Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Traian Basescu, Presedintele Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242
actionmedia
QUOTE (March @ 14 Mar 2007, 04:24 PM)
Pai zilnic aproape sunt atacuri directe sau indirecte , sau alte jocuri murdare sau batai de joc la adresa lui Tariceanu si a altor fruntasi penelisti, pe ultimii evitand sa le spuna direct pe nume!

Da tata, evidentiaza-le ca eu poate nu le vad

QUOTE
O bataie de joc are loc acum la adresa lui Cioroianu !


Sorry, dar asta nu e un atac la adresa PNL. Nici maca "bataie de joc" asa cum insinuezi tu nu este.

QUOTE
Auzi, cica, n-ar avea experienta


Pai n-are. Stii tu ca ar avea? Daca n-are, n-are, de ce tine atat de mult sa ocupe functia aia, sa lase pe altul, poate cine stie.

Eu unul il simpatizez pe Cioroianu. Este un liberal autentic, are si cultura, pare si un om echilibrat atat politic cat si moral, ar merita o functie in guvern, dar daca nu e bun pentru diplomatie, de ce l-ar pune la externe?

QUOTE
Pai Motreanu , istoric, numit la Agricultura are ?


Se pare ca are, ia uite ce zice aici:

QUOTE
1999-prezent - sef serviciu Agentia pentru Dezvoltare Regionala "Centru";
2001-2002 - director Unitate de Implementare "Proiectul de dezvoltare rurala a Muntilor Apuseni" - finantat de FIDA.
2005 - Președinte al Comisiei de Administrație Publică, Amenajarea Teritoriului și Protecția Mediului din Camera Deputaților


Cat despre Claudiu Saftoiu, un om care si-a dedica cariera informatiei, de ce n-ar avea experienta?

QUOTE
Dar pe Cioroianu nu-l vrea ptr. ca nu-i tipul care sa-i zica "saru'mana domn' sef suprem la externe" precum Ungureanu !


Aici te inseli. Mie unul Cioroianu, mi s-a parut mai mereu moderat in ceea ce il priveste pe Basescu. Nu am auzit nici macar o un atac la adresa lui Basescu, iar cand a fost provocat de moderatori sau partenerii de discutie sa sustina un punct de vedere, a fost cat se poate de obiectiv, fara atacuri. Deci nu cred ca Ciorioianu i-ar fi ostil lui Basescu. Problema e simpla, aia pe care nu vrei sa o crezi. Cioroianu nu are experienta si, un aspect foarte important mentionat de Basescu, "diplomatia, are nevoie de oameni cu experienta".

Astept in continuare cele 3 exemple de atacuri la adresa PNL, asta ca sa admit argumentul ca "Baescu este cel care intretine harmalaia din politica romaneasca".

Pe urma o sa trecem si la celelalte afirmatii cum ca "ar cauta sa impuna o criptodictatura", sau ca "incalca constitutia" si alte asemenea. Veti vedea la finalul discutiei, ca nu aveti decat afirmatii goale, fara argumente, aruncate de Voiculescu, Stanescu, C.V. Tudor, etc.
March
QUOTE (actionmedia @ 14 Mar 2007, 07:02 PM)
QUOTE (March @ 14 Mar 2007, 04:24 PM)
Pai zilnic aproape sunt atacuri directe sau indirecte , sau alte jocuri murdare sau batai de joc la adresa lui Tariceanu si a altor fruntasi  penelisti, pe ultimii evitand sa le spuna direct pe nume!

Da tata, evidentiaza-le ca eu poate nu le vad
Astept in continuare cele 3 exemple de atacuri la adresa PNL, asta ca sa admit argumentul ca "Baescu este cel care intretine harmalaia din politica romaneasca".

Pai numai un pedist nu le vede ! tongue.gif Ca simpatizant al PNL ( dupa cum,sanchi, afirmi undeva mai sus ) ar fi trebuit sa stii care sunt aceste atacuri ! Si daca te-ai fi uitat in seara asta la "Realitatea Zilei" l-ai fi auzit pe Orban reiterand 32 de asemenea atacuri la adresa Guvernului ( citeste la adresa lui Tariceanu si a ministrilor liberali) si la adresa PNL in cursul anului trecut !

Dar dupa cum iti sustii punctul de vedere , se vede de departe al cui simpatizant esti. tongue.gif Nu stiu de ce incerci sa ascunzi asta ? Altii sunt directi pe aici si e foarte bine !
March
QUOTE (actionmedia @ 14 Mar 2007, 07:02 PM)


Eu unul il simpatizez pe Cioroianu. Este un liberal autentic, are si cultura, pare si un om echilibrat atat politic cat si moral, ar merita o functie in guvern, dar daca nu e bun pentru diplomatie, de ce l-ar pune la externe?

QUOTE
Pai Motreanu , istoric, numit la Agricultura are ?


Se pare ca are, ia uite ce zice aici:


Cat despre Claudiu Saftoiu, un om care si-a dedica cariera informatiei, de ce n-ar avea experienta?

QUOTE
Dar pe Cioroianu nu-l vrea ptr. ca nu-i tipul care sa-i zica "saru'mana domn' sef suprem la externe" precum Ungureanu !


Aici te inseli. Mie unul Cioroianu, mi s-a parut mai mereu moderat in ceea ce il priveste pe Basescu. Nu am auzit nici macar o un atac la adresa lui Basescu, iar cand a fost provocat de moderatori sau partenerii de discutie sa sustina un punct de vedere, a fost cat se poate de obiectiv, fara atacuri. Deci nu cred ca Ciorioianu i-ar fi ostil lui Basescu. Problema e simpla, aia pe care nu vrei sa o crezi. Cioroianu nu are experienta si, un aspect foarte important mentionat de Basescu, "diplomatia, are nevoie de oameni cu experienta".


Cine declara asta ? Basescu ! De unde stie el ce experienta are sau cum s-ar comporta Cioroianu ca ministru de externe ? A aflat asta cand invata diplomatia pe docurile din portul Constanta ?!
Si pentru ca tot vorbeste Basescu de experienta , cum e cu experienta lui Saftoiu pe care l-a cocotat direct in fruntea spionilor ? Experienta in domeniu informatiei ? Da, ca ziarist se informa laugh.gif Hai domne' sa fim seriosi cu argumente d-astea trase prea mult de par ! tongue.gif
Deci ramane asa cum am spus, e bataie de joc la propunerea lui Tariceanu prin refuzul de-al numi pe Cioroianu !( cu doctorat la Universitatea Laval din Quebec, conf. univ., europarlamentar si al doilea vicepresedinte al Grupului ALDE din Parlamentul European !)

