Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Traian Basescu, Presedintele Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242
March
O declaratie belicoasa pentru consum intern :

Preşedintele Traian Băsescu a acuzat, vineri, Olanda că "face un abuz fără limite legat de un stat membru", el precizând că între condiţiile de aderare la Schengen nu se regăseşte şi MCV.

Cine il ia in considerare la UE ? Nimeni.
Marduk
Nu-l ia nimeni in considerare doar pentru ca este Basescu sau pentru ca este presedintele Romaniei, al romanilor?
March
QUOTE(Marduk @ 2 Mar 2012, 08:26 PM) *
Nu-l ia nimeni in considerare doar pentru ca este Basescu sau pentru ca este presedintele Romaniei, al romanilor?



rofl.gif
March
Marele miting pro-Basescu de maine s-a... fasait ! laugh.gif
Cucu Mucu
Băsescu ne-a făcut de râs la Bruxelles. Nu e prima dată. A băgat ştanga cu Olanda care se opune abuziv să intrăm în spaţul Schengen. Ce legătură avea sula cu prefectura numai Băsescu ştie. Nu a făcut decît să îi supere pe occidentali, care l-au obligat să capituleze repede.

Si articolul din The Economist. Nasol, ciumbauamba a lovit din nou, de data asta la boase, mergand pe principiul "Dupa mine, potopul".
gigip
QUOTE(Cucu Mucu @ 3 Mar 2012, 08:59 AM) *
Băsescu ne-a făcut de râs la Bruxelles. Nu e prima dată. A băgat ştanga cu Olanda care se opune abuziv să intrăm în spaţul Schengen. Ce legătură avea sula cu prefectura numai Băsescu ştie. Nu a făcut decît să îi supere pe occidentali, care l-au obligat să capituleze repede.

Si articolul din The Economist. Nasol, ciumbauamba a lovit din nou, de data asta la boase, mergand pe principiul "Dupa mine, potopul".

Asta e Basescu! Nu e el de vina! Sunt vinovati cei care,ca niste slugi umile,ii permit sa-si bata joc de Constitutie,de legi,de regulamente,de bunul simt! Lichelele din PDL,UNPR(tradatori ,comunisti,decrepiti) si UDMR, plus minoritati,toti corupti,santajati si numiti in functii banoase si aducatoare de bogatie! Toate astea au un singur scop,mentinerea la putere a clanului mafiot basist,jefuirea romanilor saraci si imbogatirea,fara limite a mafiotilor portocalii! Urmare a cancerului basist,Romania va ramane,peste 20 de ani(sa-l citez pe Bruckan!) in coada Europei!
Cucu Mucu
Sa nu mai radeti de bulgari!
March
El crede ca un compotament de derbedeu din RO il poate exporta si la Bruxelles ! devil.gif

A 5-a respingere. Evaziunea de stat .

(...)
a te concentra asupra Olandei si a avea reactii de genul ”Olanda este dincolo de orice limita” este o naivitate. Iar respectivii naivi trebuie sa inteleaga si ce mi-a spus recent un fost prim-ministru al Romaniei (avand in vedere ca este necesar ca un singur stat sa se opuna integrarii in spatiul Schengen pentru ca aceasta sa nu se produca): daca era nevoie de 5 state, 5 state votau ca Olanda. Olanda nu este de capul ei, nu este de una singura, ea reprezinta rezultatul/conceptia unei anumite culturi europene. Cultura care nu intelege rezolvarea problemelor prin santaj, ci numai prin actiune.


