Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Traian Basescu, Presedintele Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242
Blakut
Eu zic ca Iliescu mai are inca de platit pentru raul facut romanilor... dar deh, si nu l-as numi pe Basescu cel mai ce, nu de alta, dar nu stii niciodata ce iti rezerva viitorul.
March
După isprava fugii lui Hayssam,
Băsescu l-a decorat pe Ilie Botoş
jamie.gif
gigip
QUOTE(March @ 27 Dec 2010, 05:34 PM) *
După isprava fugii lui Hayssam,
Băsescu l-a decorat pe Ilie Botoş
jamie.gif

Tetio,e normal,sa nu ciripeasca ce a facut "profesorul",regizorul si scenaristul volatilizarii singurului terorist din Romania.
Daca spunea ce stie,era jale mare in Dealul Cotrocenilor.
Sa fie primita inalta decoratie a generalului???? Botos!
gigip
turbo trabant
QUOTE(turbo trabant @ 14 Dec 2010, 07:56 PM) *
"Consilierul prezidenţial Alexandra Gătej, 45 de ani, a fost recrutată de Securitate în septembrie 1989, pentru eventuale misiuni de contrainformaţii în sectoarele economice, însă nu a dat nicio informare ofiţerilor, astfel că CNSAS a decis că nu poate fi considerată colaborator, scrie Mediafax."

si si-a dat demisia, saracuta, lumea e rea si nu ii accepta valoarea ei de top 50, ntzzz. la fel ca la fel firma aia de deterjenti pe care a condus-o pana au facut strainii bulbuci.

Marduk
@turbo trabant
"Consilierul prezidenţial Alexandra Gătej, 45 de ani, a fost recrutată de Securitate în septembrie 1989"

Daca a fost recrutata in septembrie '89 iar in decembrie '89 a venit "revolutia" e putin probabil ca in 3 luni sa apuce sa "produca" ceva. A facut bine ca si-a demisia, nu se merita ca pentru 3 luni de scoala la secu sa-ti zica lumea ca ai facut politie politica, in tim ce unii care chiar au facut politie politica sunt eroi ai "revolutiei".
turbo trabant
QUOTE(Marduk @ 3 Jan 2011, 01:18 PM) *
@turbo trabant
"Consilierul prezidenţial Alexandra Gătej, 45 de ani, a fost recrutată de Securitate în septembrie 1989"

Daca a fost recrutata in septembrie '89 iar in decembrie '89 a venit "revolutia" e putin probabil ca in 3 luni sa apuce sa "produca" ceva. A facut bine ca si-a demisia, nu se merita ca pentru 3 luni de scoala la secu sa-ti zica lumea ca ai facut politie politica, in tim ce unii care chiar au facut politie politica sunt eroi ai "revolutiei".

am mai spus ca numai un/o tampit(a)/arivist(a) accepta sa fie recrutat/a in septembrie '89 cand era clar ca sandramaua o lua la vale in europa de est.

doamna de care vorbim, mare femeie de afaceri prezentata ca model de muiere de afaceri, a lucrat dupa '89 un pic pe la radio europa libera, asa ca din intamplare a ajuns pe acolo , nu a fost trimisa rolleyes.gif
March
QUOTE(turbo trabant @ 3 Jan 2011, 02:21 PM) *
doamna de care vorbim, mare femeie de afaceri prezentata ca model de muiere de afaceri, a lucrat dupa '89 un pic pe la radio europa libera, asa ca din intamplare a ajuns pe acolo , nu a fost trimisa rolleyes.gif

Chestia e ca Basea a tacut chitic cand a fost intrebat despre angajamentul ala ale madamei semnat cu Secu ! Cica nu cunostea.... sa studieze cazul... El care cunoaste si gainatul unei pasari care zboara desupra Cotroceniului ! jamie.gif

Si cand te gandesti ca "baietii" doreau s-o infiga pe scaunul de P.M. ! devil.gif
turbo trabant
QUOTE(March @ 3 Jan 2011, 01:27 PM) *
Cica nu cunostea.... sa studieze cazul...

