Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Traian Basescu, Presedintele Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242
gio19ro
QUOTE (cocosel @ 21 May 2007, 01:05 PM)

QUOTE
Deci, caz inchis.

Auzi ia... rofl.gif rofl.gif

Auzi, mai Macmac, ce ar fi sa nu mai scoti din context si sa imi prezinti si argumentul logic ce a dus la concluzia mea. Tu ai prezentat doar concluzia. Eu iti cer sa te uiti si la logica, da, da, la disciplina asta atat de straina tie. Vezi si topicul cu solomonarii tai unde am facut apel la logica. Deci cum stam cu logica baiete?

Doar macmac?
cocosel
Baga baga..tata cat mai multe...mai ales cu logica aia... rofl.gif

pese:Unde va ajunge Baselu??...iata un exemplu:discutie Blair-Gaddafi... una dintre fotografiile oficiale il arata pe Gaddafi asezat picior peste picior, astfel incat talpa pantofului sau este indreptata catre Blair. In cultura araba, pantofii sunt considerati impuri - simbolizand cea mai murdara si mai nedemna parte a corpului; orice diplomat occidental stie ca, la intalnirea cu un arab, nu are voie sa stea picior peste picior, pentru ca gestul sau este considerat jignitor. rolleyes.gif
gio19ro
QUOTE (cocosel @ 21 May 2007, 01:21 PM)
Baga baga..tata cat mai multe...mai ales cu logica aia... rofl.gif

pese:Unde va ajunge Baselu??...iata un exemplu:discutie Blair-Gaddafi... una dintre fotografiile oficiale il arata pe Gaddafi asezat picior peste picior, astfel incat talpa pantofului sau este indreptata catre Blair. In cultura araba, pantofii sunt considerati impuri - simbolizand cea mai murdara si mai nedemna parte a corpului; orice diplomat occidental stie ca, la intalnirea cu un arab, nu are voie sa stea picior peste picior, pentru ca gestul sau este considerat jignitor. rolleyes.gif

Alo, ce are baba cu boxul? Asta-i ex. de logica prezentat de tine? Io zic sa ramai la "Dincolo de ratiune". cool.gif Dincolo in sensul de... "sub", nu de ""deasupra".

Edit: N-am vazut inca cocsel care sa macane atat. Macmac ....
cocosel
Nu iti era adresata dar in fine daca te bagi in zeama aiurea..atunci le poti comenta.. rofl.gif
Action are ceva cu dictatura basesciana thumb_yello.gif ...la restul cu tigani si legatura legala pe topicurile juridice aci vorbim doar politic... rofl.gif
gio19ro
QUOTE (cocosel @ 21 May 2007, 01:31 PM)
...la restul cu tigani si legatura legala pe topicurile juridice aci vorbim doar politic... rofl.gif

Boahhh, mare Macmac vorbeste politic.... M-am prabusit de admiratie ....
cocosel
Sa nu cazi definitiv... rofl.gif
Nefertiti
Time out!

Gio, poate reusesti sa te abtii de la aiureli si sa vorbesti la subiect. tongue.gif
Uncle Sam
QUOTE (gio19ro @ 21 May 2007, 01:01 PM)
Aia de la combaterea discriminarii se ocupa de atitudini publice. Traian Basescu n-a numit-o in public pe tiganca, imputita, ci in particular. Deci, caz inchis.

Exact, au surprins o discutie privata. Legal, nu poate fi acuzat de nimic, si retinere telefonului intr-un spatiu in care posesorul nu avea voie sa il foloseasca si remarca despre etnia posesoarei facuta in cadru privat nu incalca nici o lege.
Parerea mea, si o repet desi cei interesati o sa va faceti ca nu observati, este ca a exagerat. Inca nu a invatat sa se controleze. Iar remarca despre tiganca, problema nu este ca a rostit-o, chiar si in privat. Problema este ca a gandit-o. Astept pozitia oficiala si mai ales sa vad si eu faza, ca pana acum stiu de ea doar de la radio.
cocosel
Vezi ca nu-i asa dar in fine ma obosesc degeaba..legea spune altceva...consultati-o (ma refer la lege) si apoi (dez) informati... rofl.gif
actionmedia
QUOTE (Uncle Sam @ 21 May 2007, 01:55 PM)
Astept pozitia oficiala si mai ales sa vad si eu faza, ca pana acum stiu de ea doar de la radio.

