Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Traian Basescu, Presedintele Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242
Felina
Hai mai March ca ai disparut chiar in ziua in care s-a umilit Geoana cel pretios biggrin.gif
si-apoi... cum e peste mari si tari acolo unde nu ajunge internetul?
March
Citesc ca Basescu l-a vizitat iar pe slugoiul de la B1TV si s-a adresat natiunii . Si ia sa vedem ce spune "Zeus" supusilor sai :


Marţi seară, Traian Băsescu perora la B1 TV. Ca din īntāmplare, īn timp ce arestaţii se pregăteau să părăsească arestul. Şi ne spunea că Locic, Căşuneanu şi judecătorul Costiniu au apărut īn atenţia organelor de urmărire īn urma supravegherii cazului de infestare gravă de la Ministerul Administraţiei şi Internelor. Să zicem! Numai că Traian Băsescu, din motive care īl privesc, uită de la mānă pānă la gură. ohyeah.gif Cāteva minute mai tārziu, la acelaşi Băsescu TV, spunea că este supărat pe asfaltatori şi că au devenit lacomi şi el n-are nici o vină, le-a transmis avertismentul său. Cu alte cuvinte, Traian Băsescu ştia totul. Şi dacă ştia, īl putem bănui că a avut măcar o părere īn legătură cu arestarea partenerului său de afaceri Costel Căşuneanu.
abis
QUOTE(March @ 14 Apr 2010, 04:32 PM) *
Ce , credeati ca m-am exilat pentru ca Baselu a furstigat din nou ?

Eu unul credeam ca ti-ai schimbat nickul in Dox. smile.gif


Pe ce coclauri ai mai umblat de data asta?
March
@ Abis
Tot pe aici umbli ? Ca "moderator" , desigur tongue.gif Uite ca m-am intors si dupa cum vad bate vantul pe aici. Toata lumea tace chitic cu privire la smenarii pedelisti si matrapazlacurile lor. mad.gif Iar seful lor suprem ii dojeneste cu apelativul " bolsevici". Sanchi, apa de ploaie. Pe astia n-o sa-i vedem prea curand defiland cu catuse.
Marduk
QUOTE(March @ 14 Apr 2010, 04:54 PM) *
Citesc ca Basescu l-a vizitat iar pe slugoiul de la B1TV si s-a adresat natiunii .

Fiecare cu "slugoii" lui, de cei de la antene sau realitat, ce zici au si ei stapani sau moguli?
March
QUOTE(Marduk @ 14 Apr 2010, 09:30 PM) *
Fiecare cu "slugoii" lui, de cei de la antene sau realitat, ce zici au si ei stapani sau moguli?

Stapani/ Moguli, ii tot invita pe "bashtanii" pedelisti la emisiunii dar ei fug ca dreaqul de cadelnita. Ca le-a interzis "Brelocul" ( adica el le-a transmis ordinul wink.gif ) sa nu mai apara pe la televiziuni. tongue.gif
Marduk
Interdictia este total aiurea, daca este reala, cum poti sa-ti prezinti realizarile daca nu prin intermediul televiziunii.
March
"Jupanul" se departeaza tot mai mult de "bastanii" pedelisti BVB ! Acum vrea sa le bage pe gat in conducerea pedelista pe "sfortzosul" Cristian Preda . tongue.gif

http://www.inpolitics.ro/bomba-lui-stelian...-art56304.aspx#
Marduk
Mda, Cristian Preda le cam sta in gat unora, indiferent din ce partide fac parte, asa ca nu ma mira că a devenit peste noapte hapul amar pe care ţi-l dă nenea doctoru atunci cānd nu eşti cuminte, poate mai "vomită" careva ceva la DNA sa mai aiba si presa ce comenta. Ce-ar fi presa fara Basescu?
abis
March, sunt curios ce parere ai despre faptul ca Basescu a laudat Duster-ul si ca si-a comandat deja unul... Tu ce zici, e de bine sau de rau? A procedat corect sau nu? unsure.gif rolleyes.gif
March
QUOTE(abis @ 16 Apr 2010, 04:45 PM) *
March, sunt curios ce parere ai despre faptul ca Basescu a laudat Duster-ul si ca si-a comandat deja unul... Tu ce zici, e de bine sau de rau? A procedat corect sau nu? unsure.gif rolleyes.gif