s-a lasat inselat de cv-ul doamnei de top50. ohyeah.gif
March
QUOTE(turbo trabant @ 3 Jan 2011, 02:28 PM) *
s-a lasat inselat de cv-ul doamnei de top50. ohyeah.gif

Da... si cand te gandesti cat a regulat-o pe Norica cu "mapa profesionala " ! jamie.gif
Marduk
QUOTE(turbo trabant @ 3 Jan 2011, 12:21 PM) *
QUOTE
cand era clar ca sandramaua o lua la vale in europa de est.

pentru cine era clar? mie nu mi se parea clar nimic in septembrie, poate mai tarziu, dar nu as putea afirma ca stiam ce se va intampla, o "revolutie" sau o perestroika?
QUOTE
a lucrat dupa '89 un pic pe la radio europa libera, asa ca din intamplare a ajuns pe acolo , nu a fost trimisa

daca a ajuns la EL dupa "revolutie" asta inseamna ca mai lucra pentru securitate sau ca mai facea politie politica?

turbo trabant
QUOTE(March @ 3 Jan 2011, 01:30 PM) *
Da... si cand te gandesti cat a regulat-o pe Norica cu "mapa profesionala " ! jamie.gif

eh era din partea dujmanilor. daca vroia niste referinte despre doamna trebuia sa sune la fabrica de deterjenti ca ii dadeau aia niste "referinte" , asa a sunat doar la "spalatoria" din gradina cotroceniului.

numai curve si bagaboande in politica romaneasca rolleyes.gif

marduk: dupa 89, ilici&sri au trimis acolo infiltrati pentru a compromite postul.
March
De frica unor " Huuuooo " Basea n-a mai tinut niciun discurs de sfarsit/inceput de an in vreo
" baie de multime" !

Ce explicatie credeti ca ne da "Jupanul" ? Cica n-a fost invitat de niciun primar ca sa-si tina discursul rofl.gif
Marduk
QUOTE(turbo trabant @ 3 Jan 2011, 12:33 PM) *
marduk: dupa 89, ilici&sri au trimis acolo infiltrati pentru a compromite postul.

ce sa mai compromita cand americanii au zis clar ca-l desfiinteaza.
abis
Plus ca aia de la Europa Libera ma cam indoiesc ca angajau pe cine voiau guvernele pe care le criticau
turbo trabant
QUOTE(Marduk @ 3 Jan 2011, 04:51 PM) *
ce sa mai compromita cand americanii au zis clar ca-l desfiinteaza.

dupa 1989 inseamna anii 1990-1995, ilici ura pur si simplu postul.
cei de la radio nu au stiut cel mai probabil de angajamentul ei la secu ceea ce naste suspiciunea ca a fost "plantata" acolo.

Marduk
QUOTE(turbo trabant @ 3 Jan 2011, 03:57 PM) *
......ceea ce naste suspiciunea ca a fost "plantata" acolo.

a fost plantata de ce? ca sa vaza unde ard aia documentele conpromitatoare despre G.V.Voiculescu? rofl.gif
turbo trabant
QUOTE(Marduk @ 3 Jan 2011, 05:11 PM) *
a fost plantata de ce?

ca sa ude florile si sa dea cu detergent pe jos rofl.gif
Marduk
asta e tot suspiciune?
turbo trabant
marduk, in epoca preinternet au existat niste chestii suculente in presa cum au descoperit cei de la europa libera niste cartite iliesciene prin redactie cand a venit milica la putere (1996). ia vezi in ce an si-a dat doamna milioanara demisia de la ioropa ajenturilor.
Marduk
QUOTE(turbo trabant @ 3 Jan 2011, 04:26 PM) *
ia vezi in ce an si-a dat doamna milioanara demisia de la ioropa ajenturilor.