Iar Motreanu a probat ca e bun ca ministru dupa ce a fost numit !
Uncle Sam
Victime colaterale.
La Ministerul de Interne, seful Directiei Anticoruptiei a evitat de mai multa vreme o comisie de control, ba chiar a refuzat odata controlul si cand nu mai are loc de intors si comisia incepe sa controleze activitatea Directiei...sare la atac si acuza presiuni.
Intr-o inregistrare difuzata astazi, Dl. Sintion este intrebat de seful comisiei daca asupra sa au fost facute presiuni. Dl. Sintion mimeaza niste ezitari si apoi explodeaza, da, s-au facut presiuni, intr-o dimineata am primit un telefon de la Ministru pentru ancheta aia cu Jandarmeria.
Ghinion.... cel ce conduce sedinta ridica din sprancene si il intrerupe...pai eram acolo cand v-a dat acel telefon, aia nu a fost interventie. Dl. Sintion se balbaie putin si apoi insista...mi-a zis sa il las in pace si mi-a mai zis...
In fine, si tot asa. Probele pe care Dl. Sintion le invoca sunt niste telefoane. Evident ca nu are nici o dovada, nici o inregistrare, nimic,nimic, nimic doar cuvantul lui ca a primit telefoane.
Ministrul a anuntat ca il da in judecata pe Sintion dar pana atunci remarc, cu acelasi amuzament un lucru:
Cand am postat declaratia Doamnei Macovei ca se fac modificari in Ordonante, mi s-au cerut probe, de parca eu, forumistul Uncle Sam sau oricare dintre noi am putea aduce vreodata copii ale sedintelor de guvern sau stenograme. E suficient ca o declara public un Ministru si o confirma azi chiar secretarul guvernului.
Cand insa altcineva afirma ca a primit telefoane...asta e deja considerata proba si afisata cu entuziasm pe forum ca dovada de coruptie. Simpla afirmatie ca ai primit un telefon e suficienta cand cel acuzat e din tabara adversa.
Amuzamentul e total.
Cucu Mucu
SENZATIONAAAAALLL! ALT BILETEL!!!

Un nou biletel de la Tari pt Base!!! laugh.gif
March
QUOTE (Uncle Sam @ 14 Mar 2007, 08:29 PM)
Victime colaterale.
La Ministerul de Interne, seful Directiei Anticoruptiei a evitat de mai multa vreme o comisie de control, ba chiar a refuzat odata controlul si cand nu mai are loc de intors si comisia incepe sa controleze activitatea Directiei...sare la atac si acuza presiuni.
Intr-o inregistrare difuzata astazi, Dl. Sintion este intrebat de seful comisiei daca asupra sa au fost facute presiuni. Dl. Sintion mimeaza niste ezitari si apoi explodeaza, da, s-au facut presiuni, intr-o dimineata am primit un telefon de la Ministru pentru ancheta aia cu Jandarmeria.
Ghinion.... cel ce conduce sedinta ridica din sprancene si il intrerupe...pai eram acolo cand v-a dat acel telefon, aia nu a fost interventie. Dl. Sintion se balbaie putin si apoi insista...mi-a zis sa il las in pace si mi-a mai zis...
In fine, si tot asa. Probele pe care Dl. Sintion le invoca sunt niste telefoane. Evident ca nu are nici o dovada, nici o inregistrare, nimic,nimic, nimic doar cuvantul lui ca a primit telefoane.
Ministrul a anuntat ca il da in judecata pe Sintion dar pana atunci remarc, cu acelasi amuzament un lucru:
Cand am postat declaratia Doamnei Macovei ca se fac modificari in Ordonante, mi s-au cerut probe, de parca eu, forumistul Uncle Sam sau oricare dintre noi am putea aduce vreodata copii ale sedintelor de guvern sau stenograme. E suficient ca o declara public un Ministru si o confirma azi chiar secretarul guvernului.
Cand insa altcineva afirma ca a primit telefoane...asta e deja considerata proba si afisata cu entuziasm pe forum ca dovada de coruptie. Simpla afirmatie ca ai primit un telefon e suficienta cand cel acuzat e din tabara adversa.
Amuzamentul e total.

Sorry, jalnice contra-argumente . Scandalul e in plina desfasurare la MI ! Seful si adjunctul DGA au demisionat iar celalalt adjunct a declarat si el ca s-au facut presiuni asupra lui ! Deci toti trei mint iar Blaga, ocrotitorul gastii de generali in cauza spune adevarul ! laugh.gif Auzi domne' acuzatii au fost trimisi sa ancheteze DGA care-i ancheta ! rofl.gif

Cucu Mucu
QUOTE (March @ 14 Mar 2007, 07:37 PM)
Auzi domne' acuzatii au fost trimisi sa ancheteze DGA care-i ancheta ! rofl.gif

Faceau cu randul: cinci intrebari unii,cinci ceilalti. Prostie mai mare ca in pedeu,doar in penegeu mai gasesti! Hawgh!
Uncle Sam
QUOTE (mariusc2 @ 14 Mar 2007, 07:41 PM)
Faceau cu randul: cinci intrebari unii,cinci ceilalti. Prostie mai mare ca in pedeu,doar in penegeu mai gasesti! Hawgh!

Scandalul se intampla in Minister nu in PD, nici nu stiu de la ce partide sunt cei demisionari. Dar daca sunt din PNL s-ar lega cu ce se intampla in ultima perioada... toate armele spre dusmanul comun, PD.
Apropo, declaratia unuia ca a primit telefoane fara insa a prezenta probe e de tot rahatul, dar daca se jura sau isi da cuvantul eu zic ca trebuie neaparat crezut, nu?
March
QUOTE (Uncle Sam @ 14 Mar 2007, 08:50 PM)
QUOTE (mariusc2 @ 14 Mar 2007, 07:41 PM)
Faceau cu randul: cinci intrebari unii,cinci ceilalti. Prostie mai mare ca in pedeu,doar in penegeu mai gasesti! Hawgh!

Scandalul se intampla in Minister nu in PD, nici nu stiu de la ce partide sunt cei demisionari. Dar daca sunt din PNL s-ar lega cu ce se intampla in ultima perioada... toate armele spre dusmanul comun, PD.
Apropo, declaratia unuia ca a primit telefoane fara insa a prezenta probe e de tot rahatul, dar daca se jura sau isi da cuvantul eu zic ca trebuie neaparat crezut, nu?

