Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Traian Basescu, Presedintele Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242
Michelle
Ar fi in total 21 de minute de inregistrari audio-video, din care TVR a difuzat cateva minute video, dar si o inregistrare audio din care rezulta ca omul de afaceri il suna pe Ioan Avram Muresan pentru a se asigura ca banii au ajuns la Traian Remes.

Fostul ministru al Agriculturii, Ioan Avram Muresan, a fost retinut de procurori sambata seara sub acuzatia de trafic de influenta dar intre timp a fost pus in libertate. Procurorul general a solicitat luni aviz de la Cotroceni pentru inceperea urmaririi penale impotriva ministrului agriculturii, Decebal Traian Remes, acuzat de luare de mita.

UPDATE:Norica Nicolai crede ca Remes trebuie sa ramana in functie. "Totul este pus la punct de DNA pentru ca Remes sa-si dea demisia. Eu cred ca tocmai de aceea trebuie sa ramana in functie", a declarat ea pentru HotNews.ro.

Transcrierea inregistrarii convorbirii telefonice dintre Ioan Muresan si Decebal Traian Remes
Decebal Traian Remes: Alo!
Ioan Muresan: M-ai sunat!
Decebal Traain Remes: Deci, batrane, e o contestatie si probabil se va amana...
Ioan Muresan: Aia de maine?
Decebal Traian Remes: Aia de maine...
Ioan Muresan: De poimaine, adica!
Decebal Traian Remes: Aia d epoimaine, da, si doi la mana nu corespunde, e o suta patruzeci si sase si o suta sase primele doua pozitii si atunci trebuie sa revii cu un telefon si sa-mi spui despre ce vorbim! Ca tu ai zis o suta si...o suta si... o suta si optzeci, primele doua pozitii sunt o suta patruzeci si sase si o suta sase.
Ioan Muresan: Bun!
Decebal Traian Remes: Astea-s numerele lor de ordine.

Transcrierea inregistrarii convorbirii dintre Ion Muresan si Gheorghe-5 octombrie 2007
Ioan Muresan: Deci, Ghita, asta-i problema, au ascultat telefoanele...si singurul loc unde ne pot prinde cu o ceva... este cand eu am dat, am vorbit la Zalau cu el...cand eu i-am dat ... aa...Cand i-am dat plicu' cu banii, atuncea...
Gheorghe Ciorba: A...asa
Ioan Muresan: :Plicu' cu banii, da! Deci, cand eu i-am dat chestia asta... daca era cineva in zona...
Gheorghe Ciorba: Da spusui-a...spusui-ati ca-s ...cinspe mii acolo, nu?
Ioan Muresan: Da' taci , ma, nu mai vorbi de bani!
Gheorghe Ciorba: No, no, bine, nine!
Ioan Muresan: Da' nu mai vorbi de cinspe!
Gheorghe Ciorba: Da, asa e!
Ioan Muresan: Eu nu i-am spus nimic...eu i-am scris! Eu nu vorbesc!
Gheorghe Ciorba: Da' s...stia de bani? Aa...
Ioan Muresan: Da sigur Ghita! Nu, eu nu... Eu i-am scris, mai?
Eu am pus o foaie pe masa... de-aia zic ca n-au nimic! Intelegi? Si-am zis: " Ma...uita-te ma...Tu pentru aia ai asa." Intelegi? "Daca ne faci aia ai asa...Si gata!" Si-am zis: Cum sa?" "Pai..." zice, "Cand poti!" No, s-apoi te-am sunat si-am zis:..."Hai sa asta", stii?
Gheorghe Ciorba: Da, da..
Ioan Muresan: Acuma s-o mai intampla o alta chestiune, ca ... Astia s-au asteptat ca...aa..asta sa atace, stii, Basescu... Si o dizolvat Comisia ai prin care-i cheama pe ministri la Comisie! Deci nu amia are unde sa-i cheme!

sursa:hotnews
March
Din nou despre "cartoful" fierbinte din palma ex-Suspendatului !

Vikingul din Basarabi si flota matrasita

Achernar
Boon. Intrebare : de ce nu deschideti un topic separat pentru a discuta cazul Remes - Muresan ? Sau trebuie neaparat ca tot ce inseamna anticoruptie sa fie asociat cu numele presedintelui ?
TheK
QUOTE(Uncle Sam @ 11 Oct 2007, 08:16 AM) *
...ce naiba mai Thek, orice ministru european zbura si unii mai sensibili isi trageau si un glont in cap. Iar noi ne preocupam de chestiuni procedurale. Nu ma intereseaza cum a facut TVR rost de film, bine ca l-a facut si bine ca l-a difuzat. Basescu e in spatele deconspirarii lui Remes? Asa ziceti voi? Pai m-a convins pentru inca o suta de ani. Astept si pe Tariceanu sa dea filme cu Videanu si il trec si pe el pe lista alba. Oricine da in gat corupti si ne ajuta sa le vedem mutrele adevarate...e eroul meu.

Sam, tu crezi ca eu nu imi doresc sa zbore alde Remes? Sau nu mi-ash dori ca Remes sa fie sensibil ca un european? wink.gif Binenteles ca da! Chestiile procedurale de care nu vrei sa te preocupi il scapa pe Remes! Iar daca el nu e condamnat , totu e facut cu un singur scop, sa castige Basescu sustinatori.
Iar daca de fapt desconspirarea nu are decat caracter electoral, nu e oare stupid sa ma bucur si sa il transform pe Basescu in erou pana nu il vad condamnat?
QUOTE(nefertiti @ 11 Oct 2007, 08:57 AM) *
@TheK, nu conteaza cine a dat filmul, nici cine a tinut camera si alte rahaturi din astea. Aia doi sunt vinovati si cu asta basta. Chiar si numai pentru faptul ca vorbeau de aranjarea unor licitatii. Acu' sa nu imi spui ca era unul cu o mitraliera in fundal si i-a obligat sa aiba discutiile alea. Hai sa nu fim penibili.

Intamplarea face sa stiu ca aia doi au facut mult mult mai multe pe vremuri, asa ca nu ma surprinde filmul ala deloc. Si nu numai ei...


nefe, am contestat eu ca aia ar fi vinovati ? Ai impresia ca sunt atat de naiv incat sa nu fiu convins ca sunt vinovati de ceva?
QUOTE(axel @ 11 Oct 2007, 09:02 AM) *
Bine ca ne-au venit datatorii cu parerea, de exemplu in privinta a cum se va desfasura ancheta si eventual procesul in privinta celor de pe film... Sint cititori in stele (sau in cesti de cafea), bre!