si care ar fi legatura intre securitate si politie politica si demisia de la iorpa ajenturilor, ca eu asta nu pricep adica cinevea vrea sa zica ca cucoana a facut politie politica si inainte de "revolutie" si dupa sau doar asa ca s-a prinsara pretenii nostri ca ea ar fi oarece legaturi cu secu si nu e de incredere? acu sa-ti zic ceva si Pacepa a defectat si e bine mersi in USA, probabil ca cucoana nu avea ce sa dea pe goarna, nici dosar de n-aveau pretenii de unde s-o apouce la nevoie si de aia i-au turnat olita-n cap.
turbo trabant
QUOTE(Marduk @ 3 Jan 2011, 05:39 PM) *
cinevea vrea sa zica ca cucoana a facut politie politica si inainte de "revolutie" si dupa sau doar asa ca s-a prinsara pretenii nostri ca ea ar fi oarece legaturi cu secu si nu e de incredere?

mon cher cocoana a facut top50 si e milionara in heuro. amu', fa tu legatura cu "calomniile" de mai sus. ohyeah.gif


Marduk
poate ca a uitat sa dea "dobanda" la banii evreilor, americanilor, italienilor, francezilor, bani cu care s-a catarat in top 50 iar baietii si-au zis ca e momentul s-o alunge acum, nu cand o sa ajunga presedinte de partid sau mai sti de stat.
March
QUOTE(Marduk @ 3 Jan 2011, 06:39 PM) *
si care ar fi legatura intre securitate si politie politica ... ca eu asta nu pricep adica cinevea vrea sa zica ca cucoana a facut politie politica

Tu inca nu pricepi ca madama a semnat un document cu satana si asta a fost de ajuns ca sa-l spoiasca cu nitel rahat pe angajatorul ei care a condamnat ( pentru tolomaci tongue.gif ) Securitatea ?! Asa ca las-o balta nu te mai screme in argumente din astea !
abis
QUOTE(March @ 3 Jan 2011, 05:07 PM) *
Tu inca nu pricepi ca madama a semnat un document cu satana

Nu cunosc cazul, imi dai te rog niste informatii? Ce fel de angajament a semnat? De politie politica? A facut vreo "turnatorie"?
March
QUOTE(abis @ 3 Jan 2011, 07:11 PM) *
Nu cunosc cazul, imi dai te rog niste informatii? Ce fel de angajament a semnat? De politie politica? A facut vreo "turnatorie"?

Ia dati oleaca cortina portocalie din fata ochilor si gandeste : de ce oare a demisionat din ograda lui Basea ? De ce a acesta nu a oprit-o sa fac un asemenea gest si sa-i dea ordin sa stea in banca ei cotrocenista ?

Acuma... spre stiinta ta si a altora de pe aici , Securitatea a fost in intregul ei o politie politica. Sintagma " desconspirarea securitatii ca politie politica" a fost strecurata in Legea nr. 187/07.12.1999 de catre fostii securisti "buni" care misunau masiv atunci prin toate autoritatile statului.( aia care i-au pus talpi si lui Constantinescu ).
Sintagma a disparut odata cu intrarea in vigoare a O.U.G. nr. 24/05.03.2008 privind accesul la propriul dosar şi deconspirarea securităţii, publicată în Monitorul Oficial nr. 182/10.03.2008. si a - Legii nr. 293/14.11.2008 pentru aprobarea O.U.G. nr. 24/2008 privind accesul la propriul dosar şi deconspirarea Securităţii.

Deci Gatej a fost racolata de Securitate, a semnat un angajament si a primit un nume de cod. E de ajuns ca sa nu poate fi consilier in ograda lui Basea ( care cica a condamnat Securitatea) dar mai ales sa ocupe vreo inalta functie in stat.
gigip
QUOTE(March @ 3 Jan 2011, 06:30 PM) *
Ia dati oleaca cortina portocalie din fata ochilor si gandeste : de ce oare a demisionat din ograda lui Basea ? De ce a acesta nu a oprit-o sa fac un asemenea gest si sa-i dea ordin sa stea in banca ei cotrocenista ?

Acuma... spre stiinta ta si a altora de pe aici , Securitatea a fost in intregul ei o politie politica. Sintagma " desconspirarea securitatii ca politie politica" a fost strecurata in Legea nr. 187/07.12.1999 de catre fostii securisti "buni" care misunau masiv atunci prin toate autoritatile statului.( aia care i-au pus talpi si lui Constantinescu ).
Sintagma a disparut odata cu intrarea in vigoare a O.U.G. nr. 24/05.03.2008 privind accesul la propriul dosar şi deconspirarea securităţii, publicată în Monitorul Oficial nr. 182/10.03.2008. si a - Legii nr. 293/14.11.2008 pentru aprobarea O.U.G. nr. 24/2008 privind accesul la propriul dosar şi deconspirarea Securităţii.

