Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Traian Basescu, Presedintele Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242
Marduk
QUOTE(March @ 7 Feb 2012, 02:49 PM) *
...N-ai auzit ca penalul Solomon candideaza din nou la primaria Craiovei ?

Am auzit, si? o sa-i vedem si pe alti si tot nu o sa se intample nimic cata vreme vor exista aceste cumetrii politice, chiar transpartinice, in Romania

QUOTE(goguta @ 7 Feb 2012, 03:11 PM) *
Ba din punctul asta de vedere e chiar o veste buna pt. corupti....

Moncher, nu-mi aduc aminte sa ne fi tras de bracinari de ma cadorisesti cu apelativul asta de mahalagiu, rogu-te revino-ti si foloseste un limbaj de bun simt. Chiar nu am inteles ce ai vrut sa zici cu raspunsul ala, ca Basescu a fost prost, c-a a fost prost, imoral? c-a fost informator? o fi fost dar te-a afectat cu ceva, direct, n-ai avut paine pe masa, lapte la copii, carne de pasti sau de craciun? nu te-a chemat nimeni sa te puna macar sef de scara la blocul tau? Ce-i reprosezi tu ca cetatean, direct, presedintelui Traian Basescu? cum te-a afectat pe tine regimul lui dictatorial? ti-au luat pasaportul, te-au intors de la granita inapoi in tara cand ai vrut sa pleci, te-a chemat cineva la politie sa dai explicatii pentru ca l-ai facut prost, chior, jigodie etc.? Eu stau si ascult pe unii care-i aduc fel de fel de acuzatii, dar nici unul nu zice nimic despre cat de bine a trait pe vremea cand se traia bine sub dictatorul Basescu, nimeni nu compara viata romanilor din vremea lui Ceausescu cu cea de sub Basescu dar toti il fac dictator pe Basescu mai abitiri decat pe Ceausescu. Tu ca cetatean constientizezi toate astea? sau esti doar un economist, contabil, care vorbeste si se gandeste doar la cifre? Nu ti se pare ca toata ura asta concentrata asupra unui singur om, Basescu este indusa de cineva, de ceva? care stie sa exploateze oamenii.
goguta
QUOTE(Marduk @ 7 Feb 2012, 04:54 PM) *
toata ura asta concentrata asupra unui singur om, Basescu este indusa de cineva, de ceva? care stie sa exploateze oamenii.

Este indusa de el, din 2005-2006 cand a vrut sa-mi sparga si sa-mi fure PNL. Punct.
Consfintita de furia cu care l-a atacat apoi pe tariceanu pentru ca nu i-s iesit manevra.
Restul e poveste.
Si nu m-a afectat numai pe mine, a afectat o tara intreaga fie ca vrei sa recunosti sau nu.
Prin masurile luate de guvernarea LUI a terminat stabilitatea economica a tarii, grav!
E treaba ta ce crezi, si atata timp cat considerati guvernarea Boc ca ceva demn de discutat dati dovada de aceeasi lipsa de coloana vertebrala ca si Boc.
Sau cand va bucurati de activitatea unuia ca Morar la DNA care mananca banii de la buget ANI de zile pentru a solicita 2 ani cu suspendare, atunci nu te plange la mine ca fac catalogari conforme cu realitatea.
March
QUOTE(goguta @ 7 Feb 2012, 07:21 PM) *
Este indusa de el, din 2005-2006 cand a vrut sa-mi sparga si sa-mi fure PNL. Punct.
Consfintita de furia cu care l-a atacat apoi pe tariceanu pentru ca nu i-s iesit manevra.
Restul e poveste.
Si nu m-a afectat numai pe mine, a afectat o tara intreaga fie ca vrei sa recunosti sau nu.
Prin masurile luate de guvernarea LUI a terminat stabilitatea economica a tarii, grav!
E treaba ta ce crezi, si atata timp cat considerati guvernarea Boc ca ceva demn de discutat dati dovada de aceeasi lipsa de coloana vertebrala ca si Boc.
Sau cand va bucurati de activitatea unuia ca Morar la DNA care mananca banii de la buget ANI de zile pentru a solicita 2 ani cu suspendare, atunci nu te plange la mine ca fac catalogari conforme cu realitatea.


Goguta tetio,

Nu te supara . E si el bulversat de demiterea asta a lui Boc, ramanerea pe din afara a madamei Udrea, numirea ca p.m. a unuia care habar n-are de economie, care n-a fost vreo data parlamentar sau primar...
goguta
QUOTE(March @ 7 Feb 2012, 05:25 PM) *
numirea ca p.m. a unuia care habar n-are de economie, care n-a fost vreo data parlamentar sau primar...

