Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce M-a Enervat Azi
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99
Jonathan
Stirile astea alarmiste despre criza. Modul cum sunt prezentate in mass-media, de zici ca vine sfarsitul lumii! mad.gif
Cla
A venit iarna, e frig si ninge a proasta... 50.gif
coconut
Cum e când ninge a deşteaptă? cool.gif
Mă enervează orice! În fiecare zi, dar acum că tot trecui pe aici, am zis-o pentru totdeauna! mad.gif Şi la ce-mi foloseşte? laugh.gif
Cla
Stii, coconut, când ninge a desteapta, ai copii care sa se bucure de ninsoare... smile.gif
Dar si alora li se astupa asteptarile, când vor de Craciun zapada... ca atunci n-au... Na! harhar.gif rofl.gif

coconut
N-ai copii, Cla? unsure.gif
Cla
Copilul meu nu se mai cara cu sania, coconut, si nepoti nu-mi face, înca nu...
Pe când era el mic, mi-a placut si mie sa-l car cu sania, sa ne dam cu patinele, etc. rolleyes.gif
Dar acum urasc zapada, gheata, frigul... pt ca am fost nevoit sa-mi bag bitzigla in beci, de-aia! laugh.gif
coconut
Să-ţi trăiască! Ai norocul să nu-l mai cari cu sania, dar să-ţi bagi biţigla* în beci, nu! Apoi, mută-te înapoi în Românica, dar la Bucale, aici n-a venit iarna, te poţi plimba fără sanie.
Nu-i bai că o plimb cu sania pe prinţesă, iar cu patinele şi mie-mi place să merg (acolo nu-i zăpadă!), îi bai că trebe să "lopătez" la ea (la zăpadă mă refer) în jurul maşinii şi să circul în nenorocita asta de Capitală! Alţi nervi... devil.gif

*e vorba cumva de bicicletă sau e un cuvânt nou pentru mine?

P.S. Nu te bucura prea tare, acuşica vin şi nepoţeii la rând! ohyeah.gif
Cla
QUOTE(coconut @ 22 Nov 2008, 08:03 PM) *
*e vorba cumva de bicicletă sau e un cuvânt nou pentru mine?


Daa, "biţigla" e bicicleta, in Banat, Ardeal... sau in Anglia, unde se zice "Baiţigl" rofl.gif

QUOTE
P.S. Nu te bucura prea tare, acuşica vin şi nepoţeii la rând! ohyeah.gif

Pai sa vina, dragii de ei, abia astept... rolleyes.gif Si sâmbata o sa vina ca sa-i rasfat ohyeah.gif
Si duminica seara vin ai doi sa-i ia inapoi acasa, si sunt mai obraznici decat inainte... asta-i razbunarea bunicilor/bunicelor, dupa ce nervi ne-au creeat plozii nostri spoton.gif
Stii, depinde cum o sa se comporte copiii cu noi; daca-s destepti, or sa se scape de un cadou sub forma de-o toba de pleu pt. al mic rofl.gif
coconut
Aşa ziceţi voi acuma, dar când oţi vedea nepoţii, n-o să le mai daţi voie acasă! ohyeah.gif
De aşa bunici aş fi vrut să aibă şi fetiţa mea parte... Dar în viaţă nu le poţi avea chiar pe toate, nu? Iarăşi un lucru care mă enervează! devil.gif
Cla
QUOTE(coconut @ 22 Nov 2008, 10:11 PM) *
Aşa ziceţi voi acuma, dar când oţi vedea nepoţii, n-o să le mai daţi voie acasă! ohyeah.gif

Oof... crede-ma, abia astept. Sufleteste m-am pregatit deja smile.gif
Dar când o fi asta...
Un lucru stiu insa cert: o sa-i invat o gramada de prostii, adica "ce ai nevoie in viata" biggrin.gif

coconut, imi pare rau de ce scrii... sad.gif
QUOTE
De aşa bunici aş fi vrut să aibă şi fetiţa mea parte...


