Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Traian Basescu, Presedintele Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242
March
(...) intelectuali de frunte ai tarii raman consemnati in istorie cu atitudini de genul: "D-le presedinte Basescu, ati inceput cruciada impotriva coruptiei din dragoste pentru poporul roman sau fiindca asa ati simtit dvs"?... Nicolae Ceausescu ar fi fost invidios pe un asemenea tratament... ( sursa : B.Chireac - "Gandul" )
abis
Care "intelectual de frunte al tarii" a pus intrebarea asta? Sau daca scrie Chireac musai trebuie sa o luam de buna, cum a fost si cu comparatia Basescu-Sarkozy? tongue.gif
March
Stiu ca nu-ti convine da' intreaba-l pe el ! Are rubrica de comentarii . Pana una alta io il cred pe el pentru ca nu scrie sub un ... nick !

Si du-te repede ca maine iar n-o sa-l mai gasiti si iar o sa incepeti cu : cine, cum, cand, unde ?
Uncle Sam
QUOTE (abis @ 14 May 2007, 05:00 PM)
Care "intelectual de frunte al tarii" a pus intrebarea asta? Sau daca scrie Chireac musai trebuie sa o luam de buna, cum a fost si cu comparatia Basescu-Sarkozy? tongue.gif

Nici acum nu am aflat care sunt ziarele alea lingusitoare in care aparea comparatia dintre cei doi.
Si nici acum nu am acces la arhiva Gandului asa ca il rog pe colegul March sa ne lamureasca: ce intelectual este cel ce a pus intrebarea respectiva?
axel
QUOTE (March @ 14 May 2007, 04:29 PM)
QUOTE (abis @ 14 May 2007, 03:02 PM)
March,
Poate iti faci timjp intr-o zi si ne explici si noua ce inseamna, in opinia ta, ca un ziar este "oficiosul" cuiva. ".

Ziarele aservite, care nu mai prididesc cu articole favorabile la adresa Suspendatului si articole pe banda ( si cu titluri insinuant-parsive) contra Parlamentului si a celorlalte partide care nu-i canta in struna !

Pentru mine este o rusine ce a ajuns " Romania Libera " acum vizavi de ziarul anilor '90 si inceputul lui 2000 ! Pe vremea aia era director P.M.Bacanu. Azi e Emil Hurezeanu . Care sunt convins ca are dosarul la secret ! Printre cele 70 de mii i pe care Basescu le-a considerat ca asa trebuie sa ramana ! Cica " Europa Libera " , interes national.... rolleyes.gif Da' pe cine n-a fost cu el i-a dat in gat !

pese : "oficios" este numai un ziar , cu pretentii de independent da' care tamaiaza pe cei de la putere ! Restul pot fi ziare de partid sau ziarele unor magnati ai presei care ziare expun punctul de vedere al celor care-i platesc legal, pe stat de plata la vedere !

Conform definitiei tale, Romania Libera nu este "oficiosul lui Basescu" (si nici al altcuiva), pe cand Ziua este oficiosul lui Tariceanu, Jurnalul National este oficiosul lui Tariceanu cu nuanta PC-ista, etc.
March
duceti-va repede si cititi-l acum ( nu, nu pe HotNews.ro ci la "Gandul") ca maine iar n-o sa-l mai gasiti si iar o sa incepeti cu : cine, cum, cand, unde ?
March
Conform definitiei tale, Romania Libera nu este "oficiosul lui Basescu" (si nici al altcuiva), pe cand Ziua este oficiosul lui Tariceanu, Jurnalul National este oficiosul lui Tariceanu cu nuanta PC-ista, etc.


Citeste inca odata poate pricepi ce-i ala un "oficios" !
Uncle Sam
QUOTE (Uncle Sam @ 14 May 2007, 05:15 PM)

Si nici acum nu am acces la arhiva Gandului asa ca il rog pe colegul March sa ne lamureasca: ce intelectual este cel ce a pus intrebarea respectiva?

