Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Traian Basescu, Presedintele Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242
actionmedia
Deci anticipatele vor fi abia la anul. rolleyes.gif Probabil in ianuarie-februarie. Dar cred ca e o optiune destul de proasta pentru ca ar fi in plina iarna cand intretinerea ar fi la cote maxime. Octombrie-Noiembrie ramane cea mai buna perioada pentru alegeri.
Cucu Mucu
Ce promisiune si-a tinut Fesulescu sa o tina si pe asta?! laugh.gif
Am mai spus-o, mie mi-au soptit niste baieti de la pedeu ca in 6 luni vor fi anticipate. Eu sper sa se insele ei.
actionmedia
Si eu cred ca va cadea guvernul inainte de sfarsitul anului, dar nu cred ca in august sau septembrie ci undeva prin octombrie, urmand sa avem alegeri la sfarsitul lui decembrie. Asta ar fi un scenariu riscant pentru ca poate provoca amanarea aderarii, chiar daca primim aviz pozitiv in iunie sau cand e termenul.
Un alt scenariu ar fi anticipate postaderare dar cu o prealabila retragere a PD de la guvernare in toamna si ramanerea unui guvern minoritar PNL, ca sa se erodeze si mai tere PNL-ul. In acest caz cred ca alegerile ar fi prin februarie.

Vom vedea ce se va intampla.
nefertiti-old
Preşedintele Traian Băsescu a declarat, joi, înaintea meciului de şah dintre Dieter Nisipeanu şi Veselin Topalov, că nu va merge la partida de fotbal dintre Steaua şi Rapid în semn de protest faţă de afirmaţiile jignitoare ale lui Gigi Becali la adresa premierului Călin Popescu Tăriceanu.

"Nu o să mă duc la partida de fotbal pentru că nu este posibil să merg la un meci în care înaintea lui s-au adresat asemenea jigniri unui om important din stat. Poate să nu îţi placă, poţi să nu fii de acord cu el. Îi spui lucrul ăsta în faţă, dar nu încerci să faci ceea ce unul dintre patronii celor două cluburi a făcut", a spus Băsescu.

Finanţatorul stelist Gigi Becali l-a atacat dur, în cadrul emisiunii "Miezul problemei" de la Naţional TV, pe premierul Călin Popescu Tăriceanu. Becali a spus, printre altele, că nu-l poate primi pe Tăriceanu în tribuna oficială a Stadionului Naţional, la meciul Steaua-Rapid de joi, din manşa secundă a sferturilor de finală ale Cupei UEFA, deoarece acolo stau VIP-urile, iar premierul este "Very Important Papagal".

De asemenea, Becali l-a atacat şi pe finanţatorul rapidist, vicepremierul George Copos, spunând că acesta are gesturi de homosexual când îşi mângâie pe cap jucătorii şi colaboratorii.(mediafax)


rofl.gif rofl.gif
actionmedia
QUOTE (nefertiti @ 6 Apr 2006, 03:29 PM)
deoarece acolo stau VIP-urile, iar premierul este "Very Important Papagal".

Pai VIP ar putea fi prescurtarea si de la Very Important Papagal, deci mmb, mng, nng, care e problema? laugh.gif
Marian M
Daca pica guvernul de ce credeti ca s-ar jena Basescu sa numeasca un alt premier. Boc sau Musca de pilda. Ar fi sustinut de PD, PSD, PC, UDMR si gruparea Musca - Stolojan din PNL. Cu ocazia asta Basescu ar incerca si punerea PNL pe butuci.
Aseara la radio Romania deputata Tulcan a atacat dur partidul din care face parte si premierul.
Doamna presedinte al comisiei de cultura din CD are un fix cu precizarea ca anii sunt formati din zile.
"9 ani de zile", "3 ani de zile",... rofl.gif
March
Basescu o poate lua rau de tot in bot daca isi retrage boc-cii de la guvernare ! Este foarte probabil ca PSD ( aripa tinara wink.gif ) sa sustina un guvern minoritar ptr a nu-i face jocul Prim-Chelbosului tarii !
Cucu Mucu
Ca veni vorba de jiji si fesulica. Voi ati observat ca, inainte de a i se ridica sechestrul de pe avere, Becali il facea cum ii venea la gura pe Fesulescu, iar dupa, ii pupa dosuletul de mariner pe unde apuca? Sau e doar paranoia mea?
coconut
ohmy.gif Jiji l-a atacat pe Tăriceanu (Năruiceanu, mai bine zis!), şi s-a supărat Fesulică! Unde dai şi unde crapă! Măi, măi, măi, ce fandoseală! Parcă-s nişte mironosiţe de la colţul străzii!
nefertiti-old
QUOTE (mariusc2 @ 6 Apr 2006, 05:36 PM)
Ca veni vorba de jiji si fesulica. Voi ati observat ca, inainte de a i se ridica sechestrul de pe avere, Becali il facea cum ii venea la gura pe Fesulescu, iar dupa, ii pupa dosuletul de mariner pe unde apuca? Sau e doar paranoia mea?

