Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce M-a Enervat Azi
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99
Erwin
un mârlan dobitoc cu diplomă de turnător mad.gif
Nefertiti
cainii
cainii
cainii
Cla
Sun-o pe Brijit Batjocura, aici ti se va ajuta.
CharonOfNyx
E clar ca m-am nascut din greseala pe planteta asta! Sau in orice caz maica-mea n-a ales momentul oportun... n-ar fi trebuit sa fiu contemporan cu mine insumi. mad.gif

... toate sunt aiurea, inclusiv angajatii ma fura in modul cel mai josnic.

Sa n-aveti incredere in nimeni, pe planeta asta! Treb' sa fi scarba ca sa vietuiesti... naspa ca nu prea-mi iese, de fapt nu pot deloc! frusty.gif
Zed
QUOTE(CharonOfNyx @ 11 Sep 2009, 07:24 PM) *
Sa n-aveti incredere in nimeni, pe planeta asta!


Daca te aude Rael ..... rofl.gif ( scuze de "gluma" )

CharonOfNyx
10x, Zed. Mi-a priit gluma thumb_yello.gif

Pe rael, sa-l... ca si el e tot de pe palneta asta. E doar cu mintea pe alta planeta.
Erwin
Charon, când i-ai prins la furat, dă-i afară, sau cel puţin neşte şuturi in partea dorsală!

Am avut la fabrică pe vremea când eram student un ing. şef de echipă, meseriaş, foarte de treabă, mai în glumă, mai în serios, îi punea pe toţi la punct... O singură dată m-am certat cu el, că vroiam să trag chiulul şi-am amânat o lucrare... ştii ce-a făcut? A luat pila în mână şi mi-a arătat că n-am nevoie de strungar ca să ajustez şi să asamblez piesele respective! Jos pălăria! Trebuie să ai stofă de şef, să le arăţi cioflengarilor la orice oră cum se lucrează. Nu te bagă niciunul în buzunar cu meseria ta!

----------------------
Azi m-am enervat că mi-am pierdut "cheia" de la interfon. S-a desfăcut inelul şi dusă a fost! sad.gif
LINICA
Nu mi se posteaza mesajele in topicul vot de blam. Nici mesajul de aseara, nici cel de azi nu s-au dus... hmm.gif Si nu le-am scris in word ohno.gif
Marduk
Pe topic sau pe site?
LINICA
Pe topic.
Michelle
In continuare Hanul e plin de virusi si troieni devil.gif
Cucu Mucu
Bai, nu stiu ce m-a enervat, da' am o caciula de draci si nu stiu cui sa rad fo cateva perechi de palme si suturi in dos, sa ma racoresc!
Afrodita
Pacat ca nu esti aici, ca ti-as fi dat io fo doo adrese devil.gif

Azi is suparata pe mine....
Erwin
un mârlan şi-un dobitoc cu gura mare, care nu-i destul că-i prost, da' mai şi bubuie! devil.gif blink.gif mad.gif
Erwin
politichia românească
Zed
Prostia , prostia , prostia !!!
Cum poti sa ceri unui batran care vine de la mama naibi sa se interneze in spital , cerfificatu de nastere ?! Cat de cretina poti fii ?! Ce reguli de rahat sunt astea ?! Dupa o discutie cu cucoana ( eu am purtat-o , nu el ) de 20 de minute, a inteles madama ca nenea nu vrea act de mostenire si nici sa intre in barou si nu candideaza nici la prezidentiale .
Cla
rofl.gif Unde naiba a fost asta?
cactus
QUOTE(Cla @ 11 Nov 2009, 06:22 PM) *
rofl.gif Unde naiba a fost asta?



around.. ohyeah.gif rofl.gif
Cla
GRRRR !!! 50.gif 50.gif 50.gif
Data'q
Un virus pe messenger şi skype. 50.gif
Cla
NUUUUUUUUU !!! Nu a fost virus, a fost doar un filmulet cum poti sa chinui un animal.
Nefertiti
raceala
prostia
frigul
Erwin
prostia mad.gif