Deci Gatej a fost racolata de Securitate, a semnat un angajament si a primit un nume de cod. E de ajuns ca sa nu poate fi consilier in ograda lui Basea ( care cica a condamnat Securitatea) dar mai ales sa ocupe vreo inalta functie in stat.

Tetio,lasa-i in plata domnului pe pupincuristii basisti! Nu inteleg ca aia a fost RECRUTATA IN SEPTEMBRIEca informator si ca nu a avut timp sa macane ceva pana in decembrie dar era o buna ciripitoare,cu simt de raspundere. Presul,care a respins-o pe Norica Nicolai ca ministru pentru ca a fost procuror a incadrat la Cotroceni ca si consilier pe o CIRIPITOARE SECURISTA!!!
No comment!
gigip
Marduk
QUOTE(March @ 3 Jan 2011, 06:30 PM) *
Deci Gatej a fost racolata de Securitate, a semnat un angajament si a primit un nume de cod.

rofl.gif moncherilor terminati cu prostiile, fatuca aia nu a avut tip in 2 luni 1/2 nici sa-si dea seama ce prostie a facut, da pai sa faca politie politica.
gigip
QUOTE(Marduk @ 3 Jan 2011, 08:55 PM) *
rofl.gif moncherilor terminati cu prostiile, fatuca aia nu a avut tip in 2 luni 1/2 nici sa-si dea seama ce prostie a facut, da pai sa faca politie politica.

Marduke,iar ai dubla masura in a judeca lucrurile.Pe vremea lui Ceasca am fost amenintat ca voi fi dat afara din militie ca ma-m opus ca sotia mea sa fie recrutata de securitate,ca informatoare.I-am zis aluia ca se poate manca o paine si in alta parte si la interventia unui general profesionist,de mare valoare,am scapat de represiunea lor.Argumentul lor era ca si sotiile lor sunt colaboratoare,la care eu le-am raspuns ca e problema lor,eu nu as trai in casa cu o informatoare.Am avut de suferit de pe urma lor,dar a fost si bine deoarece nici mie si nici sotiei nu ni s-a mai propus colaborarea(ba dimpoptriva am avut dosare de urmarire informativa,ca suspecti contra regimului)
Daca Gatej era pesedista ori consiliera lui Iliescu,tone de postari erau puse de voi la han.Fiind portocalie,e nevinovata,e fecioara,doar putin bortoasa.
PS:Desi nu mi-au placut informatorii,nu sunt de acord cu deconspirarea lor,ungurii pastrandu-i si acum,bine-merci,in colaborarea serviciilor secrete.Si la noi,unii profesionisti,cu valoare mare de penetrare in mediul de afaceri ori in politica au continuat munca de informator dupa <89.
PS2:Prin 80 am fost chemat la Directia 5-a a securitatii,impreuna cu peste 25 de ofiteri de militie,armata,pompieri ,aviatori.Un general a venit si ne-a spus:o comisie de partid si de stat a ajuns la concluzia ca sunteti demni sa faceti parte din directia noastra. Aveti misiunea de a apara zilnic viata conducerii de partid si de stat. Va felicit! A dat mana cu toti,insa,cand a ajuns in dreptul meu i-am solicitat sa ma primeasca la raport pentru probleme personale.Dupa mine mai erau doi ofiteri care,profitand de gestul meu,au facut la fel.
Cand am mers la raport, a doua zi,am avut noroc sa nu fie el acolo.M-a primit un colonel caruia,in inocenta mea tinereasca i-am spus ca eu nu am facut o facultate ca sa stau pe trotuar sa-l pazesc pe seful statului.Am avut din nou noroc sa gasesc un om minunat ,interlocutorul meu care mi-a ziz:tinere,sa nu mai faci niciodata o afirmatie ca asta ca nu mai ajungi acasa,pacat de tineretea ta.Atunci i-am zis ca m-am exprimat eu gresit insa nu ma cred in stare sa fac o asa de importanta misiune,colonelul,baiat istet si-a dat seama ca nu eram menit pentru asa ceva si,peste cateva zile mi-a comunicat ca nu am fost numit la Directia a 5-a,adica SPP-ul de azi.
I-am ramas recunoscator omului acela deoarece,in 88-89 am fost chemat din nou la Directie,de aceasta data scapand
sub pretextul ca am fost respins prima oara.Daca evenimentele din decembrie ma prindeau acolo,cred ca nu mai postam acum la han.Doamne ajuta!
gigip
abis
QUOTE(March @ 3 Jan 2011, 06:30 PM) *
Ia dati oleaca cortina portocalie din fata ochilor si gandeste : de ce oare a demisionat din ograda lui Basea ? De ce a acesta nu a oprit-o sa fac un asemenea gest si sa-i dea ordin sa stea in banca ei cotrocenista ?

