Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Traian Basescu, Presedintele Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242
abureala
QUOTE (Achernar @ 22 Mar 2006, 01:49 PM)
QUOTE (abis @ 22 Mar 2006, 12:12 PM)
"Sa traiti bine" este o urare, nu o promisiune.

rofl.gif

Ai zis-o !
Interpretari

a) varianta 'Vasilica' : baga votu' pentru mine ca s-aveti parte de bafta si masini straine ...
b) varianta 'Sorcova' : sorcova vesela, sa traiti (bine), sa-ntineriti ... v-am cantat frumos ? Acu' astept votul Dumneavostra ...

Daca nu stiai, dupa sarbatori uratorii n-au de obicei nici un fel de obligatii fata de aia carora le ureaza.

Nu e o urare, este o poezie, este arta politica ridicata la nivel literar. Dar daca voi credeti ce cititi in carti nu are nimeni nici o vina ca nu vreit sa va maturizati. Am gasit pe un forum de oameni luminati care spuneau "Fanatic nu este cel care merge pana la capt pentru o idee, ci acela care desi vede ca nu are dreptate o sustine pe a lui" . Eu unul abandonez aceasta "discutie", fiindca nu este o discutie. Este incapacitatea unora de a vedea ca au gresit , si care incearca cu argumente fortate sa dovedeasca ca de fapt au procedat bine. Si ca o culme a nerusinarii , desi au folosit o lozinca pur personala , legata de viata ta intima, traiul tau, iti explica de fapt fiindca tu fiind un ratat nu ai cum sa o duci bine. Daca asemenea indivizi sunt platiti sa spuna asemenea lucruri, sau o fac din proprie initiativa, nu ma intereseaza. Este decat strigator la cer, asemenea gest.

March
QUOTE (abureala @ 22 Mar 2006, 01:08 PM)
Ce sa iti argumentez mai individule, caci altfel nu pot sa spun. Cum traiesc eu? Trebuie sa dovedesc ca traiesc , fiindca daca nu dovedesc ca traiesc atunci sunt un program automat. Ba, daca vrei sa iti bati joc de mine, spune nene, ca schimb foaia. Ne injuram literar.

Asa te invata sa vorbesti la scoala de partid ? Tine-ti caii in frau ! Capisci ?
MIA
QUOTE (nefertiti @ 22 Mar 2006, 11:58 AM)
mey, discutiile despre nivelul de trai nu au legatura cu basescu. wink.gif

Corect - ar trebui un paragraf de discutii separat pentru asta. rolleyes.gif

Si eu sunt de parere ca se poate argumenta - si nu foarte greu - ca, luind in calcul preturile la produsele "de baza", faptul ca a scazut nivelul mediu de trai de cam un an incoace. sad.gif
actionmedia
QUOTE (abureala @ 22 Mar 2006, 01:00 PM)
Eu unul abandonez aceasta "discutie"

Amin!
MIA
QUOTE (abis @ 22 Mar 2006, 12:44 PM)
QUOTE (nefertiti @ 22 Mar 2006, 12:26 PM)
QUOTE
Dupa alegeri s-au descoperit timbre false pe tigarile lui Anghelescu.


se stia cu mult inainte

Asa zici tu.

Pai din moment ce acuzatia a fost pentru evaziune savirsita in perioada ianuarie 2004- iunie 2005 inclin si eu sa cred ca tipul a fost urmarit mai demult. rolleyes.gif
actionmedia
QUOTE (MIA @ 22 Mar 2006, 01:26 PM)
Pai din moment ce acuzatia a fost pentru evaziune savirsita in perioada ianuarie 2004- iunie 2005 inclin si eu sa cred ca tipul a fost urmarit mai demult. rolleyes.gif

Bai eu chestia asta nu o inteleg. Sa spunem ca:
1. Basescu stia demult ca Anghelescu facea mis-masuri
2. Anghelescu a finantat campania electorala a lui Base si a Aliantei
3. Anghelescu era prieten "de familie" cu Basescu.

