Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Traian Basescu, Presedintele Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242
Cucu Mucu
Cotroceniul a cenzurat "Le Figaro"
Incepe sa ma enerveze aor prezident cu axele, paralaxele, casele si spatiile facute cadou consilierilor lui.
abis
Mariusc2,

Totusi, cuvantul "cenzura" are alta semnificatie, nu cea din articolul respectiv... Cenzurarea unui ziar presupune impiedicarea aparitiei ziarului respectiv ori controlarea continutului. Ceea ce nu este cazul...

Pe tine te enerveaza Basescu inca de la inceput, asa ca nu-i ceva nou... Pe mine ma enerveaza cu unele chestii abia mai de curand...
alfa
Aseara la Realitatea TV intr-o interventie in direct la emisiunea lu` Hurezeanu si C.T. Popescu , Basescu practic a recunoscut ca a luat casa aia cu doar 19 000 de dolari, pretextand ca asta era pretul de vanzare al unui imobil aflat in proprietatea statului....La intrebarea lu` C.T.P. : E moral? s-a eschivat si a vorbit doar despre legalitate....
Tot in respectiva emisiune a pretins ca se duce o campanie impotriva lui, insinuand ca si o parte a presei participa la ea, campanie controlata de grupurile de interese care si-ar fi dat mana pentru a-i subrezi pozitia si care l-ar ataca si prin distribuirea de fluturasi in capitala.... laugh.gif Asta a fost sfarsitul fulminant in stil Basescu care imi aduce aminte ca e un bun agent electoral. ( manevrele inteligente nu i-au lipsit deloc in campania electorala...plansul cu Stolo...etc )
March
Dau asta aici pentru ca are leagtura si cu EU dar si cu Prim-Chelbosul tarii !

Balcania Politica - E mult pānă... departe

Cānd spui "balcanic" - ca să nu zic "balcanisme" - parcă asociezi cuvāntului şi ceva lipsă de precizie, ceva neseriozitate (sau, mă rog, ceva mai puţină seriozitate), ceva pe care nu te prea poţi bizui, īn care nu poţi avea īncredere. Oricum, ceva care e altfel, dacă nu chiar opus, modului de a fi al Occidentului şi al occidentalului
(...)
March
Imi pare rau, dar dumneaei nu-si poate gasi locul decat aici ! laugh.gif

Elena Udrea la doctorat tongue.gif

Fosta consiliera prezidentiala s-a inscris la Universitatea Nationala de Aparare si spera sa ajunga doctor in stiinte militare

Poate ar fi fost mai potrivit unul in sexologie ! laugh.gif
Cucu Mucu
Abis, eu nu am facut decat sa indic un titlu de presa. Nici un cuvant din titlu sau din articol nu imi apartin. Eu imi aduc aminte de discutiile noastre aprinse de la inceputul mandatului prezidentului si sincer imi pare rau ca nu a iesit cum iti imaginai tu. Nu trebuie sa iti spun eu ca politica e curva batrana.
dascalita
Presedintele si-a inghitit glumele