nu e paranoia, e politica laugh.gif

aseara, dupa meci, marinarul s-a dus cu bajetii de la steaua (inclusiv becali) la golden blitz. so...
Cucu Mucu
QUOTE (nefertiti @ 7 Apr 2006, 08:45 AM)
aseara, dupa meci, marinarul s-a dus cu bajetii de la steaua (inclusiv becali) la golden blitz. so...

laugh.gif Ce ipocrit e asta si ce prosti me crede! La doar catve ore de la declaratiile lui, ce zice "ia sa mai adun si ceva stelisti la procentele din sondaje!" si hai cu jiji&co la golden slitz sa ii crestem cifra... de afaceri cucosicii aleia blonde si dragalase laugh.gif
mutulica
QUOTE (coconut @ 6 Apr 2006, 11:08 PM)
ohmy.gif Jiji l-a atacat pe Tăriceanu (Năruiceanu, mai bine zis!), şi s-a supărat Fesulică! Unde dai şi unde crapă! Măi, măi, măi, ce fandoseală! Parcă-s nişte mironosiţe de la colţul străzii!

parerea mea ca Traienel s-a disociat de Gigi si nu a mers la meci tocmai pentru ca ... e un simbure de adevar aici

becali nu prea stie sa minta, nu are tact, diplomatia la el... e un vis neimplinit, si e clar ca vorbeste cu presidentul la telefon destul de des.
e foarte posibil cind a discutat cu basescu despre meci sa fia avut o chestie intre ei, si apoi Jiji sa fi dat pe tub tot, ca si cum ar veni de la el. Marinelul cind a vazut ce a iesit l-a sunat si ...bai, sorry dar nu pot veni la meci ca prea ai trintit-o... si cind mai vorbim intre noi, nu te mai duce la tv sa spui la toti ce pareri avem noi

la cit de oportunist e Base, in mod cert il ia pe Jiji aliat, mai ales ca daca Steaua ia cupa Uefa... si cota lu Jiji creste.
Sa nu mai vorbim ca Jiji e in asentimentul multor babe sau a oamenilor de la tara... sponzorizeaza biserici, nu se aude despre el ca ar calca strimb, din contra e super conservator cu familia.... etc
nefertiti-old
pai era clar ca declaratia aia de ieri cu nu merg la meci e fanfaronada. cica sa nu se vada clar ca il aproba pe becali (doar vin anticipatele si orice voturi sunt binevenite, altfel nu vad cum va obtine pragul necesar). da' nu inteleg de ce mai face pe diplomatul, ca doar cu o seara inainte s-a pishat pe liberali in direct la antena 1. da-l in pusca mea...
coconut
Dacă până şi cumsecadele Cristoiu este exasperat de Băsescu... e grav! http://www.jurnalul.ro/articol_50135/iresp...r__ca_stil.html
actionmedia
QUOTE (nefertiti @ 7 Apr 2006, 09:47 AM)
cu o seara inainte s-a pishat pe liberali in direct la antena 1.

Aseara am vazut si eu declaratia si nu mi s-a parut ca s-a pi... pe liberali. A raspuns "sincer" la o intrebare si a spus ca nu mai sunt sanse sa fuzioneze PD si PNL, ca alianta nu mai are viitor, dar coalitia merge si trebuie sa mearga inainte. Dar trebuie sa retineti ca este presedintele Romaniei, deci amestecul in trebuirle partidelor, cel putin teoretic nu are ce cauta. Declaratia a fost bine calculata si nu a parut a fi un amestec ci o parere, urmat de un indemn de a se pastra coalitia pana la integrare, doar ca iar a exagerat presa si pana si eu i-am crezut. Toata lumea a spus ca a inceput razbelul adevarat. Dar eu nu am vazut nici o schimbare, e acelasi razbel care se desfasoara de la refuzul lui Tariceanu de a demisiona.