Daca a fost pus sub acuzare, care e problema? Era vinovat, probabil avea un dosar consistent. Probabil ca el se astepta sa fie salvat de Basescu. Si totusi Basescu nu a intervenit, l-a lasat sa fie anchetat s.a.m.d. De ce iese sifonat Basescu din chestia asta? Pentru ca a acceptat bani de la Anghelescu? Pai care e problema daca a acceptat banii aia? Ce legatura are una cu alta? Daca lua banii si il proteja (incalcand legea) mi se parea o problema, da nu vad ce e ilegal in a accepta bani de la cineva chiar daca este infractor. Ba cred ca e mult mai bine sa se faca asa. Sa le ia toti banii la toate lichelele pentru campanie, nu sa ia de la noi, de la populatie. Si dupa aia sa ii bage la parnaie daca sunt vinovati. Eu aprob un astfel de comportament. Il consider sanatos.
menthoru'
QUOTE
"Daca asemenea indivizi sunt platiti sa spuna asemenea lucruri, sau o fac din proprie initiativa, nu ma intereseaza. Este decat strigator la cer, asemenea gest."


Cred ca fiecare se descurca cum poate in societatea de azi. Daca unii, cinstit, o duc mai bine iar altii mai rau ... cred ca asta dovedeste nivelul posibilitatilor individuale nu?

ps: eu si actionmedia ne-am impotrivit viziunii tale. Pot spune ca m-ai prins! Dimineata a venit Basescu intr-o vizita oficiala in toaleta in timp ce-mi completat linistit integramele si mi-a strecurat subtil 500 EURO la chilot ... cam multe fantezii hombre!

ps2: action, bem o bere? face cinste Basescu!
Achernar
QUOTE (actionmedia @ 22 Mar 2006, 01:37 PM)
Ba cred ca e mult mai bine sa se faca asa. Sa le ia toti banii la toate lichelele pentru campanie, nu sa ia de la noi, de la populatie. Si dupa aia sa ii bage la parnaie daca sunt vinovati. Eu aprob un astfel de comportament. Il consider sanatos.

Nu intra in politica ! Vorbesc foarte serios !



S-ar putea face chestii mult mai utile cu aia 500 de euro. Da', ma rog, fiecare dupa posibilitati ...
actionmedia
QUOTE (menthoru' @ 22 Mar 2006, 01:38 PM)
ps2: action, bem o bere? face cinste Basescu!

S-a facut, in acelasi loc si la aceeasi ora? laugh.gif

Achernar
QUOTE
Nu intra in politica ! Vorbesc foarte serios !


Nici nu am de gand, multumesc de sfat.
Eu am stilul meu. Ma descurc in aceasta lume cum pot. Nu pot ei fura cat pot eu sa ma descurc. laugh.gif
menthoru'
QUOTE (Achernar @ 22 Mar 2006, 01:45 PM)
S-ar putea face chestii mult mai utile cu aia 500 de euro. Da', ma rog, fiecare dupa posibilitati ...

Eventual s-ar putea finanta o campanie anti-Basescu nu?
Achernar, din curiozitate stii unde este limita intre ironie si lipsa bunului simt?
Achernar
@ actionmedia : Scuze, dar tare seamana asta a mesaj publicitar ... Bine ca n-ai scris cu majuscule cuvantul 'eu'.


Nu. Eventual s-ar putea face o investitie cu ei.

Eu da. Nu ti se pare totusi ca-i cam obscena ideea 'daca as avea 500 de euro i-as bea ?'. Macar n-o zice cu voce tare. Altii i-ar folosi la altceva.
actionmedia
QUOTE (Achernar @ 22 Mar 2006, 02:00 PM)
@ actionmedia : Scuze, dar tare seamana asta a mesaj publicitar ... Bine ca n-ai scris cu majuscule cuvantul 'eu'.

Mesaj publicitar la "Glumolax", laxativ pentru oamenii constipati care nu stiu de gluma. thumb_yello.gif
menthoru'
QUOTE (Achernar @ 22 Mar 2006, 02:00 PM)
Nu ti se pare totusi ca-i cam obscena ideea 'daca as avea 500 de euro i-as bea ?'. Macar n-o zice cu voce tare. Altii i-ar folosi la altceva.

Obscena? Achernar, se pare ca intr-adevar nu stii ce este aceea o ironie.

Uite o alta ironie ->

Daca as avea 500 EURO ( la dracu, ii am oricum ) as bea Cola de 50 Euro pe luna probabil, inca vreo 50 E ar insemna masa zilnica la job, inca vreo 50 tigarile, vreo 150 concertele lunar iar restul i-as da pe sampanie si femei. Daca mai imi ramane ceva, promit sa-i investesc in ideile tale inovatoare.
Achernar
@ actionmedia : Parca ziceai acum vreo cateva zile ca n-ai ce discuta cu aia de practica bascalia.

