Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Miine
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89
Sushi
am fost la plaja in fata blocului. A fost ok dar nici nu se compara cu a face plaja la mare. In primul rind din cauza insectelor care aici ma tot pisca si daca as fi vaca as da din coada sa le alung asa imi tot pusc cite-o palma pe ici pe colo.
Acuma sa ma tot dau cu crema de corp sa nu mi se usuce pielea si-s ca noua smile.gif
Sushi
Io de cind o inceput sezonul gratarelor nu mai fac mincare pe aragaz. Bag totul la gril. N-am oale de spalat. Ieri am facut cotlet de porc cu ardei si ceapa la gril. Salata de rosii. Ca sa alunece grilarea fac cite un mujdei sau hrean cu smintina. Seara am bagat Pufarini la greu.
Pe cind vine sora (deseara sau la noapte) o sa fac niste snitzele ca alea se pot minca si reci, cu rosii. Am piine Toscana. Si pe miine vedem ce papam...
Am o rochie cu bretelutze si bretelutzele astea se cam intind ca totul e din material partial elastic. Si nici sutien nu am. Trebe sa tot filez sa nu-mi sara vreo minune pe afara hh.gif
Sushi
din ce ramine de la carnea de snitzele o sa fac frigarui cu cirnaciori, ardei, ceapa ... o sa incerc sa pun si felii de rosie pe gril c-am auzit ca-s bune.
Felina
poti face frigarui pe gril?
Sushi
QUOTE (Felina @ 15 Jun 2006, 10:33 AM)
poti face frigarui pe gril?

pai alea is expre pentru facut pe gril! Iarna mai fac cite un compromis si le arunc in tigaie smile.gif
Sushi
user posted image

Thecook
Ce fel de gril e? Adica ce marca, ce pret. Si inca o intrebare: cand pui chestii la prajit, nu improasca in jur cu grasime?
Sushi
user posted image

e din asta. Dedesubt se pune apa si grasimea curge acolo si la curatat golesc numai apa aia si dau cu cirpa si gata. Nu improasca nici pe pereti, pe nicaieri. smile.gif
Pretul o fost cam 20.30 de euro, nu mai tin exact minte dar nu mai mult smile.gif
Thecook
QUOTE (Carmelita @ 15 Jun 2006, 10:12 AM)
Bag totul la gril. N-am oale de spalat.

Cu asta m-ai dat gata, asa ca si eu vreau gril.
In poza aia microscopica nu se vede ce marca e.
Sushi
ii bag o poza cind ajung acasa si ti-o arat.
dupa cite o masa din asta imi ramine de spalat: tabla de lemn pe care le prelucrez, grilul ca atare care este foarte usor de spalat, doua farfurii, doua cutite, doua furculitze si doua pahare smile.gif
Am avut si gril din ala care se inchidea ca toasterul dar nu mi-a placut. greu de curatat, plus ca apasa carnea de-i iesea toata zeama si ramineai cu ceva ca talpa de pantof...
Eu zic sa filezi ofertele ca sint si la voi. A costat sigur mai putin de 30 de euro smile.gif
Succes!
Sushi
tot pe gril prajesc felii de piine si le scald pe-o parte in ulei de masline amestecat cu usturoi zdrobit, sare su piper si asta e garnitura. Am incercat si felii de cartofi pe gril dar nu pot spune c-am fost incintata. Se mai pot face cartofi (mici) in coaja, taiati in jumate pe lung, pus intre cele doua jumatati felii de sunca afumata, inveliti in folie de aluminiu si tot asa, grilati.
Sushi
am vazut undeva ca orice leguma se poate grila, pusa in folie de aluminiu. Eu incerc miine pastaile verzi sa vad cum ies smile.gif
Thecook
Porumb ai incercat? Sau ciuperci din alea albe? Astea nu cred ca trebuie in folie grilate.
Sushi
o sa incerc si porumb. ciuperci am facut deja, is super bune smile.gif

user posted image

user posted image
Sushi
user posted image

user posted image
ausländer
Imi cer scuze daca deranjeaza interventia mea. Grill electric este in oferta actuala de la Metro, in RO.

Fainute pozele, Carmelita!
Serenity
Stiu din surse "de sus" (+ experienta proprie) ca electricele si electro-casnicele de la Metro sunt... aa... cu probleme tongue.gif

