Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce M-a Enervat Azi
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99
Vexx
Soricel pofticios! hug.gif
Zed
Vexxuletule hug.gif
Si tot nu ma las , is si cu o inghetata sub nas . Pai daca tot imi este rau , macar sa se merite rofl.gif
Vexx
Soricel, sa nu-ti pierzi conditia fizica dupa atata mancare. Doar stii ca motanul sta la cotitura! wink.gif
Saramago
M-a enervat sa am dreptate. Ieri imi vine in vizita baiatul si a fost o ploaie de numa'. Nu am masina si de obicei in asemenea zile nu ma duc nicaieri in afara de servici, dar trebuia sa il iau de la autogara. Pe drum imi spune ca nu poate fi mai rau. I-am spus ca poate sa si ninga, desi peste tot e iarba verde si multe flori. Dimineata ma trezeste el cu "OH MY GOD !"... zic ce este? Afara era totul alb si ningea cu fulgi mari.
cactus
Pai azi m-am inervat ca-i luni si ca mai sunt 5 zile x 8 ore de ceasuri rele... ranting.gif ranting.gif
Cla
Ma enerveaza ca am stat toata noaptea treaz si totusi sunt obosit...
Ieri am taiat o teava de 3 ori si totusi a fost de fiecare data prea scurta... 50.gif
Oiski-Poiski
Ma enerveaza ca mai sunt destui nesimtiti in lumea asta inca neidentificati .Rasa periculoasa ! ph34r.gif
nefertiti-old
Mie mi-au furat azi telefonul, in tramvai. Banuiesc ca erau din specia aia colorata, ocrotita de toxic. mad.gif
Oiski-Poiski
Nefe altadata sa ti-l legi de gat si ti-l pot fura numa daca te decapiteaza.
Mama a venit de Pasti la noi cu banii bagati intr-un saculet confectionat de ea si legat de gat, bagat in sutien, pe deasupra maieu, bluza , jacheta .I-a mai lipsit pusca langa ea pentru orice eventualitate .
nefertiti-old
Mda, io mi-am lasat pusca la Han. laugh.gif
Cla
QUOTE (nefertiti @ 25 Apr 2005, 07:48 PM)
Mie mi-au furat azi telefonul, in tramvai. Banuiesc ca erau din specia aia colorata

blink.gif Controlori sau politisti?? blink.gif
Oiski-Poiski
Cla, asta-i buna rofl.gif rofl.gif , hai ca m-am inveselit ! Mai, cand ne-o fi mai rau sa nu ne pierdem umorul ohyeah.gif
nefertiti-old
Eh, uite ca la asta nu m-am gandit. rofl.gif Io sper ca nu din astia, totusi, ci din aia fara uniforma. De ce, tu stii ca s-au reprofilat si astia? laugh.gif
Ovidius
QUOTE
Io sper ca nu din astia, totusi, ci din aia fara uniforma. De ce, tu stii ca s-au reprofilat si astia?

Nu stiu cum e un Buc, dar in Timi, mai toti controlorii e negri de felul lor rolleyes.gif
matz
sleep.gif Nefe simpatizez cu tine, mie numi-au luat caramida de telefon dar m-au lasat fara banii de taxa...

edit: acu` daca ma gandesc bine parca erau niste neea politistiii in autobuz unsure.gif
Yvonne
Ma enerveaza ca nu pot sa stau la o barfa si o shushoteala cu fetele,detest lucrul asta, si ma apuca pandaliile cand le aud ...shopo...shopo...pe dupa birou. Mi-e sila si greata si mi-e ciuda pe mine ca nu ma stiu "integra" in clubul celor saraci cu duhul. devil.gif
simonsays
ma inerveaza la culme reclama aia de sus ! nene Mihai, zi-ne domle contu' bancar, si donam noi cate 2-3 lei, asa, dupa putirinta, da nu mai baga reclame d'alea, pliiiiz... cry.gif rofl.gif
nefertiti-old
QUOTE (Zorro @ 26 Apr 2005, 09:24 AM)
QUOTE
Io sper ca nu din astia, totusi, ci din aia fara uniforma. De ce, tu stii ca s-au reprofilat si astia?

