Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce M-a Enervat Azi
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99
Mihai
Daaa? [ohyeah.gif] hh.gif whistling.gif innocent.gif
Blakut
50.gif
QUOTE ("blakut")
M-au chemat iar astia de la militarie. Ce naiba, doar ca sa ma tina vreo doua ore degeaba. Nu mi-au zis nimic. M-au chemat, m-au pus sa astept, apoi mi-au zis sa plec acasa.


Am fost de dimineata, ma sunasera. Ama steptat in fata biroului lor nenorocit o jumatate de ora, fara sa fiu bagat in seama, eram invizibil! Cand am inceput sa le racai posterele de pe perete de plictiseala si-au amintit ca sunt acolo. M-au trimis sa astept ca de obicei cu mai multi intr-o camera. Astept. Vreo ora. Ma cheama in birou.
"Tu esti fara ocupatie?"
"Nu, sunt la liceu, a XII-ea".
"In fisa ta scrie ca esti fara ocupatie."

Intra un tip si imi zice sa ies, sa ma duc inapoi cu ceilalti care venisera acolo. Acolo, in sala unde asteptam cu ceilalti intra o tipa si imi zice sa astept afara pana vorbeste ceva cu restul. Vorbeste cu restul, iar eu astept pe hol. Restul pleaca, tipa pleaca, eu astept. Apare un tip:
"ce-i cu tine aici?"
"Mi s-a spus sa astept."
"cine ti-a spus?"
"O tipa, cea tanara cu parul rosu."
"Ce vrei de la ea? Vrei sa vorbesti cu ea?"
"Eu nu vreau nimic, vreau sa ma duc acasa, ea mi-a zis sa astept!"
"Ti-a zis sa astepti?... Du-te ma acasa..."
Asa am pierdut 2 ore azi. ohmy.gif

acum, seara:
M-AU SUNAT!!! M-au sunat IMBE...de la recrutare ca sa ma intrebe de ce nu am venit azi la ei!!!!! AARghh!!
denise
blink.gif Blakut, o fi avatarul de vina? I-a indus in eroare... Te-au confundat...
Blakut
Si varianta lunga, de asupra. poate fi subiect de thread...
Cla
QUOTE (Blakut @ 8 Jun 2004, 05:42 PM)
Ama steptat in fata biroului lor nenorocit o jumatate de ora, fara sa fiu bagat in seama, eram invizibil!...

...acum, seara:
M-AU SUNAT!!! M-au sunat IMBE...de la recrutare ca sa ma intrebe de ce nu am venit azi la ei!!!!! AARghh!!

laugh.gif Soldatul perfect!! rofl.gif
Antont
Pietonii incep sa ma enerveze teribil 50.gif . Mai nou majoritatea s-au timpit, imi sar in fata la semafor cind au rosu, traverseaza pe unde apuca, etc...Ma intreb de ce naiba nu stau pe trotuar unde le e locul 50.gif ?
Afrodita
Tocmai m-a enervatfaptul ca am avut iarasi dreptate si al meu iarasi nu ma va crede.....Si ma enerveaza ca pe cineva il mananca rau de tot in partile dorsale si cred ca inca nu-si da seama ca nu vrea sa fie scarpinat de mine 50.gif
rossi
Pe mine m`a enervat absolut totul azi sunt plin de draci.
trustbyte
m-a calcat pe nervi netul, cel de acasa....50.gif
rau de tot...


nici nu e picat de tot, dar nici nu merge...undeva la mijloc...

adica dai o adresa si-ti apare in 5 minute un rezultat...


yahoo messenger nu se conecteaza dar nici nu-ti da eroare...incearca acolo in disperare...mad.gif


si eu albesc pe langa calculator...
i-am scris adminului, dar bineinteles ca nu a raspuns...si cat m-am abtinut sa nu-l injur in mesaj...pfff...mai bine o faceam! devil.gif



smile.gif


Dark Angel
ceilalti participanti la trafic, desi n-am permis auto...
Mr. Rempp din DE care a pierdut iar raportarile pt. Aprilie si le cere iar...
Cristina de la Selgros...
MonicaV
Este posibil sa slabesti chiar daca maninci ceva care in principiu te ingrasa. Eu am slabit (nu foarte mult, dar in mod regulat si inca mai tin cura de slabire) cu ajutorul metodei Atkins. Aceasta metoda e bazata pe o reducere drastica a cantitatii de glucide consumate. Principalul avantaj al metodei e ca poti minca tot felul de alimente consistente, ca de exemplu carne, brinza si oua. In schimb, nu te atingi de piine, de dulciuri si de alte alimente care contin glucide.

