Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Traian Basescu, Presedintele Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242
Uncle Sam
QUOTE (mariusc2 @ 29 Mar 2007, 06:48 AM)
PD nu s-a transformat, prin racolarea atator oameni importanti din psd, intr-un partid de hoti si comunisti???

Ca urmare a deciziei conducerii PD de a cere demisile in alb de la toti secretarii de stat pedisti, PNL-ul le-a a propus tuturor acestora sa se inscrie in... PNL smile.gif
In ce se transforma PNL-ul in acest caz?
Cucu Mucu
QUOTE (Uncle Sam @ 29 Mar 2007, 08:44 AM)
Ca urmare a deciziei conducerii PD de a cere demisile in alb de la toti secretarii de stat pedisti, PNL-ul le-a a propus tuturor acestora sa se inscrie in... PNL smile.gif
In ce se transforma PNL-ul in acest caz?

Asta e adevarul, pedistii nu sunt nici mai morali, nici mai buni decat restul clasei politice, care, ca gruparea de sine statatoare reprezinta treapta cea mai de jos a moralitatii.

Crezi ca am eu tricou cu "I LOVE TARI", cum ai tu cu "I LOVE BASE"? rofl.gif
Uncle Sam
QUOTE (mariusc2 @ 29 Mar 2007, 08:48 AM)
Crezi ca am eu tricou cu "I LOVE TARI", cum ai tu cu "I LOVE BASE"? rofl.gif

Poate tu ai tricou cu "I Love Nobody". Dar nu ar fi mai bine sa lasam garderoba si sa vorbim de Basescu, nu de noi?
cocosel
Ehe pleca si Adriana..dupa mine stalpul imaginii marinarului...asa ca de acu inainte atentie la zicerile lui Base pentru ca vor fi de-a dreptul dementiale...Se stia de posibila plecare mai ales dupa caderea sotiorului...si mai ales dupa plecarea lui Medar omul de legatura de atunci al SRI...
As vrea sa vad acum motivatia pe care o va relata presei Adriana si raspunsul maretului capitan...care incepe sa ramana singurel in larg...si pana la urma va trebui sa se de-a... ori pe mana piratilor ori sa inoate linistit pana la mal... rofl.gif
March
QUOTE (Uncle Sam @ 29 Mar 2007, 09:44 AM)
QUOTE (mariusc2 @ 29 Mar 2007, 06:48 AM)
PD nu s-a transformat, prin racolarea atator oameni importanti din psd, intr-un partid de hoti si comunisti???

Ca urmare a deciziei conducerii PD de a cere demisile in alb de la toti secretarii de stat pedisti, PNL-ul le-a a propus tuturor acestora sa se inscrie in... PNL smile.gif
In ce se transforma PNL-ul in acest caz?

Nu se transforma , ci numai capata o mica colaratura de Partid... Popular ! rofl.gif
March
Potrivit unui sondaj comandat recent de PD la Centrul pentru Studierea Opiniei si Pietei (TNS-CSOP) si verificat ulterior de catre Institutul Republican International (IRI), increderea electoratului in presedintele Traian Basescu a scazut in ultima luna cu 5 procente, respectiv de la 46% la 41%, in vreme ce intentia de vot a ajuns la 38%

Nu se stie daca democratii vor face publice aceste rezultate sau daca vor prefera sa le arhiveze, data fiind scaderea inregistrata pentru moment de presedinte, atat la capitolul incredere, cat si la cel al intentiei de vot


Sa vedem cum se prezinta situatia la partide in acest sondaj comandat de PD !!

In ceea ce priveste partidele politice, intentia de vot, conform aceluiasi sondaj, este urmatoarea: PD – 29,9%, PSD – 18,6%, PNG –16,2%, PNL – 10,4%, PRM – 9%, PLD – 7%, UDMR - 6%.
Cucu Mucu
Mi se pare cam mare procentul la PLD.
actionmedia
QUOTE (March @ 29 Mar 2007, 10:24 AM)
Nu se stie daca democratii vor face publice aceste rezultate sau daca vor prefera sa le arhiveze, data fiind scaderea inregistrata pentru moment de presedinte, atat la capitolul incredere, cat si la cel al intentiei de vot

Bai nene, sunt deja publice, degeaba se bat aia de la gardianul cu pumnii in piept ca sunt ei tari la investigatii si afla informatii secrete. Sondajul ala a fost difuzat deja si pe realitatea si cel mai probabil va fi preluat de toata massmedia.
Ce vrei acuma sa iasa Boc sau Videanu sau chiar Basescu si sa spuna "io-te ce sondaj facuram, scade Base, dar creste PD..."

QUOTE (mariusc2)
Mi se pare cam mare procentul la PLD.