Cat despre declaratia ca nu merge la meci, am vazut-o si pe aia. A fost un simplu pretext care sa dea bine pe sticla. Probabil la ora aia avea intalnire cu blonda rolleyes.gif sau alte treburi mai importante decat afisarea la meci. Intalnirea de la Golden Plisck cred ca era programata mai de demult.

Interesant ca a fost lasat singur acolo la un moment dat, cel putin asa au zis aia de la stiri.
Cucu Mucu
Crin Antonescu: "Presedintele Traian Basescu a dat aseara glas unui lung sir de frustrari personale si politice!"
Liderul grupului parlamentar al Partidului National Liberal (PNL) din Camera Deputatilor, Crin Antonescu, a criticat joi declaratiile facute de presedintele Traian Basescu, miercuri seara într-o emisiune televizata, referitoare la premierul Calin Popescu -Tariceanu si PNL.
'Presedintele Traian Basescu a dat glas unui lung sir de frustrari personale si politice', a spus Antonescu, în opinia caruia cel mai grav lucru este faptul ca seful statului 'a vorbit în modul în care a vorbit' despre primul-ministru fara sa-i ceara oficial demisia din fruntea guvernului.
Potrivit lui Antonescu, 'nu poate fi spus cetatenilor statului ca primul-ministru e apropiat de cercurile de coruptie, incapabil si ca regreti ca l-ai numit' si, în acelasi timp, 'sa pretinzi ca tara ta sa fie respectata, iar guvernul sa aiba succes în procesul de integrare'.
Liderul liberal a respins totodata declaratia presedintelui conform careia PNL nu a fost interesat de deconspirarea Securitatii.
'PNL este acela care l-a propus pe Ticu Dumitrescu în fruntea CNSAS, PNL este acela care a modificat Ordonanta de Urgenta a Guvernului privitoare la organizarea CNSAS, PNL a înfiintat Institutul pentru Cercetarea Crimelor Comunismului', a amintit Crin Antonescu.
Liderul deputatilor PNL este de acord cu seful statului doar în ceea ce priveste mentinerea unui echilibru politic pâna la 1 ianuarie 2007, data prevazuta pentru aderarea la UE. 'Ar fi de dorit ca Alianta D.A. sa reziste pâna atunci', a adaugat Crin Antonescu.
El vede posibila o întâlnire Traian Basescu-Calin Popescu-Tariceanu: 'din punctul de vedere al presedintelui nu este nici un fel de problema, deoarece acesta s-a întâlnit cu foarte multe persoane pe care le-a jignit'.
Liderul liberal a sustinut totodata ca, în vreme ce primul-ministru îsi face datoria discutând cu forurile europene, seful statului 'vorbeste despre cum e construita o nava si despre cercurile de interese'.
'În mai multe ocazii aseara (n.r. -miercuri) a dovedit deficiente de memorie si uneori de vedere. Nu stiu ce stie Basescu de istoria PNL, dar, daca a confundat acest partid cu Stolojan si Mona Musca, a gresit. Noi nu suntem PD', a spus Antonescu.
Cucu Mucu
Becalizarea basesciana ...pseudo-europeana

