Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Traian Basescu, Presedintele Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242
March
QUOTE (The Dude @ 25 Jan 2007, 09:40 AM)
Ba e logica stupida...Dl. Basescu are nevoie urgenta de cativa bocanci in gura  !!
E un ticalos (pentru mine unul dovedit) si mai devreme sau mai tarziu prostimea are sa ii cunoasca si adevarata fata.

Atentie ! Serviciile lui ne vor asculta si pe noi toti in curand ! Cu ministrii deja a inceput ! devil.gif
March
Basescu se vrea al doilea Cuza. Uita ca pe «inaintasul» sau l-au rasturnat liberalii si conservatorii tongue.gif
user posted image
The Dude
QUOTE (March @ 25 Jan 2007, 09:38 AM)
Atentie ! Serviciile lui ne va asculta si pe noi toti in curand ! Cu ministrii deja a inceput ! devil.gif

Stai linistit ca ne asculta de mult serviciile...Tot traficul e inregistrat...Asa l-au facut pe Patriciu cu convorbiri din 2002, si asa poate sa faca pe oricine...Nu trebuie decat sa iei numarul care te intereseaza, si apoi sa dai un search...bagi un cuvnt cheie (spaga, cadou, cote, bursa....ect.) , sau chiar numarul de telefon cu care vrei sa afli ce convorbiri au avut loc....
...atat de simplu...si peste tot in lume...si nici macar nu e considerat un secret major..
cand procurorii dau aprobare ei de fapt isi dau acordul sa se umble prin arhiva ta...nu ca sa te asculte cineva de acum incolo


March...fi vigilent...ochii cat cepele si atentia la maxim...vorba comunistilor: "dusmanul (de clasa) vegheaza..nu doarme niciodata !!"
abis
QUOTE (March @ 25 Jan 2007, 09:38 AM)
Serviciile lui ne va asculta si pe noi toti in curand ! Cu ministrii deja a inceput !

Asta e genul de exagerare care nu face altceva decat sa-i creasca cota lui Basescu...
March
Scuzati greseala gramaticala pe care am facut-o din viteza condeiului ! Deci inca odata SERVICIILE LUI BASESCU NE VOR ASCULTA SI PE NOI IN CURAND !! Daca el indrazneste sa traga cu urechea la ministrii si alti mahari, da'pai la noi !
March
Am lipsit cateva zile, asa ca intreb a spus cineva aici despre magaria agentiei "Rompress" ( parca e agentie oficiala ?!?) care a publicat un dosar a lui Vantu imediat dupa ce acesta a afirmat in ziarul "Bursa" ca nu-l place pe Basescu sau asa ceva ?!?

Cam ce inseamna asta ? unsure.gif
abis
QUOTE (March @ 25 Jan 2007, 11:40 AM)
SERVICIILE LUI BASESCU NE VOR ASCULTA SI PE NOI IN CURAND

Exagerezi. Ca de obicei.
QUOTE
indrazneste sa traga cu urechea la ministrii

Nu la ministrii, ci la mafioti pe care i-au sunat ministrii.
cocosel
QUOTE
care a publicat un dosar a lui Vantu imediat dupa ce acesta a afirmat in ziarul "Bursa" ca nu-l place pe Basescu sau asa ceva ?!?

Si Vantu o fi usita de bisericuta..hai sa fim seriosi ..o face el parte din fratie dar sa nu ne inselam asa cum au facut-o bietii oameni de la FNI...si el si Base ar putea sa-si ia frumusel bocancei si sa plece pe mare sa priveasca pescarusii... rofl.gif rofl.gif
Achernar
QUOTE (The Dude @ 25 Jan 2007, 08:40 AM)
QUOTE (Achernar @ 24 Jan 2007, 11:09 PM)
QUOTE (Superunknown @ 24 Jan 2007, 10:47 PM)
Si tot din acest motiv Basescu trebuie aparat. De toti cei ce nu vor sa fie ingropati sub pace si normalitate.

Dl. Ungureanu a definit perfect problema.

Ba e logica stupida...

