Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce M-a Enervat Azi
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99
nefertiti-old
QUOTE (cactus @ 26 Oct 2004, 02:17 PM)
QUOTE (alexa @ 26 Oct 2004, 01:15 PM)
ca m-am trezit cu o ora mai devreme, cu gatul intepenit si cu o ucigatoare durere de cap. ca e marti. ca nu am bani. ca ziua mai are mult pana la a se sfarsi...

Vai ce coincidenta, tu draga; nici io nu mai am bani...si nici nu se arata pe vreundeva...si pana-n 11 viitor mai va...

Pe mine ma enerveaza chestia asta in fiecare zi. rofl.gif
carrad
QUOTE (Ghost @ 26 Oct 2004, 12:04 PM)


Ok, lasa ca-ti arat eu tie tongue.gif
Pese:
Eu nu sofez, eu pilotez cool.gif rofl.gif
QUOTE


ei, bine, abia astept sa-mi arati! tongue.gif  rofl.gif

Nu ma refeream la bani  spoton.gif  tongue.gif  rofl.gif  roflmao.gif


vezi ca e un alt topic pentru chestia la care te gandeai! sa-ti fie rusine daca nu te gandesti la ce ma gandesc eu devil.gif
Antont
QUOTE (carrad @ 26 Oct 2004, 02:34 PM)


vezi ca e un alt topic pentru chestia la care te gandeai! sa-ti fie rusine daca nu te gandesti la ce ma gandesc eu devil.gif

Cred ca exact la acelasi lucru ma gindesc rofl.gif mwah1.gif
simonsays
no shit.. oPsedatilor.. va vad cupii astia mici, ce parere isi fac despre voi ??? rofl.gif
Antont
Da' ce conteaza? rofl.gif Poate ne vad fetele astea de 16 ani si devin curioase roflmao.gif
carrad
asa deci? de-asta-mi esti?! 50.gif
ma folosesti pe mine, baba, sa ispitesti fecioarele despletite? yikes.gif
te voi reclama!!! rofl.gif
Antont
QUOTE (carrad @ 26 Oct 2004, 02:52 PM)
ma folosesti pe mine, baba, sa ispitesti fecioarele despletite? yikes.gif

No senc iu, nu vreau fecioare, despletite sau nu rofl.gif
QUOTE
te voi reclama!!! rofl.gif

La cine rofl.gif ?
carrad
la protectia consumatorului tongue.gif
Antont
Da' ce-s io, produs de consum? rofl.gif
carrad
logica de femeie: la cat esti tu de dragut, te papa fetele, asadar...esti produs de consum devil.gif
mwah1.gif
Antont
Imi convine logica asta mwah1.gif evil.gif rofl.gif
mutulica
acu sa te tii... oPsedatilor
Carmi
M-a enervat azi la culme ca nu mai am 16 ani...nu ma incadrez in cerintele lu KawaGhosthu
Mara
Carmi hug.gif pentru tine o sa faca si el o exceptie. wink.gif Si daca nu... Mutulica sta cu scaunul de bar pe aproape, just in case laugh.gif
Carmi
Au ce m-ai nimerit....Mara secret.gif...acuma si tu asa de in vazul lumii zici de Mutu si de mine??(de aia suntem invizibili amandoi)
pai il descurajezi pe Ghostu
care si asa nu cred ca face el exceptie pt mine...desi si el are scaune de bar ...daca nu ma insel tongue.gif
simonsays
ALOOO !! FETELE !!! ma inscriu si eu !! cat ma costa biletu' ? rofl.gif
Carmi
Mara ce zici cum il taxam pe Domnul aici de fata??
mi se pare mie sau are dexu sub calcaie laugh.gif
simonsays
lasa tu dexu, ca, la nevoie, gasesc si alta.. proptea ! roflmao.gif

tu zii cu cat tre sa contribui mwah1.gif
Aramis
idioata de sor-mea mad.gif
mutulica
cred ca pina la urma deschid centru de inchirieri... pare ca aveti nevoie doar de scaun... fara pitic...
pt ghost am super oferta... am grija de albinutza cit se foloseste el de scaun...
Dark Angel
sotul 50.gif
Mara
Flower hug.gif
axel
Pai de ce te-a enervat Flower?
simonsays
flower, si pe noi ! pt ca nu te lasa cateva zile cu noi ... laugh.gif

mwah1.gif mwah1.gif mwah1.gif mwah1.gif mwah1.gif
gonen
ce m-a enerva pana acum: ma trezi tarziu si nu baui cafea acasa, fiindca stiam ca o sa beau la birou, insa aici nici una din cele 2 masini Elite nu merge. Stau fara cafea!
simonsays
freaca un nes.... laugh.gif
Antont
QUOTE (simonsays @ 27 Oct 2004, 11:53 AM)
freaca un nes.... laugh.gif

Mai bine roaga pe vreo colega sa-i frece rofl.gif ...nessul, normal rofl.gif
Antont
QUOTE (mutulica @ 26 Oct 2004, 07:34 PM)
pt ghost am super oferta... am grija de albinutza cit se foloseste el de scaun...

