Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce M-a Enervat Azi
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99
Olaf
Minerval, am si eu o nelamurire: de ce scrii "neancetat" si nu "neincetat"? blink.gif
Scuza-ma de interpelare...
Minerval
QUOTE (Vornicum @ 31 Aug 2004, 02:02 PM)
Cand s-a facut impartirea moderatorilor pe forumuri, in Poiana nu au fost desemnati destui care sa faca legea. Poate daca erau destui , acum era liniste.

Salut membrii Hanului!
Dar domnule Vornicum, prin contul Copernic am incercat sa intreprind exact ceea ce sugerati dvs., insa mi s-a dat cu tifla in nas. Am vrut sa creez reguli auxiliare, un fel de corolare la legile actuale, care sa sporeasca eficienta regulamentului si sa intareasca sistemul legislativ existent. Exista redacata pe un topic anume si o Constitutie, daca nu cumva a fost stearsa de vreun 'binevoitor' de moderator. Cei care cunosc problema stiu cate probleme am intampinat cu acel proiect, insa ceea ce nu stiu este drumul pe care a trebuit sa il parcurg pana sa fac proiectul in sine. Oricum a fost o idee indrazneata, dar ca orice idee buna nu rezista multa vreme, aprecierile 'poporului' fiind in constanta miscare.
Toate cele bune.

Minerval
QUOTE (Olaf @ 31 Aug 2004, 07:05 PM)
Minerval, am si eu o nelamurire: de ce scrii "neancetat" si nu "neincetat"? blink.gif
Scuza-ma de interpelare...

Va salut domnule Olaf!
Cred ca voi fi bestelit de Mihai pentru repetare de redactari, insa scrierea termenului 'neancetat' sa facut astfel din pricina faptului ca este in conformitate cu noile dispozitii ale Academiei Romane. S-a inlocuit scrierea obisnuita a lui 'i' cu 'a' in mijlocul unui cuvant. Exact cum a fost si cu 'sint' si 'sunt'. Chestiunea este ca as fi fost mai convingator daca as fi scris cu diacritice ori sedile.
Numai bine.
Olaf
Noile prevederi ale academiei romane prevad folosirea lui ī la inceputul si sfarsitul cuvintelor, pastrandu-se aceasta forma in cazul cuvintelor compuse su derivare. Neincetat este un cuvant derivat ne+incetat. Numai bine.
Catalin
QUOTE

O precizare este oportuna, zic eu.  Pe langa cei 7 moderatori, mai era si un fost mare demnitar al Hanului, mare moderator la zilele sale, dar care a avut parte de un proces rapid si dureros, costandu-l pe respectivul privilegiile de moderare.


Intr-adevar, sunt martor: acest mare demnitar, demis din functia sa prin demersurile marsave ale reactionarilor, intr-o lume in care legaturile si relatiile obscure ale forumistilor sunt mai presus decit logica, bunul simt, legea morala si cerul instelat de deasupra noastra, a fost si este in continuare un membru marcant al societatii Axel&Catalin LTD detinand si functia de maxima importanta de consilier juridic! Imi cer scuze ca am uitat sa-l mentionez laolalta cu cei sapte moderatori! Sper ca mi se pot acorda circumstante atenuante avand in vedere ca am incercat sa pastrez cifra 7 deoarece este fatidica si cu totii imi cunoasteti pasiunea devoratoare pentru numerologie, astrologie si stiintele oculte in general!
YoyoMan
QUOTE (Aramis @ 30 Aug 2004, 08:36 PM)
m-a enervat Mihai mad.gif