Ungureanu stie mult mai multe decat pare, pe mine nu ma bulverseaza numirea lui, ma sperie la modul serios aceasta numire.
Daca Israel incepe bombardeaua cu Iran suntem carne de tun ...
Dar nah, sa speram ca poporul se va dezgheta(la propriu) si nu va ramane asa.
P.S. Cu numirea asta a inchis multe din usile deschise initial de ambasade pentru schimbare, d-asta mi-e mie teama ...
Marduk
QUOTE(goguta @ 7 Feb 2012, 05:21 PM) *
Este indusa de el, din 2005-2006 cand a vrut sa-mi sparga si sa-mi fure PNL. Punct........

Nu era mai bine ca dreapta sa fie unita intr-un singur partid? nu era mai bine ca in cadrul partidului liberal nascut din unirea PNL cu PD, Basescu sa fi fost trecut pe linie moarta? Iar la final o ultima intrebare: tu chiar crezi ca Traian Basescu a facut singur tot ce-a facut? Punct

QUOTE(March @ 7 Feb 2012, 05:25 PM) *
... E si el bulversat de demiterea asta a lui Boc, ...

Nu, sunt mirat de numirea lui Basescu, dar poate ca este mai bine asa, poate ca nu avea rost sa se sacrifice un alt om, poate mai bun ca Ungureanu, pentru o perioada atat de scurta, terna, fara miza politica majora, in afara alegerilor.
abis
QUOTE(abis @ 7 Feb 2012, 02:00 PM) *
O veste buna: mandatul lui Daniel Morar la conducerea DNA a fost prelungit cu sase luni thumb_yello.gif

Sa vedem maine raportul de tara - s-ar putea ca "idiotii" de la Bruxelles iarasi sa-l laude pe "slugoi". Ce stiu ei, nu i-au intrebat pe Pacala si Tandala care e treaba pe aici...

Exact asa se intampla

Slugoii lui Base de la Bruxelles... rolleyes.gif
turbo trabant
QUOTE(goguta @ 7 Feb 2012, 06:32 PM) *
Daca Israel incepe bombardeaua cu Iran suntem carne de tun ...

Crezi ca rrrromania va trimite flota ei de ciori sa participe la razbel? ca aviatie nu mai are.....
goguta
QUOTE(turbo trabant @ 8 Feb 2012, 10:19 AM) *
Crezi ca rrrromania .....

De ce ma intrebi pe mine ce o sa faca tiganii din capul tau?
March
QUOTE(abis @ 7 Feb 2012, 11:57 PM) *
Exact asa se intampla

Slugoii lui Base de la Bruxelles...


Ai inceput sa vorbesti singur ? Esti cumva cumnat cu martzafoiul ? unsure.gif De-l promovezi atata ?! tongue.gif
turbo trabant
QUOTE(goguta @ 8 Feb 2012, 11:22 AM) *
De ce ma intrebi pe mine ce o sa faca tiganii din capul tau?

Oho domnul mai studiati de unde mai provine cuvantul rrrromania. De la nenea Iancu, parol.

http://atdoru.wordpress.com/tag/rrromania/

Cestiuni de cultura generala, amice.
March
QUOTE(turbo trabant @ 8 Feb 2012, 12:19 PM) *
Crezi ca rrrromania va trimite flota ei de ciori sa participe la razbel? ca aviatie nu mai are.....


Nu mai are. Dar daca superpopii trimit un Shahab spre Deveselu ar putea nimeri Bucale ! Asa ca stai vigilent, cu ochii pe cer ! tongue.gif
turbo trabant
QUOTE(March @ 8 Feb 2012, 11:29 AM) *
Nu mai are.

QED. La deveselu momentan e recolta record de lubenite mai vorbim dupa 2015 de alte chestii.

March
QUOTE(turbo trabant @ 8 Feb 2012, 12:31 PM) *
QED. La deveselu momentan e recolta record de lubenite mai vorbim dupa 2015 de alte chestii.