@ menthoru : asa, si ?

OK, hai sa revenim on-topic.
menthoru'
Nimic, doar ca dezbatem, pe orice alta tema, intrucat se pare ca ai deja o parere destul de bine conturata vis-a-vis de subiectul de fata. Te-am inteles, nu-ti place Basescu. Noua ne place, Crezi ca se va schimba asta datorita tie? No f***in' way! Asa ca ce sens are sa polemizam pe tema asta. Si in alta ordine de idei ... nu mai fi tepos. Destinde-te. Viata e frumoasa.
actionmedia
QUOTE (Achernar @ 22 Mar 2006, 02:09 PM)
@ actionmedia : Parca ziceai acum vreo cateva zile ca n-ai ce discuta cu aia de practica bascalia.

Totcmai de aceea raspund si eu in acelasi fel. Cateodata mai obosesti sa tot primesti fara sa dai. tongue.gif
Eh, hai sa revenim ontopic.
abureala
QUOTE (MIA @ 22 Mar 2006, 02:10 PM)
QUOTE (nefertiti @ 22 Mar 2006, 11:58 AM)
mey, discutiile despre nivelul de trai nu au legatura cu basescu.  wink.gif

Corect - ar trebui un paragraf de discutii separat pentru asta. rolleyes.gif

Si eu sunt de parere ca se poate argumenta - si nu foarte greu - ca, luind in calcul preturile la produsele "de baza", faptul ca a scazut nivelul mediu de trai de cam un an incoace. sad.gif

Ar fi frumos ce spui MIA, adica politicul sa fie independent de economic. Din pacate nu este asa.
March
Ha-Ha-ha ! Basescu a pus umarul la mentinerea unitatii pesedeilor ! rofl.gif Cititi in "Adevarul" de azi toata tragi-comedia !
mutulica
ei nu...
asta e interesanta... adica el ii vrea in cacao la pachet, nu pe bucati
March
Lenus blonda pedista lucreaza tare. Se pare ca incearca sa-l determine pe Gusa sa revina in PD tongue.gif Basescu desigur nu are nici un amestec ! ohyeah.gif
Cititi aici si vedeti si-o poza tare.
ZAMOLXE
QUOTE (March @ 23 Mar 2006, 10:21 AM)
Lenus blonda pedista lucreaza tare. Se pare ca incearca sa-l determine pe Gusa sa revina in PD tongue.gif Basescu desigur nu are nici un amestec ! ohyeah.gif
Cititi aici si vedeti si-o poza tare.

Primavara, pasarile (pa)calitoare se intorc acasa. De vina o fi ...astenia de primavara, ca astenia politica.... wink.gif
alysoft2003
QUOTE (March @ 23 Mar 2006, 10:21 AM)
Cititi aici si vedeti si-o poza tare.

Poate isi sopteau ceva la ureche, stiti voi, pt. privacy sorry.gif
mutulica
unde e poza tare? astia de aici sunt imbracati

si revenind la Base... pare ca ii cam place sa umble pe stadioane... sa fie placere mai veche, sau i s-a deschis apetitul de cind e presedinte
March
QUOTE (mutulica @ 27 Mar 2006, 10:00 AM)

si revenind la Base... pare ca ii cam place sa umble pe stadioane...

Ce, te gandesti ca poate apare ceva cu luneta pe acolo ? biggrin.gif
March
Sa ne mai distram putin :

Elena Udrea sau Pythia diletanta
nefertiti-old
si pe Orban l-a cam luat gura pe dinainte zilele astea, apropo de blonda si de altele laugh.gif
Fitzcarraldo
QUOTE (nefertiti @ 27 Mar 2006, 02:34 PM)
si pe Orban l-a cam luat gura pe dinainte zilele astea, apropo de blonda si de altele laugh.gif

Are dreptate omu'. wink.gif
mutulica
pentru un politician de top cum se pretinde el... a dat-o rau in strachini
si daca ar avea dreptate
nefertiti-old
pai de cand ii place cam mult sa bea, il ia gura pe dinainte.
nu ca n-ar avea dreptate...
Michelle
Un invidios si un frustrat...ca pe el nu-l baga nici una in zama... devil.gif
nefertiti-old
pe mine m-a nedumerit asta:

Presedintele Basescu i-a invitat pe oamenii de afaceri chinezi sa investeasca in tara noastra pentru ca, in acest mod, nu vor fi afectati de restrictiile pe care UE le-a impus marfurilor chinezesti.