coconut
Deh, nu toată lumea are parte de normal, Cla. Eu mă bucur că există oameni ca tine! E foarte important ca voi să fiţi majoritari! smile.gif Asta mă face să zâmbesc şi eu măcar o dată pe zi, că-n rest sunt plină de nervi! cry.gif
Cla
Mersi, coconut. Sa-ti traiasca fetita, dar si mamica flowers.gif
Si nu te mai enerva, "always look on the bright side of life"... smile.gif
coconut
Mulţam fain, Cla! Numai bine familiei tale! hug.gif
Încerc să văd partea luminoasă, dar bate soarele prea tare... tongue.gif
Erwin
răceala mad.gif

dar o să-mi treacă! ohyeah.gif
coconut
Sănătate! flowers.gif
Jonathan
Ca inca nu m-am refacut dupa uichendu asta... drunk.gif
Serenity
Pai nu de-aia exista medicalele? laugh.gif
Jonathan
Ba da. thumb_yello.gif
coconut
Că am primit o veste proastă...
Boudicca
TOTI.
mi-ar placea sa ma izolez pentru o perioada de timp, dar e imposibil...
Boudicca
O doamna (ca sa nu zic baba rolleyes.gif ) in tramvai 50.gif .
LINICA
Nu se mai fac negocieri anul acesta. sad.gif
Erwin
proiectanţii de la drumuri municipale, care au conceput delimitările cu bordură înaltă la benzile pentru stânga de la intersecţii, că le-au făcut prea scurte, 2-3 maşini, iar la semafor se adună cel puţin 10, la ore de vârf şi mai multe, aşa că în loc să fluidizeze traficul, îl îngreunează şi mai mult.
Zed
Ma enerveaza oamenii care isi plang de mila de fiecare data .
Ba ca nu sunt intelesi , ba ca sunt tradati , ba ca se profita de ei , ba ca-s bolnavi de moarte sau ceea ce au ei este sigur ceva foarte grav .
Ciudat e ca de fiecare data , tot cei care se plang nu uita sa-si puna in valoare bunatatea(nemarginita) , capacitatea de a iubi ( nemarginita ) , sinceritatea ( nemarginita si aia rofl.gif , asta imi place cel mai mult ! ) .etc etc ...
De aici ce vor sa deduci ? Ca sunt persoanele perfecte numai ca restul sunt toti rai , mincinosi , profitori etc , ei fiind intotdeauna bine intentionati .
Basme , asa se imbata ei cu apa rece .
Ei intotdeauna se vad victime si intotdeauna vor fi .
Si e vina lor .


Din acest cer vicios nu vor iesi niciodata atata timp cat nu-si vad si constientizeaza proprile greseli , slabiciuni si minusuri .
Era chestia aia cu paiul si barna din ochii vecinului . Cam asa e si aici . cool.gif
Serenity
De mult nu m-am mai enervat in asa hal ca azi, si asta doar incercand sa ajung sa vorbesc cu un operator viu la Relatii cu Clientii Vodafone. GROAZ-NIC!

Daca nu gaseam pe net, postat de cineva, o combinatie magica de cifre, cred ca ma mai chinuiam 2 saptamani. Oare unde poti sa faci plangere? laugh.gif

Pentru alti frustrati: http://nazone.ro/2009/01/cum-vorbesti-cu-u...-la-222-la.html
Erwin
QUOTE
Oare unde poti sa faci plangere?


la *222! rofl.gif
n-ai făcut deja? jamie.gif
Serenity
Stai sa dau si copy+paste aici, ca poate dispare linku' ala si chiar am nevoie laugh.gif

"Cum vorbesti cu un operator la *222 la Vodafone
Daca te-ai dat cu capul de zid incercand sa dai de cineva cu care chiar poti sa vorbesti la "serviciul clienti" de la Vodafone, stii cat de imbecil si frustrant poate sa fie sistemul.
In cazul in care ai stat 30 de minute sa asculti reclame, spam si o voce inutila care debiteaza tampenii, incearca sa formezi combinatia asta ca sa ajungi la un operator uman:

112101

Succes smile.gif"

