Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Traian Basescu, Presedintele Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242
Cucu Mucu
QUOTE(Marduk @ 2 Feb 2012, 11:55 AM) *
Poate ca ar trebui sa deschid un topic pe tema asta.


thumb_yello.gif thumb_yello.gif thumb_yello.gif thumb_yello.gif thumb_yello.gif
March
BĂSESCU SE CREDE ŞEFUL EUROPEI ŞI ÎL LAUDĂ PE BOC

Premierul Boc a fost, este şi va fi partenerul meu“, a zis Băsescu azi la simpozionul de la B.C.U., organizat la 5 ani de la admiterea României în Uniunea Europeană. Chiar l-a dat exemplu, Europei. De altfel, Boc şedea la dreapta tătucului neostalinist. Şi este mâna lui dreaptă, cu care Băsescu îşi face toate treburile. Poate pricep şi fraierii care tot macină tema falsă a schimbării lui Boc. Băsescu nu l-ar schimba niciodată. Că va cădea cu el de gât – şi cu ea – asta-i altceva.

Oricum, omuleţul de la Cotroceni e în plin delir megalomanic, se crede preşedintele Europei, despre care a vorbit ca şi când ar fi o gubernie subdezvoltată a României şi i-a dat indicaţii preţioase că trebuie să devină “Europa performantă”, fiindcă acum e depăşită de Licuriciul Mare de pe axa cu Londra şi Bucureştiul



March
Aniversarea aderarii la UE

Regimul Basescu, 5 ani de succese catastrofale





abis
Misto antena din poza. smile.gif
Marduk
Prea putini copii la o casa ca aia, acolo ar fi trebuit sa stea cel putin 5-7 copii. Oricum e reusita.
March
Dictachiorul a luat una zdravana peste zotca de s-a micat putin si ochiul celalalt de pe axa :


Motivarea Curții Constituționale cu privire la declararea comasării alegerilor ca fiind neconstituțională arată că organizarea celor două scrutinuri, locale și parlamentare, la aceeași dată este o incalcare a dreptului de a fi ales și a principiului periodicităţii alegerilor.



Auzi, el cica dorea sa faca economie . De democratie, da ! devil.gif
Marduk
Pentru ca tot vorbim de dictaturi pe aici, ar trebui sa ne uitam un picut in curtea rusilor, unde 100.000 de oameni au iesit in strada pe ger pentru a cere demisia lui Putin. Acuma stau si ma intreb, o fi dictatura la Kremlin sau la Cotroceni, sau romanii nu sunt rusi!!!
gigip
[quote name='Marduk' date='4 Feb 2012, 07:39 PM' post='725751']
In Rusia,in Cuba ori in alta parte,presedintele nu violeaza,zilnic Constitutia,cum face Basescu! El,fiind jucator,terfeleste constitutia! L-a renominalizat pe Boc,premier,dupa ce prostul a fost demis ,prin motiune de cenzura! I-a corupt pe tradatorii din PSD si PNL si a infiintat,anticonstitutional ,UNPR-ul! Apoi,i-a adus,ilegal la guvernare! A taiat,ilegal pensiile militarilor si pentru a se mentine la putere,le-a dat voie ungurilor din UDMR sa-i umileasca pe romanii din Ardeal! A dispus,tot ilegal,darea afara a profesionistilor din Ministerul Administratiei si Internelor(pentru ca i-au zis,pe bune,;"iesi afara,javra ordinara!)Pentru asta,dar si pentru ca ESTE premierul Romaniei si presedintele PDL-ului(Boc e doar de forma-un papagal) si multe alte motive,Basescu este,asa cum striga manifestantii in toate orasele Romaniei,un dictator!
Marduk
Mon General, vous avez une obsession.
gigip
QUOTE(Marduk @ 4 Feb 2012, 09:32 PM) *
Mon General, vous avez une obsession.

