Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Traian Basescu, Presedintele Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242
turbo trabant
QUOTE(abis @ 27 Feb 2012, 06:33 PM) *
Taman ce s-a confirmat stirea smile.gif

Se sufoca crinulet in "dictatura" asta rofl.gif

Din categoria adormitul vorbeste rofl.gif

http://www.mediafax.ro/politic/antonescu-n...ul-asta-9348690
abis
Acum o sa ne spuna March cum Melescanu este securist, hot, pedelist sub acoperire, o sa isi aduca aminte ca a fost ministru in guvernul Vacaroiu, are afaceri cu statul samd.. wink.gif

Fii pe faza, urmeaza vreo douazeci de postari (cel putin) despre cat de nemernic e Melescanu. Numai sa gaseasca niste linkuri.
March
QUOTE(abis @ 27 Feb 2012, 07:47 PM) *
Acum o sa ne spuna March cum

Poti sa trancanesti mai putin ? jamie.gif Sau te-ai molipsit de la "Jupanul" ?
abis
QUOTE(March @ 27 Feb 2012, 05:49 PM) *
Poti sa trancanesti mai putin ?

Bineinteles ca pot.

Dar nu vreau. smile.gif

Nu ti-a picat prea bine, nu? ohyeah.gif
turbo trabant
QUOTE(abis @ 27 Feb 2012, 06:47 PM) *
Acum o sa ne spuna March cum

El si gigip ohyeah.gif

SCENA VI

FARFURIDI, BRÂNZOVENESCU, intrând misterios din fund

http://biblior.net/o-scrisoare-pierduta/actul-i.html?page=5
abis
Gigip nu le are pe astea cu linkurile.

El punte copy-paste smile.gif
March
După modelul Putin
Traian Băsescu îşi organizează miting de susţinere
turbo trabant
NU conteaza asta ci "dar sa stim si noi".

BRÂNZOVENESCU

Nu frate, nu-nţeleg daraverile astea cu opoziţia! Tu ai văzut pe Trahanache întâi, pe urmă pe madam Trahanache, şi eu adineaori am văzut pe poliţaiul, pe Ghiţă, intrând la Caţavencu...


Cred ca asta e March.
March
QUOTE(turbo trabant @ 27 Feb 2012, 08:02 PM) *
Cred ca asta e March.

Ce ? Ai inceput sa-ti arati porcismele pe fata ?
turbo trabant
QUOTE(March @ 27 Feb 2012, 07:12 PM) *
Ce ? Ai inceput sa-ti arati porcismele pe fata ?

Nu, doar caragialismul vostru.
March
QUOTE(turbo trabant @ 27 Feb 2012, 08:14 PM) *
Nu, doar caragialismul vostru.


Lasa-ne pe noi si vezi-ti de ratul tau !
Marduk
QUOTE(March @ 27 Feb 2012, 05:33 PM) *
E bun....

Atat era de ajuns. thumb_yello.gif Poate ca este momentul sa ne uitam mai cu atentie la niste personaje, nu le zic personalitati ca sa nu-i supar pe cei care au o parere proasta despre o anumita scoala, pregatire, existenta in vremea comunismului, care a promovat valorile, a creat conducatori, acesti oameni "low profile" din politica romaneasca, dar care stiu ce au de facut, se respecta unii pe altii, se cunosc, au obiective comune si in opinia mea pot produce schimbarea de care are nevoie aceasta tara.
March
QUOTE(Marduk @ 27 Feb 2012, 08:40 PM) *
Atat era de ajuns. thumb_yello.gif Poate ca este momentul sa ne uitam mai cu atentie la niste personaje,

Basescu si-a pus "superiorul" ca sef la SIE. laugh.gif
Marduk
Moncher ie mai mult decat ar crede unii moftangii, Basescu a lacrimat dese ori pentru alianta PNL-PDL cum s-ar zice pentru o dreapta unita, puternica. As zice ca prin mutarea asta a cam zgandarit musuroiul PNL-ist. Sa vedem ce va urma.
March
QUOTE(Marduk @ 27 Feb 2012, 08:55 PM) *
Moncher ie mai mult decat ar crede unii moftangii, Basescu a lacrimat dese ori pentru alianta PNL-PDL cum s-ar zice pentru o dreapta unita, puternica. As zice ca prin mutarea asta a cam zgandarit musuroiul PNL-ist. Sa vedem ce va urma.