P.S. dupa ce am sunat: mi-a raspuns un tip ATAT de plictisit, abia deschidea gura si nu m-a lamurit mai deloc, mai mult am tras eu de el. Astia parca erau platiti foarte bine si obligati sa fie ultra-draguti si toba de informatii. Oi fi nimerit unul pe care in 2 saptamani il dau afara si nu mai are omu' chef de nimic.
andra_v
Nu mai apelez serviciul respectiv. Managementul e prost la Vodafone, de un an de zile serviciul de relatii cu clientii este mizerabil. Toti angajatii Vodafone mai isteti/amabili au prins un post de dealer, vand telefoane, incheie contracte, iar "cenuseresele" au ramas sa raspunda la telefon.
Serenity
Pai si ce faci cand ai nevoie? Ca pentru unele chestii nu ai de ales...
Justitiarul
Bine v-am regasit

Ia'uzi acilea. Dupa ce coborase toti calatorii din autobuz, am urcat si s-a trezit unu ca tre sa coboare la urma. N-a contat ca eu eram pe scara si urcam a trecut printre mine si bara. M-a enervat asa tare incat am vrut sa cobor dupa el sa-i umflu scufia. mad.gif
speer
M-a certat cu prietena mad.gif
Afrodita
Un buchet imens de trandafiri rosii/sangerii....
CharonOfNyx
De obicei nu prea ascul radio, decat in masina, iar Europa FM e undeva prin coada listei pe radioul meu biggrin.gif
Azi, cand mai erau cateva secunde pana la 10:00, ma gandesc eu asa "hai, dom'le sa ascult si eu macar o data stirile care conteaza" si comut pe canalul respectiv.

Stirista e foarte prompta, incepe la timp, cu voce de aia foarte emfatica:
"Concertul Depeche Mode se va amana ..."
frusty.gif
mutulica
o tufa tampita care a ales sa se usuce...
cactus
se anuntza o zi calda.... dar calda de tot... 50.gif
Cla
E de caldat daca e calda: Du-te la nevasta-ta, poate e în calduri rofl.gif
cactus
QUOTE(Cla @ 20 May 2009, 10:31 AM) *
E de caldat daca e calda: Du-te la nevasta-ta, poate e în calduri rofl.gif


Du Esel.... rofl.gif Solltest Dir gefälligst auch eine besorgen... evil.gif
Cla
Du. ich hab eine : Mehr als genug spoton.gif
Boudicca
TOT.
Erwin
pietrele mad.gif




că se fac la rinichi! blink.gif
Sushi2exCarmelita
ca nu pot sa citesc mai mult de 2 pagini intinsa-n pat sau sa ma uit la un film pana mai incolo de jumatate ca io si adorm mad.gif
BlueRose
Ca cele 2 ore la servici care mi-au mai ramas, trec foarte greu. cry.gif
Boudicca
Internet-ul, care merge foarte prost astazi mad.gif .
Zed
Merge sandramaua asta iar la vale ...... mad.gif
Erwin
un tip înalt şi gras cu o femeie au ieşit de la Poştă iar femeia a scăpat pe jos o chitanţă... tipul n-a schiţat nicio intenţie de-aşi apleca fizicul s-o ajute blink.gif
mi-a trecut prin cap să-l întreb dacă nu cumva îl dor oasele din burtă? mad.gif
Cla
Puteai si sa-l întrebi daca si-o vede dimineata...
Erwin
da, klaaar! rofl.gif
Afrodita
Colege, vacile poloneze, care dupa ce ca nu vorbesc decat in pasareasca lor - fara pic de rusine - si-au bagat nasu sa-mi indosarieze mie facturile, de tre' sa-mi refac acu 16 dosare cu facturile din ianuarie pana acum 50.gif Lua-le-ar dracu! Asa, pe romaneste biggrin.gif
speer
Azi trăiesc încă sun efectul nervilor de ieri când m-a sup prietena, again blink.gif
Erwin
han.gif speer!
ce "prietenie" e asta când te tot supără? unsure.gif supărările şi nervii n-ajută la nimic. Zâmbeşte! smile.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.