Comportamentul prezidential nu poate fi mai bine descris decat prin situatia prilejuita de meciul Steaua - Rapid (retur). dupa cum probabil stiti, Traian Basescu refuza, aseara, sa soseasca la stadionul echipeigazda, declarand public ca nu poate accepta cuvintele adresate de catre G. Becali premierului. Putina lume a mai prin insa declaratia lui Becali, smulsa de reporterita Realitatii TV in tribune, la cateva minute dupa sfarsitul partidei. Printre altele, patronul Stelei anunta ca se va duce la Cotroceni, daca va fi primit. Si mai adauga, de pe un ton superior, ca a fost sunat de catre presedinte de trei ori in ultimele 90 de minute. La startul partidei, pentru a-i ura succes. La pauza, cand Traian Basescu il asigura ca Steaua are toate sansele sa castige dubla runda cu Rapid. Si a treia oara, la sfarsit, pentru a-l felicita pentru calificarea in semifinala.
Deci, pe de o parte, presedintele nu merge pe stadion, motivand prin neacceptarea atitudinii lui Becali fata de Calin Popescu-Tariceanu. Ceea ce nu il impiedica insa ca, peste doar trei sferturi de ora, sa il sune pe Gigi Becali si sa discute cat se poate de relaxat si de amical cu acesta. - De aici nu rezulta decat un singur lucru, care pentru mine devine tot mai clar - presedintele Basescu are o preocupare de baza, fundamentala: pictarea continua, in nuante cat mai placute, a propriei imagini.
Daca este sa fie asa cum singur repeta fara preget, Traian Basescu este un om foarte simplu, "sincer si necomplicat". Si atunci, aveti impresia ca nu s-a bucurat, sincer si necomplicat, de vorbele duhnite de catre G. Becali la adresa prim-ministrului!? Daca ar fi fost cu adevarat suparat, nu i-ar fi telefonat patronului echipei din Ghencea. Nu ar fi ciocnit nici paharul de sampanie cu acesta, la "Golden Blitz", imediat dupa finalul partidei, chiar inainte ca echipierii stelisti sa se indrepte catre Piata universitatii, devenita pentru o noapte "kilometrul 0" al bucuriei suporterilor ros-albastri.
Facandu-si, ca de obicei, calcule reci si seci, Traian Basescu a inteles foarte bine ca, in euforia post-calificare, aproape nimeni nu va mai acorda atentie amanuntelor. Putini vor face legatura intre refuzul de a merge pe stadionul National din Complexul Sportiv "Lia Manoliu" si faptul de a se fi intretinut cu G. Becali atat pe parcursul meciului, cat si la nici o ora dupa punctul final al acestuia.
In plus, Basescu si-a reasigurat - cel putin dupa parerea sa - imaginea, stiind foarte bine ce impact puternic poate avea declaratia sa despre neacceptarea atitudinii patronului Stelei fata de de premier, in conditiile in care respectiva declaratie era facuta inainte de inceperea "Meciului unei Natiuni", adica intr-un moment de maxima audienta.
Pentru a concluziona, pe de o parte Traian Basescu face declaratii menite sa-i sustina imaginea si, pe de alta, se imbratiseaza cu Gigi Becali dupa numai doua ore. Demonstrand o complicitate perfecta... La numai o zi dupa ce declara ca regreta numirea lui Tariceanu in functia de prim-ministru (Atentie, declaratie facuta cu nici 24 de ore inaintea debutului Summit-ului CEFTA de la Bucuresti, care ii reuneste pe prim-ministrii din Europa Centrala si de Est!).
Nu trece o zi fara sa primesc o dovada noua, din ce in ce mai clara, ca m-am inselat crezand cu tarie in "omul marii". Comportamentul si declaratiile sale il descalifica. Si imping tot mai mult Romania catre o becalizare basesciana pseudo-europeana. Sa fie la ei acasa!
Sa traiti sau sa emigrati bine!

Liviu Plesoianu


Olli Rehn a declarat zilele acestea, in nu stiu ce context, ca de acum incolo noi suntem singurii care ne putem scoate din procesul aderarii. Cine se prinde la un pariu ca ratam aderarea daca Fesulescu o tine tot asa?
nefertiti-old
fesulica laugh.gif a stat la 'golden fitz' pana pe la 4-5 dimineata, dupa care a plecat singur la volanul masinii, desi bause oarece sampanie si vin rosu. da' el e prezident si are voie, nu?? devil.gif
Cucu Mucu
Era suc, da' se fandsosea si el si bea din sticle de sampanie si vin. laugh.gif Ce dracu, a vandut el o flota si nu a patit nimic, da' ca a condus IN STARE DE EBRIETATE e prajitura pt el.
March
Cum singur ? Da' daca era vreo bomba , ceva pe acolo ? unsure.gif
nefertiti-old
ete pusca, cine iroseste bunatate de bomba pe el? rofl.gif

da, bre, singur, fara sofeur
actionmedia
QUOTE (nefertiti @ 7 Apr 2006, 06:14 PM)
fesulica laugh.gif a stat la 'golden fitz' pana pe la 4-5 dimineata, dupa care a plecat singur la volanul masinii, desi bause oarece sampanie si vin rosu. da' el e prezident si are voie, nu?? devil.gif

