Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Traian Basescu, Presedintele Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242
Marduk
QUOTE(March @ 11 Aug 2010, 06:42 PM) *
El in ultimii 6 ani a fost presedinte in Tanganika nu in Romanica !

March, cand ai dreptate nu pot sa zic nimic, da putem spune ca in Romania traiesc oamenii din Tanganika iar Basescu s-a nimerit sa fie presedintele lor, dar Romania nu are nicio legatura cu asta. rofl.gif
March
QUOTE(abis @ 11 Aug 2010, 04:13 PM) *
Declaratie Traian Basescu:
Da-i doamne mintea cea de pe urma! rofl.gif

Daca se tine de chestia asta votez iarasi PDL-ul in 2012. jamie.gif


I-a dat minte ! Si baga stangi sa rupa PDL !! Asa ca trebuie sa te hotarasti repede cu care aripa votezi ! Vezi sa nu mergi pe mana moarta !
Nefertiti
QUOTE(abis @ 11 Aug 2010, 06:24 PM) *
Pai aia e deja facuta. De aia ziceam despre "mintea de pe urma"



Cu alte cuvinte, se ia de alţii abia după ce el şi-a făcut damblaua. Oare de ce nu mă miră chestia asta...

abis
Nefe, daca bugetul nu va mai fi o vaca de muls pentru biserici, eu unul o sa fiu multumit. Daca vine PNL-ul cu o astfel de propunere, ori chiar PSD-ul, cu atat mai bine. Sa propuna ei chestia asta si o sa fiu incantat. Si promit sa iau in calcul, daca se intampla una ca asta, posibilitatea de a vota cu PNL. Oricine face asta are de la mine o mare bila alba.
Nefertiti
Sunt perfect de acord, doar că eu ziceam altceva. Şi de dragul unei discuţii care aş vrea să nu fie repetitivă, sper să nu mă pui să spun încă o dată, pe motiv că n-ai înţeles. smile.gif

Pe de altă parte, bugetul încă e vacă de muls pentru multe alte instituţii, inclusiv aia prezidenţială. Dar, după acelaşi principiu folosit în cazul bisericii, presupun că Băsescu va observa asta după ce va pleca el din scaunul de preşedinte.
turbo trabant
QUOTE(abis @ 12 Aug 2010, 09:22 AM) *
Nefe, daca bugetul nu va mai fi o vaca de muls pentru biserici, eu unul o sa fiu multumit.

mda, vei avea in schimb de banii aia un logo cu trei frunze , de trifoi la numai 100 de meleoane de euro. si nici un turist strain sa vina in gradina din fundul carpatilor.

cand s-o cheltui banul public in romanica judicios si fara spagi, fac biserica cu hramul sf abis. pana atunci, baselu a aruncat o chestie populista "sa dea bine la fraieri", maine isi face cruce cu ambele maini.
abis
QUOTE(turbo trabant @ 16 Aug 2010, 02:23 PM) *
mda, vei avea in schimb de banii aia un logo cu trei frunze , de trifoi la numai 100 de meleoane de euro.

Acum am banii aruncati si pe trifoi, si pe biserici.

Daca raman doar cu trifoiul, inseamna ca am salvat vreo 90% din bani.

Oricum, mai bine o singura pierdere decat doua.
QUOTE
baselu a aruncat o chestie populista "sa dea bine la fraieri"

Dimpotriva, fraierii l-ar fi aplaudat daca spunea ceva de genul ca oricat de greu incercati am fi de criza si de altele de genul asta, ca buni crestini avem datoria sa sustinem biserica neamului care este aparatoarea si pastratoarea integritatii tarii, moralei crestine, unitatii spirituale si alte bazaconii de gen.
turbo trabant
QUOTE(abis @ 16 Aug 2010, 01:32 PM) *
Daca raman doar cu trifoiul, inseamna ca am salvat vreo 90% din bani.