Pardon,monsieur, je n'ai aucune obsession! Tu n'as pas raison!
goguta
QUOTE(March @ 4 Feb 2012, 04:47 PM) *
Motivarea Curții Constituționale cu privire la declararea comasării alegerilor ca fiind neconstituțională arată că organizarea celor două scrutinuri, locale și parlamentare, la aceeași dată este o incalcare a dreptului de a fi ales și a principiului periodicităţii alegerilor.

Niste nesimtiti si astia de la CC, imi copiaza cu tupeu opinia exprimata aici, pe care Abis nu dorea s-o recunoasca si despre care Marduk imi arunca relaxat ca EXAGEREZ ...

QUOTE(Marduk @ 4 Feb 2012, 07:39 PM) *
Acuma stau si ma intreb, o fi dictatura la Kremlin sau la Cotroceni, sau romanii nu sunt rusi!!!

E mai tare decat a Cotrocenilor, a noastra e penibila fata de ce vad eu dinspre Kremlin, in schimb conducerea autoritare a lui Putin are o stransa legatura cu interesul national rusesc, spre deosebire de penibilul interes personal de la noi.
March
QUOTE(Marduk @ 4 Feb 2012, 11:32 PM) *
Mon General, vous avez une obsession.


Nu mai. Ti-a explicat si el ( cum am facut si io ) ce-i aia o dictatura pe stil nou !
March
QUOTE(goguta @ 5 Feb 2012, 01:50 AM) *
Niste nesimtiti si astia de la CC, imi copiaza cu tupeu opinia exprimata aici, pe care Abis nu dorea s-o recunoasca si despre care Marduk imi arunca relaxat ca EXAGEREZ ...




Unu' care se intreaba prosteste !

„Ideea comasării nu a fost doar o proastă situare în raport cu Constituția, ci și o greșeală politică gravă. Cine și-o asumă? Personal, nu știu cine a născocit-o. În democrație, responsabilitatea înseamnă nume și prenume. Ar trebui să le aflăm, măcar în ceasul al 12-lea…", scrie Cristian Preda, într-o postare pe blogul personal.


Cand era mic mamica sa nu l-a invatat ghicitoarea aia : manastire intr-un picior ghici ciuperca ce-i ?!
March
Basescu : " Nu sunt un dictator " !



Judecătorii Înaltei Curți de Casație și Justiție au pronunțat sentința în cazul Adrian Năstase luni, 30 ianuarie, la câteva minute după ora 15. Gândul.info publică știrea la 15.29. La televiziunile de știri redactorii nu știu ce titlu să dea: condamnare cu suspendare sau cu executare. Numai Hotnews nu are probleme. Redactorii conduși de Dan Tapalagă, fostul subordonat al Monicăi Macovei, știu de la ora 11.02 că este vorba despre o condamnare ”cu executare”.
Marduk
QUOTE(goguta @ 4 Feb 2012, 11:50 PM) *
....despre care Marduk imi arunca relaxat ca EXAGEREZ ... in schimb conducerea autoritare a lui Putin are o stransa legatura cu interesul national rusesc

Deci tu crezi ca ne-ar trebui un Putin, pentru acest interes national romanesc?


QUOTE(March @ 5 Feb 2012, 05:37 AM) *
..... ce-i aia o dictatura pe stil nou !

Moncher, explicatia e una, si eu pot sa o respect, iar teoria unanim acceptata despre dictatura e alta. Acuma daca voi credeti ca Traian Basescu este un dictator, daca acest gand va face sa va simtiti bine e dreptul vostru, mai degraba cred ca legile postdecembriste sunt proaste, ca politicienii sunt corupti, ca romanii nu au constiinta nationala etc. decat ca Traian Basescu este dictator sau ca in Romania, azi, exista o dictatura a oricui ar fi ea. Cumetri politice, interese transpartinice, clanuri mafiote, interlopi etc. da toate astea caracterizeaza Romania de azi, dar dictatura .........
March
QUOTE(Marduk @ 5 Feb 2012, 01:17 PM) *
Moncher, explicatia e una, si eu pot sa o respect, iar teoria unanim acceptata despre dictatura e alta. Acuma daca voi credeti ca Traian Basescu este un dictator, daca acest gand va face sa va simtiti bine e dreptul vostru, mai degraba cred ca legile postdecembriste sunt proaste, ca politicienii sunt corupti, ca romanii nu au constiinta nationala etc. decat ca Traian Basescu este dictator sau ca in Romania, azi, exista o dictatura a oricui ar fi ea. Cumetri politice, interese transpartinice, clanuri mafiote, interlopi etc. da toate astea caracterizeaza Romania de azi, dar dictatura .........