"Romania este de acord ca UE sa-si protejeze propria piata. De aceea vreau sa va incurajez sa faceti investitii directe in Romania. Dupa intrarea tarii mele in UE, productia firmelor dumneavoastra nu se va mai supune barierelor impuse de comunitatea europeana", a spus Basescu.


sursa

de Urdareanu ce sa mai zic, inca un exemplu ca afacerile si comisioanele sunt peste politica portocalie.
Cucu Mucu
Bre, cand i-a zis Fesulica frumuselei aleia de la pin ca e de pe centura, toti au tacut malc. Acum, ca a zis si Orban ceva despre unele, au sarit toti la gatul lui. O fi din cauza ca nu-si pocneste calcaiele si nu striga "sa traiti dom' comandant" cand este in aceeasi camera cu marinerul?! blink.gif
Michelle
parca zisese ceva despre "centura politicii" ceea ce suna cumva altfel in urechile mele ...suna ca:nu te duce la pin sa faci politica de periferie=marginala=de doi bani...nicidecum nu suna a prostitutie si mi se pare ca i-a zis-o intr-o convorbire telefonica intre 4 urechi si ea a iesit pe post sa faca pe mironosita,vezi Doamne ce coloana vertebrala are ea ca se duce dupa Gusa si nu dupa presedinte.Chestie de gust.
Gust prost. wink.gif

edit.Referitor la Orban...si chiar daca cele 3 frumoase ar fi facut ce zice el ( el oricum n-are dovezi) si o sa si-o ia in freza...sa spui asa ceva intr-o conferinta de presa spune in primul rand multe despre el...politician "0 barat" iar ca barbat e descalificat.Toate viitoarele liberale si nu numai, vor crede despre el ca a intrat la andropauza sau chiar mai rau... ohyeah.gif
nefertiti-old
laugh.gif dada, de gustibus. dupa cum s-a vazut, mai bine ti-o pui cu Basescu, ca ajungi ca Udrea ohyeah.gif , sau cu... stie Mioara Mantale cu cine si esti promovata de la secretara pana la prefect rofl.gif , decat cu Gusa laugh.gif .
Michelle
Curios faptul ca nimeni nu zice si de Mona Musca ,in fond si ea e o femeie frumoasa si l-a sustinut pe Basescu...
nefertiti-old
Nu e curios deloc, Mona Musca a reusit chiar fara sa calareasca vreun mascul. laugh.gif
Si nu e vorba de frumuseste (a se vedea Mantale, nu stiu cine a pacalit-o ca e frumoasa rofl.gif ), ci de caracter.

p.s. da' nu va mai suparati asa, in fond, pt unii scopul scuza mijloacele.
Michelle
QUOTE (nefertiti @ 28 Mar 2006, 10:30 AM)
Nu e curios deloc, Mona Musca a reusit chiar fara sa calareasca vreun mascul. laugh.gif
Si nu e vorba de frumuseste (a se vedea Mantale, nu stiu cine a pacalit-o ca e frumoasa rofl.gif ), ci de caracter.

p.s. da' nu va mai suparati asa, in fond, pt unii scopul scuza mijloacele.

exagerezi ca de obicei...
March
QUOTE (nefertiti @ 28 Mar 2006, 10:20 AM)
laugh.gif dada, de gustibus. dupa cum s-a vazut, mai bine ti-o pui cu Basescu, ca ajungi ca Udrea 

Ai fost cumva sub pat ? unsure.gif
nefertiti-old
laugh.gif nu va mai ofticati, bre!
Michelle
QUOTE (nefertiti @ 28 Mar 2006, 10:36 AM)
laugh.gif nu va mai ofticati, bre!

