Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Miine
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89
Sushi



skrningrid
Altceva decit niste gogosi, nu am facut de mult!
Sushi
cu marmelada?
skrningrid
QUOTE(Sushi @ 18 Nov 2007, 10:38 AM) *
cu marmelada?

nu cu fineti sau cu zahar sad.gif
Sushi
fain fain ohyeah.gif
skrningrid
Ce mai face luky?????
Uite aiai baietii mei
Sushi
uiuiui ce mare e alex!! blink.gif
si catelul e maroc bine deja


uite, cu gandul la romania, am facut azi Kati-Teszta





[/quote]
skrningrid
ohmy.gif Ce apetisanta, e preferata lui Dari , Alex nu face mofturi binenteles!!!! spoton.gif
dascalita
Te-am mai intrebat oare daca vrei sa fii nora mea? sorry.gif
Macar pentru bunatatile cu care m-ai imbuna, ca sa nu fiu soacra-poama acra!!!
Sushi
QUOTE(dascalita @ 23 Nov 2007, 04:10 PM) *
Te-am mai intrebat oare daca vrei sa fii nora mea? sorry.gif
Macar pentru bunatatile cu care m-ai imbuna, ca sa nu fiu soacra-poama acra!!!



uchhh io vreau dar dansul ce parere are? rolleyes.gif

dasca pe unde ai umblat ca cam demult nu te-am vazut si veizi ca asta are repercusiuni asupra ortografiei mele...??


azi: tocanitza de cartofi

dascalita
Draga mea, cu tocanita de cartofi mai ca cam ma dai pe spate! ohyeah.gif

Pe unde am umblat???
Pe aici am fost, asa, mai tacuta...Dar mi-am revenit!!! mwah1.gif
Sushi
QUOTE(dascalita @ 23 Nov 2007, 07:59 PM) *
Draga mea, cu tocanita de cartofi mai ca cam ma dai pe spate! ohyeah.gif

Pe unde am umblat???
Pe aici am fost, asa, mai tacuta...Dar mi-am revenit!!! mwah1.gif


Normal ca ti-ai revenit smile.gif
Sushi
am primit un bucatoi de telemea din romania. cred ca are 500 de grame biggrin.gif
Sushi
Lea-Sophie a murit de foame si sete



parintii nu s-au deranjat sa o hraneasca si a fetita de cinci ani a murit. in ultima faza cantarea abia 7,4 kilograme.


http://www.bild.t-online.de/BTO/news/2007/...eo=3035866.html

Luca, 17 luni, a fost omorat in bataie de catre prietenul mamei lui. El a fost lasat in grija ei desi tatal copilului si inclusiv cadre medicale au sesizat protectia minorului ca acesta este abuzat



http://www.kleinezeitung.at/nachrichten/ch...621571/index.do

Dumnezeu sa-i odihneasca!
Sushi
acuma se discuta si in austria si in germania despre niste legi noi pentru protectia copilului, chiar despre "drepturile" copilului dar asta sigur ca nu-i mai aduce pe cei doi inapoi...
Cred ca societatea romaneasca beleste ochii mari cand aude "ineptii" din astea ca "drepturile copilului" ohyeah.gif Cum adica nu pot sa-l omor chiar daca eu l-am facut???!!? ohmy.gif
Thecook
Am vazut si eu la stiri despre micuta Lea-Sophie si ma tot intreb ce suflet pot avea oamenii aia sa lase un copil sa moara de foame sau sa-si descarce nervii pe un copil batandu-l pana ajunge in coma in spital. Stiu ca nu e usor sa stai non-stop cu un copil, seara iti aduni nervii cu farasul, dar de aici si pana la a bate un copil sau a-l neglija in asa hal incat sa moara de inanitie e cale lunga. Si iarasi ma tot mir cum pot unele mame sa nu-si apere copilul cand acesta e maltratat de concubinul ei.
Sa faca legi, cu cat mai aspre cu atat mai bune.
Felina
Carmen, de ce te chinuiesti cu asa ceva? Sa-i ajuti nu mai poti, dar iti provoci suferinta...
Thecook
QUOTE(Felina @ 25 Nov 2007, 12:14 AM) *
Carmen, de ce te chinuiesti cu asa ceva? Sa-i ajuti nu mai poti, dar iti provoci suferinta...