Lasa vrajelile alea cu cumetri, clanuri, etc. Ia d-aici poate te luminezi :

Basescu e un dictator. Dictator nu inseamna neaparat un personaj de genul Hitler, Stalin sau Mao. Un dictator este un om politic care concentreaza in mainile sale o mare parte din puterile de stat. Dictatura a aparut ca institutie in perioada republicana din Roma antica, si dictatorul era un conducator militar ales caruia i se confereau puteri extraordinare pe o perioada strict limitata, de 6 luni, in conditiile in care republica romana era in primejdie. Fireste, termenul a capatat si alte conotatii ulterior.

In ce priveste Romania actuala, Traian Basescu controleaza in mod evident guvernul si politicile sale (printr-un prim ministru marioneta), controleaza PDL-ul, UNPR-ul si probabil alte partidulete, gen PP-DD, controleaza serviciile secrete cele mai importante si conducerea altor institutii de forta ale statului (politie, armata, jandarmerie), controleaza in mod evident DNA-ul si o mare parte din justitie, dicteaza politica externa a Romaniei… si lista ar putea continua. Dealtfel, insusi Basescu se considera un dictator, comparand Romania cu o nava aflata in furtuna (criza), el fiind desigur capitanul navei respective.

Pe cat de dictator este in tara, pe atat de umil se dovedeste in fata strainilor. Ii serveste pe toti, si de la est si de la vest, in speranta ca acestia il vor sustine in fruntea Romaniei. Multi cred de exemplu, ca urmare a unor declaratii mai vechi, ca Basescu ar fi "antirus". Este doar o amagire: in realitate, Basescu sustine foarte bine interesele economice ale Rusiei din tara noastra. E suficient sa ne gandim doar la privatizarea Alro Slatina si la faptul ca noi cumparam cel mai scump gaz din Europa de la rusi. Slujirea "licuriciului mare" de dincolo de ocean nici nu mai trebuie probata, fiind atat de evidenta.


gigip
[quote name='March' date='5 Feb 2012, 11:57 AM' post='725812']
Tetio,hai sa facem o intelegere cu data'q,sa ne dea o parte din veniturile din publicitate! Cheltuim mult efort sa-i invatam pe unii ce e democratia si ce e dictatura! Grav este ca ei,habar nu au de ce se intampla in Romania presedintelui "jucator"(-in traducere libera,dictator!) Macar pentru 2-3 dintre ei sa le cerem prezenta obligatorie la cursurile nostre,cu caietele de notite si cu teme pentru acasa!
goguta
QUOTE(March @ 5 Feb 2012, 05:51 AM) *
Judecătorii Înaltei Curți de Casație și Justiție au pronunțat sentința în cazul Adrian Năstase luni, 30 ianuarie, la câteva minute după ora 15. Gândul.info publică știrea la 15.29. La televiziunile de știri redactorii nu știu ce titlu să dea: condamnare cu suspendare sau cu executare. Numai Hotnews nu are probleme. Redactorii conduși de Dan Tapalagă, fostul subordonat al Monicăi Macovei, știu de la ora 11.02 că este vorba despre o condamnare ”cu executare”.

