Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Traian Basescu, Presedintele Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242
The Dude
QUOTE (March @ 28 May 2007, 10:58 AM)
Da' se pare ca in cele din urma s-a trezit ca dupa un dus rece scotian !!

Lucru ce se va intampla inevitabil cu toti sustinatorii hipnotizati de Basescu..Trezirea se va produce...(ea se si produce zilele astea) intr-un ritm tot mai alert, la fiecare dupa posibilitati si fiecaruia (din cei 30%) in functie de necesitati..adica atunci cand vor trebui sa le faca fata inarmati doar cu promisiuni goale
gio19ro
QUOTE (Fantasee @ 28 May 2007, 09:51 AM)
Înafara faptului că îți pierzi vremea încercând să-mi schimbi opțiunea....

Nu incerc sa-ti schimb optiunea, nici a ta si nici a celorlalti. Daca ai sa urmaresti firul discutiei ai sa constati nesimtirea celor care sunt anti, nesimtiti deoarece incearca sa puna in discutie optiunea noastra. Iar culmea ticalosiei este ca unii mai si sustin ca acest vot din 19 mai trebuie pedepsit.
Tu chiar nu citesti acest topic?

De unde izvoresc ideile paranoice ale celor ce sustin ca acest vot trebuie pedepsit? Izvoresc din ideile vehiculate in unele cercuri pe care "amicul" le frecventeaza.
Fantasee
Îți repet: chiar citesc acest topic. Este despre Traian Băsescu în ipostaza de președinte al României.
Nu despre părerea lui The Dude, nu despre părerea ta despre părerea lui The Dude, nu despre părerea mea în ceea ce privește părerea ta sau a lui The Dude.
Nu știu cine ești tu, nici ce cercuri frecventezi și nici de unde îți izvorăsc ideile. Nu știu nici cine este The Dude sau oricare altul dintre partenerii de conversație de la acest subiect și ei nu știu cine sunt eu. Nu-mi pot permite să fac aprecieri la adresa vreunuia dintre voi. Este interzis prin regulamentul Hanului, este offtopic în condițiile în care aici se discută despre președintele României, domnul Traian Băsescu. smile.gif
Dacă nici de data asta nu înțelegi, am să consider că nu dorești o conversație onorabilă. smile.gif
The Dude
QUOTE (gio19ro @ 28 May 2007, 12:58 PM)
Daca ai sa urmaresti firul discutiei ai sa constati nesimtirea celor care sunt anti

Si desigur nemarginitul bun simt al celor ce sunt pro..... rofl.gif


QUOTE
nesimtiti deoarece incearca sa puna in discutie optiunea noastra.


O optinune ce le influenteaza viata...dar pe care, dupa un scenariu mult prea cunoscut, nu ar avea voie sa o comenteze.

QUOTE
Iar culmea ticalosiei este ca unii mai si sustin ca acest vot din 19 mai trebuie pedepsit.


Intre ei bunul Dumnezeu, pus la treaba de The Dude. Sau cumva vrei sa insinuezi ca The Dude el insusi a mijlocit seceta, potoapele, grindina, tiganca imputita, huiduielile din finala cupei, etc.

QUOTE
De unde izvoresc ideile paranoice ale celor ce sustin ca acest vot trebuie pedepsit?


Pai din ce spui tu cel mai probabil din paranoia isasi...daca omul e bolnav ce pretentii poti avea ??
Intrebarea e de ce divinitatea pleaca urechea la orice nebun...desigur daca admitem ca el e chiar nebun. rofl.gif

QUOTE
Izvoresc din ideile vehiculate in unele cercuri pe care "amicul" le frecventeaza
.

Nu ai de unde sa stii prin care cercuri se invarte ...Nu poti decat banui, iar ghicitul asta te pune in rand cu Mama Omida, Vrajitoarea Ciresica, si cu Zambila din Strieni...O companie ciudata, care pare sa iti fie foarte potrivita. thumb_yello.gif
abis
QUOTE (gio19ro @ 28 May 2007, 12:58 PM)
ai sa constati nesimtirea celor care sunt anti, nesimtiti deoarece incearca sa puna in discutie optiunea noastra

Hai sa nu generalizam... Nu sunt toti facuti din acelasi aluat, dupa cum nici noi nu suntem.
QUOTE
Iar culmea ticalosiei este ca unii mai si sustin ca acest vot din 19 mai trebuie pedepsit.