Domne' inca odata, explicatii penibile. Pai totul se intampla sub conducerea lui Blaga ! Si tot nu te lasa inima sa arunci o soparla cum ca daca demisionarii ar fi din PNL....! Poate inca n-ai auzit ca procurorii nu fac politica !
Uncle Sam
Din ce in ce mai evident ca scandalul de la MI e o miscare din strategia generala, de a lovi in ministrii PD si indirect in Basescu. Guvernul asta nu mai guverneaza de mult pentru altcineva in afara de ei. Cand iti ataci ministrii care deja au fost catalogati de straini ca cei mai buni ministri din guvern...
Cei care acuza presiunile la MI aduc in sprijinul lor doar propria declaratie ca au fost ...sunati. Atat. Declaratia lor ca au primit telefoane.
Retineti ca e vorba de procurori. Oameni specializati in culegerea de probe si intocmirea de dosare. Care nu s-au gandit sa inregistreze si ei una din convorbirile alea, nu s-au gandit si ei sa organzieze un flagrant, sa isi puna un microfon la guler sau sub propriul telefon, nu ai nevoie de aprobare sa iti inregistrezi propriul telefon, telefoanele altora nu ai voie sa le monitorizezi dar convorbirile proprii si le poate inregistra orice cetatean. Cum de un procuror nu s-a gandit sa faca asta? Si vine cu o acuza pe care ca procuror stie ca nu are cum sa o sustina in proces: am primit telefoane de amenintare? Cum de fac niste procurori asemenea gafe? Simplu, pentru ca nici nu vor sa ajunga in justitie. Ei vor doar sa creeze scandalul.
Dimineata un procuror acuza presiuni si seara Dl. Orban deja cere demisia ministrului. Comedie pe spinarea noastra. Dar unora le place. Categoric avem conducatorii pe care-i meritam. Categroic ne meritam soarta.
Dar mai sunt sperante ata timp cat in guvern exista inca oameni ca Macovei.
PS: Dl.Cumpanasu, unul din acuzatori, a fost membru al tineretului liberal. Acum nu este membru de partid pentru ca procurorii nu pot fi membri de partid. Nici presedintele tarii nu poate fi membru de partid smile.gif)
abis
QUOTE (March @ 14 Mar 2007, 07:07 AM)
QUOTE (abis @ 13 Mar 2007, 08:51 PM)

De acord, asta a fost o greseala din partea lui.

Nu greseala, ilegalitate ! Si asta-i una din ele !

Daca fapta lui Tariceanu nu este o ilegalitate, atunci presedintele nu a incalcat nici o lege... Ca sa il acuzi de ilegalitati pe Basescu ar trebui intai sa accepti ca a ascuns o fapta penala a primului minsitru... Esti de acord ca Tariceanu a savarsit o infractiune incercand sa inlfuenteze justitia?

QUOTE
Da, si ? Care-i problema ? Are vreun dosar si noi nu stim ?

N-are, ca a fost scoasa basma curata cand a adus-o pe nepoata-sa sa voteze in Parlament! tongue.gif

QUOTE
Poate fi doar o eroare de procedura da' asta o poate constata doar Curtea

Eroare de procedura daca ce ajunge la Monitor este altceva decat s-a discutat in guvern?! rofl.gif

QUOTE
Seful si adjunctul DGA au demisionat iar celalalt adjunct a declarat si el ca s-au facut presiuni asupra lui !

Daca Blaga a facut presiunile de care este acuzat fireste ca trebuie sa-si piarda functia si apoi sa fie anchetat el de procurori... Ramane sa vedem daca acuzatiile au ceva real in spate sau nu.
March
QUOTE (abis @ 15 Mar 2007, 01:34 PM)
QUOTE (March @ 14 Mar 2007, 07:07 AM)
QUOTE (abis @ 13 Mar 2007, 08:51 PM)

De acord, asta a fost o greseala din partea lui.

Nu greseala, ilegalitate ! Si asta-i una din ele !

Daca fapta lui Tariceanu nu este o ilegalitate, atunci presedintele nu a incalcat nici o lege... Ca sa il acuzi de ilegalitati pe Basescu ar trebui intai sa accepti ca a ascuns o fapta penala a primului minsitru... Esti de acord ca Tariceanu a savarsit o infractiune incercand sa inlfuenteze justitia?

Nici o autoritate oficiala a statului nu a probat /dovedit asta !


reclamatiile pe PM, te rog
March
QUOTE (abis @ 15 Mar 2007, 01:34 PM)

QUOTE
Seful si adjunctul DGA au demisionat iar celalalt adjunct a declarat si el ca s-au facut presiuni asupra lui !

Daca Blaga a facut presiunile de care este acuzat fireste ca trebuie sa-si piarda functia si apoi sa fie anchetat el de procurori... Ramane sa vedem daca acuzatiile au ceva real in spate sau nu.

Atunci e valabil si pentru "biletelul" lui Tariceani catre Basescu !
March
QUOTE (abis @ 15 Mar 2007, 01:34 PM)

QUOTE
Da, si ? Care-i problema ? Are vreun dosar si noi nu stim ?

N-are, ca a fost scoasa basma curata cand a adus-o pe nepoata-sa sa voteze in Parlament! tongue.gif

Daca fapta asta-i imorala ( anchetata de parlament ) atunci ce sa mai spunem de de acuzatiile aduse in presa la adresa lui Macovei : comportamentul ca procuror in timpul anchetelor din timpul comunismului, betii, dansuri pe mese si mai stiu io ce ?!
abis
QUOTE (March @ 15 Mar 2007, 12:49 PM)
Nici o autoritate oficiala a statului nu a probat /dovedit asta !

La fel as putea spune si eu ca nici o autoritate nu a probat/dovedit ca Basescu a facut vreo ilegalitate, nu? smile.gif

Nu te-am intrebat ce a probat nu stiu cine, ci care este parerea ta.

QUOTE
ce sa mai spunem de de acuzatiile aduse in presa la adresa lui Macovei : comportamentul ca procuror in timpul anchetelor din timpul comunismului, betii, dansuri pe mese si mai stiu io ce ?!

Daca sunt adevarate ii voi cere si eu demisia. smile.gif
Uncle Sam
Horia Radu Patapievici - Ev. Zilei (am vrut sa pun link spre articol dar imi da eroare)
QUOTE
Niciun proiect legat de binele comun nu a unit vreodata fortele parlamentare cu forta cu care le uneste acum ura fata de programul presedintelui tarii. Se va spune: da, dar macar exista acum un remediu la disolutia indusa de permanenta conflictului politic intre palate. E fals. Intai, pentru ca actiunea de acum a parlamentului nu este un remediu, ci e o tentativa de a legaliza metastaza politica. Apoi, pentru ca unitatea rezultata din ura nu seamana niciodata cu cea suscitata de bine. Solidaritatea in rau are intotdeauna nivelul raului, iar intre rai, eficienti sunt cei mai rai  - ceea ce inseamna ca agenda unitatii in rau este fixata de revendicarile cele mai joase. Faptul se vede atat in selectia purtatorilor de cuvant ai momentului, cat si in neputinta celor normali de a face plauzibil discursul normal (in fata majoritatilor rele).