Si-a cerut scuze!
Uncle Sam
QUOTE (Fantasee @ 20 May 2007, 10:45 PM)
Oricâte scuze i s-ar găsi, a gafat din nou. sad.gif

Asa cum am si subliniat, la asa pretentii asa raspuns. Am si scris acolo ca raspund exagerat datorita pretentiei exagerate ca ar trebui sa isi dea demisia.
Gestul nu il scuz. Citeste tot mesajul. Il consider exagerat. Si-a pierdut cumpatul si trebuie sa invete sa se controleze in public. Cred ca ar trebui sa isi ceara scuze. Dar una e sa ceri presedintelui sa ceara scuze pentru o iesire si alta e sa-i ceri demisia.
La ce tara te referi cand spui ca acolo unde sunt eu? Eu sunt in Romania
gio19ro
Potrivit unui comunicat de presa, semnat de purtatorul de cuvant al presedintelui, Valeriu Turcan, seful statului regreta ca o expresie nepotrivita, folosita intr-o convorbire privata, a devenit publica si a provocat un nemeritat prejudiciu moral ziaristei.

Eu in locul lui Traian Basescu, as fi intrat inapoi in magazin si as fi cumparat pt tiganca un sapun si un deodorant si nu i-as fi spus nimic. ohyeah.gif
cocosel
Pai auzi la atins pe maretul iubit al poporului...sa o luam la bataie pe fata aceea..si noroc ca nu face parte din etnie... thumb_yello.gif
Oare cum s-o numi "Luarea unui bun mobil din posesia sau detenția altuia, fără consimțământul acestuia, în scopul de a și-l însuși pe nedrept"??? rofl.gif rofl.gif
gio19ro
Esti penibil cocosel. Si peste masura de dislexic. De aia iti si faci veacul aici, si nu in lumea juristilor din realitate, ca tot te lauzi ca ai fost stundinte-n drept. Cu atat ai ramas. Studinte-n drept.
Uncle Sam
QUOTE (cocosel @ 21 May 2007, 02:07 PM)

Oare cum s-o numi "Luarea unui bun mobil din posesia sau detenția altuia, fără consimțământul acestuia, în scopul de a și-l însuși pe nedrept"??? rofl.gif rofl.gif

Ai auzit tu de asemenea act?
Poti tu sa dovedesti ca l-a luat pentru a si-l insusi?
Cocosel, tu nu ai inteles nimic din campania asta? Ati pierdut lamentabil si habar nu aveti de ce?
Basescu a facut o marlanie. Atat. Daca il ataci cu asta e clar, e suficient si e fara replica.
Cand insa sari calul si acuzi de furt...scuza-ma, dar se pisa pe argumentele tale juridice oricine citeste balaria asta.
Asa ati facut si in campanie, ati exagerat faptele lui Basescu in asemena hal de a reactionat lumea in favoarea lui.
Deci, tu zici ca Basescu a furat? Bine Cocosel
gio19ro
QUOTE (Uncle Sam @ 21 May 2007, 02:20 PM)
Cocosel, tu nu ai inteles nimic din campania asta?

In general, cocosel intelege ceva, indiferent de subiect? Ca in materia dr penal, am vazut ca e alien. Totusi, la ceva trebuie sa fie bun. Intrebarea este la ce anume?
cocosel
QUOTE
se pisa

Auzi... rofl.gif bravo!!! clapping.gif

QUOTE
bine Cocosel

Ma ameninti sau cum... ohmy.gif
Nefertiti
Ma, va potoliti azi?
gio19ro
QUOTE (cocosel @ 21 May 2007, 02:24 PM)
QUOTE
se pisa

Auzi... rofl.gif bravo!!! clapping.gif

Tu auzi voci, ceva in genul asta? Si ce spun vocile astea?
cocosel
QUOTE
Tu auzi voci, ceva in genul asta? Si ce spun vocile astea?


clapping.gif
Uncle Sam
QUOTE (cocosel @ 21 May 2007, 02:24 PM)
QUOTE
se pisa

Auzi... rofl.gif bravo!!! clapping.gif

QUOTE
bine Cocosel

Ma ameninti sau cum... ohmy.gif

Nu, te felicit. Bine Cocosel! Ai reusit sa mai anihilezi o chestie care ar fi putut fi exploatata. Sigur nu esti platit de tabara Basescu?
gio19ro
QUOTE
QUOTE
Tu auzi voci, ceva in genul asta? Si ce spun vocile astea?


