Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce M-a Enervat Azi
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99
coconut
QUOTE(jude @ 20 Sep 2007, 06:29 PM) *
Desteptul care m-a tuns n-o fi observat ca am par ondulat si ce mi-a facut el merge numai pentru par drept. Asa ca arat ca o oaie - si nici macar una de rasa. cry.gif



Frizerul il intreaba pe client :
- Cum sa va tund ca sa fiti multumit ?
- Gratis ! tongue.gif
Veritas
anuntul ala cu fan cluburile andreea banica...si subscriu la fiecare cuvintzel scris de Denise despre Bucuresti

V
Gavrochette
Dragul de Dani care imi pune intrebari, dar cand vreau sa-i raspund ma intrerupe, si vorbeste, frate, de nu-i mai poti pune frau la gura, degeaba incerc sa mai zic ceva, ca vorbesc singura. Si ma mai intreaba de ce sunt nervoasa, baga-mi-as ceva... Ii zic sa nu ma mai intrerupa, zice ca bine, si peste cinci minute iar vorbeste in acelasi timp cu mine! Imi vine sa-l iau la palme 50.gif 50.gif 50.gif
ramona
O tanti(ca sa nu-i zic altfel 50.gif )vanzatoare, care vorbea la telefon in loc sa serveasca clientii(cacofonia e voita)....Si dupa care, tanti, am asteptat circa 10 minute bune sa termine convorbirea. 50.gif
Gavrochette
unele vanzatoare merita palme intr-adevar rolleyes.gif Trateaza clientii de parca n-ar fi naibii platite pentru ceea ce fac. Pai daca nu-ti convine salariul, du-te tanti si fa altceva, nu scuipa ca o matza in fata dobermanului.
Marduk
Azi m-a enervat prostia din tara asta, prezenta la fiecare colt de strada. Si eu sunt prost dar daca e sa aplicam o "lege" care imi place mie, vom ramane mai putini prosti. "Daca ar durea prostia, eu m-as tavali pe jos de durere, altii insa ar muri pe loc" 50.gif
andra_v
Ai dreptate, marduk, ma deranjeaza suficient prostia mea ca s-o mai suport si pe a altora.
Afrodita
Si pe mine m-a enervat prostia, dar nu a alora din tara, ci a alora din afara, care dupa ce-au dat de "bine" pe unde sunt uita de unde au plecat si cine sunt la origini... 50.gif Da' vorba aia: prostu nu e prost destul, pana nu e si fudul.... Fuduliti-va nesimtitilor!! Ca roata se invarte si nu degeaba!
andra_v
Asa e, cei mai multi romani plecati in afara n-au adus nimic bun. Au imprumutat numai ce era rau.
SORIN
Pe bune?? Cunosti personal multi din aia??

Sorin.
mutulica
pe aia care s-au intors...
aia care sunt inca afara sunt aia care au luat ceva bun...

si ma'nerveaza ei pe mine un prost din asta cu pretentii.... de nu se poate
andra_v
Ma refer atat la cei care s-au intors (de la studii, spre exemplu), cat si la cei care au ramas. Cunosc multi din ambele categorii.
jude
Pe langa toate celelalte mad.gif , ca vreau sa ma plimb si n-am cu cine, asa ca o sa plec singura.
Nefertiti
Oh, boy, cine te-a pus sa fii asa departe? Sufar de aceeasi chestie. Las' ca in Bucuresti nu te mai plangi de asta...

on topic: Iar m-a enervat faptul ca unii din orasul asta nu stiu ce inseamna sa te tii de cuvant.
jude
Pai se rezolva, iesim din casa in acelasi timp si putem spune ca ne plimbam impreuna. Eu am plecat. tongue.gif
Cla
QUOTE(nefertiti @ 28 Sep 2007, 12:27 PM) *
on topic: Iar m-a enervat faptul ca unii din orasul asta nu stiu ce inseamna sa te tii de cuvant.

