Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Traian Basescu, Presedintele Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242
March
QUOTE(abis @ 29 Apr 2011, 05:45 PM) *
Da? Nu stiam ca aveti subiecte comune de discutie.

Din cand in cand ii trag o flegma. Pe portret.

Emil Boc vrea la Cotroceni rofl.gif
abis
QUOTE(March @ 29 Apr 2011, 05:52 PM) *
Din cand in cand ii trag o flegma.

Nu ma mir, fiecare isi arata cum poate gradul de civilizatie.
March
QUOTE(abis @ 29 Apr 2011, 05:59 PM) *
Nu ma mir, fiecare isi arata cum poate gradul de civilizatie.

Guvernantii portocalii in frunte cu "Jupanul" lor flegmuiesc poporul fara intrerupere ! devil.gif
abis
E parerea ta, pe care nu ti-o impartasesc si nu ti-o respect.

Nu se opresc nici macar cand dorm? smile.gif
Marduk
M-a facut curios domnul SOV, care a declarat in fata camerelor ca i-a pregatit ceva lui Basescu, luni, n-a spus care luni dar banuiesc ca urmatoarea luni ce va sa vina dupa duminica aceasta. Sa vedem ce i-a pregatit.
gigip
QUOTE(Marduk @ 29 Apr 2011, 10:34 PM) *
M-a facut curios domnul SOV, care a declarat in fata camerelor ca i-a pregatit ceva lui Basescu, luni, n-a spus care luni dar banuiesc ca urmatoarea luni ce va sa vina dupa duminica aceasta. Sa vedem ce i-a pregatit.

Eu cred ca nu i-a pregatit nimic.Vadim,Becali,Basescu si Vantu sunt niste panglicari,escroci politici,pe cuvantul lor nu trebuie sa pui baza! Era sa-l uit pe copilulul lor,cel care ii va depasi pe toti,DDD,viitorul presedinte?????? al Romaniei! Toti sunt niste mincinosi ,fanfaroni si cu tulburari mintale,mai mult ori mai putin evidente,functie de perioadele de criza!
gigip
March
QUOTE(gigip @ 30 Apr 2011, 08:38 AM) *
Toti sunt niste mincinosi ,fanfaroni si cu tulburari mintale,mai mult ori mai putin evidente,functie de perioadele de criza!
gigip

Ai zis-o bine ! thumb_yello.gif
March
QUOTE(Marduk @ 29 Apr 2011, 10:34 PM) *
M-a facut curios domnul SOV, care a declarat in fata camerelor ca i-a pregatit ceva lui Basescu, luni,

Nu i-a pregatit nimic. Ci va anunța predarea Realității lui Elan Schwartzenberg. Care joaca pe toate fronturile !

Marduk
QUOTE(March @ 30 Apr 2011, 12:23 PM) *
In 1998 la hotelul Intercontinental din Bucuresti s-a intalnit Vantu cu Basescu, pt. a-i da bani din FNI.......................

Wow, blink.gif asta da stire, daca este adevarata, SOV are noroc sau joaca foarte bine poker, intoarce in favoarea sa o situatie fierbinte din media, Popa, Vlas, FNI si incercarea acestora de a se rejudeca dosarul FNI, de a prezenta romanilor lista celor care au profitat de banii lor pentru a devenii ceea ce sunt. Daca din intamplare Necolaiciuc sifoneaza si el ceva in legatura cu Ministerul Transporturilor, contracte, relatii, etc. atunci avem o tablou complet al grupurilor de interese care s-au sfasiat intre ele pentru a pune mana pe Romania.
Michelle
Bai cum "marshati "la manipulari de 2 bani!
Daca o avea(filmarea) mai statea cu ea pina acuma si n-o aducea in campanie?? ohyeah.gif

Politica mioritica makes me sick.
March
QUOTE(Michelle @ 30 Apr 2011, 10:48 PM) *
Politica mioritica makes me sick.

Aici intra si cucoana Udrea ? unsure.gif
March
QUOTE(March @ 30 Apr 2011, 12:23 PM) *
Nu i-a pregatit nimic. Ci va anunța predarea Realității lui Elan Schwartzenberg. Care joaca pe toate fronturile !