Felinus, cand vezi la TV stiri din astea, vrei sau nu vrei tot te intristezi si cateva zile nu-ti poti lua gandul de la bietii copilasi. Numai cei ce nu se uita la tv si nu asculta radio pot sa evite stirile astea.
Felina
eu ma straduiesc sa le evit, fac eforturi in directia asta
pentru o persoana instabila emotional chestiile astea sunt otrava curata
Thecook
QUOTE(Felina @ 25 Nov 2007, 01:01 AM) *
eu ma straduiesc sa le evit, fac eforturi in directia asta
pentru o persoana instabila emotional chestiile astea sunt otrava curata

E greu sa eviti cand pe toate posturile de tv si radio se vorbeste de acest caz, si asta zile la rand, nu trebuie sa fi instabil emotional ca sa te doara si sa te revolte cruzimea si nepasarea cu care un copil e lasat sa se usuce pe picioare. Ca pana la urma si copiii astia sunt tot ai nostri, ai societatii, si daca ei nu se pot apara singuri atunci trebuie noi sa le sarim in ajutor. Si asta prin legi si organizatii sau pur si simplu interesandu-ne putin sa vedem cum ii merge copilului vecinului.
Sushi
ia uitati cu cine m-am intalnit aseara:

Thecook
Azi am gatit Zucchini dupa reteta ta de dovlecei, banuiesc ca si tu tot Zucchini ai folosit. Super gustos, combinat cu pireu de cartofi pentru mine si pitica, capcaunului i-am trantit in farfurie si o halca de carne thumb_yello.gif .
Sushi
QUOTE(Thecook @ 29 Nov 2007, 01:14 PM) *
Azi am gatit Zucchini dupa reteta ta de dovlecei, banuiesc ca si tu tot Zucchini ai folosit. Super gustos, combinat cu pireu de cartofi pentru mine si pitica, capcaunului i-am trantit in farfurie si o halca de carne thumb_yello.gif .



rofl.gif parca-l vad rofl.gif
Sushi
am avut un week-end foarte placut desi serile le-am lucrat. aseara tarziu a venit si A in receptie, m-a ajutat la sortat muntii de cartoane cu pahare, la lustruit tacamuri si la ordonat rezervari. A muncit la negru rofl.gif

Maine, poimaine, candva, o sa ma apuc de fursecarit ohyeah.gif
Sushi
oare cum poti exprima recunostinta atunci cand "Multumesc" e mult prea fad? Cand ceea ce simti nu se poate compensa cu "Multumesc" pentru ca atunci cand te gandesti la persoana careia ii esti recunoscatoare aproape iti dau lacrimile de bucuria ca exista?

Cum se zice Multumesc de 100000000000000000 de ori?
Sushi
Nimic nu urasc mai mult decat sa fiu dusa de nas, de azi pe maine. Daca rog pe cineva sa ma ajute, accept si raspunsul de NU. N-am timp, n-am chef, am altele pe cap... Asa macar STIU unde sunt si ce fac mai departe. Dar sa auzi Da, sigur cum sa nu, apoi sa treaca zile fara sa ai un raspuns, sa tot astepti, sa intrebi si sa primesti raspunsuri aiurea... apoi tot asa... si asta de la cineva care se considera prieten... URAT! Lipsa de caracter sad.gif
Sushi
dar bun, orice se poate intampla... de aia exista scuze. Dar nici sa nu-si ceara scuze ... cum am zis... lipsa de caracter bleahhh


noaa da n-are sula cu prefectura absolut nimic ca fatada si-o lustruieste periodic cu tot felul de gesturi care mai de care mai frumoase si care dau bine la public si la Dumnezeu...

Noi sa fim sanatosi!
Afrodita
Iubita, oameni fara caracter sunt pe toate drumurile. De aia eu nu-mi (mai) bat capul sa cer ajutor: daca vine bine, daca nu, soarta, ma descurc si singura cumva. Si nu-ti bate capul cu ei, ca roata se intoarce si NU in favoarea lor.

Multa bafta si numai bine hug.gif
Sushi
de cerut ajutor in chestiuni practice nici eu nu ma avant decat cand mi se pare ca vad solutia ideala. la ajutorul sufletesc acolo am on de nadejde ohyeah.gif


am muncit mult de tot zilele astea. Mult prea mult. iar n-am gasit frana si asa ca ieri cand am intrat in casa si Lucky s-a rostogolit cu burtica-n sus sa indeplinim ritualul de primire (mangaiat pe burtica eta) mi-am impins pantofii jos din picioare si m-am intins pe jos, in hol langa ea. Am tinut ochii inchisi si am mangaiat-o. ea imi tot povestea pe limba ei ce soricei a mai visat...

azi dimineata la 5 m-am trezit si n-am mai putut dormi. am chemat-o pe nume. doarme pe canapea, pe 2 paturi preferate... deschide ochisorii si ma miauna duios wub.gif o chem si vine wub.gif o dragalesc si-o dragalesc.... fac cafeaua, asteptand sa se faca 6 jumate sa ies din casa... ii pun papica in farfurioara ei cu o pisicutza desenata pe fund... wub.gif
dascalita
Ce dragoste pe voi, mai!!!
Ce ma bucur ca o ai pe Lucky si ea te are pe tine!
Ce-mi place sa-mi imaginez cum torceati voi amandoua, acolo pe jos!!!
Sa va fie bine, dragelor! mwah1.gif
Sushi
dasca mwah1.gif