Ori e tot sondajul bun, ori e tot sondajul prost. Hai sa ne hotaram, de ce sa umblam cu jumatati de masura, daca e facatura, atunci e facatura per total, daca nu e facatura, atunci e tot sondajul bun.

Uncle Sam
QUOTE (cocosel @ 29 Mar 2007, 09:09 AM)
As vrea sa vad acum motivatia pe care o va relata presei Adriana
QUOTE
Adriana Săftoiu a declarat că a părăsit postul din motive personale, care nu au nicio legătură cu speculațiile din presă.
"Nu mă dezic de președintele Traian Băsescu și am încredere în continuare în proiectele sale", a mai spus fostul consilier prezidențial.
Cucu Mucu
QUOTE (actionmedia @ 29 Mar 2007, 11:21 AM)
QUOTE (mariusc2)
Mi se pare cam mare procentul la PLD.


Ori e tot sondajul bun, ori e tot sondajul prost. Hai sa ne hotaram, de ce sa umblam cu jumatati de masura, daca e facatura, atunci e facatura per total, daca nu e facatura, atunci e tot sondajul bun.

Ok. Eu cred ca e facatura.
Uncle Sam
QUOTE (cocosel @ 29 Mar 2007, 09:09 AM)
...care incepe sa ramana singurel in larg...

Ei, de langa Tariceanu au plecat asa a de multi incat au pus de un nou partid. Si tot nu a ramas singur.
March
QUOTE (actionmedia @ 29 Mar 2007, 12:21 PM)
QUOTE (March @ 29 Mar 2007, 10:24 AM)
Nu se stie daca democratii vor face publice aceste rezultate sau daca vor prefera sa le arhiveze, data fiind scaderea inregistrata pentru moment de presedinte, atat la capitolul incredere, cat si la cel al intentiei de vot

Bai nene, sunt deja publice, degeaba se bat aia de la gardianul cu pumnii in piept ca sunt ei tari la investigatii si afla informatii secrete. Sondajul ala a fost difuzat deja si pe realitatea si cel mai probabil va fi preluat de toata massmedia.
Ce vrei acuma sa iasa Boc sau Videanu sau chiar Basescu si sa spuna "io-te ce sondaj facuram, scade Base, dar creste PD..."

Bre taica,
Una e sa comunice un ziar sondajul comandat de pedei (si obtinut pe sest de acest ziar) si alta e sa-l confirme public cel care l-a comandat ! Ce-i greu de priceput in asta ?!? Daca ai fi spus ca asa procedeaza toti cei care comanda sondaje, adica nu comenteaza in public rezultatul , atunci era alta mancare de peste ! tongue.gif

pese : si-i adevarat, cum sa fi indraznit ei sa iasa public si sa zica iata noi crestem iar Basescu scade !! rofl.gif
March
QUOTE (Uncle Sam @ 29 Mar 2007, 12:53 PM)
QUOTE (cocosel @ 29 Mar 2007, 09:09 AM)
...care incepe sa ramana singurel in larg...

Ei, de langa Tariceanu au plecat asa a de multi incat au pus de un nou partid.

Da. Partidul Lacheilor Democrati ! rofl.gif ( expresia nu-mi apartine !)
March
QUOTE (Uncle Sam @ 29 Mar 2007, 12:30 PM)
QUOTE (cocosel @ 29 Mar 2007, 09:09 AM)
As vrea sa vad acum motivatia pe care o va relata presei Adriana
QUOTE
Adriana Săftoiu a declarat că a părăsit postul din motive personale, care nu au nicio legătură cu speculațiile din presă.
"Nu mă dezic de președintele Traian Băsescu și am încredere în continuare în proiectele sale", a mai spus fostul consilier prezidențial.

Poti sa-i pui busuiocului si apa sfintita ca tot nu se mai drege ! laugh.gif

Ce poate sa spuna biata fata ! Doar il stie ca o poate manca cu fulgi cu tot ! mad.gif

Totusi a reusit sa admita si ea macar atata :

Adriana Saftoiu a admis ca 10 ani de colaborare cu un om politic pot determina o "erodare".

Spune multe asta !


Deci sa recapitulam pe cei care au plecat din motive personale, sau , sanchi, medicale :

Andrei Plesu
Renatte Weber
Sergiu Medar
Adriana Saftoiu

si la acestia se adauga
Claudiu Saftoiu - acesta fiind trimis intr-un loc unde sa-si franga gatul singur !


actionmedia
QUOTE (March @ 29 Mar 2007, 01:00 PM)
Una e sa comunice un ziar sondajul comandat de pedei (si obtinut pe sest de acest ziar)

Pai asta e, ca nu e "obtinut pe sest", a ajuns la ei ca si la alte ziare sau televiziuni. Ti-am zis ca l-am vazut si la Realitatea TV.