In prima zi a acestui an scolar mutilat de greva, presedintele Romaniei, Traian Basescu, s-a dus in curtea Colegiului "Xenopol" din Bucuresti. Seful statului le-a spus atunci elevilor hahaind: "Atunci cand vad un dascal parca-mi vine sa...". A urmat o pauza basesciana in care imaginatia liceenilor a putut sa zburde in voie: "Cand vede un dascal, lui Basescu ii vine sa fuga sau sa-i dea un pumn in gura, sau sa-l injure, sau sa-i strige porecla...". Aseara, presedintelui Basescu nu i-a mai venit sa faca nici o mistocareala de profesori. A aparut la televizor si i-a rugat pe toti sa intre la ore. Si asta pentru ca tara pe care o conduce dl. Basescu e bulversata de greva cadrelor didactice. Se intra astazi in a patra saptamana de vacanta fortata pentru elevi. Nu-i o vacanta benefica, ci una care erodeaza serios procesul instructiv-educativ. Revolta care i-a cuprins pe elevi si parinti, dar si degradarea starii de sanatate a dascalilor intrati in greva foamei i-au facut pe guvernanti sa renunte la incapatanare si dispret. Premierul Tariceanu a marit oferta salariala pentru profesori de la 8% la 11,83%. Dincolo de concesiile facute profesorilor, rezolvarea crizei din invatamant relanseaza competitia politica dintre Traian Basescu si Calin Popescu Tariceanu. Daca premierul l-a sunat sa-l roage sa renunte la greva foamei pe profesorul din Slobozia, aflat la un pas de moarte, presedintele s-a dus in salonul de spital si a reusit sa-l convinga. Ieri, Basescu a descins la Palatul Victoria si a participat la negocierile cu profesorii, in timp ce premierul Tariceanu era plecat la Barcelona. E pentru a doua oara cand Basescu intra in Palatul Victoria in lipsa premierului intr-o situatie de criza. Prima a fost in aceasta vara, cand acelasi Tariceanu era plecat din tara, iar Basescu a intervenit pentru a rezolva problemele pricinuite de inundatii. Gestul de ieri al presedintelui Basescu l-a luat prin surprindere pe Tariceanu. Acesta a contraatacat, dezvaluind ca sambata s-a intalnit in secret cu profesorii si a rezolvat problema aproape in totalitate. Lupta pentru capital politic e in plina desfasurare, al treilea proiect de acord a fost inmanat profesorilor, dar nimeni nu stie cand se va termina greva. Aseara, presedintele nu i-a mai felicitat pe profesori, asa cum a facut-o acum doua saptamani, nici nu i-a mai acuzat de lipsa de solidaritate cu interesul national de integrare in Uniunea Europeana, asa cum a facut-o acum o saptamana, ci i-a rugat, pe un ton bland, sa opreasca greva. Liderii celor patru federatii sindicale ii vor consulta astazi pentru a treia oara pe cei pe care-i reprezinta. Raspunsul profesorilor poate fi DA sau NU. Insa niciodata nu se stie ce-i va veni presedintelui sa faca atunci cand va vedea un dascal.




Eugen CHELEMEN
Din "Adevarul" de azi...Mai demult spusese ca profesorii pot sta si 4 ani in greva...Sa fie de vina grevele din Bulgaria,Turcia?
bunicu'Gilbert
Ma dezamageste, in ultimul timp, dl presedinte.
Deja incep sa se vada semnele unei erodari in cadrul aliantei, de care a luat pozitie dl voiculescu.
Greva profesorilor trebuia sa se produca la inceputul fiecarui an scolar, pt ca sa obtina niste salarii decente. De asemenea acesti profesori trebuie sa treaca un examen de definitivat, corect sustinut. Altfel nu sunt profesori, iar elevii lor vor fi niste mediocri, inutili pt o societate care vrea sa avanseze.
Referitor la parerea dlui presedinte despre profi: ce poti sa-i ceri unui absolvent al scolii de marina comerciala? Atata il duce mintea, se crede si acum in campanie electorala. Chiar daca il simpatizez, am o intrebare pt dsul: din sa traiti bine vrea sa jungem la sa traiti si atat.
March
QUOTE (bunicu'Gilbert @ 29 Nov 2005, 04:38 PM)
... ce poti sa-i ceri unui absolvent al scolii de marina comerciala?

Adica daca ar fi fost de exemplu electronist ar fi fost mai bun ? blink.gif Sa fim seriosi cu argumente de genul asta !
Alixanther
Mai, voi nu v-ati dat inca seama... Lozinca "sa traiti bine" era, de fapt, un raspuns. De unde lipseste o virgula: Sa traiti, bine!
March
In seara asta , la 20:15 va fi invitatul lui Turcescu la emisiunea 100% de pe RealitateaTV !
abis
Cateva cuvinte despre cultura anti-Basescu:

QUOTE
Dezvaluirile lui Mugur Ciuvica si lucratura lui Miron Mitrea, data in vileag de mass-media, sint doar ultimele doua lectii predate opiniei publice dintr-un manual al carui continut sporeste de la luna la luna si care ne invata cum sa il detestam pe seful statului.
cociuba
''cultura anti-basescu'' cred ca e cam mult spus... wink.gif e normal ca sa se incerce atacuri, pana la urma daca analizam si basescu face la fel doar ca el ataca proprii oamenii... ohyeah.gif
March
Cociuba,
Chiar ma intrebam unde ai disparut ! Pentru ca erai foarte activ la subiectul asta biggrin.gif
March
Basescu ii trimite la plimbare pe secui

