Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce M-a Enervat Azi
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99
Nefertiti
O dobitoacă, care hrănea câinii din spatele blocului, doar-doar o vedea-o cineva de acolo de sus, să-i dea loc în faţă în rai. mad.gif
Nefertiti
Praful...
factura
Secretarele devil.gif
Nefertiti
Să-i spună cineva prostului de la TVR că Juan şi Julio nu se pronunţă ca Jean de la Craiova...
Cla
QUOTE(nefertiti @ 20 Jun 2010, 09:18 PM) *
Să-i spună cineva prostului de la TVR că Juan şi Julio nu se pronunţă ca Jean de la Craiova...

Na nu-s ultimii tarani, în Germania mai auzi de Lamborgini... de fiecare data mi se face parul maciuca.
Dar curios: niciodata nu l-am auzit pe vreunul ca ar mânca spagetti...

Dar sa fim fair: nu-s inculti oamenii, sunt doar prosti.
cetateanul_prietenos
guvernul si bancile !
Glock
Mi-am pierdut armamentul. Gasitorului recompensa.
Nefertiti
prostia din ţara asta
prostia mea (că nu îmi văd de ale mele)
Marduk
Lipsa de respect si bataia de joc a vanzatorlor si comerciantilor din piata fata de clienti, dorinta lor de a vinde orice mizerie cu pret cat mai mare si cat mai repede. Au inventat o tehnica nesimtita, folosesc doua sau trei pungi, asezate in spatele cantarului, in doua dintre ele pun la fund resturi iar pe cealalta ti-o arata si incep sa puna produsele in ea apoi cu o miscare iute schimba punga si continua sa puna produsele alese peste resturi. Peste tot se practica acest sitem, hotie, iar de reclamat, frica de controale, etc. nici nu poate fi vorba, nicio jena nu au pentru ca sunt mana in mana cu cei care controleaza carora le dau produse gratis sau bani.
cetateanul_prietenos
bamcile, firmele de cablu si telefonie mobila !
mutulica
nici nu stiu daca m-a enervat...
la intoarcerea in tara, pe aeroportul din timisoara, ieri am prins o discutie intre niste personaje la ghiseul de pasapoarte..
un tip cam de varsta mea, genul corporatist cu tzoale smart casual, incerca sa educe un ghertoi cu burdihanul pe afara, care i se bagase in fata.
ghiolbanul, trecuse de pe un culoar pe celalalt, a nesocotit toate liniile de demarcatie desenate pe jos, si chiar si balustrazile de metal

tipul care si-a vazut drepturile incalcate comenta ceva de genul "ce sa mai zic de linia de pe jos, si de dreptul la intimitate, au pus astia bare de metal ca sa va arate drumul, si nici astea nu va opresc"...

in toata povestea asta, ofiterul de la ghiseu a cerut explicatii tipului decent, care a respectat regulile, si nu hipopotamului cel furios... si asta as spune ca e chestia care m-a iritat. intr-o tara civilizata, hipopotamului i s-ar fi cerut de catre autoritati sa respecte regulile, si probabil ar fi fost saltat si condus sa isi "explice" atitudinea. am vazut asta si in UK si in Germania... in schimb mi-a cazut prost sa vad contrariul in tara mea
Nefertiti
Site-urile de turism de la noi sunt la fel de naspa si de tiganesti ca acum 5-6 ani...
Nefertiti
Un fel de continuare: pe site-ul despre rezervatia din 2 mai, ultima "noutate" e din 2008; muzeul marinei nu are site - sau nu il gasesc eu... unsure.gif

Sigur, cand zice ca merge la mare, romanul chiar merge la mare, adica zace pe plaja sau in cort sau la vreo terasa, n-are nevoie sa stie altceva in afara de cat costa berea.
CharonOfNyx
Aia era o rezervatie a vamaiotilor despuiati. Invadata de termopane si de atv-uri, si de sezlonguri, si de maneaua...
Erwin
Win32.Virut.ce = cel mai naşpa virus din toate timpurile! devil.gif
Cla
E de groaza, m-am scapat de el când i-am promis ex-nevasta rofl.gif
Nefertiti
Sâmburii din pepene. nonono.gif
Cla
Na si? astia se scuipa biggrin.gif Sau se caca a 2-a zi
Nefertiti
mi-am încălcat o promisiune (da' se zice că omu' învaţă din greşeli; aşa să fie)
Nefertiti
ţara asta de rahat şi indiferenţa oamenilor care o populează
Johann_Moritz
Azi a venit o nota de la Ministerul de Finante prin care se face inventarul celor care lucreaza pe contencios administrativ in institutie. in directia noastra suntem 4. Umbla zvonul ca, dupa ce le-au taiat celor din minister sporurile le-au plecat o multime de oameni (la aia salariile sunt la fel de mici ca in alte institutii, dar primeau suficiente sporuri pt. a le dubla sau chiar tripla salariile) si prin urmare cauta sa detaseze oameni de la institutiile din subordine pt. a completa gaurile. Noi cei 4 am luat decizia ca, in caz ca va fi ales unul dintre noi, ceilalti 3 sa isi prezinte demisia. Sunt curios, in cazul in care despre asa ceva e vorba, daca ne tine tupeul si daca va tine tupeul nostru.

De fapt, nu sunt sigur ca aici trebuia sa postez chestia asta, pt. ca nervii initiali mi-au fost inlocuiti de o senzatie de fronda usor euforica. Fight the power!
nely
bahnitele de romance venite din Italia....
cetateanul_prietenos
stai ca vin si...frantujii!
ilie
QUOTE(kumarbi @ 18 Aug 2010, 04:12 PM) *
Sunt curios, in cazul in care despre asa ceva e vorba, daca ne tine tupeul si daca va tine tupeul nostru.