Unii - dar nu toti.
cocosel
Ma uimesc inca odata de vehementa aberanta cu care unele persoane stiu legaturile din anumite cercuri cat si ce se discuta acolo.In discutiile de aici pana acum se sustinea ideea ca suntem persoane fara apartenente,fara identitate si astfel dezbatem doar unele opinii din presa si din ce se mai barfeste prin salilele prafuite ale Palatului.
Remarc inca odata faptul interesant pe care il regret ca atunci cand incerci sa duci opiniile tale cu un minim de argumentatie esti catalogat mincinos,alien si alte apelative.
Nu am adus nici o jignire celor care gandesc diferit insa acestia ar trebui sa treaca printr-un filtru o imagine de Presedinte pe care presa externa o dezbate si astfel pune in derizoriu imaginea Tarii.
Am auzit apoi de un fel de asociere penibila cu Sarkozy hh.gif ..as vrea sa spun cateva cuvinte despre acest politician...care spre deosebire de Marinar care arunca cartile peste bord le scria.
In cartea sa "Martorul"Nicolas Sarkozy spune :
''Ce am cunoscut eu in familia mea,milioane de oameni au trait deja.Suferintele lor,indoielile lor,sperantele lor sunt aceleasi ca ale noastre.Sunt eternele istorii ale oricarui barbat si ale oricarei femeie,sunt dificultatile vietii in doi,ale fortei dragostei,singurul lucru diferit pentru noi este presiunea vietii publice,a notorietatii,a publicitatii.Totul este complex intre un barbat si o femeie,insa cand totul este in public,atunci mici evenimente ale vietii cotidiene devin monumente.Ca sa le infrunti,trebuie sa ai o energie de care eu nu imi inchipuiam ca sunt capabil.este pretul pe care trebuie sa-l platesti in viata politica moderna.Spun <modern> in sensul de in zilele noastre.Aceasta evolutie catre transparenta vietii private ,inimaginabila cu numai 10 ani in urma,a devenit astazi inevitabila.Atunci,mai bine infrunti problema deschis decat sa incerci sa le ocolesti."
Ma opresc aici pentru ca aceasta carte este foarte interesanta ,si este plina de referiri la sotia sa, de care s-a despartit amiabil dar pe care o iubeste in continuare, si nu am crezut ca un astfel de om poate sa devina Presedintele Frantei .Se pare ca intr-adevar isi merita cu prisosinta locul de la Palatul Elizee...

Cand oare vom avea si noi parte de un asemenea presedinte???Cum poate fi acest om asezat pe aceeasi linie cu Marinarul??Cum putem sa ne imaginam o legatura minima intre cei doi sau cum pot unii sa faca astfel de paralele???

In privinta gestului sau subliniez doar atat Matelotul a talharit la propriu o ziarista,smulgandu-i telefonul din mana ,in timp ce il filma.Si nu oricum ,ci impreuna cu alti ziaristi atentie chemati la complexul Selgros de biroul de presa al presedintelui printr-un anunt cum ca Basescul si cu Doamna sa se duc la cumparaturi ...oportunitati de imagini!!Cand fata si-a cerut logic inapoi telefonul invocand legea acesta spune naucitor(fiind prin Constitutie garantul respectarii legilor) ''ia sa vedem poti??".Cu alte cuvinte ''ma bip pe tine si pe lege ,io-s Basescu ce crezi ca mi se intampla?"
Bravoo si respect Timisoara pentru gestul lor !!! thumb_yello.gif
abis
QUOTE (mariusc2 @ 28 May 2007, 09:30 AM)
nu ma refeream la mataluta, ci la sustinatori ferventi, fanatizati, ai lui Base, care incearca discreditarea, demonizarea (cam mult spus, dar, oricum, merge), fara alte argumente, celor care au tupeul sa critice pe maretul conducator

Fanatici sunt de ambele parti, si nu sunt unii mai buni sau mai inofensivi ca altii. Impresia mea, poate subiectiva, este ca fanaticii partii adverse sunt ceva mai agresivi. Cei din "tabara pro" isi permit sa-i priveasca pe ceilalti cu condescendenta, la adapostul procentelor, pe cand cei din "tabara anti" au de recuperat handicapul scorului din sondaje...
QUOTE
Justetea unei idei sta in numarul celor care cred in ea?