Regret. Nu e nimic stupid. Acesta e 'stilul Basescu'. Din pacate pentru Marele Carmaci problema e insa mult mai complicata. Intamplator biznismanii europeni chiar VOR 'pace si normalitate', fiindca altfel nu se stie in ce masura isi pot scoate profiturile estimate. Si, mai ales, nu se stie in ce masura unui prezident mic dictator nu-i va veni intr-o zi ideea de a-si baga nasucul sau sensibil in treburile lor. Deocamdata e umil si supus, dar intr-o zi ...
Superunknown
Achernar, scuza-ma, dar e pura naivitate sa confunzi hahaiturile agresive si declaratiile belicoase cu spiritul revolutionar si vointa de a reforma societatea din temelii. Daca te seduce ideea unui "mic dictator", ti-i recomand pe Vadim (care zicea: "decit o democratie bolnava, mai bine o dictatura sanatoasa") sau pe Gigi Becali.

In al doilea rind, observ un dublu standard amuzant la partizanii lui Basescu: un dictator de tip Vadim e periculos, pentru ca Occidentul civilizat ar privi cu ochi critici acest derapaj anti-democratic; un dictator de tip Basescu ar fi la fel de periculos, dar in sens invers: el ar scutura nu doar mafia din Romania, ci si pe aia din UE, ai carei reprezentanti "se tem sa nu-si bage nasul in treburile lor"!
ypsilonalpha
QUOTE (Achernar @ 25 Jan 2007, 10:53 PM)
Intamplator biznismanii europeni chiar VOR 'pace si normalitate', fiindca altfel nu se stie in ce masura isi pot scoate profiturile estimate. Si, mai ales, nu se stie in ce masura unui prezident mic dictator nu-i va veni intr-o zi ideea de a-si baga nasucul sau sensibil in treburile lor. Deocamdata e umil si supus, dar intr-o zi ...

După părerea mea, orice individ sănătos la cap preferă o stare de pace şi normalitate unei stări de conflict permanent. Aşa e firea omului.

Pe de altă parte, Romānia a avut un "prezident mic dictator" căruia i-a venit "īntr-o zi ideea de a-şi băga năsucul său sensibil in treburile lor". Īl chema Nicolae Ceauşescu. Mă īntreb atunci de ce dracu a mai fost el dat jos?!?

Īn plus, acreditarea ideei că un preşedinte mic dictator n-ar fi tocmai o idee rea este de-a dreptul sinistră. devil.gif
abis
QUOTE (Superunknown @ 26 Jan 2007, 11:17 AM)
observ un dublu standard amuzant la partizanii lui Basescu

Eu sunt unul dintre ei. rolleyes.gif
QUOTE
un dictator de tip Vadim e periculos

Un dictator este periculos, corect...
QUOTE
un dictator de tip Basescu ar fi la fel de periculos, dar in sens invers: el ar scutura nu doar mafia din Romania, ci si pe aia din UE, ai carei reprezentanti "se tem sa nu-si bage nasul in treburile lor"

Unde am spus asa ceva? unsure.gif
Si unde am sustinut necesitatea dictaturii lui Basescu? laugh.gif
cocosel
Redau aci un citat cica:
''Vechii dictatori au cazut fiindca nu le-au putut oferi supusilor destula paine si destul circ,destule miracole si mistere.Sub o dictatura stiintifica ,invatamantul va functiona cu adevarat bine,iar majoritatea barbatilor si femeilor vor ajunge sa-si iubeasca servitutea si niciodata nu vor mai visa revolutii"...
Oare Base poate institui ceva.????? rofl.gif
March
QUOTE (abis @ 26 Jan 2007, 01:20 PM)
Si unde am sustinut necesitatea dictaturii lui Basescu? 

Da' de un regim prezidential pe care l-ar vrea Dumnealui ce zici ?
abis
Ce inseamna "regim prezidential" in contextul de fata?

Un presedinte ales de popor este firesc sa aiba multa putere - in fond, de ce am vota un om care nu poate face mai nimic? Deci este normal ca de la cel pe care il votezi sa poti avea si pretentii.

Sistemul actual este o struto-camila: presedintele este ales prin vot direct, dar are putere mai mica decat, sa zicem, presedintele francez. Ar trebui optat, zic eu, intre un presedinte cu puteri sporite ales de popor (ca in Franta) sau un presedinte decorativ, ales de parlament (ca in Germania).
MIA
Nu ce nu atunci ca la americani - unde functia de presedinte se suprapune practic peste cea de prim-ministru ? wink.gif
March
QUOTE (abis @ 26 Jan 2007, 03:44 PM)
Ce inseamna "regim prezidential" in contextul de fata?