Rezultatul? Partidele parlamentare care au ajuns sa faca politica guvernului desfacand politica tarii nu sunt unite la nivelul politicii PSD ori PNL (ceea ce, potrivit programelor, nici nu ar fi atat de rau), ci sunt tinute laolalta de scopurile unui Corneliu Vadim Tudor, cu ajutorul spiritului unui Dan Voiculescu. Astfel, Partidul Social Democrat (ce impostura!), Partidul Conservator (ce blasfemie!), Partidul Romania Mare (ce nerusinare!) si Partidul National Liberal (ce dezamagire!) formeaza cu adevarat un patrulater negru, deoarece scopurile lor sunt intunecate, manevrele lor sunt sumbre, iar rezultatele nu pot fi decat negre. 



March
Maurul si-a facut datoria. Sebastian Lazaroiu, directorul companiei de sondarea opiniei publice CURS, si pana acum comentator "impartial" la sourile tv, a fost numit consilier prezidential ! tongue.gif
March
QUOTE (abis @ 15 Mar 2007, 02:09 PM)
QUOTE (March @ 15 Mar 2007, 12:49 PM)
Nici o autoritate oficiala a statului nu a probat /dovedit asta !

La fel as putea spune si eu ca nici o autoritate nu a probat/dovedit ca Basescu a facut vreo ilegalitate, nu? smile.gif

Asteapta sa se termine ancheta comisiei si dezbaterile din Parlament pe tema suspendarii ,dupa care ai putea spune asta !
March
QUOTE (abis @ 15 Mar 2007, 01:34 PM)

QUOTE
Poate fi doar o eroare de procedura da' asta o poate constata doar Curtea

Eroare de procedura daca ce ajunge la Monitor este altceva decat s-a discutat in guvern?!

Eroarea de procedura e una si interventia pe text e alta !! Credeam ca stii cel putin atat lucru !

Tariceanu acum o ora la Vaslui : Niciun ministru nu s-a plans de vreo interventie pe textul vreunui proiect promovat de ei. Singurul ministru care si-a permis asa ceva este Monica Macovei care a facut modificari la proiectul ANI dupa ce acesta a fost aprobat de Guvern !!
Uncle Sam
Sergiu Medar si-a dat demisia invocand probleme de sanatate. Sergiu Medar era consiler prezidential iar numele sau fusese asociat scandalului "casele armatei".
Basescu da inca odata dovada de consecventa, cerand demisia consilierilor care sunt implicati in scandaluri (Stana Anghelescu, Elena Udrea, Sergiu Medar,).
March
QUOTE (Uncle Sam @ 15 Mar 2007, 05:00 PM)
Sergiu Medar si-a dat demisia invocand probleme de sanatate. Sergiu Medar era consiler prezidential iar numele sau fusese asociat scandalului "casele armatei".
Basescu da inca odata dovada de consecventa, cerand demisia consilierilor care  sunt implicati in scandaluri (Stana Anghelescu, Elena Udrea, Sergiu Medar,).

Consecventa ? S-a debarasat imediat de cartoful care devenise prea fierbinte in mana lui ! Acum in plin scandal de la MI - DGA, cu un ocolis pe la armata ! tongue.gif Tariceanu a avut taria sa aminteasca la bilantul de la Aparare despre suspiciunile privind "afacerile" necurate din armata , dar Basescu a tacut chitic !!
abis
QUOTE (March @ 15 Mar 2007, 04:05 PM)
Tariceanu a avut taria sa ....

rofl.gif rofl.gif rofl.gif
March
QUOTE (abis @ 15 Mar 2007, 05:12 PM)
QUOTE (March @ 15 Mar 2007, 04:05 PM)
Tariceanu a avut taria sa ....

rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Cam rusinos pentru tine sa nu stii ca Regulamentul cere sa nu raspunzi la mesaje numai prin plasarea unor "capatani" !

Si apropos, inca odata, nu abuza de pozitia ta si edita mesajele care nu-ti convin !!
abis
Trebuie sa recunosti si tu ca-i amuzanta asocierea lui Tariceanu cu "taria" de a lua orice decizie... rofl.gif

I se spune Slabiceanu sau Razgandeanu, daca nu stiai... rofl.gif
cocosel
Se pare nu ca aveam dreptate ci chiar erau bine directionate acuzatiile ca anumite persoane de pe aci fac un anumit gen de propaganda...ce pacat...insa nu inteleg de ce??? nici cand le aduci argumente oamenii astia nu recunosc...
In privinta a ceea ce se intampla la interne...este bine ca a spart cineva buboiul si de acolo...Blaga nu mai ramane mult timp in functie la fel ca si Monicutza...(care a plesnit o acuzatie care se pare ca de fapt o viza pe dansa rofl.gif,ce justitiara!!! )
Din pacate asta-i politica in tara..pui o vorba acolo io pun alta in cealalta parte si uite asa ne acoperim unii pe altii...insa mai sunt si unii care se impotrivesc...
Blaga are cea mai mare vina si persoana pentru care a intervenit este in cercul sau...mi se pare normal ca doar asa se lucreaza...
Pd pierde enorm si asa-i viatza...gresesti-platesti...de aceea Baselu si-a tras un consilier de la CURS..poate mai infrumuseteaza putin sondajele.
In privinta Armatei amiralul nu poate judeca pentru ca se cunosc necuratele marlanii pe care le facea prin oceanele lumii...si nici nu putea sa spuna ceva...
Felina
QUOTE (cocosel @ 15 Mar 2007, 03:07 PM)
la fel ca si Monicutza...(care a plesnit o acuzatie care se pare ca de fapt o viza pe dansa rofl.gif,ce justitiara!!! )

Poate ai bunavointa sa ne explici si cum anume acuzatia respectiva(care?) o viza tocmai pe dinsa (cum?).

Multumesc anticipat.