Singurele motive pe care le cunosc sunt cele pe care le-am vazut pe fluxul agentiilor de stiri:

"Decizia foarte clara a CNSAS de necolaborare a mea cu Securitatea a generat un mod de abordare publica speculativ si denigrator care a adus importante prejudicii atat mie, cat si familiei mele. In contextul recentelor atacuri nejustificate la adresa mea, am decis sa parasesc functia pe care o detin. Imi voi dedica resursele de competenta mediului privat economic, acolo unde performanta si valoarea unui profesionist primeaza"

Deci inteleg ca CNSAS a spus una, ca presa a interpretat altfel, ca a facut scandal si ea a ales sa demisioneze, pentru a nu permite extinderea scandalului catre presedinte.

Din cate stiu demisia este un act unilateral de vointa. Si eu mi-am dat demisia, mai demult, din unele joburi... Nu-ti poate da ordin angajatorul sa renunti la demisie.
QUOTE
Gatej a fost racolata de Securitate, a semnat un angajament si a primit un nume de cod

Angajament in care spunea ca va face, ce?

Este foarte posibil sa fi semnat un angajament ca va da note informative pe linie de contraspionaj economic, insa asta nu inseamna politie politica. Ramane de vazut exact ce a semnat, ce note informative a dat securitatii, pe cine a turnat si pentru ce. Un mare minus pentru ea este ca nu a informat presedintele despre existenta acestui dosar, in momentul in care a fost propusa pentru postul de consilier.
March
QUOTE(abis @ 4 Jan 2011, 12:57 PM) *
Un mare minus pentru ea este ca nu a informat presedintele despre existenta acestui dosar, in momentul in care a fost propusa pentru postul de consilier.

Foogi mai d-aicea cu prostiile sau naivitatile astea ! Basea stia de angajament inca inainte de turul doi. Dar a tacut chitic ca-l loveau adversarii rau cu tesla in cojones ! tongue.gif
abis
De unde stii?
March
QUOTE(abis @ 4 Jan 2011, 01:53 PM) *
De unde stii?

Din mass media. Daca nu stapanesti fenomenul nu mai intra in discutie aiurea in tramvai ! De dragul lui Basea adica !
abis
Hai ca ma faci sa rad.... Cum din presa?!

In ce ziar a scris, si cu ce argumente, chestia asta?
March
QUOTE(abis @ 4 Jan 2011, 02:04 PM) *
Hai ca ma faci sa rad.... Cum din presa?!

In ce ziar a scris, si cu ce argumente, chestia asta?


Citeste si altceva in afara Oficinei ! Baga numele Gatej pe google si o sa afli. Io nu-ti mai dau mura-n gura ca sa chibitesti !
turbo trabant
QUOTE(abis @ 4 Jan 2011, 11:57 AM) *
ea a ales sa demisioneze, pentru a nu permite extinderea scandalului catre presedinte.

cat umanism cata inima mare. a fost impinsa pe scari ca sa 'aleaga'.

americanii le spun la cacacomunicate din astea "saving face".
abis
QUOTE(March @ 4 Jan 2011, 12:08 PM) *
Baga numele Gatej pe google si o sa afli.