pai nu iti spusai ca se scumpeste trifoiul fix cu cat se fac reduceri de costuri cu bisericile? biggrin.gif cand in rrromanica inclusiv pedelista au scazut per ansamblu cheltuielile bugetare? sau da ti se vor face diguri , sigur rofl.gif

fraierii l-ar fi aplaudat daca nu ar fi facut pe prezidentul jucator si ar fi dat el indicatii ca la otv in direct cum si ce sa se faca.
March
Dupa vizita presedintelui Israelului in tara noastra, alta victorie a diplomatiei romanesti sub inteleapta conducere a prezidentului Basescu :

Preşedintele israelian Shimon Peres şi preşedintele Autorităţii Palestiniene, Mahmoud Abbas, au ales Sofia pentru convorbirile directe privind pacea în Orientul Mijlociu, hh.gif
abis
QUOTE(turbo trabant @ 16 Aug 2010, 02:43 PM) *
pai nu iti spusai ca se scumpeste trifoiul fix cu cat se fac reduceri de costuri cu bisericile?

Chiar asa, fix la centima? Hai lasa-ma...
turbo trabant
QUOTE(abis @ 16 Aug 2010, 04:56 PM) *
Chiar asa, fix la centima? Hai lasa-ma...

pentru mneavoastra, domnu', se poate si mai scump decat contributia bujetului la biserici (aia de 1% din total bujet). ma lesi cu corectitudinea alesilor romanilor si cu "sa reducem x ca sa putem fura x+y".

daca zici ca nu am dreptate, sa imi arati autostrazile, caminele , scolile si spitalele facute cu cei 99%.
abis
QUOTE(turbo trabant @ 16 Aug 2010, 06:01 PM) *
(aia de 1% din total)

Care 1% ? unsure.gif
De unde si pana unde 1%? Eu cred ca este sensibil mai mult.
QUOTE
daca zici ca nu am dreptate, sa imi arati autostrazile, caminele , scolile si spitalele facute cu cei 99%

Dar daca iti arat salariile bugetarilor, se pune?
turbo trabant
QUOTE(abis @ 16 Aug 2010, 05:06 PM) *
Care 1% ? unsure.gif
De unde si pana unde 1%? Eu cred ca este sensibil mai mult.

Dar daca iti arat salariile bugetarilor, se pune?

ce crezi monsher pai nu discutaram pe alt topic ca este contributia la culte de maxim 1% din bujetul total al statului?

ah e si mai frumos, s-au platit salarii mari la rude, amante si obligatii si nu s-au facut autostrazi. acum inlocuieste autostrazi cu biserici si salarii popilor cu salariile bujetarilor si vezi ce iti da. mwah1.gif
abis
QUOTE(turbo trabant @ 16 Aug 2010, 06:10 PM) *
ce crezi monsher pai nu discutaram pe alt topic ca este contributia la culte de maxim 1% din bujetul total al statului?

In cazul asta e cu 1% mai mult decat ar trebui sa fie.

Revenim cu discutia totusi la Basescu?
turbo trabant
QUOTE(abis @ 16 Aug 2010, 05:25 PM) *
In cazul asta e cu 1% mai mult decat ar trebui sa fie.

rofl.gif eram sigur ca o dai la intors.

well, succesuri maxime pe drumurile din romanica. cand dai intr-o groapa sa nu uiti sa injuri biserica si nu pe nutzi cu gradina ei de legume cu tot (99%) . thumb_yello.gif
Marduk
QUOTE(March @ 16 Aug 2010, 05:23 PM) *
Preşedintele israelian Shimon Peres şi preşedintele Autorităţii Palestiniene, Mahmoud Abbas,au ales Sofia pentru convorbirile directe privind pacea în Orientul Mijlociu

Poate ca este mai bine si mai ieftin, mai ales acum in timp de criza, "prietenii evrei si palestinieni se pare ca se pot descurca si fara sprijinul romanilor.
March
Ca raspuns la cazul "Floricel" ,

Rusii ii trantesc una zdravana in mecla prezidentului prin arestarea la Moskva a unui prostanac al SIE camunflat sub pozitia de secretar I al sectiei politice a ambasadei noastre ! hh.gif
March
Capitane, nu fi trist !
Barca merge inainte,
Prin desertul pedelist !

rofl.gif

Rad la auzul versurilor, si nu al desertului ! devil.gif
Nefertiti
QUOTE(turbo trabant @ 16 Aug 2010, 06:01 PM) *
daca zici ca nu am dreptate, sa imi arati autostrazile, caminele , scolile si spitalele facute cu cei 99%.



