Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Miine
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89
Oiski-Poiski
Pana si copilul mi l-am invatat, cu mancarea nu se joaca, egal daca este pentru animale sau oameni.Altii nu o au .

Imi place de pisica ta smile.gif .
Felina
QUOTE (Oiski-Poiski @ 26 Jun 2007, 05:47 AM)
cu mancarea nu se joaca, egal daca este pentru animale sau oameni.Altii nu o au .

thumb_yello.gif


Carme, sper ca tipa nu se transforma peste noapte in 'prietena ta' si nu mai scapi de ea. Nu-mi place de ea, zi-i c-am zis ca nu-mi place de ea, sa se care! Nimeni n-are voie s-o supere pe Sushi a mea mad.gif .
Oiski-Poiski
QUOTE (Felina @ 26 Jun 2007, 11:52 AM)
zi-i c-am zis ca nu-mi place de ea, sa se care!

Da,da , da , sa se care , mancand pamantul, sa-i sara scantei din calcaie etc.etc.
Sushi
azi noapte o cazut de pe kratzbaum si pentru ca io eram langa el, desi n-am atins nimic, s-o suparat pe MINE si de ieri nu mai vorbeste cu mine mad.gif si-o fi rupt o unghie te pomeni unsure.gif
dascalita
Of,of! Probleme mari cu Luky a ta! tongue.gif Daca nu are nici o durere pe undeva, (ia-o in pat si palpeaz-o), nu-ti face probleme...Asa sunt ele, mofuroase si pline de fitze! Au o atitudinea de aia, aristrocratica asa, nu se coboara la nivelul muritorilor de rand decat atunci cand au ele chef! laugh.gif Pana una alta mai e si o chestie de acomodare, ii este dor de acasa, de celelalte animale cu care a crescut...Nu-ti face probleme, ii trece . Catitza mea a cazut de la etajul 2 si a stat 3 zile pierduta printre blocuri...Am gasit-o ranita si fugarita de caini, biata de ea...A fost un pic mai afectata dar i-a trecut! Doar stii ca despre pisici se spune ca au 9 vieti! laugh.gif
Sushi
nu are nimic ca la 5 min. dupa aia vana un fluture de noapte si chiar m-o bagat 1 pic in seama dar nu asa de intens ca pana atunci sad.gif
Sushi
maine capat alt kratzbaum, de la colega mea. bine ca nu tre sa cumpar ca minunile astea costa bine, in jur la 80 de euro.
dascalita
Ce e kratzbaum-ul ala? De ascutit gherutele cumva?Catitza mea nu are asa ceva... sad.gif mai scarmana tapiteria fotoliilor cateodata... cry.gif
Sushi
QUOTE (dascalita @ 26 Jun 2007, 09:24 PM)
Ce e kratzbaum-ul ala? De ascutit gherutele cumva?Catitza mea nu are asa ceva... sad.gif mai scarmana tapiteria fotoliilor cateodata... cry.gif

da, de ala de scarmanat. n-ar fi nici un bai cu scarmanatul mobilei daca ar fi a mea. dar nimic nu e al meu. n-am nici macar 1 lingura, un prosop, nimic pe numele meu. am pantofi si am haine. halal ca mi-am muncit viata degeaba!
Felina
dar o ai pe Lucky wub.gif
Sushi
lucky s-a acomodat deja cu patul meu, chiar ii place laugh.gif

si ii mai place sa o periu, sa o dragalesc si sa ne frecam capurile unul de altul. cand a venit la mine, primele doua-trei zile ma manca nasul infiorator dupa ce o atingeam dar vad ca acuma sistemul meu imunitar a invins si nu mai am nika wub.gif
Sushi
user posted image

