Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Traian Basescu, Presedintele Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242
gigip
QUOTE(abis @ 8 Feb 2012, 02:29 PM) *
Ce "aliati" misto ai: un militian resapat de pe vremea lui Ceausescu si un antisemit. Spune-mi cu cine te aduni...

Decat un decrepit ca tine,mai bine un militian,fie el si resapat!
Marduk
QUOTE(March @ 8 Feb 2012, 02:35 PM) *
Da' tu de unde stii mai stuparule ?

Я говорю Российской mwah1.gif
goguta
QUOTE(abis @ 8 Feb 2012, 02:17 PM) *
in locul lui ca a dat bir cu fugitii: in cazul in care nu ar vorbi tampenii si ar fi adevarat ca Israelul este o natiune superioara dpdv al inteligentei, bogatiei, influentei, de ce ar fi o problema pentru Ungureanu sa fie format, educat si premiat de un astfel de stat?

EU ca un bugetar ce ma respect dau fuga zilnic la masa, acasa, candva in intervalul 13:00 - 15:00.
Mai bine bucura-te ca ai avut 1-2 ore de savurat victoria de a fi gasit o greseala in argumentele lui goguta wink.gif. E un inceput, ti-l doreai de mult, savureaza-l ... ca nu se stie cat va dura.
Altfel, iar ai citit dar nu ai inteles nimic.
Eu laudam Israelul pt. inteligenta, bani si influenta mondiala, am zis 3 calitati si un defect.
Si nu e o problema ca Ungureanu a fost format de ei, in sensul ca eu nu i-am negat calitatile omului, ba chiar am zis despre el ca se pricepe la mult mai multe decat pare.
Insinuam doar ca aceasta legatura, bazata pe diplome si documente ale lui Ungureanu, ar putea fi premejdioasa pentru Romania in eventualitatea unui conflict armat intre Israel si Iran.
abis
QUOTE(goguta @ 8 Feb 2012, 03:15 PM) *
Eu laudam Israelul pt. inteligenta, bani si influenta mondiala, am zis 3 calitati si un defect.

G: Greseala ar fi sa ai la conducerea executiva a Romaniei un om format, educat si premiat de Israel
A: Dar ce are frate Israelul?
G: Ce sa aiba?
Are:
1. Cei mai multi bani.
2. Cea mai multa inteligenta.
3. Cea mai mare influenta.
4. SI cea mai mare poftade omorat oamenii care nu le servesc interesele de profit. Indiferent ca le spune nazisti, comunisti, ei fac asta inca de dinainte de Isus - inclusiv.

In rest tot respectul
(deci inteleg ca cele 4 sunt defecte)
G: am zis 3 calitati si un defect. (ai intors-o ca la Ploiesti)
A: de ce ar fi o problema pentru Ungureanu sa fie format, educat si premiat de un astfel de stat?
G: Insinuam doar ca aceasta legatura, bazata pe diplome si documente ale lui Ungureanu, ar putea fi premejdioasa pentru Romania in eventualitatea unui conflict armat intre Israel si Iran


Acum poti sa explici de ce ar fi o greseala? De ce ar fi "primejdios" sa ai un premier cu nu stiu ce diploma luata in Israel in eventualitatea (mai mult ori mai putin probabila) unui razboi in Orient?

Cu alte cuvinte, ce are coada vacii cu prefectura?
goguta
QUOTE(abis @ 8 Feb 2012, 03:21 PM) *
Acum poti sa explici de ce ar fi o greseala? De ce ar fi "primejdios" sa ai un premier cu nu stiu ce diploma luata in Israel in eventualitatea (mai mult ori mai putin probabila) unui razboi in Orient?

Cu alte cuvinte, ce are coada vacii cu prefectura?

N-am ce sa-ti explic la asta. Daca pentru tine nu are nici o legatura, atunci pas, e cum zici tu.
March
QUOTE(goguta @ 8 Feb 2012, 06:38 PM) *
N-am ce sa-ti explic la asta. Daca pentru tine nu are nici o legatura, atunci pas, e cum zici tu.


@ goguta , nu te lasa ! Sunt alaturi de tine biggrin.gif

Radio Erevan intreaba : MRU are preputul taiat ?

SIE raspunde : dosarul e clasificat pentru 50 de ani !
abis
QUOTE(March @ 8 Feb 2012, 04:46 PM) *
@ goguta , nu te lasa ! Sunt alaturi de tine !