In "contextul de fata" ar fi un fel de cripto-dictatura ! Daca dumnealui Prezidentul face ce face acum , d-apai intr-un regim prezidential , cu esarfa aia si cioamgul ala ! mad.gif
MIA
QUOTE (March @ 20 Jan 2007, 05:25 PM)
Din ciclul : " Treaba se face prin valeti " tongue.gif

[i]Stolo l-a ajutat pe ALRO sa se faca baiat destept
{...}

Cu Stolo asta sunt neste chestii ciudate la mijloc. rolleyes.gif

Nici pina azi nu am auzit de la el o explicatie cit de cit credibila despre cum s-a reusit ca in perioada cit timp era el consultant al Bancii Mondiale in Rep. Moldova oligarhia rusofona sa acapareze 75% din economia micii republici ! devil.gif
March
QUOTE (MIA @ 26 Jan 2007, 04:53 PM)
QUOTE (March @ 20 Jan 2007, 05:25 PM)
Din ciclul : " Treaba se face prin valeti "  tongue.gif

[i]Stolo l-a ajutat pe ALRO sa se faca baiat destept
{...}

Cu Stolo asta sunt neste chestii ciudate la mijloc. rolleyes.gif

Nu sunt chiar asa de ciudate dupa cum citim in cele ce urmeaza :

" Stolojan a luat energie ieftina de la contribuabili si-a dat-o magnatilor rusi * Profitul ALRO Slatina a crescut cu 370% dupa interventia fostului consilier al lui Basescu

Memorandumul ALRO pe care Traian Basescu a incercat sa-i dea mai multe indicatii fostului ministru al Economiei Codrut Seres este doar fata vazuta a unui iceberg. De destinele societatii ALRO Slatina sunt legate personaje extrem de influente in Romania. Printre acestea il regasim si pe prietenul si fostul consilier pe probleme economice al sefului statului, Theodor Stolojan "
Nefertiti
Din cīte ţin eu minte, şi Stănculescu era băgat pe la Alro.
abis
QUOTE (March @ 26 Jan 2007, 03:47 PM)
QUOTE (abis @ 26 Jan 2007, 03:44 PM)
Ce inseamna "regim prezidential" in contextul de fata?

In "contextul de fata" ar fi un fel de cripto-dictatura !

Niciunul dintre noi nu-si doreste o dictatura. Asa ca nu stiu de ce ne-am contrazice pe subiectul asta.

Nu am vazut nimic care sa ma faca sa cred ca Basescu ar intentiona sa instaureze o dictatura (fie si "cripto", indiferent ce-ar insemna asta).
March
Sa dea Domnul sa fie asa !
cocosel
Un singur motiv pentru care mi-as dori dictatura sa vad daca romanii au invatat ceva din '89... tongue.gif
MIA
QUOTE (abis @ 26 Jan 2007, 04:38 PM)
Nu am vazut nimic care sa ma faca sa cred ca Basescu ar intentiona sa instaureze o dictatura (fie si "cripto", indiferent ce-ar insemna asta).

Nici eu nu cred asta. In primul rind pentru ca o dictatura fatisa sau banuita ar crea mari probleme la nivel de imagine externa. rolleyes.gif

Insa asa ... controlul serviciilor secrete, al Justitiei si a citorva surse de bani pentru el si acolitii sai + niscai media sa-l laude si preaslaveasca cit de cit ... intelegeti ce vreau sa zic ... devil.gif
abis
Asta nu inseamna dictatura. Sa le iau pe rand.

Controlul serviciilor secrete? Este seful statului, este firesc sa fie destinatarul informatiilor pe care le livreaza serviciile.

Controlul justitiei? Nu s-a bagat nici cand apropiati (Anghelescu) au avut probleme, nici cand a fost rugat (de Taricelu).

Media care sa-l laude? Ma faci sa rad... Majoritatea presei il sfasie cu orice ocazie.

Surse de bani pentru el si acoliti? Pentru el nu stiu, pentru "acoliti" s-ar putea sa ai dreptate, nu stiu...
March
QUOTE (abis @ 26 Jan 2007, 07:59 PM)

Media care sa-l laude? Ma faci sa rad... Majoritatea presei il sfasie cu orice ocazie.