Deci cam asta e surpiza. Elan S. a cumparat 92 % din actiunile RTv si este acum patronul. Acum seria ciomagelilor va fi intre cripto-basistul Ghita si Elan cripto-....vom vedea cu cine joaca .
Marduk
Si cum ramane cu postarea asta?:

(March @ 30 Apr 2011, 12:23 PM)
In 1998 la hotelul Intercontinental din Bucuresti s-a intalnit Vantu cu Basescu, pt. a-i da bani din FNI.......................
Cla
QUOTE(Marduk @ 1 May 2011, 03:22 PM) *
Si cum ramane cu postarea asta?:

(March @ 30 Apr 2011, 12:23 PM)
In 1998 la hotelul Intercontinental din Bucuresti s-a intalnit Vantu cu Basescu, pt. a-i da bani din FNI.......................


Si unde-i bancu' ?
Michelle
QUOTE(March @ 1 May 2011, 11:40 AM) *
Aici intra si cucoana Udrea ? unsure.gif



Nu.Intra manipularile celor care te pun pe tine sa ne intoxici. jamie.gif

Cucoana Udrea e fata desteapta. A zis-o si SOV.
Si ii place puterea.Ceea ce e o regula perfect valabila oriunde in lumea asta:intri in joc , trebuie sa-ti placa!
March
QUOTE(Michelle @ 1 May 2011, 08:03 PM) *
Nu.Intra manipularile celor care te pun pe tine sa ne intoxici. jamie.gif

Cucoana Udrea e fata desteapta. A zis-o si SOV.
Si ii place puterea.Ceea ce e o regula perfect valabila oriunde in lumea asta:intri in joc , trebuie sa-ti placa!

Pai matale stii cum sa te de-toxifici repede ! laugh.gif Iar madama e desteapta pe neuronii lui Basea ! Restul.... posete, toale... SOV ? Care SOV a zis ca-i desteapta ? Prostul ala care s-a lasat pacalit de "organili" lui Basea ?

Acum sa trecem la favoritul tau :


Traian Băsescu nici măcar nu încearcă să ascundă ameninţarea care stă în spatele nerăbdării Bucureştiului de a face echipă cu Washingtonul, după acordul privind amplasarea sistemului antirachetă la baza Deveselu, "aflată într-o stare deplorabilă", comentează publicaţia rusă Rossiiskaya Gazeta.

Cand americanii nu vor mai avea nevoie stricta de noi ne vor arunca ca pe o obeala murdara !
gigip
QUOTE(March @ 4 May 2011, 06:22 PM) *
Pai matale stii cum sa te de-toxifici repede ! laugh.gif Iar madama e desteapta pe neuronii lui Basea ! Restul.... posete, toale...

Acum sa trecem la favoritul tau :
Traian Băsescu nici măcar nu încearcă să ascundă ameninţarea care stă în spatele nerăbdării Bucureştiului de a face echipă cu Washingtonul, după acordul privind amplasarea sistemului antirachetă la baza Deveselu, "aflată într-o stare deplorabilă", comentează publicaţia rusă Rossiiskaya Gazeta.

Cand americanii nu vor mai avea nevoie stricta de noi ne vor arunca ca pe o obeala murdara !

Am fost pasalic turcesc,gubernie ruseasca iar acum baza de lupta americana,vai de c---l nostru!
gigip
March
Martzafoiul demisionar de la Cotroceni, Lazaroiu, anunta indirect ( pe oficina basesciana evident ) ca lucreaza la infiintarea unui partid "Alba ca Zapada " . Deci pedelisti pregatiti-va bagajele ! tongue.gif
March
Mister elucidat: Basescu a plantat scutul american in satul natal al mogulului de omenie, fratele Paunescu tongue.gif

Paunescu e ala care in timpul comunismului se ocupa tot de pupincurism. Ceausist desigur !
turbo trabant
daca chestia asta se va implementa, va fi cea mai mare realizare postdecembrista.