QUOTE
Daca ai fi spus ca asa procedeaza toti cei care comanda sondaje, adica nu comenteaza in public rezultatul , atunci era alta mancare de peste


In afara de PRM, nu am vazut alte partide care sa fluture public "sondajele fulger" (asta-i vorba lui Vadim) facute sau comandate de ei. De comentat, da le comenteaza toti dupa ce apar in presa. Dar eu nu am vazut vreun partid "normal la cap", care sa faca conferinta de presa despre sondaje. Mai ales ca astfel de sondaje apar la 1-2 cel mult 3 saptamani.

Deci chestia cu "facutul public" e o aberatie de gazetar de ziar fara cititori care cauta sa se dea mare cat de meserias este la investigatii, lasa-ne, ca cunoastem.

March
QUOTE (actionmedia @ 29 Mar 2007, 02:45 PM)
QUOTE (March @ 29 Mar 2007, 01:00 PM)
Una e sa comunice un ziar sondajul comandat de pedei (si obtinut pe sest de acest ziar)

Pai asta e, ca nu e "obtinut pe sest", a ajuns la ei ca si la alte ziare sau televiziuni. Ti-am zis ca l-am vazut si la Realitatea TV.

Au ajuns la ei nu din mana pedeilor ci pe alta filiera . De asta si se intreaba autorul articolului daca pedeii il vor face public vizavi de rezultatul lui Basescu.
actionmedia
QUOTE (March @ 29 Mar 2007, 02:24 PM)
Au ajuns la ei nu din mana pedeilor ci pe alta filiera

De unde stii?
March
QUOTE (actionmedia @ 29 Mar 2007, 03:30 PM)
QUOTE (March @ 29 Mar 2007, 02:24 PM)
Au ajuns la ei nu din mana pedeilor ci pe alta filiera

De unde stii?

Ce relevanta are asta cu fondul problemei ? Sau sa intindem si noi pelteaua , asa..
actionmedia
Pai are relevanta. Cand spui ca "nu a ajuns din mana PD" si o spui ca sa sustii ca "nu se stie daca PD va face public", este important sa argumentezi faptul ca "nu a ajuns din mana PD", pentru ca daca a ajuns din mana PD atunci afirmatia: "nu se stie daca PD va face public", nu mai are sens pentru ca PD, deja a facut public.

Eu sustin ca PD-ul a transmis sondajul respectiv si am 2 argumente in acest sens:
1. Este mai plauzibil ca sondajul sa provina de la cel care il detine si a platit pentru el
2. PD-ul sta foarte bine in acel sondaj, deci nu ar avea de ce sa se ascunda. Pana la urma Basescu nu inseamna PD.
March
Sa revenim la lucruri concrete :

Ultimul sondaj IMAS : Increderea populatiei

Basescu 41 % ( o scadere de 10 % in ultima luna !) tongue.gif

Becali 39 % laugh.gif (cresterea substantiala fata de lunile precedente !)
cocosel
QUOTE
Deci sa recapitulam pe cei care au plecat din motive personale, sau , sanchi, medicale :

Andrei Plesu
Renatte Weber
Sergiu Medar
Adriana Saftoiu

si la acestia se adauga


Ehei corabia sa destramat ...blonda a castigat din nou...daca Basescu joaca la mai multe catarge...panzele se rup si timona condusa de capitanul/consilier se roteste in van...astept noul consilier..cine va urma oare evenimentul zilei va da noua coloratura a cabinetului prezidential???...Mi-e teama de soarta celui de la comanda..cred ca licoarea bahica isi face efectul si nu mai distinge oamenii de pe punte.Urmeaza oare furtuna??? rofl.gif
Uncle Sam
QUOTE (March @ 29 Mar 2007, 03:31 PM)
Sa revenim la lucruri concrete :

Ultimul sondaj IMAS : Increderea populatiei

Basescu 41 % ( o scadere de 10 % in ultima luna !) tongue.gif

Becali 39 % laugh.gif (cresterea substantiala fata de lunile precedente !)

Acum te-ai prins in sfarsit de ce zicea CT Popescu ca ar vota tot cu Basescu?
Acum te-ai prins in sfarsit de ce zicea CT Popescu ca ar vota tot cu Alianta?
Sau tot nu intelegi?
March
QUOTE (Uncle Sam @ 29 Mar 2007, 04:44 PM)
QUOTE (March @ 29 Mar 2007, 03:31 PM)
Sa revenim la lucruri concrete :

Ultimul sondaj IMAS : Increderea populatiei

Basescu 41 %  ( o scadere de 10 % in ultima luna !) tongue.gif

Becali    39 %  laugh.gif (cresterea substantiala fata de lunile precedente !)

