Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Traian Basescu, Presedintele Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242
Superunknown
QUOTE(Michelle @ 28 Nov 2007, 11:39 PM) *
Daca te uiti si pe partea dreapta a paginii cu articolul scris de un jurnalist anonim jamie.gif observi ca cititorii au votat in proportie de 62% ca rezultatul de la referendum este un vot de blam adresat clasei politice si doar 32% considera ca e un vot de blam adresat lui Basescu.

Pai una nu o exclude pe cealalta. Presupun ca cei mai multi oameni il includ si pe Basescu in "clasa politica", numai sustinatorii lui fideli il situeaza undeva deasupra, pe un norisor imaculat.
Uncle Sam
QUOTE(andra_v @ 28 Nov 2007, 09:51 PM) *
Prezenta atat de scazuta la referendum arata clar ca populatia s-a saturat de lozincile "Sa traiti bine!" si "Jos oligarhii!", care nu tin de foame.

Valabil daca s-ar fi prezentat masiv la alegeri si nu ar fi venit la referendum. In realitate nu s-au prezentat la nici una din ele.
Asta in conditiile in care a existat o campanie, lesinata intr-adevar, pentru euroalegeri si o totala lipsa de promovare a referendumului.
Cand s-a votat Constitutia a fost o campanie sustinuta si s-au tinut sectiile deschise doua zile ca sa se poate aduna cele 50 la suta plus unu. Asa ca as fi rezervat sa concluzionez ca a fost neaparat sanctionat Basescu. Este o lehamite generala.
March
Reprezentantul "Marelui Licurici" a venit la Cotroceni pentru indicatii !

NICHOLAS TAUBMAN L-A VIZITAT PE TRAIAN BĂSESCU, DUPA CONSULTĂRILE DE LA COTROCENI
abis
De cand primesc SUA indicatii de la Basescu? rofl.gif

edit: Pe site scrie ca Antena3.ro îşi rezervă dreptul de a nu posta comentariile ce conţin jigniri, injurii sau calomnii aduse postului sau angajaţilor săi sau oricăror alte persoane fizice sau juridice.
Si citeste si comentariile. laugh.gif

da-i peste degete lui dom presh..edinte...doar e sluga voast
ra ba, javrele pamintului!


Muuweeee
la americani, cat incape, lua-v-ar draq de pe fata pamantulu
i !!!


Interesanti tovarasi de lupta ai, March! biggrin.gif
March
QUOTE(abis @ 29 Nov 2007, 08:11 PM) *
De cand primesc SUA indicatii de la Basescu?

Am uitat ca tu intelegi mai greu. Taubman a venit la Cotroceni sa-i transmita salutari si niste sugestii, acolo...
abis
Deci Basescu primeste indicatii de la americani? Cum scrisesei tu se intelegea invers... Asta e rau, nu? Ar trebui sa primeasca de la rusi. Ori sa faca pe "independentul" ca Chavez si sa-i trimita pe americani la plimbare.

Tocmai tu esti cel care acuza pe Basescu ca ar fi pro-american?! S-a intors lumea pe dos! ohyeah.gif
March
Sa fi prieten ( cu cojones ) e una si lingau alta ! Basescu putea sa-i transmita lui Taubman ca nu-i momentul potrivit acum. Sa mai astepte vreo saptamana. Da' "Jupanul" vrea sa le arate rumanilor care i-au boicotat la referendumul ce tare il iubesc pe el americanii !
abis
QUOTE(March @ 29 Nov 2007, 06:36 PM) *
Basescu putea sa-i transmita lui Taubman ca nu-i momentul potrivit acum.

De ce nu-i momentul potrivit acum? Si de ce primirea unui ambasador te transforma in "lingau"?
March
Va aducem aminte de strigatul de jale si disperare a Basecului in 2004 cum ca alegerile sunt fraudate ?! "In acest moment suntem convinsi ca procesul electoral nu mai poate continua. Tot procesul electoral este alterat de frauda si anularea alegerilor este o necesitate. Cerem repetarea alegerilor!", declara pe 30 noiembrie 2004, candidatul prezidential la acea vreme Traian Basescu .
Dupa care a tacut chitic dupa anuntul final al castigatorului ?