Poate imi explici tu, daca goguta nu este in stare, care e problema cu Israelul. smile.gif

Daca ar fi fost premiat de Iran, hai ca as fi zis, dar asa...
gigip
[quote name='March' date='8 Feb 2012, 04:46 PM' post='726397']
Razvan Ungureanu,are o mare problema! Nu a demisionat din functia de director SIE si s-a implicat politic,in negocierea,la sediul grupului parlamentar al PDL,UNPR si UNPR! Avocatul poporului,Ion Iancu,a afirmat ca este incompastibil!
PS:pentru ceva mult mai usor,locotenentul Gheorghe Alexandru a fost dat afara din armata! Asta e statul lui Basescu,legea se aplica tuturor,in afara de slugile portocalii!
March
QUOTE(abis @ 8 Feb 2012, 06:52 PM) *
Poate imi explici tu, daca goguta nu este in stare, care e problema cu Israelul. smile.gif

Daca ar fi fost premiat de Iran, hai ca as fi zis, dar asa...


Pai prin targ se zice ( de catre unii avizati ) cum ca ar fi agent ori al US ori al Israelului. Deci numirea asta e total nepotrivita . Chiar si daca nu ar fi agent , sa iei seful unui serviciu secret si sa-l pui p.m......Numai Mubarak a facut asta inainte de a pleca de la putere !
abis
QUOTE(March @ 8 Feb 2012, 05:03 PM) *
Pai prin targ se zice ( de catre unii avizati ) cum ca ar fi agent ori al US ori al Isralelului.

Cine zice si cu ce argumente?

QUOTE
Chiar si daca nu ar fi agent ar sa-l iei seful unui serviciu secret si sa-l pui p.m......Numai Mubarak a facut asta inainte de a pleca de la putere !

George H.W. Bush (senior) a fost director CIA (adica SIE american) înainte de a fi vicepreşedinte şi preşedinte al USA. Robert Gates a fost ministru al apărării după ce a fost director CIA. Leon Panetta fost ministru al apărării după ce a fost director al CIA. Un alt fost director CIA, James R. Schlesinger, a fost şi ministru al apărării şi al energiei, după ce a ocupat funcţia de director al CIA

Care e problema?
turbo trabant
QUOTE(March @ 8 Feb 2012, 06:03 PM) *
Pai prin targ se zice ( de catre unii avizati ) cum ca ar fi agent ori al US ori al Israelului.

Ce as mai vrea sa fie adevarat! In sfarsit fara patrioti incompetenti.
goguta
QUOTE(abis @ 8 Feb 2012, 04:52 PM) *
Daca ar fi fost premiat de Iran, hai ca as fi zis, dar asa...

Ai fi zis ce?

QUOTE(abis @ 8 Feb 2012, 05:06 PM) *
George H.W. Bush (senior) a fost director CIA (adica SIE american) înainte de a fi vicepreşedinte şi preşedinte al USA.

A fost ALES, nu numit.
March
QUOTE(abis @ 8 Feb 2012, 07:06 PM) *
Cine zice si cu ce argumente?


Unu' este Ulieru fost mana dreapta a lui Magureanu in SRI
QUOTE(abis @ 8 Feb 2012, 07:06 PM) *
George H.W. Bush (senior) a fost director CIA (adica SIE american) înainte de a fi vicepreşedinte şi preşedinte al USA.


Iar vorbesti prostii. Ma opresc la Bush Sr. ca e vorba de seful administratiei. A fost la CIA la sfarsitul anilor '70 pe timpul presedintelui Ford. In 1980 cand a fost numit vicepresedinte nu mai era de mult la CIA.
Si apoi tu compari SUA cu Romania ? Iti era jena sa te opresti la Putin ? tongue.gif


LE : bravo @ goguta thumb_yello.gif Mi-a scapat asta. Ca si la noi si-a facut partid si a participat la alegeri ( in parteneriat cu Basea ) inaintasul la SIE al lui MRU . Si a ramas cu participarea tongue.gif
goguta
QUOTE(March @ 8 Feb 2012, 05:21 PM) *
Iti era jena sa te opresti la Putin ? tongue.gif

Si ala a fost ALES, nu numit wink.gif.
abis
QUOTE(March @ 8 Feb 2012, 05:21 PM) *
Unu' este Ulieru fost mana dreapta a lui Magureanu in SRI

Bun, si care ii sunt argumentele?

