Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Miine
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89
nefertiti-old
drool.gif Arunca si mie o felieeee!
Sushi
QUOTE (nefertiti @ 9 Sep 2006, 01:09 PM)
drool.gif Arunca si mie o felieeee!

nu nu stai ca vin io sa-ti aduc mwah1.gif
nefertiti-old
Bineee, stau blanda. Atata cat pot eu sa stau blanda... laugh.gif
Sushi
daca t-o arunc se poate zdruncina wink.gif si se strica. Daca ti-o aduc... ehh... ca nici nu vreau sa visez... e o chestiune de wub.gif (capisci?)
nefertiti-old
Capisci, capisci (sau se zice capisco?) unsure.gif
Sushi
QUOTE (nefertiti @ 9 Sep 2006, 01:19 PM)
Capisci, capisci (sau se zice capisco?)  unsure.gif

io capisco che tu capisci wink.gif
adica io-s captie ca tu faci pishi rofl.gif

Edit: Astia ne-or crede lesbiene cool.gif
Sushi
This Be The Verse
They f**k you up, your mum and dad.
They may not mean to, but they do.
They fill you with the faults they had
And add some extra, just for you.

But they were fucked up in their turn
By fools in old-style hats and coats,
Who half the time were soppy-stern
And half at one another's throats.

Man hands on misery to man.
It deepens like a coastal shelf.
Get out as early as you can,
And don't have any kids yourself.


Serenity
Vrei sa fii sotia mea? wub.gif rofl.gif (asta-i efect secundar al pozelor cu tortu').
Sushi
QUOTE (Serenity @ 9 Sep 2006, 10:00 PM)
Vrei sa fii sotia mea? wub.gif rofl.gif (asta-i efect secundar al pozelor cu tortu').

sorry.gif sorry.gif sorry.gif
is sfioasa ca o garofitza rolleyes.gif
Sushi
user posted image
Felina

De unde-i poza asta'?
Sushi
QUOTE (Felina @ 10 Sep 2006, 04:31 PM)
De unde-i poza asta'?

tu ai vazut cladirea asta pe dinauntru wink.gif
Poza e facuta in spate cool.gif
Sushi
m-a rugat ieri seful sa vin 2 ore azi dimineata la serviciu ca au fost ceva probleme, am venit la 7 am stat pana la 9. La 9 a venit E apoi C si am plecat la lac. Am baut o cafea pe o terasa si apoi am luat vaporul pana-n Velden. Acolo am luat pranzul si ne-am plimbat gramada, inclusiv cu trenuletz din ala cum era demult de tot (pe vremea mea) in Gradina Romei. Ne-am intors si am venit direct la lucru. E mi-a adus parfumul si crema de corp preferate din IT.
Pe vapor a fost superb, am baut cafea si am povestit intre noi si cu alti pasageri... soare... frumos smile.gif
dascalita
Sa-ti fie de bine plimbarea! Bucura-te de soare cat mai tine vremea buna, curand ii vom duce dorul!
Sushi
QUOTE (dascalita @ 13 Sep 2006, 07:22 PM)
Bucura-te de soare cat mai tine vremea buna, curand ii vom duce dorul!

Adevarul e ca asa pantofi si botine faine de toamna mi-am luat in ultima vreme ca abia astept sa le vina vremea...
Sushi
C a venit duminica seara, eu lucram si a stat cu mine pana la 11 cand am terminat apoi am dormit amandoua aici ca io oricum trebuia. Dimineata ne-am deplasat catre barlog, a fost impresionata de apartament, de ce inseamna sa ai totul si, de fapt, sa nu ai nimic cool.gif
Apoi ne-am carambanit prin oras, i-am aratat centrul nou si cel vechi, am bagat rapid o poza sa nu iesim din tipare si hushti prin magazine. M-am facut cu 1 pereche de cizme super faine, 1 de botine (toate superfaine deci nu mai mentionez), 2 fuste mega-faine rofl.gif am gasit sosete la Calzedonia la 1 euro si mi-am luat vreo 10 plus o pereche de ciorapi din aia cu guma la jumatea ... cum ii zice ca numa' bulan imi vine-n minte???? blink.gif
seara ne-am pus pe baut si mancat. Apoi am facut o pauza si ne-am pus pe mancat si baut cool.gif
a doua zi cica puteam dormi pana se schimba banii da' nici o sansa ca pe la 9 am fost sus. I-am facut micul dejun si ea a facut o baie in vana (ca ele au numa dush acasa) si si-a pus masca si etc. Ne-am pozat talpile de la picioare intre timp. I don't know why hh.gif
Asa, apoi a incercat ceva nadragi ce si i-a luat si hop ca- nu i-s buni, deci napoi prin magazine si de data aia m-am tinut tare si NU mi-am luat nimic... adica nimic ... totusi ceva dar nementionabil... tongue.gif
Azi a venit E dupa ea si-am petrecut toata dupa amiaza impreuna, a fost superb wub.gif
Sushi
user posted image
Sushi
user posted image
Sushi
si aici cu soferul de la trenuletz, el facea poze la toata lumea eu l-am tras de maneca si l-am intrebat daca face poza EL cu mine rofl.gif