Sushi
azi am primit invitatia ohyeah.gif
Sushi


Afrodita
Oh, ce-s alea? drool.gif
Sushi
QUOTE(Afrodita @ 23 Dec 2007, 05:13 PM) *
Oh, ce-s alea? drool.gif

uite astea is
http://www.culinar.ro/forum/continut/Dulci...i-irezistibile/

mega-usor de facut mwah1.gif
Afrodita
Aaaaa, si sunt chiar atat de bune? biggrin.gif Nu de alta, dar daca sunt fantastic de bune m-as risca sa le incerc biggrin.gif

Sarumana de reteta mwah1.gif
Sushi
QUOTE(Afrodita @ 23 Dec 2007, 05:21 PM) *
Aaaaa, si sunt chiar atat de bune? biggrin.gif Nu de alta, dar daca sunt fantastic de bune m-as risca sa le incerc biggrin.gif

Sarumana de reteta mwah1.gif


is fursecuri din alea uscate care sunt mai ferme dar cand ajung in gura sa topesc... io as incerca sa inlocuiesc alunele ca nu ma omor dupa ele dar nu stiu cu ce... poate cu nuca macinata ... as incerca si cu ciocolata alba + mac... sa vedem daca mai am vreme pana vin musafirii
Afrodita
Aham... Pai atunci o sa le incerc si eu candva biggrin.gif Poate dupa examene smile.gif

Sarbatori fericite mwah1.gif hug.gif
Serenity
Sarbatori fericite, mandro! mwah1.gif hug.gif Multumim de bunatati.... si drept rasplata, ti-am adus ceva:



biggrin.gif
Sushi
QUOTE(Serenity @ 24 Dec 2007, 11:07 PM) *
Sarbatori fericite, mandro! mwah1.gif hug.gif Multumim de bunatati.... si drept rasplata, ti-am adus ceva:



biggrin.gif



mersi de ceva-ul asta care e foarte foarte pe gustul meu ohyeah.gif
Sushi
am avut o seara foarte placuta ieri. O si K nu au mai venit ca au baut si Taxi e foarte greu de prins. N-am insistat ca stiu ca daca au chef vin, daca nu nu. Al si M au venit pe la zece seara. Incarcati de cadouri rolleyes.gif Inclusiv Lucky a primit un piaptan si niste conserve cu papica italieneasca. Am avut aperitive: salata de vinete, salata de boeuf, liptauer, chiftele, cascaval. Apoi supa de fritatte si Gordon Bleu cu cartofi acordeon. Tort diplomat in crusta de ciocolata si tort de baisser cu crema de lamaie.
Am muncit ieri toata ziua la ele. In liniste si pace. Fara intrebari, fara raspunsuri. A are ochi foarte bun cand vine vorba de a ajuta la ceva... efectiv mi-a luat 40% din munca...
si cand totul a fost perfect, m-am oparit cu cafeaua!!! M-a durut de mi s-a facut rau. Am luat urgent 2 nurofenuri si mi-am bagat palma in apa cu gheata. Din cand in cand am dat cu spray impotriva arsurilor. Am "dormit" azi noapte cu mana in apa cu gheata. A a facut schimb de noapte la schimbat apa, gheata, invelit diverse parti corporale... Inca si acuma ma mai doare si imi tot pun degetele pe un sloi de gheata.
Maine plec in Italia. Ma intorc inainte de revelion.
Sushi
oare care e al meu?




Sushi
Lucky s-a obisnuit deja cu oameni ce vin si pleaca de la mine. Nu se mai ascunde cum facea in primele zile cand a venit la mine. acum a vazut ca cine vine nu-i face nici un rau, ci din contra, se ocupa de ea si o dragaleste si se joaca... acuma le miroase gecile, pantofii, ii miauna pana nu mai poate smile.gif
Cat is in IT o sa doarma As la mine si o sa se ocupe ea de Lucky. Sunt convinsa ca o sa se descurce ele smile.gif chiar foarte bine ohyeah.gif
Sushi
Sushi








Sushi
mi-o spus Al ca Alin tare ma asteapta sa le fac paine. i-o fi povestit astialalti ce buna e ca el inca n-a mancat paine facuta de mana mea... asa ca... aseara am facut compozitia si am pus-o intr-o galetutza care are capac ce se inchide ermetic. asa o s-o transport si la cateva ore dupa ce ajungem e gata si painea, poate chiar pe cand vine el de la lucru ohyeah.gif
Felina
A ajuns Alin sa guste paine din manutele tale? biggrin.gif


La multi ani cu bucurie! hug.gif mwah1.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.