în rest, toate bune! rofl.gif
N.V.
Serviciul de relaţii cu clienţii de la UPC... şi în special fragmenutl ăla idiot de melodie pe care tre' să-l ascult pentru păstrarea priorităţii apelului . frusty.gif Vă spun eu că ăştia inventează forme moderne de tortură!
Serenity
Mergem peste ei? mad.gif
N.V.
Neah... că mi-a confirmat omul că din cauza lor nu am avut eu la ce să mă uit în ultimele două luni laugh.gif . Aşa că mergem peste ei dacă nu vor fi de acord să mă scutească de plată pe următoarele două luni. evil.gif
factura
respectul cautat.ca,da.trebuie sa ai tupeu sa ceri ceea ce nici macar tu nu simti fata de tine.bai,dar pana cand.greu sa scapi de orgoliu.f greu.macar de ti-ar placea lupta.cu tine.eh,prea complicat.haios.oblicul e bun la geometrie.
factura
Enelul.Sa se impuste.Direct in inima.Am lucrat 2 ore intr-un excel scarbos.Si n-am dat NICIUN save.
Johann_Moritz
Diavolul si Iisus se jucau la calculator. Fac nivel peste nivel, itemuri, bani, reputatie, questuri, etc., etc.
Cade curentul. Se duc si levelurile si banii si itemurile. Diavolul incepe sa blesteme, Iisus, perfect calm.
Neintelegand ce se intampla, Diavolul il intreaba pe Sf. Petru cum poate fi atat de calm.
- Pai, spune Sf. Petru, Jesus saves!

Ctrl S rullzzz!
factura
merci de laugh.gif .inca astept sa vaz daca sparg ceva.
Johann_Moritz
M-am contrazis cu o colega pe chestiuni juridice. Am pierdut partial. mad.gif
factura
kumarbi,nu cred ca vrei bancuri pe tema asta laugh.gif
Johann_Moritz
probabil ca nu.
Marduk
QUOTE(factura @ 13 Jan 2010, 10:58 AM) *
Am lucrat 2 ore intr-un excel scarbos.Si n-am dat NICIUN save.

Exista in Excel optiunea autosave, foloseste-o si nu vei mai avea probleme.
Data'q
Glumele proaste.... Ale mele.
Nefertiti
Prostia
factura
QUOTE(Marduk @ 13 Jan 2010, 01:47 PM) *
Exista in Excel optiunea autosave, foloseste-o si nu vei mai avea probleme.



ha ahhah,prea tarziu.oricum,mai aflai si eu ce se face cu un add-ins.
Johann_Moritz
Intrucat PDLul se pregateste sa-si puna in aplicare programul de guvernare (ce glume de cacat au in ei!) trebuie sa facem o nota comuna pe Directie (alta, nu aia de ieri), privind dificultatile intampinate si modalitatile de solutionare ale lor. S-a facut diviziunea muncii pe servicii. Mie mi-a revenit sarcina sa ma leg de ce ar trebui schimbat in legislatie.

Directorului ii revine misiunea de a centraliza documentele intr-unul singur. Si a facut deja o centralizare. Numai ca vicele dupa ce a citit ce am scris eu, vrea unele schimbari. Pe care le-am facut in documentul meu. Pe care i l-am dat directorului ca sa refaca nota comuna. Ceea ce nu are chef. Ca el a schimbat paginatia si numerotarea in documentul lui si ii e greu sa caute in documentul meu sa vada exact unde trebuie sa faca schimbarile (punctul 3 la mine e pct. 1 la el, pct 4 e pct. 2 si asa mai departe, deci e extrem de dificil!) si nu are chef nici sa dea copy paste sa inlocuiasca ce a copiat anterior de la mine cu ce am scris acum, pt. ca documentul meu are o alta paginatie si deci ar trebui sa se chinuie sa unifice paginatia in documentul lui. deci ar vrea sa modific eu documetul meu asa incat el sa poata da doar copy paste.