user posted image
Sushi
Lucky e foarte necomplicata. Mananca orice, se obisnuieste rapid cu orice lucru nou, nu zgarie mobila, face numai la laditza ei cu capac si usa, da am incercat si cu usitza desi zicea fosta ei apartinatoare ca n-o sa mearga pentru ca nu cunoaste. Mizerie nu face absolut deloc. Lasa putin par dar nesemnificativ. De mirosit nu miroase casa a pisica pentru ca laditza e acoperita si o spal tot a doua zi cu apa fierbinte. Pana acum nu a refuzat nici o mancare ca tot ziceau unii/altii ca ba aia s-ar putea sa nu pape ba ailalta. Am facut supa azi ca aveam la congelator doua spateuri (spati?) - spinari! - de pui si cand am fost la Lidl am vazut ca aveau telina radacina cu frunze cu tot si niste gulii foarte frumoase asa c-am luat si am bagat de-o supica. Carnitza am cules-o cu degetele de pe oase si i-am dat-o, a papat intr-o suflare, fara figuri smile.gif

Cand merg seara de la lucru ne salutam si ma asez pe canapea. mi se pune in brate ca un bebe si ma prinde cu labutzele din fata de gat si ma maseaza. isi tot freaca fruntea de gatul meu si-mi povesteste ce-a facut peste zi. Dimineata cand ma trezesc la fel. Ma pun pe canapea si-mi sare in brate si o mangai pe spate, tot spunea ea acolo meee ueeee geeee si se intoarce cu burtica-n sus s-o mangai si acolo biggrin.gif
flori
Ai Suschi ( nu prea mi-e la indemina numele asta) Da, ce idila s-a infiripat intre voi!
Aproape ma convingi si pe mine sa-mi iau pisica...desi fac alergie la ele!
Sushi
QUOTE (flori @ 30 Jun 2007, 05:01 PM)
Ai Suschi ( nu prea mi-e la indemina numele asta) Da, ce idila s-a infiripat intre voi!
Aproape ma convingi si pe mine sa-mi iau pisica...desi fac alergie la ele!

primele doua trei zile m-o mancat si pe mine nasul dupa ce ma atingeam de ea dar apoi sistemul meu imunitar a invins si acuma gata, ne pupam si n-am nimic biggrin.gif
Sushi
user posted image
Sushi
Cai a venit aseara, insotita de o prietena. Eu am lucrat pana la 11. le-am lasat supa si ardei umpluti pe aragaz. Lucky s-a indragostit de ele. Toata noaptea a umblat de la una la alta in pat si peste tot si-a primit portia de mangaieri si alintaturi. Ma bucur sa vad ca are asa caracter frumos, ca ma temeam ca o fi asociala, si cum la mine casa e mai mereu plina, riscam sa am stres cu ea smile.gif

Am stat pana la 3 si-am povestit. Azi la 11.30 ne-am trezit si dupa toaleta de dimi ne-am pus pe cafele si am trecut direct la masa de pranz ca micul dejun l-am cam dormit rolleyes.gif Am facut un sos de bureti cu knödeli si ca "desert" am bagat fiecare cate 2 malai fierti, manjiti prin unt si trasi in sare, un deliciu wub.gif

Am simtit o armonie atat de frumoasa azi... wub.gif
Sushi
unii cred ca-s dependenti de luat labe-n cur ca tare le cer. noaa nu-i bai ca de la mine le si pot primi. in masura in care am timp pentru asa ceva, normal rolleyes.gif
Sushi
in septembrie ma duc sa-mi botez nepoata. De data asta nu mai zbor prin honolulu ca ajung cracanata de oboseala si-mi trebe vreo 15 zile sa-mi revin. Sa vad ce zboruri o sa gasesc...

am revazut aseara The Bridges of Madison County cu Cai si Elyse. Si cred c-am priceput acuma unele si altele... wub.gif
Sushi
is tare curioasa ce face Lucky acuma, sigur se distreaza cu fetele biggrin.gif abia astept sa ne punem deseara la tv, eu intinsa-n pat, ea pe plapuma la picioare, sa ne uitam iar una la alta si sa povestim pana ni se inchid ochii wub.gif
Sushi
buaaah i-am dat unei tantalici satisfactie... ce face plictiseala din om ohmy.gif
Sushi
Lucky se distreaza ca-mi arunca hainele din dulap. le-am inchis dar unul l-am uitat putintel deschis si si-a bagat labutza si-a tras pe jos tot ce-a apucat laugh.gif
Sushi
a prins drag de-o cuvertura rosie pufoasa si o tot maseaza si-o aranjeaza. mai devreme a fost furtuna si-am facut un salt in ap. ca s-o vad. se uita pe geam, fara frica biggrin.gif
mi-e tot mai draga wub.gif
Sushi
macar la aranjat s-o ajut si eu pe Carmen