Iata urmarea anchetei incepute atunci :

Mazilita de Basescu

Procurorul care a incercat sa instrumenteze dosarul Net Consulting privind fraudarea alegerilor reclamata de presedinte in 2004 a fost inlaturat din postul de sef al biroului "Anchete speciale" din Parchetul General


La Parchetul General continua campania de mazilire din functii de conducere a procurorilor care sunt suspectati ca nu ar raspunde comenzilor venite de la Palatul Cotroceni. Procuroarea Viorica Stoica a fost schimbata recent din functia de sef de birou "Anchete speciale", structura care se pregateste sa primeasca dosare cu actuali sau fosti ministri cercetati penali
Nefertiti
March, daca Taubman avea convorbiri de taina cu Basescu, nu intra pe usa din fata a Cotrocenilor.
March
Prin fata sau prin dos continutul convorbirilor tot secret este !
Energie
Dar el ramane secret la orice convorbire de acest tip. Eventual, dupa convorbiri, participantii dau o declaratie presei, dar nu cred ca spun tot ce s-a discutat...
March
Din categoria : " Dragostea bucurestenilor s-a inmuiat " tongue.gif

Preşedintele a reuşit la referendumul din 25 noiembrie cea mai slaba prezenţă la vot din 1990 încoace. (...)

Dintre toţi, cei mai răi cu şeful statului au fost locuitorii Capitalei. Prezenţa în circumscripţia Bucureşti nu numai că a fost mai mică decât media naţională, dar a fost chiar cea mai redusă din ţară. Capacitatea omului politic Traian Băsescu de a obţine voturi a coborât la un nivel istoric.

În turul al doilea la alegerile pentru Primăria Bucureştiului, pe 18 iunie 2000, candidatul PD obţinea 362.853 de voturi.

La prezidenţialele din 2004, 650.000 de locuitori ai Capitalei au contribuit decisiv la victoria actualului şef al statului.

Pe 19 mai 2007, la referendumul pentru demitere, 695.000 de bucureşteni votau pentru rămânerea în funcţie a lui Băsescu.

Acum o săptămâ­nă, 319.000 de alegători din Bu­cureşti au răspuns "Da" la referendumul iniţiat de preşedinte.

Nu se pune problema demisiei lui Traian Băsescu pentru acest lucru, aşa cum se întâmplă în partidul său, dar ar fi fost nevoie măcar de un moment de analiză pe acest subiect. În loc să se întrebe de ce trei sferturi din iubiţii lui români nu s-au deranjat să iasă din casă, ideologii lui Băsescu au lansat pe piaţă ideologia "electoratului activ".

În opinia acestor lumini în politologie, 75 la sută din populaţie nu contează, practic nu există în România, în timp ce toate deciziile trebuie luate numai de "nucleul dur". Traian Băsescu i-a împărţit pe români în "activi" şi "inactivi", încercând să mascheze înfrângerea din 25 noiembrie. Până mai ieri, preşedintele vorbea "de regula de aur a democraţiei, adică majoritatea de 50 la sută plus 1 vot". Lucrurile s-au schimbat, ca şi vremurile. Ca şi Traian Băsescu
gio19ro
March, n-are rost sa bati moneda cu textul ca cei ce n-au fost la vot nu sunt de acord cu uninominalul si au devenit antibasescu. Eu n-am fost la vot insa daca m-as fi dus as fi votat pt uninominal si nici n-am devenit antibasescu.
Uncle Sam
Tot cam atatia s-au prezentat si la europarlamentare asa ca e o lehamite generala, nu doar fata de Basescu.
In rest, fiecare nu are decat sa se minta cum ii place.
andra_v
Pai asta am spus si eu, slaba prezenta atat la euro-parlamentare, cat si la referendum reflecta lehamitea romanilor fata de clasa politica in general, care il include si pe Basescu.
Uncle Sam
QUOTE(andra_v @ 30 Nov 2007, 09:56 PM) *
Pai asta am spus si eu, slaba prezenta atat la euro-parlamentare, cat si la referendum reflecta lehamitea romanilor fata de clasa politica in general, care il include si pe Basescu.
Inseamna ca suntem de acord. Pe de alta parte, politician sa fiu, as da acatiste sa guvernez un popor asa apatic. Si m-as feri ca naiba sa fac campanie de informare. Sa nu cumva sa se prinda ca ei pot decide soarta mea. Incerc sa le stimulez apatia.
Superunknown
Mai bine le-ai stimula-o facindu-ti treaba...
March
Basescu se bate cu Ceausescu pentru titlul de "cel mai iubit fiul al boborului" !

abis
Tu ce-ai fi raspuns la asa un sondaj? smile.gif
March
Io nu raspund la sondaje. Si chiar daca as fi raspuns il indicam pe Carol I , Ferdinand. In nici un caz n-as fi mentionat pe cineva in viata !
abis
Eu n-as fi raspuns deloc, pentru ca nu as fi ezitat intre Cuza si Carol I.