Presedintele Traian Basescu a declarat ieri ca incercarea de a face o paralela intre solutiile propuse de Romania pentru regiunea Kosovo si situatia tinu-tului secuiesc din tara noastra reprezinta "un abuz politic". "Punctul meu de vedere este ca incercarea de speculare a solutiilor propuse de Romania pentru Kosovo si poate pentru Transnistria pe teritoriul Romaniei face parte din abuzurile politice. Iar pe dl. Csapo Joszef il invit, pentru a doua oara in decurs de doua saptamani, sa citeasca cu mare atentie Constitutia Romaniei si legislatia Romaniei", a declarat Basescu. Acum doua zile, Csapo Joszef, care este unul din liderii Consiliului National Secuiesc, i-a cerut lui Basescu sa organizeze o dezbatere cu participare internationala in care sa se discute posibilitatea ca in tinu-tul secuiesc sa se aplice solutiile propuse chiar de Romania pentru Kosovo
("Adevarul")
March
PRESA INTERNAŢIONALĂ: Despre vizita Condoleezei Rice şi bazele SUA din Romānia

Presa internaţională remarcă la unison faptul că relaţiile dintre Romānia şi Statele Unite au atins un grad de dezvoltare fără precedent īn istoria celor două naţiuni. Momentul vizitei Secretarului de Stat şi a prezentării noului ambasador american la Bucureşti denotă importanţa pe care o acordă Pentagonul noilor baze de la Marea Neagră, pe măsură ce axa Bucureşti-Washington devine realitate politică.
BUCHAREST DAILY NEWS *Cotidianul ''Bucharest Daily News'' citează opinia analistului politic de la Realitatea TV, Stelian Tănase, conform căreia ''sosirea noului ambasador al Statelor Unite la Bucureşti cu doar o zi īnaintea vizitei Secretarului de Stat Condoleeza Rice arată că relaţiile dintre Romānia şi Statele Unite au atins un nivel īnalt de sofisticare''. Tănase mai consideră că trimiterea lui Nicholas Taubman īn preziua semnării acordului de instalare a bazelor militare la Marea Neagră cu Doamna Rice semnalează importanţa acordată de Washington acestei zone geo-strategice, care necesită prezenţa a doi diplomaţi americani. ''Relaţiile cu Statele Unite s-au dezvoltat foarte repede, iar cānd preşedintele Băsescu vorbea de o axă Bucureşti-Washington, mulţi au rās de această idee. A devenit īnsă clar că axa este un concept politic perfect viabil'', conchide ''Daily News''.
CNN ON LINE *Semnarea tratatului de acces militar american la Marea Neagră reprezintă un pas esenţial īn consolidarea parteneriatului dintre Romānia şi Statele Unite, se spune īn ediţia CNN on line. Deşi scurtă, vizita la Bucureşti este considerată extrem de importantă de către Departamentul de Stat, care a inclus-o īntre opririle doamnei Condoleeza Rice la Berlin şi Bruxelles''. STARS & STRIPES, D.C.
* Cotidianul ''Stars & Stripes'', editat la Washington de către Pentagon, scrie că fosta ţară comunistă din estul Europei va deveni locaţia principală de antrenament, pre- poziţionare a echipamentului şi desfăşurare aeropurtată a trupelor americane, īn cazul unor conflicte īn Orientul Mijlociu. ''Bazele, care vor fi denumite ''locaţii de folosinţă comună'' de către cele două naţiuni īn tratat, vor fi operaţionale pānă īn vara anului 2007 şi vor fi amplasate lāngă localităţile Babadag, Smārdan, Cincu şi Mihail Kogălniceanu. Totodată, comandanţii americani vor examina zonele cu infrastructură şi condiţii de securitate potrivite construirii cartierului general american'', īncheie ''Stars & Stripes'', care deţine o copie nesemnată a tratatului
. ("Realitatea")

nefertiti-old
Presupun ca ar trebui sa avem macar un orgasm din cauza asta. hmm.gif
March
Pai nu l-ai avut deja ?! laugh.gif
Michelle
ar putea s-o numeasca axa Washington-Babadag!
rofl.gif
nefertiti-old
Poate ne scapa americanezii si de aviara din zona! ohyeah.gif
nefertiti-old
ABC News confirma existenta inchisorilor CIA in Europa de Est

