Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Traian Basescu, Presedintele Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242
axel
QUOTE (March @ 23 Apr 2007, 10:08 AM)
QUOTE (axel @ 23 Apr 2007, 01:53 AM)
Apropos, ca nu-s asa bine informat. In afara de SOV si Patriciu, care mai simpte ca base ii impinge incet-incet inspre parnaie?

Ti-am spus ca bazaii pe aici si n-ai habar de situatie ! Pentru ca esti departe de tara te informez ca "Realitatea tv" care ii cam trage cate " o limba " ici-colo lui Basescu ( unu' "Maculici isi asezase masa in Piata Universitatii si mobiliza mascat oamenii la miting !) si ziarul "Cotidianul" care-i face "bezele" "Suspendatului" ( vezi si interviu fluviu publicat cu el ) apartin "mogulului" Sorin Ovidiu Vantu !! tongue.gif Asa ca pe SOV il impinge spre scapare !

Cine stie, o fi sperand ca basescu ia o spaga "in natura". Adica sticla favorabila.
cocosel
Unchiasule iata si un ziar care spicuieste pe larg despre asta...

Înainte de a se răzgândi în privința demisiei sale, Traian Băsescu a avut și el vineri la Cotroceni o întânire cu câțiva "formatori de opinie", așa cum i-a descris staff-ul său pe jurnaliștii și editorialiștii invitați de președinte la o discuție informală. Este vorba despre Andreea Pora și Sabina Fati (șeful Departamentului Eveniment România Liberă, respectiv editorialist la aceeași publicație), Gelu Trandafir (membru al Consiliului Național al Audiovizualului la propunerea Președinției și editorialist la aceeași România Liberă), Ioana Lupea (editorialist Evenimentul zilei), Cătălin Avramescu (editorialist Cotidianul) și Andrei Gheorghe (realizator Realitatea TV). Șeful statului i-ar fi informat pe aceștia despre intenția de a nu mai demisiona, pusă pe seama faptului că adversarii săi politici plănuiesc să-i interzică să mai candideze, dar și despre strategia sa de acum înainte. Întâlnirea a fost confirmată de Andrei Gheorghe, în emisiunea sa de vineri seara de la Realitatea TV.
Jurnalul National-articol Oana Stancu... rofl.gif
gio19ro
QUOTE (cocosel @ 23 Apr 2007, 12:39 PM)
Unchiasule iata si un ziar care spicuieste pe larg despre asta...

rofl.gif

Bine nepoate, insa unde-i poanta? Sa rad si eu.

Aaaa, stai asa .... Basescu Presedinte, Basescu Presedinte .... woot_jump.gif
March
Pai cine il tot tamaiaza pe la toate sourile politice pe Basescu fara nerusinare ? Nu cumva aia de mai sus ?!? devil.gif

Si sa vedeti ce-o sa mai "infiereze" ei in zilele urmatoare " oligarhii si mafia" . A altora bine-nteles nu a celor pe care-i sustin !
gio19ro
QUOTE (March @ 23 Apr 2007, 12:44 PM)
Pai cine il tot tamaiaza pe la toate sourile politice pe Basescu fara nerusinare ? Nu cumva aia de mai sus ?!?

Ihi, Sf. Gheorghe si Sf. Sisoe ohyeah.gif
March
QUOTE (gio19ro @ 23 Apr 2007, 01:45 PM)
QUOTE (March @ 23 Apr 2007, 12:44 PM)
Pai cine il tot tamaiaza pe la toate sourile politice pe Basescu fara nerusinare ? Nu cumva aia de mai sus ?!?

Ihi, Sf. Gheorghe si Sf. Sisoe ohyeah.gif

Mai io discut numai cu Gio avocatul ! Nu cu cel care se joaca cu trenulete ! rofl.gif
gio19ro
QUOTE (March @ 23 Apr 2007, 12:47 PM)
Ihi, Sf. Gheorghe si Sf. Sisoe ohyeah.gif [/QUOTE]
Mai io discut numai cu Gio avocatul ! Nu cu cel care se joaca cu trenulete ! rofl.gif

Cu vaporasele, nu cu trenuletele.

Vaporas----^ Vapor -----^Flota.... ohyeah.gif
cocosel
Auzi aci..

