Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Traian Basescu, Presedintele Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242
March
Evenimentele din Egipt au bagat panica in Jandarmeria lui Basea ? unsure.gif

Jandarmeria vrea să cumpere "echipamente de reprimarea revoltelor" ohmy.gif
Marduk
Pare ca am aflat in cele din urma cine este Zeus si ce urmarea intocxicarea respectiva. Sper ca lucrurile sa fie transate de justitie cat mai repede si cat mai corect, cei vinovati sa fie pedepsiti ca orice alti gainari prinsi la furat.
gigip
QUOTE(Marduk @ 1 Feb 2011, 12:37 PM) *
Pare ca am aflat in cele din urma cine este Zeus si ce urmarea intocxicarea respectiva. Sper ca lucrurile sa fie transate de justitie cat mai repede si cat mai corect, cei vinovati sa fie pedepsiti ca orice alti gainari prinsi la furat.

Zeus ata o fi important,dar ZEUS,complicele teroristului Haisan,e mai pe aci,pe dealul Cotrocenilor!
gigip
turbo trabant
QUOTE(gigip @ 1 Feb 2011, 03:23 PM) *
complicele teroristului Haisan

nu terorist ci pesedist . sau ma rog, intr-o lume normala, acelasi lucru biggrin.gif
Cucu Mucu
QUOTE(March @ 31 Jan 2011, 07:12 PM) *
Evenimentele din Egipt au bagat panica in Jandarmeria lui Basea ? unsure.gif

Jandarmeria vrea să cumpere "echipamente de reprimarea revoltelor" ohmy.gif


Ntz, cred ca mai degraba evenimentele de la Focsani si Iasi!

turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 1 Feb 2011, 03:40 PM) *
Ntz, cred ca mai degraba evenimentele de la Focsani si Iasi!

evenimente tiganelile alea? ohyeah.gif

stii cum ii potoleste pe razboinicii aia de la focseni si iesi? "s-a bagat vin de buturuga gratis la bodega, bah!" .

Cucu Mucu
QUOTE(turbo trabant @ 1 Feb 2011, 02:51 PM) *
evenimente tiganelile alea? ohyeah.gif


Turbo trabant este cel mai destept, mai bine informat si mai obiectiv forumist de la inventarea internetului si pana azi! smile.gif
turbo trabant
bravos! imi place ca ma apreciezi dar nu imi place vinul de buturuga biggrin.gif. si nici "evenimente" a la rascoala din 1907, cred ca merg impreuna bine biggrin.gif

in rest chiorul sta probabil pana in 2013 iar voi va dati cu capu' de gard inca 2 ani. dar are si democratia farmecul ei.
March
QUOTE(turbo trabant @ 1 Feb 2011, 04:35 PM) *
nu terorist ci pesedist .

Scapat-fugit de Pedelist, nu ?
March
QUOTE(Cucu Mucu @ 1 Feb 2011, 05:00 PM) *
Turbo trabant este cel mai destept, mai bine informat si mai obiectiv forumist de la inventarea internetului si pana azi! smile.gif

Trebuia sa adaugi... la H.A. biggrin.gif
turbo trabant
QUOTE(March @ 1 Feb 2011, 04:12 PM) *
Scapat-fugit de Pedelist, nu ?

probabil, dar cui ii pasa? terorist pesedist care rapeste la fata unui alt pesedist scapat de un pedelist si fugit la siria muma.

zau, nici caragiale nu scotea asa scenariu rofl.gif

deci: chiorul sta pana in 2013 iar voi intretineti o campanie electorala absurda si non-stop. sorry.gif
March
QUOTE(turbo trabant @ 1 Feb 2011, 05:17 PM) *
deci: chiorul sta pana in 2013 iar voi intretineti o campanie electorala absurda si non-stop. sorry.gif

Pardon.... sunt critici nu campanie electorala. Dar n-ai vrea sa tacem pana la alegeri ?! unsure.gif
Cucu Mucu
QUOTE(turbo trabant @ 1 Feb 2011, 03:06 PM) *
bravos! imi place ca ma apreciezi dar nu imi place vinul de buturuga biggrin.gif. si nici "evenimente" a la rascoala din 1907, cred ca merg impreuna bine biggrin.gif

in rest chiorul sta probabil pana in 2013 iar voi va dati cu capu' de gard inca 2 ani. dar are si democratia farmecul ei.