Hai mah nu mai baga tu strambe, ai vazut ca Abis nu re nici un dubiu ca hotnews e ceva cinstit si fara "cozi" de servicii in el wink.gif.
Eu personal am recunoscut ca-i urmaresc pentru viteza profesionista a informatiilor, ca asta o insemna ca sunt profesionisti in servicii de informatii ... e alta treaba tongue.gif.
Michelle
QUOTE(goguta @ 2 Feb 2012, 11:41 AM) *
Deci nu, imi trebuie ceva concret de la tine, cum e statusul ala al tau, sa te loveasca ignoranta de care ai dat dovada de cate ori mai postezi pe aici. Ca sunt satul de neganditori pe aici, gen Michelle care tipa la noi ca FMI a decis reducerile si cand i-am demonstrat ca e ciumbauambacopy/paste a bagat capul la cutie si nu a recunoscut nimic, nici scuze nu si-a cerut ... nimic wink.gif.

Si ma rog de ce sa-mi cer scuze si ce sa recunosc ? Te-am jignit personal cumva?? nu ti se pare ca sari calul , mai baietas?
Asta este parerea mea (in legatura cu FMI-ul si BM) si mi-o mentin , nici nu vreau sa mi-o impun, numai ca nu ma obosesc sa va raspund de fiecare data cind ti se pare tie ca ai adus argumente " solide" .
Oricum la modul cum intelegeti voi sa purtati dialoguri pe-aici, ma mir si de Marduk ca-si pierde vremea sa va raspunda uneori.
Tipat?... de unde ai scos-o si pe asta??
Daca esti satul...du-te si fa nani!
Si cu asta considera ca nu trebuie sa-mi mai raspunzi vreodata, am incheiat orice dialog cu tine.

PS.Ma plictisesc teribil barbateii isterici!
March
QUOTE(Michelle @ 5 Feb 2012, 05:06 PM) *
mai baietas?


plictisesc teribil barbateii


Pai, hotaraste-te. Ori eu una ori e alta. laugh.gif
Marduk
QUOTE(March @ 5 Feb 2012, 11:57 AM) *
.... Ia d-aici poate te luminezi ...

rolleyes.gif Nu inteleg de ce ti sa ma luminez cu lumina ta, mai exista destule alte luminii in tara asta, in universul asta, dar daca tu vrei sa depinzi de una singura, obsesiva, nu am nimic impotriva.

QUOTE(gigip @ 5 Feb 2012, 12:31 PM) *
... sa facem o intelegere cu data'q,sa ... Cheltuim mult efort sa-i invatam pe unii ce e democratia si ce e dictatura! ....

Eu cred ca singura intelegere pe care o puteti face cu data'q ar fi sa va exileze intr-un arhipelag, unde sa va putem vizita ori de cate ori vrem. Propunera asta o fac nu pentru efortul pe care il depuneti, pe care de altfel il respect, in fond e opinia voastra, ci pentru ca democratia si dictatura, de care tot ne vorbiti, nu corespunde cu ceea ce scrie prin carti. O fi ceva original ca democartia damboviteana si-atunci ar trebui sa aveti un spatiu separat sa dezvoltati ideile respective poate cine stie, ne apucam de export, ca si asa avem probleme cu productia.
March
QUOTE(Marduk @ 5 Feb 2012, 06:24 PM) *
rolleyes.gif Nu inteleg de ce ti sa ma luminez cu lumina ta, mai exista destule alte luminii in tara asta, in universul asta, dar daca tu vrei sa depinzi de una singura, obsesiva, nu am nimic impotriva.



Traian Basescu controleaza in mod evident guvernul si politicile sale (printr-un prim ministru marioneta), controleaza PDL-ul, UNPR-ul si probabil alte partidulete, gen PP-DD, controleaza serviciile secrete cele mai importante si conducerea altor institutii de forta ale statului (politie, armata, jandarmerie), controleaza in mod evident DNA-ul si o mare parte din justitie, dicteaza politica externa a Romaniei… si lista ar putea continua. Dealtfel, insusi Basescu se considera un dictator, comparand Romania cu o nava aflata in furtuna (criza), el fiind desigur capitanul navei respective.
Marduk
QUOTE(March @ 5 Feb 2012, 04:49 PM) *
... insusi Basescu se considera un dictator, comparand Romania cu o nava aflata in furtuna (criza), el fiind desigur capitanul navei respective.