Nu se incarca pagina dar e Ok, nu va mai agitati, am fost la frizeria de langa mine, astia au toate ziarele zilei.
Nu scrie.
Doar ce a citat March.
Asa ca...daca stie cineva care este acel intelectual de frunte care a rostit vorbele citate...poate ne lumineaza si pe noi.
Si daca stie si care sunt ziarele lingusitoare unde Basescu e comparat cu Sarkozi, i-am fi recunoscatori.
March, dar tu care ceri dovezi si probe...cum ai ajuns sa crezi orbeste in ce spune Chireac, cum de ti-a castigat increderea?
Sau e povestea aia veche, orice se spune rau despre Basescu si ai lui trebuie sa fie adevarat? Chiar si atunci cand cel citat ca ar fi spus asa ceva neaga vehement, vezi cazul din Ziua de azi, citat tot de voi, evident, tocmai cand pe alte situri autorul nega tot ce se scria acolo in numele sau.
March
QUOTE (Uncle Sam @ 14 May 2007, 06:35 PM)
Nu se incarca pagina dar e Ok, nu va mai agitati, am fost la frizeria de langa mine, astia au toate ziarele zilei.
Nu scrie.

A dreaq pagina ! Auzi nu se incarca ! tongue.gif Cand nu-ti convine ! tongue.gif Mai incearca odata. Uite editorialul are titlul " Romania fara politicieni" , iar fraza aia apare mai la sfarsit si acolo se spune " intelectuali de frunte " si nu asa cum il citezi tu pe amicul tau !

pese : vezi poate de la frizerie ai cumparat " Ev.Z. ". Acolo intr-adevar nu scrie ! tongue.gif
axel
QUOTE (March @ 14 May 2007, 06:26 PM)
Conform definitiei tale, Romania Libera nu este "oficiosul lui Basescu" (si nici al altcuiva), pe cand Ziua este oficiosul lui Tariceanu, Jurnalul National este oficiosul lui Tariceanu cu nuanta PC-ista, etc.


Citeste inca odata poate pricepi ce-i ala un "oficios" !

Pai daca ar fi oficios de-al lui Basescu, n-ar publica articole ca cel dezbatut mai sus wink.gif

Pe cand in Ziua n-am vazut articole care sa se abata liniei directoare a ziarului wink.gif De fapt ne-a si explicat Adina cum merg lucrurile pe acolo rolleyes.gif
abis
March,
Nu citesti cu atentie ce scrie Uncle Sam inainte de a-i raspunde... A spus ca in ziar a gasit doar ce ai citat tu, nu si cine-i acel nemernic de intelectual... Vrem sa-l stim si noi!
Uncle Sam
QUOTE (March @ 14 May 2007, 05:43 PM)

A dreaq pagina ! Auzi nu se incarca !  tongue.gif Cand nu-ti convine !  tongue.gif  Mai incearca odata. Uite editorialul are titlul " Romania fara politicieni" , iar fraza aia apare mai la sfarsit si acolo se spune "  intelectuali de frunte "  si nu asa cum il citezi tu pe amicul tau !


Cum adica nu imi convine, ce am de ascuns? Ti-am zis ca am gasit articolul, e ok, e asa cum scrii tu. Dar nu e dat numele celui in cauza. Banuiesc ca nici in articolul precedent nu sunt date numele ziarelor incriminate.
QUOTE
pese : vezi poate de la frizerie ai cumparat " Ev.Z. ". Acolo intr-adevar nu scrie ! tongue.gif
De la frizerie nu am cumparat ziarul March, doar l-am imprumutat, ce inseamna sa te ai bine cu vecinii.
March
QUOTE (Uncle Sam @ 14 May 2007, 02:28 PM)
QUOTE (cocosel @ 14 May 2007, 12:33 PM)
Aproape nimeni nu stie ca Macovei a incercat cu insistenta in anul 2005 sa puna mana si pe valoroasele arhive, strict secrete, de la Cernica ale Directiei Instantelor Militare,
Ce greu o fi de sesizat ...Ziua  de azi... jamie.gif

Vorbesti de articolul din Ziua despre care cel invocat spune ca e o minciuna gogonata si ca el nu a spus niciodata asa ceva si ca urmare si-a dat demisia si a anuntat ca da ziarul in judecata?