Ntz, verificam doar daca nu esti vre-un bot programat sa critici orice post cu si despre romani.

Cat despre chiorpescu, mare minune sa nu fi preluat modelul Putin. jamie.gif
turbo trabant
QUOTE(March @ 1 Feb 2011, 04:22 PM) *
Dar n-ai vrea sa tacem pana la alegeri ?! unsure.gif

nu, dar sunteti atat de incruntati (ambele tabere) incat parca catindati voi la prezidentiale.

deci 2013 va prinde tot pe aici ca la anul (2012) vine apocalipsa pardon alegerile locale si parlamentare si butoiul cu rahat se muta pe campaniile astea.

@cucu: chioru' nu e roman, e alien drool.gif



Cucu Mucu
Razi, dar ma apuca groaza cand ma gandesc la ce urmeaza. Doar ce incepuse sa miste nitelus economia, pe ici, pe colo, cat sa tragem sperante ca se stopeaza caderea, si de la anu' intram in rahatisul maririi pensiilor, salariilor, sporurilor, tunurilor, spagilor, donatiilor, sponsorizarilor, toate pentru partid (oricare ar fi el, ca toti fura cam la fel).
turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 1 Feb 2011, 04:38 PM) *
si de la anu' intram in rahatisul maririi pensiilor, salariilor, sporurilor, tunurilor, spagilor, donatiilor, sponsorizarilor, toate pentru partid (oricare ar fi el, ca toti fura cam la fel).

exact iar bizonu' va pune botu' si va vota engros pe agamita dandanache pusi pe liste (uninominale). sa vezi la anul asfaltari, infrastructura , etc etc. ce sa mai, aurora economica romana.

si atunci qui prodest nervii vostri?
abis
QUOTE(Cucu Mucu @ 1 Feb 2011, 03:38 PM) *
Doar ce incepuse sa miste nitelus economia, pe ici, pe colo, cat sa tragem sperante ca se stopeaza caderea

Sa vezi ce ti-o furi de la March, cum indraznesti sa-l contrazici cand el afirma ca tara e in haos? laugh.gif
Cucu Mucu
QUOTE(abis @ 1 Feb 2011, 04:14 PM) *
Sa vezi ce ti-o furi de la March, cum indraznesti sa-l contrazici cand el afirma ca tara e in haos? laugh.gif


Pai nu-l contrazic, e in haos, dar oricat s-ar stradui idiotii de la guvernare sa ne bage cu capul la fund, noi tot mai facem biznis in Romania. tongue.gif
March
"Buldogul" Blaga maraie la Basea ! E drept indirect, da' maraie ! thumb_yello.gif
March
La sedinta de partid a pedelistilor, "Seful" suprem l-a rugat frumos pe penalul deputat Pasat sa ceara el parlamentarilor pedelistii sa-i ridice imunitatea pentru a fi cercetat de DNA !

Iar Pasat ii da cu tifla : “NU voi demisiona din Parlament” tongue.gif
gigip
QUOTE(March @ 2 Feb 2011, 02:48 PM) *
La sedinta de partid a pedelistilor, "Seful" suprem l-a rugat frumos pe penalul deputat Pasat sa ceara el parlamentarilor pedelistii sa-i ridice imunitatea pentru a fi cercetat de DNA !

Iar Pasat ii da cu tifla : “NU voi demisiona din Parlament” tongue.gif

Pai a cotizat prea mult la pusculitza prezidentului,pentru a fi reales.Mai are de recuperat(prin santaj,a zis ca daca cineva din judet se opune lui il va impusca cu mana lui)
Tetio,cine a investit 100000 de lei in prezident trebuie sa isi traga ,din banul public ,de 10 -50 de ori mai mult.
Daca nu era sponsor,ca pestele de la Neamt,directorul de la Hunedoara,il zburau din clipa in care i-a scris numele pe dosarul penal.
gigip
March
Cand inca nu devenise pres cotrocenist, iata ce zicea Boccul ( in manualul sau de proceduri constitutionale ) despre obligatiile constitutionale ale presedintelui in desemnarea p.m. :

