Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Traian Basescu, Presedintele Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242
Marduk
QUOTE(Uncle Sam @ 1 Oct 2007, 01:37 PM) *

QUOTE
La o emisiune cu Nistorescu, Hurezeanu si Boda am retinut o afirmatie a celui din urma. Dl Boda a afirmat ca Basescu joaca murdar dar nu ilegal. Joaca murdar deoarece Constitutia ii permite sa faca acest lucru, fiind prost conceputa.


Pai crezi ca numai Base stie asta, o stiu pana si cei mai mici borfasi care jongleaza cu constitutiunea. Din aceasta cauza, avocatii, judecatorii si procurorii sunt plini de bani. Sti cate procese sunt pe rol in Romania? Cum sa avem o constitutie buna, cand a fost creata prost spre a salva esalonul doi al PCR, copilasii secretarilor de partid si securistii. Cateodata stau mut de admiratie, in fata a ceea ce au putut sa ne faca acesti snapani. O gandire diabolica bazata pe celebrul dicton securist "daca nu-i poti convinge, imbalmajeste-i si n-or sa mai inteleaga nimic". Sita are inca ochiurile prea largi, sper ca UE sa le mai restranga, altfel ne trezim cu Becali presedinte.
March
QUOTE(actionmedia @ 1 Oct 2007, 01:34 PM) *
Unde scrie in constitutie "Guvern Liberal"? Sau "Guvern Taricean" sau "Guvern Patrician"?

Repet ceea ce unii nu vor sa priceapa. Basescu nu a zis ca vrea guvern de uniune nationala ci ca ia in calcul si aceasta varianta in cazul in care altele esueaza, acuma poate va doriti alegeri anticipate sau ce?


Din prea multa iubire de ex-Suspendat ocolesti raspunsul printr-o diversiune ?!? Unde scrie in Constitutie despre asemenea varianta " Guvern de uniune nationala " !?! Ma rog, rolleyes.gif luata " in calcul si aceasta varianta in cazul in care altele esueaza "
March
QUOTE(Uncle Sam @ 1 Oct 2007, 01:37 PM) *
Constitutia obliga presedintele sa numeasca un premier de la partidul care a castigat alegerile doar daca acest partid are 50%+1, deci majoritate absoluta. In caz contrar, poate numi premier de la alt partid care reuseste sa formeze o majoritate.
Pai atunci marii analisti de ce tot ii dau in continuare cu abuzul presedintelui Basescu daca nu a fost nici un abuz?

N-a fost niciun abuz. Ci numai niste momeli parsive pentru a desprinde " solutia imorala" de PSD si a forma guvernul pe care l-a vrut jupanul. Curat-murdar coane Traienica ! tongue.gif
Achernar
Societatea romaneasca nu poate progresa in nici un caz atat timp cat e formata dintr-un numar imens de dobitoci idiotizati ce dau pe spate atunci cand asculta minciunile unui snapan.
Cucu Mucu
QUOTE(Uncle Sam @ 1 Oct 2007, 03:18 PM) *
Dar cine are dreptul sa decida cine are sau nu acces intr-o piata publica?

Dpdv moral, nene, ca in rest, acces au toti paduchiosii pe toate coclaurile si toate teveurile, de cand cu drepturile omului. jamie.gif
Achernar
Cu o populatie formata majoritar din oi de-ale lui Becali si basei slaba speranta ca tara asta sa-si mai revina vreodata. Probabil daca ceilalti ar renunta la cetatenie IQ-ul national n-ar ajunge nici la 10 % din din cel actual.
abis
QUOTE(March @ 1 Oct 2007, 06:41 PM) *
N-a fost niciun abuz. Ci numai niste momeli parsive pentru a desprinde " solutia imorala" de PSD si a forma guvernul pe care l-a vrut jupanul.

Lucru pe care, la vremea respectiva, l-ai aplaudat. Deci, daca n-a fost niciun abuz, care e problema? smile.gif




Achernar, controleaza-ti limbajul.
March
QUOTE(abis @ 1 Oct 2007, 08:29 PM) *
Lucru pe care, la vremea respectiva, l-ai aplaudat. Deci, daca n-a fost niciun abuz, care e problema? smile.gif


Problema e aia care te faci ca n-o vezi probabil din prea multa dragoste de ex-Suspendat ! Dupa ce a luat-o , Jupanului i s-a urcat rau de tot putere la cap ! devil.gif
March
QUOTE(Uncle Sam @ 1 Oct 2007, 03:18 PM) *
Dar cine are dreptul sa decida cine are sau nu acces intr-o piata publica?