Ei, ce era prost sa confirme asa ceva cu bocul in coada acolo la Cluj ! laugh.gif Iar la proces , Savaliuc o s-o tina pe a lui ( cu martori probabil, ca nu era prost sa puna asa ceva pe hartie fara o minima acoperire ) iar Tapalaga pe-a lui !
Marduk
QUOTE (cocosel @ 14 May 2007, 01:34 PM)
Vezi ca pe mine nu ma intereseaza ce face baiatul ala ...am extras doar ce-i esential si poate fi verificat..vrei sa faci asta si sa te convingi faci cateva adrese si constati ca acele fraze sunt absolut veridice...restul este desertaciune. rofl.gif

Te invit in odaia "Jocul strofelor- Poezia perpetua" La poezie esti bun, nu stiu la altele cum stai, dar ce-i al tau e al tau.
cocosel
Musiu atentie poeziile sunt pamflete si trebuie luate ca atare unsure.gif ..si daca te uitai atent vedeai ca sunt bolduite adika nu sunt ale mele dar nici nu cunosc pe cel care le-a scris.
Da nu-i asa ca sunt tari??? rofl.gif
axel
Sint foarte tari. Pentru un topic numit "copiii spun lucruri traznite" thumb_yello.gif
cocosel
Decat sa vin cu aberatii gen Skull and Bones sau trenuri cu porci prefer literatura mai draga... rofl.gif rofl.gif
axel
Ah... bine ca mi-ai adus aminte wub.gif
Nu-i asa ca e dragut afisul acela cu porcii din tren?
Am reusit sa-l gasesc din nou...

user posted image
Marduk
QUOTE (cocosel @ 14 May 2007, 10:00 PM)
Musiu atentie poeziile sunt pamflete si trebuie luate ca atare unsure.gif  ..si daca te uitai atent vedeai ca sunt bolduite adika nu sunt ale mele dar nici nu cunosc pe cel care le-a scris.
Da nu-i asa ca sunt tari??? rofl.gif

"Musiu" ?! "Clopotel" sau "Cocosel" ? Are un "el" la sfarsit care.......

jamie.gif frusty.gif woot_jump.gif
cocosel
Daca ai ceva cu nicku meu spune-o raspicat ca nu esti primul hh.gif si oricum m-am obisnuit la atacuri personale in schimbul unor argumentati plauzibile..insa nu as dori sa il pui si in aceeasi oala pe Clopotel pe care sincer il respect foarte mult pentru credinta sa...

Si te-as ruga sa-ti termini fraza nu sa te opresti la inceput... rofl.gif rofl.gif
Marduk
QUOTE (cocosel @ 14 May 2007, 11:21 PM)
Daca ai ceva cu nicku meu spune-o raspicat ca nu esti primul hh.gif si oricum m-am obisnuit la atacuri personale in schimbul unor argumentati plauzibile..insa nu as dori sa il pui si in aceeasi oala pe Clopotel pe care sincer il respect foarte mult pentru credinta sa...

Si te-as ruga sa-ti termini fraza nu sa te opresti la inceput... rofl.gif rofl.gif

Nu.
cocosel
Sa inteleg ca nu poti sau te-ai cenzurat din fasa... ??? rofl.gif
March
Daca unii cred ca-i amuzant sa fii porc, atunci asa sa fie !

user posted image
The Dude
grup de mitingisti probasescieni in asteptarea cuvantarii liderului absolut My Webpage
cocosel
O prima parte din adevar transpira spre presa... rofl.gif


