Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce M-a Enervat Azi
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99
Glock
Poate se indruma dupa previziunile astrale. Daca Luna este in conjunctie cu Jupiter si Uranus, asta e, raman lucrurile nelamurite. Mai ai de asteptat 3 luni. rolleyes.gif
Nefertiti
De aşteptat nu mai aştept nimic, oricum. Era mai mult o întrebare retorică. Şi nici nu m-a enervat cine ştie ce, doar că revenirea la computerul de acasă mi-a amintit că unele lucruri au rămas în aer. Probabil că între timp au şi murit, numa' că mă aşteptam la un pic de coloană. Da' dacă nu-i, nu-i. smile.gif

Cu adevărat m-a enervat întoarcerea în Bucureşti. Dar trece şi asta. laugh.gif
Johann_Moritz
Mi s-au dat 30 de minute ca sa alcatuiesc un proiect de OUG pt. modificarea unei legi. Asta in contextul in care ni se cere sa comunicam Guvernului ce masuri a luat institutia noastra dupa initierea de catre CEDo a procedurii pilot impotriva Romaniei in cauzele avand ca obiect incalcarea dreptului la proprietate. In traducere: am stat cu mana in cur pana acum si, intr-o juma de ora, trebuie sa inventam masurile pe care trebuia sa le luam de luni de zile.
Va dati seama ce varza de proiect de OUG am sa scriu? Va dati seama ce se va intampla daca asta va fi adoptat?
Si culmea e ca in institutie se tin sedinte cam de 2 ori pe saptamana. Acum 2 sau 3 saptamani, in lipsa directorului, am participat la o astfel de sedinta. Incercati sa va inchipuiti 1 secretar de stat si 3 subsecretari discutand despre urmatoarele probleme, de o importanta capitala pt. viitorul tarii:
- cainii din curtea institutiei (am inteles ca e cea mai discutata problema!);
- interdictia ca angajatii sa mai foloseasca masinile institutiei sa dea o fuga la spring sau kaufland dupa mancare;
- siteul institutiei, caruia nu stiu ce ii lipseste;
- disparitia messengerului de pe calculatoarele angajatilor;
- formatul raportarii saptamanale pe care trebuie sa o intocmeasca fiecare consilier;
- problema tonerelor si a hartiei de scris, respectiv refuzul angajatilor de a pune bani pt. cumpararea lor;
- modificarea procedurilor interne (circuitul hartiilor in natura);
- de ce pleaca oamenii din institutie (presedinta e convinsa ca din cauza atmosferei din birouri; pe undeva, are dreptate: de cand ne-au taiat salariile am devenit cam depresivi, deci da, atmosfera e de vina).

CEDO!? Who the f. is CEDO!? Traiasca reforma in administratie!
Nefertiti
11°C nonono.gif
Johann_Moritz
Iar racesc! Sunt ca o baba batrana sau un sugar mic. smile.gif
exergy33
Iar nu am net acasa ... mad.gif .
Asa ca-mi petrec timpul citind carti smile.gif ... deci tot raul spre bine.
exergy33
Tot nu mi-am rezolvat problema cu netul acasa ... joi si vineri fiind zilele libere ale saptaminii, am ramas la jumatate de drum cu noua firma. Cea veche avea o viteza de melc asa ca am renuntat momentan la serviciile ei.

Bine ca vremea a fost frumoasa smile.gif ... de mult timp nu mai iesisem in alunisul de linga oras.

CharonOfNyx
Pai, te-a enervat sau nu?! Nu pari deloc nervoasa!?
Cla
Exergy nu e nervoasa. Daca o citesti, stii de ce rolleyes.gif
CharonOfNyx
Aici e topic pentru descarcat nervii. tongue.gif
N-am citit-o inca pe exergy, scrie pe aici pe la han? rolleyes.gif
Marduk
PSD-istii prin declaratiile lor prostesti :"Cel mai rau ne va fi cand vom veni la guvernare, deoarece va trebui sa refacem o tara pustiita"
exergy33
Nervoasa nu sunt, suparata da.
Mi-am iesit din ritm cu scrisul, insa, pe de alta parte, am avut ceva de cistigat : faptul ca am reusit sa citesc mai mult, sunt la al doilea roman al lui Ian McEwan ( o surpriza placuta pentru mine acest scriitor), am facut o drumetie la sfirsit de saptamina ... wink.gif m-am uitat chiar si la meciul Romania-Franta ( eu care consider uitatul la un meci de fotbal drept o pierdere de timp ).
CharonOfNyx
Acum chiar ca m-am enervat! Cum poate sa spuna cineva ca fotbalul e pierdere de vreme? Uitatul la fotbal e una din pasiunile vietii mele.