Da de unde stii? unsure.gif
Nu ca nu ar fi in stare sau ca ar fi imposibil, dar pe ce te bazezi?
Cucu Mucu
QUOTE (actionmedia @ 7 Apr 2006, 06:40 PM)
QUOTE (nefertiti @ 7 Apr 2006, 06:14 PM)
fesulica  laugh.gif a stat la 'golden fitz' pana pe la 4-5 dimineata, dupa care a plecat singur la volanul masinii, desi bause oarece sampanie si vin rosu. da' el e prezident si are voie, nu??  devil.gif

Da de unde stii? unsure.gif
Nu ca nu ar fi in stare sau ca ar fi imposibil, dar pe ce te bazezi?

Uita-te la stiri ca l-au filmat astia. Era cam beat cand i-au luat astia interviu! Si cu manecile alea suflecate... cry.gif
nefertiti-old
eh, actionmedia o sa spuna ca e o conspiratie menita sa il discrediteze pe fesulica.

marinarul (era sa scriu marinatul rofl.gif ) atata poate, asta e limita lui de diplomat. pe mine m-a dezgustat cardasia cu becali. nu faptul ca trage si el o bauta, ca oameni suntem. da' nu asa in vazul lumii si cu un asemenea partener de pahar. da-o incolo de treaba.

pe de alta parte stau si ma intreb ce e mai rau: un pesedist stilat si escroc ca nastase sau un basescu mai din topor si nedovedit ca escroc inca. mare dilema...
alysoft2003
Ma intreb cum oare marinelul avea curajul sa conduca sungur siongurel volkswagen-ul albastrusau poate era numai o chestie de imagine?
March
Basescu s-a dat in stamba rau de tot la carciuma aia ! Ce naiba, crede ca il voteaza numai boschetarii ?!? Am fost surpins sa-l vad si pe Dan Pavel prezent si hlizindu-se la paranghelia aia ! mad.gif
coconut
Pe mine nu mă mai miră nimic la Băsescu! Nu face decât ceea ce ştie: numai lucruri bune! Doar e preşedintele României, de ce ar fi el un om la locul lui? Ar însemna să nu fie-n tandem cu ţara! ohyeah.gif şi cu cei care l-au votat! tongue.gif
jkd
si eu am fost surprins sa imi vad fostul profesor alaturi iarasi de becali... si mai ales fate de marinel..
bleah...
bacali e un naiv... el chiar crede ca boul in basescu...
pana cand si asta o sa il dezamagesca... e doar o chstiune de timp...
si parca il vad pe becali cum tuna si fulgera iar impotriva lui basescu...
Kyklos
Si-a patat imaginea unsure.gif sunt doi oamenii total diferiti unul care vrea sa respecte legile statului si un cioban ajuns idolul unei generatii .
La-nceputul mandatului presedintele spunea :"ca nimenii nu e mai presus de lege ", dar el a incalcat legea conducand autoturisimul propiu in stare de ebrietate "pestele de la cap se-mpute "
Fitzcarraldo
QUOTE (mariusc2 @ 7 Apr 2006, 06:18 PM)
a condus IN STARE DE EBRIETATE

Intr-o tara normala ar fi raspuns penal pt. asta. Si unii de p-aici viseaza Europa. drunk.gif roflmao.gif Daca presedintele face asta, ce pretentii poti avea de la restu' ?
menthoru'
1. Nu a accidentat pe nimeni, deci ar fi fost amenda contraventionala nicidecum caz penal.
2. De unde stiti voi ca Basescu a condus in stare de ebrietate. Ca ati vazut la stiri ciocnind un pahar cu Becali? A fost vreunul sa-i puna fiola sa sufle sa vedeti daca depasea norma legala ...

Stirile prostesc, give'em up! In special ProTV la 17:00 ...

QUOTE ("nefertiti")
da' nu asa in vazul lumii si cu un asemenea partener de pahar.

Lasa, mai bine decat cu Dinu Patriciu. Macar Becali are si plusuri, oricat de din topor ar fi.

