Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Miine
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89
dascalita
Sper ca noaptea care a trecut a fost un sfetnic bun si ziua de azi ti s-a aratat luminoasa!Toate gandurile mele bune si rugi pentru linistea sufletelului tau,fata draga!
Sushi
stie cineva cum se tricoteaza un poncho?
dascalita
Cred ca trebuie sa tricotezi un patrat,la mijloc sa-i faci rascroitura pentru cap...Ma gandesc ca mai intai faci un model din panza,ca-ti dai seama de dimensiuni...ca model, vechiul"bob de orez", ca sa nu se lase si sa semene cu o stofa...nu stiu daca ti-a folosit la ceva ce ti-am spus, numai ca eu n-as mai avea rabdare,am tricotat demult...
Michelle
Merge si 2 triunghiuri cusute pe latura cea mare ,dar incomplet in centru.


Sushi
fac pui cu legume in sos de hrean si spätzle in care am incorporat si Schnittlauch tocat. Sa vedem ce iese ca de mirosit miroase bine...
am spalat, calcat, cusut.
Duminica merg la niste lucru suplimentar. M-am targuit la plata si iau dublu decat anul trecut.
Duminica dupa amiaza ma intalnesc cu A si C, in drum spre ro. Trimit acasa un gentoc cu prosoape si mai vad de niste ciocolata pentru tata.
Mi-am programat un weekend in München la inceputul lui septembrie. Sa vedem ce iese...
Sushi
aha
Sushi
Ascult sam
Sushi
am vrut sa fac cozonac cu mac dar har domnului ca n-am oua si m-am scutit de-o oboseala
Sushi
user posted image
Sushi
lui B i-au luat carnetul pentru ca a condus beat. Amenda inca nu stiu cat o sa fie.
Kyklos
Imi spunea cineva din Spania ca amenda ajunge si la 500 de euro
Sushi
QUOTE (Colimator @ 11 Aug 2006, 11:49 PM)
Imi spunea cineva din Spania ca amenda ajunge si la 500 de euro

imi dai si-un cutit sa-mi tai venele sau ma ajuti numai emotional? devil.gif
Sushi
anyway, viata merge inainte...
Felina nu mai vorbeste cu mine. Eu stiu ca stilul meu de viata nu e tocmai decent si menit sa te poti mandri cu el sau cu cineva asa ca mine ca prieten. Ma rog... imi mai fac si publice aventurile ca sa fie cacatul mai cu motz jamie.gif totusi nu sunt debil, is numa imprastiata sufleteste, ce e rau in asta?
Sushi
am reactionat violent si sincer imi pare rau dar acuma ce sa fac? ca timpul nu-l pot da inapoi si sa fac bine ce-am facut gresit sau aiurea...
FELINA IARTA-MA!
Sushi
Eu ma sint atat de plina de viata ca serios ca nu inteleg de unde atata morbidism in analizarea vietii mele din partea celor caora le-am dat posibilitatea sa ma cunoasca. Sora-ma imi scria nu demult ca sa-mi revizuiesc purtarea (fata de familie) ca altfel o sa mor ca mami. Felina imi scrie ca atitudinea mea fata de viata e suicidala. O fi si nu mi-oi fi dat seama eu... poate traiesc o minciuna.
Hai sa fim seriosi! Cine are o viata perfecta? Cred ca fiecare a doua femeie are amant sau macar viseaza la unul. Eu recunosc ca am. Ca nu ma tem c-oi ajunge baba si nu m-a lua nimeni...
Sushi
Nu vad care e rostul unui Jurnal ca asta. Ca de spus lucrurilor pe nume nu poti ca se opareste nu stiu cine, de povestit nustiuce iara nu poti ca vai sare nustiucare ca nu e ok... o fi mai neok, dar e viata mea, mai dati-va jos de pe ea ...
Sushi
m-am imprietenit cu o familie din Hamburg. Aseara o fo ultima lor seara in Hostelu nost si fetele (10 si 12 ani) o stat cu mine pana la 11 cand am gatat serviciul, le-am facut manichiura rofl.gif
Zice una:
"Carmen, wie alt bist du?
"Ahhh... ich bin alt, schon 32!"
"Das ist nicht alt! Meine Mutter ist alt!"
"Wirklich? Wie alt ist deine Mutter denn?"
"38!" rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Sushi
un cuplu de austrieci:
"Carmen, sunteti ca o raza de soare in carintia unde toti sunt super seriosi si nervosi"
"Na ja, zic, mie mi-o interzis coafeza sa ma enervez ca fac matreaza!" rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Sushi
C a ajuns cu bine in ro, n-o platit amenzi, n-o luat interdictie, nimic... spoton.gif
Sushi
user posted image
Sushi
user posted image
Sushi
user posted image
Sushi
Nerecomandat minoarelor
Sushi
cred ca totusi nu le-am lasat indeajuns la dospit ca rulada mi s-a crapat

user posted image
Sushi
DAR is mancabile

user posted image
alysoft2003
QUOTE (Carmelita @ 14 Aug 2006, 05:48 PM)
Nerecomandat minoarelor