P.S. felicitari pentru indemanarea de a manipula ignoranti! wink.gif
March
QUOTE (abis @ 15 Mar 2007, 05:39 PM)
Trebuie sa recunosti si tu ca-i amuzanta asocierea lui Tariceanu cu "taria" de a lua orice decizie...  rofl.gif

I se spune Slabiceanu sau Razgandeanu, daca nu stiai...  rofl.gif

I se spunea ! Da' acum trage si el pumni seriosi ! Si foarte bine face !
March
QUOTE (Felina @ 15 Mar 2007, 06:14 PM)
QUOTE (cocosel @ 15 Mar 2007, 03:07 PM)
la fel ca si Monicutza...(care a plesnit o acuzatie care se pare ca de fapt o viza pe dansa rofl.gif,ce justitiara!!! )

Poate ai bunavointa sa ne explici si cum anume acuzatia respectiva(care?) o viza tocmai pe dinsa (cum?).

Multumesc anticipat.

P.S. felicitari pentru indemanarea de a manipula ignoranti! wink.gif

Felinuta ,
Urmareste jurnalele de stiri din seara asta. O sa afli mai multe, zau !
cocosel
QUOTE
Poate ai bunavointa sa ne explici si cum anume acuzatia respectiva(care?) o viza tocmai pe dinsa (cum?).

Pai nu auzi-si ca Tariceanu a subliniat ca de fapt dansa a schimbat textul ordonantelor...nu fac decat sa raspund acuzatiilor aduse de propaganda PD...care incerca sa induca in eroare fara nici un argument...raspund in acelasi mod desi ma dezonoreaza..
QUOTE
felicitari pentru indemanarea de a manipula ignoranti!

Felina rolleyes.gif manipularea ii o arta si daca as incepe aici sa o pun in aplicare s-ar putea sa imi pierd penele...
Cred ca altii manipuleaza fascinatia zambetului basescian... rofl.gif
Felina
QUOTE (March @ 15 Mar 2007, 03:18 PM)
QUOTE (Felina @ 15 Mar 2007, 06:14 PM)
QUOTE (cocosel @ 15 Mar 2007, 03:07 PM)
la fel ca si Monicutza...(care a plesnit o acuzatie care se pare ca de fapt o viza pe dansa rofl.gif,ce justitiara!!! )

Poate ai bunavointa sa ne explici si cum anume acuzatia respectiva(care?) o viza tocmai pe dinsa (cum?).

Multumesc anticipat.

P.S. felicitari pentru indemanarea de a manipula ignoranti! wink.gif

Felinuta ,
Urmareste jurnalele de stiri din seara asta. O sa afli mai multe, zau !

Da sigur, la televizor poti sa te dezinformezi tu, eu am alte surse de stiri.

Am fost de curand doua saptamani in Romania si m-am lamurit cum e cu televiziunile.
Refuz asadar sa iau in considerare tot ce vine pe cablul tv. rolleyes.gif
Felina
QUOTE (cocosel @ 15 Mar 2007, 03:21 PM)
QUOTE
Poate ai bunavointa sa ne explici si cum anume acuzatia respectiva(care?) o viza tocmai pe dinsa (cum?).

Pai nu auzi-si ca Tariceanu a subliniat ca de fapt dansa a schimbat textul ordonantelor...nu fac decat sa raspund acuzatiilor aduse de propaganda PD...care incerca sa induca in eroare fara nici un argument...raspund in acelasi mod desi ma dezonoreaza..

Nu cred ca m-ai inteles...
Poti sa fii putin mai clar, mai schematic eventual, ma interesa:
- acuzatia la care te referi, facuta de Monica
- cum anume o viza tocmai pe ea

Multumesc din nou. smile.gif
abis
QUOTE (March @ 15 Mar 2007, 03:47 PM)
Tariceanu acum o ora la Vaslui : Niciun ministru nu s-a plans  de vreo interventie pe textul vreunui proiect promovat de ei. Singurul ministru care si-a permis asa ceva este Monica Macovei care a facut modificari la proiectul ANI dupa ce acesta a fost aprobat de Guvern !!

rofl.gif

Am gasit declaratia lui Tariceanu si fii atent ce spune:

QUOTE
Un lucru am convenit in Guvern si altceva s-a intamplat ulterior, pentru ca i-am acordat incredere doamnei Macovei sa faca modificarile necesare dupa ce am aprobat proiectul de principiu la nivelul Guvernului intr-o anumita forma. Ulterior proiectul a suferit modificari dupa ce am convenit aceste lucruri in forma in care a fost trimisa la Parlament


Adica Macovei ste acuzata ca a facut, cu acordul premierului, niste modificari la un proiect de lege initiat de Ministerul Justitiei! laugh.gif

Spre deosebire de Radu Stroe, care a modificat textele intre aprobare si publicarea lor in Monitorul Oficial. Deci una s-a hotarat si alta s-a publicat. Nu e clara diferenta intre acuzatiile aduse celor doi? Si nu e clar ridicolul acuzatiilor aduse Monicai Macovei?

edit: citeste si aici
cocosel
QUOTE
acuzatia la care te referi, facuta de Monica

Acuzatia Monicutei-ordonante schimbate de secretariatului Guvernului dupa ce au fost promulgate...(textul in speta)..vizat Tariceanu mai voalat...
O viza pentru ca Tariceanu raspunde si o incrimineaza pe dansa de astfel de practici...
Un balci pe care nu mai sunt dispus sa-l aprofundez..am redat mai anterior opinia mea cat si faptul ca nici o parte cat nici cealalta nu poate aduce argumente plauzibile...
Chiar am facut si un bilant al Justitiei in ultimii ani cu cele mai importante cazuri..asa ca nu mai vorbesc de acest ministru pentru ca nu reprezinta legea... wink.gif
March
QUOTE (Felina @ 15 Mar 2007, 06:21 PM)

Da sigur, la televizor poti sa te dezinformezi tu, eu am alte surse de stiri.
Am fost de curand doua saptamani in Romania si m-am lamurit cum e cu televiziunile.

Aha, pe Claudiu Saftoiu, cred ! wink.gif Pentru ca traiesti in strainatate biggrin.gif
Felina
QUOTE (cocosel @ 15 Mar 2007, 03:48 PM)
QUOTE
acuzatia la care te referi, facuta de Monica

Acuzatia Monicutei-ordonante schimbate de secretariatului Guvernului dupa ce au fost promulgate...(textul in speta)..vizat Tariceanu mai voalat...
O viza pentru ca Tariceanu raspunde si o incrimineaza pe dansa de astfel de practici...
Un balci pe care nu mai sunt dispus sa-l aprofundez..am redat mai anterior opinia mea cat si faptul ca nici o parte cat nici cealalta nu poate aduce argumente plauzibile...

O viza pentru ca Tariceanu raspunde si o incrimineaza pe dansa de astfel de practici...
te referi la cazul descris mai sus Abis?