P.S: De pozele cu grillu' zici.. nu, aus'? whistling.gif tongue.gif
Sushi
sere dupa cum vezi nici a meu nu e de firma. sint si aici produse mai belite, mai ales alea pe care le iau eu, la oferta dar ma risc, decit sa dau sute de euro pe un gril care oricum il folosesc 1 vara ca anul viitor ma plictisesc de el si vreau altul smile.gif
P.S. Asa-i ca am bulane faine? rofl.gif De la grill s-o facut asa babane devil.gif
Sushi
azi noapte la 11 cind am terminat cu serviciul i-am sunat si erau inca pe drum, au aproximat ca ajung pe la 2 noaptea. M-am bagat in pat sa iau citeva ceasuri de somn. La 5 au sunat ca au ajuns, sint linga bloc. Am zis ca ok, haideti sus. Ametita cum am fost m-am tot plimbat si m-am uitat pe geam, n-am vazut pe nime venind si m-am gindit ca am visat. Pina la urma au venit, am baut rapid 1 cafea impreuna si eu am fugit la lucru pina la 8.30. Am schimbat tot personalul curatenie-bucatarie si acuma trebe supravegheati foarte indeaproape ca daca acuma se invata prost e bai mare mai tirziu. Apoi m-am intors acasa si am incercat sa-l seduc pe nepot sa se joace cu mine dar nici vorba, el voia tot in pat. I-am dat bucati de salam ramase de la micul dejun, le-a papat si ultima a insistat s-o duca-n pat ca asa e el, generos, voia probabil sa imparta cu ai doi de dormeau ohyeah.gif
Pe la 10 s-a trezit lumea si am papat, apoi ne-am luat sa spalam masina, am fost in Europapark si la Wörthersee. Cind ne-am plimbat prin parc, pe linga canal, nepotul si-a luat inima in dinti si-a plonjat in apa. Cind a vazut ce bine e a repetat figura de citeva ori. Apoi l-am plimbat pe la soare sa se usuce sa nu puta in masina.
Cind ne-am intors am intrat pe la Hofer si am luat cirnati albi tipici bavarezi ca au vazut documentare despre germania acuma la tv si au fost curiosi cum is aia.
Acuma mai lucrez vreun ceas dupa aia vin la mine si o sa stam sa povestim pina la 11 cind termin serviciul smile.gif
Felina
Ce ma bucur! smile.gif

Sa aveti un we cat mai placut si cu soare mult, sa va puteti plimba linistiti. smile.gif
Sushi
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

dascalita
E mortal nepotu' la ghiseu! rofl.gif
Sushi
azi dimineata la 6 am fost la lucru, am supravegheat micul dejun. La zece au venit K si Bily dupa mine si ne-am plimbat pina acasa. Am mincat si ne-am carat la lac. ne-am plimbat cu barca, a fost super fain. Amu la 16 iar am inceput lucrul. Is cam terminoiu smile.gif
Sushi
cu K

user posted image
Thecook
Oh la la....!!! Ce bine va sta in fuste. Sunt de-a dreptul verde de invidie.
Sushi
nepotu' n-o fo foarte incintat de fustele noastre...
user posted image
Sushi
Control gripa aviara rofl.gif

user posted image
Thecook
rofl.gif Asta era autocontrol !!!! rofl.gif
Sushi
is obo sad.gif
Sushi
la 12 termin slujba si vin sa ma ia si mergem sa mincam la Stadionwirt, unde am mincat si cu Feli wub.gif
Serenity
Daca mancati pui, musai sa faci pozeeee!!! rofl.gif tongue.gif
Sushi
devil.gif
Sushi
Secretara sefului ne-a atras atentia sa nu purtam topuri cu bretele tip spaghete ca expunem prea mult laugh.gif adica mie nu mi-a spus dar la celelalte colege. Se poarta exact ca o bunica. M si Y erau in receptie, amindoua cu topuri " din alea" wink.gif si a intrat si ea si a zis "hiiiiiiiii" si si-a pus mina la gura. Fetele s-au uitat la ea si-au intrebat care-i baiul. Atunci s-a exprimat ca ooo neeein, asta nu se poate, expunem mult prea mult...
Ieri am trecut pe la lucru dupa masa ca aveam ceva de rezolvat cu Y si o vad cu top cu bretele spaghete rofl.gif io i-am zis deja saptamina trecuta ca sintem hostel pentru tineret, noi sintem tinere si ca firma are sigur probleme mai serioase decit ce purtam noi cool.gif
Sushi
cu cumnatul
user posted image
Sushi
user posted image
Sushi
user posted image
Sushi
user posted image
Sushi
Doarme Biluca
user posted image

Sushi
am gasit o plaja de ciini la wörthersee, nu departe de blocul meu. a fost super! bily s-a jucat cu alte zeci de ciini, a fugit liber si s-a balacit ca o broasca. La un moment dat nici s-a mai scuturat de apa si curgea girla din el smile.gif
Sushi
user posted image
Sushi
user posted image
Felina
laugh.gif ce bine iti sta! sa vii si la noi cu furtunul ala smecher! biggrin.gif
Oiski-Poiski
Poza cu furtunul e grozava.Se vede pe fata ta ce placere de copil iti face laugh.gif
Si nepotul e un caine de nota zece .
dascalita
Oiksinella!Bine ai revenit!Unde umbli si de noi nu ti-e dor???
Nepotu' e deja umanizat,vad ca sta ca si Carmelita cu burta la soare! rofl.gif
Oiski-Poiski
Dascalito, pe unde am umblat eu nu prea le doresc prietenilor .

Sper ca observi ce inumani sunt oamenii, bietul nepot a scos limba de-un cot.Nici macar o bere rece nu a capatat.


Sushi
azi am draci
Felina
di ce? ce-i pre mult nu-i sanatos? sau ce?
Sushi
fac scenarii in cap cum sa-mi ucid fosta sefa. astept idei.
Felina
pune-i soricioaica in cafea evil.gif
Sushi
QUOTE (Felina @ 21 Jun 2006, 07:27 PM)
pune-i soricioaica in cafea evil.gif

de unde iau soricioaica la ora asta?
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.