In final am cazut la pace: adica ii dictez exact (de) unde sa dea copy si unde sa dea paste. Si tot e nemultumit, ca el dorea sa citez niste texte de lege. Si ii e lene sa deschida legisul, sa caute legea si textul de lege si se uita sa modific iarasi eu documentul.


ceea ce ma enerveaza 'tu-i mortii lui de pesedist infect venit la furat si la frecat menta!
Cla
"Cei 10.629 de forumisti inregistrati" ...
Fain de tot, unde-s aia, în afara de noi, vreo 30 de haiduci? dry.gif
Yvonne
Vecinii de la 4. Ce vina am eu ca vecina s-a inmultit neprogramat si cu masculi diferiti care au sters putina si acum cei doi urmasi tropaie si chitzaie fara incetare si fara control ? Tropaie de cateva ore si stiu ca orice interventie de-a mea ar avea rezultat 0. Ciudat e ca baietzelul se travesteste in hainele mamei si aceasta se amuza. Chiar si cand umbla asa pe strada. Am niste ganduri........
Yvonne
Vecinii de la 4. Ce vina am eu ca vecina s-a inmultit neprogramat si cu masculi diferiti care au sters putina si acum cei doi urmasi tropaie si chitzaie fara incetare si fara control ? Tropaie de cateva ore si stiu ca orice interventie de-a mea ar avea rezultat 0. Ciudat e ca baietzelul se travesteste in hainele mamei si aceasta se amuza. Chiar si cand umbla asa pe strada. Am niste ganduri........
cetateanul_prietenos
mirlania celor de la companoia de telefonie mobila, d ela RCS si functionarii bancari. Toti traiesc din si pe banii nostri si se paorta execrabilcu noi.
Cla
QUOTE(Don Quijote @ 4 Feb 2010, 07:55 PM) *
Vecinii de la 4. Ce vina am eu ca vecina s-a inmultit neprogramat si cu masculi diferiti care au sters putina si acum cei doi urmasi tropaie si chitzaie fara incetare si fara control ? Tropaie de cateva ore si stiu ca orice interventie de-a mea ar avea rezultat 0. Ciudat e ca baietzelul se travesteste in hainele mamei si aceasta se amuza. Chiar si cand umbla asa pe strada. Am niste ganduri........

Chiar ca-i o porcarie. Sa-ti trimit o pipeta, ceva, asa de 3 persoane? biggrin.gif Poate sa picure pe o pizza din greseala...
Marduk
In Olanda aveam niste vecini care umblau incaltati in casa cu saboti de lemn, mult timp am avut impresia ca o fac special dar apoi m-am dumirit ca asta era o traditie.
Cla
rofl.gif Imi inchipui ca te-ai simtit ca si cum ti-ar calca in cap cu sabotii lor... hh.gif
Johann_Moritz
Vor sa ne mute in alt birou, sa le faca unora loc. Desi ar putea sa ii mute pe aia direct in biroul respectiv.
Marduk
Azi am vazut ceva idiot, intr-o masina moderna a RATB dotata cu podea speciala pentru handicapati, o femeie aflata in carut este lasata pe jos de insotitor sa coboare, in timp ce el ii cara carutul, in loc ca soferul sa lase jos podeaua acea care pentru astfel de cazuri a fost cumparata.
Johann_Moritz
Deci. Tot reforma in administratie.
Azi la 9 a intrat directoru in birou cu o hartie. Ca cica pana la 10 (tot azi) trebuia sa gasim solutii legislative pt. a diminua numarul de cazuri in care Romania e condamnata la CEDO in materie de restiuire a proprietatilor. E adevarat ca suntem geniali, mai ales eu, dar totusi, o ora?
Si faza e ca Agentul Guvernamental pt. CEDO n-e trimis doua hartii prin care ne cerea chestia asta de vreo doua luni, dar s-au tot plimbat intre birourile sefilor.
Mi asta imi place l-a nebunie, ca ei sunt zero barat ca juristi, dar tin de toate hartiile astea cu saptamanile. Nu le trimit la consilieri pana nu le citesc ei (si pun rezolutii d'alea destepte cu :dlui cutare, rog solutionare in termen legal; si semnatura). Si cum nu prea calca prin institutie, ca sunt la partid, la camera, la guvern, la dracu sa-i ia, zac tot felul de adrese pe birourile lor. Si apoi iti cer solutiile "ieri".

Asa incat, cu regret va spun ca noi am refuzat sa ne facem datoria de functionari publici si sa ne ajutam tarisoara sa scape de CEDO.
Erwin
mai bine, că oamenii ăia nu bat drumul degeaba la CEDO, se duc acolo din cauză că justiţia/legislaţia românească e cum e... tongue.gif

norii care nu m-au lăsat să văd Saturn cu luneta sad.gif
Justitiarul
Ce varza a saitu' asta si ce misto era acum 5 - 6 ani...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.