Un balci pe care nu mai sunt dispus sa-l aprofundez..

Eu te inteleg ca nu mai esti dispus, dar tine de bunul simt sa-ti argumentezi afirmatiile.


P.S. regulamentul hanului permite maxim patru randuri la semnatura.
Felina
QUOTE (March @ 15 Mar 2007, 03:53 PM)
QUOTE (Felina @ 15 Mar 2007, 06:21 PM)

Da sigur, la televizor poti sa te dezinformezi tu, eu am alte surse de stiri.
Am fost de curand doua saptamani in Romania si m-am lamurit cum e cu televiziunile.

Aha, pe Claudiu Saftoiu, cred ! wink.gif Pentru ca traiesti in strainatate biggrin.gif

Nu stiu cine e Claudiu Saftoiu (o sa ma documentez tongue.gif ).
cocosel
QUOTE
te referi la cazul descris mai sus Abis?

Da in totalitate dar nu in modul prezentat de abis...
Uite ce spuneam mai anterior...
QUOTE
Nu vad unde sustii tu ca-i o ilegalitate...in primul rand nu stiu de ce acuzi Guvernul pentru asta...chestiile de secretariat sunt ale oamenilor din planul doi...daca este asa cum spui nu vad vina unuia sau altuia..este doar vina persoanelor care au transcris...Adu-mi argumente plauzibile ca Tariceanu i-a spus secretarei sa schimbe ordonanta asa cum vrea el si apoi mai discutam..pana atunci este din nou o alta mistificare...
Argumentele de genul ca da uite a trimis o ordonanta si apoi textul era altul nu ma poate face pe mine sa cred nici pe unul nici pe altul...Tu ai vazut textul incriminat si de care se spune ca ar fi fost initial???Sau cel putin l-ai vazut pe cel ulterior???
Ca sa putem verifica semantica frazelor????
....
Repet nu am intereseaza aspectele politice externe actuale sau viitoare...pentru ca in privinta Justitiei un principiu din drept spune asa..."justitia este conformitatea cu legea si echitatea".
"Nemo ante nostrum imperium umquam speravit neque humano ingenio esse penitus existamavit"
(inainte de domnia noastra nimeni n-a sperat si nici n-a crezut ca o asemenea legiuire ar fi cumva cu putinta pentru iscusinta omeneasca)..

March
QUOTE (abis @ 15 Mar 2007, 06:45 PM)
QUOTE (March @ 15 Mar 2007, 03:47 PM)
Tariceanu acum o ora la Vaslui : Niciun ministru nu s-a plans  de vreo interventie pe textul vreunui proiect promovat de ei. Singurul ministru care si-a permis asa ceva este Monica Macovei care a facut modificari la proiectul ANI dupa ce acesta a fost aprobat de Guvern !!

rofl.gif

Am gasit declaratia lui Tariceanu si fii atent ce spune:

QUOTE
Un lucru am convenit in Guvern si altceva s-a intamplat ulterior, pentru ca i-am acordat incredere doamnei Macovei sa faca modificarile necesare dupa ce am aprobat proiectul de principiu la nivelul Guvernului intr-o anumita forma. Ulterior proiectul a suferit modificari dupa ce am convenit aceste lucruri in forma in care a fost trimisa la Parlament


Adica Macovei ste acuzata ca a facut, cu acordul premierului, niste modificari la un proiect de lege initiat de Ministerul Justitiei! laugh.gif

Spre deosebire de Radu Stroe, care a modificat textele intre aprobare si publicarea lor in Monitorul Oficial. Deci una s-a hotarat si alta s-a publicat. Nu e clara diferenta intre acuzatiile aduse celor doi? Si nu e clar ridicolul acuzatiilor aduse Monicai Macovei?

edit: citeste si aici

Abis,
Ori esti naiv si ne crezi naivi ( si asta e o scuza !) , ori ne crezi naivi si asta e o ofensa , ceea ce nu acceptam .

Ia citeste aici cu atentie :

"Un lucru am convenit in Guvern si altceva s-a intamplat ulterior, pentru ca i-am acordat incredere doamnei Macovei sa faca modificarile necesare dupa ce am aprobat proiectul de principiu la nivelul Guvernului intr-o anumita forma. Ulterior proiectul a suferit modificari dupa ce am convenit aceste lucruri in forma in care a fost trimisa la Parlament", a continuat Tariceanu.


Deci pe langa modificarile acceptate in cadrul Guvernului si pentru care Tariceanu i-a acordat increderea lui Macovei sa le efectueze ( aceste modificari acceptate, sa le introduca in text ) Dumneaei a strecurat si alte modificari neaprobate in prealabil de intregul Guvern !

Cat despre Comunicatul ala al Ministerului de Justitie, ce sa fac si ei, sar sa-si apere ministrul pentru ca si altii de acolo sunt la mijloc !
Cucu Mucu
QUOTE (abis @ 15 Mar 2007, 04:39 PM)
Trebuie sa recunosti si tu ca-i amuzanta asocierea lui Tariceanu cu "taria" de a lua orice decizie... rofl.gif

I se spune Slabiceanu sau Razgandeanu, daca nu stiai... rofl.gif

Este, inainte de toate, un domn acest Tariceanu. Ca are pacatele lui, asta e sigur si indiscutabil. Dar problema lui cea mai "mancatoare de imagine" este ca nu i-a repezit, printre doua coji de seminte de flarasoare, o replica jmechereasca lui Basescu, o injuratura de pe chei aruncata printre dinti ar fi valorat in sondaje mult mai mult decat tot ce a facut pana acum. Pe aceeasi linie, in loc sa danseze "giamparale" cu tigancile, se duce la teatru. Pfuii, ce tolomac, si fraieru', macar nu si-a lasat si el telefonul deschis cum fac jmecherii adevarati. Sau cand se duce pe stadioane, in loc sa stea la o gargara si la un scuipat de seminte in capul aluia din fata, se uita la meci. E slab, asta, tata, n-are stofa da jmecher. Traiasca jmecheria din Romania si toti propovaduitorii ei, in frunte cu Basescu, Becali, Marean Careeste! Multi mi-au spus ca, in Romania, daca esti baiat salon si educat, esti luat de prost. Mare dreptate aveau!
cocosel
Mariusc2... rolleyes.gif
Sper ca ramas valabila ideea cu plecatul daca GigI face jonctiunea si vine la Palat... atunci jmecheria de care amintesti se va transforma in stofa de calitate...se vor inchide lojile de la teatru rofl.gif si se vor amplifica cele din arena...cu seminte si injuraturi mai populare.... rofl.gif
Cucu Mucu
Serios am vorbit. Ajunge un marinel care se comporta ca in port. Un cioban mai lipsea acesti mioritice tari si putem sa ne ducem devil.gif pachet. laugh.gif Iti dai seama interviuri de angajare in ministere: numiti primele zece injuraturi pe care le spuneti mai des, etc laugh.gif
Cucu Mucu
QUOTE (abis @ 15 Mar 2007, 12:34 PM)
Ca sa il acuzi de ilegalitati pe Basescu ...