Cum , inca n-ai auzit ca "Ev.Z." este un fel de "Scanteia" a lui ? tongue.gif Iar TVR1 a redevenit cotrocenist ?
cocosel
QUOTE
Controlul serviciilor secrete? Este seful statului, este firesc sa fie destinatarul informatiilor pe care le livreaza serviciile.

Nu as fi atat de sigur serviciile secrete nu sunt ale Presedintelui...sunt ale statului... numai ca la noi fiecare presedinte a considerat ca se poate infrupta din merele dosarelor ofiterilor care ii vizau pe politicieni...
Si uite asa fiecare are o mapa cu cateva informatii pe care o flutura cand are nevoie sa denigreze sau sa atace...

QUOTE
Controlul justitiei? Nu s-a bagat nici cand apropiati (Anghelescu) au avut probleme, nici cand a fost rugat (de Taricelu).

Pai nu s-a bagat ca nu era asa important (Anghelescu) dar la CSM a facut ordine...are in fruntea ministerului o doamna supusa 100% lui...si mai nou are si o noua lege foarte buna pentru a conspira cea a procurorilor de la DIICOT...
abis
March,

Am spus majoritatea... Nu toata mass-media. E firesc sa existe si ziaristi care-l simpatizeaza, nu? Nu cred ca EvZ are cine stie ce interese....

La TVR nu m-am mai uitat de ani de zile, asa ca nu stiu.
ypsilonalpha
QUOTE (abis @ 26 Jan 2007, 07:59 PM)
Controlul serviciilor secrete? Este seful statului, este firesc sa fie destinatarul informatiilor pe care le livreaza serviciile.

Of! te ascunzi īn spatele cuvintelor ... controlul serviciilor secrete īnseamnă īn cazul de faţă folosirea informaţiilor secrete īn propriul folos şi pentru distrugerea adversarilor (politici, economici sau de altă natură).
Nefertiti
QUOTE (abis @ 26 Jan 2007, 06:59 PM)


Media care sa-l laude? Ma faci sa rad... Majoritatea presei il sfasie cu orice ocazie.


Hai să nu cădem īn patetisme, nu-l sfīşie nimeni īncă. wink.gif
abis
QUOTE (ypsilonalpha @ 26 Jan 2007, 07:13 PM)
controlul serviciilor secrete īnseamnă īn cazul de faţă folosirea informaţiilor secrete īn propriul folos şi pentru distrugerea adversarilor

Pe cine a distrus?
ypsilonalpha
QUOTE (abis @ 26 Jan 2007, 08:17 PM)
QUOTE (ypsilonalpha @ 26 Jan 2007, 07:13 PM)
controlul serviciilor secrete īnseamnă īn cazul de faţă folosirea informaţiilor secrete īn propriul folos şi pentru distrugerea adversarilor

Pe cine a distrus?

Dn cīte ştiu, pe nimeni. Īncă. Tocmai asta e ideea: să-i punem botniţă īnainte să īnceapă să muşte şi să sfīşie. rolleyes.gif
March
QUOTE (abis @ 26 Jan 2007, 08:17 PM)
QUOTE (ypsilonalpha @ 26 Jan 2007, 07:13 PM)
controlul serviciilor secrete īnseamnă īn cazul de faţă folosirea informaţiilor secrete īn propriul folos şi pentru distrugerea adversarilor

Pe cine a distrus?

Bombonel ? unsure.gif
Marian M
QUOTE (March @ 26 Jan 2007, 09:32 PM)
QUOTE (abis @ 26 Jan 2007, 08:17 PM)
QUOTE (ypsilonalpha @ 26 Jan 2007, 07:13 PM)
controlul serviciilor secrete īnseamnă īn cazul de faţă folosirea informaţiilor secrete īn propriul folos şi pentru distrugerea adversarilor

Pe cine a distrus?

Bombonel ? unsure.gif

Suspendarea lui Basescu ar fi o mare gramada de rahat.
Nu va trece prin Parlament cum nu va trece nici motiunea pt. guvernul tariceanu.