Pana la urma, care este relevanta sondajului?
March
QUOTE(abis @ 6 Dec 2007, 08:31 PM) *
Pana la urma, care este relevanta sondajului?

Aceasi ca si clasamentul ala " 10 pentru Romania" de la Realiatea Tv ! Cati dintre mocofanii care au raspuns la sondaj stiu macar cine a a fost Carol I ?!

O editare de ultima ora :

Abia acum am aflat ca muritorii de rand peledisti si pedisti ii spun "Zeus" patronului lor !! Deci iata ca locul 2 in clasamentul ala se justifica ! tongue.gif Pentru ei.
Leonardo
QUOTE(March @ 6 Dec 2007, 04:53 PM) *
Basescu se bate cu Ceausescu pentru titlul de "cel mai iubit fiul al boborului" !



sondajul asta e absolut relevant pentru ce-si doreste poporul si ar trebui sa dea de gandit celor ce considera consultarea populara necesara si benefica permanent. E o indicatie buna si pentru cei ce doresc uninominal, vedem cam ce tip de lideri doreste poporul.
E interesanta si aparitia lui Titulescu in schema, el fiind doar ministru de externe.
abis
QUOTE(Leonardo @ 6 Dec 2007, 07:10 PM) *
E o indicatie buna si pentru cei ce doresc uninominal, vedem cam ce tip de lideri doreste poporul.

Ce are una cu alta? Daca poporul isi doreste un anumit tip de lider, ar fi nedemocratic sa il impiedici prin mijloace birocratice.

Oricum, sunt convins ca cei care l-au indicat pe Ceausescu nu l-au bifat in sondaj si pe Basescu. smile.gif

Asta ca sa nu mai spun ca orice asemanare intre cei doi mi se pare rauvoitoare. Si nu ma va face sa privesc cu mai multa simpatie PNL-ul. smile.gif
March
Care ar fi argumentele matale sa-l votezi pe Basescu " cel mai mare lider istoric al Romaniei din ultima suta de ani " ?!?!
abis
Pe cine intrebi? unsure.gif
Leonardo
QUOTE(abis @ 6 Dec 2007, 06:25 PM) *
Ce are una cu alta? Daca poporul isi doreste un anumit tip de lider, ar fi nedemocratic sa il impiedici prin mijloace birocratice.

Oricum, sunt convins ca cei care l-au indicat pe Ceausescu nu l-au bifat in sondaj si pe Basescu. smile.gif

Asta ca sa nu mai spun ca orice asemanare intre cei doi mi se pare rauvoitoare. Si nu ma va face sa privesc cu mai multa simpatie PNL-ul. smile.gif



sigur ca acei care l-au indicat pe ceausescu nu l-au bifat si pe Basescu, dar e prima optiune dintre liderii in viata si daca tii cont ca si liderii totalitari domina sondajul procentual atunci ai sa intelegi ce vroiam sa spun. smile.gif

Poate ca asemanarea o fi rauvoitoare dar nu vad de ce trebuie sa fim binevoitori cu liderii totalitari. smile.gif

Iar simpatia fata de PNL chiar nu are nicio logica in aceasta discutie. Ca sa nu continuam degeaba polemica te anunt de pe acum ca nu sunt fan PNL asa cum nu am gasit inca partidul (din Romania) care sa ma determine sa-i fiu suporter neconditionat. Cand fac bine ii laud, cand cred ca gresesc ii critic. nu-mi sunt rude ca sa le tolerez greselile. Interesul meu e sa faca treaba din rolul pe care si l-au asumat. Chibitatul si parti-pris-urile le las pentru fotbal. smile.gif
Uncle Sam
QUOTE(March @ 6 Dec 2007, 05:53 PM) *
Basescu se bate cu Ceausescu pentru titlul de "cel mai iubit fiul al boborului" !