Asta am si facut, dar probabil ca mie imi intoarce alte rezultate... smile.gif

http://www.google.ro/#sclient=psy&hl=r...86b5febe4e8ac93
March
In timp ce " Jupanul" maraie pe toate ecranele ca justitia nu merge asa cum vrea el, iata un alt exemplu pentru care tarile din Schengen privesc la noi chioras :

Justiţia română s-a mobilizat exemplar şi, ca să n-o mai acuze dom’ preşedinte al republicii că n-am intrat în Schengen doar din cauza ei, că nu s-a reformat, a luat o decizie istorică. Instanţa bucureşteană a decis că Andrei Plăcintă, întâmplător fiul unui fost ministru şi actual senator, acuzat de procurori, între altele, de tentativă de omor, nu reprezintă un pericol pentru ordinea publică şi, pe cale de consecinţă, poate fi cercetat în stare de libertate ( V.C. -blog )
abis
Ai un talent extraordinar de a schimba vorba atunci cand esti bagat in corzi. rofl.gif

Cu Gatej pe Google ai lasat-o balta. Cu intrarea in Shengen, la fel. Acum vii cu chestia asta cu care Basescu n-are nicio legatura. Ce vrei sa sugerezi, ca l-o fi sunat pe judecatorul ala sa-i ceara sa il elibereze pe individ?

Da, este un alt exemplu care confirma faptul ca justitia merge prost la noi. Asta o spune multa lume, si cu argumente chiar mult mai serioase decat acest caz. Dar nu inteleg care este legatura cu ce vorbim aici.
March
QUOTE(abis @ 6 Jan 2011, 07:11 PM) *
Cu Gatej pe Google ai lasat-o balta. Cu intrarea in Shengen, la fel.

Nici nu merita sa-mi irosesc timpul cu tine care repeti la nesfarsit ca un papagal spusele lui Basea asa cum fac si slujitorii lui portocalii invitati la diferite emisiuni tv !
abis
Eu n-am facut decat ceea ce ai spus tu: am cautat cu google... Trebuia sa fac altceva?
March
QUOTE(abis @ 6 Jan 2011, 07:24 PM) *
Eu n-am facut decat ceea ce ai spus tu: am cautat cu google... Trebuia sa fac altceva?

Cauta ca lumea si o sa gasesti publicatia in care apare informatia cum ca se stia de un an de zile despre racolarea cucoanei Gatej, dar CNSAS a tinut-o la " dospit" !
abis
Cum adica, ca lumea? Ti-am aratat putin mai sus cum am cautat (intra pe link), si n-am gasit nimic...
gigip
QUOTE(March @ 6 Jan 2011, 05:28 PM) *
Cauta ca lumea si o sa gasesti publicatia in care apare informatia cum ca se stia de un an de zile despre racolarea cucoanei Gatej, dar CNSAS a tinut-o la " dospit" !

Haoleo,tetio,ma uitai ieri la tembeliziunea nationala si ce vazui,sa-mi sara ochii daca te mint!Bulibasa al nostru al romilor i-a facutara zilieri(muncitori cu ziua) pe doftori.Adicatelea ,astia sa nu mai fie cu contract de trabcho la stat si sa fie platiti
cu ziua,pe operatiili facute,pe retetili date!
Mare e gradina ta,doamne!
gigip
March
QUOTE(gigip @ 7 Jan 2011, 09:59 AM) *
Bulibasa al nostru al romilor i-a facutara zilieri(muncitori cu ziua) pe doftori.Adicatelea ,astia sa nu mai fie cu contract de trabcho la stat si sa fie platiti
cu ziua,pe operatiili facute,pe retetili date!
gigip

Delirul chelului ! devil.gif
Cucu Mucu
QUOTE(gigip @ 7 Jan 2011, 07:59 AM) *
Haoleo,tetio,ma uitai ieri la tembeliziunea nationala si ce vazui,sa-mi sara ochii daca te mint!Bulibasa al nostru al romilor i-a facutara zilieri(muncitori cu ziua) pe doftori.Adicatelea ,astia sa nu mai fie cu contract de trabcho la stat si sa fie platiti
cu ziua,pe operatiili facute,pe retetili date!
Mare e gradina ta,doamne!
gigip