A fost un meci Romania-Franta de curand? Cine a castigat?
Cla
QUOTE(CharonOfNyx @ 17 Oct 2010, 09:47 AM) *
Acum chiar ca m-am enervat! Cum poate sa spuna cineva ca fotbalul e pierdere de vreme? Uitatul la fotbal e una din pasiunile vietii mele. A fost un meci Romania-Franta de curand? Cine a castigat?

Ce paradox, dom'le !! rofl.gif Auzi, e fan de football si uita sa se uite la meci rofl.gif
Si ca sa fiu on-topic: E duminica si am ramas fara tutun, God dammit !! 50.gif
Cred ca o s-o fac ca Exergy, îmi iau o carte în pat. Ceva pt. inima... adica "inima" de mai jos... spoton.gif
Glock
M-am enervat ca m-am enervat desi n-ar fi trebuit sa ma enervez pentru ca stiam ca asa se va intampla si ca o sa ma enervez
Antilopa
QUOTE(Glock @ 18 Oct 2010, 08:57 AM) *
M-am enervat ca m-am enervat desi n-ar fi trebuit sa ma enervez pentru ca stiam ca asa se va intampla si ca o sa ma enervez


Nu te mai enerva ca sa nu mai ai motive sa te enervezi! ohmy.gif
mutulica
romtelecom ... de cate ori un suflu nou de manageri incearca sa schimbe ceva, tot aia vechi castiga
iar internetul le merge din ce in ce mai nashpa
Nefertiti
Cei care răspund la e-mailuri doar atunci când au nevoie de tine.
March
Asa-i . Numai ca unii adresanti nu-ti raspund macar sa-ti zica... hai sictir ! Tot enervant e .
Nefertiti
cartea la care lucrez...
Nefertiti
răceala
Johann_Moritz
vine Ialomitianu sa ne viziteze institutia. sa nu-i fie de deochi, da' e primul ministru care ne viziteaza. nesimtitu' ala de Vosganian, ca un parinte denaturat, nu ne-a vizitat niciodata. se multumea sa ne puna cadourile de Mos Nicolae si Mos Craciun in plic. astia, in schimb, prefera sa ne ofere din caldura lor sufleteasca, bashca sfaturi si povete.
eu ma oferisem sa scriu numele institutiei cu cainii din curte, sa nu creada Flutur ca altii nu au spirit de initiativa sau imaginatie, dar nu mi s-a dat aprobarea.
ma enerveaza insa o chestie: pana nu pleaca asta, nu mai putem fuma. si , daca vine in birou sa dea mana cu noi, sa-l intreb daca a castigat procesu' cu statu' roman? si-o fi primit sporurile inapoi? sa-l scuip sau sa nu-l scuip?
Johann_Moritz
Mai am o idee: sa-l inchidem intr-un birou si sa urlam la el: sluga, sluga, sluga...!
Nefertiti
Foarte tare ideea cu cainii. rofl.gif rofl.gif
ilie
QUOTE(kumarbi @ 3 Dec 2010, 01:50 PM) *
- sa-l scuip sau sa nu-l scuip?

-Mai am o idee: sa-l inchidem intr-un birou si sa urlam la el: sluga, sluga, sluga...!

Cred ca trebuie sa-ti iei imediat cel putin doua saptamani de concediu. Linistea te poate ajuta...
turbo trabant
QUOTE(kumarbi @ 3 Dec 2010, 02:50 PM) *
eu ma oferisem sa scriu numele institutiei cu cainii din curte

mai bine ar fi mers "Traiasca domnul ministru Ialomiteanu". cainii probabil erau destui.

mare bou domn ministru, rar asa pasare.
March
Coledzii ii spun Ialomilitianu ! laugh.gif
Nefertiti
vremea, desigur
durerea de cap
neîncrederea
carmine
Cei care preiau lucrurile altora, le afiseaza cu ostentatie si afectare, iar cand vorbesc de ele spun ca le-au gasit din intamplare. Fals pe toate partile. De aproape se vede imediat. doof.gif
Nefertiti
calculatorul meu, care merge tot mai prost
o discuţie lăsată în coadă de peşte
Erwin
Pune peştele pe calculator! Sigur o să meargă mai bine... discuţiile! rofl.gif
Cla
Stiu ca se importa din Amazon niste pesti, se numesc Defrag. (lat: defrag mentare)

Astia curata si delfinii de paraziti biggrin.gif
Glock
Observ ca nimeni nu s-a mai enervat. De ce sa stric eu placerea de a nu te enerva?
Gata, mi-au trecut dracii, nervii sau ce or mai fi.
Cla
QUOTE(Glock @ 4 Feb 2011, 01:56 PM) *
Observ ca nimeni nu s-a mai enervat. De ce sa stric eu placerea de a nu te enerva?
Gata, mi-au trecut dracii, nervii sau ce or mai fi.