Adica vrei sa zic ceva despre calitatile masinii sau ca a platit-o nevasta-sa din contul ei ?! rolleyes.gif

La masini nu prea ma pricep...
abis
Nu asta, ci daca ti se pare un lucru bun sau nu faptul ca presedintele lauda un produs romanesc.
March
QUOTE(abis @ 16 Apr 2010, 05:11 PM) *
Nu asta, ci daca ti se pare un lucru bun sau nu faptul ca presedintele lauda un produs romanesc.

Pai numai placuta aia cu numele "Dacia" a mai ramas romanesc. Restul e frantuzesc !
Marduk
QUOTE(March @ 16 Apr 2010, 05:33 PM) *
Restul e frantuzesc !

Munca pe care o fac romanii acolo e tot frantuzeasca, ca sa nu mai vorbim de centrul de design si proiectare, unde lucra tot romanii, ce zici? sau nu te pricepi deloc la chestii din astea?
abis
Replica ta, March, arata doar doua lucruri:
- nu ai raspuns la ce te-am intrebat, spune-mi te rog daca este bine sau nu ce a facut presedintele, in opinia ta;
- nu stii prea multe despre ce se intampla la Dacia... Nu doar "placuta" este romanesca, ci o mare parte dintre piese sunt produse aici, ca sa nu mai spun de munca celor care le asambleaza... In paranteza fie spus deja la Dacia se produc piese (de ex cutii de viteze) pentru Renault ori Nissan, detalii aici.

Esti deci amabil sa-ti spui parerea referitor la ceea ce te-am intrebat? Este un lucru bun sau nu faptul ca presedintele tarii se implica in sprijinirea unui producator autohton? smile.gif
March
Abisule,
Face eforturi disperate cu mine sa-ti laud presedintele pentru ca a laudat masina ! Nu ti-l laud. Pentru simplu fapt ca masina se vinde foarte bine nu datorita laudelor lui. Nici ca ar fi mai buna tehnic decat altele din clasa ei. Ci pentru faptul ca este cea mai ieftina masina din lume din aceasta clasa.
Si sa-ti mai spun ceva, Daca pe "Dacia" de acum nu scria " made by Renault" ( adica proiect facut si realizat de francezi ) nu stiu cate masini traditionale , ajustate pe ici pe colo la caroserie ar fi vandut stravechiul director Stroe !

Asa ca lasa-ma cu gestul asta ieftin de patriotis al lui Basescu , care imi aduce aminte de gargara aia a lui Nastase cu " made in Romania " !.
Marduk
QUOTE(March @ 16 Apr 2010, 08:08 PM) *
QUOTE
Daca pe "Dacia" de acum nu scria " made by Renault" ( adica proiect facut si realizat de francezi )

Dar pe Metanele alea pe care scrie Barbus, ce parere ai, nu referitor la tehnica ci la conexiunea dintre cele doua proiecte?
QUOTE
care imi aduce aminte de gargara aia a lui Nastase cu " made in Romania " !.

si care este problema cu made in Romania? ca este tovarasul Iliescu, Constantinescu, Nastase, Tariceanu sau Basescu, este o idee buna si trebuia aplicata cu mult inainte de a vinde ce s-a vandut pe doi bani, fara drepturi doar pe spaga. Prostia se plateste chiar si peste generatii, ce avantaj o sa aiba acest popor ca peste ani familia lui Nastase sau Basescu o sa traiasca bine fara probleme?
Blakut
Pai mei, march ia banu gros sa-l injure pe basescu, nu sa stea la discutii pe forum...
March
QUOTE(Blakut @ 17 Apr 2010, 10:35 AM) *
Pai mei, march ia banu gros sa-l injure pe basescu, nu sa stea la discutii pe forum...