Păi n-avem autostrăzi, da' avem o instituţie dedicată, care se ocupă de autostrăzile alea pe care nu le avem. Compania Naţională de Autostrăzi... wtf?!
turbo trabant
pardon este Compania Nationala de Autostrazi si Drumuri Nationale din Romania (CNANDR).

asa sunt si eu ambasadorul plenipotentiar si extraordinar al klingonienilor.

March
Din ciclul "Hahaielilor paranoide" devil.gif


Moartea nu-i ca viaţa! - asta ar fi replica lui T. Băsescu pentru mamele care îşi smulg părul din cap în faţa cadavrelor copiilor lor arşi de vii la maternitatea Giuleşti, ecou al truismului cinic Iarna nu-i ca vara! cu care d-sa a inaugurat în România Epoca Ţepei Necioplite în care i-a tras pe locuitorii acestei ţări. De Ziua Marinei, dl. preşedinte le ordonase românilor să îndure criza fără bocete, luând pildă de la marinarii militari. Deci, ce atâtea lacrimi, ce atâtea ţipete? Bebeluşii au pierit în luptă cu criza, prezentăm arma pentru onor, tragem o salvă (una, că trebuie reduse cheltuielile) în aer, ne aliniem şi mergem înainte.
March
pe 23 iunie 2010 "democraţia românească a primit o lovitură extrem de periculoasă chiar din partea celui care a jurat să o protejeze, preşedintele României, Traian Băsescu", prin faptul că şeful statului a decis menţionarea instituţiilor mass-media în Strategia Naţională de Apărare, la capitolul privind vulnerabilităţile de securitate.

"Includerea presei într-un document oficial al CSAT reprezintă o încercare de răsturnare a sistemului democratic din România, un atac la adresa libertăţilor cetăţeneşti, cum sunt libertatea cuvântului şi libertatea de opinie, fapt fără precedent în istoria recentă a ţării noastre", se precizează în comunicatul citat.


Grupul pentru apararea presei - o iniţiativă a jurnaliştilor
Invincible
Filmul in care Basescu il palmuieste pe Dan Chitic
Marduk
Doua afirmatii care ma fac sa ma intreb daca presedintele Basescu mai este interesat de soarta Romaniei sau este doar un alt roman care isi baga picioarele in tot ceea ce ar trebui sa fie abordat serios doar pentru simplu motiv ca Romania si poporul roman vor exista si dupa ce Basescu sau alti politicieni vor fi doar file de istorie.

1. "geambas de avioane"

2. Kosovo
abis
QUOTE(Marduk @ 1 Sep 2010, 07:03 PM) *

Ambasadorul suedez a facut exact ceea ce trebuie sa faca orice ambasador din lumea asta: sa promoveze interesele tarii sale. Cu atat mai mult cu cat ofera suedeza era mult mai avantajoasa dpdv economic si pentru Romania.

QUOTE

Aici are dreptate.
Marduk
QUOTE(abis @ 1 Sep 2010, 09:01 PM) *
Aici are dreptate.