Acum te-ai prins in sfarsit de ce zicea CT Popescu ca ar vota tot cu Basescu?
Acum te-ai prins in sfarsit de ce zicea CT Popescu ca ar vota tot cu Alianta?
Sau tot nu intelegi?

Spre stiinta ta, pe la mijlocul anilor '90 in sondaje , asa deodata, in cateva luni, urcau vertiginos de amenintator Melescanu ( la pozitia preferata pentru presedinte) si partidul sau ApR pentru parlament. Dupa catva timp, au inceput sa se dezumfle tot asa de repede ! Si-a a iesit cine a trebuit ! Cam asa se intampla si acum ! De ce ? Ca sperietoare la pierderea reala a lui Basescu in sondaje !! Dar pana la alegerilor din 2009 mai e cale lunga pentru ca Basescu sa continue sa-si rupa gatul pe mana lui. ( asta daca nu cumva va fi oprit prin suspendarea si referendumul ce se anunta ! ) Iar "baietii" vor gasi rapid un alt "draga stolo" carismatic, cu priza la bobor !
actionmedia
Ptiuuu! Cum de nu m-am prins pana acum!
Deci Idolul lui March este de facp Gigi Becali, si eu care credeam se inchina la "cuplul Tariceanu-Patriciu". Pfoaaa! Pai acum am intele eu, el face aici jocurile lui domn' Jiji, de-aia baga zanzanie si discrediteaza si PNL-ul si PD-ul si pe Tariceanu si pe Basescu.
Nu vezi cum se bucura cand vorbeste despre iubitul si preamaretul sau viitor conducator Gigi?
March
QUOTE (actionmedia @ 29 Mar 2007, 04:56 PM)
Ptiuuu! Cum de nu m-am prins pana acum!
Deci Idolul lui March este de facp Gigi Becali, si eu care credeam se inchina la "cuplul Tariceanu-Patriciu".
Nu vezi cum se bucura cand vorbeste despre iubitul si preamaretul sau viitor conducator Gigi?

Te-ai prins tarziu. Daca te uitai pe partea dreapta a Canalului imediat ce treci podul de la Cernavoda ai fi vazut o stana mare cu mii de oi avand la intrare o inscriptie mare pe care scrie : MARCH , iar jos ceva scris in machedoneste dar nu spun ce ca sa nu zici cumva ca te injur ! tongue.gif

March
QUOTE (actionmedia @ 29 Mar 2007, 04:56 PM)
Ptiuuu! Cum de nu m-am prins pana acum!
Deci Idolul lui March este de facp Gigi Becali, si eu care credeam se inchina la "cuplul Tariceanu-Patriciu". Pfoaaa! Pai acum am intele eu, el face aici jocurile lui domn' Jiji, de-aia baga zanzanie si discrediteaza si PNL-ul si PD-ul si pe Tariceanu si pe Basescu.

Ce faci ? Ai intrat in panica ? Ce sa-i faci, ai numai doua picioare, unul e in curtea PNL altul in curtea PD si cred ca le muti cum se inclina balanta ! Dar a aparut asa din neant acest PNG si nu stii ce picior sa misti ! tongue.gif
March
Alte indicatii pretioase "organilor" abilitate !! devil.gif

Presedintele a precizat ca in sedinta CSAT Ministerul Justitiei a prezentat un bilant al luptei anticoruptie pe anul 2006. El a adaugat ca s-au facut progrese in acest domeniu, dar ca viteza de a se ajunge de la inculpare la eventuala condamnare este relativ scazuta.

Mentionand ca nu a ridicat aceasta problema in sedinta CSAT, ca nu trebuie considerata declaratia sa drept interventie in justitie
( sanchi ! ) si ca nu da nume, Traian Basescu a spus ca i se pare necesar in perioada urmatoare institutiile abilitate sa faca o analiza serioasa a ceea ce s-a intamplat in domeniul energiei si a motivatiilor pentru care de doi ani de zile este tolerat in continuare acest sistem

El a adaugat ca trebuie verificat, de asemenea, ceea ce se intampla in sistemul de achizitii ale medicamentelor
.

(Mediafax )
Uncle Sam
QUOTE (March @ 29 Mar 2007, 03:55 PM)
QUOTE (Uncle Sam @ 29 Mar 2007, 04:44 PM)
QUOTE (March @ 29 Mar 2007, 03:31 PM)
Sa revenim la lucruri concrete :

Ultimul sondaj IMAS : Increderea populatiei

Basescu 41 %  ( o scadere de 10 % in ultima luna !) tongue.gif

Becali    39 %  laugh.gif (cresterea substantiala fata de lunile precedente !)