QUOTE
Si apoi tu compari SUA cu Romania ?

Why not?

March
QUOTE(abis @ 8 Feb 2012, 07:26 PM) *
Bun, si care ii sunt argumentele?


Ma plictisesti. Suna-l si intreaba-l .
March
UN MINCINOS NOTORIU

Ca domnul Traian Basescu minte de ingheata ploaia la sol, nu este o noutate. A mintit atunci cand a spus ca demisioneaza in 5 minute dupa ce Parlamentul il suspenda. A mintit cand a spus ca ”aceasta criza nu ne va atinge”. A castigat alegerile cu alte doua minciuni: nimeni nu va avea salariile taiate si TVA-ul nu va creste.

Insa cea mai recenta minciuna flagranta a rostit-o ieri, la Cotroceni. Declaratia lui Jeffrey Franks de astazi dovedeste ca Traian Basescu este doar un mare mincinos. Aveti detalii in fisierul video de mai jos:

gigip
[quote name='March' date='8 Feb 2012, 06:24 PM' post='726436']
UN MINCINOS NOTORIU

Ca domnul Traian Basescu minte de ingheata ploaia la sol, nu este o noutate. A mintit atunci cand a spus ca demisioneaza in 5 minute dupa ce Parlamentul il suspenda. A mintit cand a spus ca ”aceasta criza nu ne va atinge”. A castigat alegerile cu alte doua minciuni: nimeni nu va avea salariile taiate si TVA-ul nu va creste.
Pai,presedintele jucator,minte si cand spune adevarul! E un mare mitoman!
PS:E razboi mare la PDL,din cauza de Nutica! Blaga si Berceanu i-au cerut sa plece de la sedinta conducerii PDL! I-au reprosat ca ea,prin coruptie si comportament ,a distrus imaginea partidului!
Marduk
QUOTE(gigip @ 8 Feb 2012, 07:12 PM) *
...PS:E razboi mare la PDL,din cauza de Nutica! Blaga si Berceanu i-au cerut sa plece de la sedinta conducerii PDL!...

Mon general informatia asta este pe "surse" sau e parerea dvs.?
gigip
QUOTE(Marduk @ 8 Feb 2012, 08:22 PM) *
Mon general informatia asta este pe "surse" sau e parerea dvs.?

E publica,de la televiziune!pe mine nu ma intereseaza daca pedelacheii isi scot ochii! Vreu doar ca romanii sa scape de trantorii si coruptii astia!
Marduk
QUOTE(gigip @ 8 Feb 2012, 09:12 PM) *
.... Vreu doar ca romanii sa scape de trantorii si coruptii astia!

Da ce nu-ti place la astia mon general, de vrei altii? nu ti-e frica ca aia de-or sa vina or sa fie mai lacomi, mai infometati, de guvernarea lu Basescu? or poate speri, desi nu cred ca e cazul avand in vedere varsta dumitale, ca USL-ul o sa lupte pentru bunastarea romanilor. Ce te mana pe dumneata in lupta asta? lustratia?
gigip
[quote name='Marduk' date='8 Feb 2012, 09:48 PM' post='726450']
Am mai postat asta dar vad ca desi esti mult mai tanar decat mine,stai rau cu memoria! Eu,gigip,am o situatie financiara,materiala si sociala,mult peste medie! Mi-am asigurat o batranete linistita,lipsita de griji,precum cei instariti ,din occident! Nu am veleitati politice ori de a obtine functii ori alte favoruri! Vreu sa traiesc,cate zile voi avea,in casa mea,in tara mea,fara ca un dement ca matrozul si slugile lui sa-mi incalce DREPTURILE LEGALE SI CINSTITE DOBANDITE ,dupa o munca de peste 40 de ani! Cum nu i-am cerut favoruri lui Ceausescu,lui Iliescu,Constantinesu si Basescu,nu ii voi cere nici lui Antonescu,Diaconescu,Becali ori Vadim! Voi,politrucii basisti(pe cale de disparitie la Han!) chiar nu intelegeti ca NICIDATA nu voi admite ca un grobian,un bataus de copii,betiv,imoral si ciripitor securist ,sa-si bata joc de banii mei,de bunurile mele si ,mai ales,de ONOAREA MEA ? Nu am avut nimic cu el ,chiar mi-a fost simpatic(am mai postat,de doua ori, l-am apreciat,cand am fost la aniversarea zilei sale de nastere si cand a venit in audienta la seful politiei)dar,mai ales in al doilea mandat,a luat-o razna iremediabil! Nu am urat in viata mea pe nimeni,nu am dispretuit pe cineva,asa cum il dispretuiesc(la fel ca alti 90% dintre romani),pe acest individ! Singurul lucru care l-ar face cat de cat mai suportabil pentru noi romanii neportocalii, ar fi sa-si dea demisia si sa ne lase sa traim in tara noastra! Dar pentru ca e las,nu va face asta!
March
QUOTE(Marduk @ 8 Feb 2012, 10:22 PM) *
Mon general informatia asta este pe "surse" sau e parerea dvs.?