Of, mai Carmelita, unde ai gasit toate pozele astea, eu uitasem de ele. Nici nu mai imi aduc aminte cand le-am facut rofl.gif
Michelle
QUOTE (alysoft2003 @ 15 Aug 2006, 02:50 AM)
QUOTE (Carmelita @ 14 Aug 2006, 05:48 PM)
Nerecomandat minoarelor

Of, mai Carmelita, unde ai gasit toate pozele astea, eu uitasem de ele. Nici nu mai imi aduc aminte cand le-am facut rofl.gif

Deh,taica,batranetea ce sa-i faci!
Sushi
ala ultimul de jos care se tine de dansa e favoritul meu wink.gif

Da nici cu astia nu m-as jena sa ma afisez in public tongue.gif
Sushi
am fo tare cuminte ieri, am spalat, calcat, curatat gatit devil.gif
Acuma am facut supa de chimen si peste prajit cu mujdei. Am mancat, ma imbrac si ma duc la lac la plaja cool.gif
dascalita
Tare frumos cozonac ai facut!Mi-ai facut pofta sad.gif numai ca eu mai astept sa treaca vara si abia atunci pun cuptorul la treaba!
Sushi
am fo la nudisti devil.gif
Sushi
ieri am fost pe o plaja privata, unde merg aia frumosi, bogati si plini de succes in cariera. Am avut acces acolo doar pentru ca prietenul prietenei mele este membru in ceva asociatie care are plaja in proprietate.
au si un loc anume construit pentru nudisti. acolo mi.-am incalzit iuznuca asa ca lumea.
Sushi
user posted image
Sushi
Am avut o zi fierbinte

user posted image

si am gasit o noua iubire wub.gif

user posted image
Sushi
user posted image

user posted image

user posted image
Sushi
am lucrat de nebuna weekendul asta. Am si facut ciubuc ca mi-e jena sa-l convertesc intr-un salar de-al meu din romania...
acuma-s rupta de oboseala si parca vad ca de ma pun in pat nu pot sa dorm. bine ca macar am o carte buna de citit. De nu m-ar durea asa de tare ochii... azi mi-au fost rosii ca de vampir, oaspetii or fi crezut c-am fost noaptea la chefuiala laugh.gif
Sushi
deja de aseara nu mai vedeam bine, dupa ore nesfarsite de trebaluit. Pe langa alea am mai bagat 14 jumate azi, asa ca arat ca dupa razboi. Da ma renovez io la noapte, pe maine la amiaza is fresh ca o banana proaspat culeasa din cires biggrin.gif

user posted image
Sushi
noaaa m-am trezit dar inca tot nu-s clara la cap. Beau cafeaua, sper sa-mi revin ca am tare multa treaba azi si inca asa o zi libera nu prind pana vine Cristina si-ar fi cazul sa sortez minunile alea din camera sa aiba unde dormi...
Sushi
Nebunie mare la serviciu. Incep la 5.30, termin la 11 si la 17 iar is pe metereze. Dar trece cumva si saptamana asta si apoi concediu.
Abia astept sa vad Münchenul, vrea sa merg la restaurantul rotitor din Turnul Olimpia. Am calculat in mare cam cat o sa ma coste cele trei zile, cam 400 de euro. Sunt convinsa c-o sa merite!
Apoi pe 3 ma intorc si vine Cristina la mine, sta mai mult ca abia pe 15 incepe lucrul.
---

Ma tot gandesc ca vreau sa fiu acolo cand naste sora-mea. Acolo adica in sala cu ea. Ca daca tot n-o sa am copii macar asa trec si eu prin experienta asta...
Sushi
azi comemoram 4 ani de casnicie. Am comandat o rata crocanta. Ca in fiecare an...
passenger
"comemoram" ? cry.gif nu "sarbatorim"?
Sushi
QUOTE (passenger @ 23 Aug 2006, 09:51 PM)
"comemoram" ? cry.gif nu "sarbatorim"?

comemoram cu spor!