Adica vrei sa spui ca Melescanu era "cartita" lu' Basea in PNL ? unsure.gif
Michelle
De fapt lucrurile stau mult mai simplu numai ca liberalii n-au curajul sa priveasca adevarul gol-golut in fata.
Melescanu era de ceva vreme marginalizat ,in gruparea PNL de Prahova erau nemultumiri ,au vrut sa stea de vorba cu Crin, Crin s-a eschivat si Basescu a speculat chestia asta.
De ce nu vreti sa recunoasteti ca uneori va sapati singuri, din interior?
gigip
QUOTE(March @ 27 Feb 2012, 08:09 PM) *
Adica vrei sa spui ca Melescanu era "cartita" lu' Basea in PNL ? unsure.gif

Tetio,Mele s-a ramolit! L-a imbarligat matrozul si el a pus botul! Iese si el la pensie cu o suma frumusica! Paguba-n ciuperci pentru USL! Matrozul a dovedit din nou ca nu mai are,NICIUN OM VALOROS printre slugile lui! S-a inconjurat de hoti(Videanu,Negoita,Berceanu),de parasute(Udrea,Roberta,Boagiu,Turcan) si de cretini(Igas,Ialomitianu,Visan,Canacheu).Pentru ca altii nu mai are,culege resturile de la PNL(Predoiu,Ungureanu,Melescanu ori de la PSD(Maior,directorul SRI)!
gigip
[quote name='March' date='27 Feb 2012, 08:09 PM' post='728183']
Tetio,crezi ca au curaj talibanii basisti sa apara la mitingul de sprijin(e adevarat ca se clatina rau,saracul!) pentru Matroz Imparat?
Sustinatorii lui Traian Basescu exista si conteaza

“TRAIAN BASESCU SOURCE” organizeaza sambata 3 martie, la ora 13:00 in Parcul din Piata Unirii din Bucuresti o intalnire cu sustinatorii lui Traian Basescu.

Din data de 13 ianuarie, adica de mai bine de 45 de zile – [maxim] 2-3 mii de romani isi striga in strada dorinta ca Traian Basescu sa demisioneze.

Mass-media din Romania lasa se se inteleaga ca cei maxim 2-3 mii de protestatari reprezinta majoritatea romanilor si ca Traian Basescu nu mai are in acest moment decat un numar neglijabil de sustinatori si aceia cu o conduita morala discutabila si un nivel intelectual scazut.

Scopul intalnirii este acela de a demonstra reprezentantilor mass-media din Romania si romanilor in general ca:

SUSTINATORII LUI TRAIAN BASESCU EXISTA si CONTEAZA!!!

Organizez acest demers pentru ca eu, Adina Scurtu consider ca sustinerea manifestata doar prin vorbe nu are nici o valoare!

Daca te numeri printre cei care considera ca Presedintele Traian Basescu merita acest efort, te astept sambata in Piata Unirii.

In cazul in care doresti sa iei parte la intalnire, te rog sa iti confirmi prezenta pentru ca in functie de numarul celor care isi confirma prezenta voi invita sau nu si televiziuni. Multumesc!

De asemenea, in cazul in care cunosti si alti sustinatori ai lui Traian Basescu care ar dori sa ia parte la intalnire, te rog sa ii informezi si pe ei de acest demers! Multumesc!

ATENTIE! Demersul NU este o manifestatie! Intalnirea se doreste a fi una pasnica, complet lipsta de violenta fizica sau verbala!!!

Initiator: Adina Scurtu
gigip
QUOTE(March @ 27 Feb 2012, 08:09 PM) *
Adica vrei sa spui ca Melescanu era "cartita" lu' Basea in PNL ? unsure.gif

THEODOR MELESCANU UN VECHI PRIETEN AL TERORISMULUI ! MEMORIU DENUNT CATRE FBI !

Mircea Raceanu, un fost diplomat condamnat la moarte de Ceausescu in 1989 sub acuzatia de spionaj in favoarea SUA, sugereaza in cartea sa “Infern ‘89″ ca fostul ministru al Apararii, Teodor Melescanu, la randul sau, diplomat de cariera format in perioada razboiului rece, a FOST AGENTCEAUSESCU IN SUA . De altfel, potrivit lui Raceanu, toti diplomatii de cariera care activau in afara tarii “apartineau intr-o forma sau alta Securitatii”.