una e a fi capitan de nava si alta sa fi dictator, un comandant de nava poate fi un dictator, dar un dictator nu poate fi comandant de nava, de ce ore? daca-mi raspunzi la intrebarea asta iti dau un borcan de miere.
goguta
editat pentru atacuri la persoana
gigip
[quote name='gigip' date='6 Feb 2012, 09:01 AM' post='725858']
Am gasit asta pe net! Nu stiu daca cele afirmate sunt reale dar,cred ca trebuie vazute!

quiz
De unde i se trage lui Basescu defectul la ochi si cicatricea din obraz?
Urmarile unei betii zdravene din tinerete.
Basescu nu este chior si nu are nici o cicatrice pe obraz.
In urma evenimentelor din 1 ianuarie 1973.
NU MA INTERESEAZA !
NU MA INTERESEAZA !
Urmariti interviul video si declaratiile click AICI: http://links.causes.com/s/clAM9f Astfel veti afla raspunsul corect la intrebare!


March
QUOTE(gigip @ 6 Feb 2012, 11:04 AM) *
Am gasit asta pe net! Nu stiu daca cele afirmate sunt reale dar,cred ca trebuie vazute!

quiz
De unde i se trage lui Basescu defectul la ochi si cicatricea din obraz?
Urmarile unei betii zdravene din tinerete.
Basescu nu este chior si nu are nici o cicatrice pe obraz.
In urma evenimentelor din 1 ianuarie 1973.
NU MA INTERESEAZA !
NU MA INTERESEAZA !
Urmariti interviul video si declaratiile click AICI: http://links.causes.com/s/clAM9f Astfel veti afla raspunsul corect la intrebare!


Stiu sigur ca personajul era chior cand a dat examenul medical de intrare in Institutul de Marina. A fost respins dar a intrat cu interventii. Ca doar d-asta era batranul lui lt-col politruc.
Marduk
Traian basescu nu este chior, iar cei care fac apel la aceasta infirmitate minora a sa sunt niste badarani care nu detin destule cuvinte in vocabularul lor pentru a purta o discutie civilizata despre o alta persoana, oricare ar fi aceasta. Sa apelezi la defectele unui om pentru ai scoate in evidenta greselile mi se pare o marlanie de cea mai joasa speta.
March
QUOTE(Marduk @ 6 Feb 2012, 02:08 PM) *
Traian basescu nu este chior, iar cei care fac apel la aceasta infirmitate minora a sa sunt niste badarani care nu detin destule cuvinte in vocabularul lor pentru a purta o discutie civilizata despre o alta persoana, oricare ar fi aceasta. Sa apelezi la defectele unui om pentru ai scoate in evidenta greselile mi se pare o marlanie de cea mai joasa speta.


Hoooo ! Stop ! Cine a zis ca porcariile pe care le-a facut pana acum sunt din cauza ochiului ?! unsure.gif
goguta
QUOTE(Marduk @ 6 Feb 2012, 12:08 PM) *
Traian basescu nu este chior, iar cei care fac apel la aceasta infirmitate minora a sa sunt niste badarani care nu detin destule cuvinte in vocabularul lor pentru a purta o discutie civilizata despre o alta persoana, oricare ar fi aceasta. Sa apelezi la defectele unui om pentru ai scoate in evidenta greselile mi se pare o marlanie de cea mai joasa speta.

Era un misto ieftin, perfect aplicabil grobianului de Base.
Esti amnezic?
Uiti cand Base i-a zis lui Antonescu ca nu e in stare sa-si apere sotiile? de cancer, lol!
Sau lui Ponta ca nu e in stare sa conduca o tara pentru ca e copilot si nici o masina nu stie sa conduca.
abis
QUOTE(goguta @ 4 Feb 2012, 11:50 PM) *
Niste nesimtiti si astia de la CC, imi copiaza cu tupeu opinia exprimata aici, pe care Abis nu dorea s-o recunoasca si despre care Marduk imi arunca relaxat ca EXAGEREZ ...