user posted image
Sushi
rofl.gif
user posted image
Sushi
si-o pus una in Italia anunt ca-si cauta de lucru ca ajutor in gospodarie sau ingrijitoare de copii/batrani. N-o sunat nici devil.gif . Pana i-o zis cineva sa scrie Rumena in anunt. De-a doua zi deja avea de lucru. Is cautate romancele la lucru in occident. Si la munca de santier is preferati romanii. Ca muncesc nu se joaca. Desi in italia predomina fostii iugoslavi. Dar cumva pot intelege chestia asta cand ma gandesc la doamnele vaci de la mine de la servici. Ce barfeli si imbarligaturi... te-o ferit Dumnezeu... dar batar de si-ar face treaba...
se mai barfesc si romanii ca deh, asta tine de nivelu de cultura nu de natie, mai fac si rautati, dar de la lucru nu se trag inapoi...

Sushi
de cate ori ma intreba cineva ca din ce tara sunt imi spuneau in termeni foarte frumosi despre o familie de romani care au aici un Gasthaus si mai ales despre ea. Am dedus ca doamna are sigur un caracter frumos si asa si este c-a venit sa faca rezervare pentru niste romani si asa ne-am cunoscut wub.gif
Sushi
anyway dupa orgiile din ultima vreme nici n-am nervul sa ma uit in cont s avad cum stau. Is convinsa ca stau bine desi m-.am destrabalat dar parca inca nu vreau sa cunosc dimensiunea destrabalarii rofl.gif

N-am reusit sa economisesc nustiuce sume dar am avut (mi-am facut!!!) o vara superba.

Toamna poate veni ca spiritual (si vestimentar) sunt pregatita pentru ea. tongue.gif
Sushi
C mi-a adus o tona de cafea din sortimentul meu favorit. E ultra-mega-super buna. Dejaba, ca detaliile fac deliciul vietii...
Sushi
Camera dubla

user posted image
Sushi
mi-am refacut proviziile de ceara epilatoare devil.gif
Sushi
Mita de la vami ne enerveaza ca turisti sau ca cetateni cu acte in regula. Dar daca n-ar fi sfanta asta spaga multi romani n-ar putea culege capsuni in spania de ex. si sa mearga acasa sa-si traga termopane si sa tencuiasca blocul... deci e cu doua taisuri...
Ne plangem de mita dar cred ca am putea plange fara de ea...
Thecook
Ce "soferi de trenuletze" aratosi ai tu acolo!!!!! Eu daca imi faceam poza cu el il strangeam oleaca in brate ca sa iesim mai bine in poza ! N-ai vazut, avea verigheta ?
Sushi
QUOTE (Thecook @ 14 Sep 2006, 11:37 AM)
N-ai vazut, avea verigheta ?

blink.gif am uitat hh.gif
Noaa asta inseamna ca iar tre sa merg acolo rofl.gif
Sushi
am facut supica de cartofi.

acuma iar la job...
You can ride my Bbbbbbiiiiiikkke
ride my Biiike! spoton.gif
Oiski-Poiski
inteleg ca din motive foarte intunecate esti bosumflata pe mine cry.gif hh.gif dar totusi nu ne zici si noua reteta de la tortul ala de cu o pagina inainte ? Bitte,bitte,bitte , BITTEEEEEEEEEEEEEEEEE !



Sushi
sono al lavoro sad.gif
später

love you
Sushi
Reteta de tort caramel:

http://www.culinar.ro/forum/index.php?showtopic=12280&st=0

dar mare atentie!!! se consuma rapid si se pune pe coapse wink.gif
Oiski-Poiski
merci pentru reteta
in schimb te invit la vila mea ce mi-am cumparat-o la mare jamie.gif
da poate carcotasa cum esti vei zice ca nu exista
clar , exista
in toate visurile mele rofl.gif

Sushi
Cate poze tre sa-mi expun in Internet ca sa-si dea cineva seama ca MI-AM SCHIMBAT CULOAREA LA PAR!!!!!!!!!!!!!!!!!