Cititorii in stele sau cafea de care vorbesti iti pot si ei ghici unele lucruri care se intampla uzual. Daca as fi ghicitoare , ti-ash spune ca "ai un prieten bun, si unul care de fapt iti vrea raul" sau "o sa intalnesti o fata !" Ghicitorii se bazeaza si ei pe niste lucruri care se intampla in mod regulat in viata unui om, si atunci ai iluzia ca ti-a ghicit ceva, cand de fapt ti-a spus o banalitate.
Iar daca eu iti "ghicesc" cum ca nu o sa fie condamnat , o fac tocmai pentru ca in mod regulat se intampla asta de 17 ani incoace. yawn.gif


QUOTE(Michelle @ 11 Oct 2007, 09:10 AM) *
Flagrant NU SE POATE FACE unui ministru!!!!A zis si Nazat aseara la emisiunea lui Turcescu...poti sa fi convins ca procurorii au mult mai multe minute de filmare si de conversatii telefonice...asta a fost doar un rezumat.Chiar m-a amuzat cum stateau frumusel doo genti aliniate exact pe directia celor 2 pe masa tipilor care filmau.Tu chiar crezi ca la citi erau in jurul lui si la cit de tolomac si nesatul s-a comportat Remes le-ar fi fost greu "baietilor" sa-i puie niste imprimeuri pe plic/bani?
Nu te supara si iliescu a avut tot atata putere si Nastase si ce-au facut cu ea???...ai vazut sub obladuirea lor vreun ministru corupt?
Aseara am mai aflat un lucru care m-a dat pe spate: In ziua motiunii PSD-ului domnul ministru Tudor Chiuariu a mai semnat un act de "dreptate" pentru justitia romana:le-a redat sporurile anticoruptie ...cica prin 2 ordonante de guvern una data de Nastase si alta nu mai stiu care tot din PSD, judecatorilor li se dublau si triplau salariile dar li se scoteau sporurile anticoruptie;ei bine magistratii au tipat ca vezi doamne salariile lor nu pot fi modificate decit prin legi organice nu prin ordonante dar numai pe partea asta cu sporurile restul cu triplatul si dublatul era corect!!!
De-aia judeca ei cum judeca si se impotmolesc procesele in vicii de procedura,ca n-aveau sporurile!


Ma interesez daca Remes putea fi surprins in flagrant si revin. Chiar si asa raman la parerea ca trebuia facut flagrantul, in felu asta Muresan intra la complicitate, iar Ciorba era condamnat . Daca Tariceanu in urma flagrantului in care era implicat Remes (fara sa poata fii folosit flagrantul ca proba )nu ii cerea demisia, pica grav si el in ochii electoratului PNL.


QUOTE(abis @ 11 Oct 2007, 09:40 AM) *
Daca faptul ca TVR a difuzat filmul e grav, cum poate fi categorist faptul ca Remes si Muresan stiau ca sunt in vizorul DNA? Asta in conditiile in care tocmai avusese loc un control la DNA, facut de inspectia CSM, la comanda directa a ministrului justitiei, control in urma caruia au ajuns in raport date confidentiale din anchetele aflate in lucru. Iar boii aia doi, ca altfel nu le pot spune, desi fusesera avertizati ca sunt urmariti (vezi ce zice Muresan: "Deci, Ghita, asta-i problema, au ascultat telefoanele"), s-au bazat pe complicitatea intregului guvern care se pare ca stia despre faptul ca se ia mita (vezi replica: "Acuma s-o mai intampla o alta chestiune, ca ... Astia s-au asteptat ca...aa..asta sa atace, stii, Basescu... Si o dizolvat Comisia ai prin care-i cheama pe ministri la Comisie! Deci nu mai are unde sa-i cheme").

E clar aici: indivizii sunt avertizati (probabil de catre trepadusii lui Chiuariu) ca sunt urmariti, dar nu le pasa pentru ca se simt cu spatele "acoperit" de guvern, care da o ordonanta de urgenta prin care se modifica componenta comisiei de la Cotroceni.


abis, e la fel de grav. Am spus io vreodata ca numa jumatea lu Basescu de justitie e corupta ? Toti o apa si un pamant am zis tot timpul! Ca o curiozitate, ultima secventa la faza cu "Acuma s-o mai intampla o alta chestiune" nu e imediat urmatoare discutiei despre telefoanele ascultate , pentru ca e taiat un pic la montaj , deci am putea presupune ca nu e legat de prima, numa ca montajul e facut special sa le lege pe cele doua. Logic acum, daca ar fi legat de subiect ar fi vorba de cateva secunde intre afirmatii, si atunci nu ar fi taiat la montaj, deci mai mult ca sigur afirmatia a doua vine la ceva timp distanta de prima, in urma unei intrebari a lu Ciorba despre ceva legat de subiect..Intrebare taiata la montaj. Repet, nu contest vinovatia lor, sunt convins ca sunt vinovati si asta e doar una din sutele de rahaturi facute. Dar hai sa nu ne uitam numai la suprafata si sa punem verdicte de genu "Base demasca corupti" cand totu are un scop vizibil.


QUOTE
Boon. Intrebare : de ce nu deschideti un topic separat pentru a discuta cazul Remes - Muresan ? Sau trebuie neaparat ca tot ce inseamna anticoruptie sa fie asociat cu numele presedintelui ?


Sigur, daca am discuta despre caz in sine ar trebui deschis un topic separat, eu insa imi leg posturile de implicarea lui Traian Basescu ca principal artizan al scaparii casetei la TVR, in scopul crearii unei imagini pozitive lui pe de-o parte si negativa Guvernuui pe cealalta.
abis
QUOTE(Achernar @ 11 Oct 2007, 10:30 AM) *
Sau trebuie neaparat ca tot ce inseamna anticoruptie sa fie asociat cu numele presedintelui ?

Unii sugereaza ca nu e vorba de anticoruptie ci de "comanda politica" pentru distrugerea PNL. Faptele demonstreaza insa contrariul, nu este nevoie de nici o comanda de la Cotroceni, unii (de data asta intampator ministri liberali) sunt atat de idioti incat nu stiu nici macar sa fure.
March
QUOTE(Achernar @ 11 Oct 2007, 10:30 AM) *
Boon. Intrebare : de ce nu deschideti un topic separat pentru a discuta cazul Remes - Muresan ? Sau trebuie neaparat ca tot ce inseamna anticoruptie sa fie asociat cu numele presedintelui ?


