Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Miine
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89
Sushi
QUOTE(Felina @ 2 Jan 2008, 06:03 PM) *
A ajuns Alin sa guste paine din manutele tale? biggrin.gif
La multi ani cu bucurie! hug.gif mwah1.gif


da, painea s-a mancat calda, goala. bine ca am si fost 5 insi langa ea deci n-o avut scapare rofl.gif
Sushi
skrningrid
LA MULTI ANI!!!!! Multa fericire, sanatate tot ce-ti trece prin minte sa ti se implineasca!
Cu permisiunea lui Luky, prezint animalutele din casa





Sushi
ce fainoc ii catelul! mwah1.gif

si broscutzele biggrin.gif

Salutari lui Orangel din partea Lulutzei. Is convinsa ca s-ar intelege ca Luchi iubeste cainii. Nu stiu daca si cu broastele s-ar intelege... unsure.gif














Sushi
rezumat pentru mai tarziu:

pe 21 a venit A. Lucky l-a acceptat in sfarsit total. II dormea pe picioare.
Pe 24 seara tarziu au venit Al si M. Am avut mai multe feluri de aperitive, supa, gordon bleu, torturi. O si K n-au mai venit ca s-au apucat de la 2 de gustat niste vin si taxiurile o fo tare greu de prins seara aia. Chiar la urma m-am ars rau de tot cu cafea. Inca nici acuma nu mi-s vindecate degetele. Am dormit cu mana in apa. A doua zi tot cu mana in apa cu gheata...
Pe 26 dimineata am lucrat pana la 10 si la 11 am plecat spre IT.
Am fumat in balcon, numai in bluza. Soare, frumos.
Am mancat, am vorbit... si am vorbit... mai ales cu Nico. Ea s-a dus intr-o dimineata la lucru si si.-a uitat tigarile acasa. Noi am rezolvat mai devreme ce-am avut de rezolvat si ne-am gandit ca daca tot is valabile biletele de bus sa mergem toti sa-i ducem tigari. O fo sarbatoare si n-o circulat toate autobuzele asa c-am umblat si pe jos o bucata buna de tot.
pe 30 ne-am intors eu cu A. Am fost racita ca soarele ala din balconul din Trieste o fo cu dinti. De Rev am lucrat pana la orele 23.00, apoi am mancat ceva ce-o pregatit A ca eu n-am fost in stare si n-am mai putut sta in picioare din cauza febrei asa ca anul nou m-a prins in pat. A a avut sansa sa-si testeze calitatile de asistenta medicala. Si la arsura si la raceala ohyeah.gif
Sushi
N a avut o sarcina problematica. Ginecoloaga i-a facut punctie. Trei asistente au tinut-o cat i-a bagat aia un ac imens in uter. N a tipat. Doctorita a urlat la ea: "Da cand te-ai futut nu te-o durut?"
I-a fost tot mai rau. S-a dus la Cluj si au reparat-o doctorii de acolo. A fost sfatuita s-o dea in judecata pe ginecologa pentru mal praxis. Ca aia a scris pe hartie tot ce-a facut, a semnat si-a pus stampila. Dar n-a putut nici iesi din casa cateva saptamani din cauza depresiei...
Mai exista asemenea practici in RO? Cand te-ai futut nu te-o durut? Si-o platit fata si vizite la cabinetul particular si i-o dat si bani pentru interventia aia buclucasa...
Adica inteleg ca de anestezie si de medicatie impotriva durerii nu s-o auzit la doctorii din ro... ca aia inca tot considera ca trebe sa suferi daca tot te-ai dus la ei... dar sa umilesti un om aflat in suferinta...
Oare cursuri de omenie nu se fac la scoala medicala romana?
Poate totusi candva, vreun sot suparat de tratamentul aplicat sotiei, i-a lua gatul. Si poate atunci or incepe si doctorii romani sa gandeasca...
Daca altfel nu se poate...
dascalita
Of...Omenia asta e floare rara! mad.gif

Ce minune de lenoasa ai tu acolo!!!
Felina
QUOTE(Sushi @ 6 Jan 2008, 06:58 AM) *
Poate totusi candva, vreun sot suparat de tratamentul aplicat sotiei, i-a lua gatul. Si poate atunci or incepe si doctorii romani sa gandeasca...