Vino la cofetaria din Unirii, eu nu-s aici laugh.gif
Sper ca m-am tinut de cuvant...
Afrodita
Ma-nerveaza ca nu stiu ce-i cu mine, sunt data peste cap rau de tot si nu pricep ce am. blink.gif

De asemenea ma-nerveaza ca am prea multe de facut, da' mi-i lene rofl.gif

Plus ca ma enerveaza ca iara vin facturile si n-am fost asa baftoasa la bani in ultima vreme si nu mai apuc naibii sa-mi iau lentilele pt ochelari sad.gif 50.gif
Afrodita
Ohh hug.gif

Pe mine m-a enervat nenorocitu de Harry care la 5 jumate dimi s-o gasit sa-mi dea SMS si ma culcasem la 3 cry.gif
Afrodita
Azi m-a enervat tot nenorocitu de Harry care nu mi-a dat mesaj desi trebuia rofl.gif

Eh, ce ti-e si cu muierile astea sorry.gif
Compactforever
Eroarea de la Internet Explorer cu "illegal operation"(Windows 98 deh) care ma face sa inchid si sa deschid Internet Explorerul de 100 de ori.Probabil ca inca nu v-am povestit ca nu e instalata nici Java ca lumea...
N.V.
Cineva mi-a mancat ciocolata! ranting.gif

cry.gif
fiica_lunii
Adresele care vin azi si au termen limita ieri. 50.gif Si nu-ti cer o nica toata ci situatii care necesita timp pentru a fi intocmite.
Marduk
Traficul din capitala noastra europeana. cry.gif ranting.gif 50.gif
fiica_lunii
Ca e trecut de 11 si inca nu e gata masa. De obicei pe la 10 era gata masa. Dar azi nu stiu de ce dureaza atat. Mi s-au lungit urechile de foame si nici nu ma pot concentra la munca asa ca rod o eugenie ca sa-mi amagesc foamea pana cand se gandesc sa ne dea mancare adevarata.
Afrodita
Toti si toate! 50.gif si daca as putea sa ii dau pe unii cu capul de pereti, tare fericita as mai face-o si asa un ranjet satisfacut as avea pe fata dry.gif
Gabici
Badarania sefilor (patronilor!) din RO.

Faptul ca la ei angajat nu e echivalent cu om.

Vine la mine in birou sa isi sune de pe mobil amantele si incepe sa vorbeasca de parca ar fi pe varf de munte. Si cum abia ieri am fost la ORL am preferat sa ies afara sa imi menajez urechile. hh.gif
tikky
Yahooooo
***


Can't talk now. System's down.
Sorry for the holdup. Looks like a temporary glitch in our network has part of Yahoo! mail down, so you're briefly without service. Rest assured the alarms are blaring in the basement and our team is working frantically to get you up and running ASAP. Again, the snag is on our end — so there's no need for you to do a thing.

Back to it,
Yahoo! Mail Team



mad.gif
Afrodita
Asta suna mai mult a bascalie, decat a problema laugh.gif

Pe mine ma scoate din sarite centrala care nu functioneaza si eu stau in frig, cu raceala mea cu tot cry.gif 50.gif Si ametitul ala de propitar a venit sa vada ce si cum in loc sa trimita instalatorul hh.gif
Erwin
cetăţeanu' turmentat care era să să îmburge cu biţigla în calea măşânii, o trăbuit să frâniez şî s-o oprit motoru'! hh.gif