Ca matale multe discutii duci pe marginea celui pe care-l admiri. Cand nu-ti convine ceva la adresa lui sari imediat si te bagi ca musca in cel al calului !
March
Bravada unui presedinte inconstient !

Va lua elicopterul pana la Oradea ( deoarece nu poate da in gropile neastupate de Boc-Berceanu ) dupa care se va deplasa cu masina timp de 8 ore pana la Cracovia ca sa participe la inmormantarea lui Kachinsky.
Deci 8 poate 9 ore pe o sosea , prin trei tari straine, cu masina a unui presedinte de tara. Nu de colhoz ! Multe se pot intampla dus-intors pe orice sosea fie ea chiar si o autostrada din aia la care visam si noi continuu de 20 de ani .

Si doar nu-i mahmur dupa o noapte de uischeane. Ce inconstient. Ceea ce-i mai rau. devil.gif

P.S. Raspunsul "avocatului casei" il stiu deja.
abis
QUOTE(March @ 16 Apr 2010, 08:08 PM) *
Abisule,
Face eforturi disperate cu mine sa-ti laud presedintele pentru ca a laudat masina ! Nu ti-l laud. Pentru simplu fapt ca masina se vinde foarte bine...

Ei bine, eu unul cred ca dimporiva, Basescu nu a procedat corect laudand masina. smile.gif Parerea mea este ca a gresit si ca trebuia sa se abtina de la astfel de gesturi.

Dar daca nu vrei sa continuam discutia, fie ca tine..
Marduk
QUOTE(March @ 17 Apr 2010, 04:43 PM) *
Bravada unui presedinte inconstient !

ce vroiai sa faca, la 1035 km sa zica ca nu se duce din cauza cenusii vulcanice? sa fim seriosi, Merkel va ajunge din Portugalia pana la Krakow, adica 3339 km. sunt inconstienti cei care-i cauta nod in papura chiar din orice.
Blakut
QUOTE
Ca matale multe discutii duci pe marginea celui pe care-l admiri. Cand nu-ti convine ceva la adresa lui sari imediat si te bagi ca musca in cel al calului !


Ea vezi, cand l-am ridicat in slavi ultima data pe baselu. Ai sa fii surprins... am votat cu el doar pt ca atata timp cat traieste Iliescu PSD nu are ce cauta la guvernare...Unii uita de Ilici... chiar unii care se lauda ca au fost la Uni in iunie '90...
March
QUOTE(Marduk @ 17 Apr 2010, 05:24 PM) *
ce vroiai sa faca, la 1035 km sa zica ca nu se duce din cauza cenusii vulcanice? sa fim seriosi, Merkel va ajunge din Portugalia pana la Krakow, adica 3339 km. sunt inconstienti cei care-i cauta nod in papura chiar din orice.

N-ai inteles nimic din comentariul meu si te-ai si repezit sa zici ceva anapoda !
Marduk
Am inteles ca :
- in Romania sunt multe gropi si ca vina este a lui Boc-Berceanu ca nu le astupa, desi gropile au un ciclu al lor indiferent cine este la guvernare.
- ca Basescu va merge pana la Krakow pe autostrazi la care romanii viseaza de 20 de ani, aici poate ca ai dreptate, Basescu a cam patronat o lunga perioada de timp M.T. acuma nu stiu daca drumul spre mare sau spre Moldova este realizarea lui Basescu sau a lui Mitrea?
- ca Basescu e din cand in cand mahmur dupa o noapte de betie, daca ar fi singurul politician roman care se trezeste mahmur dimineata ar fi bine, diferenta este ca in timp ce Basescu se trezeste ceilalti dorm.

Dar nu am inteles de ce este inconstient, ca se duce la funeralii sau ca nu trebuia sa se duca. Ori poate iti doreai sa plece cu avionul. devil.gif

PS din cate am inteles Merkel nu participa.
March
QUOTE(Marduk @ 18 Apr 2010, 09:37 AM) *
Dar nu am inteles de ce este inconstient, ca se duce la funeralii sau ca nu trebuia sa se duca. Ori poate iti doreai sa plece cu avionul. devil.gif

PS din cate am inteles Merkel nu participa.