pana cand nu vor limita la maximum evaziunea de stat (cea facuta cu complicitatea autoritatilor), Romania nu va intra in spatiul Schengen
Marduk
Derbedei sunt peste tot, chiar si in Olanda, doar ca sunt mai stilati si mai ipocriti. Sa-ti zic ca-mi place cum le zice Basescu cate una, ai zice ca sunt basist, totusi as vrea sa-ti spun ca daca in locul lui Basescu ar fi fost printr-o imprejurare nefericita Dan Diaconesc care le-ar fi trantit in fata olandezilor ce le-a zis Basescu, eram diaconist. Olandezii si englezii sunt facuti cam din acelasi aluat, nu dau doi bani pe democratie, pe drepturile omului, ei au pus bazele unui sistem politic ipocrit cu reguli stricte si atata vreme cat cei din afara acestui sistem respecta regulile impuse de ei, totul este ok, cand altii vor sa schimbe ceva in acest sistem atunci nu mai este bine. Niste derbedei, pirati, care au furat cat au putut, cand n-a mai fost nimic de furat sau nu s-a mai putut fura, s-au pus pe construit Europa democrata, in care ei sunt mai egali de cat altii.
March
QUOTE(Marduk @ 3 Mar 2012, 08:52 PM) *
Sa-ti zic ca-mi place cum le zice Basescu cate una, ai zice ca sunt basist, totusi as vrea sa-ti spun ca daca in locul lui Basescu ar fi fost printr-o imprejurare nefericita Dan Diaconesc care le-ar fi trantit in fata olandezilor ce le-a zis Basescu, eram diaconist.


Tu ca liberal traditionalist rolleyes.gif ar fi trebuit sa ne spui mereu aici cum se comportau Bratienii la conferintele internationale de mare importanta. Si fata de ei sa-l judeci/compari pe Basescu. Nu cu Diaconescu !
gigip
QUOTE(March @ 3 Mar 2012, 09:20 PM) *
Tu ca liberal traditionalist rolleyes.gif ar fi trebuit sa ne spui mereu aici cum se comportau Bratienii la conferintele internationale de mare importanta. Si fata de ei sa-l judeci/compari pe Basescu. Nu cu Diaconescu !

Iata de ce Basescu e in razboi cu olandezii(Preluare de la Robert Howard,cineast american:
DOCUMENTALE SERVICIULUI OLANDEZ : BASESCU AGENT KGB SPECIALIZAT IN SPIONAJ MILITAR SI TEHNOLOGIC.
Conform aplicarii principiului diviziunii muncii între serviciile statelor membre ale N.A.T.O., Olandei îi revenea activitatea contrainformativă în spaţiul României. Datorita acestui fapt in arhivele olandeze se gaseste un bogat materiain legatura cu activitatra anti NATO. Inainte de a pleca spre Anvers unde voi incepe filmarile la filmul Basescu Spionul Secolului . M-am oprit la Haga unde se gaseste o arhiva despre activitatea KGB in Benelux. Filmul va reliefa un spion anti NATO specializat in spionaj militar si tehnologic care la umbrela serviciului romanesc a facut parte dintr-o retea KGB ajunge PRESEDINTELE ROMANIEI TARA MEMBRA NATO SI MEMBRA A UNIUNII EUROPENE.
Reteaua era condusa de Silvian Ionescu, iar legatura la zi era asigurata “la zi” la Ostende si Anvers. prin Basescu. ( doc kg 32 T ) Pe langa fugitivi rusi un spion dublu britanic stationat la Anvers descrie in amanunt activitatea de spion rus al actualului Presedinte al Romaniei Traian Basescu. Un general KGB Ignatenco ( urmarit indeaproape si azi de serviciul belgian si olandez ) conform unui document remis ambasadei Olandei de la Bucuresti a vizitat Romania nu de mult ( a stat doua saptamani ) la invitatia presedintelui. Un alt document se refera la aeroportul Oostende unde Basescu se intalnea cu maiorul KGB Victor Bout. ( cel care a devenit cel mai mare contrabandist din lume, frate de arme si contrabanda cu Basescu. ) Inainte de vizita familiei regale Belgiene in Romania serviciul olandez a trimis un dosar intreg despre activitatea de spionaj a lui Traian Basescu. Iata una din ele . Basescu agent KGB sub acoperirea serviciului Romanesc ‘In 1973 Ceausescu semneaza un document secret (No. 363/1973) prin care sefii statiunilor Navrom devin ofiteri acoperiti specializati in spionaj militar si tehnologic. Pentru aceasta misiune agentul Basescu urmeaza o scoala de specializare. Branesti si Baneasa/ Sisteme ultramoderne de invatare a limbilor straine, a tehnicilor de spionaj, a bunelor maniere diplomatice, dar si a modului de viata occidental, erau amplasate in cladiri care imitau pana la detaliu viitoarele “locuri de munca” ale cursantilor. In a doua faza se lucra la “legendarea” ofiterului cu identitatea sub care urma sa activeze. “Biografia-legenda” nu era doar o simpla acoperire, agentul trebuia sa devina in mod real cel ce afirma ca este. Se mergea pana la testarea cu detectorul de minciuni. Dupa identificarea cu noul personaj, ofiterul trecea la pregatirea sistemului de comunicare cu Centrala, prin curieri sau direct prin sisteme cifrate.” Despre preluarea retelei Olanda, Belgia Luxemburg catre spionajul sovietic in curand.
Marduk
QUOTE(March @ 3 Mar 2012, 09:20 PM) *
Tu ca liberal traditionalist ar fi trebuit sa ne spui mereu aici cum se comportau Bratienii la conferintele internationale de mare importanta....