Dealtfel, curele de slabire bizare functioneaza, cel putin pentru o vreme, din doua motive. In primul rind, daca mincarea este foarte monotona, omul maninca mai putin decit daca ar fi tentat de diverse alimente interesante. Cineva care ar avea voie sa manince numai gogosi si nimic altceva ar ajunge sa slabeasca. In al doilea rind, unele regimuri deranjeaza stomacul sau constipeaza, asa ca omul maninca mai putin si poate ca nici nu ii e foame in anumite perioade.

Daca semintele sint in locul mincarii normale, nu in plus, bineinteles ca s-ar putea sa functioneze cura de slabire. Ele ingrasa pentru ca in general, oamenii mai maninca si altceva.
mitzike
Un grec...Azi m-a enervat un grec, ne-am injurat fiecare pe limba noastra (acum stiu injuraturi si in greceste cool.gif ), dupa care am continuat sa ne certam in engleza.

Si sefu. Si a abia 10 ceasu'
Afrodita
Pe mine inca nu m-a enervat nik azi, da' m-a enervat un american ieri biggrin.gif ne-am certat o ora jumate cel putin...la sfarsitul discutiei fierbeam de nervi ...da' am iesit prin oras, am trimis niste mailuri, m-am uitat la magazine si mi-a trecut biggrin.gif
si ma enerveaza rau de tot criza de timp in care am intrat cry.gif
trustbyte
pe mine ma enerveaza un amic...


injura ca un birjar si doar i-am spus ca ma streseaza cu limbaj porcos excesiv...

mmm...am sa-l pun pe ignore daca ma mai calca pe nervi mult..



smile.gif


FaiLuRe
Eu de la ora 2 o sa me enervez clar.
1. pe mine ca nu am invat cat trebuie
2. pe profu care o sa ne batjocoreasca cu subiectele
3. pe supraveghetori ca nu o sa pot copia
4. pe colegi ca nu o sa imi zica nimic.

Deja m-am nervat ! 50.gif
Carmi
ma enerveaza ca nu mai vad ......
Dark Angel
sotul meu...m-a enervat raaaaauuuu de tot, da' tot de la mine a plecat, asa ca m-am enervat si pe mine, na!
Antont
Ca prin minune azi nu m-a enervat nimic in mod deosebit blink.gif
genicon
Ma 'nerveaza netul ca merge ca ***** >mad<
Serenity
Biologia.. uitasem cat detest toceala, iar incercarea mea de-a invata logic a fost sortita esecului.. sad.gif ranting.gif
SIR
Pe mine ma enerveaza moderatorii de-mi sterg mie posturile (cu ce drept, ce-am facut?)

Ma enerveaza -trustbyte- c-am pus pariu p-o bere si nu vrea s-o dea

Ma enerveaza prietenii prefacuti si lipsiti de bun simt

50.gif


Cla
Puh... bop.gif <-- nonono.gif norocu' meu, eu dau tarcoale unei Daniela wub.gif
Afrodita
Aha mai voiam io sa zic de o chestie maricica, urata si proasta pe nume D....din pcate nu-i dau numele da' nu e nici o Daniela biggrin.gif
Ma enerveaza ca nu mai primesc o data niste bani 50.gif
47462
Ma enerveaza caldura de afara. Din cauza ei am stat eu azi toata ziua in casa cu ventilatorul deschis!
genicon
Ma 'nervat, dom'le netul asta azi. Parca e facut de ai mei parinti - n-a mers de loc (motiv pentru care am zis ca stau sa invat pentru examenele ramase). Noroc cu Heroes-ul, fratilor, ca altfel chiar invatam! laugh.gif

Edit: @47462 - chiar spuneam si eu la zi-ne ce-ai in cap ca am transpirat azi toata ziua... Concluzie - imi dai mie ventilatorul tau? ohyeah.gif
47462
Si ma mai enerveaza ceva....tantarii. Sunt multi si greu de ucis! In momentu de fata parca sunt donator de sange!
genicon
A castigat Iustin. Si, ca si cand asta nu ar fi de ajuns, fix din momentul in care George a iesit din casa, netul meu a inceput sa mearga cu viteza melcului turbat. Strange... blink.gif
(monique)
QUOTE (genicon @ 14 Jun 2004, 12:22 AM)
A castigat Iustin. Si, ca si cand asta nu ar fi de ajuns, fix din momentul in care George a iesit din casa, netul meu a inceput sa mearga cu viteza melcului turbat. Strange... blink.gif