Sa dea dracu daca nu v-ati strans pe topic-ul asta toata gasca anti-Basescu . Sunteti chiar simpatici. Va lipseste rau de tot aroganta lu Bombonel si saracia cinstita a lui Nelu. Macar de Basescu nu mi-e scarba ...
Cucu Mucu
QUOTE (menthoru' @ 9 Apr 2006, 01:06 PM)
1. Nu a accidentat pe nimeni, deci ar fi fost amenda contraventionala nicidecum caz penal.
2. De unde stiti voi ca Basescu a condus in stare de ebrietate. Ca ati vazut la stiri ciocnind un pahar cu Becali? A fost vreunul sa-i puna fiola sa sufle sa vedeti daca depasea norma legala ...

Stirile prostesc, give'em up! In special ProTV la 17:00 ...

QUOTE ("nefertiti")
da' nu asa in vazul lumii si cu un asemenea partener de pahar.

Lasa, mai bine decat cu Dinu Patriciu. Macar Becali are si plusuri, oricat de din topor ar fi.


Esti de coma. Ce crezi ca a baut pana la 5 dimineata? Cico?! laugh.gif Dupa un anumit procent de alcool in sange devine caz penal.
QUOTE
Sa dea dracu daca nu v-ati strans pe topic-ul asta toata gasca anti-Basescu . Sunteti chiar simpatici. Va lipseste rau de tot aroganta lu Bombonel si saracia cinstita a lui Nelu. Macar de Basescu nu mi-e scarba ...

Pana la urma cred ca toata tara se va transforma intr-o gasca antiFesulescu. Orice om se satura la un moment dat de atatea mojicii venite de la cineva care ar trebui sa reprezinte tara. Cat despre bombonel si bunicuta si orice pesedist, se astepta de la astia portocalii sa fie altfel, numai ca in ultimul timp aud tot mai des "da' ce, pesedistii nu faceau la fel?". Beton.
Best regards!
menthoru'
QUOTE
Pana la urma cred ca toata tara se va transforma intr-o gasca antiFesulescu.


Uhhh ... scuzati-ma va rog stimate lider de opinie. Nu mi-am dat seama ca opinia dumneavostra reprezinta gandirea unei intregi tari.

QUOTE
Orice om se satura la un moment dat de atatea mojicii venite de la cineva care ar trebui sa reprezinte tara.


Acum imi dau seama, Basescu te-a jignit la coada la carne cand ti s-a bagat in fata sa mai prinda si el 2 kilograme de carne de mici pentru gratarul cu Becali ... da curata mojicie la adresa ta.

Dragii mei sper ca din momentul acesta veti renunta toti la sprituri si alcool ca doar nu vreti sa ajungeti ca Basecu ... ce nasol ar fi, daca veti mai consuma alcool o sa ajungeti presedinti si o sa va injure / blameze "toata tara".

QUOTE
Best regards!


Cum spui tu ... poate vrei sa bem si-un sprit! drunk.gif nonono.gif
nefertiti-old
Poti incerca tu sa fii ironic cat vrei. Ramane un fapt ca Basescu s-a urcat baut la volan, in fata camerelor, si a sfidat pe toata lumea. Nu conteaza ca n-a lovit nici o pasare, e vorba de principiu si de lege. Ca tot pozeaza el in justitiar.


Ce sa mai... eterna si fascinanta Romanie.
March
marius ,
Acum, sa stam strimb si sa judecam drept. Martorii spun ca a baut un pahar de sampanie si 200 ml vin pina la miezul noptii Dupa care a baut numai apa minerala, pina la plecare in jur de 4 dimineata. Specialistii spun ca in 4 ore corpul a eliminat cantitatea aia de alcool ! Si apoi nu cred ca a fost inconstient sa plece baut la volan cu toata presa pe cap !
Cucu Mucu
QUOTE (menthoru' @ 9 Apr 2006, 01:34 PM)
QUOTE
Pana la urma cred ca toata tara se va transforma intr-o gasca antiFesulescu.


Uhhh ... scuzati-ma va rog stimate lider de opinie. Nu mi-am dat seama ca opinia dumneavostra reprezinta gandirea unei intregi tari.