Doua inchisori secrete ale CIA au functionat in Europa de Est pana luna trecuta, cand au fost inchise in urma raportului Human Rights Watch care mentiona existenta lor in Polonia si Romania, relateaza ABC News. Ofiteri CIA au dezvaluit
March
Noi romanii de multe ori obisnuim sa ne scarpinam mai mult decat trebuie! tongue.gif In loc sa se ocupe de tigania din ograda noastra si sa voteze sutele de proiecte de legi ce zac in mapele lor, parlamentarii au propus infiintarea unei comisii care sa cerceteze zborurile avioanelor CIA ! rolleyes.gif
Cucu Mucu
QUOTE (nefertiti @ 6 Dec 2005, 12:40 PM)
Poate ne scapa americanezii si de aviara din zona! ohyeah.gif

Ca de o parte din curve or sa ne scape sigur. Sa vedeti densitate de bordeluri lāngă localităţile Babadag, Smārdan, Cincu şi Mihail Kogălniceanu. Hmmm, poate ca ar trebui sa postez asta si la "Idei de afaceri" laugh.gif
alfa
QUOTE
Noi romanii de multe ori obisnuim sa ne scarpinam mai mult decat trebuie! tongue.gif In loc sa se ocupe de tigania din ograda noastra si sa voteze sutele de proiecte de legi ce zac in mapele lor, parlamentarii au propus infiintarea unei comisii care sa cerceteze zborurile avioanelor CIA ! rolleyes.gif


March nu ratezi nici o postare in care americanii apar prost. smile.gif Asa e, ce conteaza daca pe teritoriul nostru sunt torturati oameni? Cu asta sa ne batem noi capul? rofl.gif
P.S. : Comisia aia e la misto pentru imagine...nu va cerceta nimic stai linistit, cum iti poti imagina ca vom strica noi alianta strategica pentru atata lucru.... laugh.gif

P.S. 2: Se pare ca CIA e suparata rau pe administratia Bush....s-ar putea sa mai apara si alte scandaluri. Cu ocazia asta mai aflam si noi ce se intampla, altfel n-am avea nici o sansa....
March
QUOTE (alfa @ 6 Dec 2005, 07:53 PM)

March nu ratezi nici o postare in care americanii apar prost. smile.gif Asa e, ce conteaza daca pe teritoriul nostru sunt torturati oameni? Cu asta sa ne batem noi capul? rofl.gif

Daca dai niste link-uri unde sa citim dovezile , inseamna ca nu bati campii !! tongue.gif Ma refer strict la Romania !
alfa
March

QUOTE
Daca dai niste link-uri unde sa citim dovezile , inseamna ca nu bati campii !! tongue.gif Ma refer strict la Romania !


Ti-a dat nefertiti unul, uite-l mai sus. Sunt declaratii ale ofiterilor CIA care iti place sau nu, i-o coc lui Bush. smile.gif Nu e bine sa superi serviciile secrete pentru ca afla lumea despre ce e vorba...smile.gif
Ia sa vedem ce scrie acolo...
QUOTE
Doua inchisori secrete ale CIA au functionat in Europa de Est pana luna trecuta, cand au fost inchise in urma raportului Human Rights Watch care mentiona existenta lor in Polonia si ROMANIA, relateaza ABC News.

Ofiteri CIA au dezvaluit canalului ABC, in conditii de confidentialitate, ca Statele Unite au reusit la timp sa scoata toti suspectii din Europa inaintea vizitei Secretarului de Stat Condoleezza Rice. Sursele CIA spun ca 11 suspecti importanti ai al Qaeda au fost mutati intr-o noua baza CIA in desertul Africii de Nord.

Toi suspectii, in afara unuia, au fost supusi "tehnicilor imbunatatite de interogare." Indirect, Condoleezza Rice a recunoscut modalitatile speciale de a trata anumiti teroristi intr-un discurs inaintea imbarcarii spre Europa. " Teroristii secolului 21 nu se incadreaza intr-un sistem traditional de judecata. Trebuie sa ne adaptam."