Interesant ca sondajul este al fundatiei SOROS dar e citat de pe ...Antena 3. Si ca sa revenim la Soros...ia te uita cum anumite surse devin brusc de luat in seama cand ti se pare tie ca spun ceva convenabil. Am spus bine, ti se pare, ca in realitate ce pui tu acolo e o minciuna prin omisiune, ce naiba, Cristoiu si cei de la Jurnale si Antene sunt indreptatiti sa foloseasca metoda asta pentru ca au genul de public care inghite asa ceva. Aici nu tine , ca oamenii nu se lasa dusi doar cu doua poze si un titlu, citesc si continutul.
Deci, Basescu nu e asemuit cu Ceausescu, cum vrea March sa sugereze. Si Iliescu si Constantinescu au fost imediat sub Ceausescu. Ei erau presedinti atunci. Acum e Basescu.
Soros
Leonardo
QUOTE(Uncle Sam @ 6 Dec 2007, 10:32 PM) *
Interesant ca sondajul este al fundatiei SOROS dar e citat de pe ...Antena 3.


e mentionat in toata presa romaneasca; hotnews, ziua, evz verificat. smile.gif
abis
QUOTE(Leonardo @ 6 Dec 2007, 11:14 PM) *
Cand fac bine ii laud, cand cred ca gresesc ii critic

Si eu la fel. Insa fac deosebirea dintre critica si invectiva (sau cel putin asa imi place sa cred).
Uncle Sam
QUOTE(Leonardo @ 6 Dec 2007, 11:44 PM) *
e mentionat in toata presa romaneasca; hotnews, ziua, evz verificat. smile.gif
Bineinteles ca e mentionat. Fiecare din ziarele respective ia informatiile convenabile si mai ales pune titlul convenabil.
Cand insa ai sursa la indemana de ce sa citezi interpretarea pe care o da Voiculescu unui sondaj cand poti sa citezi direct sursa?
Din ce scria March acolo ar rezulta apropierea dibntre Basescu si Ceausescu. Si mai pune si pozele. In realitate nici vorba de asa ceva, toti cei trei presedinti au ocupat pozitia aia la vremea lor (Iliescu, Constantinescu si Basescu).
Aici nu intelege March, ca la Jurnal tine o treaba din asta pentru ca cititorii fideli ai acelui ziar inghit fara sa mestece astfel de mizerii dar cand martisor incearca sa ne faca pe noi sa inghitim...
In fine, nu are si nu aveti decat sa luati intepretarile date de mercenarii lui Voiculescu, fiecare cu exigentele sale,
Pe de alta parte, mai e un motiv cat se poate de jenant pentru care NU ARE CURAJ SA MENTIONEZE SURSA INFORMATIEI NICI DACA IL PICI CU CEARA. Pai e SOROS. Sursa pe care el a atacat-o...viguros de nenumarate ori. Inteleg in ce situatie jenanta este acum.
Mai jenanta ca atunci cand vorbea de Mona si acum tace de Stolnici, mai jenant ca atunci cand se lua de noi ca citam din Plesu iar el cita din Sorin Rosca Stanescu, mai jenant ca atunci cand ataca si ziarele straine cand spuneau ceva de bine de Base si ai lui in timp ce el cita din Jurnalul, Ziua, Tricolorul, mai jenant ca atunci cand se ratoia la ambasadorul american sau englez si cita ca argument declaratiile lui Voiculescu si Vadim... ce naiba, e de inteles.
March
QUOTE(Uncle Sam @ 7 Dec 2007, 01:32 AM) *
Interesant ca sondajul este al fundatiei SOROS dar e citat de pe ...Antena 3. Deci, Basescu nu e asemuit cu Ceausescu, cum vrea March sa sugereze. Si Iliescu si Constantinescu au fost imediat sub Ceausescu. Ei erau presedinti atunci. Acum e Basescu.
Soros


Tetio,
Toata mass-media a mentionat clasamentul in care "Jupanul" tau se bate cu Ceausescu pentru locul unu ! Si la jurnalele sau showurile tv s-a dezbatut acest clasament. Si nu cu laude pentru ocupantul locului doi !!
Stiu ca te racaie rau orice referire critica la adresa ex-Suspendatului din oftica care strabate din multimea de randuri pe care mi le dedici cu fiecare postare a ta aici . Asta ma determina sa continui sa semnalez toate criticile aduse Baselului .
Uncle Sam
QUOTE(March @ 7 Dec 2007, 10:50 AM) *
Tetio,
Toata mass-media a mentionat clasamentul in care "Jupanul" tau se bate cu Ceausescu pentru locul unu ! Si la jurnalele sau showurile tv s-a dezbatut acest clasament. Si nu cu laude pentru ocupantul locului doi !!
Stiu ca te racaie rau orice referire critica la adresa ex-Suspendatului din oftica care strabate din multimea de randuri pe care mi le dedici cu fiecare postare a ta aici . Asta ma determina sa continui sa semnalez toate criticile aduse Baselului .