Au dreptul mortii aia care au cruce in Piata Universitatii ! Pe care ex-Suspendatu' ii vedea acasa la tv cum cad sub gloante, asteptand sa vada unde inclina balanta !!
abis
QUOTE(March @ 1 Oct 2007, 08:46 PM) *
probabil din prea multa dragoste de ex-Suspendat ...

Te rog sa nu ma acuzi de dragoste pentru vreunul dintre oamenii politici. Eu nu te acuz pe tine ca-i iubesti pe Voiculescu, Tariceanu ori Geoana... Hai sa pastram niste limite decente in argumentatie, preferabil fara sa ne gratulam intr-un fel sau altul din cauza optiunilor politice diferite.

Eu il voi sustine pe Basescu atata vreme cat voi considera ca imi apara mai bine interesele decat oponentii lui. Nu e vorba de sentiment, ci de ratiune. Daca tu consideri ca altcineva mi-ar apara mai bine interesele poti sa argumentezi pentru a-mi schimba optiunea la votarile urmatoare, insa cu replici de genul asta nu vei reusi niciodata. Dimpotriva, ma faci ca prin comparatie cu adversarii sa fiu si mai convins ca nu am deocamdata o alternativa mai buna.

QUOTE
Au dreptul mortii aia ...

Nu i-am auzit sa se exprime in sensul asta.
March
QUOTE(abis @ 1 Oct 2007, 08:55 PM) *
Nu i-am auzit sa se exprime in sensul asta.

N-ai cum cum, pentru ca tu esti ateu ! Aia au cruce la capatai !

Si ce tie rusine sa afirmi ca esti pro-basel ? Io-te-te domne tongue.gif Si-apoi io am zis acolo "probabil " tongue.gif
March
Īn dialogul de la tv, Traian Băsescu s-a jurat, gata să se tăvălească pe jos pentru a ne convinge, că nu dă telefoane procurorilor. Şi, īntr-adevăr, nu dă. Face altceva şi mai dihai. Le spune īn direct la tv pe cine să ancheteze şi pe cine nu. Astfel, joi seară, domnia sa a dat citire unei liste de lideri PD despre care a susţinut că nu fură. Chestiunea apăruse īn contextul unei nedumeriri: de ce DNA-ul ţuluşilor deschide dosare doar liderilor PSD şi PNL şi nu şi celor de la PD?

Traian Băsescu a răspuns imediat: pentru că Vasile Blaga, Anca Boagiu, Sulfina Barbu, Radu Berceanu nu fură. Indicaţie clară, poruncă ţuluşilor de la DNA: dacă vă atingeţi cumva de aceştia, intraţi īn conflict cu mine! Semnificativ pentru comanda politică practicată īn direct e faptul că Traian Băsescu n-a vorbit de liderii PD īn general.


abis
QUOTE(March @ 1 Oct 2007, 09:16 PM) *
N-ai cum cum, pentru ca tu esti ateu !

Si te deranjeaza? smile.gif
QUOTE
Si ce tie rusine sa afirmi ca esti pro-basel ?

Am afirmat-o de suficiente ori, chiar si in postarea anterioara: deocamdata am mai multe motive sa-l sustin pe Basescu decat pe cei care i se opun. Asta nu inseamna "dragoste". Ma rog, se pare ca apelul meu de a ne comporta civilizat nu are succes. Continua cum iti place, dar nu te mira ca eficienta demersului tau este nu zero, ci negativa. smile.gif


Apropo, nu crezi ca exagerezi postand acelasi link pe topicuri diferite? E vorba totusi de un singur articol.
Marduk
QUOTE(March @ 1 Oct 2007, 08:51 PM) *
Au dreptul mortii aia care au cruce in Piata Universitatii ! Pe care ex-Suspendatu' ii vedea acasa la tv cum cad sub gloante, asteptand sa vada unde inclina balanta !!