De fapt, e un lucru foarte bun, cine e doctor bun, are contracte cu 2-3 spitale, care e prost/macelar, se duce cu ziua la prasit. Ce doreste el este ca doctorii sa fie intr-o relatie contractuala cu spitalul, ca atunci cand un doctor face o greseala, sa plateasca si el solidar cu spitalul. Acum, plateste doar spitalul aka poporul.
gigip
QUOTE(Cucu Mucu @ 7 Jan 2011, 09:34 PM) *
De fapt, e un lucru foarte bun, cine e doctor bun, are contracte cu 2-3 spitale, care e prost/macelar, se duce cu ziua la prasit. Ce doreste el este ca doctorii sa fie intr-o relatie contractuala cu spitalul, ca atunci cand un doctor face o greseala, sa plateasca si el solidar cu spitalul. Acum, plateste doar spitalul aka poporul.

Cucule,doua probleme:
1-nu e treba presedintelui sa conduca si sa hotarasca viata doctorilor din Romania.De asta sa se preocupe guvernul,ministrul sanatatii,casele de sanatate!
2-ca si Ceasca se da specialist in invatamant,sanatate,agricultura ,jurnalism,economie,taie salarii etc,in loc sa se ocupe de ATRIBUTIILE SALE CONSTITUTIONALE! Astea sunt politica si relatiile externe ale tarii(unde este corigent ,vezi amanarea Schengen),medierea intre puterile statului(el fiind fitilistul numarul 1 al conflictelor,guven contra opozitie,justitie contra afaceri interne si apararea tarii(unde a introdus jurnalistii ca posibili atentatori la siguranta nationala!
3- daca urmaresti discursul sau,vei vedea ca el a spus ca doctorii sa nu fie angajatii sp[italului ori in domeniul privat,fara contract de munca,platiti cu ora,ca gunoierii,ori la bucata,ca si salahorii!
Cred ca,dupa 6 ani de incalcare zilnica a atributiilor sale constitutionale,presed. jucator ar trebui sa isi respecte fisa postului si sa ceara guvernului sa-si indeplineasca functia de putere executiva.
gigip
Cucu Mucu
1. Se ocupa pe dracu aia, sunt ocupati doar cat sa fure pentru ei si partid
2. In Schengen el le-a oferit doar pretextul, ca e tomberon la politica externa. Motivul real al refuzarii accesului e unul pur economic - tarile isi protejeaza forta de munca wink.gif - cititi printre randuri, dragilor, asta e politica externa. Le trebuia doar un pretext sa refuze Romania, acesta le-a fost oferit intr-o prosteasca maniera de presedintele-jucator-simulacru.
3. Nu poate dicta el politica de angajari in mediul privat, era vroba doar de stat. Cu ora se plateste peste tot la stat, omule, citeste contractele de munca. S-a referit la contracte multiple, adica 6 ore la un spital, 2 la altul, etc. wink.gif
March
QUOTE(Cucu Mucu @ 8 Jan 2011, 09:46 PM) *
Le trebuia doar un pretext sa refuze Romania, acesta le-a fost oferit intr-o prosteasca maniera de presedintele-jucator-simulacru.

Asta-i Lčse majesté hh.gif
Cucu Mucu
Vreti sa vedeti cum folosim iar pasaportul cand intram in UE? Pai cititi si minunati-va!
Marduk
De unde ai tras comcluzia asta? din articol nu-mi dau seama.


'iar disputa provoacă îngrijorare în legătură cu posibilitatea ca imigranţii să exploateze relaxarea măsurilor de securitate la graniţele cu Republica Moldova şi cu Ucraina, dar şi pe litoralul Mării Negre, frontiere considerate principale căi de acces pentru imigranţii ilegali din Asia şi Orientul Mijlociu."

Din cate cunosc mare parte din emigratia ilegala din UE intra in uniune prin Grecia urmand ruta Bulgaria, Romania, Ungaria, etc.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.