Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce M-a Enervat Azi
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99
Mara
Pe mine ca lui Ghostu' iar ii e lene sa-si ia ceva de mancare. rofl.gif
Antont
QUOTE (Mara @ 10 Nov 2004, 02:41 PM)
Pe mine ca lui Ghostu' iar ii e lene sa-si ia ceva de mancare. rofl.gif

Na, uite c-am mincat numa' sa-ti fac tie in ciuda, rautate ce esti tongue.gif mwah1.gif ...
rofl.gif
mutulica
acuma ma enerveaza pe mine pt ca a mincat
Antont
daca ma enervez maninc iar rofl.gif
gonen
ghost!
pofta buna!
Antont
Mersi spoton.gif
nefertiti-old
Da' sa ne spui si ce mananci, cu cine, unde, cat, cum samd, ca altfel ma enervez si io. laugh.gif
mutulica
ce ma enerveaza nehalitu... si oPsedatu
Antont
Nefe, o sa maninc ficat de gisca prajit, cu rondele de ceapa, cartofi piure si salata spoton.gif ...singur, acasa la mine, mult, ca porcu, samd spoton.gif mwah1.gif rofl.gif
Mutulica harhar.gif
nefertiti-old
Da' gasca aia careia ii mananci tu ficatii ce vina are? rofl.gif
Antont
Se enervase pe mine rofl.gif
gonen
deci, nu tre' sa il enervam pe Ghost!
mutulica
ne maninca ficatii oricum, si daca nu il enervam...
sa-l vad ca vine cu rondelele catre ficatii mei, ca ii iau mobra
Cla
QUOTE (nefertiti @ 10 Nov 2004, 04:13 PM)
Da' gasca aia careia ii mananci tu ficatii ce vina are? rofl.gif

ga^sca sau gas(h)ca? huh.gif
nefertiti-old
Eu sper ca el vorbea despre prima varianta. Spre binele lui, nu de alta. rofl.gif
Antont
Mai voi ma birfiti harhar.gif rofl.gif
nefertiti-old
Asta era in alta parteeee! rofl.gif
Antont
Daaaaa????????
OK devil.gif evil.gif
rofl.gif
simonsays
ma 'nerveaza ca mi-e foame, si Ghostu nu-mi aduce ficati de Kawa..aaa...de gasca .... ohyeah.gif
mutulica
mie sa imi spune la ce gasca a mincat ficatii, sa o consolez
Antont
Simon, pe Kawa mea s-o lasi in pace poTcule, ca se pregateste de somnicul de iarna tongue.gif ...
Mutulica, tu devii tot mai oPsedat, io cred ca te influenteaza Simon asta, ca e imbatrinit in rele spoton.gif rofl.gif roflmao.gif
gonen
il enervarati pe Ghost si acum o sa va manance ficatii rofl.gif
Cla
Cred ca era vorba de o gas(h)ca de ga^ste biggrin.gif
simonsays
hmm.. cum adica Ghostule, daca trec pe la tine la vara, nu ma lasi sa o incalec si eu ?? rofl.gif

cred ca e vorba de bizoni, nu de gaste... ui la el ce fortzos se da ... harhar.gif
Antont
La ce te referi, la Kawa? rofl.gif
simonsays
aaa... parca da, la ea ma gandeam.... rofl.gif
gonen
Sunt animale care dintr-o boala oarecare, proprie spetei lor, ajung la o crestere disproportionata a unor organe; aceste organe astfel dezvoltate anormal prin boala, si capatand un gust particular, devin un obiect foarte cautat de lacomia rafinata a omului. Atunci, pentru ca ele sunt rare de gasit in stare naturala, se ocazioneaza animalului boala. Un exemplu este ficatul gras de gasca. Les patés de fois gras sunt astazi obiectul unei industrii foarte raspandite. Cum se obtine ficatul gras?
Iei o gasca; o pui asa de legata si intr-o cutie asa de stramta, incat cu picioarele, cu aripele, cu trupul sa nu poata face absolut nici o miscare. Ii dai apoi o hrana anumita. Pe de o parte tintuirea pe loc, pe de alta parte hrana speciala vitiaza asa de mult digestia, activand nemasurat functiunea ficatului, incat pana la urma nenorocitul animal ajunge a se stinge in economia lui totala, cum am zice romaneste apla, a pieri pe picioare. Cu cat inainteaza acest regim de tortura, cu atat animalul devine mai trist si mai posomorat; ochii i se sting incet; corpul se labarteaza; gatul i se inmoaie din pricina atoniei muschilor; mananca greu, si atunci il indopi cu o tulumba; dar in acelasi timp organul devenit parazitar prospereaza cu atat mai mult, si cand, dupa ce ai pandit apropierea momentului mortii, iei degrab dobitocul si-l tai, gasesti fructul dorit al acestei barbare ingrijiri: un ficat enorm, foarte gras, foarte pufos si cu un gust foarte delicat.
Antont
Sadicule yikes.gif rofl.gif
gonen
QUOTE (bogho @ 10 Nov 2004, 06:41 PM)
Sunt animale care dintr-o boala oarecare, proprie spetei lor, ajung la o crestere disproportionata a unor organe; aceste organe astfel dezvoltate anormal prin boala, si capatand un gust particular, devin un obiect foarte cautat de lacomia rafinata a omului. Atunci, pentru ca ele sunt rare de gasit in stare naturala, se ocazioneaza animalului boala. Un exemplu este ficatul gras de gasca. Les patés de fois gras sunt astazi obiectul unei industrii foarte raspandite. Cum se obtine ficatul gras?
Iei o gasca; o pui asa de legata si intr-o cutie asa de stramta, incat cu picioarele, cu aripele, cu trupul sa nu poata face absolut nici o miscare. Ii dai apoi o hrana anumita. Pe de o parte tintuirea pe loc, pe de alta parte hrana speciala vitiaza asa de mult digestia, activand nemasurat functiunea ficatului, incat pana la urma nenorocitul animal ajunge a se stinge in economia lui totala, cum am zice romaneste apla, a pieri pe picioare. Cu cat inainteaza acest regim de tortura, cu atat animalul devine mai trist si mai posomorat; ochii i se sting incet; corpul se labarteaza; gatul i se inmoaie din pricina atoniei muschilor; mananca greu, si atunci il indopi cu o tulumba; dar in acelasi timp organul devenit parazitar prospereaza cu atat mai mult, si cand, dupa ce ai pandit apropierea momentului mortii, iei degrab dobitocul si-l tai, gasesti fructul dorit al acestei barbare ingrijiri: un ficat enorm, foarte gras, foarte pufos si cu un gust foarte delicat.