La auzul acestei vesti m-am enervat si yo... 50.gif Si m-am mai enervat rau de tot ca a pierdut Anglia in ultimul minut de joc!!!!!!!!!
genicon
Io m-am enervat mai rau cand a fost egalata Romania in ultimul minut de prelungire, la preliminarii tongue.gif
Elena Z
Ma inervat ca am dormit prea mult si acu' tre' sa stau sa invat in loc sa dorm 50.gif
Diana-Maria
Pe mine m-a enervat faptul ca a trebui sa ma trezesc la sapte!
Dupa cite vad,nu sint singura care are probleme cu somnul !
cry.gif
Afrodita
Pe mine ma enerveaza ca iar am ramas fara bani fix cu o zi doua inainte de salar biggrin.gif
Si ma bucur ca a castigat Frantza si beckam a esuat sa dea golu ala biggrin.gif
genicon
Ma tot enerveaza un pop-up stupid, care incearca sa imi instalez pop-up killer! rofl.gif
Tony Almeda
Rareori ma tulbur dar acum ma supara faptul ca sunt ciondaneli pe Han ... cry.gif ph34r.gif
Tony Almeda
QUOTE (genicon @ 14 Jun 2004, 01:40 PM)
Ma tot enerveaza un pop-up stupid, care incearca sa imi instalez pop-up killer! rofl.gif

pune pe cel de la google ... e ff eficient thumb_yello.gif
Leon
QUOTE
Si ma bucur ca a castigat Frantza si beckam a esuat sa dea golu ala


Te bucuri si eu am draci 50.gif sad.gif ph34r.gif 23.gif ranting.gif hmm.gif 23.gif
Blakut
M-am ofticat azi ca nu sunt cum ar trebui sau cum as vrea sa fiu.
genicon
Am aflat acum ca in fostul meu liceu o fosta prietena a pus in circulatie o poza cu mine.... in care nivelul hainelor nu este la fel de ridicat ca alte chestii din poza.

1. Nu inteleg de ce face asta
2. Sa mor daca mai tin minte cand am facut poza... ar trebui sa nu mai beau asa mult, nu? laugh.gif
3. Da chiar m-am enervat!
MonicaV
Pop-upul stupid s-ar putea sa fie virusul CoolWebSearch (care vine prin Internet Explorer, fara ca tu sa deschizi un mesaj email). CoolWebSearch face sa apara asemenea chestii dar in general nu iti distruge ordinatorul. In schimb, e enervant si e greu de eliminat si daca il elimini, s-ar putea sa reapara. Chiar daca nu e CoolWebSearch (pe care multe programe antivirus nici nu il gasesc), e precis un fel de virus. Un program antivirus gratuit, e AVG. Un program gratuit care gaseste cookies si adware, e Ad-aware (care il gaseste pe CoolWebSearch si pare sa il elimine dar CoolWebSearch reapare in curind). Pentru CoolWebSearch, exista CWShreder, scris de un student danez, care mai modifica din cind in cind versiunea pentru ca si CoolWebSearch are multe versiuni si mai apar altele destul de des. Tipul explica si ce sa faci ca sa nu se mai infecteze ordinatorul (Microsoft a publicat niste informatii si un patch pentru Java Virtual Machine, de care profita virusul si care poate fi inlocuit cu o alta versiune de la Sun Microsystems).
mitzike
Acum chiar ca m-am enervat !
Pe aia care au sesiune ! Si io vreau ! Da' ce? numa' voi ? pai nu-i corect ! Ia dati si la altii !
Cate un examen de la fiecare ! Repede, da?

Da' sa nu fie maine ca ma duc in Giurgiu (si ma cam enerveaza treaba asta)
Si sa nu fie nici in seara asta ca SUNT LA SERVICI INCA SI E 7 SI SIMT CUM MA ENERVEZ ! (sa fie oare vine mea ca inca sunt aici? biggrin.gif )

In rest sunt destul de calm, lucru care, fireste, ma enerveaza.
halcyon_lll
laugh.gif Bucuros iti dau ... mai am doua, asa ca te las sa alegi. Electrotehnica sau Analiza Matematica ? Da' ai grija sa le iei, ca am o reputatie de mentinut. rofl.gif