CIa a operat o flota de jet-uri pentru a transporta suspecti Al-Qaeda din Afganistan si Orientul Mijlociu in tari ca Polonia si ROMANIA, potrivit raportului Human Rights Watch
alfa
Sa comentam putin:
1. Ce inseamna `tehnici imbunatatite de interogare`? smile.gif
2. Cum comentezi declaratia
QUOTE
Teroristii secolului 21 nu se incadreaza intr-un sistem traditional de judecata.
I-auzi dar in ce sistem? Al torturii? Al lipsei prezumtiei de nevinovatie? Al cui? Al CIA?

Adica tu ce contesti, dreptul meu de a fi informat, daca pe teritoriul tarii sunt sau nu oameni care nu beneficiaza de sistemul traditional de judecata, sistem pentru care indirect prin votul meu mi-am dat acordul poate? De ce te deranjeaza comisia aia...care oricum n-o sa-si faca treaba asa cum spuneam.... smile.gif
March
Ofiteri CIA au dezvaluit canalului ABC, in conditii de confidentialitate...

In romaneste e o expresie : "rahat cu perje" ! tongue.gif
nefertiti-old
Auzi, March, stiu mai bine cum se traduce aia romaneste. Nu e rahat cu perje, ci inseamna ca un ofiter a acceptat sa ciripeasca la presa, cu conditia sa nu i se dezvaluie identitatea. Asa se face si la noi, cand ai o sursa care iti sopteste ceva si nu poti sa ii publici numele. Nu mai fi naiv. wink.gif
alfa
March de ce nu spui nimic despre declaratia faimoasei Rice...sau si aia e tot `rahat cu perje` ? rofl.gif
March
Si ce-a spus ma rog madam Rice ? Ca in Romania au exista lucuri de detentie unde au fost torturati teroristi ?
Leonardo
Aici declaratia Doamnei Rice: http://www.hotnews.ro/articol_38362-Rice-m...ro-american.htm
March
QUOTE (nefertiti @ 6 Dec 2005, 09:37 PM)
Auzi, March, stiu mai bine cum se traduce aia romaneste. Nu e rahat cu perje, ci inseamna ca un ofiter a acceptat sa ciripeasca la presa, cu conditia sa nu i se dezvaluie identitatea. Asa se face si la noi, cand ai o sursa care iti sopteste ceva si nu poti sa ii publici numele. Nu mai fi naiv. wink.gif

Bine tot asa ramane. Dar acum cu un cuvant americanesc : baloney !
nefertiti-old
Oare cat de tampiti ne crede aceasta Elena Udrea a lui Bush, de ne tot aminteste basmul ala cu curcubeul? Penibilismele astea pe mine ma nervozeaza.

edit: March, tie ti se potriveste de minune sloganul ala faimos: Dormi linistit, FNI lucreaza pentru tine! spoton.gif
March
Te cam racaie inteligenta ei, ai ?!
Cucu Mucu
Io cred ca atunci cand un ofiter al unor servicii secrete face dezvaluiri presei nu face decat sa dezinformeze. Ce inseamna protectia anonimatului cand e vorba de "ochiu' si timpanu'"? Hai sa fim seriosi, definitia lui March e cea mai aproape de adevar.
Mparerea mea!
alfa
Leonardo nu e aia declaratia la care se referea articolul din link-ul lui nefertiti. Dar si aici avem chestii interesante daca citim cu atentie:

QUOTE
Rice a refuzat sa mai dea explicatii pe tema subiectului centrelor de detentie ale CIA in Europa, dar a amintit ca SUA va face tot ce este posibil, in limite legale, de a lupta impotriva terorsimului.


Ungureanu a avut grija sa spuna anterior ca nu intentioneaza sa ceara explicatii...oricum stie si cum ar putea sa deranjeze alianta strategica?..smile.gif A lasat presa sa intrebe...Oare de ce a refuzat Rice? In schimb ce ne spune? Ne spune ca va face tot ce e posibil sa lupte in limite legale impotriva terorismului. Si acum ia uite cum se leaga totul...sa vedem `limitele legale`:
QUOTE
Teroristii secolului 21 nu se incadreaza intr-un sistem traditional de judecata.