Da. Din prea multa dragoste de Prezident ! tongue.gif
abis
QUOTE(TheK @ 11 Oct 2007, 10:34 AM) *
Dar hai sa nu ne uitam numai la suprafata si sa punem verdicte de genu "Base demasca corupti" cand totu are un scop vizibil.
Sigur, daca am discuta despre caz in sine ar trebui deschis un topic separat, eu insa imi leg posturile de implicarea lui Traian Basescu ,vizat de acest topic.

Nici nu am spus ca Basescu ii demasca. S-au demascat singuri ca niste imbecili. Nu vad nicaieri vreun scop ascuns al cuiva. Si nu vad care ar putea fi implicarea lui Basescu in acest caz.
Marduk
QUOTE(Damnatius @ 11 Oct 2007, 02:26 AM) *

QUOTE
Marduk, poate n-ai vazut inca filmul, asa ca vizioneaza.
http://www.dailymotion.com/video/x36hjk_remes_news

Stai linistit l-am vazut in premiera am fost chiar in primul rand. mwah1.gif
QUOTE
Nu e vorba ca din cauza lui Basescu l-au filmat. E vorba ca la final tipul afirma foarte frumos ca "astia" s-au prins ca Basescu o sa "atace" si au dizolvat comisia, deci "nu mai are unde sa-i cheme". Avem aici un om din sistem care ne spune cum ceilalti oameni din sistem iau masuri pentru a proteja "baieti destepti" ca Remes. Un om din sistem de la care aflam ca Basescu chiar incearca sa faca ceva impotriva acestui sistem, iar ei i se opun cum pot.

Ai ceva impotriva faptului ca un om din aceasta tara incearca sa faca ceva impotriva coruptiei, fie el chiar si un corupt?

QUOTE
Sigur, pentru unii ar fi fost mai bine cu Nastase presedinte, sau cu Tariceanu, de ce nu, iar filme ca cel de mai sus ar fi fost doar secvente in lungmetraje gen "Ticalosii".

Daca tu crezi ca astia erau mai buni, este dreptul tau. Eu cred ca erau putin mai destepti. Restu este istorie si se va invata la scoala de catre copii nostrii.
TheK
abis am editat apoi precizand unde vad eu implicarea lui Basescu in acest caz.

Cat despre faptul ca nu ai spus tu ca Basescu ii demasca, drept ii, numa ca marduk a spus-o , Michelle o crede, si nu sunt singurii. Deci scopul ala inexistent a si fost atins.
March
Cum se administreaza justitia in Romania in timpul regimului Basescu !

Surse din TVR au declarat pentru Jurnalul Naţional că filmuleţul, sosit pe filiera unui serviciu secret, a fost “spart” în trei episoade. Conform programării, episoadele, inclusiv cel cu caltaboşii, ar urma să se difuzeze câte unul pe seară.


Doar naivi mai pot crede ca tot acest circ mediatic nu are ca scop lovirea PNL-ului de catre Basescu prin "uneltele" lui din justitie ! Cum si-ar putea permite un serviciu secret sa predea asemenea probe televiziunii fara aprobarea Jupanului ?!?

Remes a demisionat. Urmeaza ca justitia sa-si spuna cuvantul si nu "uneltele" sau mass-media pro-cotrocenista.
Achernar
QUOTE(abis @ 11 Oct 2007, 10:40 AM) *
Unii sugereaza ca nu e vorba de anticoruptie ci de "comanda politica" pentru distrugerea PNL. Faptele demonstreaza insa contrariul, nu este nevoie de nici o comanda de la Cotroceni, unii (de data asta intampator ministri liberali) sunt atat de idioti incat nu stiu nici macar sa fure.


Intr-adevar. Oricum, PNL-ul nu are nevoie de cine stie ce eforturi prezidentiale pentru a fi distrus. Se autodistruge singur cu mai mult succes decat ar putea-o face vreodata presedintele.
Marduk
QUOTE(TheK @ 11 Oct 2007, 07:16 AM) *

QUOTE
Tu sincer imi pari ca nu vrei sa intelegi mare lucru..

Doar par a nu intelege, asta este foarte bine, asa vreau sa par thumb_yello.gif
QUOTE
Filmu ala nu are nici o relevanta in instanta, daca baietii de la SRI care au facut interceptarile vroiau sa il prinda , ii faceau flagrant.

Nu se putea, nu e voie cu ministrii ca ei este cetateni speciali. (s-a mai raspuns pe tema asta asa ca nu mai continui)
QUOTE
Faptu ca filmu care e parte dintr-o ancheta a transpirat la TVR(asta fiind si mai grav pt ca TVR nu are voie sa se implice in lupte politice) post cu acoperire nationala, care il difuzeaza la ore de maxima audienta (de parca ar fi un post de nisa care astfel isi acopera audienta pt a putea avea un pret bun la reclame) e cu atat mai grav cu cat din punct de vedere juridic filmu respectiv nu e proba. Iar faptul ca Damnatius s-a convins in urma filmului ca "Base lucreaza" imi confirma motivul pentru care filmu a ajuns la TVR

Pai neicusorule, tre sa fi complet tampit, sa ai un asemenea material si sa nu difuzezi, asta arata ca totusi pe la TVR nu mai exista cenzurica si ca mai nou se lucreaza cu audienta.
QUOTE
E o campanie propagandistica a la Basescu.

Tu sincer imi pari ca ................
QUOTE
Dar cui ii pasa sa ii vada inchisi?

Mie, si daca vreau asta este pentru ca in viitor copii mei sa nu se mai gandeasca sa paraseasca tara in care s-au nascut, din cauza unor gainari cu averi imense care se uita la 15000 de euro si-o masina.
QUOTE
O mare porcarie..

Da omul, a fost sef la porcarie inainte de a fi ministru.

QUOTE
Eu stau si ma intreb.. daca acum, Basescu, care nu are la dispozitie decat SRI , DNA si ceva gealati printre procurori, are atata putere si poate sa joace pe degete masele.. Dupa alegeri, cand o sa aibe si Guvernul si o majoritate in Parlament nu cumva o sa transforme Romania intr-o marsava afacere de familie?
Sigur, o sa cada capete, printre cei cazuti, mai toti adversarii politici care l-ar putea contracara.. La fel cum in perioada Constantinescu mai ajungeau in instanta niscaiva PSDisti, dintre care nici unu nu e condamnat definitiv.