Sa inteleg ca afirmatia sa despre ambasadorul Suediei nu este conforma cu politica Romaniei ? Despre Kosova ce sa-ti zic nici mie nu-mi place ideea de a recunoaste un stat aparut fortat, rapt din teritoriul Serbiei, dar daca toata Europa a facut acest pas pana la urma vom fi nevoiti sa recunoastem Kosovo atat noi cat si ceilalti. Suveranitatea nu mai este un drept al statelor membre UE, deciziile importante vor fi adoptate de catre alti si pentru noi singura satisfactie va fi protestul si nimic altceva.
turbo trabant
QUOTE(Marduk @ 1 Sep 2010, 06:03 PM) *

rofl.gif cred ca ambasadorul republicii democrate congo s-a umflat in pene cand a auzit de la baseascu cum il face pe fratele lui alb din suedia ca e dilar de mertane second hand conduse numai de niste mosi suedezi doar duminica intre casa si biserica.

diplomatie pe intelesul dilarilor din vitan . mwah1.gif
abis
QUOTE(Marduk @ 2 Sep 2010, 12:43 PM) *
Sa inteleg ca afirmatia sa despre ambasadorul Suediei nu este conforma cu politica Romaniei ?

Conforma, neconforma, nu stiu. Este insa deplasata si marlaneasca. Ambasadorul si-a facut doar datoria.
QUOTE
daca toata Europa a facut acest pas pana la urma vom fi nevoiti sa recunoastem Kosovo atat noi cat si ceilalti

Mai sunt si altii, nu toata Europa. Atat cat ma duce pe mine capul, argumentele juridice ale guvernului pe care se sprijina refuzul de a recunoaste Kosovo stau in picioare.
QUOTE
Suveranitatea nu mai este un drept al statelor membre UE, deciziile importante vor fi adoptate de catre alti

Faci niste confuzii, dar nu e locul sa dezvoltam aici.
Marduk
QUOTE(abis @ 2 Sep 2010, 01:38 PM) *
QUOTE
Mai sunt si altii, nu toata Europa.

Spania, Slovacia, Grecia, Cipru, Romania, am omis pe cineva? restul reprezinta Europa.
QUOTE
Faci niste confuzii, dar nu e locul sa dezvoltam aici.

Da, stiu ca nu-ti place sa vorbim despre SUVERANITATE, desi eu continui sa cred ca aderarea la UE in forma actuala reprezinta tocmai pierderea SUVERANITATII.

abis
QUOTE(Marduk @ 2 Sep 2010, 02:06 PM) *
Spania, Slovacia, Grecia, Cipru, Romania, am omis pe cineva? restul reprezinta Europa.

Nu ai omis pe nimeni, insa mai devreme spuneai ca a recunoscut Kosovo, te citez, "toata Europa". Dintre statele UE au recunoscut Kosovo 22, iar 5 nu. Deci acea formulare pe care ai utilizat-o, respectiv "toata Europa", nu este potrivita.

Deocamdata in UE deciziile de politica externa le ia fiecare stat, nu exista inca o politica comuna. Iar deciziile la nivelul UE nu se iau deocamdata prin vot majoritar. Cand se va intampla asta, fireste, ne vom conforma majoritatii, insa pana atunci nu este cazul. Dar chiar si atunci nu ne impiedica nimeni sa ne spunem punctul de vedere, sa facem lobby, sa aducem argumente. Iar daca partenerii nostri din UE fac uneori si greseli, iar recunoasterea Kosovo este o greseala, nu ne impiedica nimeni sa le-o spunem.

QUOTE
eu continui sa cred ca aderarea la UE in forma actuala reprezinta tocmai pierderea SUVERANITATII

Dar nu te-am contrazis niciodata - integrarea in UE presupune un transfer de suveranitate catre institutiile comunitare, asta o stie oricine. Din punctul meu de vedere, cu cat integrarea este mai profunda, cu atat mai bine.
Marduk
QUOTE(abis @ 2 Sep 2010, 02:16 PM) *
QUOTE
......Dintre statele UE au recunoscut Kosovo 22, iar 5 nu.......

Majoritatea statelor, acum e bine?
QUOTE
........Din punctul meu de vedere, cu cat integrarea este mai profunda, cu atat mai bine.