Ti-au murit laudatorii? laugh.gif

Tu spuneai ca se incalca dreptul de a alege pentru ca bietul cetatean este bulversat de suprapunerea scrutinelor. Asta e bullshit.

Ceea ce este de retinut este ca prin comasare se incalca dreptul de a fi ales - pentru ca nu poti candida la ambele scrutinuri, si local, si national.

Si daca iti aduci aminte iti spuneam ca sunt sigur, in proportie de 99%, ca CC va respinge comasarea. Asta ai uitat. tongue.gif
QUOTE
ai vazut ca Abis nu re nici un dubiu ca hotnews e ceva cinstit si fara "cozi" de servicii in el

Poti da citatul exact unde am spus asta? Sa te acuz de minciuna sau nu?
Eu am spus cu totul altceva: ca sunt echilibrati si echidistanti, ca ii critica si pe cei de la putere, nu doar pe cretinii aia doi de ponta si antonescu...


QUOTE(March)
In ce priveste Romania actuala, Traian Basescu controleaza in mod evident guvernul si politicile sale (printr-un prim ministru marioneta), controleaza PDL-ul, UNPR-ul si probabil alte partidulete, gen PP-DD, controleaza serviciile secrete cele mai importante si conducerea altor institutii de forta ale statului (politie, armata, jandarmerie), controleaza in mod evident DNA-ul si o mare parte din justitie, dicteaza politica externa a Romaniei… si lista ar putea continua.

Dupa criteriile astea Adrian Nastase a fost un dictator. Pe atunci traiam intr-o "crunta dictatura".

Aia de la Bruxelles au reactionat imediat cand un partid extremist a ajuns la guvernare in Austria; pe noi de ce nu ne sanctioneaza, daca suntem dictatori? Cum de-si permit sa laude de fiecare data institutii ca ANI sau DNA? Cum de-si permite ambasadorul american sa sugereze modificarea legislatiei ca sa poata Morar sa ramana in continuare in fruntea DNA? Niste idioti cu totii, noroc ca ne spun March si gigip in ce dictatura traim, noua astora care nu aflam in fiecare seara de la televizor. Ca altfel nu ne-am da seama!
March
QUOTE(abis @ 6 Feb 2012, 04:15 PM) *
Aia de la Bruxelles au reactionat imediat cand un partid extremist a ajuns la guvernare in Austria; pe noi de ce nu ne sanctioneaza, daca suntem dictatori? Cum de-si permit sa laude de fiecare data institutii ca ANI sau DNA? Cum de-si permite ambasadorul american sa sugereze modificarea legislatiei ca sa poata Morar sa ramana in continuare in fruntea DNA? Niste idioti cu totii, noroc ca ne spun March si gigip in ce dictatura traim, noua astora care nu aflam in fiecare seara de la televizor. Ca altfel nu ne-am da seama!


Niste dobitoci ! Asa au facut si cu Ungaria. Si acum numai stiu ce sa faca cu bezmeticul de Orban !
March
QUOTE(abis @ 6 Feb 2012, 04:15 PM) *
Eu am spus cu totul altceva: ca sunt echilibrati si echidistanti,


rofl.gif Gazeta de perete cotrocenista.

Patronul ei, fostul turnator la securitate, trebuie sa fie asa ca altfel ii mai apar ceva dosare mult mai grele !
goguta
QUOTE(abis @ 6 Feb 2012, 02:15 PM) *
Ti-au murit laudatorii? laugh.gif

Tu spuneai ca se incalca dreptul de a alege pentru ca bietul cetatean este bulversat de suprapunerea scrutinelor. Asta e bullshit.

Pai daca voi sunteti lasi si nu recunoasteti cand gresiti, ma laud singur tongue.gif.
Bullshit-ul ala de care zici tu are un nume: Comisia de la Venetia.
3.1 Freedom of voters to form an opinion
c. Sanctions must be imposed in the case of breaches of duty of neutrality and voters' freedom to form an opinion.