Sa-l compar pe Basescu cu Bratienii? Daca as incepe sa povestesc cum se comportau Bratienii, ar sarii uni sa ma faca nationalist, ceea ce recunosc ca sunt, dar nu in sensul rau al nationalismului.

QUOTE(gigip @ 3 Mar 2012, 10:23 PM) *
DOCUMENTALE SERVICIULUI OLANDEZ : BASESCU AGENT KGB SPECIALIZAT IN SPIONAJ MILITAR SI TEHNOLOGIC.....

Mon general, io nu stiu ce scoli ai facut domnia ta, dar ceva, ceva pretentii am de la dumneata, daca nu de la educatia primita macar de la bunul simt pe care vreau sa cred ca nu l-ati pierdut.
gigip
QUOTE(Marduk @ 4 Mar 2012, 10:20 AM) *
Mon general, io nu stiu ce scoli ai facut domnia ta, dar ceva, ceva pretentii am de la dumneata, daca nu de la educatia primita macar de la bunul simt pe care vreau sa cred ca nu l-ati pierdut.

Nu am pus nimic de la mine!Asta a postat pe net,Robert Horvath(asa se numeste,nu cum am scris eu,in prima postare!). Datele furnizate DE CATRE EL,ca cineast american,sunt concrete ,la obiect si CREDIBILE! CE VROIAI SA SAR (CA VOI ,BASISTII!) SI SA IL ACUZ PE AMERICAN DE MINCIUNA? Eu,precum si multi romani ,il cred! Asta e Basescu,"jucatorul" cu constitutia,cu coruptia,cu moralitatea,cu bunul simt ,cu lovirea copiilor! Dezvaluirile americanului sunt apreciate de catre europeni,inclusiv de olandezi! Ce legatura are bunul meu simt cu faptul ca informatorul Basescu a ciripit si pentru "prietenul de la rasarit"? Reprezentanta lui Ceausescu de la Anvers,era ,in fapt reprezentanta Tratatului de la Varsovia,deci si a KGB! Daca tu nu pricepi asta,nu eu sunt de vina! Asta a spus americanul,in postarea sa!
Marduk
QUOTE(gigip @ 4 Mar 2012, 11:43 AM) *
.... Datele furnizate DE CATRE EL,ca cineast american,sunt concrete ,la obiect si CREDIBILE!.... Dezvaluirile americanului sunt apreciate de catre europeni,inclusiv de olandezi!....Reprezentanta lui Ceausescu de la Anvers,era ,in fapt reprezentanta Tratatului de la Varsovia,deci si a KGB!

"Datele" furnizate de un cineast? am sa-ti zic ca si datele furnizate de un copil ar fi apreciate de cei care sunt experti in denigrarea oricui refuza sa le faca jocurile, sa le accepte deciziile. Cat despre Tratatul de la Varsovia si KGB, ar trebui sa sti ce parere avea Ceusescu pe pe tratatul asta si mai ales pe relatia cu KGB.
gigip
QUOTE(Marduk @ 4 Mar 2012, 11:56 AM) *
"Datele" furnizate de un cineast? am sa-ti zic ca si datele furnizate de un copil ar fi apreciate de cei care sunt experti in denigrarea oricui refuza sa le faca jocurile, sa le accepte deciziile. Cat despre Tratatul de la Varsovia si KGB, ar trebui sa sti ce parere avea Ceusescu pe pe tratatul asta si mai ales pe relatia cu KGB.