Ai inteles pe jumatate. Ea si Obama, Sarkozy,Berlusconi,Regele Spaniei si multi altii si-au anulat participarea pe motive de securitate !!
Marduk
Ce motive de securitate poate sa invoce Merkel? de la Berlin la Krakow sunt 606 km, oare nu i se putea asigura securitatea pe acest parcurs? Am sa urmaresc lista oficialitatilor care au venit la funeralii si am sa trag concluzia.
abis
QUOTE(Marduk @ 18 Apr 2010, 09:37 AM) *
ca Basescu e din cand in cand mahmur dupa o noapte de betie, daca ar fi singurul politician roman care se trezeste mahmur dimineata ar fi bine, diferenta este ca in timp ce Basescu se trezeste ceilalti dorm.

rofl.gif

Esti genial uneori, marduk!
Marduk
L-am mutat aici. Era March care zicea ceva de inconstienta si de aceea am vrut sa-i arat cat de constient a fost Obama.
abis
Pai ce trebuia sa faca? unsure.gif
Daca tot n-a putut ajunge in Polonia...

Btw, aici e vorba despre Basescu...
Cucu Mucu
Mie mi-a placut gestul lui Base.
Cucu Mucu
QUOTE(Blakut @ 17 Apr 2010, 10:35 AM) *
Pai mei, march ia banu gros sa-l injure pe basescu, nu sa stea la discutii pe forum...


De cand asta, cu injuratul, ca in urma cu cateva pagini, era ca un Vadim al iepocii de aur, asa gales isi tragea limba pe fundul prezidential? rofl.gif rofl.gif rofl.gif
abis
Asta era acum 5-6 ani. smile.gif

Se mai schimba omul.
March
QUOTE(Cucu Mucu @ 21 Apr 2010, 02:59 AM) *
De cand asta, cu injuratul, ca in urma cu cateva pagini, era ca un Vadim al iepocii de aur, asa gales isi tragea limba pe fundul prezidential? rofl.gif rofl.gif rofl.gif


Pai mai gaga, io am recunoscut de mult ca m-am inselat, ca m-a pacalit dictachiorul ! Pe cand altii au continuat si continua sa-l aduleze pentru ca sunt orbi ca individul e axat bine pe urmele lui Ceausescu ! devil.gif
Cititi asta aici si bagati la cap cu totii !

Dl. Băsescu nu va ajunge la Tārgovişte


P.S. In anul alegerilor cand io trageam cu toate tunurile contra "Jupanului" si acolitilor lui de au sarit toti amicii lui Abis pe mine, tu unde erai ?!
abis
Tu ai spus ca in vremea aia in aparai pe Basescu "in pofida evidentelor" - deci si atunci cand ii luai apararea, stiai ca e vinovat de ceea ce ii puneau in carca pesedistii. Aparai pe cineva despre care erai convins ca este vinovat.

Dupa un timp am pastrat o pozitie de simpatie fata de Alianta DA si deci implicit fata de Basescu ( pe care vrand-nevrand l-am si aparat in anumite ocazii , in pofida evidentelor !) . Insa , incet, incet, vazand apucaturile cu tenta dictatoriala ale lui Basescu mi-a dat seama ca am gresit. Si am inceput sa spun pe fata ceea ce tineam inchis in mine de mult timp.

Ma intreb cine te obliga sa il aperi vrand-nevrand si de ce trebuia sa tii in tine, de ce nu puteai spune ceea ce gandesti si erai nevoit sa spui altceva. smile.gif
March
Lasa-ma pe mine si zi ceva pe fondul editorialului ala al lui CTP. Ca vad ca intodeauna cand vine vorba de vreo critica dura la adresa "Jupanului " ( observa ca nu spun al tau tongue.gif ) tot o dai pe dupa gard ! Ai curajul barbatesc si ia o pozitie cum trebuie. Nu cateva cuvinte critice caldute cum ai facut pe aici pe undeva si cu care te faleai la mine !