Azi m-a enervat un anumit domn, care ne-a dat la examen fix probleme din ultimile cursuri, care nu au fost pe deplin explicate si exploatate la seminar (adica deloc). M-a enervat faptul ca mi-am uitat acasa stiloul meu cu care scriu de ani de zile. 50.gif Nici acum nu-mi vine sa cred ca l-am uitat, ca asa ceva rar mi se intampla, mai ales cand e vorba de stiloul negru. blink.gif Dap, fie vorba intre noi, sunt un fanatic al stilourilor care se incarca direct din calimara (nu jafuri de alea cu patroane cu cerneala) si nu stiu ce m-as face fara stilou meu. rolleyes.gif Asa ca azi am scris la examen cu pixul, un adevarat chin. cry.gif
MonicaV
De ce e un adevarat chin? Daca e din cauza formei pixului, ia-ti un pix care are forma unui stilou. Eu am un Mont-Blanc (e o marca scumpa) de la fostul meu prieten. Nu pot sa-l arunc, ca e scump, dar imi aminteste de individ. In Canada, stilourile cu cerneala normala si calimara au ajuns aproape obiecte de muzeu.
halcyon_lll
Pai e chin, ca nu-s obisnuit cu pixul. Exista o mare diferenta intre cele doua. Cu stiloul am un scris caligrafic, care ma reprezinta si imi place, cu pixul scriu ca naiba de urat. Cred ca aluneca pe hartie prea repede sau ceva, nu inteleg. Cert e ca nu suport sa scriu cu pixul.

In ceea ce priveste stilourile alea cu cerneala si aici incep sa dispara. cry.gif O sa trebuiasca sa imi fac provizii de acuma smile.gif)
Blakut
M-a scos un tovaras cu zergii dupa un meci pe viata si pe moarte jucat de mine cu teranul.... adrenalina la maxim, atacuri peste atacuri. Si m-a scos cand nu eram atent si pregateam un atac prin spatele bazei. Pana sa atac din baza secundara, prima baza era rasa, nici nu observasem...
mitzike
@halcyon_lll la analiza am luat 8 (dar in restanta.... biggrin.gif ) si la electrotehnica 9. E bun? Ramane? Zi cand si unde si ma duc.
La faza cu pixu si stiloul te inteleg deplin. Nic stilourile nu se mai fac ca acum o gramada de ani, alea chinezesti erau faine de tot, astea de acum zgarie hartia, au nevoie de rodaj indelungat.

Si ma enerveaza ca trebuie sa dau inapoi banii de diurna, ca nu mai plec nicaieri, si am si venit la servici de la 7 jumate, asta inseamna ca m-am trezit la 6 jumate (de-a dreptul saritor la cer), io nu mai intru pe forumu asta ca ma enervez !
halcyon_lll
De acord ... mergi la Electrotehnica. E luni, pe 21. Bafta! Eu stau sa chefuiesc ca pe 20 e ziua mea! laugh.gif spoton.gif
mitzike
Ma dadeam cocos ca merge netu bine....da, vezi sa nu.... si sa nu te enervezi ? (daca nici de data asta nu imi ia mesajul.... oare ce sa fac? stiu... ma apuc de treaba... sad.gif )

@halcyon Ma duc, da' trebuie sa ajung pana la ora 15 in Oradea la bac la romana oral, am promis unei prietene ca ma prezint eu.

Mersul trenurilor nu enerveaza pe nimeni? Niciodata n-am tren la ora si cu destinatia pe care le vreau!!! tongue.gif
(monique)
QUOTE (mitzike @ 16 Jun 2004, 11:50 AM)
Mersul trenurilor nu enerveaza pe nimeni? Niciodata n-am tren la ora si cu destinatia pe care le vreau!!! tongue.gif

O s-o anunt pe mama ca te-a enervat mersul trenurilor, ca e in domeniu.. poate iti pune la dispozitie vreun tren direct, special pentru tine tongue.gif

Pe mine m-a enervat azi faptul ca nu am pic de ambitie!!!! Mai sunt cateva zile pana la bac si yo n-am chef sa-mi repet si sa mai invat ce mai e de invatat.... pur si simplu ma ia durerea de cap cand e vorba sa ma apuc de invatat... azi nu mi-am repetat decat un capitol la istorie... ce dracu' am?????? sunt tare suparata pe mine... daca nici maine nu ma apuc serios de treaba, nu mai vorbesc cu mine! 50.gif rofl.gif
mitzike
Multumesc Monique, chiar mi-ar prinde bine, pacat ca nu se poate.
Cat despre bac, bafta ! (ca succes ai aia care au invatat tongue.gif ) Glumesc, nu mi-o lua in nume de rau.

Azi (cel putin pana acum) nu m-a enervat nimic. Se pune?
genicon
M-am enervat ca m-a trezit un bip la 8... si mi s-a facut dor de mutulica, omul care imi trimitea pe la 2 A.M. mesaje cum ca pe strada lui trece buldozerul laugh.gif Ma enervez rau de tot daca nu revine...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.