Oricum eu va iert si va iubesc pe toate

user posted image
dascalita
Oauuuu!Iarta-ma ca n-am zis, de remarcat am remarcat schimbarea de look! sorry.gif
Tu esti frumoasa mereu asa ca...Blonda nu te faci? tongue.gif
Sushi
QUOTE (dascalita @ 14 Sep 2006, 05:55 PM)
...Blonda nu te faci? tongue.gif

is, la subsiori tongue.gif laugh.gif
Felina
Jur ca m-am gandit ca-i ceva schimbat la parul tau si dupa ce am reflectat 5 minute am ajuns la concluzia ca ti l-ai scurtat blink.gif laugh.gif
Sushi
user posted image
Sushi
am deja dispozitia sufleteasca pentru toamna. Desi stiu ca-nseamna ploi si rece... imi place ploaia, recele mai putin. Mi-e dor de ploaie. Chiar daca nu mai pot merge cu bicicleta si trebuie sa car umbrela dupa mine.
Ieri a fost ziua lui A. Normal ca am uitat. Am sunat-o sa-i povestesc balarii si mi-a zis ea ca e ziua ei... mi-am notat in vreo trei locuri cand are ziua ca am ratat-o si anul trecut si apoi am uitat ca am notat sau unde am notat. Sa-mi fie rusine!
Sushi
ok, weekendul asta e aproape de sfarsit (multumesc cerului!) si de maine sezonul de varf este incheiat. Aseara am stat cu seful si cu fosta sefa si-am mancat scampi si-am baut vin. Am fumat. O atmosfera aproape ca-n familie. La urma urmei am deja 4 ani de cand sunt aici...
saptamana urmatoare am 3 zile libere. Ma bate gandul sa merg in Italia dar avand in vedere ca numa de prostii ma tin cand is acolo, mai bine nu.
Mergand cu C spre statia de autobuz am cunoscut o doamna cu care o sa ies sa plimbam caini de la adapost. Ploua de cateva zile dar asta nu e o problema, imi iau pelerina.
Sushi
tocmai am vazut The Bridges of Madison County... n-am cuvinte...
Sushi
ma intreb daca cei ce stau si analizeaza, propria experienta de viata si a altora, daca cei ce cauta si planuiesc, care asteapta si calculeaza au timp sa simta clipa, s-o stranga-n palma si sa-i spuna "A mea esti!"
nefertiti-old
Astea nu se exclud una pe alta. smile.gif
Sushi
S. se teme. E si normal... o intoarce si-o suceste pana-o amesteste si tot nu ajunge la o concluzie. Ii tot amintesc sa traiasca clipa, asa cum vine, ca si cum ar bea apa, o inghititura dupa alta...
Sushi
K. a fost la ecograf, e in trei luni. L-a vazut ca tot sarea voinicel pe-acolo si a dedus ca precis e fata ca-mi seamana asa fasneatza rofl.gif
dascalita
Deci in curand vei fi matusa!
Sa fie sanatoasa si tu sa ai grija ca trusoul de bebe cere musai o trasurica Audi sau Mercedes! tongue.gif
Sushi
QUOTE (dascalita @ 17 Sep 2006, 09:37 PM)
Deci in curand vei fi matusa!
Sa fie sanatoasa si tu sa ai grija ca trusoul de bebe cere musai o trasurica Audi sau Mercedes! tongue.gif

ohmy.gif no ne, imi schimb adresa si numarul de telefon! devil.gif
Sushi
Jurnalescule aseara, dupa ce-am vazut filmul de la M, ne-am pus pe dezbateri furtunoase si am ajuns la chestiuni personale... a fost frumos... smile.gif wub.gif
Sushi
nu-mi mai gasesc locul la han. N-am stare. Intru pentru ca am Jurnal aici. Da' ce Jurnalul are suflet? N-are mai, cum sa aiba norocul lui de Jurnalici biggrin.gif
Asa ca deschid usa si ies tiptil,incetisor, pe varfuri, sa nu fac zgomot cu tocurile sa deranjez hangii din visarile lor... si-nchid usa binisor, pa pa 5.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.