Nu-i asa ca o iubesti pe Nutzica ot Pleskoi ? Dormi cu poza ei sub perna ? De cate ori postam ceva despre madama sari ca ars, cred ca te inrosesti si tremuri de furie. N-am observat pe altcineva sa sara in apararea ei asa cum faci tu. Nu stiuce-o sa faci cand baronii partidului Blaga, Berceanu, Frunzaverde , Preda-Buzau si altii o vor distruge. Pentru ca e o tiganca ce a parvenit datorita banilor lui Cocos si impinsului lui Basescu. In mintea ei nu are decat toale de brand, vuitoane, prade, etc. Fara Basea in spate e un mare zero. In politica desigur. La shopping are destui cocosei de la Cocos ! tongue.gif

Sweet dreams further ! laugh.gif
turbo trabant
QUOTE(gigip @ 8 Feb 2012, 10:12 PM) *
Vreu doar ca romanii sa scape de trantorii si coruptii astia!

Da ar trebui votat vreun ghenerel in rezerva de armata sau alte bocanceli sa vina sa faca ordine in romania !

Asa nu se mai poate, toti care stiu cel putin 3 limbi straine si au studii in strainatate au ajuns sa ne conduca pe patriotii de noi care am luptat din birou pentru tarisoara noastra pana la ultima picatura!
abis
QUOTE(goguta @ 8 Feb 2012, 05:14 PM) *
Ai fi zis ce?

Ca inteleg de ce te ingrijorezi

QUOTE(March)
Ma plictisesti. Suna-l si intreaba-l

Bullshit. Cine face o acuza trebuie sa o dovedeasca.

Cum spuneau stramosii nostri latini: semper necessitas probandi incumbit ei qui agit wink.gif

QUOTE
Pentru ca e o tiganca ce a parvenit datorita banilor lui Cocos si impinsului lui Basescu

Ai o problema cu tiganii? Nu pareai rasist pana acum unsure.gif

QUOTE(gigip)
Eu,gigip,am o situatie financiara,materiala si sociala,mult peste medie! Mi-am asigurat o batranete linistita,lipsita de griji,precum cei instariti ,din occident!

Este de notorietate ca fostii securisti, activisti si militieni au o situatie peste medie. Te credem pe cuvant.

goguta
Un american si un roman stau de vorba.
Americanul spune mandru: - We have Barack Obama, Stevie Wonder, Bob Hope and Johnny Cash!
Romanul spune si el: - We have Traian Basescu, no wonder, no hope, no cash.
abis
E vechi bancul.

Sa vezi ce te injura March ca el il uraste pe Obama! laugh.gif
March
QUOTE(abis @ 9 Feb 2012, 01:22 PM) *
Bullshit. Cine face o acuza trebuie sa o dovedeasca.



Aha. Asta nu-i valabila pentru "Jupanul" vostru atunci cand ranjind satanic arunca pe piata chestia cu "Porumbacu" ! Pe care voi ati preluat-o intr-o veselie portocalie .
abis
Chiar asa? "Noi" am facut putin misto, dar nu am pretins ca Antonescu sa nu candideze la presedintie din cauza asta! rofl.gif
March
QUOTE(abis @ 9 Feb 2012, 03:16 PM) *
Chiar asa? "Noi" am facut putin misto, dar nu am pretins ca Antonescu sa nu candideze la presedintie din cauza asta! rofl.gif


Antonescu ? N-aveati ce zice. Nu a fost nici securist, nici sereist nici agent secret !
abis
Asta pana la proba contrarie. laugh.gif
Marduk
QUOTE(gigip @ 8 Feb 2012, 10:05 PM) *
.... Eu,gigip,am o situatie financiara,materiala si sociala,mult peste medie! Mi-am asigurat o batranete linistita,lipsita de griji,precum cei instariti ,din occident!... sa-si bata joc.....de ONOAREA MEA

Mon general, doar onoarea te impinge pe dumneata in lupta asta? daca este asa sa sti ca ai tot respectul meu.