clapping.gif


Mda, interesant caz.
Uncle Sam
Ei, acum am vazut inregistrarea.
Fara sa il apar pe Basescu pentru iesirea lui remarc totusi ca "doamna" in cauza nu era deloc o biata doamna care l-a vazut pe presedinte si a vrut sa il filmeze. Era de-a dreptul agresiva iar agentia de monitorizare a presei a scris bine in comunicatul lor ca agresivitatea jurnalistei nu este scuzata.
Discutia privata ramane privata, ar putea fi chiar tratata ca interceptare ilegala din moment ce preseditnele nu stia ca ii este interceptata discutia. Ok, e absurd, Basescu a luat chiar el telefonul ala in buzunar dar ca speculatie juridica ar fi interesant de dezbatut (Cocosel, nu vorbeam cu tine).
cocosel
QUOTE
Nu, te felicit. Bine Cocosel!

QUOTE
In general, cocosel intelege ceva, indiferent de subiect? Ca in materia dr penal, am vazut ca e alien. Totusi, la ceva trebuie sa fie bun. Intrebarea este la ce anume?

QUOTE
Esti penibil cocosel. Si peste masura de dislexic. De aia iti si faci veacul aici, si nu in lumea juristilor din realitate, ca tot te lauzi ca ai fost stundinte-n drept. Cu atat ai ramas. Studinte-n drept.


Continuati...continuati..incep sa le contabilizez...una cate una... ohmy.gif ...penibil,dislexic,alien,amenintari..frumos !!! ohmy.gif
actionmedia
QUOTE (cocosel @ 21 May 2007, 02:07 PM)
Oare cum s-o numi "Luarea unui bun mobil din posesia sau detenția altuia, fără consimțământul acestuia, în scopul de a și-l însuși pe nedrept"

Ar fi furt. Doar ca Basescu nu l-a luat "în scopul de a și-l însuși pe nedrept", pentru ca l-a returnat in scurt timp. Deci in cazul lui nu este furt. Dar oricum, de aici ar trebui sa lasam justitia sa se poronunte, nu-i asa?

Inca nu am aflat Andreea Pana (adica "victima") este tiganca sau nu? Dupa felul cum vorbea pare a fi tiganca...
gio19ro
QUOTE (actionmedia @ 21 May 2007, 02:46 PM)

Inca nu am aflat Andreea Pana (adica "victima") este tiganca sau nu? Dupa felul cum vorbea pare a fi tiganca...

Ma rog, tiganca netiganca, provocatoare neprovocatoare, un sapun si un deodorant tot i-ar prinde bine. thumb_yello.gif
March
QUOTE (actionmedia @ 21 May 2007, 03:46 PM)
Inca nu am aflat Andreea Pana (adica "victima") este tiganca sau nu? Dupa felul cum vorbea pare a fi tiganca...

Da ? Si care ar fi problema ta daca e asa ?!? Tiganca sau nu tot o remarca rasista a ex-Suspendatului este !
axel
Da, mai, avem un presedinte badaran. Si?

Singurul presedinte cult din cati a avut Romania a fost Constantinescu. Numai ca el a fost cam impotent din punct de vedere al slujbei de presedinte...

Si americanii au facut atata caz de fostul lor presedinte care si-a dat-o la supt (de parca ei, cetatenii, n-au facut sau nu vor sa faca si ei asta biggrin.gif ). Apoi l-au avut pe Bush, om respectabil, trecut prin biserica, cu valori morale, bla, bla. Care le-a dat recesiune economica, razboi in Afganistan si in Iraq, interceptari ilegale de telefoane, etc. Dar macar nu i-o umfla nimeni smile.gif (sau macar nu stim noi)

Asa si Basescu: injura si el in privat ca si cand ar fi pe vas. Cateodata unele din injuraturile lui se mai si inregistreaza. Asa, si?
Uncle Sam
QUOTE (cocosel @ 21 May 2007, 02:39 PM)


Continuati...continuati..incep sa le contabilizez...una cate una... ohmy.gif ...penibil,dislexic,alien,amenintari..frumos !!! ohmy.gif

Poate la contabilitate sa iti iasa mai bine
March
QUOTE (Uncle Sam @ 21 May 2007, 03:35 PM)
Ei, acum am vazut inregistrarea.
Fara sa il apar pe Basescu pentru iesirea lui remarc totusi ca "doamna" in cauza nu era deloc o biata doamna care l-a vazut pe presedinte si  a vrut sa il filmeze. Era de-a dreptul agresiva iar agentia de monitorizare a presei a scris bine in comunicatul lor ca agresivitatea jurnalistei nu este scuzata.