QUOTE(abis @ 6 Feb 2012, 02:15 PM) *
Ceea ce este de retinut este ca prin comasare se incalca dreptul de a fi ales - pentru ca nu poti candida la ambele scrutinuri, si local, si national.
Si daca iti aduci aminte iti spuneam ca sunt sigur, in proportie de 99%, ca CC va respinge comasarea. Asta ai uitat. tongue.gif

da, nu am uitat.
QUOTE(abis @ 6 Feb 2012, 02:15 PM) *
Poti da citatul exact unde am spus asta? Sa te acuz de minciuna sau nu?
Eu am spus cu totul altceva: ca sunt echilibrati si echidistanti, ca ii critica si pe cei de la putere, nu doar pe cretinii aia doi de ponta si antonescu...

Eventual amintesc si informeaza impartial despre balariile de zi cu zi ale guvernului pentru ca de criticat se concentreaza cat mai mult pe cei doi cretini.
Critici la presedinte sau premier sunt extrem de putine si izolate, cel putin comparativ cu omologii lor din Opozitie - care fac obiectul criticilor zilnice.
De aici si opiniile voastre deformate, prea mult inghitit de opinii critice fara sa le treci prin filtrul propriu al gandirii.
abis
QUOTE(goguta @ 6 Feb 2012, 04:04 PM) *
De aici si opiniile voastre deformate, prea mult inghitit de opinii critice fara sa le treci prin filtrul propriu al gandirii.

Este exact ceea ce le spun si eu celor doi cu care impartasesti simpatia pentru usele (ma refer la March in primul rand si la gigip)
March
QUOTE(abis @ 6 Feb 2012, 06:08 PM) *
Este exact ceea ce le spun si eu celor doi cu care impartasesti simpatia pentru usele (ma refer la March in primul rand si la gigip)


Lasa-ne pe noi ( de roade, te roade...) si raspunde-i omului la argumente. Daca ai cu ce ! tongue.gif
goguta
QUOTE(March @ 6 Feb 2012, 04:24 PM) *
raspunde-i omului la argumente. Daca ai cu ce ! tongue.gif

Omul e bun la diversiuni, la despicat firul in patru, si la deturnat discutia, cu argumentele e belea la el ca trebuie sa se documenteze, sa stie ce vorbeste ... si nah e greu.
Iote nah ce zicea maretul marinar, despre papagalul ala de Nastase:

March
Coane gogutule, mi-ai luat-o inainte ! thumb_yello.gif Asta doream sa le-o servesc si io laudatorilor lui Boc ! tongue.gif
abis
QUOTE(March @ 6 Feb 2012, 04:24 PM) *
raspunde-i omului la argumente

Cand o sa aiba argumente o sa ii raspund la ele. smile.gif
March
QUOTE(abis @ 6 Feb 2012, 07:03 PM) *
Cand o sa aiba argumente o sa ii raspund la ele. smile.gif


Hai, lasa. Macar fa un low profile ( cum spune englezul) pana treece momentul . Se pare ca il contraziceai pe "Jupan" cu clasamentul ala de p.m. postdecembristi . Si nu-i bine . tongue.gif
abis
"Se pare" ca l-am contrazis de multe ori dar daca nu ai tinere de minte eu ce sa fac. tongue.gif

March
QUOTE(abis @ 6 Feb 2012, 07:09 PM) *
"Se pare" ca l-am contrazis de multe ori dar daca nu ai tinere de minte eu ce sa fac.


Deci "Jupanul" pedelistilor a sustinut ca Adrian Nastase a fost cel mai bun p.m. dupa 1989 !
abis
Daca asta a spus, a gresit - uite ca il contrazic. smile.gif

A fost mult mai bun Isarescu.

goguta
QUOTE(abis @ 6 Feb 2012, 05:03 PM) *
Cand o sa aiba argumente o sa ii raspund la ele. smile.gif

March, ramane cum am stabilit:
QUOTE(goguta @ 6 Feb 2012, 04:58 PM) *
Omul e bun la diversiuni, la despicat firul in patru, si la deturnat discutia, cu argumentele e belea la el ca trebuie sa se documenteze, sa stie ce vorbeste ... si nah e greu.