Am chef sa vad un film bun zilele astea. Nu serialuri sau mai stiu eu ce, o comedie din de sa-mi rupa falcile de ras...
Sushi
S-au intamplat multe zilele astea dar n-am rabdare sa le scriu...
Umblu pe jos cate o ora pe zi, dus-intors si dus-intors de la lucru. Am un spray de aparare de la colega-mea care are barbat polizei. Il tin la mana cand vin seara dupa 11 acasa...
Intr-una din serile trecute a fost de asteptat ceva si l-am intrebat pe seful daca sa raman eu dupa 11 sa astept. Zice "Si dupa aia cum mergi singura asa tarziu acasa?!" "Agale" i-am raspuns laugh.gif

Mda si am mai facut ceva... roadele o sa le vad dupa concediu... abia astept concediul ala, il iubesc il ador, sunt innamorata de concediul meu... wub.gif
Sushi
Mi-ar prinde bine vreo doua ore de somn dar dormi drace daca poti ca taie astia iarba iar de vreo 2-3 zile de gandesti c-am sta in mijlocul baraganului! Deja cand ii vad impingand sculele alea mi se ridica parul pe spate ca la mistreti si-mi vine sa-i maraii si sa ma dau sa le musc rotile daca au asa ceva.
&%$/ cui i-o %&%§( de (/&%)/ ca dorm toata noaptea neintorsi si ziua ii apuca sa strice somnul la oamenii muncitori devil.gif
Michelle
Am intrat doar sa te pup! mwah1.gif Maine plec..iar! smile.gif
Sushi
QUOTE (Michelle @ 24 Aug 2006, 10:19 PM)
Am intrat doar sa te pup! mwah1.gif Maine plec..iar! smile.gif

distractie placuta beibi! wub.gif
Sushi
Draga J
Asta seara e nunta. Eu nu-s acolo. EI is toti la mine in ap. si dorm bine mersi si-s taaaare invidioasa mad.gif O sa-mi treaca sigur.
Programul s-a modificat la modul ca mai intai merg la München si abia dupa ce ma intorc vine Cristina la mine.
Aseara m-am turmentat din 2 pahare (mici) de Martini. M-am certat cu B. Ca tot nu mi-o ajuns l-am sunat pe C si m-am certat si cu el. El era proaspat intors de la granitza cu Austria ca nu l-o lasat aia sa treaca de ce n-o stat 3 luni acasa. Amu sta ca n-are ce face. Era rupt de oboseala, io l-am rupt la nervi. L-am sunat azi si mi-am cerut scuze. Ca-s fata de treaba de aia!
Sushi
ce-o fost mai greu o trecut. La serviciu ma refer. Mai am o tura deseara si de maine-s in concediu. Pana pe data de 5. Haleluia!!!
Maine musai sa fac niste curatenie ca deja fuge casa si ma enerveaza noaaa dar in ultima vreme abia am avut timp sa dorm... o-i face-o si pe aia cool.gif
Sushi
Am avut ieri un grup de romani-unguri ca oaspeti. Prin agentia asta vin de cateva ori pe an asa ca ne stim deja foarte bine cu conducatorii de grup. Cu romanii sunt mereu deosebit de draguta si primitoare si prietenoasa si toate cele.
Aseara tinerii din grup s-au dus la disco. S-au intors la 1 noaptea torpilati ca lumea si super galagiosi. Au inceput sa ia bicicletele parcate de alti oaspeti si sa se dea pe strada cate doi pe una. Am iesit la ei si i-am poftit sa mearga la culcare. Unu din ei mi-a raspuns cu "Su.. p...!". Mentionez ca al doilea cuvant NU era pendula, pensula sau asa ceva. Era o parte a organismului uman. L-am intrebat daca nu-i pare rau de ce a spus? "NU!". OK, m-am innegrit nitel si i-am mai poftit o data in camere la somn, s-au executat si unii si-au cerut scuze pentru prietenul lor, o fatuca mi-a spus ca nu-s toti la fel. I-am tras cu ochiul pe ascuns. Azi dimineata manca Giovanni Pendula frumos micul dejun. Sala plina de colegii lui de grup. M-am dus la el si i-am zis ca "Acuma ori iti ceri scuze ori iti dai jos pantalonii si te rezolv pe loc!". Si-a cerut scuze rofl.gif
Sushi
azi n-am facut nimic altceva decat am gatit si am mancat si am dormit. acuma oricum iar mi-e somn sad.gif
am facut supa de varza ca la satu mare dar totusi nu are gustul ala... si am pus de toate si exact asa cum trebe...
mi-e o pofta ingrozitoare de gogosari. As da orice sa pot manca unul. De ani de zile n-am mai mancat...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.