Acum te-ai prins in sfarsit de ce zicea CT Popescu ca ar vota tot cu Basescu?
Acum te-ai prins in sfarsit de ce zicea CT Popescu ca ar vota tot cu Alianta?
Sau tot nu intelegi?

Spre stiinta ta, pe la mijlocul anilor '90 in sondaje , asa deodata, in cateva luni, urcau vertiginos de amenintator Melescanu ( la pozitia preferata pentru presedinte) si partidul sau ApR pentru parlament. Dupa catva timp, au inceput sa se dezumfle tot asa de repede ! Si-a a iesit cine a trebuit ! Cam asa se intampla si acum ! De ce ? Ca sperietoare la pierderea reala a lui Basescu in sondaje !! Dar pana la alegerilor din 2009 mai e cale lunga pentru ca Basescu sa continue sa-si rupa gatul pe mana lui. ( asta daca nu cumva va fi oprit prin suspendarea si referendumul ce se anunta ! ) Iar "baietii" vor gasi rapid un alt "draga stolo" carismatic, cu priza la bobor !

Adica tu aduci in sprijinul tau un sondaj si cand eu aduc in sprijinul meu sondajul adus de TINE iti demolezi propriul argument si spui ca sondajele... lasa, nu ma lua in seama laugh.gif
March
QUOTE (Uncle Sam @ 29 Mar 2007, 06:56 PM)
Adica tu aduci in sprijinul tau un sondaj si cand eu aduc in sprijinul meu sondajul adus de TINE iti demolezi propriul argument si spui ca sondajele... lasa, nu ma lua in seama 

Tu ai spus, ca io am spus, ca tu ai spus.... Io am dat sondajul cu doua "capatani" acolo si atat !! Iar "capatana' de la Becali rade in batjocura ! Dar pentru tine sunt grele subtilitatile astea, dupa cum iti spunea cineva pe aici !
Uncle Sam
QUOTE (March @ 29 Mar 2007, 06:00 PM)
Dar pentru tine sunt grele subtilitatile astea

Da, am uitat ca sunt lipsit de subtilitate, unul toarna o minicuna gogonata si spune ca de fapt nu am stiut eu sa prind subtilitatea mesajului, altul vine cu un argument pe care si-l demoleaza cu cateva randuri mai jos... clar ca asemena subtilitati ma depasesc complet.
cocosel
QUOTE
(20 martie 2007-cocosel)
Pai nu te pun...dar sincer nu mai dezinforma...nu exista in legea legata de sistemele informatice actuala din Romania ca SIE sa aiba prin lege posibilitatea de-a asculta pe oricine..singurul care poate este SRI..restul sunt daca ma pot exprim asa in ilegalitate...  ...
Exista intr-adevar anumite aaa sa zicem situatii cand datorita conjuncturii unor intalniri intre demnitarii altor tari si cei romani cand SIE are competenta de a asculta..dar si atunci mai voalat...insa legea nu-i permite...La explicatia asta se referea...daca vrei iti pot cita din lege... 
Art. 9. (2) Activitatea Serviciului de Informații Externe are caracter de secret de stat.
(4) Reglementările în vigoare privind transmiterea către alte instituții a unor date și informații de evidență nominală sau statistice se aplică Serviciului de Informații Externe numai în măsura în care furnizarea acestora nu conduce la deconspirarea acțiunilor, sediilor și personalului instituției.
Art. 10. - (1) Serviciul de Informații Externe este autorizat să folosească persoane juridice sub acoperire, înființate în condițiile legii, să utilizeze metode specifice, să creeze și să dețină mijloace adecvate pentru obținerea, verificarea, protecția, evaluarea, valorificarea și stocarea datelor și informațiilor referitoare la siguranța națională.
(3) Folosirea mijloacelor de obținere, verificare și valorificare a datelor și a informațiilor nu trebuie să lezeze în nici un fel drepturile sau libertățile fundamentale ale cetățenilor, viața particulară, onoarea sau reputația lor ori să îi supună la îngrădiri ilegale.

Nu este specificat concret dar nu este prevazut nici ca se poate face in termenii legali...




QUOTE 
Dar un lucru nu il remarca nimeni: lucrarile acelei comisii ar trebui sa fie confidentiale, mai ales cand e vorba de audierea sefului unui serviciu secret. Asa de confidentiala au fost ca imediat au aparut in presa.


Iti dau dreptate pe jumatate pentru ca iata ce zice legea...dar comisia trebuia sa fie pentru controlul SIE ca sa intre in vigoare..asa se poate invoca ca nu este comisie de control...