Tu chiar crezi ca "mortii aia" au inclinat vreo balanta? Eu cred ca au fost victime colaterale, asa pentru decorul scenei. Papusari, Tandarica & Co. astia au tras sforile, iar Base poate era papusa de rezerva tinuta la magazia teatrului. smoke.gif girlchat.gif
March
QUOTE(ypsilonalpha @ 29 Sep 2007, 08:29 PM) *
A fost total penibil băiatu, şi ca moment ales, şi ca prezenţă şi ca discurs.

Ia mai toarn-un păhărel hau-hau
Să ne mai trezim niţel hau-hau
Sus paharul fiecareeeeee
La mulţi ani şi la mai maaaareeeee!

Ce naiba să mai zic ...

Dom preşedinte, nu eşti normal la cap, măi băiatule. Oricum ai īntīrziat cu mai bine de o lună.



Despre un fiasco sau aceasta caricatura de manifestatie cititi aici :

O mina de taranisti i-au inchis gura presedintelui Basescu
Achernar
Turma baseilor spalati pe creier nu poate accepta vreo critica la adresa idolului lor. Mi se pare normal, tot universul lor limitat s-ar prabusi daca n-ar mai exista un Stapan pe care sa-l aduleze. Saracii, sunt incapabili sa inteleaga jmekeria Stapanului. Poate ar trebui sa manifestam mila si compasiune fata de astfel de fiinte limitate. Nu-i vina lor ca s-au nascut asa. Poate ar trebui infiintate asociatii de protectie a baseilor care sa le distribuie saptamanal fotografii ale Stapanului, eventual si cu asigurarea ca Stapanul se va ocupa personal de propasirea lor atunci cand multiplele obligatii internationale ii vor permite. Sunt convins ca vor fi foarte fericiti, cam cum erau amerindienii atunci cand primeau bile de sticla si zdranganele de la colonizatorii europeni.
TheK
ei , ei.. nici sa devii extremist in a sustine o cauza nu merita Achernar. Basescu pierde oricum sustinatori pe zi ce trece, asta e un semn de normalitate.
Apropo, cititi articolul asta de pe blogul "pisoiului motanului" Victor Ciutacu
abis
QUOTE(Achernar @ 1 Oct 2007, 11:19 PM) *
Turma baseilor spalati pe creier.... universul lor limitat s-ar prabusi daca n-ar mai exista un Stapan pe care sa-l aduleze.... ar trebui sa manifestam mila si compasiune fata de astfel de fiinte limitate....


Esti unul dintre cele mai bune motive pentru care sunt de partea lui Basescu. Decat in barca cu unul ca tine, mai bine cu marinarul, cu toate defectele lui. Oricum sunt minore in comparatie cu ale adversarilor lui, pe care cu cinste ii reprezinti. smile.gif
Achernar
Hai ca-ti da nenea bilute si zdranganele, taci, nu mai plange ! Am si-o poza cu Stapanul (am primit-o in cutia postala inainte de referendum), daca stai cuminte s-ar putea sa ti-o dau tie.
Saracii oameni ! Poate ar trebui sa donez si ceva fonduri pentru ajutorarea acestor fiinte nevinovate ... mi-e mila sa-i vad chinuindu-se in halul asta ...
March
QUOTE(Achernar @ 2 Oct 2007, 11:53 AM) *
Hai ca-ti da nenea bilute si zdranganele, taci, nu mai plange ! Am si-o poza cu Stapanul (am primit-o in cutia postala inainte de referendum), daca stai cuminte s-ar putea sa ti-o dau tie.
Saracii oameni ! Poate ar trebui sa donez si ceva fonduri pentru ajutorarea acestor fiinte nevinovate ... mi-e mila sa-i vad chinuindu-se in halul asta ...