Nica a arătat, conform Mediafax, că Vasile Blaga, prin intermediul șefului Poliției, Dan Fătuloiu și a prim-adjunctului SRI Florian Coldea, a transmis ordine scrise către inspectoratele județene de poliție și către direcțiile județene de informații ale SRI din întreaga țară, prin care s-a cerut dispunerea de măsuri de verificare a tuturor hotărârilor judecătorești date de instanțe în perioada 2002-2007. În sprijinul afirmațiilor sale, vicepreședintele PSD a prezentat două adrese prin care erau solicitate astfel de verificări, adăugând că adrese similare au fost trimise de toate secțiile județene ale SRI și de inspectoratele de poliție din întreaga țară către tribunalele județene sau curțile de apel. Nica i-a cerut premierului Tăriceanu să dispună miniștrilor de Interne și de Justiție să investigheze modul în care au fost finalizate aceste solicitări adresate celor trei de Băsescu în februarie, urmând ca verificările să fie dispuse din luna martie și să stabilească persoanele care au beneficiat de concluziile acestora.

Imixtiunea asta nu-i decat pentru unii.... rofl.gif Maretul marinar isi trimitea matelotii sa curete puntea dar in curtea sa nu baga un ochi... rofl.gif rofl.gif
gio19ro
QUOTE (cocosel @ 23 Apr 2007, 12:56 PM)
Auzi aci..

[i]Nica a arătat,

Nepoate, old news. Am postat-o de ieri pe forum. E de bine. Pt Traiaaaaaann Basescuuuuu spoton.gif
March
QUOTE (gio19ro @ 23 Apr 2007, 02:00 PM)
QUOTE (cocosel @ 23 Apr 2007, 12:56 PM)
Auzi aci..

[i]Nica a arătat,

Nepoate, old news. Am postat-o de ieri pe forum. E de bine. Pt Traiaaaaaann Basescuuuuu spoton.gif

Pai politia politica pentru el e de bine ! devil.gif
gio19ro
QUOTE (March @ 23 Apr 2007, 01:04 PM)
[Pai politia politica pentru el e de bine !

March, ai ... aaaa....masina de scris automata? Ori trebuie sa aduc de acasa? De restul nu te intreb ca stiu de pe surse ca ai. cool.gif
Uncle Sam
QUOTE (cocosel @ 23 Apr 2007, 12:39 PM)
Șeful statului i-ar fi informat pe aceștia despre intenția de a nu mai demisiona,

Aha, deci a chemat niste oameni ai presei sa ii informeze, nu sa le ceara parerea, asa cum ai zis tu:
QUOTE
...si l-a luat consilier pe marele Andrei Gheorghe...
cocosel
QUOTE
Aha, deci a chemat niste oameni ai presei sa ii informeze, nu sa le ceara parerea, asa cum ai zis tu

Tu poti sa o interpretezi cum doresti....sunt multumit doar cu ideea de Gheorghe alaturi de Basescu..cine se asemeana se aduna... rofl.gif cum se face ca erau doar 6 si doar de la publicatiile de casa???...e hai sa vedem de ce erau 6 (o fi lojile de vina) rofl.gif de ce nu 7,10... rofl.gif Nu te obosi sa raspunzi nu mai conteaza acum...

Atentie la urmatoarele mutari PSD...vezi biletele,adrese,cartele si alte cele...nu-l vad bine pa Capitan..nu-l vad bine deloc. thumb_yello.gif
Uncle Sam
QUOTE (cocosel @ 23 Apr 2007, 12:56 PM)
Nica a arătat, conform Mediafax, că Vasile Blaga, prin intermediul șefului Poliției, Dan Fătuloiu și a prim-adjunctului SRI Florian Coldea, a transmis ordine scrise către

Ei, nu mai e nevoie sa spui si ca imediat SRI a aratat ca acel fax este un fals grosolan, stampila nefiind a SRI-ului.
dar ce spune PSD probabil ca e credibil, ei au diovedit intodeauna ca sunt un partid responsabil si care duce o lupta corecta. Nu?
Pe de alta parte, eu unul recunosc ca as fi preferat sa stiu ca e adevarat, ca institutiile abilitate sa culeaga informatii o fac si ca puterile statului sunt separate dar asta nu inseamna ca sunt de capul lor. A "verifica" , atunci cand sunt tot felul de suspiciuni sau apar acuze in presa...e ceva ce pe mine nu ma deranjeaza
The Dude
QUOTE (cocosel @ 23 Apr 2007, 01:24 PM)
Atentie la urmatoarele mutari PSD...