Poate nu sti dar Romania a intrat in U.E. iar asta este un fel de profesor care ne urechiaza din cand in cand, ba ne pune si la colt. Alternative, ori cu ei ori fara ei, vezi Republica Moldova. Stai linistit atata vreme cat suntem mebrii NATO si UE in tara asta n-or sa mai fie dictatori sau suciti care sa ajunga la putere. Cu afacerile de familie este altceva, e problema noastra, a politiei, procuraturii si judecatorilor da se mai uita si unul OLAF pe la noi prin curte si ne zice ce si cu cine.
abis
QUOTE(TheK @ 11 Oct 2007, 10:51 AM) *
abis am editat apoi precizand unde vad eu implicarea lui Basescu in acest caz

Scuze, nu am vazut ca ai editat. Nu stiu inca cine si cum a "scapat" caseta la TVR, se poate sa fi fost o scurgere de informatii de la Cotroceni, SRI, DNA ori din alta parte. Pe de alta parte, mi se pare mult mai grava scurgerea de informatii de la procurori catre cei urmariti, probabil pe traseul CSM-Chiuariu.
March
QUOTE(abis @ 11 Oct 2007, 11:10 AM) *
Pe de alta parte, mi se pare mult mai grava scurgerea de informatii de la procurori catre cei urmariti, probabil pe traseul CSM-Chiuariu.


Io-te domne' ! Ai gasit prieteni ai lui Chiuariu in DNA ! laugh.gif
abis
Citeste ce am scris mai sus: probabil ca informatiile despre ancheta au ajuns de la DNA la inspectorii CSM, de acolo la Chiuariu si de la el la Remes. Alt traseu nu banuiesc acum. Daca ai vreo sugestie...
TheK
QUOTE(marduk @ 11 Oct 2007, 11:09 AM) *
Doar par a nu intelege, asta este foarte bine, asa vreau sa par thumb_yello.gif


Incep sa ma indoiesc ca pari smile.gif





QUOTE
Pai neicusorule, tre sa fi complet tampit, sa ai un asemenea material si sa nu difuzezi, asta arata ca totusi pe la TVR nu mai exista cenzurica si ca mai nou se lucreaza cu audienta.

Asta e valabil la o televiziune particulara , nu la ce care nu ar trebui sa fuga dupa audienta fiind oricum platita din bani publici si care ar trebui sa se axeze pe calitate .
Oricum, motivul pt care materialu a ajuns la TVR e doar acoperirea nationala.
QUOTE
Tu sincer imi pari ca ................


Asa parem noi cateodata. Ce sa ii faci, la tĺti ni greu.

QUOTE
Mie, si daca vreau asta este pentru ca in viitor copii mei sa nu se mai gandeasca sa paraseasca tara in care s-au nascut, din cauza unor gainari cu averi imense care se uita la 15000 de euro si-o masina.


In cot il doare pe El Basecu de tine si copii tai. Altfel i-ar sacrifica si el pe nenorocitii de langa el care nu fura cate 15 mii de euro ci cate 5-10 mil de euro odata.

QUOTE
Poate nu sti dar Romania a intrat in U.E.

Poate nu stii, nu e un statut permanent si irevocabil, e conditionat de niscaiva progrese smile.gif
QUOTE
iar asta este un fel de profesor care ne urechiaza din cand in cand, ba ne pune si la colt.


Asa iti pare tie? Tot e bine.
QUOTE
Alternative, ori cu ei ori fara ei, vezi Republica Moldova.


Cand o sa intre Moldova in UE , Rusia va fi pierdut un nou razboi mondial.


QUOTE
Stai linistit atata vreme cat suntem mebrii NATO si UE in tara asta n-or sa mai fie dictatori sau suciti care sa ajunga la putere.


Nu e obligatori sa ramanem membrii stii?
Michelle
QUOTE(March @ 11 Oct 2007, 10:59 AM) *
Cum se administreaza justitia in Romania in timpul regimului Basescu !

Surse din TVR au declarat pentru Jurnalul Naţional că filmuleţul, sosit pe filiera unui serviciu secret, a fost “spart” în trei episoade. Conform programării, episoadele, inclusiv cel cu caltaboşii, ar urma să se difuzeze câte unul pe seară.


Doar naivi mai pot crede ca tot acest circ mediatic nu are ca scop lovirea PNL-ului de catre Basescu prin "uneltele" lui din justitie ! Cum si-ar putea permite un serviciu secret sa predea asemenea probe televiziunii fara aprobarea Jupanului ?!?

Remes a demisionat. Urmeaza ca justitia sa-si spuna cuvantul si nu "uneltele" sau mass-media pro-cotrocenista.



Care mass media pro-cotrocenista March?la TVR 1 este presedinte domnul Alexandru Sassu membru PSD ,fost in PD de unde ghici jamie.gif din cauza cui a plecat???

sa nu-mi zici ca asta cu palinca si caltabosii-simbol de pretuire la romani- precum si limbajul neaos de Baia Mare "ca oamini suntem" sunt elemente de circ pe care le-a bagat in decor tot Basescu sau DNA-ul rofl.gif ca a avut pica pe ardeleni
Marduk
QUOTE(TheK @ 11 Oct 2007, 11:26 AM) *


QUOTE
Asta e valabil la o televiziune particulara , nu la ce care nu ar trebui sa fuga dupa audienta fiind oricum platita din bani publici si care ar trebui sa se axeze pe calitate .
Oricum, motivul pt care materialu a ajuns la TVR e doar acoperirea nationala.

Da Sasu cea pazit acolo, acoperirea nationala. Io creca trebuiau sa afle si ultimii romani cam cu ce se lauda guvernul & co.
QUOTE
Asa parem noi cateodata. Ce sa ii faci, la tĺti ni greu.

Ca tiganul la mal?
QUOTE
In cot il doare pe El Basecu de tine si copii tai. Altfel i-ar sacrifica si el pe nenorocitii de langa el care nu fura cate 15 mii de euro ci cate 5-10 mil de euro odata.

Poate ca se gandeste s-o faca, iar daca n-o face el sunt sigur c-o s-o faca altii.
QUOTE
Poate nu stii, nu e un statut permanent si irevocabil, e conditionat de niscaiva progrese smile.gif

Pai de cand cu guvernarea asta numai progrese am facut. Poate au dreptate unii cand spun ca era mai bine pe vremea PSD-ului.
QUOTE
Cand o sa intre Moldova in UE , Rusia va fi pierdut un nou razboi mondial.