Pag. 225: “Preşedintele României nu se bucură de independenţă totală în desemnarea primului-ministru. Potrivit textului constituţional, Preşedintele trebuie să consulte partidul care deţine majoritatea absolută a locurilor în Parlament ori, dacă nu există o a asemenea majoritate, să consulte toate partidele reprezentate în Parlament.
Chiar dacă Preşedintele României nu este obligat să ţină cont de părerile partidelor consultate, considerăm că nu va putea desemna la funcţia de prim-ministru decît pe acel candidat care are suportul majorităţii parlamentare”

Pag. 165: “Aşadar, esenţial în procedura de formare şi învestire a Guvernului este votul Parlamentului. Guvernul va răspunde politic doar în faţa Parlamentului care îl poate demite.”
March
Luptă pe faţă între taberele din PDL. „BLAGA VA CANDIDA NU IMPOTRIVA LUI BOC, CI A LUI BĂSESCU” ohyeah.gif
March
Rusii de la Lukoil au venit sa-si ia tainul de la Basescu

(...) Important de reamintit, in context, este faptul ca Lukoil a fost unul dintre cei mai mari sponsori ai campaniei prezidentiale a lui Traian Basescu.
Conform documentelor oficiale depuse la Autoritatea Electorala Permanenta, firma Lukoil a sponsorizat oficial campania lui Traian Basescu in 2009 cu 429 750 de lei, adica 100 000 de euro.

Dupa campania electorala, Lukoil a primit mai multe “facilitatI”, sub forma de contracte cu institutiile statului, 31 la numar, in valoare de 34.817.009 de lei, cele mai multe fiind cu Romsilva. Printre institutiile care au acordat contracte Lukoil Romania se afla Ministerul Finantelor, CFR Calatori, APIA, Loteria Romana, mai multe unitati militare si Consilii Judetene, precum si Primaria Sectorului 3 si Directia Parcurilor Sector 3
kcapone
Ma "plimbam" prin han cautand un subiect interesant si am gasit un subiect...intens dezbatut. Asta cu base; am scris special cu "minuscule".
Am citit doar ultima pagina si am reconstatat marea noastra calitate a romanilor: poezia; ca doar romanul e nascut poet, nu? Am zis poezie ca sa nu spun gargara si nu de altceva dar suna chiar urat sa spun ca romanul e nascut gargaragiu, cu toate ca asta e de fapt realitatea.

In activitatea-mi profesionala aveam intalniri cu diverse neamuri europene, pe care, cand ne vizitau patria, le scoteam la o carciuma , ca de romanul mai e si ospitalier si mai socializam nitelusi. La absolut toate intalnirile astea nu exista ca noi romanii sa nu spunem macar un banc pe seama noastra si sa ne cam autodesconsideram ca neam. Cea mai recenta reactie a unor spanioli si a unui grec ce nu mai calcase pe la noi a fost: "daca sunteti asa de nemultumiti de ce nu faceti ceva?" Le-am raspuns ca noi facem: vorbim!! Vorbim in strada, vorbim pe forumuri, vorbim acasa, suntem nervosi, furiosi, ne certam unii cu altii stabilim ce ar trebui facut cu multe si interminabile amanunte, apoi descarcati dormim linistiti. Evident ca mi-au amintit de Catalunia si de grecii care au sarit in strada furiosi pe guvernantii lor neacceptand sa "stranga cureaua" ca doar nu ei, simpli cetateni au adus tara in situatie fianaciara proasta ci guvernantii alesi sa faca treaba buna "n-au facut? ii strangem de gat!" zice grecul. Dar cine suntem noi? Unii care spun "capul plecat, sabia nu-l taie" Cine sunt spaniolii? Pai aia de-au descoperit America? Cine sunt grecii? Pai unii care aveau in pregatirea militara de pe vremea getilor o chestie care dovedeste gandirea pe termen lung: la un moment dat al pregatirii militare li se "oferea" o perioada de 2 saptamani in care nu li se dadea hrana fiind obligati "sa se descurce", dar daca erau prinsi furand ... Asa s-o fi nascut, cultivat spiritul de negot al grecului? Nu stiu. Poate.
Noi romanii insa suntem speciali, descendenti ai dacilor "cei mai curajosi si drepti dintre traci" ne aparam neamul ...vorbind, trancanind. As putea face un pariu cu voi, cu noi, dar sunt ferm convins ca il castig si atunci nu merita efortul, ca daca stabilim aici ceva, ca vom face ceva, maine am fi cel mult 1/3 cu tot felul de scuze tampite din partea unora (de genul.. a avut soacramea nevoie sa-i iau varza), iar poimaine ne-am razgandi dand vina pe neseriozitatea celorlalti.