Ia fii atent la asta care urmeaza:

Doooomnilor, Basescu nici Haerastrau n-a papat, nici Cocosu' nu-i miroase!!! rofl.gif

Grupul de interese prezidential

Firma „Trei Cocoși" a cumpărat cu nici 100.000 de euro de la municipalitate, în Parcul Herăstrău, un teren cu active care azi valorează peste 4 milioane de euro. Rolul lui Traian Băsescu, primarul general de atunci, a fost să blocheze cererea de retrocedare a moștenitorilor legali până la perfectarea tranzacției.

Adevărul vă prezintă culisele unui „tun" imobiliar perfect, conceput, după primele indicii, pe axa Dorin Cocoș - Traian Băsescu. Afacera a constat în cumpărarea unui imobil și ulterior a terenului aferent la un preț de 10 ori mai mic decât cel al pieței de atunci, în cea mai râvnită zonă a Capitalei: Parcul Herăstrău.


Daca si de asta spuneti ca e facatura, ca aceste cuvinte ne doare, ca nu mai stiu ce, al dracu' sa fiu de nu imi trantesc basca de pamant!
actionmedia
QUOTE (March @ 14 Mar 2007, 06:59 PM)
Si daca te-ai fi uitat in seara asta la "Realitatea Zilei" l-ai fi auzit pe Orban reiterand 32 de asemenea atacuri la adresa Guvernului ( citeste la adresa lui Tariceanu si a ministrilor liberali) si la adresa PNL in cursul anului trecut !

Pai daca l-ai auzit matale insiruind cele 32 de atacuri si daca erau atacuri pe bune si nu vorbe goale, sunt convins ca ai retinut macar trei si sunt convins ca ai capacitatea intelectuala sa le transcrii in trei fraze scurte pentru a ne arata ca nu vorbesti doar din cartile de joc.

Pana acum nu am vazut nimic concret la tine. Doar articole din ziare, atent si minutios "lucrate" din condei (a se citi tastatura) pentru a discredita anumiti oameni.
Uncle Sam
Invadati Forumurile
Ziarul Cotidianul a intrat in posesia unor emailuri prin care simpatizantii PNL primeau instructiuni sa invadeze forumurile. In emailuri sunt recomandate si diverse tipuri de raspunsuri care trebuiau date. Instructiunile erau sa incerce prin orice metode sa impiedice si sa deturneze schimbul de opinii de pe forumurile respective.
Hohohoho, va aduceti aminte cand acum cateva zile pronuntam, cuvantul mercenari si constatam ca unele mesaje si argumentari sunt asa de absurde incat nu pot fi generate de oameni rationali ci fie de fanatici fie de mercenari? Se pare ca am mirosit ceva.
Baieti, de forumul Hanu Ancutei cine era responsabil? biggrin.gif
QUOTE
Cotidianul“ a intrat in posesia unor e-mailuri din care rezulta ca activistii PNL primesc de la structurile superioare de partid instructiuni de a fi mai activi pe forumurile ziarelor si ale televiziunilor, insotite de variante de mesaje sau raspunsuri ce trebuie date. Pentru a fi verificati, activistii sint invitati sa comunice liderilor pseudonimele sub care „combat“ pe forumuri.

Pe 27 februarie, la citeva zile dupa ce presedintele Traian Basescu si premierul Tariceanu au avut o discutie aprinsa pe postul national de televiziune, iar Basescu declarase ulterior ca nu se va prezenta in fata Parlamentului pentru a raspunde acuzatiilor ce vizau suspendarea sa din functie, presedintele CSL, Liviu Jicman, le transmitea colegilor sai urmatorul e-mail de mobilizare: „Este o perioada de facto electorala, asa ca si noi trebuie sa ne mobilizam pe toate caile. Una dintre acestea este transmiterea unor mesaje favorabile PNL pe diversele forumuri ale ziarelor si la TV, unde «simpatizantii» altor partide sint mult mai prezenti actualmente. Acum va transmit pentru prima oara astfel de mesaje, probabil ca de azi voi mai apela la astfel de comunicari“, spune Jicman in mesaj.

Variante de raspuns

Urmeaza apoi textele ce ar fi trebuit sa apara pe forumuri: „Absenta lui Traian Basescu demonstreaza ca acesta se teme sa participe la o dezbatere directa, se teme sa raspunda acuzatiilor PSD. Absenta lui Traian Basescu reprezinta o sfidare nepermisa a uneia dintre cele mai importante institutii democratice ale statului roman.

Absenta lui Traian Basescu reprezinta o dovada de lasitate nedemna de un presedinte jucator, nedemna de un om care sustine ca nu a gresit nimic”. Un post-scriptum la mesaj precizeaza: „Confidentialitatea actualului mesaj o precizez explicit, daca mai era nevoie“.

„Sa intram pe diverse forumuri”

Pe 28 februarie urmeaza un alt e-mail, cu indemnuri similare pentru a fi postate pe site-urile televiziunilor si ale ziarelor: „De cind a fost lansata tema suspendarii, Basescu se preocupa de toate temele sociale, economice si politice, doar-doar nu s-ar mai vorbi de suspendarea sa. Ca un adevarat erou national, Basescu vine si rezolva toate problemele tarii si mai are timp si pentru cele ale Egiptului si Europei“.

Si la finalul acestui e-mail se afla un indemn pentru dinamizarea activitatii liberalilor: „Dragilor, chiar va rog sa ne implicam, in masura posibilitatilor, si sa intram pe diverse forumuri ale mass-media in aceasta perioada de precampanie si campanie. Daca vreti sa imi transmiteti si mie id-urile si nick-name-urile“.

„Aminarea alegerilor e inteleapta”

Pe 12 martie, pe site-ul televiziunii Antena 3 a aparut intrebarea ”Sinteti de acord cu aminarea euroalegerilor pentru luna octombrie?”. In aceeasi zi, Claudia Benchescu, secretarul CSL - filiala Bucuresti, transmite: „Mesaj trimis de Departamentul de Comunicare al PNL spre a fi transmis de CSL-isti“.