user posted image
skrningrid
E tare desteapta si harnicuta , ce sa mai spun de curaj thumb_yello.gif daca statea in geam in timpul vijeliei cry.gif . Ai si tu un suflete al tau care te asteapta de dezmiarda cind te intorci rupta de la munca. Cred ca te simti minunat!!!
Sa-ti spun si eu o noutate, pe data de 15 iunie am luat si noi pentru a integra in familie un pui de catel din rasa Vijla maghiara. Am si poze dar nu stiu sa postez, ca sa ti-l arat, poate in curind. unsure.gif
skrningrid
Incerc sa-ti trimit o poza sper sa reusesc!!!???
Sushi
ce fain e! dar e deja mare vad smile.gif cum il cheama?

aici e Lucky cu paurica ei preferata

user posted image
Sushi
am avut o zi super faina azi, o gramada de vesti bune, de pasi inainte, am cumparat o plasa de jucarii pentru pisici si acuma ma duc acasa sa ma schmuzelesc cu Luky wub.gif biggrin.gif
Sushi
is cu ochii-n patru cool.gif

user posted image

user posted image

user posted image
Sushi
Inainte de Sushi

user posted image


si dupa Sushi


user posted image

rofl.gif
Sushi
viata cu o pisica e foarte armonioasa. ma asteapta la usa cand merg de la lucru, se intoarce cu burtica in sus asteptand sa-mi las poseta pe cuier, apoi ma aplec spre ea si ne atingem fruntile wub.gif
Felina
wub.gif
Sushi
imi caut belet pt sfarsitul lui august ca ma duc sa-mi botez nepoata biggrin.gif
Sushi
am fost la cinema si-am vazut shrek III biggrin.gif
Thecook
wub.gif La multi ani, Schatzi !
dascalita
A fost ziua ta... wub.gif
La multi ani, fata draga!
Sushi
QUOTE(dascalita @ 15 Jul 2007, 10:40 AM) *
A fost ziua ta... wub.gif
La multi ani, fata draga!



multumesc pentru urari doamnelor. am sarbatorit in cerc foarte restrans, familie si prieteni, am facut tortul asta: http://www.culinar.ro/forum/index.php?show...c=15780&hl= de care am fost foarte mandra. usor de facut si gustos ohyeah.gif




In alta ordine de idei: cainii latra, caravana trece. Prietenii stiu de ce jamie.gif



Convietuirea cu Lucky este tot mai armonioasa. Am o mare mare dilema a carei rezolvarea poate astepta pana in septembrie cand ma intorc din Portugalia. Dilema: s-o las sa iasa afara sau nu! Daca traiesc doar in ap. au o viata mai mulga. Dar ce viata? Inchisa intre 4 pereti... unsure.gif Nu stiu ce as alege daca as fi pisica...



Deci sa stiti ca noi ne scarpinam si daca nu ne mananca rofl.gif

Sushi
Pentru botezul Dianei am comandat rochita asta:



si pantofiorii astia:




numa eu nu stiu inca cu ce-o sa ma imbrac blink.gif
Sushi
Multe n-am facut in ultima vreme. am vrut sa merg in italia, o vizita de doua zile si cu o zi inainte mi-a scris prietena mea un mail ca feroviarii italieni fac greva taman in ziua plecarii mele dar ca vine ea cu masina dupa mine (noi, ca n-a, fo singura). si o venit la 7 dimineata. ceea ce mi-o dat indeajuns timp pentru cumparaturi, mancat bunatati si petrecut niste ore superbe pe plaja wub.gif


sfarsitul asta de aptamana se casatoresc niste prieteni de-ai mei. ei au fost plecati de ceva zile in croatia, la mare. io am avut cheia ca m-am dus sa ud florile. joi, inainte sa se intoarca am fugit la ei in ap. si le-am lasat pe masa o floare mare (mie tare-mi place wub.gif ) si o mica atentie biggrin.gif
Sushi
pentru seara asta mi-am luat doua filme ce doream sa le revad de mult si o s ale urmaresc cu Lucky stand pe plapuma, pe burta mea. Dac-o vrea domnitza rolleyes.gif