Bazandu-ma pe ce e am scris stiu ca la noi poate e mai greu caci cei ce se ocupa cu dezinformarea (dezbinarea si controlul maselor) nu au spirit national. Ei vor sa-si faca treaba fara a discerne intre binele national care-l afecteaza si pe el, si binele prostului pe care-l deserveste.

Si ca sa nu mai trancanesc si eu aiurea va spun parerea mea clara despre politica :
1. Tindem sa devenim isteti ca americanii si uituci ca pestele (memorie 2 secunde) caci suntem contra conducatorilor si pro fostilor conducatori fata de care am fost tot contra.
2. Intrucat civilizatia in lumea asta s-a facut cu biciul si cu zaharelul - nu pricepi, iti explic; nu vrei sa pricepi, te pleznesc! Ce inseamna forta: amenzi, condamnare, desconsiderarea publica - trebuie promovat prin referendum:
A. Votul uninominal care ....sa fie uninominal fara algoritm, altfel o sa mai vedem aiureli din'alea ca atunci cand tariceanu nu a primit suficiente voturi dar a fost ales conform algoritmului. Adica poporul nu te vrea dar tu te autoalegi????!!!.
B. PArtidul politic, omul politic care nu a strans suficienta prezenta la vot 50%+1, sa nu mai candideze la acele alegeri
C. In cazul prezentei obligatorii la vot, variantele de vot sa fie : a. Pentru, b.Impotriva, c.Indecis
D. membrii Guvernul si membrii comisiilor de specialitate sa fie alesi din profesionisti, pe baza unei pretestari profesionale: ca atunci cand vrei sa te angajezi intr-un super post la o banca, un fond de administrare, etc.
D.1. Sa aibe beneficii oficiale (% din profit) dar si posibilitatea clara de a fi pedepsiti - nu ti-ai indeplinit mandatul pt care ai fost ales si pe care l-ai promis, sa poti fi acuzat de subminarea economiei nationale, sa decazi dindrepturi cetatenesti si/sau sa ti se confiste averea fiind obligat sa traiesti ca simplu cetetean, finctionar conform profesiei de baza: profesor, contabil, etc. - Ti-ai indeplinit mandatul, poftim beneficii financiare directe si/sau indirecte (scutiri de taxe, impozite, etc)
D.2 Sa poata fi alesi si straini. De ce? Vorbim de pragmatism cu un singur scop: bunastare nationala. Dezideratul lor = dezideratul poporului = o tara cu un standard de viata foarte ridicat, in care somerul este omul care nu munceste de lene sau pentru ca nu mai are chef dar caruia tara ii ofera un trai foarte bun, caci isi permite.

Mie mi se pare retardant ca o tara cu potentialul economic al Romaniei sa fie asa varza. Va dau cateva exemple si inchei nu inainte de a va invita la a face . Altminteri, fara a-mi cere scuze, va voi considera ca pe cei care n-au facut sport in viata lor dar comenteza intr-una despre fotbal, doar ca voi comentati despre politica.

Romania : 237.500 kmp. Populatie: 22,8 mil. Produs Intern Brut = 999 USD
Belgia : 30.528 kmp. Populatie: 10,5 mil. PIB = 20.847 USD
Olanda : 41.526 kmp. Populatie: 15,2 mil. PIB = 20.500 USD
Elvetia : 41.293 kmp. Populatie: 10,4 mil. PIB = 40.500 USD

Si o tara fosta comunista:
Cehia : 41.293 kmp. Populatie: 7,1 mil. PIB = 3.320 USD

Nu va e rusine? Mie imi este foarte rusine! Nu vreau sa destabilizez tara sau sa aduc prejudicii, atacuri vre-unui om. Pur si simplu vreau sa nu mai fim asa prosti!!!

Sa va vad!

NU VOI INTRA sa citesc ce ati raspuns. Cine vrea sa faca ma geseste pe PM
Marduk
QUOTE(kcapone @ 7 Feb 2011, 11:16 AM) *
......Cine sunt grecii? Pai unii care aveau in pregatirea militara de pe vremea getilor o chestie care dovedeste gandirea pe termen lung: la un moment dat al pregatirii militare li se "oferea" o perioada de 2 saptamani in care nu li se dadea hrana fiind obligati "sa se descurce", dar daca erau prinsi furand ... Asa s-o fi nascut, cultivat spiritul de negot al grecului? .....