Cum sa te enervezi pe un om care nu apare niciodata si nu se implica deloc? Mai scoate capu din cand in cand sa mai sterga cate ceva si gata.... Lasa-l Aramis wink.gif

laugh.gif
Mihai
Interesanta analiza ta deosebit de complexa asupra ideii de implicare, YoyoMan.
YoyoMan
Asa-i ca e interesanta? laugh.gif
janine
Yoyo interesanta foc: rofl.gif o sa tzi-o capetzi nje nje nje harhar.gif fugi repede Yoyomanulescu ca o capetzi 44.gif
Antont
Ma enerveaza cind se exagereaza aiurea wink.gif
janine
Da Ghost si pe mine ma irita exagerarile jamie.gif
Antont
Am vaga impresie ca (virgula) conceptul de "exagerare" e diferit pt noi doi smile.gif
janine
Foarte diferit...dar totusi are "sursa" comuna...iara te uiti dupa insigne?? Not nice rofl.gif
Antont
Ce insigne draga?
janine
Ma enerveaza cand oamenii deschid niste subiecte si apoi le abandoneaza facandu-se ca nu stiu despre ce e vorba...hai Ghostulica ca eu inca te iubesc rofl.gif mwah1.gif
Antont
Io am impresia ca tu vroiai sa auzi altceva de la mine tongue.gif .....la subectu asta, evident rofl.gif
Minerval
QUOTE (Catalin @ 31 Aug 2004, 07:46 PM)
Intr-adevar, sunt martor(...)

Seara buna. smile.gif
Catalin nici eu nu m-as fi exprimat atat de convingator. Numai bine si la cat mai multi adepti ai libertatii de orice fel, al egalitatii in drepturi si acces impartial la o dreptate echitabila. Statul suntem noi! wink.gif
janine
Ghost...is lamurita...multam fain mwah1.gif
mutulica
iar mi-s telepat cu Ghost... ma enerveaza iar aceeasi chestie
Vornicum
QUOTE (YoyoMan @ 1 Sep 2004, 12:14 AM)
QUOTE (Aramis @ 30 Aug 2004, 08:36 PM)
m-a enervat Mihai mad.gif

Cum sa te enervezi pe un om care nu apare niciodata si nu se implica deloc? Mai scoate capu din cand in cand sa mai sterga cate ceva si gata.... Lasa-l Aramis wink.gif

laugh.gif

Din intamplare eram pe aici cand Aramis a "scos capul" si s-a exprimat ca la usa cortului cam asa:
" Mai, mama draga, du-te dracului in treburile tale si nu ne enerva. Esti un cosmar care trebuie sa dispara"
Aramis e o fata simpatica, are putin peste 18 ani,e o pustoaica. Asemenea afirmatii sunt facute de obicei de persoane responsabile care sunt in masura sa le spuna.
Merita sa i se atraga atentia. Nu faci afirmatii care te depasesc. In plus era in totatala necunostiinta de cauza.
E adevarat ca a facut afirmatia respectiva in cadrul unui topic in care si altii au facut afirmatii asemamnatoare, ca urmare topicul a fost si inchis. Insa asta nu o scuza.
Yoyoman, in acest caz nu ai luat apararea cui trebuia. Imi pare rau
_______________________
The truth? Can you handle the truth?
Vornicum
QUOTE (YoyoMan @ 1 Sep 2004, 12:56 AM)
Asa-i ca e interesanta? laugh.gif

Aici ai facut o incercare patetica de a te pune cu sefu'.
YooyMan, nu te stiam atat de cinic, mey.
sa fie oare pentru ca se organizeaza o noua intalnire la Brasov si Aramis a anuntat ca vine?
Adevarul ca moldoveanca e simpatica, aici nu am ce sa comentez.


___________
Pentru ochi frumosi, ma dau si cu barcutza.
Vornicum
QUOTE (liutza @ 1 Sep 2004, 01:24 AM)
Yoyo interesanta foc: rofl.gif o sa tzi-o capetzi nje nje nje harhar.gif fugi repede Yoyomanulescu ca o capetzi 44.gif

Nimeni nu o capata aici atat timp cat se incadreaza intr-o limita a bunului simt. Daca vreti sa va razbunati fiindca ati fost avertizati, faceti-o postand frumos si interesant, cam cum o fac io uneori, bre.
Vornicum
QUOTE (Minerval @ 31 Aug 2004, 08:01 PM)
QUOTE (Catalin @ 30 Aug 2004, 02:38 PM)
Ganditi-va ca este o organizatie din care fac parte 7 moderatori ai acestei comunitati!