Eu m-am referit la alternative, nu la faptul ca R.S.Moldova va intra in UE.
QUOTE
Nu e obligatori sa ramanem membrii stii?

E o idee, tu ce crezi e bine sa ramanem sau nu?
rofl.gif
TheK
Conform mai multor jurnalisti sursa casetei primita la TVR este DNA.

Puteti citi pe blogul lui Dan Andronic , Victor Ciutacu si Diana Tusa care pronunta si nume . Sasu asa cum a spus si ieri in direct telefonic nu prea stia despre ce e vorba, incompetentu. Pe de alta parte se pare ca a avut o discutie cu Geoana in prealabil despre subiect. Cititi mai multe la acestia 3.


Later edit:

Din culise:
"Rodica Culcer a mai facut ceva: aseara a intrat in vrie dupa ce a aflat de la mai multi avocati ca poate raspunde penal alaturi de procurorii DNA pentru ca a compromis o proba dintr-un dosar de urmarire penala ( o proba facuta publica nu mai are nici o valabilitate, iar cei retinuti sau acuzati pe baza ei pot scapa bine mersi). Asa ca, babornita cum ii spun unii din reporterii tineri si necontrolati de ea, s-a gandit sa dea vina pe Sassu. A pus repede mana pe telefon si s-a plans unor fosti ziaristi apropiati de liberali ca Sassu a venit cu caseta DNA si a obligat-o pe ea sa dea stirea cu Remes si cu Muresan. L-a bagat in povestea ei si pe Geoana. De obicei nu vorbeste prin redactie si pe holui despre manevrele ei, dar aseara i-au cedat nervii si a purtat o sicutie cu Ligia, de la DNA pobabil,intrebandu-se ce face ea daca se afla ceva din tot ce au stabilit ele?"


Edit la edit:

Nu bag mana in foc pentru nici unu din jurnalisti, mai ales ca Andronic e consilier PNL, dar merita vazut daca se confirma ceva.
March
QUOTE(Michelle @ 11 Oct 2007, 12:31 PM) *
Care mass media pro-cotrocenista March?la TVR 1 este presedinte domnul Alexandru Sassu membru PSD ,


Pe plaiurile pe care te afli matale stirile ajung mai greu. Asa ca asteapta sa te informezi mai bine ! Madama Culcer a fost suspendata odata pentru pupincurism basescian ! devil.gif Adica dumneai madama se pare ca face bis acum cu caseta !
cocosel
QUOTE
Eu stau si ma intreb.. daca acum, Basescu, care nu are la dispozitie decat SRI , DNA si ceva gealati printre procurori, are atata putere si poate sa joace pe degete masele.. Dupa alegeri, cand o sa aibe si Guvernul si o majoritate in Parlament nu cumva o sa transforme Romania intr-o marsava afacere de familie?


Reveni-si asa pentru o mica sugestie...auzi-si ca Maretia sa are la dispozitie doar SRI ,DNA si cativa procurori...pai si nu-i ajunge sau cum??... rofl.gif
Nu are la dispozitie decat oamenii pierduti ai vechilor structuri, colegii sai de cand facea matrapazlacuri pe la Anvers si alte nade portuare...Este un mic-pitic interes ca Stapanul sa mai poposeasca o vreme pe la palat.Pana cand se stabilizeaza treburile pe aci prin apropiere...
Dar prin acestia a pus manutzele alea si a facut dosarele peste dosarele ca asa-i pe la Romanica...o mana spala pe alta...o carte se joaca pana la capat...ori EI ori EU...puterea e la mine...IO sunt stapan.
As spune ca este tipic pentru cei care plang...rad...fara sa transmita nici un sentiment.Celor care se joaca cu televizorul ca sa-i vada tot poporul.. rofl.gif (iata ca fac si rime).
In legatura cu aceea interceptare...oho!! sunt sute...mii... pe la baietzii cu albastru prin ochisori.Dar nu se dau ele asa cand vrea unul si altul.Doar atunci cand trebuie ingropat un personaj...pai au muncit degeaba baietzii. jamie.gif

TheK
QUOTE
Flagrant NU SE POATE FACE unui ministru!!!!A zis si Nazat aseara la emisiunea lui Turcescu...poti sa fi convins ca procurorii au mult mai multe minute de filmare si de conversatii telefonice...asta a fost doar un rezumat.Chiar m-a amuzat cum stateau frumusel doo genti aliniate exact pe directia celor 2 pe masa tipilor care filmau.Tu chiar crezi ca la citi erau in jurul lui si la cit de tolomac si nesatul s-a comportat Remes le-ar fi fost greu "baietilor" sa-i puie niste imprimeuri pe plic/bani?


Michelle amicii tai cu Turcescu in frunte mananca delicii turcesti. Iar ala de zici ca a zis ca nu se poate face e un incompetent in cel mai fericit caz, daca nu e pus special sa dezinformeze naivi ca tine.
Invata odata sa nu te mai uiti numa pe Realitatea si sa iei de bune tot ce zic ei. Sau hotnews. Sau orice alt mijloc de presa.

LEGE nr.115 din 28 iunie 1999 privind responsabilitatea ministerială Art. 23. - (1) În caz de infracţiuni flagrante, persoanele prevăzute la art. 6 pot fi reţinute şi percheziţionate. Ministrul justiţiei îl va informa neîntârziat pe preşedintele Camerei din care face parte membrul Guvernului sau, după caz, pe Preşedintele României.

Art. 6. - În înţelesul prezentei legi, sunt membri ai Guvernului primul-ministru, miniştrii şi alţi membri stabiliţi prin lege organică, numiţi de Preşedintele României pe baza votului de încredere acordat de Parlament.


rolleyes.gif
March
QUOTE(TheK @ 11 Oct 2007, 05:05 PM) *
Michelle amicii tai cu Turcescu in frunte mananca delicii turcesti. ....
LEGE nr.115 din 28 iunie 1999 privind responsabilitatea ministerială Art. 23. - (1) [b]...
Art. 6. - În înţelesul prezentei legi, ...