March, mergi inainte, nu te lasa, continua sa raspunzi viguros celor ce te tot indeamna sa iti spui si tu parerea, nu doar sa citezi ce zic altii. Nu te lasa, uite, asa cum am mai scris, eu unul te inteleg...
(vezi ca ai citat-o pe Dna Mungiu, alt personaj despre care nici nu mai vreau sa spun ce ai scris cu alte ocazii... ).
March
QUOTE(Uncle Sam @ 7 Dec 2007, 01:02 PM) *
March, mergi inainte, nu te lasa, continua sa raspunzi viguros celor ce te tot indeamna sa iti spui si tu parerea, nu doar sa citezi ce zic altii.

Decat sa fac ca tine o compunere a stirilor din oficioase ( hotnews.ro + ev.z) prefer sa citez criticile aduse "Jupanului" tau . Care vad ca te racaie rau !
Uncle Sam
QUOTE(March @ 7 Dec 2007, 11:07 AM) *
prefer sa citez criticile aduse "Jupanului" tau

Sigur ca da, asa cum am mai zis, mergi inainte pe drumul tau, toti te respectam pentru asta smile.gif
abis
QUOTE(March @ 7 Dec 2007, 10:50 AM) *
Si la jurnalele sau showurile tv s-a dezbatut acest clasament. Si nu cu laude pentru ocupantul locului doi !!

L-au criticat pentru ca este apreciat de populatie? Critici din astea isi doreste oricare politician. Ar fi fost mai bine pentru el sa nu fie apreciat?
Care e de fapt problema?
QUOTE
oftica care strabate din multimea de randuri pe care mi le dedici cu fiecare postare a ta aici . Asta ma determina sa continui sa semnalez toate criticile aduse Baselului

Adica scopul postarilor tale e sa faci in ciuda cuiva? March, suntem la gradinita? smile.gif
Blakut
QUOTE
Adica scopul postarilor tale e sa faci in ciuda cuiva?


Cum dai ignore la un user?
March
Ignore la un user il dai necitind cele de mai jos tongue.gif

Cu prilejul implinirii a trei ani de mandat :

Omagiu conducatorului iubit

Cu sentimente de adĺnca bucurie si deosebit respect, intr-o atmosfera de vibrant entuziasm, profunda satisfactie si patriotica mĺndrie, imi exprim pe aceasta cale, domnule presedinte al Romĺniei, cu ocazia celor trei ani de mandat de care v-ati absolvit exemplar, adeziunea fata de gĺndurile, planurile si izbĺnzile dumneavoastra, atĺt in plan personal, cĺt si in plan national si international. In prezenta domniei voastre in fruntea tarii, la cĺrma destinelor patriei si poporului romĺn, intregul popor vede chezasia unor noi si marete victorii pe calea democratiei liberale, a progresului tarii si prosperitatii natiunii, cresterii continue a PIB-ului, aprecierii leului, scaderii riscului de tara, cresterii ratingului de tara, sustinerii votului uninominal si prestigiului de care se bucura Romĺnia in rĺndurile tarilor UE, NATO, PNUD, FAO, ONU, OMS, IAEA, FMI, PPE si ale intregii omeniri.