Atacul se va declansa cel mai probabil Miercuri sau Joi..si va fi unul conjugat.
Apropo, toate loviturile sunt permise, iar PSD nu sta deloc bine la capitolul onoare, asa ca ouale presedintelui sunt in mare pericol.
Vai de saraca Elena din Troia.... rofl.gif
cocosel
QUOTE
Ei, nu mai e nevoie sa spui si ca imediat SRI a aratat ca acel fax este un fals grosolan, stampila nefiind a SRI-ului.
dar ce spune PSD probabil ca e credibil, ei au diovedit intodeauna ca sunt un partid responsabil si care duce o lupta corecta. Nu?

Sa-ti spun ceva un asemenea atac la adresa Sri se soldeaza cu urmari...si nimeni nu face acuzatii fara hartiute...incet nu te arunca...vor urma iara dezvaluiri destul de interesante...asta daca Basescu nu se hotareste sa isi de-a demisia in final. rofl.gif

QUOTE
A "verifica" , atunci cand sunt tot felul de suspiciuni sau apar acuze in presa...e ceva ce pe mine nu ma deranjeaza

Ar trebui sa te deranjeze..iti spun ceva oricum aceste verificari se fac indiferent de ce spune presa..problema ii alta daca se merge pana la a te folosi de aceste informatii in scopul de a santaja.Ori la noi lucrul acesta il fac multi..si printre ei deocamdata singurul dovedit este baiatul lui Base...colonelul. smile.gif
thumb_yello.gif
Uncle Sam
QUOTE (cocosel @ 23 Apr 2007, 01:24 PM)

Tu poti sa o interpretezi cum doresti....

Nu am ce sa interpretez. Ai zis ca Basescu si l-a luat consilier pe Gheorghe. Ti-am cerut sa arati udne scrie asta. Nu ai reusit. Ai adus argument un mesaj in care rezulta ca de fapt Basescu i-a informat pe ziaristi, printre care si Gheorghe. Nu invers. Ai intors-o ca de fiecare data cand esti prins cu miniuna.
Deci, repet intrebarea:
Cand l-a consiliat Gheorghe pe Basescu?
Sau vrei sa repet toate trei intrebarile la care am demonstrat ca ai mintit?
Si ca sa iti dau si un punct de care sa te legi ca sa poti deturna mesajul, asa cum faci cand esti prins cu rata in gura: daca s-ar consilia cu ziaristi, cu diverse persoane nu m-ar deranja deloc, din contra, ar arata ca e total neadevarata imaginea de tiran care nu se sfatuieste cu nimeni, nu tine cont de parerea nimanui
cocosel
QUOTE
Deci, repet intrebarea:
Cand l-a consiliat Gheorghe pe Basescu?

Cand nu ai argumente incepi cu minciunele...uitasem ca tie trebuie sa-ti explic incet..pai in ziua aia la consiliat nu am spus ca va fi consilierul lui Base..doar nu sa dus sa joace sarba pe acolo...
Ti-am mai spus esti tare naiv... rofl.gif
Ziarele ti-au confirmat ca a fost acolo..ei io iti spun ca l-a consiliat vrei sa ma crezi bine nu sanatate si sa traiti bine!!!!

ps: io am pus o intrebare adresata voua..iara in context faceam referire la intalnire... thumb_yello.gif
Uncle Sam
QUOTE (cocosel @ 23 Apr 2007, 01:32 PM)
...vor urma iara dezvaluiri destul de interesante...asta daca Basescu nu se hotareste sa isi de-a demisia in final. rofl.gif

Si daca isi da demisia nu mai urmeaza dezvaluiri? Interesant. O confirmare de la un asa adverasr ca lupta contra lui Basescu nu este principiala (amestecul sri bla bla bla ) ci e manata doar de interese. Pai asta spunem si noi de atata vreme.
Nu am nevoie sa imi scoata abuzurile sri doar ca sa scape de base apoi sa se instaureze "linistea". Sa imi scoata abuzurile sri si nu numai sri, ci indiferent cine le comite. Naiv, nu?
Uncle Sam
QUOTE (cocosel @ 23 Apr 2007, 01:37 PM)
Cand nu ai argumente incepi cu minciunele...