Biletul scris de Coldea se referea la dosarele de informatori sau urmariti pe care le-au avut trei judecatori ai Curtii Constitutionale: Ion Predescu, Nicolae Cochinescu si Aspazia Cojocaru. Dintre cei trei, doar Ion Predescu avea la CNSAS un dosar de urmarire informativa. In ceea ce priveste dosarul judecatorului Nicolae Cochinescu, notita lui Coldea arata ca el provine din fondul penal si ca nu este la CNSAS, ci la Procuratura Militara din Timis, din 1991. Lucru confirmat de CNSAS, care, in cazul acestui judecator, nu a dat inca un verdict. Coldea nu putea, asadar, sa obtina informatia de la CNSAS, care nu are dosarul lui Cochinescu, ci din surse interne, adica din evidenta informatizata creata de fosta Securitate. Atat cartotecile, cat si evidenta informatizata, creata incepand cu sfarsitul anilor '70, ar fi trebuit predate CNSAS odata cu dosarele ce le corespund. In realitate insa, nu s-a intamplat acest lucru, iar SRI a creat pentru CNSAS o alta baza informatica, cu foarte putine date de identificare a unui dosar.
Blakut
Cocosel. toate mesajele tale au inserat emoticonul care rade. Sa inteleg ca nu vorbesti serios niciodata? Eu asa am impresia. (tot tie iti ziceam parca sa folosesti mai putini zambareti ca ma durea capul de la ei, de multi ce erau?) Scuze pentru off, puteti continua cu paruiala. smile.gif
cocosel
Nu Blakut stii foarte bine ca pe subioecte serioase nu le folosesc dar aici nu pot decat sa incerc sa mai anim atmosfera pentru ca unii pun prea multa patima in a demonstra Maretia si capacitatea unuia de teapa lui Baselu... thumb_yello.gif
actionmedia
QUOTE (cocosel @ 15 May 2007, 09:52 AM)
O prima parte din adevar transpira spre presa...

Care presa? Ca nu ai indicat nicio sursa....

Presa aia, oricare ar fi ea, nu spune nimic nou (pentru cineva care a vazut biletelul), deci acolo se vede clar cine avea dosar la CNSAS si cine nu.

QUOTE
Coldea nu putea, asadar, sa obtina informatia de la CNSAS, care nu are dosarul lui Cochinescu, ci din surse interne, adica din evidenta informatizata creata de fosta Securitate.


Da cine zice ca trebuia sa obtina alte informatii decat acelea ca "ar fi facut sau nu politie politica"?
De aici in colo, presa aia neindicata speculeaza.

QUOTE
In realitate insa, nu s-a intamplat acest lucru, iar SRI a creat pentru CNSAS o alta baza informatica, cu foarte putine date de identificare a unui dosar.


Si probabil ca ei au dovezi clare pentru a demonstra aceasta afirmatie, doar ca nu le dau publicului, pentru ca nu ii lasa "randunica". tongue.gif Asa ca trebuie sa ii credem pe cuvant.
cocosel
QUOTE
Care presa?

Am mai spus cuiva ce importanta are cine a scris este un cotidian din cluj...crezi ca schimba cu ceva situatia.
Randunica este presata de informatiile clasificate si de siguranta nationala. spoton.gif
Uncle Sam
QUOTE (cocosel @ 15 May 2007, 10:26 AM)
ce importanta are cine a scris

Pai asta spune-o colegului March, ca el contesta zilnic sursele (daca zic de bine de Basescu, evident)
actionmedia
QUOTE (cocosel @ 15 May 2007, 10:26 AM)
QUOTE
Care presa?

Am mai spus cuiva ce importanta are cine a scris este un cotidian din cluj...crezi ca schimba cu ceva situatia.