Pentru ca sa inteleaga lumea incercarea de manipulare de mai sus iata un rezumat din ceea ce a zis AMP :

Conform Agenției de Monitorizare a Presei, deși gestul jurnalistei de la Antena 1 poate fi considerat „excesiv”, nimic nu scuză gestul „de natură penală” al președintelui. AMP precizează că „incidentul s-a petrecut într-un spațiu public, iar președintele trebuie să își asume toate consecințele pe care le implică statutul său de persoană publică, dar mai ales cel de șef al statului și garant al respectării Constituției”. Agenția consideră „extrem de grav” gestul președintelui, de natură să încurajeze comportamente agresive față de jurnaliști la nivelul întregii societăți
actionmedia
QUOTE (March @ 21 May 2007, 02:49 PM)
QUOTE (actionmedia @ 21 May 2007, 03:46 PM)
Inca nu am aflat Andreea Pana (adica "victima") este tiganca sau nu? Dupa felul cum vorbea pare a fi tiganca...

Da ? Si care ar fi problema ta daca e asa ?!? Tiganca sau nu tot o remarca rasista a ex-Suspendatului este !

Depinde, poate nu s-a referit la culoarea pielii si nici la etnie, ci s-a referit la comportament, la felul de a vorbi, la atitudine. Atitudine care, dupa ce am vazut inregistrarea, seamana destul de mult cu a unei "tiganci imputie". Nu stiu daca ati avut de a face cu vreun rom care icearca sa va vanda ceva sau cu cei care cersesc, daca le dai un dram de atentie devin foarte insistenti, chiar agresivi in demersul lor.
cocosel
"Nullum crimen sine lege;nullum judiciam sine lege;nulla poena sine lege..."
Toti membrii societati indiferent de apartenenta politica,sex,nationalitate,rasa,religie,profesiune,grad deinstruire sunt egali in fata legii penale.Legea penala nu prevede nici un fel de imunitate...
actionmedia
QUOTE (cocosel @ 21 May 2007, 02:57 PM)
"Nullum crimen sine lege;nullum judiciam sine lege;nulla poena sine lege..."
Toti membrii societati indiferent de apartenenta politica,sex,nationalitate,rasa,religie,profesiune,grad deinstruire sunt egali in fata legii penale.Legea penala nu prevede nici un fel de imunitate...

Asa si? Cine a afirmat contrariul? Vezi ca esti usor offtopic si pe urma iar acuzi pe moderatori ca nu iti dau voie sa postezi articole din lege.
cocosel
Iti spun ceva altcineva m arugat sa nu mai postez articole de lege...nu moderatorii de aici de pe politica... smile.gif
Uncle Sam
QUOTE (actionmedia @ 21 May 2007, 02:57 PM)

Depinde, poate nu s-a referit la culoarea pielii si nici la etnie,

Ei, orice ar fi zis iesea nasol, dar e bine sa-i lasi sa exagereze, isi toarna singuri plumb in pantofi.
Daca zicea...ce p...a masii si la aia... era acuzat de agresivitate sexuala
Daca zicea ce aia mea... ar fi fost acuzat la fel
Daca zicea ce dracu si cu aia... era acuzat de biserica
Cam cum ar trebui sa injure un presedinte in privat? Dar cand face sex, ce expresii are dreptul sa scoata?
actionmedia
QUOTE (Uncle Sam @ 21 May 2007, 03:07 PM)
Dar cand face sex, ce expresii are dreptul sa scoata?

Are voie sa faca sex? unsure.gif
ics G
Eu cred ca nu putea fi considerat presedinte,chiar si suspendat.Era un om care facea cumparaturi si daca pe mine ma bate la cap o persoana ,ba devine si agresiva normal ca o injur trimitand-o la dracu.Deci Base nu era persoana publica si avea drept de intimitate.Ati vazut voi paza sau ceva linga el?Nu asa ca eu cred ca a fost o provocare intentionata . devil.gif blink.gif
TheK
E ridicola pledoaria voastra, avem un presedinte badaran si atat. Face it.
Uncle Sam
Dar de SPP ce ziceti, apropo de incidentul asta?
Femeia aia nici nu ar fi trebuit sa ajunga in apropierea presedintelui
Si dupa aia, confisca telefonul pentru inregistrare ilegala si il returneaza ...fara sa vizioneze ce anume s-a inregistrat?
Bai, nu cumva e tot o lovitura de imagine a lui Base? Ca se stie cum iubesc romanii si agresivitatea reportetrilor si agresivitatea...romilor? Nu cumva a starnit mai degraba reactii de...bine i-a facut domnule si bine le-a zis, ca si asa ne-am cam saturat de ei? Ca acum se duce si isi cere scuze si pe romi ii castiga la loc dar o multime de cetateni au ramas acum cu satisfactia ca...bine le-a zis-o!
cocosel
Cu asta pun punct aberatiilor juridice asa cum le vad unii...