Pe vremea cand il aparam vrand-nevand ii uram rau de tot pe pesedisti ! Acum insa pe el. Ca e mai rau decat ce facea Nastase !
Marduk
QUOTE(March @ 22 Apr 2010, 07:26 PM) *
Ca e mai rau decat ce facea Nastase !

Depinde, ai putea sa detaliezi putin? in cazul in care vrei sa discutam despre asta?
March
QUOTE(Marduk @ 22 Apr 2010, 07:40 PM) *
Depinde, ai putea sa detaliezi putin? in cazul in care vrei sa discutam despre asta?

Ce sa-ti mai detaliez ? Ce scriu si cometeaza posturile tv alea injurate de Basescu ? Ca nu-i inalta osanale ? Uita-te la ele si discuta. Io ti-am dat ca baza articolul lui CTP.
Marduk
Lasa domnule ce scriu ziarele si ce comenteaza posturile tv, cum argumentezi tu afirmatia ca este mai rau ca Nastase, asta era intrebarea, n-o mai scalda cu articolul lui CTP.
abis
QUOTE(March @ 22 Apr 2010, 07:26 PM) *
Lasa-ma pe mine si zi ceva pe fondul editorialului ala al lui CTP.

Nu pot, ca nu l-am citit.
QUOTE
Ai curajul barbatesc si ia o pozitie cum trebuie

Ce inseamna "o pozitie cum trebuie"? Mie mi se pare ca pozitia mea e "cum trebuie" si ca altii o iau pe aratura. wink.gif
Si ce inseamna "curaj barbatesc" atunci cand semnezi anonim pe un forum? tongue.gif

QUOTE(marduk)
Lasa domnule ce scriu ziarele si ce comenteaza posturile tv, cum argumentezi tu afirmatia ca este mai rau ca Nastase

Nici pana acum n-ai inteles ca March nu are pareri proprii, ca el nu face decat copy-paste ori pune linkuri catre diverse articole din ziare? rofl.gif
March
QUOTE(abis @ 23 Apr 2010, 11:18 AM) *
Nu pot, ca nu l-am citit.

Foarte prost. Atunci nu mai face comentarii la adresa altor forumisti in loc sa zici ceva despre "obiectul" acestui topic

QUOTE(abis @ 23 Apr 2010, 11:18 AM) *
Si ce inseamna "curaj barbatesc" atunci cand semnezi anonim pe un forum? tongue.gif

pai tu nici ca anonim n-ai curaj sa zici ceva contra "Jupanului" tongue.gif

QUOTE(abis @ 23 Apr 2010, 11:18 AM) *
Nici pana acum n-ai inteles ca March nu are pareri proprii, ca el nu face decat copy-paste ori pune linkuri catre diverse articole din ziare? rofl.gif


Decat sa ma sclifosesc facand comentarii nici de doi lei , mai bine fac cele de mai sus . Poate totusi le vei citi si tu candva. Si atunci comentariile tale vor fi ceva mai suculente ! tongue.gif
March
@Marduck
Ai citit editorialul lui CTP pe care ti l-am indicat ? Dupa aia ai sa vezi de ce Baselu va deveni mult mai rau decat Nastase !!
abis
QUOTE(March @ 23 Apr 2010, 06:41 PM) *
nu mai face comentarii la adresa altor forumisti in loc sa zici ceva despre "obiectul" acestui topic

Subiectul acestui topic este CTP?
QUOTE
tu nici ca anonim n-ai curaj sa zici ceva contra "Jupanului"

Ei na, acum cateva minute ai constatat si singur, pe alt topic, ca am facut-o. laugh.gif
O fac de cate ori ma nemultumeste ceva din activitatea presedintelui, nu-ti face griji.
QUOTE
Decat sa ma sclifosesc facand comentarii nici de doi lei

Daca nu vrei sa faci comentarii de doi lei, atunci de ce faci? unsure.gif
QUOTE
atunci comentariile tale vor fi ceva mai suculente

Asa de mult ma intereseaza parerea pe care o ai despre suculenta comentariilor mele, incat nu-mi gasesc cuvintele sa-ti spun... rolleyes.gif
March
QUOTE(abis @ 23 Apr 2010, 06:48 PM) *
Subiectul acestui topic este CTP?