March
Alo , alo, Traian Basescu la telefon…



Afland ca liderii USL intentioneaza sa mearga impreuna la consultarile de la Palatul Cotroceni pe tema nominalizarii unui nou premier, Traian Basescu a pus mana pe telefon si l-a sunat pe Victor Ponta, incercand sa-l convinga sa accepte o intalnire individuala. Presedintele PSD, aflat, deloc intamplator, chiar in compania presedintilor PNL si PC, a declinat propunerea.

(...)
Acest “alo”, adresat astazi de Traian Basescu lui Victor Ponta, aminteste de un “alo” la fel de inadecvat si neputincios, care a precedat sfarsitul unui alt presedinte al Romaniei. “Alo, asezati-va linistiti la locurile voastre”, rostea repetitiv Nicolae Ceausescu in decembrie 1989. Ce l-a determinat pe Ceausescu sa organizeze un miting urias in Bucuresti, in decembrie 1989?! Dar pe Traian Basescu ce l-a determinat sa il atace, absolut nejustificat, pe Raed Arafat, in ianuarie 2012? Poate o stare patologica de contratimp cu istoria. Poate voluptatea morbida a propriului sfarsit. Poate prostia. Poate altceva.
March
Din ciclul : " Epistole pentru Zeus " :

Iată poezia pentru Băsescu şi Răzvan Ungureanu

Ce să fie... ce să fie

O să fie bucurie

Multă, multă veselie

Şi trădări încă vreo mie



Prim-ministru-agent secret???

Încă nu-i un fapt concret,

Dar de se va confirma

Chiorul oare va afla???



Sau va spune înc-o dată

N-am avut date mai tată

Ha, ha, ha... va spune el

V-am mai ciuruit niţel !!!!

abis
O veste buna: mandatul lui Daniel Morar la conducerea DNA a fost prelungit cu sase luni thumb_yello.gif

Sa vedem maine raportul de tara - s-ar putea ca "idiotii" de la Bruxelles iarasi sa-l laude pe "slugoi". Ce stiu ei, nu i-au intrebat pe Pacala si Tandala care e treaba pe aici...
Marduk
asta-i o facatura ordinara menita sa-i bage la puscarie pe cei cu dosare, sa denigreze opozitia, sa continue mascarada asta de lupta anticoruptie in care toti se lupta dar nu vedem nici un mare corupt la mititica. ce zici moncher, il vom vedea pe conu de la Cornu ala de la ferma cu oua, facand macar o zi puscarie? ca sa nu mai spui de multi altii care e mai becheri da tot acolo ar trebui sa ajunga.
March
QUOTE(Marduk @ 7 Feb 2012, 04:10 PM) *
il vom vedea pe conu de la Cornu ala de la ferma cu oua, facand macar o zi puscarie? ca sa nu mai spui de multi altii care e mai becheri da tot acolo ar trebui sa ajunga.



Lasa-l p-asta. N-ai auzit ca penalul Solomon candideaza din nou la primaria Craiovei ?
goguta
QUOTE(Marduk @ 7 Feb 2012, 02:10 PM) *
asta-i o facatura ordinara menita sa-i bage la puscarie pe cei cu dosare, sa denigreze opozitia, sa continue mascarada asta de lupta anticoruptie in care toti se lupta dar nu vedem nici un mare corupt la mititica.

Ba din punctul asta de vedere e chiar o veste buna pt. corupti. la cat de prost a fost pana acum, s-o tina tot asa in uralele multimii spalate pe creier care se uita numai la intoxicari desi rezultate NEMA!
Ce sa-i ceri presedintelui nostru imoral? Atata poate si el, politie politica a invat in scoala, asta face.
March
Presa straina : Basescu ia decizii cheie, contrar prerogativelor functiei



Asta o spunem noi de mult !
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.