Nu la justetea ideilor ma gandeam, ci la credibilitatea emitatorului. Atunci cand emitatorul s-a discreditat (si nu doar o data), nu mai stai sa analizezi tot ce spune, ci il treci automat pe "ignore".
March
QUOTE (abis @ 28 May 2007, 03:33 PM)
Nu la justetea ideilor ma gandeam, ci la credibilitatea emitatorului. Atunci cand emitatorul s-a discreditat (si nu doar o data), nu mai stai sa analizezi tot ce spune, ci il treci automat pe "ignore".

Pai cine te pune sa citesti presa anti ex-Suspendatu' ? E destula credibilitatea de ex. a Hotnews.ro, " Excrementul Zilei",
"Cotidianul" si a "marelui moderator" Andrei Gheorghe !
Cucu Mucu
QUOTE (gio19ro @ 28 May 2007, 12:58 PM)
Daca ai sa urmaresti firul discutiei ai sa constati nesimtirea celor care sunt anti

Multumesc! Ba urmarind firul discutiei, nu pot observa decat lipsa ta de bun simt, care jignesti persoane, in absenta argumentelor combative sau luciditatii in conversatie. Mie nu imi plac ideile multor oameni, dar asta nu inseamna ca sunt nesimtiti ca gandesc altfel.
Nefertiti
Nu stiu daca e vorba de fanatism, de o parte sau de alta, e cam mult spus.
Personal, ii vad pe sustinatorii lui Basescu destul de agresivi. In general vorbind, nu doar la Han.

Dar va rog sa va gratulati pe privat si aici sa ramaneti la dezbatut subiectul.
March
Bani de la stat pentru firma lui Basescu

-- Triton Company SA a beneficiat de mai multe contracte cu societati din subordinea Ministerului Transporturilor * In acea perioada, Basescu era actionar al societatii si ministru


Desi au aparut pana in prezent o gramada de articole care-l incrimineaza pe ex-Suspendatu' pentru activitati dubioase de-alungul carierei lui de fesenist-pedist , nimeni dintre codrutele sau morarii din fruntea "organelor" de ancheta nu se sesizeaza din oficiu ! Sa cerceteze aceste acuzatii temeinic si apoi sa spun daca se confirma sau nu. Da' poti sa-ti anchetezi stapanul care ti-a dat o paine ?!?

Uncle Sam
QUOTE (March @ 28 May 2007, 03:50 PM)
nimeni dintre codrutele sau morarii din fruntea "organelor" de ancheta nu se sesizeaza din oficiu !

...asta nu e nimic dar sa vezi chestie haioasa...nici codrutele si morarii...pardon amarii si mai cum se chemau pe vremea lui Nastase nu s-au sesizat. Desi aveau nevoie disperata sa gaseasca ceva impotriva celui ce era pe cale sa le detroneze stapanul
Cucu Mucu
QUOTE (Uncle Sam @ 28 May 2007, 03:56 PM)
QUOTE (March @ 28 May 2007, 03:50 PM)
nimeni dintre codrutele sau morarii din fruntea "organelor" de ancheta nu se sesizeaza din oficiu !

...asta nu e nimic dar sa vezi chestie haioasa...nici codrutele si morarii...pardon amarii si mai cum se chemau pe vremea lui Nastase nu s-au sesizat. Desi aveau nevoie disperata sa gaseasca ceva impotriva celui ce era pe cale sa le detroneze stapanul

Da'baietii cu ochi albastri ce ziceau? Se putea sa lase un operativ de-al lor in bataia pustii unor amarati de procurori?!
abis
QUOTE (March @ 28 May 2007, 03:21 PM)
Pai cine te pune sa citesti presa anti ex-Suspendatu' ?