Iranienii stiu ca-i ceva la Deveselu din presa asa ca pot trimite o misila ca nu strica. . Daca n-ai aflat americanii vor folosi intens aeroporturile lui Basea ( M. Kogalniceanu ) in cazul unui atac asupra Iranului. Asa ca stai tot vigilent. Ca tot va apare ceva
turbo trabant
QUOTE(March @ 8 Feb 2012, 11:42 AM) *
Iranienii stiu ca-i ceva la Deveselu din presa asa ca pot trimite o misila ca nu strica. . Daca n-ai aflat americanii vor folosi intens aeroporturile lui Basea ( M. Kogalniceanu ) in cazul unui atac asupra Iranului. Asa ca stai tot vigilent. Ca tot va apare ceva

Nu au nevoie de kogalniceanu, relax.

La deveselu momentan nu sunt decat vreo 72 de virgine pe hartie.
goguta
QUOTE(turbo trabant @ 8 Feb 2012, 10:25 AM) *
Oho domnul mai studiati de unde mai provine cuvantul rrrromania. De la nenea Iancu, parol.

http://atdoru.wordpress.com/tag/rrromania/

Cestiuni de cultura generala, amice.

Nenea Iancu face o gluma fina, pe care tu o iei de buna, fara sa dai atentie cum si cat o foloseste Caragiale, dar nah ... vrabia malai viseaza.
Si nu, "cuvantul rrrromania" vine din neputinta ta de neintelegere pentru ca Nea' Iancu nu-l foloseste acolo in modul abject in care-l folosesti tu.
El fata de tine avea un simt al onoarei si respectului fata de tara. Matale esti doar confuz.
Mai citeste odata si nu o sa gasesti "rrrromania" in acel articol, in acea fraza de pamflet din articol.
turbo trabant
QUOTE(goguta @ 8 Feb 2012, 11:46 AM) *
Mai citeste odata si nu o sa gasesti "rrrromania" in acel articol, in acea fraza de pamflet din articol.

Bibicule mai rar ca tine , te incadrezi perfect in acel pamflet.

"are ferma convingere că pentru Rrromānia"
goguta
QUOTE(turbo trabant @ 8 Feb 2012, 10:48 AM) *
Bibicule mai rar ca tine , te incadrezi perfect in acel pamflet.

"are ferma convingere că pentru Rrromānia"

pai vezi ca esti chior wink.gif.
QUOTE(goguta @ 8 Feb 2012, 10:46 AM) *
El fata de tine avea un simt al onoarei si respectului fata de tara. Matale esti doar confuz.

turbo trabant
QUOTE(goguta @ 8 Feb 2012, 11:49 AM) *
pai vezi ca esti chior wink.gif.

Pai vezi daca nu citesti bine bibicule. Si pac fandacsia loveste.

March
QUOTE(turbo trabant @ 8 Feb 2012, 12:44 PM) *
Nu au nevoie de kogalniceanu, relax.


Aha. Kogalniceanu-militar e pentru relaxarea familiilor militarilor americani laugh.gif
goguta
QUOTE(turbo trabant @ 8 Feb 2012, 10:48 AM) *
Bibicule mai rar ca tine , te incadrezi perfect in acel pamflet.

"are ferma convingere că pentru Rrromānia"

pai vezi ca esti chior wink.gif.
QUOTE(goguta @ 8 Feb 2012, 10:46 AM) *
El fata de tine avea un simt al onoarei si respectului fata de tara. Matale esti doar confuz.
nu o sa gasesti "rrrromania" in acel articol
turbo trabant
QUOTE(March @ 8 Feb 2012, 11:56 AM) *
Aha. Kogalniceanu-militar e pentru relaxarea familiilor militarilor americani laugh.gif

Nu . Dar de kogalniceau nu e nevoie pentru o operatiune care nu presupune invazie terestra.

Simplu ca braga.

LE: Off topic : mareata marina romana de razboi aka una bucata fregata a mai apucat sa plece spre libia? Sau e costa concordia?
March
QUOTE(turbo trabant @ 8 Feb 2012, 12:59 PM) *
Nu . Dar de kogalniceau nu e nevoie pentru o operatiune care nu presupune invazie terestra.

O tii gaia-matu ! Aeroportul e locul ala de unde avioanele se duc bombardeaza si se intorc !

Unde ai auzit tu de vreo invazie terestra ?
turbo trabant
QUOTE(March @ 8 Feb 2012, 12:02 PM) *
O tii gai-matu ! Aeroportul e locul ala de unde avioanele se duc bombardeaza si se intorc !

Ieste kogalniceanu singurul aeroport din lume? Da cu goagal.