Nu stiu cum e un Buc, dar in Timi, mai toti controlorii e negri de felul lor rolleyes.gif

laugh.gif Pai, aici, sudistii fiind mai colorati de felul lor, cine ii mai deosebeste?

Si io am zis ca ma streseaza la culme lupa aia care se plimba p'aci, da' Mihaitza se face ca ploua.
simonsays
BAAAAAAAA !!!! DA E ENERVANTA RAU RECLAMA AIA !! fi-le-ar haspeu al dracu ! mad.gif
Eclectic
Chiar ca e de c#cat. mad.gif
black ice
Ce reclama, mah? Ce reclama?
Ca ma si enervati laugh.gif tongue.gif
Mara
Sunteti carcotasi, ca mie chiar imi place lupa aia plimbareata! laugh.gif
nefertiti-old
Mie nuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!
Mara
rofl.gif
black ice
La mine pe firefox nu apare. harhar.gif
nefertiti-old
harhar.gif

Daca as putea prinde io lupa aia afurisita... devil.gif
Zed
Traiasca mozilla rofl.gif harhar.gif

Nici la mine nu apare

Nefe , io in locul tau as lua lupa aia si mi-as face pusca cu luneta devil.gif rofl.gif
mutulica
m-a nervat ziua in sinea ei
nefertiti-old
Zed, mai bine trag in ea si o fac tandari. Macar stiu o treaba. rofl.gif
Michelle
Azi m-a ienervat rau de tot o casnica care in loc sa-si spele cratitzele in bucataria ei zice ca are mizerie de la carkalacii vecinilor pe care i-a avut ea cind traia in Romania ...posibil ce sa zic ! wink.gif ...i-o fi carat in posheta sau si mai probabil i s-or fi ouat in cap si d-aia nu mai scapa de ei nici la San Diego ...oricum e de notorietate faptul ca si carkalacul asta trage la jeg si materii in descompunere ...deci nu ma mira ca s-a ouat atata in tara tuturor posibilitatilor unde datorita hormonilor si steroizilor pina si un rahatzel ecologic si mic devine cel mare rahat cu diploma!
Chiar asa stiti vreun sprei care sa omoare carkalacul alienat si hibridizat cu gandacul de Colorado sau ma rog California ce-o fi ? Nu de alta dar mi-e frica sa nu traverseze inot oceanul si sa se aciuieze p-aici prin Romania ,de unde zice dansa ca a plecat. rofl.gif
Olaf
Pe mine m-a enervat o ratza. unsure.gif
mutulica
manelele vecinului imi fac nervii nervosi
Oiski-Poiski
Eram nehotarata daca sa trec aici sau la ce m-a intristat azi ca deopotriva m-a intristat si enervat.
MI S-A RUPT O BUCATA DINTR-UN DINTE !!!!!!!!!! cry.gif cry.gif cry.gif
Aveti voi idee cit m-o fi costand afacerea ??????????
Porcaria porcariilor !!!!! cry.gif cry.gif
nefertiti-old
Ca n-am putut sa dorm azi noapte...
simonsays
Oiski, data viitoare cand te ia la bataie barbati-tu, spune-i tare: "nu, nu da in gura !! " laugh.gif
Olaf
Vroiam sa scriu ieri de lupa, dar scriu azi: MA ENERVEAZA
Oiski-Poiski
Simon , in sfarsit unu care s-a prins de la ce mi se trage nenorocirea jamie.gif .
Da nu cred ca o mai face ca ma costa 180 Euro si e mai strans la punga de felul lui.
Auzi, ce-ti trece prin cap, m-a batut barbatu
nonono.gif

A, si am uitat , de ce palaria mea ma urmareste lupa asta ? Nici la WC nu ma mai duc fara sa-i simt ochiul vigilent in spate mad.gif
Felina
Oiski, nu te mai enerva mami, ca uite ce patza al meu barbat! il mananca ulceru'! (n-am cheltuit de la criza lui de azi noapte decat 40 de euroi la consultatie si 47 de euroi medicamentul, asa ca de ce sa ma enervez? devil.gif )

Edit: care lupa?? ca m-ati inebunit cu o lupa blink.gif
Zed
Oiski , pai tu nu esti asigurata ?!
Eu stiu ca platesti numai daca vrei anumite lucruri speciale , cum ar fi o plomba de ceramica , restul e gratuit . Si daca trebuie dintele imbaracat , mai plateste ceva si Krankenkasse . Eu am platit pt o plomba de ceramica , pentru ca am cerut-o io , altfel capatam una normala si nu plateam nimic .
Felina
Zed, din cate stiu eu asigurarea medicala nu include si asigurarea dentara... nu stiu daca me exprim corect...