Ce faceti daca va da pe toti 4 afara si nu va mai intreaba de demisii?
Taunul
Incendiul de la spitalul in care au murit bebelusi nevinovati.
mutulica
militia proasta din bucuresti...
zona extrem de aglomerata, cu probleme de trafic... evident ca un numar mare de taxiuri ar decongestiona zona... dar ghinion .. militia nu ii lasa pe astia sa opreasca si sa ia clienti.... - stupid

apoi aeroportul... nu ai de unde sa alegi taxi din cauza politicii protectioniste... au incercat sa opreasca taxiurile frauduloase (cel putin de la asta s-a plecat) si au ajuns sa limiteze accesul taxiurilor in aeroport... prostie lucie si tiganeala
cetateanul_prietenos
faptul ca nu se aplica legea si ca nu suntem deloc egali in fata legii!!!
nely
trebuie sa intelegi ca si legile astea au si ele" autonomia " lor.....statutul lor...crezi ca se lasa aplicate pt oricine....



m-a enervat...stirea despre bebelusi...e strigator la Cer...
Nefertiti
chiar nimic... măi să fie...
an_dra
Faptul ca stiu ca am fost proasta...si n-am sa fac nimic in privinta asta
Johann_Moritz
QUOTE(freeman @ 18 Aug 2010, 07:49 PM) *
Ce faceti daca va da pe toti 4 afara si nu va mai intreaba de demisii?

Nashpa, dar putin probabil.
Johann_Moritz
Nuga! Am incercat sa fac azi.A fost un dezastru complet.
Poate sa imi descrie cineva cum se face, ca reteta nu mi-a fost suficienta? Inainte sa se inchege (cum scria pe net), apa cu zaharul si mierea s-au caramelizat (in forma lichida, nu stiam ca se poate asa ceva). In ciuda chestiei asteia, am turnat albusurile batute spuma peste apa aia colorata maro. Si s-au coagulat!!!


Macar pot manca alunele, care nu au avut ce sa pateasca.
Nefertiti
Chiar mai devreme te-am pomenit şi mă întrebam dacă ţi-a ieşit. laugh.gif

Reţetă nu am, dar... numai apă cu zahăr şi miere nu prea văd cum s-ar închega... Cum sună reţeta aia?
Johann_Moritz
Pai,nu prea suna nicicum. Cica apa cu zaharul,mierea si vanilia se fierb pana capata consistenta de la caramel. Adevarat ca in procesul fierberii,la un moment da, se ingrosase un pic amestecul, dar termenul "a se inchega" a fost folosit prost. Si cum eu sunt incepator si nu stiu la ce sa ma astept, le iau in cel sensul mai strict. Apoi se adauga spuma de albusuri,se mai fierbe putin. La sfarsit alune sau ce vrei tu si gata.
Partea cu fiertul,sigur am facut-o eu praf, dar si cei cu reteta cred ca au sarit peste partea in care trebuia sa astepti ca fiertura sa se raceasca inainte de a turna albusurile (astea s-au inchegat!).
Nefertiti
Da, sună ciudat... Asta îmi pare mai "plauzibilă", dacă faci abstracţie de cacao si ciocolată.
nely
ca nu-s avocat/jurist...mai stiu eu ce!
nu pricep!!!...contactele atea asa frumos ambalate in cuvinte pompoase...care nu le preicepe decat unu din domeniu....
punctt
... ca iar fac nopti albe!! mad.gif
punctt
... ca m-a tinut de vorba jumatate de ora la telefon... o "doamna".. ca sa-mi repete de zeci de mii de ori acelasi lucru!! mad.gif mad.gif mad.gif

... si mi-a dat tot programul peste cap, vreo doua ore... ohno.gif hh.gif ranting.gif wacko.gif

punctt
ca nu reusesc sa pun si eu direct filmuletele de pe youtube frusty.gif

am incercat nespe variante si tot nu am reusit mad.gif
Titus Herbert
unde scrie "cod video" pui codul din linkul catre utubul tau, de dupa egal. De ex din linkul asta: http://www.youtube.com/watch?v=tJa9yl_5ckk

codul e tJa9yl_5ckk


punctt
rolleyes.gif
Multumesc, Titus Herbert!
Am reusit. ohyeah.gif

mwah1.gif
Titus Herbert
Oricand biggrin.gif
punctt
biggrin.gif rolleyes.gif

hug.gif
Johann_Moritz
Cred ca am temperatura! sorry.gif
Nefertiti
să fii înconjurat de lume şi totuşi singur
să fii lăsat baltă
un mail
Erwin
Sănătate, kumarbi!
Şi eu sunt răcit, aşa că nu-s offtopic! rofl.gif
Johann_Moritz
sanatate si tie, erwin! si paracetamol!
Erwin
zone alarm free firewall devil.gif
Nefertiti
ipocrizia cuiva; de ce o fi aşa greu să spui adevărul, nu o să înţeleg niciodată; o fi mai bine să laşi lucrurile nelămurite? o fi...
Rehael
QUOTE(nefertiti @ 27 Sep 2010, 11:04 AM) *
ipocrizia cuiva; de ce o fi aşa greu să spui adevărul, nu o să înţeleg niciodată; o fi mai bine să laşi lucrurile nelămurite? o fi...


Probabil fiindca sunt prea multe nemultumiri ca sa poata fi toate lamurite...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.