Nope. Eu nu aveam cum sa spun minciunele ca eu nu am afirmat nimic. Tu ai afirmat si eu te-am luat la intrebari. Repet. Ai sugerat ca Basescu a fost consiliat de Gheorghe inainte sa ia decizia cu demisia. Eu te-am intrebat unde scrie asta. Tu ai venit cu un mesaj unde scrie ca Basescu a invitat niste ziaristi sa ii informeze despre demisie. El sa ii informeze. Chiar tu ai scris cu manuta ta. Nimic altceva de demonstrat
cocosel
QUOTE
Si daca isi da demisia nu mai urmeaza dezvaluiri? Interesant

Am spus asta de la inceput intersele sunt prea mari..multi au de pierdut ,de castigat thumb_yello.gif
Lupta asta a fost si va fi intotdeauna.. doar cei care nu vor sa o vada o pot ignora.Abuzurile sunt scoase atunci cand cineva vrea sa detina intreg controlul..ei asta nu se poate sunt unii care sunt calcati pe bataturi si nu pot accepta sa le fie luat cascavalul.
Sincer daca s-ar putea as dori sa fie lupta atat de deschisa incat sa se afle..si majoritatea sa inteleaga ca in spatele usilor este vorba de multe alte lucruri.Mi-ar place sa cred ca va fi o lupta legala si ca totii cei implicati sa iasa la vedere.Insa nu va fi asa intotdeauna unii castiga necinstit si prin jocuri obscure.Dar exista un adevar de necontestat aceleasi jocuri meschine l-au adus si pe marinar in scaun ...Ehei ehei thumb_yello.gif
Hai ca am fugit la treaba. wink.gif

edit
QUOTE
Tu ai afirmat si eu te-am luat la intrebari. Repet. Ai sugerat ca Basescu a fost consiliat de Gheorghe inainte sa ia decizia cu demisia.

Nu am afirmat am intrebat daca Base si l-a luat consilier pe Gheorghe..E cale lunga de la a afirma la a intreba... wink.gif
Blakut
QUOTE
Si sa vedeti ce-o sa mai "infiereze" ei in zilele urmatoare " oligarhii si mafia" . A altora bine-nteles nu a celor pe care-i sustin !


Nu o sa mai vedem nimic, ca posturile de televiziune apartin opozitiei lui. De aia m-a scarbit presa de la noi, pentru ca se gaseste in slujba platitorului mereu, fie el Base sau altcineva.
Uncle Sam
QUOTE (cocosel @ 23 Apr 2007, 01:55 PM)
Nu am afirmat am intrebat daca Base si l-a luat consilier pe Gheorghe..E cale lunga de la a afirma la a intreba... wink.gif

Nu Cocosel. Nu ai intrebat daca base l-a luat consilier pe Gheorghe ci ai intrebat DE CE l-a luat. Mesajul e clar. Afirmai ca l-a luat consilier si ne intrebai pe noi de ce a facut-o.
Omule, este pentru a nu stiu cata oara ca te intreb, tie chiar iti lipseste capacitatea de a spune, da bai, aici ai dreptate, asa am zis. Chiar si cand iti pun propriul tau mesaj in fata? Extraordinar de interesant, serios. Uite, am sa mai urmaresc,

QUOTE (cocosel @ 21 Apr 2007, 09:20 PM)
Intrebare pentru cei pro Base..de ce si l-a luat consilier pe marele Andrei Gheorghe???Auzi-si ca a stat la taclale cu el inainte sa de-a declaratia de aseara alaturi de Ioana Lupea..si inca cateva de-ale casei... biggrin.gif
cocosel
QUOTE
Nu Cocosel. Nu ai intrebat daca base l-a luat consilier pe Gheorghe ci ai intrebat DE CE l-a luat. Mesajul e clar. Afirmai ca l-a luat consilier si ne intrebai pe noi de ce a facut-o.