Deci e nevoie sa-ti faci separat asigurare dentara... pe care eu nu mi-am facut-o de exemplu wacko.gif .
Oiski-Poiski
Ba da , am asigurare la dinti insa s-au schimbat multe ... in rau.Si nu mai plateste asigurarea aproape nimica .
Dintele a ramas pe jumatate si primesc peste ce mi-a ramas ca un fel de casuta sub forma dintelui. ( inlay se numeste ).

De la anul va trebui probabil sa ne facem si la dinti separat asigurare.
devil.gif sad.gif
Zed
Nope , in Germania nu-i asa . Poti sa-ti faci si o asigurare privata daca vrei . In asiguararea normala pe care o ai e inclus si tatamentul la dentist . Oricum ai posibilitati sa spui ce vrei sau nu . De ex o plomba ( de plastic , asa-i spune ) e mai ieftina ca una de ceramica , una de amalgam e gratis . tongue.gif
Felina
QUOTE (Zed @ 28 Apr 2005, 02:04 PM)
Nope , in Germania nu-i asa . Poti sa-ti faci si o asigurare privata daca vrei . In asiguararea normala pe care o ai e inclus si tatamentul la dentist . Oricum ai posibilitati sa spui ce vrei sau nu . De ex o plomba ( de plastic , asa-i spune ) e mai ieftina ca una de ceramica , una de amalgam e gratis . tongue.gif

Asigurarea normala = asigurarea pe care o platesti la stat ca, procent din salariu? (sau ma rog, pe care ar trebui sa o plateasca firma angajatoare?)
Zed
O platesti tu , din salar , clar . Indiferent ca mergi la doc sau ba .

Oisky Inlay e mai scump decat plastic ( Kunststoff ).

Si ca sa nu fiu off topic : M-o enervat la maxim sedinta la care o tantalauca dupa ce ca debita numai tampenii , mirosea a parfum de parca a facut baie-n el . 6.gif
Oiski-Poiski
Michelle, ca vad ca esti interesata, iti recomand cu caldura "Oggy und die Kakerlaken " .
Vei gasi acolo mai multe metode de starpire a acestei rase rofl.gif .
Nici una nu a dat rezultate ohyeah.gif .
Sunny
Oiski-Poiski ce coincidenta cu dintele! si mie mi s-a intamplat acelasi lucru aseara... hh.gif
acum trebuie sa astept pana dupa Paste sa ma duc la "dintar" unsure.gif
Oiski-Poiski
Ei, Sunny, eu am primit deja azi dimineata unu provizoriu si martea urmatoare il capat pe cel definitiv dance.gif smile.gif .

Acu o sa vina Simion si va zice ca ne-am muscat reciproc si ne-am rupt dintii rofl.gif
simonsays
QUOTE (Oiski-Poiski @ 28 Apr 2005, 02:32 PM)
Auzi, ce-ti trece prin cap, m-a batut barbatu

mai erea o varianta, dar am preferat sa o evit.. inca prefer asta... hmm.gif rofl.gif rofl.gif

apropo, te-ai muscat cu sunny ? ohyeah.gif na, ca ai cerut rofl.gif
Michelle
Beey,lasati oamenii sa se bata ,sa se muste ...daca vor !Stomatologii saracii din ce sa traiasca si ei. rofl.gif decit din incidente d-astea neprevazute ... wink.gif

Oiski ,nu stiu ce e cu Oggy und...ce-ai mai zis tu ...dar persoanei la care m-am referit nu-i mai moare karkalacul din cap nici daca-i pun eu arsenic la masea ...poate sa-si taie capu' cum fac teroristii aia la ostatici ...ar mai fi o scapare! wink.gif
Olaf
Azi m-a enervat durerea de cap pe care o aveam dimineata... 50.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.