Cam asa sunt intelese limitele legale, legea o fac metodele de tortura ale CIA ( tehnici imbunatatite de interogare smile.gif ) inclusiv in inchisori secrete din Romania... smile.gif
March
QUOTE (alfa @ 6 Dec 2005, 10:11 PM)

Cam asa sunt intelese limitele legale, legea o fac metodele de tortura ale CIA inclusiv in inchisori secrete din Romania... smile.gif

Esti pe lista de plata a cuiva , cand insisti pe asemenea alegatii ?! blink.gif
Michelle
si ce mult te doare sufletul pe tine de teroristii aia torturati in inchisori secrete de-aici sau de aiurea!! rolleyes.gif
nefertiti-old
QUOTE (mariusc2 @ 6 Dec 2005, 09:05 PM)
Io cred ca atunci cand un ofiter al unor servicii secrete face dezvaluiri presei nu face decat sa dezinformeze. Ce inseamna protectia anonimatului cand e vorba de "ochiu' si timpanu'"? Hai sa fim seriosi, definitia lui March e cea mai aproape de adevar.
Mparerea mea!

Mey, nu e o regula. Se intampla de atatea ori ca un angajat al statului, de la un minister, de exemplu, sa ii spuna unui ziarist: ok, iti dau declaratia, poti sa ma citezi, dar fara nume. Ata ete, se practica.

Acu', sigur, fiind vorba de actuala governare, avem retineri. E de bon ton, ce-i drept.
De teroristi torturati mie mi se rupe. De ce imi pasa e ca Base si ai lui dau mana cu dracu' si o sa ne bage in rahat. Sa dea Domnu' sa ma insel. Iar pe americani nu ii inghit, oricat i-ar pupa in fund March si altii. tongue.gif
alfa
Cred ca inteleg ce vreti sa spuneti...
March scuza-ma nu stiu de ce am impresia ca tocmai tu esti asa ceva...:
1.Nu-i apreciez deloc pe teroristi, nu pot accepta sa fie omorati cu cruzime oameni nevinovati. Accept doar atacarea unor trupe inarmate de ocupatie. Nu-i simpatizez deloc pe arabi...dimpotriva sistemul lor mi se pare din multe puncte de vedere absurd.
2. Nu simpatizez deloc cu PRM-ul nici nu sunt nationalist.
3. Nu sunt de acord cu integrarerea Romaniei in U.E. si am tot spus ce mi se pare mie in neregula cu uniunea. Nu sunt un simpatizant nici al europenilor.
4. Cu rusii am si mai putine afinitati sunt vinovati crunt pentru dezastrul istoric al Romaniei din secolul trecut.
Adica spune-mi si mie pe lista cui as putea fi? Sa fie clar: NU-MI PLAC LUCRURILE NEGRE CUSUTE CU ATA ALBA...si aici cu asa ceva avem de a face...
In schimb tocmai aceasta reactie si modul clar proamerican in care postezi continuu ma face sa ma intreb daca nu cumva tu esti asa ceva...
Spune pe lista cui as putea fi, urmarind ce am postat eu pana acum ..sau asta e o tactica a celor care sunt cu adevarat pe o lista?
Tu nu vezi ca aici sunteti pe grupe si ca eu nu fac parte din niciuna, chiar n-am prea postat pe la politica...Abis,Leonardo etc sunt proeuropa tu, talusa etc proamericani etc. Eu nu fac parte din nici o tabara dar cand am o opinie nu ezit sa mi-o spun...si nu voi ezita... ohyeah.gif
Michelle

QUOTE
si ce mult te doare sufletul pe tine de teroristii aia torturati in inchisori secrete de-aici sau de aiurea!!