UAUUUUUUAAA!!...mai sa fie deci o intrebare ironica inseamna afirmatie...incredibil...Nu incerca meschinari de-astea de doi lei argumenteaza joculete maretului capitan si ale camarilei.. rofl.gif
Nu am transmis nici un mesaj..se pare ca nu am cu cine discuta..o sa ma autosuspend de pe aci ca sa va las sa incepeti campania probasescu..poate asa va reusi sa ramana in scaun. rofl.gif rofl.gif

Hai ne auzim cand ne-om vedea!!! rofl.gif rofl.gif
March
QUOTE (Blakut @ 23 Apr 2007, 03:26 PM)
QUOTE
Si sa vedeti ce-o sa mai "infiereze" ei in zilele urmatoare " oligarhii si mafia" . A altora bine-nteles nu a celor pe care-i sustin !


Nu o sa mai vedem nimic, ca posturile de televiziune apartin opozitiei lui. De aia m-a scarbit presa de la noi, pentru ca se gaseste in slujba platitorului mereu, fie el Base sau altcineva.

Ori traiesti in strainatate ori nu urmaresti cu atentie posturile de tv. De exemplu la "Realitatea Tv" , "fatucile" alea de la "fabrica" invita pe cativa printre care una Pora isi varsa veninul in fiecare zi ! ( deh, n-a fost aprobata ca ambasadoare !). Alte televiziuni N24, B1tv ( unde unu' Moraru il invita pe fostul sef al spionilor Talpes sa-i "lustruiasca" pantofii lui Basescu) , nu mai pomenesc !
March
Cocosel,
Crezi ca merita atatea vorbe "marele analist politic" Gheorghe ?!? tongue.gif
Uncle Sam
QUOTE (cocosel @ 23 Apr 2007, 02:49 PM)
..o sa ma autosuspend de pe aci ca sa va las sa incepeti campania probasescu

Ei, pai e si asta o forma de a abandona un subiect jenant in care iar ai fost prins cu fofarlica
Uncle Sam
QUOTE (March @ 23 Apr 2007, 04:20 PM)
Cocosel,
Crezi ca merita atatea vorbe "marele analist politic" Gheorghe ?!? tongue.gif

Cocosel
Crezi ca merita atatea vorbe doar pentru ca ai mai fost prins odata cu minciunica? Nu merita, deja te stie toata lumea wink.gif
Achernar
In '90 Traianus Imperator s-a intovarasit cu fesenistii lui Ilici. Ulterior a constatat ca ii sunt dusmani si a actionat in consecinta.
In '96 Traianus Imperator s-a intovarasit cu Conventia Democratica (PNT-PNL). Ulterior a constatat ca ii sunt dusmani si a actionat in consecinta.
In '2004 Traianus Imperator s-a intovarasit cu PNL. Ulterior a constatat ca ii sunt dusmani si a actionat in consecinta.


Concluzia : daca Inaltimea Sa va binevoi sa na comunice lista de grupari (politice sau nu) cu care (inca) se mai afla in relatii bune vom putea si noi afla cam cine Ii vor fi dusmani in urmatorii 5-10 ani. Treaba folositoare deoarece astfel va fi posibil sa evitam colaborarea cu dusmanii poporului.

p.s : pedisti, fiti cu ochii-n patru ... nu se stie cand va ajunge Stapanul la concluzia ca unii dintre voi nu ii sunt suficient de fideli ...
March
QUOTE (Uncle Sam @ 23 Apr 2007, 05:39 PM)
QUOTE (March @ 23 Apr 2007, 04:20 PM)
Cocosel,
Crezi ca merita atatea vorbe "marele analist politic" Gheorghe ?!?  tongue.gif

Cocosel
Crezi ca merita atatea vorbe doar pentru ca ai mai fost prins odata cu minciunica? Nu merita, deja te stie toata lumea wink.gif

Ce pretentie poti avea de la un muritor de rand , atat timp cat minte ca un las cel pe care-l adulezi !
Felina
Poate reusesti sa vorbesti la subiect.
Felina
QUOTE (Achernar @ 23 Apr 2007, 02:41 PM)
p.s : pedisti, fiti cu ochii-n patru ... nu se stie cand va ajunge Stapanul la concluzia ca unii dintre voi nu ii sunt suficient de fideli ...