Iata un supliment in sprijinul afirmatiilor lui Robert Horvath:
ROBERT HORVATH CINEAST NEW YORKmartie 2, 2012 la 18:58

DOSAR CRIMINAL MELESCANU. BASESCU A NUMIT UN CRIMINAL SEF SIE.
MARIN CEAUSESCU A FOST UCIS DE DEA VIENA.
Am luat contact cu un fost agent american :
La un moment dat, Marin Ceausescu i-a sugerat fratelui ca ar fi bine sa vanda sisteme de armament moderne sovietice unor parti interesate ca Statele Unite .
Legatura intre agentura americana a fost facuta de un membru DEA numit
Theodor Melescanu. Acesta fuseses contactat de americani la New York.
Tratativele au continuat si au fost terminate cu success pentru livrarea a 7 sau 8 tipuri de rachete tactice aer-sol si sol-aer, pe care Nicolae Ceausescu le-a cumparat dela Moammer Gaddafi si care ne-au fost livrate pe coasta de Est in schimbul a catorva zeci de milioane de dolari depusi de C.I.A. intr-un cont cifrat la o banca elvetiana.
Marin Ceausescu, ajuns consiler la Ambasada RSR din Austria, s-a intalnit insecret cu seful nostru de statie C.I.A. din Viena in vara anului 1987.
Guvernul american a incercat sa salveze viata lui Marin Ceausescu, dar echipa operativa C.I.A. a sosit la ambasada romana din Viena in momentul in care echipa Dea condusa de T. Melescanu care il spanzurase pe Marin Ceausescu in subsolul ambasadei tocmai parase cladirea…
Marin Ceausescu a fost gasit spanzurat la data de 28 decembrie 1989, in subsolul Reprezentant ei Economice a Romaniei la Viena. Mai mult ca sigur a fost ajutat sa-si puna gatul in lat. Marin Ceausescu administra fonduri obtinute din comertul cu armament, dar nu numai. Activitat ile sale din Austria includeau primirea si depunerea banilor in institutii financiare austriece, care ori erau rulati in conturi bancare aici, ori erau transferat i si depozitati in conturi din Liechtenstein sau Elvetia. Marin Ceausescu a avut legatura cu CRESCENT, iar acest lucru era evidentiat de vizitele sale frecvente la Eisestadt, unde se aflau CRESCENT.
Aici aveau intalnirile lui Marin Ceausescu cu doi actuali politicieni romani : Dan Voiculescu si T. Melescanu
gigip
QUOTE(Marduk @ 4 Mar 2012, 10:20 AM) *
Mon general, io nu stiu ce scoli ai facut domnia ta, dar ceva, ceva pretentii am de la dumneata, daca nu de la educatia primita macar de la bunul simt pe care vreau sa cred ca nu l-ati pierdut.

Redau in coppy-paste,postarea lui Robert Horvath:
ROBERT HORVATH CINEAST NEW YORKmartie 2, 2012 la 23:27