Nu stiam ca romanica este asa o forta pe infrastructura aeriana. rofl.gif
abis
QUOTE(March @ 8 Feb 2012, 10:42 AM) *
Iranienii stiu ca-i ceva la Deveselu din presa asa ca pot trimite o misila ca nu strica.

Deci Basescu a gresit si la faza asta. Ce ne trebuie noua baze americane, nu? wink.gif
March
O amintire despre trecutul de "mic" colaborator al lui Basescu cu oamenii cu petlite albastre !
Marduk
QUOTE(turbo trabant @ 8 Feb 2012, 10:25 AM) *
... Cestiuni de cultura generala, amice.

Mai degraba mofturi, moncher.
turbo trabant
QUOTE(Marduk @ 8 Feb 2012, 12:59 PM) *
Mai degraba mofturi, moncher.

Corect parol monsher accept revizuirea dar sa nu se schimbe nimic.
goguta
QUOTE(abis @ 8 Feb 2012, 11:33 AM) *
Deci Basescu a gresit si la faza asta. Ce ne trebuie noua baze americane, nu? wink.gif

Nu, nu a gresit, si nu, nu a facut-o el, a facut-o Constantinescu si Nastase, neica Basescu e la "au mai participat".
Greseala ar fi sa ai la conducerea executiva a Romaniei un om format, educat si premiat de Israel wink.gif.
March
QUOTE(goguta @ 8 Feb 2012, 02:15 PM) *
Nu, nu a gresit, si nu, nu a facut-o el, a facut-o Constantinescu si Nastase, neica Basescu e la "au mai participat".


Ei, si tu acuma. Vrei sa-i reduci din aplauzele pentru "Jupan" laugh.gif
abis
QUOTE(goguta @ 8 Feb 2012, 12:15 PM) *
Greseala ar fi sa ai la conducerea executiva a Romaniei un om format, educat si premiat de Israel

Credeam ca o sa spui "de Moscova". laugh.gif

Dar ce are frate Israelul?
turbo trabant
QUOTE(goguta @ 8 Feb 2012, 01:15 PM) *
Greseala ar fi sa ai la conducerea executiva a Romaniei un om format, educat si premiat de Israel wink.gif.

Basescu? Domne ce face antisemitismul din uameni.....
March
QUOTE(abis @ 8 Feb 2012, 02:17 PM) *
Dar ce are frate Israelul?



Asta nu ti s-a spus ? Studiaza alte surse atunci laugh.gif
March
QUOTE(turbo trabant @ 8 Feb 2012, 02:20 PM) *
Basescu? Domne ce face antisemitismul din uameni.....



Nu-i bingo ! Mai trage odata laugh.gif
goguta
QUOTE(Marduk @ 8 Feb 2012, 11:59 AM) *
Mai degraba mofturi, moncher.

Mai exact mofturi de semidoct la trabant, il duce capul cat sa citeasca pe litere, nu si sa inteleaga si sa respecte ce citeste ...
QUOTE(abis @ 8 Feb 2012, 12:17 PM) *
Dar ce are frate Israelul?

Ce sa aiba?
Are:
1. Cei mai multi bani.
2. Cea mai multa inteligenta.
3. Cea mai mare influenta.
4. SI cea mai mare poftade omorat oamenii care nu le servesc interesele de profit. Indiferent ca le spune nazisti, comunisti, ei fac asta inca de dinainte de Isus - inclusiv.

In rest tot respectul ...
QUOTE(turbo trabant @ 8 Feb 2012, 12:20 PM) *
Domne ce face antisemitismul din uameni.....

Da, stiu, nu mi-a placut niciodata atitudinea asta antisemita a Israelul, nu ne-au acceptat niciodata ca oameni pe noi cei ne-israelieni.
abis
QUOTE(goguta @ 8 Feb 2012, 12:28 PM) *
QUOTE
Dar ce are frate Israelul?

Ce sa aiba?
Are:
1. Cei mai multi bani.
2. Cea mai multa inteligenta.
3. Cea mai mare influenta.
4. SI cea mai mare poftade omorat oamenii care nu le servesc interesele de profit. Indiferent ca le spune nazisti, comunisti, ei fac asta inca de dinainte de Isus - inclusiv.

O statistica, ceva? Pe ce te bazezi? La toate cele 4 puncte...

Israelul este un stat relativ democratic, cu economie de piata, care a ocupat intr-adevar in mod abuziv cateva teritorii, care trateaza in general palestinienii intr-un mod care mai degraba provoaca decat rezolva situatia cu terorismul islamic, insa nu-i nici pe departe oaia neagra a planetei...