Postarile lui Achernar trebuie privite ca un fel de pamflete politice si luate ca atare ! wink.gif biggrin.gif
abis
Postarile lui Achernar sunt incalcari ale regulamentului si ii vor atrage sanctiunile regulamentare daca nu intelege sa-si schimbe atitudinea.
Uncle Sam
Aversarii lui Basescu nu numai ca au facut intelegeri cu PSD-ul, dar cand PSD-ul da semne ca e gata sa calce intelegerea, ei sunt gata sa se alieze cu cea mai nociva aripa a lor, aripa Iliescu/Nastase/Mitrea/Hrebenciuc. Sorry, nici o ezitare din partea mea de a merge in continuare cu Basescu. La asa alternativa....
Apropo, turma care l-a votat pe Basescu etc, etc, etc e exact turma care a votat Conventia si pe Constantinescu si turma care a votat Alianta DA. Atunci nu erau turma.
Despre invocarea mortilor revolutiei in scop propagandistic, aici au cam cazut toti de acord ca asa ceva... nu se face. De fapt incheiasem fraza altfel dar am editat.
March
QUOTE(abis @ 2 Oct 2007, 02:48 PM) *
Postarile lui Achernar sunt incalcari ale regulamentului si ii vor atrage sanctiunile regulamentare daca nu intelege sa-si schimbe atitudinea.


Cum vine vorba de anti-basei, cum sari la beregata lor ! jamie.gif

Comentariile la adresa moderarii le astept pe PM. Urmatorul mesaj care incalca regulamentul va fi editat. wink.gif
ypsilonalpha
QUOTE(Uncle Sam @ 2 Oct 2007, 03:50 PM) *
Apropo, turma care l-a votat pe Basescu etc, etc, etc e exact turma care a votat Conventia si pe Constantinescu si turma care a votat Alianta DA. Atunci nu erau turma.


Sirios? rolleyes.gif Adică peremeii care au īnclinat balanţa īn favoarea marinelului au votatără ei Convenţia şi Constantinescu şi alţi da-işti?

Am aşa o īndoială īn organism īn legătură cu asta ...
Uncle Sam
QUOTE(ypsilonalpha @ 2 Oct 2007, 07:16 PM) *
Sirios? rolleyes.gif Adică peremeii care au īnclinat balanţa īn favoarea marinelului au votatără ei Convenţia şi Constantinescu şi alţi da-işti?

Am aşa o īndoială īn organism īn legătură cu asta ...
Dar despre ei vorbea colegul?
Marduk
Domnilor, stimati forumisti, aici nu este nici "Baselul", nici politica aplicata de guvernul PNL, si nici dezbaterile Parlamentului. Mergeti va rog in piata publica daca aveti curaj. Acolo in fata multimii, in "agora" cum imi place sa-i spun. In "agora" rezista cei mai buni, cei ce vin aici pe forum, in opinia mea, sunt doar forumisti, care vor sa schimbe cate o parere despre politica si politicieni. Lasati patima, si interesele la intrare, aici trebuie sa spuneti ceea ce smititi efectiv, nu ce va dicteaza partidul, interesele, etc. Aici sunt umanii care citesc si trag concluzii, asta vreti de fapt????
Uncle Sam
Iar a scapat Basescu o "gluma" in stil caracteristic, iar o sa avem activitate pe sectia politica smile.gif
Bine, Irealitatea TV ii spune declaratie soc... e exagerat, daca e sa luam "scaparile" periodice ale presedintelui nu e nimic socant. A devenit aproape "brand" Basescu.
abis
QUOTE(Uncle Sam @ 4 Oct 2007, 01:23 PM) *
daca e sa luam "scaparile" periodice ale presedintelui nu e nimic socant

Stai sa vina prietenul nostru cu editorialele din Ziua si Jurnalul National. smile.gif
Uncle Sam
QUOTE(abis @ 4 Oct 2007, 01:35 PM) *
Stai sa vina prietenul nostru cu editorialele din Ziua si Jurnalul National. smile.gif
Cred ca de data asta ii lasa pe aia mai mici sa scrie de incident, editorialele sunt deja scrise si sunt despre motiune. Ce naiba si basescu asta, face astfel de declaratii cand se analizeaza motiunea.
Nefertiti
Eh, de data asta exagereaza si (I)Realitatea. Ce a spus asa socant? De fapt, e un fel de joc de cuvinte... Aia a intrebat daca el face vreo declaratie, iar el a spus ca merge la ea la birou sa o faca (declaratia). Daca limba romana e generoasa... ohyeah.gif
TheK
QUOTE(abis @ 2 Oct 2007, 08:48 AM) *
Esti unul dintre cele mai bune motive pentru care sunt de partea lui Basescu. Decat in barca cu unul ca tine, mai bine cu marinarul, cu toate defectele lui. Oricum sunt minore in comparatie cu ale adversarilor lui, pe care cu cinste ii reprezinti. smile.gif


abis, ai fi primu pe care Base l-ar manca pt supravietuire daca ati fi voi intr-o barca.. smile.gif