Indemnul vizeaza „invadarea“ site-urilor Realitatea TV si Antena 3, precum si raspunsurile care trebuie trimise: „Da. Consider ca cel mai intelept este sa organizam euroalegeri abia dupa ce Traian Basescu si PSD vor pune punct conflictului lor deschis. Da, alegerile europene trebuie organizate abia dupa ce va fi clarificata situatia lui Traian Basescu aflat in proces de suspendare“.

Basescu si PSD, asociati pe forum

Pe 13 martie, pe site-ul televiziunii Realitatea TV a fost formulata intrebarea „Cine are interesul de a prelungi criza politica?“. Si de aceasta data, raspunsul propus prin e-mailuri loveste in Basescu: „Tariceanu a aminat alegerile europarlamentare din cauza contextului politic viciat de ambitiile PSD, PD si ale lui Basescu“. Variantele de raspuns arata ca si cum PNL ar fi total absent din disputele politice ale momentului.

March
QUOTE (actionmedia @ 15 Mar 2007, 10:35 PM)
QUOTE (March @ 14 Mar 2007, 06:59 PM)
Si daca te-ai fi uitat in seara asta la "Realitatea Zilei"   l-ai fi auzit pe Orban reiterand 32 de asemenea atacuri la adresa Guvernului ( citeste la adresa lui Tariceanu si a ministrilor liberali)  si la adresa PNL in cursul anului trecut !

Pai daca l-ai auzit matale insiruind cele 32 de atacuri si daca erau atacuri pe bune si nu vorbe goale, sunt convins ca ai retinut macar trei si sunt convins ca ai capacitatea intelectuala sa le transcrii in trei fraze scurte pentru a ne arata ca nu vorbesti doar din cartile de joc.
Pana acum nu am vazut nimic concret la tine. Doar articole din ziare, atent si minutios "lucrate" din condei (a se citi tastatura) pentru a discredita anumiti oameni.

Uita-te la dezbateri si informeaza-te ! Nu astepta o revista a presei de la mine !

Concret la mine se poate vedea clar ca sunt impotriva derapajelor cu mireasma dictatoriala ale lui Basescu si nu fac fite de comentator neutru ! Citind articolelor aparute in ziarele " de partid si de stat" ! tongue.gif
actionmedia
QUOTE (March @ 15 Mar 2007, 10:10 PM)
Nu astepta o revista a presei de la mine !

Nu astept o revista a presei (oricum vad ca asta iti este principala preocupare), astept sa iti argumentezi pozitia, chiar si cu exemple de "derapaje cu mireasma dictatoriala". Chiar, de ce spui ca sunt "derapaje cu mireasma dictatoriala" subliniez mireasma dictatoriala? Pe ce te bazezi? Argumenteaza! Oare intr-o dictatura mai ai liber sa iti exprimi opinia pe astfel de forumuri, iar presa are libertatea sa scrie vrute si nevrute, chiar si fara probe si argumente, chiar si minciuni sau hai sa le spunem neadevaruri, despre pretinsul dictator? Ar mai exista scandaluri, discutii, dezbateri publice? Ce anume conduce la concluzia ca "derapajele" au "mireasma dictatoriala"? Care dintre derapaje au aceasta mireasma, hai sa le dezbatem. Ca de-aia suntem pe un forum de discutii. Nu suntem niste papagali care sa repete ce au auzit ca spune x si y pe la TV sau in presa, putem avea propriile opinii, bazate pe fapte concrete. Hai sa luam un fapt concret si sa il disecam, sa il dezbatem. Eu asta propun.
Cucu Mucu
QUOTE (Uncle Sam @ 15 Mar 2007, 09:58 PM)
Baieti, de forumul Hanu Ancutei cine era responsabil?

Din partea pedeului, cred ca tu ai putea fi un reprezentant.
abis
QUOTE (mariusc2 @ 15 Mar 2007, 07:40 PM)
problema lui cea mai "mancatoare de imagine" este ca nu i-a repezit, printre doua coji de seminte de flarasoare, o replica jmechereasca lui Basescu

Problema lui cea mai mare nu e asta. Eu unul mi-am pierdut increderea in el cand si-a anuntat demisia "irevocabila" si apoi s-a razgandit. Ori nu cunoaste sensul cuvantului "irevocabil"... Nu l-a obligat nimeni sa hotarasca pentru alegerile europene luna mai. Daca spunea de la inceput ca se vor tine in octombrie, era ok... Asa le-a fixat intai in mai dupa care s-a razgandit... Asta e semn de seriozitate?

Acum a intrat in cardasie cu Vadim, Iliescu si Felix. Daca domnia sa se simte bine in aceasta companie, n-are decat sa fie sanatos... Dar macar sa-si asume (cu taria de care pomenea cineva aici) decizia de a-i scoate pe democrati de la guvernare si de a-i inlocui cu peremistii, pesedistii si conservatorii...
Uncle Sam
QUOTE (mariusc2 @ 16 Mar 2007, 07:28 AM)
Din partea pedeului, cred ca tu ai putea fi un reprezentant.

Eu nu am facut nominalizari. Dar totusi, nefiind prima oara cand continutul mesajului este lasat balta pentru aluzii, sageti, mistouri...ce crezi despre articol? Uite, cocosel a spus-o pe sleau, nu este de acord cu asa ceva. Tu ce parere ai? In tot felul de dispute care au avut loc si carora le-ati cerut amuzant dovezi, uite un articol cu dovezi, copii ale emailurilor cu instructiuni si tot tacamul. Ce parere ai despre ce se scrie acolo, nu despre mine. Parerea ta despre mine nu conteaza.
Am sa sustin PD-ul atat timp cat se opune celor ce mi-au facut viata un cosmar, PSD/PRM carora vad ca li se alatura cu entuziasm PC/PNL. Deci...mesajul din Cotidianul, ce zici?
March
QUOTE (abis @ 16 Mar 2007, 08:50 AM)
QUOTE (mariusc2 @ 15 Mar 2007, 07:40 PM)
problema lui cea mai "mancatoare de imagine" este ca nu i-a repezit, printre doua coji de seminte de flarasoare, o replica jmechereasca lui Basescu

Problema lui cea mai mare nu e asta. Eu unul mi-am pierdut increderea in el cand si-a anuntat demisia "irevocabila" si apoi s-a razgandit. .

Iar spui numai partea de adevar care iti convine ! Pai s-a razgandit cand a vazut ca " mancatorul de seminte " ( vorba lui Marius) a vrut sa-i traga clapa ! Adica sa numeasca pe altcineva PM. Ceva mai tarziu a transpirat in presa smecheria incercata ca sa-l schimbe !
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.