Seara buna.
O precizare este oportuna, zic eu. smile.gif Pe langa cei 7 moderatori, mai era si un fost mare demnitar al Hanului, mare moderator la zilele sale, dar care a avut parte de un proces rapid si dureros, costandu-l pe respectivul privilegiile de moderare.

Miscarea de care vorbesti promova un aspect agresiv al comunitatii Hanului si bine ca au fost atentionat membrii ei
Initiatorii ei sunt adeptii razbunarii oarbe si inutile.
Cam atat.
Vornicum
QUOTE (Ghost @ 1 Sep 2004, 01:34 AM)
Ma enerveaza cind se exagereaza aiurea wink.gif

Motociclistule, asta cred si eu. tongue.gif
Catalin
QUOTE

Miscarea de care vorbesti promova un aspect agresiv al comunitatii Hanului si bine ca au fost atentionat membrii ei


Miscarea nu promova un aspect agresiv al comunitatii. Din contra, promoveaza legea, ordinea si egalitatea in drepturi a forumistilor. Noi eram cei care ne luptam cu elementele reactionare nu cei care le promovau. Altii sunt cei care n-au niciodata nimic interesant de spus dar isi dau cu parerea mereu. Ei sunt elementele agresive si destabilizatoare!

QUOTE

Initiatorii ei sunt adeptii razbunarii oarbe si inutile.


Sunt profund jignit de aceasta afirmatie. Te rog sa o justifici sau sa o retragi!
Mara
QUOTE (Vornicum @ 1 Sep 2004, 09:28 AM)
QUOTE (YoyoMan @ 1 Sep 2004, 12:56 AM)
Asa-i ca e interesanta? laugh.gif

Aici ai facut o incercare patetica de a te pune cu sefu'.
YooyMan, nu te stiam atat de cinic, mey.

Hmmm, "incercare patetica", "cinic"... Vornicum, esti sigur ca esti in masura sa ridici piatra? yeahrite.gif

Oare?
Catalin
Mara, de ce nu? doar el se pricepe cel mai bine la chestiile astea... ohyeah.gif
trustbyte
stati asa, acum apare, va arata el voouaaa laugh.gif



smile.gif
Vornicum
huh.gif Ce sa le arat, trusty?
ideea e sa ne simtim TOTI bine si sa ne distram. Deci, pace si liniste!
Ingropati, bre securea razboiului. PACE, man!
Mdea...
denise
brow.gif Mai , dar voi nu mai aveti alte motive de enervare? Se mai supara omul , dar ii mai si trece. De cateva zile va tot enervati din cauza ca .... una-alta. Stai ca va dau eu motive la alegere: e prea cald, aglomeratie in autobuz , miasme ( ph34r.gif ) de transpiratie, poluare, gaura in stratul de ozon, inundatii in jud. Constanta, copii care mor de foame in Africa, pretul benzinei (grrrrrrr.........), intretinere, sefa aflata la menopauza ( rofl.gif - va rog frumos, nu ziceti nimic de excesul de fier! Ajunge!), Iliescu - participa la alegeri, Nastase presedinte .... (grrrrr.........), intretinere, rata la banca, rata la casa, uniformele si rechizitele (ca tot incepe scoala) .... Mai vreti?
Catalin
Denise, tu ai dreptate, dar ca Vornicum tot nu e nimeni! ohyeah.gif
denise
ohyeah.gif Toti suntem unici in felul nostru....
trustbyte
hai sa fim ontopic...