asta e unul din multele motive pt. care nu mananc carne!
Antont
Asta e unul dintre motivele pt care eu nu citesc articole de astea rofl.gif
simonsays
ce faci bogho, barosane, ajungi sa te citezi singur ?? rofl.gif

e, ala e unul din motivele de care mi se falfaie, si mananc carne in continuare laugh.gif hai sa iti spun un secret... nu prea se mai practica ingrasatul gastei, cel putin in RO nu ezista asa ceva jamie.gif din pacate... rofl.gif

ps. retzeta aia de ingrasat e veche rau ... acum exista pilule care maresc ficatul .... roflmao.gif
icarus
M-au enervat azi, m-au enervat mereu, si o sa ma mai enerveze mult timp de acum inainte doua chestii de care ma lovesc cand comunic cu oamenii prin calculator:
1. Intrebarile fara "?" (cunoscut si drept semnul intrebarii) mai ales cand ar putea sa fie foarte bine si propozitii afirmative. 50.gif 23.gif
2. Formula de salut "sal". 50.gif .
Cla
Sal icarus, ce mai faci
simonsays
QUOTE (icarus @ 10 Nov 2004, 08:16 PM)
2. Formula de salut "sal". 50.gif .

dece, "re", "rez", iti plac ? rofl.gif

si eu urasc prescurtarile astea ... smile.gif

ok, ok, sal Cla, re ppl ... laugh.gif
Antont
roflmao.gif
Cla
Re: sal simon biggrin.gif
Antont
asl pls smile.gif)))))))))))))
DeeDee
azi chiar nu m-a enervat nimic....sau aproape nimic
Eclectic
ctc ?
simonsays
ce e ala ctc coane ? laugh.gif
Eclectic
care to chat ? rofl.gif

Ehe... vremea mircului... acum vreo 7 ani... eram si eu tanar...
simonsays
ih .. irc.. scarbos... n-am suportat niciodata saracia aia...

mai, nu mai zice ca "erai tanar", ca nu se stie care se mai complexeaza p'aci... rofl.gif
Eclectic
Pai Mara si Zed is deja la casele lor. rofl.gif
Sa vezi omor ce imi iau maine. devil.gif
simonsays
clar ! spoton.gif

aa.. pot sa te sustin ? cred ca in special zed o sa se complexeze... rofl.gif
Eclectic
Pai clar o sa am nevoie de ajutor. Zed ? Ma pune sa-i spal, calc si gatesc. rofl.gif
simonsays
atat ? ai vrea tu sa scapi asa usor ... devil.gif
mutulica
sa revenim la gisca lu' ghost... daca ii dam sa bea nu i se mareste ficatul?
afara de faptul ca oricum daca am de baut tin pentru mine nu dau si la gisca, afara doar daca nu se lasa convinsa altfel

cit despre bogho... sa chinuie el gistele in halul ala... nu m-asteptam. parea om serios.
hai sal
icarus
Gresit. Corect era:
sa revenim la gisca lu' ghost... daca ii dam sa bea nu i se mareste ficatul
hai sal rofl.gif
mutulica
ghost, nu ca ma bag in seama... da eu intrebasem... vad ca icarus a umblat la gisca ta, de stie si raspunsul...

acuma ca sunt piricios, da ... da-o'n basca ma-sii... cu mine nu imparti nimic, nici mobra, nici gisca (auzi e cumva blonda?)

hai sal
Mara
QUOTE (Barrie @ 10 Nov 2004, 08:46 PM)
ctc ?

si eu care credeam ca inseamna control tehnic si de calitate rofl.gif

Barrie si Simon, Zed va fi informata despre ce ati scris voi aici ohyeah.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.