Are importanta pentru ca:
1. Regulile bunului simt cer sa indici sursa pe care o citezi, daca este vorba de o sursa publica.
2. Pentru a putea proba ca este vorba de un articol de presa si nu o intoxicatie venita de la un forumist activist.
3. Pentru ca unii dintre noi ar putea sa fie interesati sa vada contextul din care ai desprins acel fragment (daca exista un astfel de context) si sa vada care e legatura cu Traian Basescu, din moment ce l-ai postat la acest subiect.
4. Pentru ca unii dintre noi ar vrea sa vada daca nu cumva "sursa" citata nu este vreun ziar aservit politic si deci partinitor unei parti sau alteia.
5. Pentru ca e posibil ca pe unii sa ii intereseze cine a scris si sa citeasca si alte articole de acelasi autor sa vedem ce orientare politica are si deci cat de obiectiv este.

Si doar atat ai avut de zis? Fata de comentariile mele la continutul articolului nu spui nimic?
cocosel
Hai sa le luam pe rand...
1.daca este vorba de bun simt... am spus imediat ce mi-ai cerut... am citat in fuga dintr-un ziar din Cluj care ulterior l-am regasit ca fragment intr-un cotidian central...
Insa repet ce am mai spus pentru mine conteaza continutul nu cine scrie,unde scrie,din ce motiv scrie,pentru cine scrie..

2.nu cred ca stau sa compun astfel de mesaje si apoi sa le pun aici..crezi ca ma pasioneaza asa ceva blink.gif ...vezi de ce va zic ca sunteti prea panicati desi sondajele va indica castigatorii (ori doar pe Base)..
3.nu exista in cazul ziarului clujean dar in cel central se face o intrega aberatie in jurul lui...
4. nu este aservit pentru ca este local si mai greu sa incepi chiar atat de jos cu manipularile...iara ideea de aservire nu-i chiar asa...in orice ziar din Romania cat si din lume exista articole veridice sau doar fragmente asemeni, cum la fel exista articole mincinoase sau fragmente asemeni..problema este sa le poti distinge. thumb_yello.gif
5.nu cred,nu am sesizat asta la nimeni de pe aici...iara obiectivitatea sa fim seriosi rofl.gif

Pai ce sa mai comentez..exista un adevar..SRI nu a predat toate cartotecile.IARA cu asta cred ca am spus suficient. thumb_yello.gif
The Dude
QUOTE (actionmedia @ 15 May 2007, 10:52 AM)
Regulile bunului simt cer sa indici sursa pe care o citezi, daca este vorba de o sursa publica.

Ele nu se ocupa nici pe departe de asa ceva.
Acum, ca aflu cat de departe esti cu gandul de regulile alea incep sa inteleg ca tu le incalci frecvent nu din rea vointa, ci din ignorarea lor. Good for you thumb_yello.gif

Asta bunul meu confrate este o discutie libera. Nu e un tratat filozofic si nici presa scrisa, ca atare nu este obligatoriu ca replicile pe care le ni-le acordam aici unul altuia sa incapa in niste tipare precise.
Fiecare isi va consolida o pozitie in dialog pe masura prestatiei, si poate si a rigurozitatii argumentelor abordate.
Sunt vreo doi care spera la asa ceva crezand ca numarul posturilor si nu calitatea lor le poate aduce acelasi rezultat; altii isi inchipuie ca o consecventa ferma bazata pe teme laitmotiv reluate obsesiv ii va conduce acolo..

Tu ce pozitie ocupi in acest dialog ?? Dar amicul abis ??..intreb pentru ca va vad in conjunctie, si imi imaginez (poate gresit) ca e confortabil sa fi de partea aia a discursului.... cool.gif
March
QUOTE (actionmedia @ 15 May 2007, 11:52 AM)
QUOTE (cocosel @ 15 May 2007, 10:26 AM)
QUOTE
Care presa?

Am mai spus cuiva ce importanta are cine a scris este un cotidian din cluj...crezi ca schimba cu ceva situatia.

Are importanta pentru ca:
1. Regulile bunului simt cer sa indici sursa pe care o citezi, daca este vorba de o sursa publica.
2. Pentru a putea proba ca este vorba de un articol de presa si nu o intoxicatie venita de la un forumist activist.