Moncher toate bune si fromos prezentate, in afara de gretzile, pai gretile de azi nu mai estem gretile de acum 2000 de ani, ei este mai mult turci ca si noi romanii de altfel care semanam foarte mult cu gretili. Pentru exemplificare sa facem doar o comparatie, Ungaria a fost pasalac turcesc, Banatul la fel, in timp ce romanii din Muntenia si Moldova au adoptat comportamentul turcesc si grecesc, ungurii si banatenii si in general ardelenii l-au respins. Acum nu stiu ce sa-ti zic poate ca ar fi fost mai bine daca chiar eram ocupati de turci, poate ca le-am fi respins si noi obiceiurile considerandu-i invadatori, ocupanti, ar fi aparut o reactie de respingere, ceva. Din nefericire la 1948 rusii au facut acelasi lucru pe care l-au facut si turcii, nu ne-au ocupat, in schimb si-au trimis la Bucuresti consilierii iar comunistii nostrii au aplicat strict ceea ce au dictat rusii, atat de strict incat i-au confins pe rusi sa se retraga din Romania. Asa ca vezi nu prea stim ce suntem pentru ca am fost manipulati si ne-am lasat manipulati adoptand benevol obiceiurile altora, poate ca asta ne-a si permis sa ramanem aici de la daci incoace, desi unii ar zice ca nu-i adevarat.
March
QUOTE(kcapone @ 7 Feb 2011, 01:16 PM) *
doar ca voi comentati despre politica.

Romania : 237.500 kmp. Populatie: 22,8 mil. Produs Intern Brut = 999 USD
Belgia : 30.528 kmp. Populatie: 10,5 mil. PIB = 20.847 USD
Olanda : 41.526 kmp. Populatie: 15,2 mil. PIB = 20.500 USD
Elvetia : 41.293 kmp. Populatie: 10,4 mil. PIB = 40.500 USD

Si o tara fosta comunista:
Cehia : 41.293 kmp. Populatie: 7,1 mil. PIB = 3.320 USD

Nu va e rusine? Mie imi este foarte rusine! Nu vreau sa destabilizez tara sau sa aduc prejudicii, atacuri vre-unui om. Pur si simplu vreau sa nu mai fim asa prosti!!!

Sa va vad!


Uite ca ai primit un raspuns mai sus . Aiuristic ca deobicei . Si nu la obiect.
Deci concluzia...nu... nu le e reusine ! Rusine sa-i fie lui Patriciu ! tongue.gif
turbo trabant
QUOTE(kcapone @ 7 Feb 2011, 12:16 PM) *
romanul e nascut gargaragiu, cu toate ca asta e de fapt realitatea.

si grataragiu , gata oricand sa faca coada la pomenile electorale.

no, acu esti tradator de neam ca si mine biggrin.gif
March
Basea isi baga tot mai mult si pe fata coada in alegerile din PDL. Turbeaza la gandul ca "Buldogul" Blaga va iesi presedinte al partidului.

Livache... hmm.gif ... asta-i ala caruia , in biroul sau de primar, pe sub masa, ii umbla la prohab Laura Andresan ?! laugh.gif
gigip
QUOTE(March @ 7 Feb 2011, 08:26 PM) *
Basea isi baga tot mai mult si pe fata coada in alegerile din PDL. Turbeaza la gandul ca "Buldogul" Blaga va iesi presedinte al partidului.

Livache... hmm.gif ... asta-i ala caruia , in biroul sau de primar, pe sub masa, ii umbla la prohab Laura Andresan ?! laugh.gif

Da,dupa ce l-a invatat Laura ,la proba orala,s-a casatorit cu o politista,sub nasia lui Videanu.E cel mai mare spagar din Romanica,deturneaza bani pri firma portocalie DELTA careia i-a cedat toate astfaltarile ,racordarile la apa-canal din sector,prin care sug de la bugetul local miliarde de lei. Prin Rosal,firma de gunoi a lui Prigoana,palmeaza alti bani,i-a spaga la firul de iarba,la autorizatiile de constructie,la amenajari garduri la blocuri,la amenajari locuri de joaca pentru copii.
La cati bani are(a inchiriat toate parcarile din sector firmei lui Udrea Cocos) e normal sa fie numit(ei nu fac alegeri la PDL,ci sunt numiti)!
Cand va veni nota de plata a furaciunilor portocalii,vor trebui construite noi puscarii!
gigip
Marduk
QUOTE(March @ 7 Feb 2011, 12:01 PM) *
QUOTE
......Aiuristic ca deobicei . Si nu la obiect. Deci concluzia...nu... nu le e reusine ! Rusine sa-i fie lui Patriciu!