QUOTE(Uncle Sam @ 4 Oct 2007, 01:23 PM) *
Iar a scapat Basescu o "gluma" in stil caracteristic, iar o sa avem activitate pe sectia politica smile.gif
Bine, Irealitatea TV ii spune declaratie soc... e exagerat, daca e sa luam "scaparile" periodice ale presedintelui nu e nimic socant. A devenit aproape "brand" Basescu.


Numa Realitatea mai poate numi ceva normal declaratie soc. Ce-ati ales, aia aveti smile.gif "brandu" respectiv ii reprezinta pe multi..
Marduk
Eu unul nu inteleg ce au unii colegi forumisti cu presedintele (fie el Basescu, Constantinescu, Iliescu, Popescu, Vasilescu, etc.). In primul rand ca individul ala care are norocul sa fie ales presedinte e si el om. Ce ati vrea sa aiba un bat in ...... sa fie ca o papusa bine fardata zambind toata pana la urechi. Am mai spus pe aici Basescu este cel care ne reprezinta cel mai bine, e de-ai nostri din popor, o mai zbarceste, mai bea cate un pahar, mai un fotbal. Basescu este reprezentantul unei clase politice rupte din defunctul PCR, unde numai cei de la externe primeau cat de cat o educatie mai aleasa. Aceasta clasa stapaneste politicul azi in Romania si desi Tariceanu sau Nastase incerca sa se dea culti, ei nu provin din familii cu traditie in lumea politica, familii unde chiar se invata chestii fine de comportament, arta ipocriziei. Nu cred ca vom apuca ziua cand politicieni de clasa scoliti de Liiceanu si Plesu se vor infrunta cu cei ce au dat examen la scoala lui Dinescu. Azi totul este o balacareala generala, gen, ma ....... te ....... si la urma bem un pahar de sampanie ca da bine la presa si electorat.
abis
QUOTE(TheK @ 5 Oct 2007, 03:58 PM) *
abis, ai fi primu pe care Base l-ar manca pt supravietuire daca ati fi voi intr-o barca..

Nu-i exclus, daca ar fi vorba de supravietuire probabil ca l-as manca eu pe el, dar asta nu ma face sa-mi doresc mai mult compania celor ca Achernar. smile.gif
TheK
QUOTE
Eu unul nu inteleg ce au unii colegi forumisti cu presedintele (fie el Basescu, Constantinescu, Iliescu, Popescu, Vasilescu, etc.). In primul rand ca individul ala care are norocul sa fie ales presedinte e si el om. Ce ati vrea sa aiba un bat in ...... sa fie ca o papusa bine fardata zambind toata pana la urechi. Am mai spus pe aici Basescu este cel care ne reprezinta cel mai bine, e de-ai nostri din popor, o mai zbarceste, mai bea cate un pahar, mai un fotbal.


Eu exact mentalitatea asta nu o inteleg. Presedintele trebuie sa fie un exemplu de conduita morala. In principiu e cel mai cel dintre romani! El ma reprezinta national si international.Asta cu e si el om mi se pare trista rau.Sunt atatia oamenii in viata fiecaruia dintre noi pe care ii admiram si respectam si care reusesc sa FIE oameni adevarati si fara sa aibe iesiri de mojic,de smecher,de bandit,de rasist , de betiv si de prost crescut incat refuz sa cred ca un om care nici macar sa ASCUNDA asemenea trasaturi nu poate , imi e presedinte iar oamenii il apara cu e si el om... Se rasucesc in mormant oameni adevarati care desi au fost si ei oameni , au inteles ca moralitatea e altceva. Zicala cu pestele de la cap se impute se aplica de minune.


abis, da poate cu altu ai ajunge la o intelegere, azi un picior eu, maine unu tu.. Base ti-ar lua maul in somn cu prima ocazie smile.gif
Marduk
QUOTE(TheK @ 5 Oct 2007, 05:06 PM) *

QUOTE
El ma reprezinta national si international.