http://economie.hotnews.ro/stiri-finante_b...aniile-stat.htm

statul mafiot rrrroman tocmai a primit o lovitura mortala smile.gif.
Marduk
Mai mare decat aderarea la NATO? Eu cred ca din contra nu prea trebuie sa consideram amplasarea la Deveselu a unei componente a scutului USA o mare realizare pentru apararea Romaniei. Rusia a reactionat ca si in cazul variantei poloneze cu contra masuri menite sa echilibreze puterea de riposta, ca sa nu mai vorbim ca Romania a devenit practic o tinta pentru orice fel de atac cu rachete sau aviatie. Petru strategia americana poate fi un succes pentru romani este o pierdere, dar se pare ca trebuie in sfarsit sa ne asumam responsabilitati pe care sa le ducem la bun sfarsit indiferent de situatie.
turbo trabant
QUOTE(Marduk @ 9 May 2011, 12:45 PM) *
Mai mare decat aderarea la NATO?

mda, parerea mea ca da, pentru ca elimina principala problema a rrromaniei: coruptia masiva din companiile de stat.
Marduk
sa fim seriosi, coruptie exista si la Paris, Wasington sau Londra, diferenta este ca acolo se face inteligent nu ca pe vremea lui Al Capone. crezi ca in USA nu e coruptie? este dar la nivel foarte inalt sau la nivel foarte jos, mafiile sunt organizatii care actioneaza exact ca si clanurile tribale din Papua, nu e nicio diferenta, doar ca intr-un loc se negocaza pe femei, porci, pene, etc. iar in alt loc pe aur, dolari, lire sau euroi. nu exista alta specie cu alte obiceiuri, pe acest pamant, cel putin nu am descoperit-o pana in prezent.
turbo trabant
Marduk, nu il compara pe al capone cu niste bieti gainari balcanici. Putin respect, te rog smile.gif.

Masura respectiva inseamna sfarsitul statului clientelar rrroman.
Marduk
de ce nu ? toti au acelasi apetit pentru imbogatire prin orice mijloace, frauda, procese prelungite si castigate prin trafic de influenta, pana la urma si Capone a fost prins tot pentru o "gainarie". statul clientelar nu va dispare nici in Romania nici oriunde in aceasta lume, STATUL IA DE LA CEI MULTI SI DA LA CEI PUTIN DAR ALESI, e o regula de aur care va continua pana la finalul acestei specii.
gigip
QUOTE(Marduk @ 9 May 2011, 02:06 PM) *
sa fim seriosi, coruptie exista si la Paris, Wasington sau Londra, diferenta este ca acolo se face inteligent nu ca pe vremea lui Al Capone. crezi ca in USA nu e coruptie? este dar la nivel foarte inalt sau la nivel foarte jos, mafiile sunt organizatii care actioneaza exact ca si clanurile tribale din Papua, nu e nicio diferenta, doar ca intr-un loc se negocaza pe femei, porci, pene, etc. iar in alt loc pe aur, dolari, lire sau euroi. nu exista alta specie cu alte obiceiuri, pe acest pamant, cel putin nu am descoperit-o pana in prezent.

Marduk,prietene ,chiar nu ai dreptate!Confunzi coruptia din occident,la nivel inalt ori din suburbiile sarace din occident cu crima organizata din Romania,comisa si condusa de seful statului .al guvernului,,parlamentului ori ministrii sau sefii de institutii,primarii ori alti inalti functionari.In Romanica coruptia este condusa de INSTITUTIILE STATULUI,de cei care ar trebui sa o combata,nu de un individ ori o gasca de cartier.Coruptia,la noi,e la varf,e institutionalizata,nu scapam de ea.Si ceilalti au furat dar in limita bunului simt,guzganii portocalii fura cu japca,cu metode mafiote,de crima organizata,de mafie(mafia din vami,de la Constanta,Arad,Neamt,Ploiesti,Botosani,etc.
gigip
March
Din ciclul " Iresponsabili la sfarsit de mandat " devil.gif

Președintele Traian Băsescu face declarații fara acoperire atunci când susține că România este aptă să gestioneze cu brio o eventuală reizbucnire a crizei deoarece nici măcar America nu va fi în stare să facă față unei astfel de situații, afirmă reputatul analist economic, ex-ministrul Ilie Șerbănescu
Marduk
QUOTE(gigip @ 9 May 2011, 03:04 PM) *
..........chiar nu ai dreptate!................. Si ceilalti au furat dar in limita bunului simt ..............

rofl.gif ce inseamna sa furi in limita bunului simt?
abis
QUOTE(Marduk @ 11 May 2011, 11:26 AM) *
ce inseamna sa furi in limita bunului simt?