DOCUMENTALE SERVICIULUI OLANDEZ : BASESCU AGENT KGB SPECIALIZAT IN SPIONAJ MILITAR SI TEHNOLOGIC.
Conform aplicarii principiului diviziunii muncii între serviciile statelor membre ale N.A.T.O., Olandei îi revenea activitatea contrainformativă în spaţiul României. Datorita acestui fapt in arhivele olandeze se gaseste un bogat materiain legatura cu activitatra anti NATO. Inainte de a pleca spre Anvers unde voi incepe filmarile la filmul Basescu Spionul Secolului . M-am oprit la Haga unde se gaseste o arhiva despre activitatea KGB in Benelux. Filmul va reliefa un spion anti NATO specializat in spionaj militar si tehnologic care la umbrela serviciului romanesc a facut parte dintr-o retea KGB ajunge PRESEDINTELE ROMANIEI TARA MEMBRA NATO SI MEMBRA A UNIUNII EUROPENE.
Reteaua era condusa de Silvian Ionescu, iar legatura la zi era asigurata “la zi” la Ostende si Anvers. prin Basescu. ( doc kg 32 T ) Pe langa fugitivi rusi un spion dublu britanic stationat la Anvers descrie in amanunt activitatea de spion rus al actualului Presedinte al Romaniei Traian Basescu. Un general KGB Ignatenco ( urmarit indeaproape si azi de serviciul belgian si olandez ) conform unui document remis ambasadei Olandei de la Bucuresti a vizitat Romania nu de mult ( a stat doua saptamani ) la invitatia presedintelui. Un alt document se refera la aeroportul Oostende unde Basescu se intalnea cu maiorul KGB Victor Bout. ( cel care a devenit cel mai mare contrabandist din lume, frate de arme si contrabanda cu Basescu. ) Inainte de vizita familiei regale Belgiene in Romania serviciul olandez a trimis un dosar intreg despre activitatea de spionaj a lui Traian Basescu. Iata una din ele . Basescu agent KGB sub acoperirea serviciului Romanesc ‘In 1973 Ceausescu semneaza un document secret (No. 363/1973) prin care sefii statiunilor Navrom devin ofiteri acoperiti specializati in spionaj militar si tehnologic. Pentru aceasta misiune agentul Basescu urmeaza o scoala de specializare. Branesti si Baneasa/ Sisteme ultramoderne de invatare a limbilor straine, a tehnicilor de spionaj, a bunelor maniere diplomatice, dar si a modului de viata occidental, erau amplasate in cladiri care imitau pana la detaliu viitoarele “locuri de munca” ale cursantilor. In a doua faza se lucra la “legendarea” ofiterului cu identitatea sub care urma sa activeze. “Biografia-legenda” nu era doar o simpla acoperire, agentul trebuia sa devina in mod real cel ce afirma ca este. Se mergea pana la testarea cu detectorul de minciuni. Dupa identificarea cu noul personaj, ofiterul trecea la pregatirea sistemului de comunicare cu Centrala, prin curieri sau direct prin sisteme cifrate.” Despre preluarea retelei Olanda, Belgia Luxemburg catre spionajul sovietic in curand.
March
QUOTE(Marduk @ 4 Mar 2012, 12:20 PM) *
Mon general, io nu stiu ce scoli ai facut domnia ta, dar ceva, ceva pretentii am de la dumneata, daca nu de la educatia primita macar de la bunul simt pe care vreau sa cred ca nu l-ati pierdut.

Mai, lasa persoana lui @gigip si comenteaza punct cu punct ce zice ziaristul ala de acolo.
March
QUOTE(gigip @ 4 Mar 2012, 03:17 PM) *
Redau in coppy-paste,postarea lui Robert Horvath:
ROBERT HORVATH CINEAST NEW YORKmartie 2, 2012 la 23:27

DOCUMENTALE SERVICIULUI OLANDEZ : BASESCU AGENT KGB SPECIALIZAT IN SPIONAJ MILITAR SI TEHNOLOGIC.
Conform aplicarii principiului diviziunii muncii între serviciile statelor membre ale N.A.T.O., Olandei îi revenea activitatea contrainformativă în spaţiul României. Datorita acestui fapt in arhivele olandeze se gaseste un bogat materiain legatura cu activitatea anti NATO.


@ gigip
De ce crezi ca-l tin departe si ceilalti sefi din NATO & UE ? Pentru ca si ei cunosc foarte bine ceea ce zice Horvath .
Marduk
QUOTE(March @ 4 Mar 2012, 01:19 PM) *
... comenteaza punct cu punct ce zice ziaristul ala de acolo.

Ce sa comentez moncher, aberatii? Ce-ai vrea sa-l invite aia de la NATO si UE in fiecare saptamana la discutii? Sunt convins ca daca l-ar invita si lunar tot ai gasi ceva sa-i reprosezi. Pentru stiinta ta personala, evaluarea lui Basescu s-a facut inainte de asi depune candidatura pentru primul mandat, daca era ceva real din ceea ce afirma cineastul ala, era terminat de atunci, americanii nu se incurca cu chestii din astea mai ales in tara mamaligilor surprinzatoare.
March
QUOTE(Marduk @ 4 Mar 2012, 04:21 PM) *
Ce sa comentez moncher, aberatii?

Da. EXplica de ce sunt aberatii.
QUOTE(Marduk @ 4 Mar 2012, 04:21 PM) *
americanii nu se incurca cu chestii din astea mai ales in tara mamaligilor surprinzatoare.

Dupa ce nu va mai fi presedinte americanii il vor strange de boase pentru cazul maiorul KGB Victor Bout. ( cel care a devenit cel mai mare contrabandist din lume,

Bout e in mainile lor si a dat pe goarna tot.
Marduk
QUOTE(March @ 4 Mar 2012, 03:01 PM) *
QUOTE
Da. EXplica de ce sunt aberatii.