Texte din astea precum si ala cu angajatul pe post de consiliera la Basescu pe care mi-l propuneai acum ceva timp nu se potrivesc cu calitatea de moderator la politica interna.Ai putea sa le eviti daca nu vrei sa scrii singura la subforumul asta. wink.gif
nefertiti-old
Hai sa ne lamurim, nu mai moderez demult, iar daca Mihai a ignorat ce i-am spus in privinta asta si m-a lasat inca moderator, il priveste.
In rest, atitudinea asta suparacioasa cand vine vorba de criticat pe liderul suprem nu o inteleg. Fiecare are dreptul la opinii, a mea nu coincide cu a unora, care e problema? Sau se admit doar parerile unilaterale?
Michelle
Tocmai asta era si problema ...eu am comentat o afirmatie de-a lui mariusc2 asa cum inteleg eu limba romana,apoi comportamentul lui Orban din punctul meu de vedere in calitate de femeie care nu inghite misoginismul si badarania...nu vad de ce zici ca as fi fost suparacioasa si nu vad unde ti-am luat dreptul la opinie?...opinie la ce?
actionmedia
QUOTE (nefertiti @ 28 Mar 2006, 09:49 AM)
In rest, atitudinea asta suparacioasa cand vine vorba de criticat pe liderul suprem nu o inteleg.

Eu am citit tot ce s-a discutat si nu mi s-a parut a fi "atitudine suparacioasa". Oamenii au fost obiectivi. De obicei cand iti exprimi o opinie spui, "dupa parerea mea...". Daca spui ca si cum ar fi o certitudine, vei primi intotdeauna cereri de dovezi sau de argumente.
nefertiti-old
domnilor, nu eu am probleme, ci unii dintre voi. acum s-a trezit michelle sa ma traga de urechi, pt ca am alte opinii. nu ca ar fi prima data. si nu ma deranjeaza, cum spuneam, eu sunt contra unilateralitatii, ca imi aduce aminte de impuscatul. dar sa ma scutiti de amenintari de genul o sa scrii singura pe subformul asta. mi se rupe daca scriu singura sau nu. e un forum, pur si simplu, si basta.
coconut
Mda, agresiunea se mută cel mai adesea īn forumuri cu mult sārg...
Dincolo de divergenţele de opinie şi de faptul că Orban putea să facă această declaraţie la el acasă, am să vă spun că... are dreptate! Din păcate īn politica Romāniei nu poţi răzbate altfel, le place demoazelelor vizate să recunoască sau nu ăsta-i adevărul! Şi nu fac această afirmaţie din auzite şi nici fiindcă am stat sub patul cuiva, ci din proprie experienţă!
Hărţuirea sexuală-n Romānia este un modus vivendi şi n-o să mă convingă nimeni că femeile din poziţiile cheie (afaceri sau politică) au acces la ele prin inteligenţa lor (asta nu-nseamnă că n-o posedă!). Ori au un soţ bine-pus ori au un amant la fel de influent, acestea au fost nevoite la un moment dat să accepte un compromis... Dacă au putut s-o facă, bravo lor! Cel puţin se aleg cu ceva īn viaţă, cu invidia celoralte femei sau chiar a misoginilor!
Nu văd de ce ar trebui să facem noi din acest lucru un subiect de ceartă, īn fond fiecare are propriile-i experienţe care-l determină să-şi formeze o părere şi fiecare are sau nu curajul să spună adevărul celor trăite... Nu există detectorul de minciuni pe Forum! hh.gif rofl.gif
Michelle
QUOTE (coconut @ 28 Mar 2006, 11:12 AM)

Hărţuirea sexuală-n Romānia este un modus vivendi şi n-o să mă convingă nimeni că femeile din poziţiile cheie (afaceri sau politică) au acces la ele prin inteligenţa lor (asta nu-nseamnă că n-o posedă!). Ori au un soţ bine-pus ori au un amant la fel de influent, acestea au fost nevoite la un moment dat să accepte un compromis... Dacă au putut s-o facă, bravo lor! Cel puţin se aleg cu ceva īn viaţă, cu invidia celoralte femei sau chiar a misoginilor!
Nu văd de ce ar trebui să facem noi din acest lucru un subiect de ceartă, īn fond fiecare are propriile-i experienţe care-l determină să-şi formeze o părere şi fiecare are sau nu curajul să spună adevărul celor trăite... Nu există detectorul de minciuni pe Forum! hh.gif rofl.gif