Probabil e genul de furt la care militia inchide ochii, primindu-si partea ei. laugh.gif
gigip
QUOTE(Marduk @ 11 May 2011, 11:26 AM) *
rofl.gif ce inseamna sa furi in limita bunului simt?

Simplu,asa cum era pana in 2004,un procent de 5-8% din valoarea lucrarii aprobate!Guzganii portocalii percep comisioane de 100-170% ,de asta sunt spagari mafioti.
PS:Un retardat leaga ce postez eu despre mafiotii lui Basea de politie ori militie!Fiind un infantil nu ii raspund,a primit replici inclusiv in privinta aberatiilor privind stiinta si mistica!
gigip
March
QUOTE(abis @ 11 May 2011, 11:48 AM) *
Probabil e genul de furt la care militia inchide ochii, primindu-si partea ei. laugh.gif

Cine ? Servantul Igas ? Pai d-asta a fost pus acolo devil.gif
Marduk
QUOTE(gigip @ 11 May 2011, 02:45 PM) *
Simplu,asa cum era pana in 2004,un procent de 5-8% din valoarea lucrarii aprobate!..................

mwah1.gif nene nu poci ca sa nu te pup, dar sa sti ca era un picut mai mult, vreo 30%, in unele cazuri cand tinea de siguranta nationala, resurse strategice, chestii din astea de lovit caramida de chept, io crez ca era mult mai mult, dar te rog sa ma crezi ca dezaprob chiar si 5-8%

QUOTE(March @ 11 May 2011, 03:53 PM) *
Cine ? Servantul Igas ? Pai d-asta a fost pus acolo

servant sau sforar i-a pus pe multi in dificultate, acu nu stiu sa spui daca este uns dar cu siguranta face alte jocuri, care deranjaza, sa vedem cu ce dosare il au baietii la mana.
March
Atentie ziaristi vanduti mogulilor ! mad.gif Ciocu' mic cand e vorba de Zeus ! hh.gif

Secret: cât ne costa traiul familiei Băsescu în palatul lui Ceauşescu?
March
Inca una daca mai era nevoie,

O confesiune despre colaborarea preşedintelui T. Băsescu cu Securitatea:
"Am fost legătura superioară a ofiţerului special Traian Băsescu"
gigip
QUOTE(Marduk @ 11 May 2011, 04:47 PM) *
mwah1.gif nene nu poci ca sa nu te pup, dar sa sti ca era un picut mai mult, vreo 30%, in unele cazuri cand tinea de siguranta nationala, resurse strategice, chestii din astea de lovit caramida de chept, io crez ca era mult mai mult, dar te rog sa ma crezi ca dezaprob chiar si 5-8%
servant sau sforar i-a pus pe multi in dificultate, acu nu stiu sa spui daca este uns dar cu siguranta face alte jocuri, care deranjaza, sa vedem cu ce dosare il au baietii la mana.

Marduk,cred ca ai dreptate,posibil sa fi fost 30%.Nu stiu,nu am fost cu ei la furat dar ,hotii si mafiotii portocalii stiu ca iau cu japca(cunosc cazuri concrete),comisioane de 100-170%.Dupa ce fura de sting,mai taie salariile,pensiile ,ajutoarele sociale ori indemnizatiile de crestere a copiilor. Nastase ori Tariceanu,care nu au fost ingeri,nu mi-au furat pensia,nu au redus salariile bugetarilor saraci(bugetarilor de lux,cu salarii de sute de milioane de lei,clientii lor politici,nu le-a luat 1 LEU,pentru ca ei ii tin la putere),nu si-au numit amantele ca ministrii ori copiii in functii publice.
Oricum,la puscarie se fac pregatiri pentru a fi primiti cei mai mari mafioti din istoria Romaniei,CARORA LE DOPRESC UN SINCER "LA MULTI ANI"
gigip
Marduk
QUOTE(March @ 12 May 2011, 02:39 PM) *
Atentie ziaristi vanduti mogulilor ! mad.gif Ciocu' mic cand e vorba de Zeus !