Si ce daca nu a indicat sursa ? Vino tu cu un contra-argument din sursele tale ( pro-basesciene) daca vrei sa incerci sa-i inchizi gura ! tongue.gif
actionmedia
QUOTE (cocosel)
Pai ce sa mai comentez..exista un adevar..SRI nu a predat toate cartotecile.IARA cu asta cred ca am spus suficient.


Nu te cred! tongue.gif Deci nu ai spus suficient.

Eu spun ca: "SRI a predat tot ce se putea preda in conditiile legii" Si cred ca am spus suficent. Evident ca nu trebuie sa arguentez, nici sa probez aceasta afirmatie, nici sa citez vreo sursa. Asa spun eu, deci e suficient. tongue.gif

Care este legatura cu subiectul de fata, totusi? Subiectul se numeste Traian Basescu, Presedintele Romaniei. Iar tu imi citezi dintr-un ziar de Cluj pe care nu il numesti (oare de ce nu vrei sa il numesti), niste lucruri care erau cunoscute inca din ziua in care s-a facut public "biletelul" respectiv si niste speculatii ale ziarului respectiv. Fara argumente, fara nimic.
Cu alte cuvinte spui ceva ce oricum era cunoscut, fara aduce informatii in plus (speculatiile nu sunt informatii), dar legatura cu Traian Basescu inca nu este facuta.
cocosel
Ba nu!! se aduc informatii noi de genul Cochinescu are dosar la Parchetul Militar din '91..plus informatie certa pe care o poti regasi si la persoane mai competente decat mine ca,cartotecile nu au fost in totalitate predate...
Si am sa dau si nume in acest sens...Talpes,Harnagea,Soare,Magureanu,Ardelean...mai departe crezi ce vrei sau ce spune Maretia sa.
Sa nu spun ca aseara incerca sa se dezica pana si de pionul sau Coldea pe care il punea intr-o situatie si mai jenanta. Da nu-i de mirare asa a facut cu totii cei care au fost aproape de el incepand cu Weber,Saftoiu(ambii),Medar..si multi altii nu atat de mediatici. thumb_yello.gif
Fraza sa ca acel biletel a fost luat de pe o alta masa decat din biroul lui Coldea e edificatoare. thumb_yello.gif
Uncle Sam
QUOTE (March @ 15 May 2007, 11:39 AM)
QUOTE (cocosel @ 15 May 2007, 10:26 AM)

... ce importanta are cine a scris este un cotidian din cluj...

......Si ce daca nu a indicat sursa ? Vino tu cu un contra-argument din sursele tale ( pro-basesciene) daca vrei sa incerci sa-i inchizi gura ! tongue.gif

Mi se pare mie sau tocmai il contrazice pe Cocosel care incearca sa spuna ca...nu conteaza sursa... ?
March
QUOTE (actionmedia @ 15 May 2007, 12:44 PM)

Care este legatura cu subiectul de fata, totusi? Subiectul se numeste Traian Basescu, Presedintele Romaniei. .

Cine l-a "crescut' si numit pe Coldea cu manuta lui prim-adjunct acolo ? Si mai dorea sa-l impuna si sef (militar) al SRI ! Ghinionul Suspendatului a fost mass media (aia ne-aservita) care l-a facut sa dea inapoi !
The Dude
QUOTE (March @ 15 May 2007, 12:24 PM)
Cine l-a "crescut' si numit pe Coldea cu manuta lui prim-adjunct acolo ?

Dar March, esti de-a dreptul odios...Ce Dumnezeu, tu n-ai aflat inca ??? Suspendatu e infailibil si el nu greseste niciodata, niciodata, niciodata, niciodata...
Uncle Sam
QUOTE (The Dude @ 15 May 2007, 12:27 PM)
e infailibil si el nu greseste niciodata, niciodata, niciodata, niciodata...