Tu. laugh.gif

QUOTE
E destula  credibilitatea de ex. a  Hotnews.ro, " Excrementul Zilei",
"Cotidianul" si a "marelui moderator"  Andrei Gheorghe !

Te rog sa scrii Evenimentul Zilei. Eu nu stalcesc numele ziarelor Jurnalul National sau Ziua.

Nu il urmaresc pe Gheorghe, iar Evenimentul Zilei in general nu-l citesc.
March
QUOTE (Uncle Sam @ 28 May 2007, 04:56 PM)

...asta nu e nimic dar sa vezi chestie haioasa...nici codrutele si morarii...pardon amarii si mai cum se chemau pe vremea lui Nastase nu s-au sesizat. Desi aveau nevoie disperata sa gaseasca ceva impotriva celui ce era pe cale sa le detroneze stapanul

Spre informarea matale :

Procesul „Flota” s-a oprit inainte de a incepe. Motivul nu este imunitatea prezidentiala a lui Basescu, ci o „neglijenta” a sefului PNA, Ioan Amarie: acesta nu a semnat personal rechizitoriul, cum cere procedura, ci l-a pus sa semneze pe adjunctul sau. Anul trecut, procurorul general al Parchetului National Anticoruptie, Ioan Amarie, s-a ferit sa semneze rechizitoriul in baza caruia Traian Basescu si alte 79 de persoane au fost acuzati de vinzarea ilegala a flotei romanesti. Din acest motiv, judecatorii de la Inalta Curte de Casatie si Justitie (ICCJ) au decis, ieri, sa intrerupa procesul „Flota” si sa trimita dosarul inapoi la PNA, invocind faptul ca rechizitoriul nu respecta rigorile legii.
Uncle Sam
QUOTE (mariusc2 @ 27 May 2007, 07:57 PM)
Da, e ciudat cum orice critic al lui basescu brusc e transformat in "dusman al poporului".

Dar si mai ciudat este cum oricine nu e critic este imediat transformat in basescian( ce o fi si aia), pupincurist, idolatru, pedel, iubitor de dictatura, urmas al lui ceausescu, hitler si musolini si alte chestii credibile.
March
QUOTE (abis @ 28 May 2007, 05:01 PM)
QUOTE (March @ 28 May 2007, 03:21 PM)
Pai cine te pune sa citesti presa anti ex-Suspendatu' ?

Tu. laugh.gif

De ce citesti ? Te racaie ? tongue.gif Ignora-le .
Uncle Sam
QUOTE (March @ 28 May 2007, 04:04 PM)
, ci o „neglijenta” a sefului PNA, Ioan Amarie:

Pai vezi? Deci Base e in gasca cu Iliescu si Nastase.
March
QUOTE (Uncle Sam @ 28 May 2007, 05:04 PM)
QUOTE (mariusc2 @ 27 May 2007, 07:57 PM)
Da, e ciudat cum orice critic al lui basescu brusc e transformat in "dusman al poporului".

Dar si mai ciudat este cum oricine nu e critic este imediat transformat in basescian( ce o fi si aia), pupincurist, idolatru, pedel, iubitor de dictatura, urmas al lui ceausescu, hitler si musolini si alte chestii credibile.

Ametirea adversarului prin servirea unui ghiveci ca acesta de mai sus!
Cine o fi pe aici urmas a lui Hitler, Musolinii, Ceausescu ? Cat despre restul, trebuie sa recunosc, in nici un caz aia nu pot fi etichetati ca " dusmani ai poporului " !
March
QUOTE (Uncle Sam @ 28 May 2007, 05:07 PM)
QUOTE (March @ 28 May 2007, 04:04 PM)
, ci o „neglijenta” a sefului PNA, Ioan Amarie:

Pai vezi? Deci Base e in gasca cu Iliescu si Nastase.