Glock, cauta-ti o nevasta, fa copii si te enervezi în fiecare zi live, pe gratis.
O sa apari în fiecare zi pe-aici rofl.gif
CharonOfNyx
Cla, nu cred ca o sa vrea Glock sa-si ia nevasta. Decat poate daca se face "lesbian".

Sau eventual sa te ia pe tine de nevasta. rofl.gif

Pe mine nu m-a vrut de prietena ... mi-a dat de inteles ca n-am fatza.
Nefertiti
Retardaţii din ţara asta.
Yvonne
friman , pardon freeman ca m-o facut baba. Pai numa atata poci io. Baba nebuna domle ce mai, nebuna rau rofl.gif . Daca-i friman isi permite omu ...free.....
si cu dedicatie speciala pentru a-i face ziua speciala daca o citi pe aici.... dog.gif
Nefertiti
Au venit unii de la primărie şi mi-au tăiat din salcâmul de la geam. mad.gif
Michelle
QUOTE(nefertiti @ 21 Mar 2011, 01:33 PM) *
Au venit unii de la primărie şi mi-au tăiat din salcâmul de la geam. mad.gif

Probabil polua.
Sau ar fi cazut la o furtuna peste ceva masini si a fost gasit vinovat salcamul.
Trebuie sa te obisnuiesti,in Romania deciziile cele mai inepte se iau repede.
Nefertiti
Nu l-au tăiat de tot, dar nici n-am înţeles ce au vrut să facă... L-au chelit pe o jumătate, pe cea dinspre bloc, dar pe vârf nu. Crengile care riscă să cadă pe maşini le-au lăsat, la fel şi tot vârful, aşa că acum, al un vânt mai puternic, nu o să mai aibă echilibru... Sunt cretini.

on: viroza, care nu m-a lăsat să dorm...
Zed
Si-a schimbat Nefe nick -ul nonono.gif
wulfenia
QUOTE(Zed @ 9 Apr 2011, 07:20 PM) *
Si-a schimbat Nefe nick -ul nonono.gif


da avataru' nu! ohyeah.gif
Cla
QUOTE(wulfenia @ 9 Apr 2011, 08:02 PM) *
da avataru' nu! ohyeah.gif

Pi sa-si puna unul cu o VERAnda din Vera Cruz... biggrin.gif
Nefertiti
Lăsaţi că schimb şi avataru', încă n-am apucat. ohyeah.gif

Zed, dau o cafea, să nu te mai superi. mwah1.gif
wulfenia
poti sa-ti pui unu cu aloe vera smile.gif
Zed
QUOTE(Vera @ 9 Apr 2011, 10:23 PM) *
Zed, dau o cafea, să nu te mai superi. mwah1.gif


Nu pot sa ma supar pe tine ca nu am motive , pot numai sa ma enervez pe situatie rofl.gif mwah1.gif
Imi e greu sa-ti spun Vera , imi aminteste de anii 30 , intr-o cafenea undeva departe .
Nefertiti
Avatarul îl bibilesc mâine, că acum mi-e lene.

Păi anii '30 sunt preferaţii mei, mi-ar fi plăcut să trăiesc atunci. wub.gif
Zed
Nu-mi vine sa cred ce am nimerit-o . Nici macar nu era cu intentie , spuneam ceea ce imi imaginez eu vis a vis cu nick-ul tau .

Marduk
De 2 zile nu am curent electric, la mine la 870 metri altitudine a fost ceva de groaza in aceste zile. Un viscol cu vant de 100 km/h dar cu un soare puternic pe cer, nu va puteti imagina asa ceva, este ireal sa vezi soarele sus pe cer si fulgii napustindu-se peste vai si munti. Normal ca in Romania secolului XXI am ramas fara curent electric, nemernici astia de la ENEL sau cum s-or numi, impreuna cu alti nemernici de la primarie si cu alti nemernici, propietarii de terenuri, nu au taiat copacii iar cand bate vantul mai tare, trecem din secolul XXI in secolul XVIII-XIX, cu lampa si lamanarea, noroc ca mi-am luat carti de citit si integrame ca altfel ma urcam pe pereti.


P.S. Nu stiu de ce ti-ai schimbat nick-ul chiar nu vreau sa comentez, dar vreau sa-ti spun ca am intalnit oameni cu care am vorbit despre forum si care ma intrebau daca mai este pe forum "una Nefertiti". Poate ca ar trebui sa fim mai conservatori, ca o comparatie, sa intelegem ca un tractor fabricat acum 80 de ani face acelasi lucru pe care il face un tractor modern, doar ca nu are AC si GPS.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.