dară la semafor s-o oprit ş-o probălit roata dacă n'are pană! rofl.gif
One_Last_Dance
... cat de mult ne indepartam unii de altii si ne ascundem in spatele mastilor.
Michaela*
usa de la scara blocului...s-a blocat...mi-am chemat vecinii sa ma scoata-afara..si eram intr-o grabaaaa mad.gif
Rehael
M-am enervat ca m-am enervat... hh.gif
Khristine
Ca nu pot dormi ooh.gif
andra_v
Pune mana pe o treaba si sa vezi ce somn iti vine! Seara la culcare.
One_Last_Dance
... cu gandul la Tine in loc sa-mi scriu parola am scris "Mi-e dor"
Michaela*
rautatea si prostia vecinilor..mi-au furat un brad din curte, la tzara..abia ce am aflat..l-au taiat pe ascuns si dusi au fost..cand ma gandesc la brad cati ani l-am ingrijit, cu drag, sa creasca mare..in fine..cést la vie
Michaela*
azi nu m-am enervat ..deocamdata smile.gif..mai sunt 2 ore pana la miezul noptii..sper sa le petrec fara incidente neplacute
Marduk
La intrarea in intersectie, la coada, asteptand sa intru in sensul giratoriu, pe o strada cu dublu sens, cu trecere de pietoni. Un nefericit de taximetrist, depaseste coluana, incalca linia continua pe contrasens, pe trecerea de pietoni. In giratoriu, o masina de politie de la circulatie ii face semn taximetistrului si mie sa tragem pe dreapta. Vine politistul si-mi zice, va retin numai putin, ca martor dati-mi buletinul de identitate. Dupa care il ia pe nefericit in fata mea si-i zice, "ati incalcat mai multe reguli de circulatie, am sa va retin carnetul, pentru 90 zile" tipul se uita siderat la politist si zice "sefu am si eu o comanda si ma greabeam" politistul se intoarce catre mine si ma intreaba, "dvs. nu va grabiti?" eu bangui ceva neanteles. Politistul pleaca, taximetristul incearca sa negocieze cu politistul, nimic, nicio reusita. Dupa ce face procesul verbal, timp in care taximetristul pare terminat, politistul vine la mine sa semnez P.V. atunci ii zic, "domne nu poti sa-i dai un avertisment ceva mai bland ca-i iei omului painea de la gura", politistul raspunde, "da o sa-i iau carnetul doar pentru 30 de zile". Nu-i iubesc pe taximetristi, dar cand vine vorba de aplicat legea, desi imi doresc sa mearga totul in spiritul si litera legii, parca nu mai sunt atat de bucuros atunci cand se si aplica litera ei. Oricum mi-a stricat toata ziua, amaratul ala no sa mai aiba de lucru o luna, o avea copii, ma gandesc ce s-ar fi intamplat daca refuzam sa semnez? Asta e, o zi buna tuturor.
coconut
QUOTE(marduk @ 8 Feb 2008, 12:17 PM) *
La intrarea in intersectie, la coada, asteptand sa intru in sensul giratoriu, pe o strada cu dublu sens, cu trecere de pietoni. Un nefericit de taximetrist, depaseste coluana, incalca linia continua pe contrasens, pe trecerea de pietoni. In giratoriu, o masina de politie de la circulatie ii face semn taximetistrului si mie sa tragem pe dreapta. Vine politistul si-mi zice, va retin numai putin, ca martor dati-mi buletinul de identitate. Dupa care il ia pe nefericit in fata mea si-i zice, "ati incalcat mai multe reguli de circulatie, am sa va retin carnetul, pentru 90 zile" tipul se uita siderat la politist si zice "sefu am si eu o comanda si ma greabeam" politistul se intoarce catre mine si ma intreaba, "dvs. nu va grabiti?" eu bangui ceva neanteles. Politistul pleaca, taximetristul incearca sa negocieze cu politistul, nimic, nicio reusita. Dupa ce face procesul verbal, timp in care taximetristul pare terminat, politistul vine la mine sa semnez P.V. atunci ii zic, "domne nu poti sa-i dai un avertisment ceva mai bland ca-i iei omului painea de la gura", politistul raspunde, "da o sa-i iau carnetul doar pentru 30 de zile". Nu-i iubesc pe taximetristi, dar cand vine forba de aplicat legea, desi imi doresc sa mearga totul in spiritul si litera legii, parca nu mai sunt atat de bucuros atunci cand se si aplica litera ei. Oricum mi-a stricat toata ziua, amaratul ala no sa mai aiba de lucru o luna, o avea copii, ma gandesc ce s-ar fi intamplat daca refuzam sa semnez? Asta e, o zi buna tuturor.



Ce să zic. Adevărul este că cel mai bine era să pleci. Nu te putea obliga să rămâi. Puteai spune că n-ai văzut nimic. Ţi-au cerut asta pentru că la proces, în tribunal, dacă n-au martori li se anulează PV-ul şi omul îşi lua carnetul înapoi...
Pe de altă parte, taximetriştii întrec orice măsură când este vorba de încălcat reguli de circulaţie şi ar trebui potoliţi cumva. Cum altfel decât aplicând legea?
Va face contestaţie şi va avea voie să circule până ce i se judecă această constestaţie... După aceea - fiindcă poliţistul are martor (tu! mwah1.gif ) îi va lua carnetul ep 30 de zile. Va avea timp să-şi ia CO şi va sta cu familia acasă. Data viitoare va avea în vedere faptul că toată lumea se grăbeşte! biggrin.gif

Michelle
Oh,nu!
Deci constiinta ta saracuta are dubii ca a procedat corect?Pe baza supozitiei ca ala e un amarat cu copii acasa.Hai sa-ti dau atunci alte 3 supozitii ca sa-ti linisteasca constiinta.
1.taximetristul poate sa nu fie chiar un amarat,care n-are ce minca o luna fara permis.
2.cunosc cazuri de taximetristi care "fac piata" chiar si cu carnetul suspendat si el poate fi unul.
3.unul din amaratii astia poate intra intr-o buna zi in copilul tau care tocmai si-a luat carnetul si n-are experienta necesara pt a se feri de ei.Sau in sotia ta care traversa pe trecere de pietoni . Si atunci cine e amaratul?