FBI
935 Pennsylvania Avenue, NW
Washington, D.C. 20535-0001

Joseph M. Demarest, Jr. – Assistant Director, International Operations Division
Ma numesc Robert Horvath. Sunt ziarist de investigatii.
in SUA. Specialitatea mea Terorismul International si Contrabanda de Armament.
Va rog sa-mi acordati urgent o audienta.
fragment :
DIRECTORUL ADJUNCT AL AEROPORTULUI OTOPENI VASILESCU A RELATAT AUTORITATILOR AMERICANE ,SUB JURAMANT DE PREZENTA A DOI MINISTRII PE AEROPORTUL OTOPENI ……. IN TIMPUL A ZECI DE TRANSPORTURI ILEGALE DE ARME CATRE TERORISTI.
MELESCANU…APARARE . BASESCU …TRANSPORTURI !
PRIMUL ESTE ACTUAL SEF AL SERVICIULUI EXTERN …AL DOILEA PRESEDINTELE ROMANIEI !
DESCHIDETI

http://www.myspace.com/val2002
THEODOR MELESCANU – MINISTRUL DE EXTERNE
PREZENT PE AEROPORTUL OTOPENI IN TIMPUL OPERATIUNII DE TRANSPORT DE ARME CATRE TERORISTI…..NOAPTEA 16/17 .04 1998

THE ECONOMIST
ttp://www.economist.com/node/10853742/comments

CUPLUL BASESCU – MELESCANU A CORDONAT SUTE DE TRANSPORTURI
CATRE ORGANIZATII TERORISTE INCLUSIV RACHETE
CARE AU DOBORARAT ELICOPTERE SI AU UCIS PILOTI SI SOLADATI AMERICANI :

When his business was to illegal transfer of Romanian Governement weapons loaded on Bucharest-Otopeni military apron for almost hundred flights with destination DR Congo, Angola, Iran, Liberia, Sudan, Rwanda, Uganda etc. Now Mr. Bratiloveanu is in charge like comercial representative of Romanian Ambassy at Moskaw. He gave to V. Bout the memory stick with the price of Romanian surface-to-air missile systems for FARC guerrilas.
Cucu Mucu
QUOTE(gigip @ 27 Feb 2012, 10:38 PM) *
De altfel, potrivit lui Raceanu, toti diplomatii de cariera care activau in afara tarii “apartineau intr-o forma sau alta Securitatii”.


Soarele lumineaza ziua iar luna, noaptea. ohyeah.gif E normal ca toti diplomatii importanti sa aiba de-a face cu baietii cu ochi albastri, tine de securitatea tarii.
Iar denuntul ala catre FBi - tipic romanesc.

Dar tocmai matale, herr gheneral, sa nu faci diferenta dintre securistii tortionari si securistii buni? Securistii buni sunt diferiti de aia tortionari, de facea militia arestari pentru ei... stii tu, pentru beciul cu urlete. ohyeah.gif


Alegerea lui Mele e una buna, omul e capabil, nu e marlan, pastreaza un low-profile agreabil si pare profesionist.

Prostul aici e Antonescu - nu inteleg de ce a cerut excluderea lui Melescanu din partid.
Marduk
QUOTE(March @ 27 Feb 2012, 08:09 PM) *
Adica vrei sa spui ca Melescanu era "cartita" lu' Basea in PNL ?

Vreau sa spun ca sunt multe "cartite" in PNL care nu au curajul sa iasa la suprafata, din diverse motive. Ma gandesc ca gestul lui Melescanu le va da de gandit multor altor "struto-cartite" care acum stau cu capul in nisip de frica functiilor sau averilor.
turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 28 Feb 2012, 09:49 AM) *
Securistii buni sunt diferiti de aia tortionari, de facea militia arestari pentru ei... stii tu, pentru beciul cu urlete. ohyeah.gif

Urlau militienii in beciuri de durere?