Asta este romanul care te reprezinta azi, pe asta l-a ales o majoritate si el este presedintele Romaniei.
QUOTE
Se rasucesc in mormant oameni adevarati care desi au fost si ei oameni , au inteles ca moralitatea e altceva.

Au inteles ce este moralitatea dupa sau inainte. Ce este un om adevarat, cum se creaza un om adevarat, exista un vaccin? Si ce folos ca au inteles ce este moralitatea daca au stat pe dupa garduri ca fetele mari si babele slute?
QUOTE
Zicala cu pestele de la cap se impute se aplica de minune.

Eu pot sa-ti spun zicala asta si altfel "pestele de la cap se impute, dar de la coada se curata" Orice popor isi merita conducatorii, acestia exprima nivelul poporului respectiv.
abis
QUOTE(TheK @ 5 Oct 2007, 05:06 PM) *
In principiu e cel mai cel dintre romani!

De fapt e cel mai cel dintre cei care au candidat. wink.gif

Cel mai cel dintre romani sunt eu. laugh.gif
March
QUOTE(abis @ 5 Oct 2007, 04:53 PM) *
Nu-i exclus, daca ar fi vorba de supravietuire probabil ca l-as manca eu pe el, dar asta nu ma face sa-mi doresc mai mult compania celor ca Achernar. smile.gif


Chestia e ca fata de un dusman stai cu ochii in patru ca sa nu fii mancat , dar cu un amic nici nu mai ai avea timp sa zici vai ! tongue.gif
abis
Nu suntem amici. Am stat de vorba cu el doar de doua ori pana acum. laugh.gif rolleyes.gif
ypsilonalpha
Īl rugăm pe dl. preşedinte s-o ia din faţă.

E vorba de maşina personală pe care şi-a lăsat-o īn faţă la Carrefour; ar fi bine s-o ia de-acolo, pentru că vin toate păsăricile să-şi facă nevoile pe ea.

Pentru că limba romānă e atīt de generoasă... sad.gif
actionmedia
QUOTE(ypsilonalpha @ 5 Oct 2007, 08:25 PM) *
Īl rugăm pe dl. preşedinte s-o ia din faţă.

E vorba de maşina personală pe care şi-a lăsat-o īn faţă la Carrefour; ar fi bine s-o ia de-acolo, pentru că vin toate păsăricile să-şi facă nevoile pe ea.

Pentru că limba romānă e atīt de generoasă... sad.gif


Pun pariu ca Basescu s-ar amuza la o astfel de gluma. Si probabil ca ar avea o replica pe masura.
Achernar
QUOTE(abis @ 5 Oct 2007, 03:53 PM) *
(...) asta nu ma face sa-mi doresc mai mult compania celor ca Achernar. smile.gif


Mersi, nici io nu servesc. Prefer blondele. Si-apoi tre' sa fim toleranti cu minoritatile. Io personal nu vad care-i problema daca tie-ti place Traian ...
ypsilonalpha
QUOTE(actionmedia @ 5 Oct 2007, 10:17 PM) *
Pun pariu ca Basescu s-ar amuza la o astfel de gluma. Si probabil ca ar avea o replica pe masura.


Eu nu cred. Mai degrabă s-ar īnroşi tot de nervi că cineva īşi permite să glumească astfel pe seama lui. Eventual i-ar pune pe spepişti să lămurească situaţia. Cam aia ar fi replica pe măsură. E tipul de om care īşi permite să jignească şi să īnjure, dar nu suportă să fie contrazis sau subiect de băşcălie.

Asta e, zici Băsescu şi tragi apa ... vreau să zic, tragi aparatul de radio mai aproape, ca să asculţi ştiri proaspete despre faptele apostolului ...


March
QUOTE(actionmedia @ 5 Oct 2007, 10:17 PM) *
Pun pariu ca Basescu s-ar amuza la o astfel de gluma. Si probabil ca ar avea o replica pe masura.