Asta e super oferta pt tine mai degraba rofl.gif spoton.gif
Pese:
Sa-ti las si cheia sa ai grija de ea tongue.gif ?
Pese 2:
Btw, te-ai dat pe noua waka a lui C ?
cactus
@ Bogho
"La necaz shi la durere, freaca nesu“ cu putere. Freaca-ntins shi ne-ndurat, cu temei shi apasat. Freaca-l gingas, fin shi blānd, fluierand, ba chiar cantand. De-l freci bine, cum se spune, intamplase-va minune... spoton.gif
mutulica
Ghost - tu realizezi ce poti face cu scaunul ala?
1- lasa tu cheia ca vorbim dupa
2- da! e super!!!!
Antont
QUOTE (mutulica @ 27 Oct 2004, 01:08 PM)
2- da! e super!!!!

Cu ZXR-ul 750 spoton.gif ?!
Cum se comporta??
mutulica
eu ziceam de gpz nu de zxr... stai ca ma confuzezi smile.gif
Antont
Aha, da' zicea ca si-a luat si un ZXR, de aia intrebam tongue.gif
nefertiti-old
Sefii.
mutulica
got it, tre sa ii vina de la germa. bine ca mi-ai amintit, tre sa vad cum e smile.gif
Dark Angel
nefe...si pe mine...azi am 4 pe cap: 2 buc din Ro si 2 buc din DE sad.gif
mutulica
n-o sa mai fii mult timp nefe... cu aia pe cap rofl.gif
Antont
QUOTE (mutulica @ 27 Oct 2004, 01:20 PM)
got it, tre sa ii vina de la germa. bine ca mi-ai amintit, tre sa vad cum e smile.gif

Aia e sora mai mare a albinutzei, sa ai grija cu ea ca tre' sa fie turbata rau spoton.gif ...Mecanicu meu are una de aia, cu motorul preparat, a scos din ea vreo 160 de caluti cica biggrin.gif
simonsays
si acu, pt cine e suparat/a din cauza sefilor... :

Un tip isi suna seful acasa; raspunde nevasta sefului: "imi pare rau, dar sotul meu a murit saptamana trecuta..."; ziua urmatoare, iar suna tipul... "v-am spus ca a murit saptamana trecuta... " replica vaduva, putin ofticata....; ziua urmatoare iar suna omu .. "domle, nu intelegi, sotul meu, SEFUL tau, A MURIT saptamana trecuta !! NU POTI SA INTELEGI ASTA???" la care tipul : "ba da, dar imi place la nebunie sa tot aud asta..." spoton.gif
mutulica
m-a innebunit si C cu cit duce...
mie imi place gpz-u, ne intelegem bine
Antont
Ia-ti unu de ala, e super misto pt inceput si ai si senzatii sportive misto cu el in turatii. Are un preten una de 500, merge misto de tot GePeZica spoton.gif ...
mutulica
nu spune cum merge, ca m-a terminat!! e un pic cam grea, dar e ok, ca nu se ridica asa usor pe o roata, in schimb e stabila
desi... C era zboare cu ea pe niste denivelari smile.gif (nebunu a vrut 200/h)
Antont
Mie asa mi-a zburat aproape complet borna de pe baterie cind am fost la party la Timisoara rofl.gif ....Inainte de Salonta am luat in plin o denivelare pe care n-am vazut-o (aveam pe undeva pe la 170), si aterizarea se pare ca a fost destul de brutala. De fapt in secunda aia cind am avut iarasi rotile pe asfalt m-am gindit ceva de genu "mare lucru daca nu s-o fi desprins ceva" rofl.gif ...