Gata pana ieri la ora 12 trecute fix de nu se sculase badia antonescu , melescanu era liberal pur sange si acum e ditami spion si securist. Ce bine ca prostii astia nu stie engleza.
abis
QUOTE(gigip @ 27 Feb 2012, 10:38 PM) *
THEODOR MELESCANU UN VECHI PRIETEN AL TERORISMULUI !

Auzi, dar cand era un simplu senator PNL care vota asa cum voiau Lolek si Bolek, atunci era in regula omul, nu era prieten cu teroristii? A devenit de ieri?!
gigip
[quote name='Cucu Mucu' date='28 Feb 2012, 08:49 AM' post='728194']


Cucule,eu nu am comentat nimic,nici pro nici contra lui Mele! Ne cunoastem,de multi ani si prefer sa nu comentez! E treaba lui ce face si cu cine face! Cred ca a vrut sa iasa de la SIE la pensie,cu ceva mai multi marafeti! E major,e vaccinat,face ce vor muschii lui!
turbo trabant
QUOTE(gigip @ 28 Feb 2012, 02:51 PM) *
Cucule,eu nu am comentat nimic,nici pro nici contra lui Mele! Ne cunoastem,de multi ani si prefer sa nu comentez! E treaba lui ce face si cu cine face! Cred ca a vrut sa iasa de la SIE la pensie,cu ceva mai multi marafeti! E major,e vaccinat,face ce vor muschii lui!

Voi postati mai multi de pe acelasi cont,nu?

E fix ca in bancul cu militienii cand schimba un bec biggrin.gif.
March
Stau si ma intreb... adica... pardon , vreau sa zic ca basistii in mod sigur ar fi gasit cuvinte de lauda si pentru unul ca Antonescu daca era propus la sefia SIE de iubitul lor "Jupan " ! tongue.gif
turbo trabant
QUOTE(March @ 28 Feb 2012, 03:23 PM) *
Stau si ma intreb... adica... pardon , vreau sa zic ca basistii in mod sigur ar fi gasit cuvinte de lauda si pentru unul ca Antonescu daca era propus la sefia SIE de iubitul lor "Jupan " ! tongue.gif

Antonescu sigur s-ar fi dat afara singur din PNL ca urmare a tradarii proprii si personale.
March
Basescu a dovedit din nou, daca mai era nevoie, cat de jegos este caracterul lui de om.
Dupa ce la spurcait bine pe generalul-izmana Oprea la spalat si l-a luat in dreapta sa ca ministru. Apoi dupa ce l-a facut public de rahat pe Melescanu, a lins bine flegmuiala si la pus sef la SIE. Dupa cum am mai zis , individul este in stare s-o vanda si pe masa numai sa isi atinga scopul lui personal !
abis
QUOTE(March @ 28 Feb 2012, 02:23 PM) *
vreau sa zic ca basistii in mod sigur ar fi gasit cuvinte de lauda si pentru unul ca Antonescu daca era propus la sefia SIE

Eu sunt curios ce ai fi postat tu (ma rog, ce linkuri...) despre Antonescu, intr-un astfel de caz.

Ai fi batut apropouri cu "Porumbacu"? smile.gif


QUOTE
individul este in stare s-o vanda si pe masa numai sa isi atinga scopul lui personal

Asta poti sa o spui despre oricare politician si ai la fel de multa dreptate.
gigip
QUOTE(March @ 28 Feb 2012, 03:03 PM) *
Basescu a dovedit din nou, daca mai era nevoie, cat de jegos este caracterul lui de om.
Dupa ce la spurcait bine pe generalul-izmana Oprea la spalat si l-a luat in dreapta sa ca ministru. Apoi dupa ce l-a facut public de rahat pe Melescanu, a lins bine flegmuiala si la pus sef la SIE. Dupa cum am mai zis , individul este in stare s-o vanda si pe masa numai sa isi atinga scopul lui personal !

Omul asta a dus nesimtirea si grobianismul,dincolo de limite! Pe toti cei pe care i-a acuzat de toate relele din lume,i-a albit,s-a folosit de ei si i-a abandonat! E clar ca are mari carente de caracter dar,sigur,si oarece afectiuni psihice,in evolutie ! Asa se explica de ce nu a construit nimic in viata sa,de ce a nenorocit o tara si milioane de romani!
Marduk
QUOTE(March @ 28 Feb 2012, 02:23 PM) *
.... vreau sa zic ca basistii in mod sigur ar fi gasit cuvinte de lauda si pentru unul ca Antonescu daca era propus la sefia SIE ...