Colega mea albaneza mi-a povestit cum ca, pe vremea cand albanezii aveau arme (a fost la un mom dat un fel de razboi civil in care oamenii au spart depozite de arme si s-au inarmat), s-au mai intamplat cazuri in care doctorul nu avea chef sa apara sa asiste o nastere noaptea, asa ca barbatul se ducea cu pistolu' acasa la nenea doctoru' si atunci nenea doctoru' nu mai avea nici o obiectie in as-i face datoria, ba dimpotriva, isi punea la bataie toata maiestria. thumb_yello.gif

Dar albanezu' are sange iute, nu ca romanu'.
Sushi
eu nu stiu serios, ca acuma exista atatea medicamente, exista anestezie... la ce trebe chinuiti suferinzii nu-mi dau seama... ca sa se simta doctorul GOD?
Felina
Ca mi-am amintit: in februarie anul trecut, can mi-am aranjat dantura la cel mai tare stomatolog din Pitesti m-am gasit in situatia de a ma ruga de medic s-ami fac anestezie, sa insist cu cerul si pamantul, sa repet ca platesc si ca nu ma intereseaza CAT, numa sa-mi faca anestezie. huh.gif

De cele mai multe ori reuseam.
Sushi
eu cer mereu anestezie, si primes. I-am spus doctorului ca daca ma doare data viitoare nu mai vin ca prind frica. Asa ca platesc 12 euro si nu simt nimic. daca lucrarea presupune anestezie atunci nu platesc ca-mi plateste casa de asigurari.
si mi se pare corect asa. doar de aia se investesc bani in cercetari medicale, de aia se investesc alti bani in scolirea medicilor - toti bani din taxele ce le platim noi, oamenii de rand. asa ca de ce sa ma doara cand se poate si sa NU ma doara?
oricum este SUB demnitatea oricarui doctor austriac sa spuna asa ceva ca "Dar cand te-ai futut nu te-o durut?!".
Inca n-am intalnit nici un doctor aici sa-mi spuna ca trebe sa rabd. De cate ori am explicat ca mi-e frica am fost tratata cu cea mai mare seriozitate.
Sushi
am mai multe noutati, le scriu in ordinea in care s-au intamplat sau au venit
- am primit cetatenia
- m-a costat gramada de bani (1000)
- mi-am facut pasaport austriac
- alte acte
- mi-am gasit bilet ieftin de avion spre Portugalia dar trebe sa zbor din Viena - tot ies la jumate pret
- m-a sunat tata acuma seara ca bunica e pe moarte. ultima din bunicii cunoscuti, necunoscuti si vitregi. N-am mai putut-o suna de un an jumate. dar nu cred ca pentru ea mai conteaza...
Sushi
nu stiu de ce mi-am luat laptop ca deja de doua luni nici nu m-am atins de el, am si uitat ca il am!