Ciudat cat de sensibili la critici sunt sustinatorii lui basescu. O fi din cauza ca nu au argumente?! hh.gif blink.gif

Edit: March, nu stiu daca acea cantitate de alcool ar fi putut fi eliminata in 4 ore. Cat despre inconstienta, uneori, de dragul a nustiuce, Basescu face multe gesturi ... sa le spun ciudate.
menthoru'
QUOTE (nefertiti @ 9 Apr 2006, 01:36 PM)
Poti incerca tu sa fii ironic cat vrei. Ramane un fapt ca Basescu s-a urcat baut la volan, in fata camerelor, si a sfidat pe toata lumea. Nu conteaza ca n-a lovit nici o pasare, e vorba de principiu si de lege. Ca tot pozeaza el in justitiar.

Nu e vorba de principiu si lege. E vorba de obiectivitatea ta personala de jurnalista Nefe. Iti stiam opinia dinainte sa postez, deci nu m-a surprins.

In principiu, asemenea multor altor jurnalisti, ai si tu o problema in a scormoni unde nu e cazul mereu, ca mai si pute. Avem o problema politica si pe aia o scarpinam in *** toata ziua. Pana una alta, la rapotul de tara stam bine si cu politicul si cu justitia si cu internele.

Avem probleme la agricultura, la finante, dar pe voi va preocupa cei 200ml de vina bauti de Basescu in 4-5 ore. Pai scuza-ma dar asta inseamna zvon / barfa / senzational ... nu polemica / ancheta / presa. Trist.

Nu m-ar mira ca intr-un an de zile de acum sa avem o presa formata doar din tabloide dedicate subiectului Basescu. Macar fiti fericiti ca mancati o paine de pe urma lui spoton.gif


QUOTE
Ciudat cat de sensibili la critici sunt sustinatorii lui basescu. O fi din cauza ca nu au argumente?!


Eh nu, ar trebui sa-mi justific opinia in fata ta? Nu-ti da atat de multa importanta stimabile.
Nu sunt sensibil pentru ca l-am votat pe Basescu sau ca mi-a placut candva mai mult decat imi place acum.
Doar irascibil cand vin vorba de adversari cu ochelari de cal.
nefertiti-old
Da, mai, ai dreptate, el prezidente are voie orice. Sa ii fie de bine si lui si voua, mie oricum mi s-a acrit cand l-am vazut cu manecile suflecate band cot la cot cu drogatul (la propriu) de Becali. Asa ca nu mai imi pasa nici cat mi-a pasat pana acum.

Bafta in politica, mai lipiti si voi niste afise, mai recitati ceva pe ritm de hip-hop in campanie, mai pica de o bere si un mic!
menthoru'
Ce e draga, ti-am atins coarda sensibila?
Stai lejera ca nu manac de pe urma hip-ho-ului si cu politica am terminat-o de mult.
Nu are sens sa comparam situatiile noastre sociale.
Ti-am spus simplu, esti inversunata impotriva lui Basescu si asta e indamisibil pentru un jurnalist. E destul de simplu pentru a ma face inteles? Acum daca vrei sa-mi critici felul in care eu fac graphic design esti invitata mea intrucat discutam despre lucrurile de la care avem pretentia ca ne "dau de mancare".


Acum citeste asta si spune-mi cat de important mai este paharul de sampanie baut de Basescu ...

http://news.ft.com/cms/s/ee08750e-c59d-11d...00779e2340.html


PS: Nu are voie orice, dar in principiu are voie la orice are voie un roman simplu. Garantat de Constitutie.
nefertiti-old
Care coarda sensibila? Ca vizavi de Basescu sau orice alt om politic n-am asa ceva. laugh.gif

Gata, bafta!
menthoru'
"Bafta in politica, mai lipiti si voi niste afise, mai recitati ceva pe ritm de hip-hop in campanie, mai pica de o bere si un mic!"

La atacul asta penibil ma refeream ... Puteai scoate ceva mai bun. In fine, bafta la TM.
nefertiti-old
Nu e atac, e o realitate, asta face 'tineretul' politic la noi. Cu mici exceptii, desigur.
MIA
QUOTE (March @ 9 Apr 2006, 01:38 PM)
marius ,
Acum, sa stam strimb si sa judecam drept. Martorii spun ca a baut un pahar de sampanie si 200 ml vin pina la miezul noptii Dupa care a baut numai apa minerala, pina la plecare in jur de 4 dimineata. Specialistii spun ca in 4 ore corpul a eliminat cantitatea aia de alcool ! Si apoi nu cred ca a fost inconstient sa plece baut la volan cu toata presa pe cap !