Iar pe Isus, conform povestilor din biblie, l-au omorat romanii.

Cum sa aiba cei mai multi bani? Ar fi asta ceva rau, daca ar fi adevarat? Ar fi ceva blamabil sa aiba cea mai multa inteligenta? Ori influenta? Despre chestia cu omorat oameni mi-e si teama sa te intreb...
March
QUOTE(abis @ 8 Feb 2012, 02:38 PM) *
Israelul este un stat relativ democratic,

Ha-ha-ha ! Saracutul de tine ! Israelul a dat jos un o presedinte si l-a condamnat pentru hartuire sexuala si nu vreo incalcare a constitutiei. Iar pe un fost p.m. l-a trimis in judecata nu de mult . Ca deh, acolo aia nu au vreun Basea cu DNA-ul lui !
goguta
QUOTE(abis @ 8 Feb 2012, 12:38 PM) *
Iar pe Isus, conform povestilor din biblie, l-au omorat romanii.

Nu zau? Si pe Antonescu l-au omorat cei din plutonul de executie nu comunistii, nu? Pe evreii de la Holocaust i-a omorat Hans de la butonul de gazare nu Hitler, nu?
QUOTE(abis @ 8 Feb 2012, 12:38 PM) *
Cum sa aiba cei mai multi bani? Ar fi asta ceva rau, daca ar fi adevarat? Ar fi ceva blamabil sa aiba cea mai multa inteligenta? Ori influenta?

Erau de lauda puse acolo, am zis 3 calitati si un defect.
abis
QUOTE(goguta @ 8 Feb 2012, 12:44 PM) *
Si pe Antonescu l-a plutonul de executie nu comunistii, nu? Pe evreii de la Holocaust i-a omorat Hans de la butonul de gazare nu Hitler, nu?

Evreii erau ocupati de romani. Evreii dadeau ordine romanilor? Da, cum sa nu...

QUOTE
Erau de lauda puse acolo, am zis 3 calitati si un defect

Ai zis patru tampenii. De unde le-ai luat, din ziarele lui Vadim?

Te-am intrebat pe ce te bazezi - statistici, ceva?
goguta
QUOTE(abis @ 8 Feb 2012, 12:48 PM) *
Evreii erau ocupati de romani. Evreii dadeau ordine romanilor? Da, cum sa nu...

Decizia a fost a evreilor, mai precis a conducerii evreilor, ca si Isus tot evreu era, si multimea care-l urma tot din evrei era formata in majoritate.

QUOTE(abis @ 8 Feb 2012, 12:48 PM) *
Ai zis patru tampenii. De unde le-ai luat, din ziarele lui Vadim?
Te-am intrebat pe ce te bazezi - statistici, ceva?

Pai nah, tu imi poti arunca in fata cuvantul "tampenii" fara probe nu?
Normal ca pe statistici ma bazez.
Cauta-le si tu inainte sa ma jignesti.
Orice statistica despre IQ level spune ce am spus eu.
Israel este singurul stat cu 0 datorii externe si majoritatea bogatilor lumii sunt din etnia lor.
Despre puterea lobby-ului de la Washington are rost sa-ti mai zic ceva?
turbo trabant
QUOTE(goguta @ 8 Feb 2012, 02:02 PM) *
Israel este singurul stat cu 0 datorii externe

Bati campii cu gratie.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_count...y_external_debt

Locul 38. Romania e pe locul 34 biggrin.gif
abis
QUOTE(goguta @ 8 Feb 2012, 01:02 PM) *
Decizia a fost a evreilor, mai precis a conducerii evreilor, ca si Isus tot evreu era, si multimea care-l urma tot din evrei era formata in majoritate.

Ca nu te pricepi la economie am vazut.

Ca nu te pricepi la politica, am vazut.

Ca nu te pricepi nici la teologie ori la istorie m-ai convins acum

QUOTE
Normal ca pe statistici ma bazez.
Cauta-le si tu inainte sa ma jignesti.
Orice statistica despre IQ level spune ce am spus eu.

Hai sa vedem

Israel este pe locul 34 alaturi de Romania. Pe primul loc: Hong Kong, apoi Coreea de Sud, Japonia, Taiwan, Singapore...

Ne uitam si la statistici privind bogatia?

Sau datoriile externe?

Deci vorbesti tampenii sau nu?