E ceva normal, multe informatii ce au legatura cu seful unui stat trebuie sa fie la secret, pana la urma ca ne place sau nu Basescu este seful statului, presedintele Romaniei.

QUOTE(March @ 12 May 2011, 02:59 PM) *
"Am fost legătura superioară a ofiţerului special Traian Băsescu"

rofl.gif
"Numele si prenumele: BASESCU TRAIAN
Categoria: colaborator
Denumirea U.M. sau ofiterul care a efectuat recrutarea: Lt.col. TUDOR GHEORHE
Semnatura de primire a copertilor doarului de colaborator sau numarul adresei de expediere: Borderou nr.001744/ 09.11.73
Data incetarii legaturii: 27.09.76
Data clasarii la arhiva/ predarii la alta unitate: Transferat la Inspectoratul Judetean Constanta – Securitate, cu adresa nr. 00151392/29.09.1976"
cineva vorbea de bun simt la furat, pe aici, daca e sa aplicam aceiasi teorie ar trebui sa ne intrebam ce-a facut Basescu intre 1973-1976, a turnat la securitate l....i de la Academia Navala? a distrus viata unui coleg prin declaratiile sale? avea 25 de ani cand a intrerupt legatura oficial cu securitatea, altii nu au incetat colaborarea nici in prezent.


QUOTE(gigip @ 12 May 2011, 03:02 PM) *
.... posibil sa fi fost 30%. Nu stiu,nu am fost cu ei la furat ...............

n-ai fost cu astia la furat? sau nu ai furat niciodata nimic? sa sti ca si pe mine m-a afectat criza dar cred in continuare ca in aceasta tara e nevoie de o schimbare, MARE, atat in ceea ce ne priveste pe noi toti romanii, simpli cetateni, cat si pe politicieni indiferent de ce orientare ar fi acestia. in acest moment cei care si-au asumat schimbarea sunt o parte din PDL-isti si Basescu, cel putin asa rezulta din vorbele lor dar cate ceva si din ceea ce fac, eu mi-as fi dorit mult mai mult.
March
QUOTE(Marduk @ 12 May 2011, 03:57 PM) *
E ceva normal, multe informatii ce au legatura cu seful unui stat trebuie sa fie la secret, pana la urma ca ne place sau nu Basescu este seful statului, presedintele Romaniei.

E normal pentru un dictator ca populatia sa nu stie cat cheltuieste din banii publici familia sa ! jamie.gif
Marduk
QUOTE(March @ 12 May 2011, 05:44 PM) *
E normal pentru un dictator ......................

Inseamna ca in UE si USA toti presdintii sau regii si reginele sunt dictatori? o parte din cheltuielile acestora sunt date publicitatii, dar exista si altele care sunt tinute la secret.
March
QUOTE(Marduk @ 12 May 2011, 06:37 PM) *
Inseamna ca in UE si USA toti presdintii sau regii si reginele sunt dictatori? o parte din cheltuielile acestora sunt date publicitatii, dar exista si altele care sunt tinute la secret.

Mai tot o dai la intors ca sa-l scuzi pe Basea ! Aici e vorba de ceva precis. Cheltuielile lui si ale familiei sale cu toate vilele si casele statului unde vietuiesc pe bani publici. Inclusiv fostul palat al lui Ceasca unde- i place lui Basea sa se lafaiasca !Ce mare secret de stat e aici ? Ca e vorba de banii nostri ! Obama sta la Casa Alba iar cheltuielile lui si familiei sale nu-i niciun secret ! La fel si casa regala a UK. Bugetul este aprobat de parlament si este public.
Marduk
QUOTE(March @ 12 May 2011, 08:08 PM) *
............. Ce mare secret de stat e aici ? Ca e vorba de banii nostri ! Obama sta la Casa Alba iar cheltuielile lui si familiei sale nu-i niciun secret ! La fel si casa regala a UK. Bugetul este aprobat de parlament si este public.

pun pariu ca opinia publica din USA nu stie ce hartie igienica foloseste Obama, or ce conopida ii place reginei Elisabeta, sunt lucruri care se spun si altele care nu pot fi spuse, dar sa acuzi un presedinte ca este dictator ca foloseste niste facilitati puse la dispozitie de stat, de guvern, aprobate de parlament !!!!!!......... de ce i-au aprobat lingaii din parlament astfel de cheltuieli? ca sa-l f..a pe urma ca n-are sapca? pe mine chiar nu ma intereseaza ca este Basescu, putea sa fie si Iliascu sau Nastase, principiul trebuia sa fie acelasi.
March
Un mit gaunos: ”locomotiva de partid” Traian Basescu


March
O capra supre-raioasa a UE tine coada-n sus ! jamie.gif

TRAIAN BĂSESCU boicoteaza un SUMMIT la care vine şi BARACK OBAMA

N-o sa-i simta nimeni lipsa !