Nu. Subiectul editorialului lui CTP este Basescu. Si stiu ca ce zice el acolo despre "Jupan" nu ti-a cazut tocmai bine ! Un cuvintel n-ai zis in contrapartida la zisele CTP-ului tongue.gif Tu ai marota ta. Ma discuti pe mine !

Si asteapta ca urmeaza articole tari , sunt sigur, cu privire la activtatea celui care dupa castigare alegerilor declara ca va fi un presedinte care va milita pentru reconciliere, pentru unitatea romanilor. Se vede cum isi tine promisiunea. Asa cum si-a tinut si cuvantul dat de nenumarate ori in alte ocazii in fata natiunii.
Marduk
QUOTE(March @ 23 Apr 2010, 06:43 PM) *
Ai citit editorialul lui CTP pe care ti l-am indicat ? Dupa aia ai sa vezi de ce Baselu va deveni mult mai rau decat Nastase !!

E doar parerea lui CTP, el este un jurnalist, cam acid dupa parerea mea, satlinist dupa altii iar altii il considera un simplu scriitor de SF. Un lucru imi place la el, incrancenarea in tot ce intreprinde, mai ales ura care ii transforma figura, cred ca era bun de procuror. ohyeah.gif
abis
QUOTE(March @ 23 Apr 2010, 06:56 PM) *
Un cuvintel n-ai zis in contrapartida la zisele CTP-ului

Atunci cand CTP va posta aici, o sa ii raspund. tongue.gif

Pana atunci o sa-ti raspund tie. Cum nu am chef sa fac trafic ziarului lui CTP, formuleaza tu, cu cuvintele tale, daca nu-ti cer prea mult, care este problema. smile.gif
March
@Marduck

Atunci cred ca-ti convine sa discutam opiniile lui madam Pora sau ale lui Mircea Marian despre Basescu . Cu prima ocazia am sa-ti prezint cripto-tamaielile lor !

P.S. "Stalnistul" CTP era la baricada in noaptea din 21 spre 22 . Basescu unde era atunci sau ce facea ?
abis
Nici ce scrie Pora nu citesc. Iar pe Mircea Marian, din an in paste. Asa ca prefer sa-mi spui opiniile tale, nu ale altora. Daca vreau opiniile altora, merg direct la sursa, stiu si singur sa caut pe net.

Dar se pare ca nu prea ai ce spune...

PS: daca cineva a fost acum 20 de ani la baricada, inseamna ca acum ideile lui sunt litera de evanghelie?
March
QUOTE(abis @ 23 Apr 2010, 07:06 PM) *
Nici ce scrie Pora nu citesc. Iar pe Mircea Marian, din an in paste. Asa ca prefer sa-mi spui opiniile tale, nu ale altora. Daca vreau opiniile altora, merg direct la sursa, stiu si singur sa caut pe net.

Dar se pare ca nu prea ai ce spune...


Am ce spune.Ca altfel nu te-ai omora sa-mi raspunzi aici. Si sunt intru-totul de acord cu spusele autorilor pe care-i citez. Ca doar n-am sa fac fitze prin repetarea cu cuvintele mele celor spuse de autori acolo. Ca unii asa cam procedeaza pe aici !!

Si cu astea zise sa trecem la "obiectul" preferat al tau si al meu laugh.gif
Marduk
Cum se face ca desi a fost baricada nu a ajuns la Jilava, o fi si erou. Daca ar fi dupa mine singurii care merita sa fie eroi in aceasta tara sunt cei care au murit si cei care au stat la Inter dupa ora 23:00 pana i-a luat securitatea si i-a dus la Jilava, restul sunt niste parveniti. Basescu cred ca era la Anvers, or fi si pe acolo baricade, dar nu se dau certificate de revolutionar ci doar de bautor de bere.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.