spoton.gif
jet li
Iliescu avand probleme cu mineriada :

http://ro.wikipedia.org/wiki/Mineriada_din_iunie_1990
QUOTE
La orele prânzului minerii au fost urcați în autobuze și transportați la complexul expozițional Romexpo, unde șeful statutului, președintele ales recent Ion Iliescu le-a mulțumit pentru acțiunea lor vitejească prin care au salvat democrația din România. Discursul său a fost întâmpinat cu urale. Imediat după aceasta au fost conduși la trenurile care îi așteptau în Gara de Nord, și transportați în Valea Jiului.
QUOTE
Cotidianul relata pe 26 ianuarie ca in „laboratoarele“ lui Ion Iliescu din Strada Atena 10 se lucreaza deja la actiunea de suspendare a presedintelui Basescu. Fostul presedinte isi punea principalii colaboratori - Antonie Iorgovan, Serban Nicolae si Doru Ioan Taracila - sa lucreze la elaborarea documentului. Surse din conducerea PSD ne declarau atunci ca Iliescu ar fi „insistat“ in saptaminile precedente pentru ca partidul sa demareze actiunea de suspendare.

Juristii lui Iliescu s-au miscat destul de greu. Pentru ca documentul scris de Antonie Iorgovan, in prima lui varianta, era neconvingator, conducerea PSD i-a cerut lui Valer Dorneanu sa elaboreze un alt document.

In fine, „rechizitoriul“ a fost gata pe 6 februarie. El a fost trimis la Parlament, apoi la Curtea Constitutionala. Paralel, Viorel Hrebenciuc - mina dreapta a lui Iliescu a inceput negocierile pentru obtinerea voturilor necesare in Parlament la actiunea de suspendare a lui Basescu


legati cele de mai sus de stirea asta :

http://www.ziarullumina.ro/articole;592;1;...oar-o-luna.html
QUOTE
Între timp, pe lângă scandalul suspendării, președintele PD, Emil Boc, a anunțat ieri că are informații potrivit cărora se pregătește și schimbarea procurorului general al României, precum și a procurorului DNA. El a avertizat că acest lucru ar duce la activarea clauzei de salvgardare pe domeniul justiției. Boc a adăugat că actuala majoritate este una de conjunctură, formată pe interese private și de grup, care acționează în detrimentul interesului public și care vede în cei doi procurori un obstacol care stă în calea săvârșirii unor „treburi murdare“. În final, liderul democraților a avertizat că schimbarea celor doi procurori ar însemna două pierderi importante pentru justiție, dar actuala coaliție PSD-PNL este dispusă să facă orice pentru a înlătura obstacolele care stau în calea eliberării unor persoane de sub urmărire penală.


Intelege cineva ceva din toate astea ? Ce lucruri misterioase si fara sens !
March
Jet li,
Ultimile doua chestii sunt deja "fumate" de public. Acum ne aflam deja in alta etapa !

Cat despre mineriade si Iliescu vezi ca e un topic special.
Felina
Inca o data spun: on topic, pls.
March
ohyeah.gif
abis
QUOTE (March @ 22 Apr 2007, 07:59 PM)
Deci alea aruncate pe piata erau niste minciuni ordinare spuse  de unul care a fost ministru al justitiei ( cu rezulate nule) si se pretinde si mare avocat !

Cand a fost deputatul PRM Marcu Tudor (fratele lui Vadim) ministru al justitiei? Ca el a lansat ideea ca "patrulaterul" s-ar fi inteles in privinta modificarii legii electorale...
abis
QUOTE (cocosel @ 23 Apr 2007, 02:49 PM)
UAUUUUUUAAA!!...mai sa fie deci o intrebare ironica inseamna afirmatie...incredibil...

Cocosel, de ce te droghezi?







Intrebarea de mai sus este una inofensiva si nu transmite niciun mesaj. Asta dupa logica ta.
March
QUOTE (abis @ 23 Apr 2007, 08:24 PM)
QUOTE (March @ 22 Apr 2007, 07:59 PM)
Deci alea aruncate pe piata erau niste minciuni ordinare spuse  de unul care a fost ministru al justitiei ( cu rezulate nule) si se pretinde si mare avocat !

Cand a fost deputatul PRM Marcu Tudor (fratele lui Vadim) ministru al justitiei? Ca el a lansat ideea ca "patrulaterul" s-ar fi inteles in privinta modificarii legii electorale...