Nu chestiunea de fond este : exista un dosar " Flota" in care sa fie si Basescu inculpat ?!? Exista si se afla la blat in sertarul lui Morar ! Timpul curge, termenul de prescriptie se apropie.... maurul isi face datoria !
Uncle Sam
QUOTE (March @ 28 May 2007, 04:14 PM)
chestiunea de fond este : exista un dosar " Flota"

Uite, asta e ceva nou. Nu am auzit de asa dosar pana in prezent.
abis
QUOTE (March @ 28 May 2007, 04:06 PM)
QUOTE (abis @ 28 May 2007, 05:01 PM)
QUOTE (March @ 28 May 2007, 03:21 PM)
Pai cine te pune sa citesti presa anti ex-Suspendatu' ?

Tu. laugh.gif

De ce citesti ? Te racaie ? tongue.gif Ignora-le .

Asta si fac in 99% din cazuri. tongue.gif

Le citesc doar daca nu am chiar nimic altceva mai bun de facut.

QUOTE
Cat despre restul, trebuie sa recunosc, in nici un caz aia nu pot fi etichetati ca " dusmani ai poporului " !

Cine te-a numit asa?
March
QUOTE (abis @ 28 May 2007, 05:21 PM)

QUOTE
Cat despre restul, trebuie sa recunosc, in nici un caz aia nu pot fi etichetati ca " dusmani ai poporului " !

Cine te-a numit asa?

Esti p-alaturea ! Io nu sunt nici basescian nici pedel nici restul enumarati acolo !
March
QUOTE (Uncle Sam @ 28 May 2007, 05:17 PM)
QUOTE (March @ 28 May 2007, 04:14 PM)
chestiunea de fond este :  exista un dosar " Flota"

Uite, asta e ceva nou. Nu am auzit de asa dosar pana in prezent.

rofl.gif You made my day vorba americanului !
abis
QUOTE (March @ 28 May 2007, 04:26 PM)
QUOTE (abis @ 28 May 2007, 05:21 PM)

QUOTE
Cat despre restul, trebuie sa recunosc, in nici un caz aia nu pot fi etichetati ca " dusmani ai poporului " !

Cine te-a numit asa?

Esti p-alaturea ! Io nu sunt nici basescian nici pedel nici restul enumarati acolo !

Tu sugerezi mereu ca v-am numi "dusmani ai poporului" si vreau sa stiu de unde ti-a venit ideea. Ce inseamna basescian si pedel?
March
QUOTE (abis @ 28 May 2007, 05:37 PM)
Tu sugerezi mereu ca v-am numi "dusmani ai poporului" si vreau sa stiu de unde ti-a venit ideea.

Daca habar n-ai de unde a inceput discutia nu te mai baga ! De data asta n-am sugerat-o io ci a spus-o marius mai sus intr-un schimb de replici cu gio. Da' asta nu inseamna ca nu sunt de acord cu el.
Cucu Mucu
Ce paruiala!!! rofl.gif
Uncle Sam
QUOTE (March @ 28 May 2007, 04:28 PM)
QUOTE (Uncle Sam @ 28 May 2007, 05:17 PM)
QUOTE (March @ 28 May 2007, 04:14 PM)
chestiunea de fond este :  exista un dosar " Flota"

Uite, asta e ceva nou. Nu am auzit de asa dosar pana in prezent.

rofl.gif You made my day vorba americanului !

Subtil ca intotdeauna. Asta dupa ce deduci existenta unui dosar flota de care...nu stia nimeni...in afara de toata lumea.
abis
QUOTE (March @ 28 May 2007, 04:43 PM)
Daca habar n-ai de unde a inceput discutia nu te mai baga !

De aia intreb, ca sa stiu. Impresia mea e ca tu ai fost primul.

Ce inseamna basescian si pedel?
gio19ro
QUOTE (March @ 28 May 2007, 04:43 PM)
QUOTE (abis @ 28 May 2007, 05:37 PM)
Tu sugerezi mereu ca v-am numi "dusmani ai poporului" si vreau sa stiu de unde ti-a venit ideea.

Daca habar n-ai de unde a inceput discutia nu te mai baga ! De data asta n-am sugerat-o io ci a spus-o marius mai sus intr-un schimb de replici cu gio. Da' asta nu inseamna ca nu sunt de acord cu el.