Si in cazul in care nu ai vorbi tampenii si ar fi adevarat ca Israelul este o natiune superioara dpdv al inteligentei, bogatiei, influentei, de ce ar fi o problema pentru Ungureanu sa fie format, educat si premiat de un astfel de stat?
goguta
QUOTE(turbo trabant @ 8 Feb 2012, 01:18 PM) *
Bati campii cu gratie.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_count...y_external_debt

Locul 38. Romania e pe locul 34 biggrin.gif

Ai dreptate, am confundat ceva undeva, daca-mi dau seama ce si cum revin, pana atunci ai dreptate thumb_yello.gif .
March
QUOTE(abis @ 8 Feb 2012, 03:28 PM) *
Ca nu te pricepi la economie am vazut.

Ca nu te pricepi la politica, am vazut.

Ca nu te pricepi nici la teologie ori la istorie m-ai convins acum


Da, mai. El nu-i asa de indemanatic ca tine sa alerge repede la wikipedia tongue.gif Ia cocoata-te pe un pediestal si cu oglinda in fata laugh.gif
abis
QUOTE(March @ 8 Feb 2012, 02:07 PM) *
El nu-i asa de indemanatic ca tine sa alerge repede la wikipedia

Te-a angajat avocat?

Daca nu-i indemanatic sa nu mai spuna enormitati de genul alora de mai sus despre Israel.

Daca tot ii pledezi cauza, raspunde tu la intrebare in locul lui ca a dat bir cu fugitii: in cazul in care nu ar vorbi tampenii si ar fi adevarat ca Israelul este o natiune superioara dpdv al inteligentei, bogatiei, influentei, de ce ar fi o problema pentru Ungureanu sa fie format, educat si premiat de un astfel de stat?
March
QUOTE(abis @ 8 Feb 2012, 04:17 PM) *
de ce ar fi o problema pentru Ungureanu sa fie format, educat si premiat de un astfel de stat?


Pentru ca exista suspiciuni ca ar fi agentul unei puteri straine ! Ti-am mai spus . Nu citi numai HotNews. Baga un ochi si la linkurile pe care le dau eu.



@goguta poate sa te ciomageasca si singur ! laugh.gif
abis
QUOTE(March @ 8 Feb 2012, 02:23 PM) *
Pentru ca exista suspiciuni ca ar fi agentul unei puteri straine ! Ti-am mai spus . Nu citi numai HotNews. Baga un ochi si la linkurile pe care le dau eu


Deci, daca scrie maine pe Hotnews sau apare la B1TV ca Ponta este suspectat ca ar fi agent strain, ar trebui ca Ponta sa nu mai ocupe nicio functie in statul roman. Corect?

Depinde cine are suspiciuni, cat de intemeiate sunt, pe ce se bazeaza... Iar goguta nu de suspiciunea asta s-a legat, ci de legatura cu Israel.

Ce "aliati" misto ai: un militian resapat de pe vremea lui Ceausescu si un antisemit. Spune-mi cu cine te aduni...
Marduk
QUOTE(March @ 8 Feb 2012, 11:58 AM) *
.... petlite albastre !

De unde cunosti cuvantul asta, ca civilii nu prea sunt familiarizati cu asemenea cuvinte, din armata? sau le-ai purtat efectiv la gat?

QUOTE(goguta @ 8 Feb 2012, 12:28 PM) *
QUOTE
.... cea mai mare poftade omorat oamenii care nu le servesc interesele de profit. Indiferent ca le spune nazisti, comunisti, ei fac asta inca de dinainte de Isus - inclusiv.

blink.gif
QUOTE
Da, stiu, nu mi-a placut niciodata atitudinea asta antisemita a Israelul, nu ne-au acceptat niciodata ca oameni pe noi cei ne-israelieni.

hmm.gif
March
QUOTE(Marduk @ 8 Feb 2012, 04:32 PM) *
De unde cunosti cuvantul asta, ca civilii nu prea sunt familiarizati cu asemenea cuvinte, din armata? sau le-ai purtat efectiv la gat?


Da' tu de unde stii mai stuparule ? laugh.gif
abis
Amandoi sunteti suficient de batrani ca sa fi prins armata obligatorie, asa ca nu stiu care este dilema. smile.gif
gigip

Ce "aliati" misto ai: un militian resapat de pe vremea lui Ceausescu si un antisemit. Spune-mi cu cine te aduni...
[/quote]
Decat un decrepit basist ca tine,mai bine un militian,fie el si resapat!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.