Bine pentru cine, pentru ce? Daca integrarea aduce atatea beneficii pentru tine de ce crezi ca ungurii nu permit starinilor sa cumpere terenuri in Ungaria? e doar un exemplu.

March
Aoileuuu ! Io-te ce comentariu apare chiar in oficina puterii !

Demiterea lui Dan Nica din fruntea Ministerului Internelor a facut parte dintr-un plan deliberat de fraudare a alegerilor
Marduk
Pai e corecta afirmatia, daca Nica ramanea la interne PDL-ul pierdea sigur alegerile.
March
QUOTE(Marduk @ 4 Sep 2010, 04:48 PM) *
Pai e corecta afirmatia, daca Nica ramanea la interne PDL-ul pierdea sigur alegerile.

Sigur ca-i corecta . N-ai priceput ? Nica a fost dat afara si pedelistii au furat in voie !
Marduk
Daca ramanea Nica furau PSD-istii in voie, romanul are o vorba, la hot ii este frica de hot.
March
QUOTE(Marduk @ 5 Sep 2010, 06:28 PM) *
Daca ramanea Nica furau PSD-istii in voie, romanul are o vorba, la hot ii este frica de hot.

Daca Nica ramanea erau doi hoti care se panadeau unu' pe altul. Asa ca Nica dat afara ,pedelistii au furat in voie !
Da' nu-ti cer ca matale sa fi de acord cu asemenea logica !
Marduk
Logic era ca nici unii nici altii sa nu fure nimic.
abis
QUOTE(Marduk @ 2 Sep 2010, 04:20 PM) *
Majoritatea statelor, acum e bine?

Da, acum este bine.
QUOTE
Daca integrarea aduce atatea beneficii pentru tine de ce crezi ca ungurii nu permit starinilor sa cumpere terenuri in Ungaria?

Din nou prezinti o informatie eronata. Strainii pot cumpara si terenuri, si locuinte in Ungaria. Chiar si romanii au cumparat.
abis
QUOTE(March @ 4 Sep 2010, 03:06 PM) *
Aoileuuu ! Io-te ce comentariu apare chiar in oficina puterii !

Demiterea lui Dan Nica din fruntea Ministerului Internelor a facut parte dintr-un plan deliberat de fraudare a alegerilor

Nu e un comentariu al Hotnews, e un citat din comunicatul emis de PSD. Care, evident, nu se pot impaca cu faptul ca au obtinut mai putine voturi si o tin langa cu fraudarea...

Nu te lasi de manipulari, nu? smile.gif

Johann_Moritz
QUOTE(Marduk @ 1 Sep 2010, 07:03 PM) *
Doua afirmatii care ma fac sa ma intreb daca presedintele Basescu mai este interesat de soarta Romaniei sau este doar un alt roman care isi baga picioarele in tot ceea ce ar trebui sa fie abordat serios doar pentru simplu motiv ca Romania si poporul roman vor exista si dupa ce Basescu sau alti politicieni vor fi doar file de istorie.

1. geambas de avioane


Nu e adevara, presedintele nu a spus asa ceva. Era pixelul albastru. Rusine, Dinu Patriciu!
turbo trabant
QUOTE(kumarbi @ 6 Sep 2010, 10:20 AM) *
Nu e adevara, presedintele nu a spus asa ceva.

fii mandru, iote ce prezident curajos avem

http://www.hotnews.ro/stiri-politic-775784...oti-romanii.htm

asta e iesirea din criza: dans, capul sus si te duci cu fruntea sus dupa tigari cand vine nota de plata.
Johann_Moritz
WoW! Deci sa nu ne uitam la televizor ca ne speriem. E ok, pot face asta. Dar am o intrebare: cum fac sa nu ma uit in portofel, ca atunci ma sperii cel mai tare?
March
Traian Băsescu sub nivelul PD-L la procente thumb_yello.gif

În jur de 18% - cu tendință clară de scădere – este creditat în acest moment PD-L, iar președintele Traian Băsescu are, la capitolul încredere, 15%. "Este pentru prima oară când un șef de stat are mai puține procente decât partidul care l-a propulsat și cu care are afinități. Nici măcar președintele Emil Constantinescu, în anul 2000, în cea mai neagră perioadă a mandatului său, nu a coborât așa de jos la capitolul încredere"
Marduk
QUOTE(abis @ 6 Sep 2010, 10:54 AM) *
Din nou prezinti o informatie eronata. Strainii pot cumpara si terenuri, si locuinte in Ungaria.