Pentru unii o fi aiuristic, lasai pe ei sa traga concluziile nu-i mai manipula. Cat despre rusine ar trebui sa le fie rusine celor care sunt precum conu Paturiciu nu numai lui, ca sunt ai dreqului de multi.
QUOTE
Livache... hmm.gif ... asta-i ala caruia , in biroul sau de primar, pe sub masa, ii umbla la prohab Laura Andresan ?!

Asta este stilul romanului, gargaragiu, grataragiu si cititor de tabloide. Sper sa vina ziua in care dictatura democratiei te va face sa te gandesti inainte de a face astfel de afirmatii.


QUOTE(gigip @ 7 Feb 2011, 08:37 PM) *
Cand va veni nota de plata a furaciunilor portocalii,vor trebui construite noi puscarii!

Sa se construiasca eu ma ofer voluntar. Numai ca va fi nevoie sa-i separam pe cei portocalii de cei galbeni si de cei rosii, sau verzi, balaoachesi sau ce-or mai fi, asta in cazul in care nu vrem sa-i lasam sa se omoare intre ei.
abis
QUOTE(March @ 7 Feb 2011, 08:26 PM) *
Livache... hmm.gif ... asta-i ala caruia , in biroul sau de primar, pe sub masa, ii umbla la prohab Laura Andresan ?!

Habar n-am daca asa a fost sau nu, dar daca este adevarat, multi barbati din tara asta si-ar fi dorit sa fie in locul lui. Care ar fi problema? Omul nu era casatorit pe vremea aia, cu cine avea relatii era strict treaba lui. In fond, si Clinton a fost reales dupa scandalul Lewinski

Ar fi probabil cea mai buna alegere pentru sefia PDL.
March
QUOTE(abis @ 8 Feb 2011, 12:51 PM) *
Habar n-am daca asa a fost sau nu, dar daca este adevarat, multi barbati din tara asta si-ar fi dorit sa fie in locul lui. Care ar fi problema? Omul nu era casatorit pe vremea aia, cu cine avea relatii era strict treaba lui. In fond, si Clinton a fost reales dupa scandalul Lewinski

Ar fi probabil cea mai buna alegere pentru sefia PDL.

Gandire unui ateu... fara morala, fara bun-simt....
abis
Bai, ma lasi...

Care e problema ta, totusi?
turbo trabant
QUOTE(abis @ 8 Feb 2011, 11:51 AM) *
In fond, si Clinton a fost reales dupa scandalul Lewinski

LOL, conita era cat pe aici sa il coste fonctia prin "suspendare". biluta era la al doilea mandat si la "fraierii" aia nu se poate mai mult de 2 mandate.
March
QUOTE(abis @ 8 Feb 2011, 01:43 PM) *
Bai, ma lasi...

Care e problema ta, totusi?

Inalta tinuta morala a unui pedelist care e propus de "Stapanul" lui pentru sefia partidului.
Laura Andrisan l-a facut de cacat in direct la tv la o ora de maxima audienta ! Copilul tau e prea mic ca sa inteleaga, dar altii mai mari au cascat gura !
Rovaniemi
QUOTE(Marduk @ 8 Feb 2011, 10:15 AM) *
Sa se construiasca eu ma ofer voluntar. Numai ca va fi nevoie sa-i separam pe cei portocalii de cei galbeni si de cei rosii, sau verzi, balaoachesi sau ce-or mai fi, asta in cazul in care nu vrem sa-i lasam sa se omoare intre ei.


Da de ce să nu se omoare între ei?!? ieşim mai ieftin cu cazarea şi mîncarea, zic eu, şi în plus putem tăia bilete pentru publicul doritor să asiste la răfuilelile pînă la moarte ... că sînt, slavă Domnului! o grămadă ...
March
Care pe care in PDL ! ohyeah.gif Basea vrea sange pe pereti !
abis
QUOTE(March @ 8 Feb 2011, 12:18 PM) *
Inalta tinuta morala a unui pedelist care e propus de "Stapanul" lui pentru sefia partidului.