A facut Basescu greseli dar macar a adus multi tineri in PD si pe langa el. Oameni care nu au facut parte din structuri si nu au legaturi cu capii PCR. Cu mici exceptii ca asta de-i acum la garda de mediu. Asta cred ca-i primul mesaj in care il laut un pic. biggrin.gif
A vorbi de o posibila dicatatura e pierdere de vreme. Poate se viseaza Baselu lider atotputernic si autoritar dar din pacate pt. el asta nu i se poate implini. jamie.gif
Superunknown
Tot din ciclul "Limbi pentru Basescu":
QUOTE
Neputinciosi in fata unui barbat care le vorbeste de multa vreme pe sleau, au ales calea complotului jos si-a lasitatii cu iz de balamuc. (...) Basescu singur i-a pus atat de energic cu botul pe labe pe securisto-comunistii cu veleitati de lideri, incat nu si-au revenit din balba. Si tot Basescu singur ii va invinge, indiferent ce ite murdare se tes prin cotloanele rau famate ale acestui bordel de constiinte. Suna prost in urechile demoazelelor cu masterate in curvasaraie politica, dar Traian Basescu poseda un atu care le lipseste tuturor celor ce i-ar vrea pielea in saramura: sprijin popular. - Mircea Mihaes in Ev. Zilei de azi
abis
QUOTE (March @ 26 Jan 2007, 09:32 PM)
QUOTE

Pe cine a distrus?

Bombonel ? unsure.gif

Glumesti?
abis
QUOTE (ypsilonalpha @ 26 Jan 2007, 09:07 PM)
QUOTE

Pe cine a distrus?

Dn cīte ştiu, pe nimeni.

Asta ziceam si eu...
ypsilonalpha
Hmmm ... e un fel de Cīntarea Marinăriei, despre iscusitul cīrmaci rofl.gif jenant ...
March
Bre amicilor, la asa conducator asa boupor ! laugh.gif Si invers ! tongue.gif
March
QUOTE (abis @ 29 Jan 2007, 07:18 PM)
QUOTE (March @ 26 Jan 2007, 09:32 PM)
QUOTE

Pe cine a distrus?

Bombonel ? unsure.gif

Glumesti?

Abis,
No offence, dar constat din toata aceasta dezbatere despre Popeye ca tu esti un intelectual cu unele afinitati... portuare ! laugh.gif Nu te-am auzit vreodata cu vreun un cuvintel critic la adresa Comandantului suprem !
TheK
de-ai fi platit macar abis.. smile.gif
Leonardo
QUOTE (Superunknown @ 29 Jan 2007, 05:44 PM)
Tot din ciclul "Limbi pentru Basescu":
QUOTE
Neputinciosi in fata unui barbat care le vorbeste de multa vreme pe sleau, au ales calea complotului jos si-a lasitatii cu iz de balamuc. (...) Basescu singur i-a pus atat de energic cu botul pe labe pe securisto-comunistii cu veleitati de lideri, incat nu si-au revenit din balba. Si tot Basescu singur ii va invinge, indiferent ce ite murdare se tes prin cotloanele rau famate ale acestui bordel de constiinte. Suna prost in urechile demoazelelor cu masterate in curvasaraie politica, dar Traian Basescu poseda un atu care le lipseste tuturor celor ce i-ar vrea pielea in saramura: sprijin popular. - Mircea Mihaes in Ev. Zilei de azi

da' ce limba frumoasa...personal recunosc aptul ca n-am mai citit ceva atat de perfect biggrin.gif
daca vreodata m-ar duce gandul sa scriu o oda de slava cuiva cred ca n-as reusi s-o fac mai bine...e induiosator de inaltatoare...e ca si cum i-ar fi pus palmele cu delicatete pe fundul dezvelit, rozaliu si pregatit de sarutul initiatic, si l-ar fi saltat usor...usor...ca pe un fulg...pana l-a adus exact, da' exact in dreptul buzelor ce frematau de nerabdare...bucutzele rubiconde s-au intaratat usor la simtirea respiratiei pline de dorinta...si atunci s-a produs...cele doua gauri producatoare de arta, respectiv o gura si un cur, s-au unit intr-o sarbatoare extatica a iubirii pure, devotate, neconditionate...ce poate fi mai frumos, mai democratic, decat asemenea articole pline de simtire? biggrin.gif
La mai multe Domnu' Mihaes, sa ne traiasca sefu'! biggrin.gif
abis
QUOTE (March @ 29 Jan 2007, 06:37 PM)
Nu te-am auzit vreodata cu vreun un cuvintel critic la adresa Comandantului suprem !
The Dude
QUOTE (March @ 29 Jan 2007, 06:37 PM)
QUOTE (abis @ 29 Jan 2007, 07:18 PM)
QUOTE (March @ 26 Jan 2007, 09:32 PM)
QUOTE

Pe cine a distrus?