Dau glas sentimentelor de fierbinte dragoste si profunda recunostinta personala pe care vi le port, alaturi de cele ale tuturor oamenilor de presa care va iubesc, mult stimate domn Traian Basescu - eminent conducator al statului nostru, patriot si marinar inflacarat, proeminenta personalitate a miscarii feseniste, democrate si democrat-liberale a vietii politice europene, neobosit luptator pentru cauza pacii si progresului in lume, de a carui conceptie clarvazatoare si actiune ferma sunt legate marile izbĺnzi dobĺndite de capsunari, fermieri, comercianti, bancheri, industriasi, intelectuali si de intregul popor, in aceasta glorioasa perioada istorica, intrata in constiinta natiunii drept „Epoca Sa traiti bine!“.
( etc, etc, etc, etc...)
Michelle
Aoleo,Ivanciuc blink.gif e tare frate,asta!!!
Dupa ce a terminat de scris informari,acuma scrie omagii...cred totusi ca a gresit destinatarul
Blakut
QUOTE
Ignore la un user il dai necitind cele de mai jos


Te simti?
abis
QUOTE(Michelle @ 14 Dec 2007, 12:01 PM) *
Dupa ce a terminat de scris informari,acuma scrie omagii...cred totusi ca a gresit destinatarul

Oricum, se vede ca are antrenament la asa ceva, ca i-a iesit un "omagiu" excelent. laugh.gif
March
Judecatorii ii dau o lectie "ex-Suspendatului" cu privire la "tiganca imputita" !

“Reclamantul (Traian Băsescu ), în calitate de persoană publică, are obligaţia, indiferent de locul în care se află, " să manifeste responsabilitate şi moderaţie în exprimare " , se arată în motivarea comunicată ieri de instanţă

Este vorba de motivarea hotărârii de respingere a recursului formulat de şefului statului la decizia Consiliului Naţional de Combatere a Discriminării (CNCD) de sancţionare cu avertisment a acestuia pentru folosirea expresiei “ţigancă împuţită” la adresa unei jurnaliste de la Antena 1
Superunknown
Eu zic in continuare ca judecatorii isi depasesc atributiile dindu-si cu parerea despre cum ar trebui sa se poarte un om in particular, fie acel om si persoana publica. Adevarata discriminare mi se pare nu expresia lui Basescu, ci statutul asta ridicol de "persoana publica". Cu alte cuvinte daca eu, intr-o discutie privata, tratez pe cineva de "tiganca imputita" si sint inregistrat, nu voi fi sanctionat pentru ca nu sint persoana publica? Cine decide cine e si cine nu e "persoana publica"? Repet, mi se pare o depasire grava a competentelor. Daca azi l-au saltat pe Basescu pe o chestie mai mult simbolica, ce-i impiedica sa ne salte si pe noi miine pentru ce vorbim pe forumul asta?
abis
Vezi ca de-acum vei fi si tu tratat de catre unii de pe aici drept aplaudac... wink.gif
March
Declaratia lui Basescu privind intentia de a condamna Pactul Ribentrop-Molotov - Gargara electorala !

"In numele poporului roman, Parlamentul condamna acest pact ca fiind ab initio nul si neavenit. Tot astfel trebuie sa fie considerata si consecinta directa a acestor intelegeri secrete dintre Stalin si Hitler", scrie in "Declaratia privind Pactul Ribbentrop - Molotov si consecintele acestuia pentru tara noastra" adoptata de forul legislativ in 24 iunie 1991 . Mai mult, ea a fost publicata trei zile mai tarziu si in Monitorul Oficial.

Traian Basescu facea parte din Guvern in momentul adoptarii acestei declaratii, fiind subsecretar de stat in Ministerul Transporturilor
Uncle Sam
Un tratat, pact, contract, etc se denunta...nu se condamna. Ca de obicei March nu are pareri, pentru el verbul " a conversa" are semnificatii nestiute de omul de rand, dar ii intreb pe cei ce pot veni cu un punct de vedere juridic si ne-partizan, facand abstractie de propaganda antibasescu de la Ziua sau pro-basescu de la cine stie ce alta publicatie. Este denuntat acest pact sau nu? Denuntarea sa de catre presedinte are efect sau e doar un fel de reparatie morala?
March
Nici in zilele astea de sarbatoare nu v-au dat liber ?! laugh.gif
abis
QUOTE(March @ 27 Dec 2007, 06:05 PM) *
Nici in zilele astea de sarbatoare nu v-au dat liber ?!

Se pare ca tu esti de serviciu in perioada asta, ca responsabil cu propaganda...
Uncle Sam
QUOTE(March @ 27 Dec 2007, 06:05 PM) *
Nici in zilele astea de sarbatoare nu v-au dat liber ?! laugh.gif
Tinand cont ca am raspuns unui mesaj de-al tau s-ar putea spune ca tu nici nu ti-ai luat concediu. Dar despre denuntarea pactului, problema ridicata de tine, ce parere ai, hahahahahah.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.