Eheiii... daca era Bush sa vezi cum dadea "Jupanul" in branci hahaind acolo !
Rovaniemi
Lasă că bine a făcut Băsexu de data asta. Că aşa a decis el, că aşa l-au sfătuit consilierii, nu mai contează. Nu există "stat Kosovo" în Europa, şi cu asta basta.
turbo trabant
lasati ca vanghelie s-a vazut cu abramburel si deci romania este bine reprezentata deja. cum ar zice premarul "da mancati-as ui can".
Cla
QUOTE(Rovaniemi @ 26 May 2011, 09:33 AM) *
Nu există "stat Kosovo" în Europa, şi cu asta basta.

Bine ca exista înca tâmpenia sârbilor cu Kosovo Polje, unde si-au luat-o în freza si înca mai cred în povesti, au ajuns din Padurea Spânzuratilor la cei 7 pitici si s-au dres cu Alba ca Zapada. Sau cu ma-sa, aia din oglinda oglinjoara.

De-atunci s-a cultivat pe Kosovo Polje un nou soi de cartofi, numiti meri. Pomii n-au fost asa de mari, dar na, daca au avut nevoie de scara ca sa recolte capsuni, de ce nu, nevoia te învata.
March
(...)Explicatia neparticiparii lui Traian Basescu trebuie cautata nu in litigiul Kosovo, ci in alta parte. In urma nu cu multe zile, Ministerul de Externe, condus de “destoinicul” Teodor Baconschi, nu s-a ferit sa lase sa circule informatia conform careia diplomatia de la Bucuresti depune eforturi insistente pentru a-l convinge pe presedintele Barack Obama sa viziteze, in mod oficial, Romania, cu ocazia prezentei sale in Europa. Sau cel putin sa admita o intalnire bilaterala, la locul de desfasurare a summitului, cu Presedintele Traian Basescu. Si, din nou, seful statului roman a fost refuzat. Categoric.
Traian Basescu plateste pentru ca a fost refuzat de atatea ori. Dar de ce a fost refuzat? Pentru ca Statele Unite cunosc detalii scandaloase despre jocul dublu facut de Traian Basescu, si in combaterea terorismului, si in combaterea criminalitatii transfrontaliere, dar si in materie diplomatica


Daca Obama accepta o intalnire.... nu mai conta niciun Kosovo pentru Basea !
March
Cade Boc sau nu? Pentru a va lamuri, sunati la 021-410.05.81. Este numarul de telefon pentru relatii cu publicul al Administratiei Prezidentiale biggrin.gif
turbo trabant
QUOTE(Cla @ 26 May 2011, 11:14 AM) *
Bine ca exista înca tâmpenia sârbilor cu Kosovo Polje, unde si-au luat-o în freza si înca mai cred în povesti, au ajuns din Padurea Spânzuratilor la cei 7 pitici si s-au dres cu Alba ca Zapada. Sau cu ma-sa, aia din oglinda oglinjoara.

Dap sarbii au o intreaga mitologie, ceva mai de succes decat aia de pe acropole.

Nici cu romanii care de 2000 de ani apara europa de noncrestini nu imi e rusine. Daca ii asculti pe unii, romanii aparau crestinismul european inca inainte de Hristos rofl.gif .

O fi ceva in solul din balcani de ies povesti asa frumoase si narcisiste.
abis
QUOTE(March @ 26 May 2011, 12:53 PM) *
(...)Explicatia neparticiparii lui Traian Basescu trebuie cautata nu in litigiul Kosovo, ci in alta parte

Sarbii si slovacii tot in alta parte au explicatia? smile.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.