Iar asta o spuneti voi, numai voi, numai voi...
March
QUOTE (Uncle Sam @ 15 May 2007, 01:30 PM)
QUOTE (The Dude @ 15 May 2007, 12:27 PM)
e infailibil si el nu greseste niciodata, niciodata, niciodata, niciodata...

Iar asta o spuneti voi, numai voi, numai voi...

Nu. O spune chiar Suspendatu' presei straine : "I am always right ! Ha-ha-ha-ha ! "
March
QUOTE (actionmedia @ 15 May 2007, 12:44 PM)

Eu spun ca: "SRI a predat tot ce se putea preda in conditiile legii" Si cred ca am spus suficent.

N-ai spus suficient ! 70 de mii de dosare sunt puse la secret cu aprobarea Comandantului suprem ! tongue.gif
Uncle Sam
QUOTE (March @ 15 May 2007, 12:39 PM)
QUOTE (actionmedia @ 15 May 2007, 12:44 PM)

Eu spun ca: "SRI a predat tot ce se putea preda in conditiile legii" Si cred ca am spus suficent.

N-ai spus suficient ! 70 de mii de dosare sunt puse la secret cu aprobarea Comandantului suprem ! tongue.gif

Si asta e contra legii? De ce nu au invocat asta la suspendare, daca era contra legii? Ar fi fost beton.
( 70 000 ...e o cifra oficiala?)
The Dude
QUOTE (Uncle Sam @ 15 May 2007, 12:57 PM)
Si asta e contra legii? De ce nu au invocat asta la suspendare, daca era contra legii? Ar fi fost beton.
( 70 000 ...e o cifra oficiala?)

S-a aflat abia zilele astea...Dar nu-i rau ca ne dai ideea, ca doar n-au intrat suspendarile in sac... rofl.gif
abis
QUOTE (March @ 15 May 2007, 11:39 AM)
Si ce daca nu a indicat sursa ?

O bagatela numita regulament... Vezi ce scrie deasupra paginii: "in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa".
QUOTE
Ghinionul Suspendatului a fost mass media (aia ne-aservita)

Ziua, Adevarul, Jurnalul National? smile.gif
abis
Va rog ca nemultumirile la adresa moderarii sa fie trimise pe PM moderatorilor da la Politica.

Multumesc.
March
Ca sa fie ignorate ? Nu, mercic !
The Dude
QUOTE (March @ 15 May 2007, 07:15 PM)
Ca sa fie ignorate ? Nu, mercic !

roflmao.gif roflmao.gif ..cel putin omul nu si-a pierdut simtul umorului rofl.gif.
Trebuie sa apreciezi macar asta March... wink.gif
March
Mulți reprezentanți ai elitei românești fac greșeala căderii în admirație, acțiune care l-a legitimat și l-a susținut pe Ceaușescu, contribuind substanțial la cultul personalității”, se spune în apel. Doina Cornea apreciază că nu poate asista impasibilă la “fenomenul care duce la un singur pol de putere și la degradarea vieții sociale”, deoa­rece românii și-au câștigat cu greu libertatea. “

Doinea Cornea este intelectuala aia care pe timpul regimului ceausist politia politica ajunse sa-i puna militian ( de fapt securist imbracat asa) la poarta care sa-i controleze pe toti cei care veneau in vizita la ea. Iar alti securisti se ascundeau prin pomi sa-i filmeze pe diplomatii straini care o vizitau ! Ce faceau foarte multi dintre intelectualii adoratori ai Suspendatului la acea vreme ? Coabitau bine mersi cu regimul, plecau in strainatate, isi tipareau/publicau cartile pe gratis, petreceau concedii la mare in vilele speciale , altii mai si colaborau cu securitatea din " spirit patriotic" !
Eclectic
March, asta faceau la acea vreme si foarte multi dintre contestatarii lui Basescu, asta nu spune nimic. Nu poti spune ca e o linie clara care face distinctia bine - rau = pro-basescu - anti-basescu.
Cat priveste cine este Doina Cornea... cred ca toata lumea stie si nu are nevoie de nicio prezentare.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.