Latura subiectiva a infractiunii (fapta ce prezinta un pericol social..orice actiune chiar si inactiune (omisiune) adica orice manifestare concreta,materiala,exterioara omului,constienta si privita ca manifestare de vointa in vederea atingerii unui anumit scop.Fapta sociala consta in atingerea,vatamarea ,lezarea unei anumite valori sociale ocrotite de legea penala).(in cazul de fata vatamare materiala)...consta intr-un complex de stari de constiinta specifice care preceda si insotesc actele exterioare ale faptuitorului.Subelementul principal al acestora este vinovatia care poate fi de mai multe forme...intentia care exista ori de cate ori faptuitorul prevede rezultatul nociv al faptei sale si urmareste sau accepta producerea lui,(aici este mi mult) sau culpa. thumb_yello.gif
Pentru detalii ars juridica... biggrin.gif
Uncle Sam
Huh?
Fantasee
Domnul Băsescu și-a cerut scuze, deci. Prin purtător de cuvânt, însă sunt admirabile și așa. smile.gif

Ics G, bun venit la Han! welcome.gif Din păcate, președintele unui stat nu are statut de lucrător opt ore pe zi. Este președintele statului respectiv, reprezentatul acelui stat în lume douăzeci și patru de ore pe zi, șapte zile din șapte, până la expirarea mandatului. spoton.gif
actionmedia
QUOTE (TheK @ 21 May 2007, 03:13 PM)
E ridicola pledoaria voastra, avem un presedinte badaran si atat. Face it.

Cum ziceam, mai bine badaran, decat oligarh. Mie putin imi pasa ca este badaran, nu pentru asta i-am dat votul in 2004. Stiam de pe atunci ca e mitocan, badaran, etc. I-am dat votul pentru alte motive. Pana acum nu m-a dezamagit.

In alta ordine de idei, unii de pe aici incearca (dar nu prea reusesc) sa demonstreze ca fapta comisa de Basescu ar fi o infractiune. In felul acesta cei care incearca acest lucru se acopera de ridicol, pentru ca nu ii crede nimeni.
Fantasee
Actionmedia, ridicolă este doar înverșunarea cu care dezbatem. smile.gif Președintele României nu este nici tatăl și nici dușmanul vreunuia dintre noi, cei care comunicăm aici. Pentru ce ne încrâncenăm? unsure.gif

Ridicol este să nu acceptăm o poziție neutră, ridicol este să forțăm împărțirea în alb și negru. Ridicol este să ne imaginăm că suntem atât de importanți încât cineva s-ar da peste cap să ne facă o demonstrație, atât de importanți încât n-am putea avea decât dreptate.
În final, ridicol și totodată nepoliticos este să generăm conflicte pe teme politice, să disprețuim opinia unui partener de conversație, ridiculizând ideea de artă a conversației.
March
QUOTE (actionmedia @ 21 May 2007, 05:10 PM)
In alta ordine de idei, unii de pe aici incearca (dar nu prea reusesc) sa demonstreze ca fapta comisa de Basescu ar fi o infractiune. In felul acesta cei care incearca acest lucru se acopera de ridicol, pentru ca nu ii crede nimeni.

C.T. Popescu despre cazul jurnalistei Antena 1: Băsescu a comis mai multe delicte penale

Jurnalistul Cristian Tudor Popescu, directorul cotidianului Gândul, a declarat, luni, pentru MEDIAFAX, referitor la cazul ziaristei de la Antena 1, Andreea Pană, că Traian Băsescu "a comis mai multe delicte penale", de la agresiune, la tâlhărie, sechestrarea telefonului, până la cel de discriminare.