Antonescu la SIE? s-avem rezon moncher, o fi Basescu cum o fi, dar chiar beat daca era, mai gasea o farama de vointa pentru astepta pana dimineata, sa se trazeasca si tot nu-l numea pe Antonescu la SIE. Doar ai auzit vorba aia care zice ca: omul beat se trezeste din betie, dar prostul nu se trezeste niciodata din prostie.
March
QUOTE(abis @ 28 Feb 2012, 05:28 PM) *
Eu sunt curios ce ai fi postat tu (ma rog, ce linkuri...) despre Antonescu, intr-un astfel de caz.

Ai fi batut apropouri cu "Porumbacu"? smile.gif


Asta-i un alt khacat mancat de Basea pe care cei mai naivi adoratori ai lui il vehiculeaza mai departe !
March
QUOTE(Marduk @ 28 Feb 2012, 06:45 PM) *
Antonescu la SIE?


Mai da-mi si mie din hidromelul ala biggrin.gif Ca n-ai priceput fondul postarii mele hh.gif
abis
QUOTE(March @ 28 Feb 2012, 04:47 PM) *
Asta-i un alt khacat mancat de Basea pe care cei mai naivi adoratori ai lui il vehiculeaza mai departe !

N-ai priceput fondul postarii mele blink.gif
March
QUOTE(abis @ 28 Feb 2012, 06:55 PM) *
N-ai priceput fondul postarii mele blink.gif

Ba da. Dar una e sa vii si sa mananci un khacat ca presedinte al tarii.
Si alta-i sa vina martori, documente, fotografii prin care "acoperitul" era descoperit. Macar si pe jumatate si tot e de ajuns.
March
Stati cu ochii pe urmatoarea posibila achizitie a lui Basea : Blanculescu !

La ora 21: 30 pe A3 in emisiunea " Sinteza zilei" stati cu ochii pe prezentarea porcaielilor televizate dintre Basescu si Melescanu din anii trecuti !
Uitati-va ca nici nu stiti ce pierdeti ! Vorba lui DD .
gigip
QUOTE(March @ 28 Feb 2012, 07:38 PM) *
Stati cu ochii pe urmatoarea posibila achizitie a lui Basea : Blanculescu !

Tetio,contabilul ala mustacios,e o eroare a naturii,ceva de genul Igas,altoit cu Ialomitianu! Igas,a comis-o din nou! La bilantul MAI ,i-a "nominalizat cu privirea"!!!!,pe fostii lui colaboratori!
March
QUOTE(gigip @ 28 Feb 2012, 09:42 PM) *
Tetio,contabilul ala mustacios,e o eroare a naturii,ceva de genul Igas,altoit cu Ialomitianu! Igas,a comis-o din nou! La bilantul MAI ,i-a "nominalizat cu privirea"!!!!,pe fostii lui colaboratori!

rofl.gif Nu m-am gandit la asta rofl.gif
March
Nici nu s-a asezat bine pe scaunul de sef SIE si pe Melescanu a inceput sa-l preocupe alegerile care vin ! jamie.gif Basea e multumit.
March
Candva prin 2000 :

Teodor Melescanu: “Eu inteleg regretul domnului Basescu pentru perioada respectiva, eu nu am asemenea regrete, dar dumneavoastra aveti o gandire extrem de ingusta. Credeti, domnul Basescu, faptul ca sunt mai multe partide le da acelasi drept de a conduce tara ca pe vremea partidului unic?”
Marduk
Gata moncher, a venit ordinul? Pe el, pe mama lui si-a alora de-l sustin, c-a fost parsiv, s-a dat onorat si patriot intr-o tara de hoti. Lasati-l stimabililor sa vedem ce misca cum misca, sau va e frica ca un PNL-ist de-al vostru e unul dintre "sefii" peste alegerile din acest an? Nu mai fiti asa de speriati, o sa faca si el ce poate, dar din cate il stiu o sa faca ceea ce este legal, sau de asta va e frica?
March
QUOTE(Marduk @ 29 Feb 2012, 08:06 PM) *
Gata moncher, a venit ordinul?