N-am avut nici un schimb de replici cu marius. Aici vorbeam de pretentia paranoica a unora care sustin ca votul din 19 mai trebuie pedepsit. Mai exact aceasta idee o vechiculeaza "amicul" care n-a facut nici un secret din faptul ca este francmason trup si suflet. Asa ca este destul de clar cine se erijeaza in pedepsitorii poporului roman. Nu intamplator a facut publica Basescu intalnirea dintre masonul Kondyakov cu "fratii" si oamenii KGB-ului din Romania. Adrian Nastase este mason de grad 33 si in timpul guvernarii sale s-a facut o masonizare fortata a membrilor PSD. A spus-o chiar Iorgovan. Deci in conceptia "amicului", care cu cateva randuri mai sus ne mai spune ca el il pune la treaba pe Dumnezeu, poporul roman trebuie pedepsit pt ca se simte reprezentat de Traian Basescu.
Nefertiti
Ma gandesc sa cautam o miza, un premiu, ceva... daca tot sunteti impartiti in doua tabere si sa facem un concurs. Macar sa stim o treaba.
abis
Cateva declaratii populiste pe care Basescu era mai bine sa nu le faca:

„Foarte putini inteleg in viata noastra de zi cu zi ca, dincolo de vointa noastra, este vointa lui Dumnezeu. Poporul roman a exprimat vointa lui Dumnezeu pe 19 mai“

„Cu voia poporului roman si voia lui Dumnezeu am demonstrat tot ce era de demonstrat atit romanilor, cit si politicienilor“

„Va garantez ca ce s-a intimplat pe 19 mai a demonstrat ca viata mea nu mai este a mea, ci a dumneavoastra si trebuie sa va servesc atit timp cit sint pe pamint“.
March
QUOTE (abis @ 28 May 2007, 06:31 PM)
QUOTE (March @ 28 May 2007, 04:43 PM)
Daca habar n-ai de unde a inceput discutia nu te mai baga !

De aia intreb, ca sa stiu. Impresia mea e ca tu ai fost primul.

Ce inseamna basescian si pedel?


Sunt asa ... niste cuvinte de alint tongue.gif

Si inca odata, nu te baga daca nu stii care a fost punctul de incepere a discutiei de mai sus ! Nu mi te intoarce la ana si caifa ca sa justifici bagare in discutie .
March
QUOTE (Uncle Sam @ 28 May 2007, 06:04 PM)
Asta dupa ce deduci existenta unui dosar flota de care...nu stia nimeni...in afara de toata lumea.

Uite , ca sa te luminezi ( prezumand cu nu esti ) cum e cu dosarul asta penal "Flota" in care cetateanul Basescu este parte, trebuie neaparat sa citesti aici, aici, aici, aici si.... deocamdata e de ajuns sa afli cum... am dedus io despre existenta acestui dosar penal si cam cati ( procurori ) au cunostinta despre el .
gio19ro
QUOTE (nefertiti @ 28 May 2007, 07:10 PM)
Ma gandesc sa cautam o miza, un premiu, ceva... daca tot sunteti impartiti in doua tabere si sa facem un concurs. Macar sa stim o treaba.

Atat a ramas unora din cei ce sunt anti. Basescu a iesit invigator iar cei anti acum isi varsa supararea pe cei ce se simt reprezentati de Basescu. Iar Duda mai are si pretentia sa ne pedepseasca. El spune pe aici ca de fapt il pune pe Dumnezeu la treaba (paranoia curata) iar eu spun ca ceea ce numeste el "a-l pune pe Dumnezeu la treaba" este de fapt magie neagra.
Uncle Sam
QUOTE (March @ 28 May 2007, 07:41 PM)
QUOTE (Uncle Sam @ 28 May 2007, 06:04 PM)
Asta dupa ce deduci existenta unui dosar flota de care...nu stia nimeni...in afara de toata lumea.