Partial de acord cu ce a scris coconut ...e posibil sau nu sa fi devenit un modus vivendi ...nu stiu , pentru ca eu am preferat munca independenta deci n-am cum baga mina-n foc pentru asta,so nu ma simt nici hartuita nici abuzata de vreun sef, asta nu inseamna ca sunt de acord cu ea(hartuirea) sau ca nu-mi pasa.Cu conditia ca hartuita sa reclame asta!
In plus vreau sa nu judec nici o femeie care a reusit in vreun domeniu atarnindu-i de gat placuta "succes in domeniul x=curva si nici sa incurajez barbatii care fac pe filozofii in asemenea situatii bazindu-se pe vechi si prafuite mentalitati de genul "orice femeie care a avut n parteneri (unde n diferit de 1 sau 0)"=curva chiar daca nu sunt detinatoarea adevarului despre persoana adusa in discutie.De aceea pur si simplu ma sperie ideea ca sunt si femei care incurajeaza "mizeriile"de genul"aia a reusit pentru ca l-a calarit sau s-a lasat calarita".
Problema nu este daca e adevarat sau nu ce spune Orban,nici ce se intampla intre doi oameni casatoriti sau nu,problema e ca nimeni nu poate proba ca este o conditie necesara si suficienta sa te culci cu sefu' ca sa avansezi intr-un post nici macar intr-un caz darmite sa mai si generalizezi.
nefertiti-old
Intamplarea face ca eu sa nu fiu suficient de feminista ca sa imi urce tensiunea cand vad acuzatii din astea la adresa unor muieri. In plus, in cazul Orban vs cele trei 'femei politice' in unele medii se cunosc diverse lucruri care nu pot fi dovedite, e drept. Pe de alta parte, Orban a avut mana libera de la Tariceanu sa iasa pe piata cu circul asta, pentru a lovi indirect in Basescu si unii apropiati ai sai. Asta e politica, n-ai ce face. Cand te inhami sa devii persoana publica, iti asumi unele neajunsuri, asta trebuie sa inteleaga unele dame. Se pare ca Udrea e cea mai cu picioarele pe pamant dintre cele trei. Ea a si spus ca nu stie daca il da in judecata pe Orban, pentru ca, chiar daca ar castiga procesul cu el, ea tot n-ar scapa de eticheta de 'fetita a lui Basescu' laugh.gif . Am auzit-o ieri, cu urechile mele, intr-o discutie cu o colega. Si are dreptate.
Iar daca e sa vorbim la modul general despre ascensiunea unor femei in anumite posturi, eu trebuie sa spun ca am vazut f putine cazuri in care asta s-a facut prin propriile puteri. Trist, dar adevarat. Si spun asta gandindu-ma la politica si la mass-media, de exemplu, unde cunosc lucrurile mai indeaproape. In rest...
Michelle
QUOTE (Fitzcarraldo @ 28 Mar 2006, 11:47 AM)

De acord.

Observ ca sariti care mai de care in apararea unor curve nasoale care au dat cu curul in stanga si-n dreapta ca sa le bage presa in seama. Nu ma faceti sa ma gandesc la o posibila solidaritate .... Da de, daca omul spune pe bune, devine brusc frustrat.

Draga,noi cunoastem parerea ta cu privire la femei asa cum tu cunosti raspunsul nostru cu privire la ce-ai scris mai demult pe alt topic intr-un moment de criza;nu era nevoie sa ti-o mai expui si pe topicul asta...devii obositor de previzibil!
March
QUOTE (nefertiti @ 28 Mar 2006, 10:49 AM)
Hai sa ne lamurim, nu mai moderez demult, iar daca Mihai a ignorat ce i-am spus in privinta asta si m-a lasat inca moderator, il priveste.

Pai fa un protest viguros la Sef pentru ca demisia este un act unilateral, nu-i asa ? Si sa-ti schimbe si culoare verde a nick-ului , ca altfel duci lumea in eroare !
March
QUOTE (Fitzcarraldo @ 28 Mar 2006, 11:47 AM)

Da de, daca omul spune pe bune, devine brusc frustrat.

De unde stii ca nu e chiar frustrat ? O fi avand oaresce slabiciuni la pat , mai stii ?! Cu sau fara slabiciuni se comporta ca un derbedeu liberal si nu ca un politician responsabil ! De fapt este un fel de trompeta a lui Tariceanu !
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.