Mai vrei si altele,ca mai am?
Michelle
editat dubla postare.
simonsays
Michelle spoton.gif
calfa
Nu ma enervase azi nimic, dar uite ca am deschis subiectul asta si, si, si incep si eu sa ma enervez ! mad.gif


Pai asta e subiect de Dezbateri sau de Poiana ? Eu va propun sa transati problema mai cu manusi ...



































... de box in maini. rofl.gif ohyeah.gif
Felina
QUOTE(marduk @ 8 Feb 2008, 10:17 AM) *
La intrarea in intersectie, la coada, asteptand sa intru in sensul giratoriu, pe o strada cu dublu sens, cu trecere de pietoni. Un nefericit de taximetrist, depaseste coluana, incalca linia continua pe contrasens, pe trecerea de pietoni. In giratoriu, o masina de politie de la circulatie ii face semn taximetistrului si mie sa tragem pe dreapta. Vine politistul si-mi zice, va retin numai putin, ca martor dati-mi buletinul de identitate. Dupa care il ia pe nefericit in fata mea si-i zice, "ati incalcat mai multe reguli de circulatie, am sa va retin carnetul, pentru 90 zile" tipul se uita siderat la politist si zice "sefu am si eu o comanda si ma greabeam" politistul se intoarce catre mine si ma intreaba, "dvs. nu va grabiti?" eu bangui ceva neanteles. Politistul pleaca, taximetristul incearca sa negocieze cu politistul, nimic, nicio reusita. Dupa ce face procesul verbal, timp in care taximetristul pare terminat, politistul vine la mine sa semnez P.V. atunci ii zic, "domne nu poti sa-i dai un avertisment ceva mai bland ca-i iei omului painea de la gura", politistul raspunde, "da o sa-i iau carnetul doar pentru 30 de zile". Nu-i iubesc pe taximetristi, dar cand vine vorba de aplicat legea, desi imi doresc sa mearga totul in spiritul si litera legii, parca nu mai sunt atat de bucuros atunci cand se si aplica litera ei. Oricum mi-a stricat toata ziua, amaratul ala no sa mai aiba de lucru o luna, o avea copii, ma gandesc ce s-ar fi intamplat daca refuzam sa semnez? Asta e, o zi buna tuturor.



Iti faci procese de constiinta degeaba! A incalcat legea, trebuie sa plateasca. TREBUIE SA SUPORTE CONSECINTELE! Altfel cum vom scapa de haosul in care traim?
Marduk
QUOTE(Felina @ 8 Feb 2008, 06:28 PM) *
Iti faci procese de constiinta degeaba! A incalcat legea, trebuie sa plateasca. TREBUIE SA SUPORTE CONSECINTELE! Altfel cum vom scapa de haosul in care traim?

Asa este dar totusi noi nu suntem, nemti sau englezi. Nu stiu ce sa zic, sunt pentru respectarea legii, eu incerc mereu sa nu fiu in afara legii, (ma refer la viteza si alte chestii legate de trafic) dar cate odata mai calc stramb, si desi imi pare rau platesc dar cu regret.
Felina
QUOTE(marduk @ 8 Feb 2008, 04:51 PM) *
Asa este dar totusi noi nu suntem, nemti sau englezi.


Cred ca glumesti!! Nu-mi vine-a crede ce-mi vad ochii!

Domnule, sigur ca iti pare rau cand platesti o amenda, tocmai asta e si scopul ei! Sa te faca sa-ti scotii ochii de ciuda si data viitoare sa fii atent si sa respecti legea. Hai ca nu e asa greu rationamentul. E chiar logic si nu tre sa fii nici englez, nici neamtz sa pricepi. wink.gif
jude
Timpul trece al naibii de greu in Moldova. 6.gif
Marduk
QUOTE(jude @ 11 Feb 2008, 03:05 PM) *
Timpul trece al naibii de greu in Moldova. 6.gif

de ce acolo ora are mai multe minute? sau te plictisesti din alte motive?
jude
Nu e chiar Twilight Zone, asa ca ora are tot 60 de minute. tongue.gif Da, ma plictisesc, din mai multe motive. rolleyes.gif
coconut
Mă enervează prostia, că nu doare! laugh.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.