Moncher e vorba de logica, or aberatiile alea nu sunt logice nici pentru o scara de bloc dar pentru un stat. Nu cred ca ai nevoie de explicatiile mele, sti tu mai bine cum stau lucrurile in astfel de cazuri, sau cel putin asa lasi sa se inteleaga, numai ca vrei sa le dai o anume orientare.
QUOTE
Dupa ce nu va mai fi presedinte americanii il vor strange de boase

Tu poate crezi ca americanii sunt ca romanii sa astepte pana cade un sef ca sa poata sa-l "stranga de boase". Moncher daca tu asta crezi trebuie sa te dezamagesc, nu ie cum crede unii, e doar cum vor americanii.
Cucu Mucu
Pe astia ii invata caghebeul sa planga de mici!
abis
QUOTE(March @ 2 Mar 2012, 05:52 PM) *
O declaratie belicoasa pentru consum intern :

Preşedintele Traian Băsescu a acuzat, vineri, Olanda că "face un abuz fără limite legat de un stat membru", el precizând că între condiţiile de aderare la Schengen nu se regăseşte şi MCV.

Si? Are dreptate sau nu?
March
QUOTE(abis @ 5 Mar 2012, 12:08 PM) *
Si? Are dreptate sau nu?


Daca are dreptate nu poate vorbi in public ca un derbedeu de pe danele portului Constanta ! Exista canale diplomatice pentru a protesta .
abis
QUOTE(March @ 5 Mar 2012, 12:00 PM) *
nu poate vorbi in public ca un derbedeu de pe danele portului Constanta

Nici nu a facut-o.

A folosit termeni corecti pentru a descrie o situatie existenta... A folosit un limbaj care nu difera cu nimic de al altor oficiali europeni.
March
QUOTE(abis @ 5 Mar 2012, 02:14 PM) *
Nici nu a facut-o.

A folosit termeni corecti

D-asta ii dau toti cu flit la intalnirile de varf !
abis
Care "toti"? Merkel nu i-a dat. smile.gif
March
QUOTE(abis @ 5 Mar 2012, 02:36 PM) *
Care "toti"? Merkel nu i-a dat. smile.gif


Nu i-a dat pentru ca i-a ordonat sa platesca urgent datoriile alea pentru companiile nemtesti. Si Basea s-a executat.
abis
Deci "toti in afara de Merkel"? smile.gif

Hai sa trecem si la altii. Obama i-a dat cu flit? Eu as zice ca nu. smile.gif

Dar Cameron? Cand a fost anul trecut la Londra?
March
QUOTE(abis @ 5 Mar 2012, 02:42 PM) *
Deci "toti in afara de Merkel"? smile.gif

Hai sa trecem si la altii. Obama i-a dat cu flit? Eu as zice ca nu. smile.gif

Dar Cameron? Cand a fost anul trecut la Londra?


Te scremi degeaba. Alea au fost susanele nu vizite oficiale. Obama a bagat capul pe usa biroului lui Biden. In Anglia Regina l-a igonarat .

N-o mai lungesc. Dezastrul basescian din politica externa se vede . RO respinsa a 5 oara pentru Schengen. Daca autokratul va fi debarcat vom fi admisi rapid.
Punct.
abis
QUOTE(March @ 5 Mar 2012, 12:48 PM) *
RO respinsa a 5 oara pentru Schengen. Daca autokratul va fi debarcat vom fi admisi rapid.

Te intreb si eu, cum intreba Cocosila in Morometii: Pe ce te bazezi? smile.gif
Marduk
QUOTE(March @ 5 Mar 2012, 12:48 PM) *
.... Daca autokratul va fi debarcat vom fi admisi rapid. Punct.