Art. 3. - (1) Controlul asupra activității Serviciului de Informații Externe este exercitat de Parlamentul României, cu respectarea secretului asupra mijloacelor și surselor de informare. În acest scop se constituie o comisie specială formată din trei deputați și doi senatori, aleși din cadrul comisiilor pentru apărare, ordine publică și siguranță națională ale celor două Camere.


Pentru acuzatia de minciuna care mi-a fost imputata...redau intreg contextul in care unchiasul american nu stie sau nu vrea sau nu poate sa inteleaga ce inseamna sintagma pe jumatate...si il invit sa faca bine sa puna manutele concret pe legile tarii si apoi sa acuze alte personaje de minciuni si manipulare...cu lipsa de respect maestre...


Uncle Sam
QUOTE (cocosel @ 29 Mar 2007, 06:27 PM)
Pentru acuzatia de minciuna care mi-a fost imputata...

Te rog nu denatura. Nu am spus minciuna ci "minciuna gogonata".
Si se refera la aceasta afirmatie:
QUOTE
Am si spus aici ca cei care au relatat din discutia avuta de comisie ar fi trebuit anchetati pentru divulgarea de informatii secrete...

Nu ai spus asa ceva niciodata. Din mesajul tau se intelege exact pe dos. Dar asta se datoreste probabil lipsei mele de subtilitate.
cocosel
Tata gata am intelesul mesajul nu stiu de ce m-am mai si obosit....nu merita nimika...nici macar o atentie..esti prea in zona aia limitata...dar este bine ca ma faci sa rad extrem de mult...

Art. 9. (2) Activitatea Serviciului de Informații Externe are caracter de secret de stat.
Aoleooooooooo!!!!Meduza,Corbul,Viespea unde sunteti tata??? rofl.gif
Oare ce o insemna articolul asta...avioane..biplane...mig-uri..puicute care cauta cocoseii rofl.gif off limba asta romaneasca nu poate fi deslusita de oricine..trebuiesc desene,scheme...si alte cele... rofl.gif rofl.gif rofl.gif

QUOTE
Din mesajul tau se intelege exact pe dos

Da exact asa am vrut ca tu sa-l intelegi cum ar spune mult iubitul tau...HA!HA!HA! auzi draga in dos..-ul textului... rofl.gif
Uncle Sam
QUOTE (cocosel @ 29 Mar 2007, 07:26 PM)
Art. 9. (2) Activitatea Serviciului de Informații Externe are caracter de secret de stat. 
Din articolul ala se intelege ca LEGEA nu permite divulgarea audierilor. Legea! Nu Cocosel. Cocosel a contestat ca acea lege s-ar aplica aici. Cocosel a spus:
QUOTE
Iti dau dreptate pe jumatate pentru ca iata ce zice legea...dar comisia trebuia sa fie pentru controlul SIE ca sa intre in vigoare

Deci tu nu ai spus niciodata ca cei ce au dezvaluit audierile trebuiesc anchetati. Din contra, tu ai spus ca ar exista o lege dar aia nu se aplica pentru ca asta nu e comisie SIE.
cocosel
QUOTE
Din articolul ala se intelege ca LEGEA nu permite divulgarea audierilor. Legea! Nu Cocosel

Pai atunci ar trebui sa stii ca legea e de fapt cocosel... rofl.gif Am vorbit numai pe litera legii ..eu nu imi exprim opiniile mele personale pe forumuri..mai ales in ce priveste politica..o pot face in alta parte..capisci...si aia ii secret de stat..
Legea vorbeste pentru mine...ai priceput...in momentul in care aduc articole de lege le interpretez in anumite moduri...atat.
Iara legea spune ca era secret de stat punct.Asta inseamna ca in interpretarea mea anumite informatii nu pot fi divulgate...intelegi.Iara acuzatia mea nu viza pe cei care au vorbit spre presa omule ci pentru cel care a vorbit de ascultari si alte cele...el a incalcat legea.punct... rofl.gif
Uncle Sam
Uite ce iti propun eu ca sa iesi cu fata curata de unde ai intrat. Iti propun sa spui asa:
Bai sam, pupincuristule basenist si pedist, ai dreptate bai adulatorule, m-am exprimat gresit. Din ce am scris eu acolo nu se intelege ca am fost de acord ca cei ce au divulgat continutul audierilor trebuiesc anchetati. Din ce am scris eu acolo, intr-adevar, se intelege altfel. Esti multumit bai basescianule?
Si iti dau cuvantul meu ca imi scot palaria si spun: uite bai, unul care stie sa recunoasca atunci cand nu are dreptate.
Ce zici Cocosel?
Uncle Sam
QUOTE (cocosel @ 29 Mar 2007, 07:52 PM)
Legea vorbeste pentru mine...