Uite , ca sa te luminezi ( prezumand cu nu esti ) cum e cu dosarul asta penal "Flota" in care cetateanul Basescu este parte, trebuie neaparat sa citesti aici, aici, aici, aici si.... deocamdata e de ajuns sa afli cum... am dedus io despre existenta acestui dosar penal si cam cati ( procurori ) au cunostinta despre el .

Ia te uita, un dosar flota. Ce chestie inedita. Maine poimaine cine stie ce descoperiri senzationale mai faceti, ca are o casa in Mihaileanu, ca fratele sau cumpara energie de la baietii destepti sau... sau ca a fost comandant de nava...asta chiar ca ar fi de senzatie
March
QUOTE (gio19ro @ 28 May 2007, 08:43 PM)
El spune pe aici ca de fapt il pune pe Dumnezeu la treaba (paranoia curata)

Da' afirmatiile Basescului tau cum ca el a revenit la Cotroceni prin vointa lui Dumnezeu nu intra tot acolo ?
Nefertiti
March, alea sunt afirmatiile lui Basescu, nu ale lui Gio.

Potoleste-ti tonul, ca iar o luati pe aratura si o sa te superi pe mine. wink.gif
March
QUOTE (nefertiti @ 28 May 2007, 08:50 PM)
March, alea sunt afirmatiile lui Basescu, nu ale lui Gio.

Potoleste-ti tonul, ca iar o luati pe aratura si o sa te superi pe mine.  wink.gif

Cine a zis ca sunt ale lui Gio ? Io l-am intrebat ceva in legatura cu ce a spus el despre Dude ! Sau cumva n-ai vazut mesajul lui de mai sus inainte de a sari la al meu ?

Iar Duda mai are si pretentia sa ne pedepseasca. El spune pe aici ca de fapt il pune pe Dumnezeu la treaba (paranoia curata) iar eu spun ca ceea ce numeste el "a-l pune pe Dumnezeu la treaba" este de fapt magie neagra.
cocosel
Pai cum se poate mai sa nu stiti ca Baselu e si el din tagma asta a masoneilor astia cu magia neagra rofl.gif ..fratii cu Kondyakov ala..dar de alte obediente.

Sa va readuc atentia la faptul ca face parte din Marele Orient..avandu-l ca Mare Maestru pe Mircea Deaca, reinfiintat cu ajutorul Marelui Orient al Frantei. Dupa o pauza de aproape sase decenii.
Marele Orient al Romaniei isi asuma deschis statutul de masonerie "iregulara" si se prezinta ca o alternativa la sistemul masonic strict al "regularilor" - tutelat de Marea Loja Unita a Angliei. Marele Orient al Romaniei a fost infiintat in 1879 si a fost desfiintat de autoritatile comuniste in 1948. El a fost reinfiintat in 2005, in conditiile instaurarii democratiei si gratie Marelui Orient al Frantei.

Asa ca nu inteleg ori esti impotriva la totii astia cu magia neagra ori esti de fapt pentru ei??? spoton.gif
Hotarati-va mai oamenii buni... rofl.gif

later edit: sefu' lui Baselu e marele maestru Jean-Michel Quillardet (GODF)
axel
Oricum ai invarti-o tu, March, gio19ro are dreptate. Este mai departe de ridicol si ultra-absurd sa afirmi ca poporul trebuie pedepsit pentru ca n-a votat cum trebuie!
March
Da' chiar Gio, ai bagat asta sub pres ? Ca doar s-a mai adus in discutie initierea lui ex-Suspendatu' intr-o obscura loje , pozitie din care a dorit sa dicteze MLNR niste chestii !
March
QUOTE (axel @ 28 May 2007, 09:12 PM)
Oricum ai invarti-o tu, March, gio19ro are dreptate. Este mai departe de ridicol si ultra-absurd sa afirmi ca poporul trebuie pedepsit pentru ca n-a votat cum trebuie!

Io n-am spus ca are sau nu dreptate ci l-am intrebat daca declaratia lui Basescu cum ca el a fost pus la loc pe scaun prin vointa lui Dumnezeu nu-i cumva paranoia curata cum zicea el ( Gio) acolo in mesajul lui despre altcineva ! Asta-i chestia de fond !