Am curaj sa fac pariu ca nu va fi asa si sti de ce pentru ca refuzul primit nu il are ca tinta pe Basescu ci situatia coruptiei din Romania care se stie exista si este transpartinica. Daca pleaca Basescu imediat se termina si coruptia din Romania? Punct.
abis
QUOTE(Marduk @ 5 Mar 2012, 01:35 PM) *
refuzul primit nu il are ca tinta pe Basescu ci situatia coruptiei din Romania care se stie exista si este transpartinica

Nici macar

Guvernul olandez depinde de voturile unui partid extremist (PVV) si ii face pe plac ca sa nu cada. Asta e toata smecheria.
March
QUOTE(abis @ 5 Mar 2012, 03:43 PM) *
Nici macar

Guvernul olandez depinde de voturile unui partid extremist (PVV) si ii face pe plac ca sa nu cada. Asta e toata smecheria.

Aia cu a lor. Noi cu a noastra. Supravetuirea regimului Basescu depinde de tradatorii uneperisti ! Ilegali in parlament pentru ca n-au fost alesi. Pe cand extremistii olandezi au fost.
abis
Cum sa nu fie alesi? Au fost alesi, in sistemul nostru aproape uninominal, dar pe listele altor partide.

Un individ care migreaza de la PSD sau PNL la UNPR este un tradator si un traseist politic.
Insa un individ care migreaza de la PDL la PSD sau PNL, e un erou national. wink.gif
March
QUOTE(abis @ 5 Mar 2012, 05:19 PM) *
Cum sa nu fie alesi? Au fost alesi, in sistemul nostru aproape uninominal, dar pe listele altor partide.

Deci ilegali. Au tradat alegatorii care le-au dat votul pentru un alt partid.
abis
QUOTE(March @ 5 Mar 2012, 03:32 PM) *
Deci ilegali.

Spune ce lege au incalcat (in afara de cea a bunului simt) smile.gif

Si ce articol....

QUOTE
Au tradat alegatorii care le-au dat votul pentru un alt partid.

Asta se aplica si alora care pleaca din PDL catre PSD ori PNL? Sau numai unidirectional? smile.gif
Cucu Mucu
QUOTE(abis @ 5 Mar 2012, 12:42 PM) *
Deci "toti in afara de Merkel"? smile.gif

Hai sa trecem si la altii. Obama i-a dat cu flit? Eu as zice ca nu. smile.gif

Dar Cameron? Cand a fost anul trecut la Londra?


Obama i-a spart seminte in freza, a fost fiasco total vrajeala aia de intalnire, iar Cameron e prim ministru. Protocolul diplomatic zice ca era sub demnitatea functiei sa se intrevada doar cu prim ministru. jamie.gif Plus ca nu a rezolvat nimic in UK, au baut un ceai si "a ramas cum am stabilit", vizele le saltam in 2013 "daca vrem".
gigip
QUOTE(abis @ 5 Mar 2012, 03:19 PM) *
Un individ care migreaza de la PSD sau PNL la UNPR este un tradator si un traseist politic.
Insa un individ care migreaza de la PDL la PSD sau PNL, e un erou national. wink.gif

Toti sunt nesimtiti! Cu un amendament pentru cei de la PDL care pleaca din partidul hotilor si incompetentilor! Astia sunt cei care au furat mai putin fata de ceilalti! De asta pleaca,nu au reusit sa fure cat Udrea,Boagiu,Berceanu,Popoviciu si ceilalti corupti basisti!
March
QUOTE(abis @ 5 Mar 2012, 05:44 PM) *
Spune ce lege au incalcat (in afara de cea a bunului simt) smile.gif
Si ce articol....

Impostori suna mai bine ? tongue.gif

Este mai usor sa devii pres in fata lui Traian Basescu decat sa lupti pentru principiile si idealurile tale.
March

BĂSESCU ÎN MAREA ADUNARE NAŢIONALĂ: VERDE LA MITĂ ŞI FRAUDĂ ELECTORALĂ



...deci Băsescu a mulţumit de mai multe ori PD-L şi sateliţilor pentru politica de exterminare soldată cu parandărături colosale pentru fraudele de la putere. El a lăudat guvernul Boc pentru acordul în acest sens cu FMI şi pentru legislaţia în serie adoptată în dispreţul Parlamentului,...




Pe urmă, într-o hăhăială periodică, a dat semnalul pentru mită şi fraudă electorală, anunţând ceea ce nu de mult negase, anume, revenirea la salariile anterioare, chiar de la 1 iunie. De asemenea, a dat indicaţii preţioase cu privire la mediul propice fraudei electorale, anume, la ţară, prin referirea la pensiile date celor de la CAP – previzibilă masă de manevră. Prezenţa şefului SIE în audienţă a fost un semnal pentru frauda din diaspora...