E vorba de terenuri agricole.
abis
Marduk,
Ma ametesti: intai ca toate statele fac una, dupa aia ca majoritatea. Apoi ca in Ungaria strainii nu pot cumpara terenuri, dupa aia cand iti arat ca nu-i asa zici ca te-ai referit la terenuri agricole (eu de unde sa stiu ca tu vrei sa zici altceva decat zici?). Atunci cand spui o chestie, spune-o si tu ca lumea de la inceput, ca ma pui sa umblu dupa cai verzi pe pereti.

Interdictia privind cumpararea de terenuri agricole de catre straini, in Ungaria, va expira pe 30 aprilie 2011, dupa aceea, daca vrei, poti sa cumperi si tu teren acolo.

Sau si acum ai vrut sa spui altceva?

In Finlanda, Franta, Germania, Irlanda, Marea Britanie, Norvegia pot cumpara strainii la "liber" terenuri agricole. Or fi mai prosti astia.
turbo trabant
QUOTE(kumarbi @ 6 Sep 2010, 10:41 AM) *
Dar am o intrebare: cum fac sa nu ma uit in portofel, ca atunci ma sperii cel mai tare?

kumarbi, fii barbat, tu crezi ca matelotii au portofel cand trec prin furtuna? stii tu, ca in toate panzele sus.

bine dracului ca nu a fost prezidentul ceva sef la utc ca ne evoca curajul si abnegatia ciresarilor.
Marduk
QUOTE(abis @ 6 Sep 2010, 02:10 PM) *
Ma ametesti: ........................... girlchat.gif drunk.gif

March
@ Marduck,
Uite o lectura de duminica :

Umbrele trecutului. Colaborarea lui Traian Băsescu cu Securitatea

Lecturare placuta tongue.gif
Marduk
Se face o confuzie de catre unii, voita sau nu, trebuie sa fim corecti ca si in sistemul comunist existau, ministere, directii, etc. era o structura politica necesara macar de fatada. Faptul ca la nivel inalt comunistii stiau cine si cui se subordoneaza nu mai este un secret, dar totusi ar trebui sa facem dinstinctie intre "colaborator al organelor de contrainformaţii militare" si turnator la securitate, mai ales in cadrul armatei desi existau si acolo turnatori ai securitatii, unde nu existau? In armata exista o atitudine, o ostilitate, fata de cei de la securitate, nu era ceva pe fata, nici nu se putea la acea data. Militarii nu-i inghiteau pe baietii cu ochi albastri dar nu aveau ce face. Nu vreau sa-i iau apararea lui Basescu dar vorba lui, de la informatii de acest gen si turnatorie, politie politica, e cale lunga. Daca atunci cand scri un raport in care arati ce probleme ai si cum ai rezolvat o sarcina iar raportul ajunge datorita sistemului pe mana securitatii atunci si eu am fost si turnator si urmarit. Crezi ca azi nu mai exista informatori? fara informatori cum ar exista informatia? unii o fac din considerente pecuniare altii din alte motive, dar o fac, in marile companii exista acelasi sistem de a culege informatii ca pe vremea securitatii cu o singura diferenta, daca nu vrei sa mai colaborezi de da afara nu te baga la balamuc sau puscarie.
abis
Cu ajutorul proiectului AGRI, Romania ar putea scapa de necesitatea de a cumpara gaze rusesti

E normal ca cei aflati in slujba Moscovei sa spumege pe toate canalele media pe care le detin.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.