Michelle nu e vorba de suflet aici...ci de adevar, aduceam niste argumente...Va deranjeaza adevarul? N-ar trebui spus? DE CE OARE? Reactiile voastre mi se par suspecte n-aveti argumente in schimb insinuati ca eu as fi pe lista cuiva. PE LISTA CUI.?..
SORIN
QUOTE (nefertiti @ 6 Dec 2005, 09:26 PM)
De ce imi pasa e ca Base si ai lui dau mana cu dracu' si o sa ne bage in rahat. Sa dea Domnu' sa ma insel. Iar pe americani nu ii inghit, oricat i-ar pupa in fund March si altii. tongue.gif

Tara e de mult inecata de rahat Nefe.....nu are legatura cu Marinaru sad.gif

In legatura cu Americanii ai dreptate....Rusii sint mai buni ohyeah.gif

Sorin.

ps. ai fost in America sau.....................
alfa
Eu insist cu alegatii March? E un scandal international se pune chiar problema intarzierii aderarii la U.E. din cauza asta sunt rapoarte internationale, sunt scandaluri mereu cu fotografii si dovezi despre tratamentul unor prizonieri in Irak, cu persoane dezbracate , supuse socurilor electrice etc..si voi spuneti ca eu insist. PE CE LUME TRAITI FRATILOR?
V-am prins...ceva nu e in regula cu voi...mai ales cu cei care sar in sus cand nu le convine cate ceva si care sunt nelipsiti de la anumite subiecte...cum apare ceva antiamerican...cum hop si ei... ohyeah.gif
P.S. : O sa mai trec pe la politica a inceput sa-mi placa... ohyeah.gif
alfa
SORIN

QUOTE
In legatura cu Americanii ai dreptate....Rusii sint mai buni ohyeah.gif


Aveti argumente sau postati la deruta? Asta e strategie...cine nu e cu americanii e cu rusii... Vax! Evident ca NIMENI nu poate fi cu rusii. Nutz, nutz....sa vedem argumentele nu deruta...bai ce strategii p-aici...nici nu ma asteptam...ia sa vedem noi cine cu cine pe la politica... ohyeah.gif
nefertiti-old
Daaa, asta cu cine nu e pro-american e pro-rus e inca una din prejudecatile de care unii nu se pot scutura. Cand or incepe atentatele si la noi, o sa se trezeasca si yes-menii lui Basescu. Da' va fi prea tarziu.
SORIN
QUOTE (alfa @ 6 Dec 2005, 09:54 PM)
SORIN

QUOTE
In legatura cu Americanii ai dreptate....Rusii sint mai buni ohyeah.gif


Aveti argumente sau postati la deruta? Asta e strategie...cine nu e cu americanii e cu rusii... Vax! Evident ca NIMENI nu poate fi cu rusii. Nutz, nutz....sa vedem argumentele nu deruta...bai ce strategii p-aici...nici nu ma asteptam...ia sa vedem noi cine cu cine pe la politica... ohyeah.gif

Coane...de mine inca nu te-ai luat....dar se pare ca te cam mananca mwah1.gif

Sorin.

ps. te cheama cumva Nefertiti??
nefertiti-old
SORIN, fa-mi placerea de a ma ignora, la fel cum fac eu cu tine. wink.gif
alfa
Nu e prejudecata. Ori e deruta, ori nu au argumente si fac apel la sabloane care nu tin. Adica nu ai voie sa ai o opinie nuantata? Trebuie neaparat sa fi anti-american pentru a vedea ca treaba cu inchisorile e reala? Sau sa fii in vreo tabara?
Gata i-am batut nu mai spun nimic! tongue.gif

23.gif
alfa
SORIN

QUOTE
Coane...de mine inca nu te-ai luat....dar se pare ca te cam mananca mwah1.gif

Sorin.

ps. te cheama cumva Nefertiti??


mwah1.gif
Vorbeam despre argument coane, nu trebuie sa fiu nefertiti....Te deranjeaza? mwah1.gif

Nu ma mananca....dar daca ti se pare nu ma deranjeaza... ohyeah.gif
SORIN
Te ignor de la primele randuri scrise de tine Nefe......dar atat timp cat asterni public niste idei nebazate sau bazate pe nimic, sa nu te astepti sa ramana fara reply.....si ti-am mai spus.....nimic personal! ohyeah.gif

Acum on.....de cateori ai fost in America?? Sa vezi si tu putin de ce prefera Basescu americanii si nu alti care doar isi bat joc de tara ( frantuzii ca exemplu )!!

Sorin.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.