Ei, si tu acuma. De unde vrei sa stie dumneaei toate astea pe plaiurile pe unde se afla . laugh.gif
Uncle Sam
Raspunsul pe care il astept de la Doamna Culcer la acuzele aduse este: promit ca de acum incolo sa fac la fel, promit spectatorilor nostri ca atunci cand vom mai primi astfel de informatii sa le difuzam imediat si sa nu divulgam sursele. Este principiul elementar al oricarei televiziuni, cu atat mai mult televiziunea publica. Poate o televiziune privata sa aiba interese sa ascunda anumite informatii dar televiziunea publica nu trebuie sa aiba nici o retinere. Daca veti afla ca avem astfel de informatii si nu le difuzam aveti toate motivele sa ne cereti demisiile.
Uncle Sam
QUOTE(TheK @ 11 Oct 2007, 05:05 PM) *
LEGE nr.115 din 28 iunie 1999 privind responsabilitatea ministerială Art. 23. - (1) În caz de infracţiuni flagrante, persoanele prevăzute la art. 6 pot fi reţinute şi percheziţionate.
Pot fi retinute. Dar nu e obligatoriu. Oportunitatea retinerii o decide procurorul. Hai , ce naiba, parca suntem in romanele politiste de duzina. Nimeni nu aresteaza un suspect asa gras in momentul in care pune mana pe plic. E lasat sa vorbeasca, sa se intalneasca cu alti oameni, sa dea telefoane, sa se adune cat mai multe probe, sa pice si altii in plasa. Sa il arestezi imediat e ca si cum l-ai scapa de toate belelele. Si asa ei contesta si spun ca nu era nimic in neregula acolo.
Am vazut si eu emisiunea de aseara si disperarea lui Turcescu si a invitatilor sai de a devia discutia doar spre chestiuni procedurale, spre sursa, spre redactorii TVR. Aiurea, pe mine ma intereseaza faptele. Si nu numai pe mine. Sa analizeze Cristoiu si gasca lui cum au ajuns informatiile in presa, pe mine ma intereseaza informatiile in sine. Si ele sunt beton.
abis
Razboi in toata regula: pesedistul Sassu reinvie cenzura si interzice difuzarea pe post a restului inregistrarilor; guvernul pregateste in replica la anchetarea lui Remes desfiintarea DNA. Si pentru toate bineinteles ca Basescu este vinovat.
Marduk
Bravo TVR, felicitari editorilor. Informatia transmisa pe postul national trebuie si reprezinta, puterea cetateanului, cel care are puterea sa judece daca ceea ce fac reprezentantii sai este bine sau nu. TVR a declansat un mecanism pe care trebuie sa-l intelega toti cei care se "joaca" cu un "cuvat" democratia. Sasu a reactionat cu intarziere, rusine pentru modul in care a facut-o, politic. Dupa umila mea parere cea mai mare realizare a poporului roman dupa revolutie este presa, televiziune, transmiterea informatiei. Asta ne face mai puternici, ne ajuta sa ne alegem orientarea politica, ne invata cum sa reactionam, cand sa reactionam, de ce sa reactionam, aceasta este opinia publica. Acum 2000 de ani la Roma, dupa sinuciderea lui Nero si succesiunea unor imparati de tranzitie, senatul a impus cu ajutorul OPINIEI PUBLICE un nou imparat. TVR ne-a aratat ca romanii au invatat sa distinga, sa intelega ce inseamna informatie de presa, surpriza este de partea celor care inca ne mai considera "viermi". jamie.gif
March
QUOTE(abis @ 11 Oct 2007, 07:02 PM) *
Razboi in toata regula: pesedistul Sassu reinvie cenzura si interzice difuzarea pe post a restului inregistrarilor; guvernul pregateste in replica la anchetarea lui Remes desfiintarea DNA. Si pentru toate bineinteles ca Basescu este vinovat.


Asa proceda si Stalin . Ce judecata, ce aparare , linsaj public in mass-media si gata , la gulag !

Si doi. Vehiculezi aici public zvonuri lansate de "uneltele" basesciene : adica asa zisa desfiintare a DNA ! Rusinos pentru un moderator sa-l ia apa in asa hal !
TheK
QUOTE(Uncle Sam @ 11 Oct 2007, 06:49 PM) *
Raspunsul pe care il astept de la Doamna Culcer la acuzele aduse este: promit ca de acum incolo sa fac la fel, promit spectatorilor nostri ca atunci cand vom mai primi astfel de informatii sa le difuzam imediat si sa nu divulgam sursele. Este principiul elementar al oricarei televiziuni, cu atat mai mult televiziunea publica. Poate o televiziune privata sa aiba interese sa ascunda anumite informatii dar televiziunea publica nu trebuie sa aiba nici o retinere. Daca veti afla ca avem astfel de informatii si nu le difuzam aveti toate motivele sa ne cereti demisiile.


Ai vrut sa spui : Raspunsul pe care il astept de la doamna culcer la acuzele aduse este: promit ca si de acum in colo sa imi servesc sefu, promit sa arat exact ce imi spune o anumita parte implicata intr-un conflict , de preferinta cu niste comentarii denigratoare, si sa fac tot posibilu sa nu se afle ca e mana lu sefu.

QUOTE(Uncle Sam @ 11 Oct 2007, 06:57 PM) *
Pot fi retinute. Dar nu e obligatoriu. Oportunitatea retinerii o decide procurorul. Hai , ce naiba, parca suntem in romanele politiste de duzina. Nimeni nu aresteaza un suspect asa gras in momentul in care pune mana pe plic. E lasat sa vorbeasca, sa se intalneasca cu alti oameni, sa dea telefoane, sa se adune cat mai multe probe, sa pice si altii in plasa. Sa il arestezi imediat e ca si cum l-ai scapa de toate belelele. Si asa ei contesta si spun ca nu era nimic in neregula acolo.
Am vazut si eu emisiunea de aseara si disperarea lui Turcescu si a invitatilor sai de a devia discutia doar spre chestiuni procedurale, spre sursa, spre redactorii TVR. Aiurea, pe mine ma intereseaza faptele. Si nu numai pe mine. Sa analizeze Cristoiu si gasca lui cum au ajuns informatiile in presa, pe mine ma intereseaza informatiile in sine. Si ele sunt beton.


Aide de.. Adica acuma n-au mai vrut sa il retina sa prinda si pe altii ohyeah.gif Adica nimeni nu aresteaza un suspect asa gras cand poate sa il rezolve de ceva ani in inchisoare, mai bine inregistrezi, dai la tv, si in felu asta distrugi dovada care isi pierde valabilitatea in instanta. Curat inteligent! Sa pice altii in plasa?! Cine mai vrei sa pice cand a ajuns la insusi ministru!?
QUOTE(abis @ 11 Oct 2007, 07:02 PM) *
Razboi in toata regula: pesedistul Sassu reinvie cenzura si interzice difuzarea pe post a restului inregistrarilor; guvernul pregateste in replica la anchetarea lui Remes desfiintarea DNA. Si pentru toate bineinteles ca Basescu este vinovat.