Sigur. Ca deobicei , una marlaneasco-portuara !
Uncle Sam
QUOTE(TheK @ 5 Oct 2007, 03:58 PM) *
Ce-ati ales, aia aveti smile.gif
Sa inteleg ca tu ai votat cu Nastase? Ca astea au fost optiunile. Sau daca nu ai votat, crezi ca noi astia care l-am votat faceam mai bine daca-l alegeam pe Nastase?
Achernar
Uitasem, la basei e un aspect important. E adevarat, Nastase nu-i atat de viril ... Mare noroc are Traian ca nu l-a avut contracandidat pe Titus Steel ...
TheK
QUOTE(Uncle Sam @ 6 Oct 2007, 06:06 PM) *
Sa inteleg ca tu ai votat cu Nastase? Ca astea au fost optiunile. Sau daca nu ai votat, crezi ca noi astia care l-am votat faceam mai bine daca-l alegeam pe Nastase?


Da, am votat cu Nastase, nu pentru ca ma omor dupa personaj, dar are de 10 ori mai multa cultura, diplomatie si atitudine toate recunoscute si pe plan international, in a exercita o functie de gen Presedinte. Gafele diplomatice le-am anticipat de pe atunci, compartamentul badaran la fel, tot ce se intampla cu Basescu nu face decat sa imi confirme.

Sa nu ma crezi vreun sustinator PSD, am votat alt partid gandindu-ma ca ar fi interesant un presedinte de o culoare politica cu un guvern de alta culoare, pentru ca despartirea puterilor in stat credeam ca si functioneaza.
Noroc cu Basescu, acum sunt convins ca daca se vrea, se poate calca in picioare orice.
Marduk
QUOTE(TheK @ 7 Oct 2007, 12:53 PM) *

QUOTE
Da, am votat cu Nastase.

Da, in ceea ce priveste pregatirea si nivelul de cultura ai dreptate, totusi aroganta lui Nastase lasa sa se vada atitudinea esalonului doi al PCR fata de populatie. Una din cele mai mari greseli ale celor proveniti din structurile PCR este tocmai aceasta atitudine, desconsiderarea individului, a multimii. Mesajul transmis de Nastase era unul elevat, la obiect fata de politica internationala dar departe de realitate fata de politica interna. Oricare ar fi fost mesajul lui Nastase nu putea sa trezeasca acelasi sentiment ca Basescu, popularitatea era si este inca de partea lui Basescu, oricate greseli ar face, mare parte a populatiei se identifica cu el, cu atitudinea sa.
Achernar
Intr-adevar. Probabil pentru a obtine un al doilea mandat Traian se va adapta total cerintelor votantilor sai. Presupun ca se va face manga cu maneaua data la maxim in direct la teveu, apoi ii va scapa vreo doua smetii nevesti-sii (dovada de virilitate masculina) si va incheia seara apoteotic cu o salva babana de injuraturi la adresa tuturor cetatenilor care-l supara sau l-au suparat vreodata. Ar putea chiar lua la pumni vreo cativa, asa, la incheierea emisiunea. Succesul va fi total. Toata manelimea si taranimea se va inghesui sa-l voteze.

Baseilor, Stapanul vostru poate fi presedinte doar in romanistan. In orice alta tara civilizata i s-ar spune clar : ori respecti conventiile sociale ori ... te duci frumusel la crasma si faci acolo ce vrei cu aia de teapa ta. Da' voi, baseilor, n-ati fost educati in copilarie, n-aveti de unde sti ce-i aia cilibilizatie.
axel
marduk, te inseli. Nu acela este motivul pentru care Basescu are atat de multi sustinatori! Oamenii nu-l sustin pentru ca se identifica cu el. Eu, de exemplu, nu ma identific deloc cu Basescu, dar il sustin.
Motivul real este urmatorul: "dusmanul dusmanului meu imi este prieten"
TheK
Am impresia axel ca la tine inca functioneaza "identificarea dusmanului de clasa"

Cat despre Basescu ca e dusmanu lu Nastase , ma indoiesc. Presupun ca daca s-ar intalni Nastase l-ar felicita ca a jucat asa bine,dar ca s-a plictisit de DNA sa mai schimbe si el placa iar Basescu ar hahai si ar zice "Deats da laif beibi"
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.