azi m-a enervat centrala telefonica...mama ei, cu porturi digitale si analoage si unix-u' ei cu spe mii de optiuni... 50.gif


m-am trezit devreme, am fost undeva n-am rezolvat nimic si trebuie sa ma duc iar cand ies de la munca.. unsure.gif



smile.gif

Vornicum
Hmmm.. trebuia sa merg azi dupa-masa undeva. Se pare ca s-a amanat vizita mea.
Ma enerveaza cand sunt nevoit sa reprogramez.
cri-cri_d'Amour
azi , dupa masa de la lucru , de la 11:00, o tipa reproducea sunetul acela oribil, ca atunci cand incerci sa-ti scoti ceva din dinti...u know...tz tz tz tz . a facut aceeasi chestie si ieri si-mi venea sa-i sparg capu'.
ce bafta pe mine ca nu se poate auzi ce gandesc si nu se poate vedea ce-mi imaginez in anumite momente ca s-ar fi ingrozit ... brrr!!!!
Scarlett
ca n-am avut apa ( nici rece , nici calda ) pina la ora 21 ...
cipdecip
azi am avut un examen care l-am picat de 4 ori si cred ca o sa il pic si azi
janine
Azi m-a enervat ca am avut de terminat 3 proiecte si bien sur ziua are doar 24 de ore...deci nu le-am terminat...ma irita ca ziua nu are vre-o 50 de ore
mememe
www.grouphug.us face-ti o tura pe la aia ca si acolo au oameni plangeri si chiar e educativ . Pe mine nu m-a enervat nimic azi si nici ieri ...poate maine
actionmedia
Mă enervează că sunt 70 de vizitatori la Han, dar se postează foarte rar. Īncep să mă plictisesc.
Cred că trebuie să mă apuc de treabă.
mememe
nu te enerva action , la urma urmei nu poti discuta la nesfarsit pe aceleasi subiecte + daca spui ceva mai direct iti spune lumea ca esti neproductiv smile.gif
Olaf
Mie-mi prinde bine. Macar asa mai fac si eu treaba. smile.gif
actionmedia
De fapt cred că mă enervează că nu pot să mă despart de han şi să-mi fac treaba. Am un target de atins...
Olaf
spoton.gif Si eu patesc asta, si ma scoate din sarite. Ca sa nu mai zic si ca era sa am niscai probleme...
actionmedia
Problema e că eu nu prea am "muncă de birou", şi deja bate la ochi hh.gif trebuie să actionez, trebuie să actionez...
mutulica
ca nu am inca licenta de condus moto
fargakos
telefonul nu mai suna 50.gif
AIWA
la mine suna a SMS dar nu am voie sa sun eu sad.gif
janine
Deci sa incep(si daca nu se incepe cu deci)... 50.gif ...pe cat de imensa a fost bucuria unei case noi, mari frumoase cu etaj alea alea pe atat de mare a fost oroarea cand am facut curatenia...cum nu fusese locuit (de oameni) de vre-o 2 luni +ca este vara si geamurile au fost lasate intredeschise pana ne-am mutat noi, am avut "surpriza" sa gasesc plin de "locatari", familii intregi de paianjeni cry.gif si nu din aia mititei si finuti ci animale in toata puterea cuvantului...urasc fiintele astea...le urasc din tot sufletul...si sunt inconjurata de ei...am incercat cu tot felul de metode sa scap de ei...naiba stie cat pot fi de rapizi ca se ascund asa, am incercat sa ii dau cu matura...cu mop-ul, cu aspiratorul...no way ei sunt mai puternici, cum nu am avut nimic altceva la indemana am inceput sa ii dau cu fixativ...sa ii intepenesc dracului...macar aia a functionat, se pare ca fixativul e mai puternic ca orice alt spray impotriva daunatorilor...deci am petrecut intreaga zi plangand si enervandu-ma pe creaturile astea @!#§"!'@"#* 50.gif ca sa citez...oricum la ce cantitate de fixativ este acum in camere ("2 tuburi mari date pe la colturi) pana maine sper sa ii gasesc pe majoritatea tepeni....speranta mea cea mare este ca nu vor venii familiile lor la inmormantare... cry.gif
Scarlett
telefonul..care a sunat azinoapte la ora 3.26 ..ranting.gif ..n-o sa inteleg niciodata persoanele care suna fara sa vorbeasca ..plus ca nr. era privat si n-am mai putut adormi prea curand ..am tesut ipoteze despre cine putea fi
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.