...Nu putea rata ocazia de a face lobby pentru furtul antinaţional de la Roşia Montană,...

...


Băsescu s-a referit explicit la instituţionalizarea Marii Adunări Naţionale, prin parlament unicameral. El a mai cerut şi modificarea legii electorale privind “votul uninominal”, evident, în sens totalitar al alegerii dintr-un singur tur – n-are importanţă că procedura lasă fără reprezentare un număr uriaş de alegători, mergând până la marea lor majoritate.




P.S. Audienţa duşmănoasă de la galerie a fost degrabă evacuată. Când duşmanii poporului băsist au scandat “Regele Mihai!”, Băsescu nu şi-a putut înhiba (neam)prostia şi le-a zis: “Duceţi-vă la dânsul şi chemaţi-l!”. După care s-a hăhăit iar turma de la PD-L a aplaudat, satisfăcută de asemenea bărbat de stat. La putere.

abis
QUOTE(March @ 7 Mar 2012, 12:38 PM) *
parandărături colosale

Adica? unsure.gif

QUOTE
instituţionalizarea Marii Adunări Naţionale, prin parlament unicameral

Ei na, sunt destule tari democratice cu unicameral: Croatia, Suedia, Islanda, Finlanda, Danemarca, Grecia....

QUOTE
modificarea legii electorale privind “votul uninominal”, evident, în sens totalitar al alegerii dintr-un singur tur

Mda, totalitar ca in Marea Britanie. laugh.gif
gigip
[quote name='March' date='7 Mar 2012, 12:38 PM' post='728772']
[b]


[i
Tetio,nu te-ai prins cu votul uninominal PUR! E vorba de o intentie baqsista mizerabila! Adica,PDL-istii sa nu mai candideze sub sigla compromisa a PDL ci INDEPENT,fiecare,cu spaga de rigoare! Deci fiecare candidat sa participe independent,nu pe listele de partid! Cei bogati(Udrea,Videanu,Berceanu,Liviu Negoita,Popoviciu,Mireca Andrei si ceilalti corupti basisti,vor fi alesi in colegiile lor,prinj cumpararea voturilor!
abis
QUOTE(gigip @ 7 Mar 2012, 01:16 PM) *
Adica,PDL-istii sa nu mai candideze sub sigla compromisa a PDL ci INDEPENT,fiecare,cu spaga de rigoare!

Chiar si in cazul votului pur uninominal, pe buletinul de vot apare sigla partidului (sau a aliantei).

E in alta parte smecheria.
gigip
QUOTE(abis @ 7 Mar 2012, 01:33 PM) *
Chiar si in cazul votului pur uninominal, pe buletinul de vot apare sigla partidului (sau a aliantei).

E in alta parte smecheria.

Stiu ca apare o puchinitura de sigla,un punctulet! Numele INDEPENDENTULUI,intens mediatizat,va sari in ochii votantilor,'STIMULATI" SUBSTANTIAL PENTRU A VOTA PE CINE TREBUIE!
abis
Mda... smile.gif

Deci: smecheria cu uninominalul nu e ca asa se ascund unii si ca nu se vede sigla... E in alta parte. Nu te-ai prins? smile.gif
March
QUOTE(abis @ 7 Mar 2012, 02:52 PM) *
Ei na, sunt destule tari democratice cu unicameral: Croatia, Suedia, Islanda, Finlanda, Danemarca, Grecia....

Proaste exemple. Tarile alea nu sunt conduse de vreun Basescu !
abis
Si?

Basescu mai are doi ani si gata - deja il poti considera "istorie"
March
Basescu a fost huiduit in parlament. Acesta este un fluturas aruncat in sala de la balcoane :

abis
QUOTE(March @ 7 Mar 2012, 03:48 PM) *
Basescu a fost huiduit in parlament. Acesta este un fluturas aruncat in sala de la balcoane :

Asta-i un fleac

Problema e alta: ce a zis Basescu in parlament.

A zis ca salariile bugetarilor trebuie sa "revina" la valorile de dinainte de scaderea cu 25%. Eu nu sunt de acord cu el - nu este momentul pentru asa ceva.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.