De acord cu chestia asta - de altfel după părerea mea modul de prezentare a "ştirii" a fost de rahat, cam şi atunci când s-a zis despre Macovei că s-a făcut pulbere undeva la mare. rolleyes.gif

Dar oricum ... să te chefuieşti cu Jiji ... sorry.gif ... şi asta după ce nu te-ai dus la meci că na ... vorbeşte ca boul în târg ... sincer să fiu nu mi se pare deloc normal. unsure.gif
bunicu'Gilbert
Saptamana ce s-a incheiat a fost cam neagra pt. dl. presedinte.
1. Scandalul CNSAS, provocat de reprezentantul partidului democrat, autorul "celebrei" autoeducari prin munca, (probabil a copiat pe invers "Pitesti"-ul lui Paul Goma);
2. Afirmatiile referitoare la alianta DA si la premier facute in emisiunea lui Marius Tuca;
3. Meciul Steaua-Rapid, urmat de cheful de la Golden.
Nu mai comentez cele trei spectacole, media a avut de lucru pana peste cap, daca politica se impleteste cu viata civila in continuare tot asa imi vine sa strig: dar painea unde este?
Stramosii nostri romani au fost destepti cand au dominat astfel societatea, pe urmasii lor din spatiul mioritic ii paste deznadejdea.
Finalul: in cei 5 ani de mandat, dl Basescu sigur ramane presedinte (in cazul unei democratii) indiferent de cate gafe mai face, partidele politice pot sau nu, sa mai conduca tara functie de rezultatele unor anticipate anuale (incepand cu 2007).
Eugen de Savoia
Petrecere Dambovitzeana....

Petrecerea la restaurant a lui Basescu alaturi de Gigi Becali totusi a fost o gafa. Acum Becali crede ca are unda verde sa jigneasca si sa terfeleasca pe oricine.
Deja continua jignirile la adresa lui Tariceanu... ieri a recidivat facand referiri abjecte la adresa vieti private a premierului!
Iar Basescu care inainte de meci s-a suparat pe Becali pe buna dreptate, a petrecut totusi cu el. A facut fiindca nu vrea sa piarda nici o reclama. Reclama este foarte importanta, buna sau rea, vai de cel despre care nu se vorbeste. Aceasta reclama pentru Basescu a fost rea dar el este multumit fiindca nu a ratat nici aceasta mare ocazie de a fi in top, de a fi cel mai mediatizat politician. In rest? Show-ul continua. Ce rusine! devil.gif
Ovidiu Bufnila
Si daca e altul schepsisul?
MIA
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 9 Apr 2006, 08:42 PM)
Si daca e altul schepsisul?

Explică-ne meştere - dacă tot ieşişi din "găoacea" ta ... wink.gif
Fitzcarraldo
QUOTE (nefertiti @ 9 Apr 2006, 01:36 PM)
Poti incerca tu sa fii ironic cat vrei. Ramane un fapt ca Basescu s-a urcat baut la volan, in fata camerelor, si a sfidat pe toata lumea. Nu conteaza ca n-a lovit nici o pasare, e vorba de principiu si de lege. Ca tot pozeaza el in justitiar.


Ce sa mai... eterna si fascinanta Romanie.

Am prieten care pt. o fapta similara s-a ales cu un mare dosar penal, care l-a patat pe viata. wink.gif
Ovidiu Bufnila
QUOTE (MIA @ 9 Apr 2006, 10:02 PM)
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 9 Apr 2006, 08:42 PM)
Si daca e altul schepsisul?

Explică-ne meştere - dacă tot ieşişi din "găoacea" ta ... wink.gif

Mai tineti minte faza cu sticla de sampanie aruncata de Basescu in noaptea de anul nou in public, la Bucuresti?

Urmeazaaaa....


Cu dragoste de la meduza bufniliana cea obraznica
March
Domn' Bufnila,
Stii ce eticheta avea sticla aia ?
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.