QUOTE(March @ 9 Feb 2012, 04:52 AM) *
Nu-i asa ca o iubesti pe Nutzica ot Pleskoi ? Dormi cu poza ei sub perna ? De cate ori postam ceva despre madama sari ca ars.....

Nu, n-ai inteles nimic, sunt doar un antimisogin. Punct.
abis
QUOTE(abis @ 26 Jan 2012, 12:42 PM) *
Basescu a facut o "greseala neprovocata" cu Arafat si a dat ocazia PSD si PNL sa preia Sente; cele doua partide au facut miscari importante si au castigat cateva pozitii de forta pe "tabla". El acum incearca sa preia acest Sente, discursul de ieri a fost o prima mutare si urmeaza altele. PSD si PNL au reactionat haotic (desi era atat de previzibil ce avea sa spuna...) si sunt pe cale sa ajunga iarasi in pozitia Gote, in care doar reactioneaza la mutarile adversarului

Ce-mi place sa ma autocitez. laugh.gif

Acum usele este in pozitie de sah.

Urmeaza inca multe mutari pana la toamna. Primvara va da useleului sansa sa iasa putin din corzi. Vara se anunta fierbinte. smile.gif
March
The Economist : Majoritatea romanilor par sa se fi saturat de Traian Basescu
turbo trabant
QUOTE(abis @ 9 Feb 2012, 06:41 PM) *
Acum usele este in pozitie de sah.

Mai curand in pozitia capra. ohyeah.gif
Marduk
Stimabililor, trebuie sa recunoasteti ca ie ceva care ne scapa in aceasta procedura, sunt variabile pe care nu le cunoastem, despre care nu stiam, in opinia mea este singura explicatie a comportamentului domnului Victor Ponta. Capra sau lup, pentru mine ar fi important ca Ponta sa fi inteles ca este nevoie de doi cai la o caruta incarcata de probleme, doi cai care sa traga, nu care sa faca spectacol propagandistic.
Cucu Mucu
QUOTE(March @ 9 Feb 2012, 01:18 PM) *
Antonescu ? N-aveati ce zice. Nu a fost nici securist, nici sereist nici agent secret !


Ai dreptate, Antonescu a fost nimic. rofl.gif


Nu deranjeaza pe nimeni ca Base&Co ne-a aruncat iar niste rahat peste ochi? Nu va deranjeaza ca ne ia de prosti pentru a enspea oara?

Nu mai tarziu de 2 saptamani ne explicau ei, Bas si Boc cum e tara in criza si ca ei nu parasesc corabia (nebunilor), cum isi duc ei, dragalasii, vaporasele la mal ( sa la dea la fier vechi ohyeah.gif ), cum Boc e partenerul lui Base cu care merge pana la capat si alte chestii de-astea de telenovela damboviteana gretoasa! O fi sosit "capatul"? unsure.gif


turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 10 Feb 2012, 12:00 PM) *
O fi sosit "capatul"? unsure.gif

Tu nu ai observat ca au inghetat apele? rolleyes.gif
March
Amicul lui Basea de la FMI , J.F. isi face bagajele. Misiunea incheiata . Dar vine altul, nu va speriati. tongue.gif


Abordarea Fondului Monetar International cu privire la Romania ar putea aduce tara la dezastru, sunt de parere analistii Reuters.
turbo trabant
QUOTE(March @ 10 Feb 2012, 12:24 PM) *
Amicul lui Basea de la FMI , J.F. isi face bagajele. Misiunea incheiata . Dar vine altul, nu va speriati. tongue.gif

Nu mai vine de la anul nici unul. rolleyes.gif
March
QUOTE(turbo trabant @ 10 Feb 2012, 01:25 PM) *
Nu mai vine de la anul nici unul. rolleyes.gif

Pleaca acum si vine altul in loc. Anul asta .
turbo trabant
QUOTE(March @ 10 Feb 2012, 12:27 PM) *
Pleaca acum si vine altul in loc. Anul asta .

