaba mi-ai zis : Chiar asa o fi? ce ar fi sa te mai documentezi putin aici.

Cu toate ca era inutil, am citit totusi la sursa la care m-ai trimis in mod savant rolleyes.gif Asa ca te intreb inca odata unde scrie acolo ca Romania ar fi avut vreo initiativa de amendamente la Tratatul de la Lisabona ! Nicaieri iti spun io pentru ca tu n-ai citit nimic acolo.
Marduk
QUOTE(March @ 3 Nov 2009, 03:22 PM) *
Cu toate ca era inutil, am citit totusi la sursa la care m-ai trimis in mod savant

Cum n-ai gasit nimic acolo? pai daca ar fi fost ceva ce trebuia sa faca Romania si Basescu pe plan extern, nu acolo ar fi trebui sa gasesti? mwah1.gif

March
QUOTE(marduk @ 3 Nov 2009, 05:55 PM) *
Cum n-ai gasit nimic acolo? pai daca ar fi fost ceva ce trebuia sa faca Romania si Basescu pe plan extern, nu acolo ar fi trebui sa gasesti?

Te intreb inca odata unde scrie acolo ca Romania ar fi avut vreo initiativa de amendamente la Tratatul de la Lisabona !



March
O scurta istorie a sistemului ticalosit : Iliescu s-a dus , Basescu a ramas ! devil.gif

abis
Pentru tine e tot aia sa fii primar ori secretar de stat cu presedinte de tara? rofl.gif
March
QUOTE(abis @ 3 Nov 2009, 06:51 PM) *
Pentru tine e tot aia sa fii primar ori secretar de stat cu presedinte de tara?

Sistemul ticalosit ii cuprinde pe toti ! Iliescu a plecat, iar Basescu s-a catarat pe treptele lui !

***

I-auziti cine striga hotii !!

Presedintia lui Basescu toaca bani cit toti deputatii la un loc

Romānia intră īn criză, Băsescu īși majorează spectaculos bugetul

Președintele se plimbă mai mult decīt toți parlamentarii la un loc

Īn mandatul Băsescu președinția are cei mai mulți angajați

Cum s-a luptat PD pentru dreptul parlamentarilor de a fi și afaceriști
Marduk
QUOTE(March @ 3 Nov 2009, 04:57 PM) *
Sistemul ticalosit ii cuprinde pe toti ! Iliescu a plecat, iar Basescu s-a catarat pe treptele lui !

Iar de acolo, a prezentat in parlament, Romaniei, si lumii intregi, raportul Tismaneanu, cea fost in parlament la prezentarea acestui raport a vazut toata lumea. Poate ne spui unde a plecat tovarasul Iliescu ca eu il vad mai tot timpul prezent, or este o sosie a sa, iar el face bai de soare impreuna cu prietenul sau Castro.
March
QUOTE(marduk @ 3 Nov 2009, 07:27 PM) *
Iar de acolo, a prezentat in parlament, Romaniei, si lumii intregi, raportul Tismaneanu,

Rahat cu perje ! Ai auzit de expresia asta ?! laugh.gif
Marduk
Da am auzit, si probabil daca o folosesti, faci si tu parte dintre cei care au dus in derizoriu condamnarea comunismului, cei care considera ca de fapt comunismul in Romania a fost reprezentat doar de perje, incercand sa curete rahatul. Vreau doar sa va atrag atentia, mirosul ramane, oricat v-ati stradui.
March
QUOTE(marduk @ 3 Nov 2009, 07:37 PM) *
Da am auzit, si probabil daca o folosesti, faci si tu parte dintre cei care au dus in derizoriu condamnarea comunismului,

Ei ,nu mai spune ! Pai "Jupanul" vostru ce a realizat cu aceasta condamnare, in afara faptului ca a citit-o ?! Nimic. Doar ca s-a auto-condamnat ! tongue.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.