Basescu s-a becalizat: Dumnezeu a spus NU la referendum

"...Poporul român a exprimat vointa lui Dumnezeu pe 19 mai“,
axel
Ce a zis si ce nu a zis basescu este total irelevant in evaluarea absurdei afirmatii a lui Duda!
March
QUOTE (axel @ 28 May 2007, 09:23 PM)
Ce a zis si ce nu a zis basescu este total irelevant in evaluarea absurdei afirmatii a lui Duda!

Sustineri paranoice exprimate de un necunoscut pe un forum sunt total inofensive fata de sustineri asemanatoare exprimate de presedintele unei tari in public !

axel
QUOTE (March @ 28 May 2007, 09:28 PM)
QUOTE (axel @ 28 May 2007, 09:23 PM)
Ce a zis si ce nu a zis basescu este total irelevant in evaluarea absurdei afirmatii a lui Duda!

Sustineri paranoice exprimate de un necunoscut pe un forum sunt total inofensive fata de sustineri asemanatoare exprimate de presedintele unei tari in public !

Aa, deci afirmi ca iesirile lui Duda sunt cauzate de boli psihice de-ale lui Duda spoton.gif Nici macar eu nu ma incumetam sa afirm ca Duda are nevoie de un psihiatru rofl.gif Dar vad ca tu n-ai jena in privinta asta ohyeah.gif
abis
Declaratiile lui Basescu sunt nepotrivte, nu paranoice.
gio19ro
QUOTE (March @ 28 May 2007, 08:17 PM)

"...Poporul român a exprimat vointa lui Dumnezeu pe 19 mai“,

Declaratia lui Basescu este una foarte curajoasa si daca pana acum ma simteam reprezentat de un om ca el, de cand cu declaratia asta am ajuns sa-l si admir. Eu sunt de acord cu declaratia. Acum de la adeptii materialismului dialectic nu ma astept la aplauze pt aceasta declaratie, dar asta e. Spre deosebire de perioada luciferismului masonic comunist, acum avem voie sa exprimam o multitudine de idei. Inainte doar dialectica marxsit materialista a luciferismuli masonic comunist era permisa.

Apropo, pana la Kennedy inclusiv, politica a fost facuta in SUA cu Dumnezeu in gura. Vorbesc de SUA, acel stat mare pe care l-ai dat de mii de ori ca exemplu de democratie etc.
Chiar si acum SUA are un presedinte care a invadat Iraqul deoarece a auzit niste voci, ale Domnului, evident. tongue.gif
Trebuie sa recunosc ca nu-mi aduc aminte prea clar declaratia lui, daca era vorba doar de o voce sau mai multe, insa oricum, Atotputernicul poate vorbi lui Bush pe mai multe voci. biggrin.gif
Cucu Mucu
QUOTE (abis @ 28 May 2007, 07:16 PM)
Cateva declaratii populiste pe care Basescu era mai bine sa nu le faca:

„Foarte putini inteleg in viata noastra de zi cu zi ca, dincolo de vointa noastra, este vointa lui Dumnezeu. Poporul roman a exprimat vointa lui Dumnezeu pe 19 mai“

„Cu voia poporului roman si voia lui Dumnezeu am demonstrat tot ce era de demonstrat atit romanilor, cit si politicienilor“

„Va garantez ca ce s-a intimplat pe 19 mai a demonstrat ca viata mea nu mai este a mea, ci a dumneavoastra si trebuie sa va servesc atit timp cit sint pe pamint“.

I le-a inspirat prietenul lui de pahar, Jiji Fecali. Au vazut ca are rating Dumnezeu la romani, si ilfolosesc toate hahalerele politce in goana dupa dupa un botulet (sau votulet) in plus.
Olaf
Din cate imi dau eu seama, ce avem aici nu este vocea lui Dumnezeu cea care s-a facut auzita de domnul Presedinte, deoarece in mod clar el nu aude voci. Eu cred ca este mai degraba vorba de faptul ca domnul Presedinte este reprezentantul lui Dumnezeu in scunul de conducere al Romaniei. El cunoaste Vointa Sfanta deoarece se afla in legatura directa cu Divinitatea.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.