Mai, io ma minunez pe zi ce trece. Adica Sassu reinvie cenzura pentru ca o impiedica pe Culcer sa mai implice televiziunea intr-o ancheta in curs si sa mai bage in ilegalitate niste dovezi care pot duce la condamnarea lu Remes?!
Asta e CENZURA? Pai tocma de la tine sa aud asta? Ia explica-mi si mie , ca io nu pricep. Cenzurarea unui material ILEGAL e e un lucru condamnabil? Pai nu asta e scopu unui organism cum e CNA?
Pai daca mergem pe logica asta, hai tata sa bagam si niste materiale cu pedofilie la televizor, ca tot ilegale sunt, da are poporu dreptu sa vada nu?
abis
QUOTE(March @ 11 Oct 2007, 07:59 PM) *
Asa proceda si Stalin . Ce judecata, ce aparare , linsaj public in mass-media si gata , la gulag !

Nu-l trimite nimeni pe Remes la inchisoare fara sa fie judecat, stai linistit. Ce parere ai, asa, intre noi doi: s-a manjit cu palinca si carnati sau nu? smile.gif
QUOTE
Vehiculezi aici public zvonuri lansate de "uneltele" basesciene : adica asa zisa desfiintare a DNA ! Rusinos pentru un moderator sa-l ia apa in asa hal !

Inainte de toate nu e zvon lansat de "unelte" ci a spus-o chiar Basescu. Iar in al doilea rand cand iti reprosam eu tie ca aduci aici numai zvonuri si nu informatii verificate mai tii minte ce imi raspundeai? tongue.gif
March
QUOTE(abis @ 11 Oct 2007, 08:03 PM) *
Inainte de toate nu e zvon lansat de "unelte" ci a spus-o chiar Basescu.


Este un mincinos de cel mai inalt rang iar tu il citezi cu avant. Cel putin io dau ce spun ziarele si nu minciuna unui om fara onoare spusa in direct pe tv. Ca asa vor muschii lui !
Michelle
QUOTE(March @ 11 Oct 2007, 04:03 PM) *
Pe plaiurile pe care te afli matale stirile ajung mai greu. Asa ca asteapta sa te informezi mai bine ! Madama Culcer a fost suspendata odata pentru pupincurism basescian ! devil.gif Adica dumneai madama se pare ca face bis acum cu caseta !



Bai,fratilor,eu mor cind va aud cu copilarisme d-astea...daca va cautati citeva pagini mai-nainte pe forumul de politica interna discursurile cu pumnul in piept de genul: ce face Basescu?unde sunt tzepele din piata Victoriei?ce face justitia,procurorii ridicati in slavi tot de Basescu?? acum aveti rezultate concrete si dintr-o data nu mai vreti corupti,nu mai vreti flagrante, nu mai vreti filme cu spagi , ele nu exista, Basescu le-a inventat,Basescu le-a filmat,tot el a trimis filmul la prietena lui Culcer,el a trimis si scrisoarea de la Bruxelles de avertisment...si mai nou tot Basescu lanseaza si zvonul cu desfiintarea DNA !!! OFFF! hh.gif
March
QUOTE(Michelle @ 11 Oct 2007, 08:07 PM) *
.si mai nou tot Basescu lanseaza si zvonul cu desfiintarea DNA !!! OFFF! hh.gif

Ramane cum am spus. Informeaza-te, asteapta stirile si ai sa afli , chiar asta a spus acum vreo ora la tv ! Ca da bine la gugumani !
TheK
QUOTE(Michelle @ 11 Oct 2007, 08:07 PM) *
acum aveti rezultate concrete si dintr-o data nu mai vreti corupti,nu mai vreti flagrante, nu mai vreti filme cu spagi , ele nu exista, Basescu le-a inventat,Basescu le-a filmat,tot el a trimis filmul la prietena lui Culcer,el a trimis si scrisoarea de la Bruxelles de avertisment...si mai nou tot Basescu lanseaza si zvonul cu desfiintarea DNA !!! OFFF! hh.gif



Nu ma mira ca tu confunzi rezultatele concrete cu imaginile de la televizor.
Eu consider rezultate concrete condamnari in instanta. Arata-mi si mie niscaiva.

Tu esti pe principiu " de ce sa ne mai batem capu, cum necum , avem vinovati, sa ne traiasca, ploaie sa fie sa iasa recolta, in rest tot la birt ne cinstim"

Scuze, poate pare ironic, dar asa imi vine in minte numa "fericiti cei saraci cu duhu" incat daca sar calu il rog pe abis sa ma modereze. smile.gif
abis
QUOTE(TheK @ 11 Oct 2007, 08:00 PM) *
Asta e CENZURA? Pai tocma de la tine sa aud asta? Ia explica-mi si mie , ca io nu pricep. Cenzurarea unui material ILEGAL e e un lucru condamnabil? Pai nu asta e scopu unui organism cum e CNA?

Da, e cenzura cand un presedinte al TVR hotaraste ce materiale nu se pot difuza pe post. Iar CNA-ul, din cate stiu, a decis sa nu sanctioneze TVR-ul. Daca a fost ilegala difuzarea filmului pe post o poate stabili doar o instanta de judecata (apud March).