Unul din filme e Great Expactations, ecranizare dupa Dickens, l-am vazut demult si mi-era dor de el rolleyes.gif si celalalt e, desigur, Shrek III. L-am vazut la cinema dar am vrut sa-l am biggrin.gif

am mai facut comanda la "Anna Karenina" cu Greta Garbo
dascalita
Bine ai revenit, fata draga! mwah1.gif
Frumoasa rochita finutei, la tort inca n-am intrat sa-l vad iar Luky mi se mare o mare figura!!! Seamana cu smailul ala care face cu ochiul! mwah1.gif
Serenity
Oho, a revenit Carmen aka Sushi aka Carmelita aka.... stii tu! laugh.gif hug.gif

Carmencita (nu poci Sushi si pace) m-am gandit la tine cand am facut zilele trecute tortul cu crema de zahar ars din jurnalul tau. Trei ore am scotocit sa gasesc reteta laugh.gif Mi-a iesit perfect. Multam! mwah1.gif Cand ma intorc in cuibusor incerc si reteta de ziua ta drool.gif
Sushi
QUOTE(Serenity @ 9 Aug 2007, 07:35 PM) *
Oho, a revenit Carmen aka Sushi aka Carmelita aka.... stii tu! laugh.gif hug.gif

Carmencita (nu poci Sushi si pace) m-am gandit la tine cand am facut zilele trecute tortul cu crema de zahar ars din jurnalul tau. Trei ore am scotocit sa gasesc reteta laugh.gif Mi-a iesit perfect. Multam! mwah1.gif Cand ma intorc in cuibusor incerc si reteta de ziua ta drool.gif


de ce s-astepti ca la reteta asta nu-ti trebe cuptor, se face totul pe aragaz si cu mixerul. numa la gelatina sa fi antena smile.gif
Thecook
mwah1.gif
Serenity
Stau la frate-miu acasa pana saptamana viitoare. Baiatu' asta n-are mixer... n-are nici oale laugh.gif
Sushi
am fost azi la magazinul italienesc. nu e departe dar inca nu l-am vizitat, pana azi. foarte fain. produse deosebite si preturile nu sunt asa de mari cum m-am temut eu biggrin.gif

tocmai m-am uitat la Born to be Wild alis Wild Hogs. Nota zece!

acuma urmeaza o comedie... o zi linistita azi...

maine dimineata merg la vanat costume faine pt mine si sora ca am eu fixul sa ne imbracam la fel, ca si cand eram mici wub.gif
Sushi
al doilea film n-a fost o comedie, a fost ceva de neuitat la el ... bleahhh cry.gif
Sushi
QUOTE(Serenity @ 10 Aug 2007, 12:02 AM) *
Stau la frate-miu acasa pana saptamana viitoare. Baiatu' asta n-are mixer... n-are nici oale laugh.gif



eh atunci n-are nika daca mai stai, am dat de-o reteta faina (cred eu) de tort african. O fac azi sa ai de unde alege mwah1.gif
Serenity
Astept poze.... biggrin.gif In 15 e "ruga" (nedeie, etc.) la sat la bunica-mea si ma asteapta madam cu 10 feluri de torturi tongue.gif In vacanta ce mai am timp si chef de pasiunea pentru halit...aaa, asta, gatit ohyeah.gif
Sushi
QUOTE(Serenity @ 10 Aug 2007, 06:08 PM) *
Astept poze.... biggrin.gif In 15 e "ruga" (nedeie, etc.) la sat la bunica-mea si ma asteapta madam cu 10 feluri de torturi tongue.gif In vacanta ce mai am timp si chef de pasiunea pentru halit...aaa, asta, gatit ohyeah.gif



auzi cela cu zahar ars l-ai facut cu blat cu cacao sau simplu?
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.