Hahahaha, ai luat si tu o fraza de care poti sa te legi, cu disperare. Comenteaza aia scrisa mare, aia in care spuneai ca legea aia nu se aplica aici pentru ca nu e comisie SIE.
Uncle Sam
QUOTE (cocosel @ 29 Mar 2007, 07:52 PM)
eu nu imi exprim opiniile mele personale pe forumuri

Ei, aveam eu o banuiala.
Aici trebuie sa recunosc ca m-ai luat, eu imi exprim numai parerile mele personale.
cocosel
Pai nu am cum sa spun asta din moment ce nu ai dreptate..in momentul in care il vei avea ma inclin dar pana atunci fa o dovada clara ca am mintit...ceea ce in contextul de fata nu se aplica.
In discutia de atunci ti-am si zis ca voi aduce in discutie legea care reprezinta opinia mea.punct
Ca tu vrei altceva asta este nu te pot ajuta.
Sante!
cocosel
QUOTE
Hahahaha, ai luat si tu o fraza de care poti sa te legi, cu disperare. Comenteaza aia scrisa mare, aia in care spuneai ca legea aia nu se aplica aici pentru ca nu e comisie SIE.

Nu am de ce sa disper.. rofl.gif Daca vrei interpretari semantice hai sa stabilim ce inseamna..si de ce jumatate si nu intreg...pentru ca doua legi diferite se bat cap in cap si in momentul acela nu ramane decat ca instanta sa stabileasca..instanta in cazul de fata daca s-ar fi propus vreo acuzare ar fi fost Curtea COnstitutionala.Nu ma pot substitui cum o fac altii si sa arunc acuzatii fara sa existe un dram de realitate.Jumatate nu inseamna ca nu am spus..jumatate inseamna ca indiferent de urmare tot timpul ar fi fost contrazisa de alte norme de drept.
Hai ca obosesc in astfel de explicatii puerile...daca vrei mai multe nu stiu foloseste-ti imaginatia. laugh.gif
Uncle Sam
De cateva zile stam cu restructurarea deasupra capului. Azi, maine. Azi. Ba nu, maine cel mai tarziu premierul va anunta restructurarea. Nu mai putem astepta. Alianta e moarta, etc, etc, etc si bla bla bla.
Ieri vine si Basescu la CSAT si cere sa se ia o decizie, indiferent care este aceea, pana in Pasti, ca nu mai putem continua asa in incertitudine. Ce face premierul? Daca nu stiti nici nu e greu sa ghiciti, nu? A decis sa amane luarea unei decizii, pentru doua saptamani, adica dupa Pasti. E de coma, astia iau decizii numai ca sa fie contra lui Basescu. Oare daca maine Basescu le cere sa isi ingrijeasca sanatatea ei se vor injecta cu HIV doar sa-i faca in necaz?
(e drept ca nici nu prea are ce decizie sa ia premierul dar asta e subiectul despre Basescu)
March
QUOTE (Uncle Sam @ 29 Mar 2007, 08:58 PM)
eu imi exprim numai parerile mele personale.

Aha, asa se numesc acum instructiunile de la sectia de propaganda a partidului ! rofl.gif
March
QUOTE (Uncle Sam @ 30 Mar 2007, 08:32 AM)
De cateva zile stam cu restructurarea deasupra capului. Azi, maine. Azi. Ba nu, maine cel mai tarziu premierul va anunta restructurarea. Nu mai putem astepta. Alianta e moarta, etc, etc, etc si bla bla bla.
Ieri vine si Basescu la CSAT si cere sa se ia o decizie, indiferent care este aceea, pana in Pasti, ca nu mai putem continua asa in incertitudine. Ce face premierul? Daca nu stiti nici nu e greu sa ghiciti, nu? A decis sa amane luarea unei decizii, pentru doua saptamani, adica dupa Pasti. E de coma, astia iau decizii numai ca sa fie contra lui Basescu. Oare daca maine Basescu le cere sa isi ingrijeasca sanatatea ei se vor injecta cu HIV doar sa-i faca in necaz?
(e drept ca nici nu prea are ce decizie sa ia premierul dar asta e subiectul despre Basescu)

Cum, n-ai fost ieri la instruire ? Altfel ai fi stiut ca amanarea se datoreaza rugamintii pedeilor pentru niste negocieri de ultima ora ! Asta dupa ce Seful lor suprem a a venit cu precizari ieri de la pupitrul cotrocenist cum ca el nu a spus ca se opune negocierilor intre partide ci s-a referit la negocieri cu persoana sa ! Dar, ramane asa cum am constatat si io si altii, subtilitatile astea te omoara ! laugh.gif
Uncle Sam
QUOTE (March @ 30 Mar 2007, 08:08 AM)
QUOTE (Uncle Sam @ 29 Mar 2007, 08:58 PM)
eu imi exprim numai parerile mele personale.