Pese:
QUOTE
e un pic cam grea, dar e ok, ca nu se ridica asa usor pe o roata

Incearca din ambreiaj evil.gif rofl.gif
mutulica
asta a mers niste sute de metri mai mult in aer... nu era ca se desprinde ceva cit ca nu prea mai avea ce sa controleze, astepta sa aterizeze
Antont
Da' ce dracu' a vrut sa faca cu ea, freestyle? yikes.gif rofl.gif
gonen
Apropo de ness:
Pentru cei interesati:

Cafeaua Milionarului

15 ml Kahlua
15 ml Bailey 's original irish cream (auch, imi ploua in gura...)
15 ml Grand Mariner
15 ml Frangelico
cafea fierbinte
Le amestecati pe toate in cesca mare si ornati cu frisca

Cafea irlandeza - intr-o cupa se pun 50 g. wisky, si se da foc. Nu se lasa pina se stinge flacara, ci se acopera cu ceva dupa ce a ars putin.
-se face o cafea normala si se adauga peste wisky iar deasupra se orneaza cu frisca (destul de multa).Se serveste imediat (eventual cu paiul).

Alte feluri de cafea
*cafea bonbon - aproape jumatate ceasca de cafea normala se umple cu lapte condensat si se completeaza cu cafea proaspat facuta. Este grozava servita cu gheata, caz in care se toarna intr-un pahar (tabietul zonei, deh )
* cafea carajillo - cafea normala la care se adauga citeva picaturi de coniac (mai nou se adauga baileys )

*Cafea Jamaicano
o cafea normala se pune intr-o cupa, se dauga unul-doua bole inghetata vanilie si se orneaza cu frisca. Se serveste cu paiul

Caramel Ice Coffee
Ingrediente:
-400 ml cafea
-frisca
-4 linguri sirop de caramel(5 linguri de zahar se caramelizeaza pana capata o culoare maron deschis,apoi se adauga cateva linguri de apa si se fierbe un pic la foc mic)
-8 linguri de inghetata de vanilie
Mod De Preparare:
-Cafeaua calduta se toarna in 4 pahare inalte
-Cate 2 clesti de inghetata in fiecare pahar
-Se adauga siropul de caramel
-Se adauga frisca in functie de preferinte si pe deasupra se presoara un pic de cacao(decorativ)
-Se serveste cu paiul

Nescafe frappe - 1 lingurita jumate de ness, 1 lingurita jumate de zahar, 2 cuburi de gheata, o lingurita de inghetata, cateva picaturi de lapte - le agit in blender. (manual sau cum vrei tu). Iese o spuma. O torn in pahar si apoi adaug lapte pana se umple paharul.
Deasupra pui frisca (daca mai vrei).

Cappucino - 2 lingurite nes peste care se toarna apa fierbinte(120 ml), apoi o cupa de frisca si cativa stropi de rom, dupa care se indulceste

Nescafe Frappe - Pune in shaker o lingurita nes, doua lingurite zahar, putina apa si 2-3 cuburi de gheata. Dupa ce scuturi bine shakerul vreo 30 sec, toarna continutul intr-un pahar rece si adauga lapte. Si un pai.

Nescafe Frappe Mint - Pune in shaker o lingurita nes, doua lingurite zahar, putina apa si 2-3 cuburi de gheata. Dupa ce scuturi bine shakerul adauga 50 ml lichior de menta si orneaza cu frisca.

Nescafe Frappe Cream - Pune in shaker o lingurita nes, doua lingurite zahar, putina apa si 2-3 cuburi de gheata. Dupa ce scuturi bine shakerul, adauga lapte, 2-3 lingurite inghetata de vanilie.

Nescafe Frappe Mocha - Pune in shaker o lingurita nes cu una de nesquik, doua lingurite zahar, putina apa si 2-3 cuburi de gheata. Spumeaza amestecul la shaker, apoi adauga lapte. Poti completa cu gheata sau inghetata.
mutulica
Ghost - habar n-am... l-am intrebat pe el si nici lui nu i-a fost prea clar rofl.gif

Bogho - eu as fi pus astea la topicul de cafea... asta e pentru nervosi rolleyes.gif
nefertiti-old
Ca ma doare capul si nu ma simt prea bine. mad.gif sad.gif
actionmedia
QUOTE (nefertiti @ 27 Oct 2004, 02:14 PM)
Ca ma doare capul si nu ma simt prea bine. mad.gif sad.gif

Unde am mai auzit eu simptomele astea? rolleyes.gif hmm.gif
Era ceva cu perioadele lunii, nu imi mai amintesc exact... unsure.gif
nefertiti-old
Vorbesti de luna plina, patrar si alte alea, nu? rofl.gif tongue.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.