Sigur. Sambata la ora 13:00 in Piata Unirii. Sa vii mai devreme ca sa primesti lozincile de sprijin .
Marduk
Moncher, io sunt regalist si liberal pe stil vechi, asa ca n-o sa ma vezi acolo.
March
QUOTE(Marduk @ 29 Feb 2012, 10:37 PM) *
Moncher, io sunt regalist si liberal pe stil vechi, asa ca n-o sa ma vezi acolo.

Ai omis sa spui pd-liberal laugh.gif
Marduk
Am zis liberal pe stil vechi, ti se pare ca pdl-ul sau pnl-ul sunt partide liberale autentice? mostenitoare ale liberalismului romanesc?
gigip
QUOTE(March @ 29 Feb 2012, 09:18 PM) *
Ai omis sa spui pd-liberal laugh.gif

Tetio,presedintele jucator,a comis-o si la Consiliul Europei! In loc sa semneze tratatul de asistenta fiscala,precum ceilalti oficiali,"jucatorul"s-a apucat sa insereze pe document si data(desi nu era necesar,data fiind inscrisa in introducerea documentului!). Numai ca,in loc sa scrie data de azi,02 martie 2012,matrozul a scris ,02-02-2012! In stilul propriu a declarat la conferinta de presa ca:ha,ha,ha! E mai frumos 2-2-2012!,ha,ha! Inca odata dovedeste ori ca ,asa cum a mai declarat el"ha,ha,eram beat cand am semnat,ha,ha! ",ori nu stie pe ce lume traieste! Alooo,doctorii prezidentiali,e o urgenta! Raed Arafat,trimite tu Smurdul,e nevoie!
gigip
QUOTE(gigip @ 2 Mar 2012, 04:04 PM) *
Tetio,presedintele jucator,a comis-o si la Consiliul Europei! In loc sa semneze tratatul de asistenta fiscala,precum ceilalti oficiali,"jucatorul"s-a apucat sa insereze pe document si data(desi nu era necesar,data fiind inscrisa in introducerea documentului!). Numai ca,in loc sa scrie data de azi,02 martie 2012,matrozul a scris ,02-02-2012! In stilul propriu a declarat la conferinta de presa ca:ha,ha,ha! E mai frumos 2-2-2012!,ha,ha! Inca odata dovedeste ori ca ,asa cum a mai declarat el"ha,ha,eram beat cand am semnat,ha,ha! ",ori nu stie pe ce lume traieste! Alooo,doctorii prezidentiali,e o urgenta! Raed Arafat,trimite tu Smurdul,e nevoie!


http://www.mediafax.ro/politic/gafa-la-bru...uropean-9362792
Gafă la Bruxelles: Băsescu a trecut greşit data la semnarea pactului fiscal european
www.mediafax.ro
Preşedintele Traian Băsescu a scris greşit data când a semnat, vineri, la Bruxelles, textul pactului fiscal european, el trecând luna a doua în loc de a treia.

March
QUOTE(gigip @ 2 Mar 2012, 06:04 PM) *
Tetio,presedintele jucator,a comis-o si la Consiliul Europei! In loc sa semneze tratatul de asistenta fiscala,precum ceilalti oficiali,"jucatorul"s-a apucat sa insereze pe document si data

Personajul care încă reprezintă statul român a făcut azi o bucată monumentală la Bruxelles. Antena 3 l-a prins cu actul delirant. Când, la semnarea Pactului de guvernanţă fiscală, nu mai termina de semnat şi râdea la ceilalţi că spre deosebire de ei, el trecea şi data.

Data lui: 02.02.12.

Alo, domnule doctor Arafat? Trimiteţi-i elicopterul de urgenţă!

P.S. Ce şi-or zice oficialităţile UE despre el?

( Roxania - blog )


Cucu Mucu
La tara de otevizati, presedintele ideal! Sa traiti bine!

De ce nu l-o fi lasat pe MRU sa reprezinte Romania? El se tragea colo la Ciresica si mai cinstea cate o cola, ceva!
turbo trabant
QUOTE(Cucu Mucu @ 2 Mar 2012, 06:39 PM) *
De ce nu l-o fi lasat pe MRU sa reprezinte Romania?

Vrei sa iasa vorbe ca tratatele sunt semnate din partea romanilor de ospatari si personal auxiliar necunoscut?

.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.