Adica vrei sa spui ca cei pe care ii vei vota tu au o tinuta morala exceptionala. rofl.gif
turbo trabant
QUOTE(March @ 8 Feb 2011, 02:07 PM) *
Basea vrea sange pe pereti !

iar a dat cu sticla de visichi dupa ei ca era nervos? suparat, suparat sunt Doamne pe sarko. drunk.gif
March
QUOTE(abis @ 8 Feb 2011, 03:42 PM) *
Adica vrei sa spui ca cei pe care ii vei vota tu au o tinuta morala exceptionala. rofl.gif

Da. Daca stau si ma uit la tinuta morala a lui Basea ! laugh.gif
Rovaniemi
QUOTE(March @ 8 Feb 2011, 01:07 PM) *
Care pe care in PDL ! ohyeah.gif Basea vrea sange pe pereti !


Pesemne şi-a instalat Quake 3 pe iPod-ul ăla şi bagă o reţea mică cu a lu Blaga, Boc, Udrea şi compania, deathmatch în 16 ohyeah.gif acolo să vezi sînje pă păreţi ...
turbo trabant
eu as fi curios ce joaca ilici pe ipad-ul lui biggrin.gif

si apropo "da lupta cu coruptia", mai intra vreun tir prin vama? daca nu, toate babele or sa inceapa sa planga ca mor de foame. chti ca vor muri de inanitie belind ochii la televizor urmarind operatiunea "cu buzunarele curate", elicoptere&shit, comisarul cacatani.
abis
QUOTE(March @ 8 Feb 2011, 01:59 PM) *
Da. Daca stau si ma uit la tinuta morala a lui Basea !

Exact asta spune si Felix: In comparatie cu regimul Basescu, Uniunea Social Liberala este imaculata rofl.gif

Tu l-ai copiat pe el, sau el pe tine? biggrin.gif

Eu unul as prefera presedinte de partid un om care face sex din cand in cand, chiar burlac fiind pe vremea aia, unui animal "politic", fie el motan ori porumbac. Sau pontac.
Marduk
QUOTE(Rovaniemi @ 8 Feb 2011, 01:05 PM) *
Da de ce să nu se omoare între ei?!?

Se presupune ca suntem civilizati, doar am trecut prin cateva revolutii, ultima fiind transmisa in direct la tembelizor.
gigip
QUOTE(abis @ 8 Feb 2011, 04:12 PM) *
Exact asta spune si Felix: In comparatie cu regimul Basescu, Uniunea Social Liberala este imaculata rofl.gif

Tu l-ai copiat pe el, sau el pe tine? biggrin.gif

Eu unul as prefera presedinte de partid un om care face sex din cand in cand, chiar burlac fiind pe vremea aia, unui animal "politic", fie el motan ori porumbac. Sau pontac.

Sau sef de agentie ,securista,la Anvers! Cred ca asta preferi!
gigip
turbo trabant
QUOTE(Marduk @ 8 Feb 2011, 05:59 PM) *
Se presupune ca suntem civilizati

atunci ii impuscam direct, sa nu se chinuie? sau mai rau, le spui " baeti de astazi nu mai puteti fura!" sa vezi sinucideri din depresie devil.gif
March
QUOTE(abis @ 8 Feb 2011, 06:12 PM) *
, fie el motan ori porumbac. Sau pontac.

Da' cum se semna "Jupanul" vostru in informari stii ? " Buf" cool.gif Nu-l pricepi pentru ca are legatura cu meseria de marinar.
Marduk
QUOTE(turbo trabant @ 8 Feb 2011, 05:25 PM) *
sau mai rau, le spui " baeti de astazi nu mai puteti fura!" sa vezi sinucideri din depresie

se pare ca suntem in apropierea unui astfel de dezastru, sa speram ca asa se va intampla, sa speram ca exista niste romani adevarati care sa le zica " baeti de astazi nu mai puteti fura!" mwah1.gif
abis
QUOTE(gigip @ 8 Feb 2011, 05:11 PM) *
Cred ca asta preferi!
gigip

Ai dreptate.

Dintre Ponta, Antonescu, Nastase, Iliescu, Felix samd parerea mea este ca cel mai putin nociv este Basescu. Ai o problema cu asta? smile.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.