Spre informarea ta acesta este Stoica ! Cel care, ca presedinte al PNL , a facut un troc cu PSD in 2000 si a votat guvernul Nastase ! Iar astazi vine si sasaie venin intr-o parte si alta despre asa-zise aliante in parlament ! Cel care, ca ministru al Justitiei, i-a scapat pe Stolojan si Flutur de niste dosare penale ! devil.gif
abis
QUOTE (March @ 23 Apr 2007, 07:48 PM)
Spre informarea ta acesta este Stoica

Mediafax a dat stirea ca la o conferinta de presa Marcu Tudor a anuntat ca "patrulaterul negru" s-a inteles in privinta modificarii legii... A pus Axel un link undeva pe aici...
QUOTE
sasaie venin intr-o parte si alta despre asa-zise aliante in parlament

Aliante ca nu exista, nu.... tongue.gif
QUOTE
i-a scapat pe Stolojan si Flutur de niste dosare penale

A scris in Ziua, nu? smile.gif
March
QUOTE (abis @ 23 Apr 2007, 09:17 PM)
QUOTE (March @ 23 Apr 2007, 07:48 PM)
i-a scapat pe Stolojan si Flutur de niste dosare penale


Nu ! Daca vrei sa fii informat urmareste sourile ! I s-a imputat asta lui Stoica in direct la tv acum cateva momente. Iar el a balmajit un raspuns la asta ! Nici n-avea ce sa spuna mai apasat !

Cauta pe aici unde am spus despre minciunile marsave ( inclusiv aia cu desfiintarea functiei de presedinte) aruncate de Stoica pe ecran chiar in ziua in care il implorau pe Basescu sa nu demisioneze !
abis
QUOTE (March @ 23 Apr 2007, 08:33 PM)
Daca vrei sa fii informat urmareste sourile !

Nu le pot urmari pe toate... Nu stiu cum reusesti tu...
QUOTE
I s-a imputat asta lui Stoica in direct la tv acum cateva momente

Si ce daca? I se poate imputa orice oricui, depinde si cu ce argumente se imputa...
cocosel
QUOTE
Cocosel, de ce te droghezi?
Intrebarea de mai sus este una inofensiva si nu transmite niciun mesaj. Asta dupa logica ta.

Pentru astfel de interpretari moderatia ta lipseste cu desavarsire...te cobori si desi vrei sa pari obiectiv nu poti sa faci nici macar distinctia intre o discutie calma,rationala si cu putin umor.Incepi prin a-ti aseza poze cu maretul la avatar si apoi proclami ca o intrebare de genul acela ar transmite un mesaj.Daca nu ai inteles contextul te rog sa derulezi inapoi si sa citesti cu calm ceea ce am intrebat si in ce mod si nu cred ca am facut referire la persoana,la intimitate si asa mai departe.
De la o intrebare pur politica la una personala iarasi ii o cale incredibil de lunga.Ar trebui sa stii asta.
Nu am intrebat "Andrei Gheorghe de ce il consiliezi pe Basescu???"...stiu ca obicetivitatea e ceva mai grea atunci cand te implici afectiv..dar macar ratiunea sa functioneze in limitele decentei.


M-am autosuspendat pentru ca nu am nevoie de un asemenea gen de discutii in care mare parte din cei implicatii pun prea multa afectiune si nu inteleg decat sa jigneasca.Am crezut ca sunt oamenii cu putin bun-simt m-am inselat nu-i bai nu-i prima oara.Si ma declar invins de partea Pro-Basescu ati castigat bucurati-va..inchinati un pahar in cinstea lui...dar sa nu uitati ceva scaunul acela pe care il aparati mai sta decat pe o coaja de banana..
Pentru o parte insemnata din cei care au intrat in polemica cu mine am cea mai mare consideratiune si respect..si acelora le multumesc ca au putut sa-mi asculte aberatiile si ca le-au interpretat.Pentru ceilalti multa stima si totusi incercati sa fiti mai responsabili ...
Va multumesc!!!..
Ne auzim cand ne-am vedea!!!
thumb_yello.gif
March
Un editorial de citit atat de catre anti cat si de pro-basei !!