Bombonel ? unsure.gif

Glumesti?

Abis,
No offence, dar constat din toata aceasta dezbatere despre Popeye ca tu esti un intelectual cu unele afinitati... portuare ! laugh.gif Nu te-am auzit vreodata cu vreun un cuvintel critic la adresa Comandantului suprem !

...eu banuiesc ca abis face parte din echipajul comandantului. Subiectivismul este evident, si nu ar trebui sa influenteze discutia, pentru ca ca fiecare din noi nu face decat sa isi apere punctul de vedere indiferent de motivele care il mana.

Sa tarasti constient tara catre un vot de neancredere, sau si mai rau catre un referendum intr-un moment ca asta e un gest incalificabil si de nejustificat. Presedintele Basescu pierde elitele pe toate fronturile si asta e doar inceputul sfarsitului.

Parerea mea....
abis
QUOTE (The Dude @ 30 Jan 2007, 10:20 AM)
...eu banuiesc ca abis face parte din echipajul comandantului

rofl.gif
QUOTE
Sa tarasti constient tara catre un vot de neancredere, sau si mai rau catre un referendum intr-un moment ca asta e un gest incalificabil si de nejustificat

Asta PSD-ul o face.
MIA
QUOTE (abis @ 29 Jan 2007, 06:18 PM)
QUOTE (March @ 26 Jan 2007, 09:32 PM)
QUOTE

Pe cine a distrus?

Bombonel ? unsure.gif

Glumesti?

Eu unul cred ca asa a stat situatia. rolleyes.gif

In fond pe Adrian Nastase nu l-a busit neaparat nemultumirea populara fata de guvernarea sa ( care oricum nu a fost asa de proasta per ansamblu ), nici presa cit mai ales ... zvonurile - unele de-a dreptul suprearealiste si absurde, dar lansate cu asiduitate pe cam toate canalele posibile.

Ori o astfel de capacitate de zvonistica profesionista nu prea cred ca are nimeni in Romania decit serviciile secrete. devil.gif
abis
Te referi la faptul ca a pierdut alegerile? Nu vad nici un motiv pentru care serviciile secrete sa-i fi dorit capul... A pierdut din cauza arogantei sale nemasurate, in primul rand...

Si apoi, a pierde niste alegeri nu inseamna a fi distrus.

MIA
QUOTE (abis @ 30 Jan 2007, 12:35 PM)
Nu vad nici un motiv pentru care serviciile secrete sa-i fi dorit capul...

Nu vezi nici un motiv vizibil - e insa probabil sa fi existat. Am si citeva idei cam ce anume ar fi putut fi, dar deocamdata trebuie sa le mai rumeg. rolleyes.gif

QUOTE

A pierdut din cauza arogantei sale nemasurate, in primul rand...


Chestia cu aroganta nemasurata e in buna masura tot o chestie de zvonistica. Daca e asa eu unul pot sa spun ca tot ... zvonistica ( de unii cunoscuti de data asta ) imi spune ca de fapt si Basescu e teribil de arogant in manifestari. sorry.gif
abis
QUOTE (MIA @ 30 Jan 2007, 12:39 PM)
Chestia cu aroganta nemasurata e in buna masura tot o chestie de zvonistica

Nu e zvon, asa se vedea la tv. Chestia cu "numaratul de oua" de exemplu, crezi ca i-a adus voturi? smile.gif
QUOTE
tot ... zvonistica ( de unii cunoscuti de data asta ) imi spune ca de fapt si Basescu e teribil de arogant

Si zvonul asta esti sigur ca nu-i lansat tot de servicii? smile.gif
MIA
QUOTE (abis @ 30 Jan 2007, 12:51 PM)
Nu e zvon, asa se vedea la tv. Chestia cu "numaratul de oua" de exemplu, crezi ca i-a adus voturi? smile.gif

Nu - dar nici nu a pierdut din cauza lui. Daca a pierdut voturi ( multe ) pe ceva a fost cel mai probabil din cauza atitudinii fata de PRM dintre cele doua tururi de scrutin. tongue.gif

QUOTE

Si zvonul asta esti sigur ca nu-i lansat tot de servicii? smile.gif


E posibil - nu sunt cunoscuti prea buni de-ai mei sa pot garanta pentru ei. rolleyes.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.