Cristian Tudor Popescu a amintit, mai întâi, "agresiunea fizică" pe care președintele Traian Băsescu a comis-o pentru a-i smulge telefonul ziaristei Andreea Pană. "Se putea întâmpla orice în condițiile unui asemenea gest", a spus C.T. Popescu, explicând că ziarista putea să se dezechilibreze și să cadă ca urmare a "violenței cu care i-a fost luat telefonul".

O altă infracțiune constatată de directorul Gândul este cea de "tâlhărie - deposedarea unei persoane de un bun prin violență", urmată de "sechestrarea acestui bun vreme de mai multe ore fără nici un drept".

Cristian Tudor Popescu a explicat, apoi, faptul că Băsescu "a comis un delict care pe vremuri se numea «ură de rasă»" și care acum se cheamă discriminare rasială, prin exprimarea "țigancă împuțită".

"Ar trebui să existe ecou (la această afirmație - n.red.) și în mediile europene, unde există foarte multă strictețe (în materie de discriminare rasială - n.red.)", a afirmat directorul Gândul.

"În afară de aceste delicte cu caracter penal, președintele a agresat o femeie și a făcut-o în vreme ce aceasta încerca să-și câștige pâinea onest", a mai spus jurnalistul, care a adăugat că Traian Băsescu "nu avea nici un motiv" să reacționeze astfel față de "un simplu ziarist", care "nu l-a agresat, ci doar l-a întrebat despre procentul de la referendum".

Cristian Tudor Popescu a amintit și de "siguranța cu care domnul președinte a reacționat" în momentul în care ziarista a spus că va depune o plângere la poliție dacă nu i se va returna telefonul mobil. "Domnului președinte puțin i-a păsat, de pe poziția sa de impunitate de președinte reconfirmat", a completat jurnalistul.



Nici macar nu a avut obrazul sa-si ceara personal scuze ! devil.gif


ics G
Marsh,CTP siIC de multe ori se contrazic,pt mine nu sunt credibili.Eu as zice sa lasam pe Matroz si sa ne axam pe ce va fi,partidele ce strategie vor lua? sad.gif sad.gif ohmy.gif
March
Iliescu stia totul despre Dosarul "Flota"

-- Ion Iliescu a stiut toate detaliile din "Dosarul Flota" * Acesta a fost informat in toamna lui 2002 de catre procurorul general de atunci al PNA, Ioan Amarie * Pentru faptele sale, Traian Basescu risca sa fie condamnat la 20 de ani de inchisoare
abis
QUOTE (Uncle Sam @ 21 May 2007, 02:20 PM)
Basescu a facut o marlanie. Atat. Daca il ataci cu asta e clar, e suficient si e fara replica.

Corect.

Ar trebui sa fie mai atent la astfel de gesturi. Parerea mea...

PS: A castigat, cum ne asteptam, cu peste 70%. Deci 70% din parlament a fost invins la urne de 70% dintre votanti. Parlamentul, ca tot vorbea cineva pe aici de morala, ar fi moral sa fie dizolvat si sa se organizeze alegeri anticipate.
March
QUOTE (abis @ 21 May 2007, 06:30 PM)
Parlamentul, ca tot vorbea cineva pe aici de morala, ar fi moral sa fie dizolvat si sa se organizeze alegeri anticipate.

Cine sa-l dizolve "moral' si pe ce baza legala ? Doar daca Basescu si sustinatorii lui iau cu asalt Parlamentul asa cum au facut si minerii !

Si Basescu a castigat cu peste 70 % din cei 44 % prezenti la vot ! Adica vreo 6 milioane din cei 18,3 milioane de alegatori inscrisi !
Eclectic
QUOTE (March @ 21 May 2007, 05:34 PM)
QUOTE (abis @ 21 May 2007, 06:30 PM)
Parlamentul, ca tot vorbea cineva pe aici de morala, ar fi moral sa fie dizolvat si sa se organizeze alegeri anticipate.

Cine sa-l dizolve "moral' si pe ce baza legala ? Doar daca Basescu si sustinatorii lui iau cu asalt Parlamentul asa cum au facut si minerii !

Si Basescu a castigat cu peste 70 % din cei 44 % prezenti la vot ! Adica vreo 6 milioane din cei 18,3 milioane de alegatori inscrisi !

1. Cine nu voteaza nu conteaza.
2. Parlamentul se poate dizolva legal. E nevoie de o initiativa in acest sens care sa fie sustinuta de 500 de mii de semnaturi. Astfel, s-ar putea organiza referendumul necesar dizolvarii parlamentului. Simplu, fara mineri, fara asalturi... smile.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.