Amantul poporului, amanta natiunii

Credeam ca Basescu a atins o limita, dar duminica seara starul aghitprop mi-a dovedit ca in materie de aghitatia i propaganda e fara numar. Basescu a plimbat microfonul singur pe scena ca un star pop care n-a mai avut demult un concert in aer liber. Mai lipsea sa inceapa la un moment dat sa cante racnit, acompaniat de lautarii electronici ragusiti: "Am gresit?! N-am gresit! Am gresit?! N-am gresit! O, ie! Si nu pot negocia, of, viata mea..." Din multime, Elena Gura de Aur vestea a doua venire a lui Basescu.

Vorbeati de ura, stimati basei? De 16 ori a rostit rastit idolul vostru numarul 322, de parca era 666, instigand la ura impotriva parlamentarilor care "au mandat de la oligarhi" deoarece au votat suspendarea lui. Pe de alta parte, s-a asezat in patru labe in fata "poporului", declarand ca e servitorul celui ce-si spune si se recunoaste cu mandrie a fi roman.

"Va iubesc, romani! Va iubesc pe toti!" Numai un ins obsedat de sine insusi pana la patologic poate sa declare zbierand asemenea potenta afectiva. De altfel, intreaga relatie injghebata de Basescu cu multimea are un aer erotic, cu nuante bisexuale. Dupa ce invoca sulita Sf. Gheorghe in lupta cu balaurul si iubirea pentru toti, Basescu se transforma din amantul poporului in amanta natiunii: "Voi simti din timp cand n-o sa ma mai vrei!... Dar acum stiu ca ma vrei!..."



Ii anunt pe baseii care au inceput sa-mi transmita prin p.m. mesaje de amenintare si pline de venin ca sunt calit dupa bata pe care am primit-o de la un miner in adevarata Piata a Universitatii . Si imi rezerv dreptul , ca la timpul potrivit, sa-i afisez pe acesi indivizii ( chiar daca se ascund dupa un nick ) in "piata publica" , ca sa zic asa .
Blakut
QUOTE
Ii anunt pe baseii care au inceput sa-mi transmita prin p.m. mesaje de amenintare si pline de venin ca sunt calit dupa bata pe care am primit-o de la un miner in adevarata Piata a Universitatii . Si imi rezerv dreptul , ca la timpul potrivit, sa-i afisez pe acesi indivizii ( chiar daca se ascund dupa un nick ) in "piata publica" , ca sa zic asa .


Cine sunt ei? Ia, scrie aici, cine te-a amenintat pe PM. Altfel nu te cred.
March
O sa-i dau cand consider io ! Si atunci o sa te invit pe tine special sa-ti spui parerea ... de "neutru" !
Blakut
QUOTE
O sa-i dau cand consider io ! Si atunci o sa te invit sa-ti spui parerea ... de "neutru" !


Riight... Btw, nu sunt chiar neutru. smile.gif Credeam ca se observa asta. laugh.gif
March
N-am facut o gluma cu chestia de mai sus !!
The Dude
QUOTE (March @ 24 Apr 2007, 10:10 AM)
..sunt calit dupa  bata pe care am primit-o de la un miner in adevarata Piata a Universitatii .

Care va sa zica ti-ai furat-o in Piata...
Pe mine nu m-au lasat cetatenii sa ajung, Eram in troleibuzul 96 si ma duceam spre Piata Operei ca de acolo sa iau pulsul centrului pe jos. Cand m-au vazut aia in masina cu plete si cu insigna de golan m-au dat jos si m-au trimis acasa, si bine au facut.

In Piata in zilele alea intai luai doua trei pulane pe cocoase si abia apoi erai intrebat politicos cine esti si care iti sunt opiniile politice.

E trist ca poporul a uitat prea repede manevrele astea cu manifestatia de sustinere, cu contramanifestatiile muncitoresti..
..tot turma de oi, tot masa de manevra a ramas ...
Apropo...unde era Basescu atunci ??? de care parte a baricadei ?? Aud, aud....??

Cica insfarsit i-au gasit pe la Brasov o copie de dosar...n-am surse, se comenteaza doar prin targ thumb_yello.gif
abis
QUOTE (March @ 24 Apr 2007, 10:24 AM)
O sa-i dau cand consider io !

Da un forward la Mihai, daca ai primit asa ceva. Aici nu au ce cauta mesajele private.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.