Normal ca portofelul a ramas momentan aici si nu poate fi lasat la mana romanilor.

Tu nu prea stii cum functioneaza o institutie din asta, nu?
March
Regimul criminal Basescu devil.gif lasa oamenii sa moara inzapeziti in judetul Buzau in satele unde sunt primari de-ai opozitiei !
Cucu Mucu
QUOTE(March @ 10 Feb 2012, 03:25 PM) *
Regimul criminal Basescu devil.gif lasa oamenii sa moara inzapeziti in judetul Buzau in satele unde sunt primari de-ai opozitiei !


Nu, tetio, tot judetul Buzau e varza, nu numai in comunele alea - am fost blocat 5 zile la iesire din Buzau cu masina plina cu marfa si nimeni nu stia nimic. Buzaul plateste prostia prefectului, a presedintelui CJ, Mocanu ( e ala de si-a luat audi de 80.000 de euro la consiliu in prima luna de putere) si a dezinteresului autoritatilor de la centru. Desi Udrea, Predoiu, Preda si alti cativa sunt din Buzau, judetul e intr-o stare deplorabila. E calamitat si cand e frumos afara. E calamitat de prostia autoritatilor.

Daca vrei detalii, poti intreba si ti le dau, fara exagerarile specifice televiziunilor.
March
Basea si Ungureanu beau sampania inaugurarii ! Si aia mor cu zile acolo .Niste nemernici !
goguta
QUOTE(Cucu Mucu @ 10 Feb 2012, 03:34 PM) *
Nu, tetio, tot judetul Buzau e varza, nu numai in comunele alea - am fost blocat 5 zile la iesire din Buzau cu masina plina cu marfa si nimeni nu stia nimic. Buzaul plateste prostia prefectului, a presedintelui CJ, Mocanu ( e ala de si-a luat audi de 80.000 de euro la consiliu in prima luna de putere) si a dezinteresului autoritatilor de la centru. Desi Udrea, Predoiu, Preda si alti cativa sunt din Buzau, judetul e intr-o stare deplorabila. E calamitat si cand e frumos afara. E calamitat de prostia autoritatilor.

Daca vrei detalii, poti intreba si ti le dau, fara exagerarile specifice televiziunilor.

Buzau nu e judetul ala de se cearta PSD ca nu vor sa-l lase lui PNL la nivel judetean?
Cucu Mucu
QUOTE(March @ 10 Feb 2012, 03:43 PM) *
Basea si Ungureanu beau sampania inaugurarii ! Si aia mor cu zile acolo .Niste nemernici !


5 zile cat a fost inzapezit DN2, cu sute de masini oprite in frig si viscol, nici un nemernic de la Prefectura sau Consiliu judetean nu a fost pe acolo (au trimis in schimb mascatii) sau pe traseu sa vada pe ce vor da banii pt dezapezire. Cei care au ajutat au fost oamenii din Maracineni, care veneau cu ceai fierbinte, ba unul mai cu dare de mana a cumparat un sac de suluri de salam si paini si a dat la oameni.

GDF si ApaNova, companii care mulg bani frumosi si dau comisioane grase la edili, nu au fost trase la raspundere pentru ceea ce se intampla. RER-ul lui Cezar Preda nu face transportul zapezii din Buzau si Ramnic in afara oraselor, asa cum ar fi normal. Si tot asa, e un lant de nesimtire, dispret si furtisaguri.
Cucu Mucu
QUOTE(goguta @ 10 Feb 2012, 03:53 PM) *
Buzau nu e judetul ala de se cearta PSD ca nu vor sa-l lase lui PNL la nivel judetean?


Tradus - Mocanu nu vrea sa lase ciolanul lui Bagiu&Co. thumb_yello.gif
gigip
[quote name='goguta' date='10 Feb 2012, 03:53 PM' post='726770']
Sa ne mai si amuzam!
Seful pompierilor intra in remiza de pompieri, incet, relaxat, cu mainile in buzunare, fredonand usor o melodie vesela:
- Baieti, echipati-va incet, sistematic, spalati masina, luati ceva apa, daca mai ramane, fiti atenti la stopuri, la trafic nu puneti in functiune nici sirenele , nici girofaruruile si mergeti la incendiu… ard Palatul Victoria si Palatul Cotroceni...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.