PS: Ce spune CNA: "NU am gasit nici o incalcare a codului audio- vizual si jurnalistii TVR au dreptul sa-si protejeze sursele"
TheK
QUOTE
Da, e cenzura cand un presedinte al TVR hotaraste ce materiale nu se pot difuza pe post. Iar CNA-ul, din cate stiu, a decis sa nu sanctioneze TVR-ul. Daca a fost ilegala difuzarea filmului pe post o poate stabili doar o instanta de judecata


CNA a decis sa nu sanctioneze pentru a adopta o pozitie neutra fata de un conflict politic. Iar cand presedintele TVR hotaraste sa nu difuzeze un material care pericliteaza o ancheta e o decizie fireasca.Din punct de vedere legal nici in prima seara nu ar fi trebuit difuzat materialul. Pana la urma nu vrei chiar deloc sa il condamne pe Remes? De ce vrei sa fie lovite de nulitate toate materialele incriminante ? Ori poate doar montajele sunt incriminante, si cineva stie ca in instanta orele de filaj releva altceva , atunci da, singurul scop al montajelor respective ar fi chiar aparitia lor la TV. hmm.gif

QUOTE
PS: Ce spune CNA: "NU am gasit nici o incalcare a codului audio- vizual si jurnalistii TVR au dreptul sa-si protejeze sursele"



O sa si le protejeze si in fata anchetei penale care ii vizeaza ?
March
QUOTE(abis @ 11 Oct 2007, 08:16 PM) *
si jurnalistii TVR au dreptul sa-si protejeze sursele"

Ca doar nu l-or da in gat pe Jupan ! laugh.gif
Uncle Sam
QUOTE(March @ 11 Oct 2007, 08:23 PM) *
Ca doar nu l-or da in gat pe Jupan ! laugh.gif
Pai da,ca daca jupanul a trimis filmul a facut-o intr-un plic cu antet si cu o adresa semnata si stampilata...si are nevoie de protectie ca TVR sa nu divulge sursa
Uncle Sam
QUOTE(TheK @ 11 Oct 2007, 08:22 PM) *
O sa si le protejeze si in fata anchetei penale care ii vizeaza ?
Si care sunt acuzele penale? Ca pana acum toata lumea a fost de acord ca nu s-a incalcat nici o lege.
Michelle
Ce ciudat!Si mie-mi vine acelasi citat in minte dar si altele precum ala cu prostu' daca nu-i fudul...si restul il stii tu!
Scuze, dar era doar un usor pamflet...apolitic!

editez ca sa se-nteleaga!era pt K pamfletul devil.gif
March
QUOTE(Uncle Sam @ 11 Oct 2007, 08:53 PM) *
Pai da,ca daca jupanul a trimis filmul a facut-o intr-un plic cu antet si cu o adresa semnata si stampilata...si are nevoie de protectie ca TVR sa nu divulge sursa


Noo. Nu trebuie sa faca el asa ceva. Ci face numai cu ochiul la cine trebuie si aia isi fac "datoria" imediat
Uncle Sam
QUOTE(abis @ 11 Oct 2007, 08:16 PM) *
Da, e cenzura cand un presedinte al TVR hotaraste ce materiale nu se pot difuza pe post.
Mai ales cand cu o zi inainte spui cu totul altceva. Nu numai ca e cenzura dar e cenzura comandata, nu porneste din vreun principiu sau politica editoriala.
Oare cine-i da comenzi lui Sassu, ca PSD-ul din care provine s-a manifestat in favoarea difuzarii. Adica o parte a PSD. Cealalta parte deocamdata tace. Partea care a votat contra motiunii.
March
QUOTE(Michelle @ 11 Oct 2007, 09:00 PM) *
Ce ciudat!Si mie-mi vine acelasi citat in minte dar si altele precum ala cu prostu' daca nu-i fudul...si restul il stii tu!
Scuze, dar era doar un usor pamflet...apolitic!

Din cand in cand te mananca asa... sub limba ! tongue.gif
TheK
QUOTE
Si care sunt acuzele penale? Ca pana acum toata lumea a fost de acord ca nu s-a incalcat nici o lege.




Poate m-am exprimat nefericit. Nu sunt vizati de ancheta, ci posibili martori in ancheta. Acuzele ii vizeaza pe cei care au furnizat materialul, numa ca cel mai simplu de aflat e chiar de la jurnalisti.

Nu stiu daca au dreptul intr-o ancheta penala sa refuze sa divulge sursele , imi dau doar cu parerea.
March
QUOTE(Uncle Sam @ 11 Oct 2007, 09:01 PM) *
Oare cine-i da comenzi lui Sassu, .


Io-te al dreaq Sassu asta ! Sa-i tranteasca usa-n nas lu' Baselu tongue.gif
Uncle Sam
QUOTE(TheK @ 11 Oct 2007, 09:03 PM) *
Nu stiu daca au dreptul intr-o ancheta penala sa refuze sa divulge sursele , imi dau doar cu parerea.
Culmea ca au dreptul. A explicat procurorul Nazat aseara, nu exista lege care sa sanctioneze divulgarea de probe. Pai....se presupune ca acuzatorul are tot intereseul sa tina secrete probele pana la proces. Daca le face publice, e treaba lui, da acuzatilor o ocazie nesperata sa afle ce probe sunt impotriva lor si sa le contracareze.
QUOTE(March @ 11 Oct 2007, 09:05 PM) *
Io-te al dreaq Sassu asta ! Sa-i tranteasca usa-n nas lu' Baselu tongue.gif
Ca parca alte televiziuni nu mai exista.
TheK
QUOTE
Culmea ca au dreptul. A explicat procurorul Nazat aseara, nu exista lege care sa sanctioneze divulgarea de probe. Pai....se presupune ca acuzatorul are tot intereseul sa tina secrete probele pana la proces. Daca le face publice, e treaba lui, da acuzatilor o ocazie nesperata sa afle ce probe sunt impotriva lor si sa le contracareze.


Acelasi procuror Nazat care a indus-o in eroare si pe draga de Michelle care ma articuleaza voios? bop.gif Permite-mi sa am rezerve atunci smile.gif
abis
QUOTE(Uncle Sam @ 11 Oct 2007, 09:01 PM) *
PSD-ul din care provine s-a manifestat in favoarea difuzarii. Adica o parte a PSD.

Dar seful SRI din care parte a PSD provine, din cea care e in favoarea difuzarii ori impotriva? Si SRI-ul ar putea fi sursa scurgerii de informatii.

In orice caz, se pune un accent disproportionat pe sursa informatiilor ajunse la TVR fata de informatiile in sine.
Uncle Sam
QUOTE(TheK @ 11 Oct 2007, 09:15 PM) *
Acelasi procuror Nazat care a indus-o in eroare si pe draga de Michelle care ma articuleaza voios? bop.gif Permite-mi sa am rezerve atunci smile.gif
Tinand cont ca s-a pronuntat contra scurgerii de informatii cred ca putem sa-i acordam credit. Daca ar fi existat vreo lege ar fi invocat-o!
TheK
QUOTE
Tinand cont ca s-a pronuntat contra scurgerii de informatii cred ca putem sa-i acordam credit. Daca ar fi existat vreo lege ar fi invocat-o!


Eu nu cred. A invocat el legi si care nu exista smile.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.