Aha, asa se numesc acum instructiunile de la sectia de propaganda a partidului ! rofl.gif

Batrane, nu sunt si nu am fost inscris vreodata intr-un partid dar cei ca tine ma ajuta sa decid in ce partid sa nu ma inscriu niciodata, in caz ca voi fi tentat candva. Sunteti foarte utitli. Cu asa sustinatori, cei pe care-i sprijiniti nici nu mai au nevoie de adversari. Te rog in numele colegialitatii forumistice sa nu spui nicioodata ceva bun de Basescu si PD. Ar fi un dezastru .
March
QUOTE (Uncle Sam @ 30 Mar 2007, 11:24 AM)

Batrane, nu sunt si nu am fost inscris vreodata intr-un partid

Unii sunt instruiti sa zica asa ! rofl.gif
cocosel

Ia uitati-va ce viziune are baiatul asta...Radu Tudor...

"Plecarea Adrianei nu e doar un gest spectaculos. Este confirmarea deplina, in opinia mea, ca Traian Basescu va avea un singur mandat. Plecat ca un rapid dintr-o gara plina de ovatii si aclamatii, presedintele se va opri cu personalul intr-o halta unde il asteapta un cantonier afumat, cu sapca lasata pe spate si o juma de votca in mana. Va fi aruncat din tren cu suturi in fund. " rofl.gif
abis
QUOTE (March @ 30 Mar 2007, 08:08 AM)
QUOTE (Uncle Sam @ 29 Mar 2007, 08:58 PM)
eu imi exprim numai parerile mele personale.

Aha, asa se numesc acum instructiunile de la sectia de propaganda a partidului !

QUOTE
Cum, n-ai fost ieri la instruire ?


QUOTE
Unii sunt instruiti sa zica asa !


Te rog sa renunti la genul asta de "subtilitati". Multumesc! smile.gif
March
QUOTE (abis @ 30 Mar 2007, 01:11 PM)
QUOTE (March @ 30 Mar 2007, 08:08 AM)
QUOTE (Uncle Sam @ 29 Mar 2007, 08:58 PM)
eu imi exprim numai parerile mele personale.

Aha, asa se numesc acum instructiunile de la sectia de propaganda a partidului !

QUOTE
Cum, n-ai fost ieri la instruire ?


QUOTE
Unii sunt instruiti sa zica asa !


Te rog sa renunti la genul asta de "subtilitati". Multumesc! smile.gif

Ce vorbesti domne' ?!? E vreo jignire sa-i spui unuia ca-i membru sau simpatizant al vreunui partid si sa te intrebi daca primeste instructiuni ? Sau asta este valabil ( jignirea adica ) pentru pedisti iar pentru ceilalti nu ?!?

N-as vrea sa ma intorc inapoi pe aici sa caut cate insinuari mi s-au adus mie ! Dar nu te-am vazut sa sari asa in sus ! Deci inca odata, te rog sa nu mai continui sa fi partinitor !!

Alo, mai e vreun moderator pe aici ? Ca sa echilibreze balanta cel putin !
March
PLD ia locul PD la Cotroceni ! tongue.gif

Valeriu Turcan, fost sef al Agentiei pentru Strategii Guvernamentale ar putea deveni noul purtator de cuvant al Administratiei Prezidentiale. Anuntul ar putea fi facut chiar astazi. Turcan a plecat de la Guvern in urma unui conflict cu premierul Calin Popescu Tariceanu. El este sotul deputatei PLD Raluca Turcan

Raluca Turcan e sclifosita aia de deputata ( plantata in partid si in Parlament de Stlojan !) care trage cu toate tunurile in Taricieanu pentru ca l-a dat pe barba-su afara !
Uncle Sam
QUOTE (March @ 30 Mar 2007, 03:07 PM)
Raluca Turcan e sclifosita aia de deputata ( plantata in partid si in Parlament de Stlojan !) care trage cu toate tunurile in Taricieanu pentru ca l-a dat pe barba-su afara !

Ar fi asa cum zici daca nu ar fi invers. Raluca Turcan nu a dat in Tariceanu pentru ca l-a dat afara pe sotul ei. Ci Tariceanu l-a dat afara pe sotul Doamnei Turcan datorita trecerii dumneaei la PLD.
(asa zic astia la Realitatea, nu cunosc biografia nici unuia)
Si PLD nu ia locul PD-ului la Cotroceni pentru simplul motiv ca Dl. Turcan nu este membru de partid. Aceeasi sura.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.