saptamana viitoare imi vine mobila de dormitor. patul are latimea de 140, deci nici dublu nici simplu, ci potrivit.
Sushi
ieri am fost sa-mi fac pasaportul. am facut poze de trei ori. prima data la fotograf dar i s-a stricat masina. a doua oara la automatul de poze dar a zis tipa ca nu-s bune ca nu mi se vad urechile si fata este prea mica. a treia oara iar la fotograf, pana le-a developat am fost la running asia si am mancat. apoi ne-am separat, B s-a dus prin magazinele de carti io la toale si pantofi. mi-am luat cizme si pantaloni.
apoi am fost in slovenia sa luam tigari si pentru c-o fo vreme super-faina acolo (la sud de karawanken e mereu alta clima...) ne-am dus pana in primul oras, Trzic sau asa ceva... si am baut o cafea, am facut cumparaturi... foarte fain. o atmosfera deosebita smile.gif atata ca n-am priceput boaba ...
seara a venit O si am mancat impreuna ne-am uitat la un documentar despre elefanti si Lucky s-a tot catarat pe el, fara sa-i pese ca el nu e de acord rolleyes.gif
azi dimineata am dormit mult. am fost obosita si inca is bolnava...
Serenity
Dentistul meu ma intreaba de fiecare data EL daca sa-mi faca anestezie... chiar si pentru chestii care nu dor mai deloc. De exemplu azi m-a intrebat daca sa-mi faca anestezie la o masea fara nerv doar pentru ca ajungea putin la gingie. L-am refuzat, pentru ca, cu toate ca n-a mai putut saracul sa lucreze de cat mi.a sangerat gingia, nu am simtit nimic. Si e roman... ba chiar resitean. Nu e dracul chiar asa negru peste tot. Important e sa stii la cine sa apelezi.
Sushi
QUOTE(Serenity @ 10 Jan 2008, 02:06 AM) *
Dentistul meu ma intreaba de fiecare data EL daca sa-mi faca anestezie... chiar si pentru chestii care nu dor mai deloc. De exemplu azi m-a intrebat daca sa-mi faca anestezie la o masea fara nerv doar pentru ca ajungea putin la gingie. L-am refuzat, pentru ca, cu toate ca n-a mai putut saracul sa lucreze de cat mi.a sangerat gingia, nu am simtit nimic. Si e roman... ba chiar resitean. Nu e dracul chiar asa negru peste tot. Important e sa stii la cine sa apelezi.


asta cu "sa stii la cine apelezi" este ok. am intrebat-o pe N de ce nu s-a dus la alt doctor cand a vazut ca asta isi face de cap si mi-a spus ca pana la momentul ala cand a chinuit-o si umilit-o totul a fost ok cu doctora respectiva, i-a dat tratamente care au avut efect cand a avut cate-o suparare etc etc.
Stiu ca dracul nu e chiar asa de negru. Si complimente dentistului tau! in ultima faza a traitului meu in ro am dat si eu de unul foarte bun. Din greseala am dat de el... oricum si acuma sunt multumita de ce munca mi-a prestat acuma 10000 de ani, ca inca tine bine biggrin.gif dar pana sa ajung la el am trecut prin mana altor 3 doctori si a unui chirurg care era "cel mai bun in Satu Mare pentru ca era unicul" ca sa citez cuvintele lui personale wink.gif
Sushi
m-o sunat tati ca mamuca o murit aseara la zece. Dumnezeu sa o ierte si sa o odihneasca.
Serenity
Dumnezeu sa o ierte si sa o odihneasca in pace! sad.gif

Pai da... cam asa e situatia aici. Dar romanii stiu (sau ar trebui sa stie) si se orienteaza (sau ar trebui sa se orienteze) in functie de ea. Stii ca doctorii sunt vai si-amar mare parte din ei, mergi doar la un particular care ti-a fost laudat si recomandat.... etc. N-ar trebui sa fie asa, dar cand e vorba de sanatatea ta faci ce trebuie ca sa-ti fie bine, nu astepti sa se schimbe situatia in timp ce te lamentezi si ii lasi pe altii sa aiba grija de tine. Cu ginecologii din pacate e cel mai mare bai din cate am auzit... chiar si proprietara mea actuala era sa ramana fara bebe din cauza unuia, acum cateva luni. Aia e, tre sa fii cu ochii in patru, paranoic si sa ai mare grija.
Sushi
demult, de tare tare demult nu m-am mai simtit atat de aiurea, de singura...

azi n-o sa fac mare lucru. o sa merg la As., o sa fac un lapte de pasare si-o sa stau cu Lucky in pat sa ma uit la tv, dupa o baie cu sare aromatica
Felina
Stii doar ca singura nu esti, niciodata! smile.gif

E doar o pacaleala a constientului. Moartea cuiva cunoscut aduce inevitabil tristete. E ok sa te simti trista, melancolica. E si normal, si bine, firesc. Imagineaza-ti cum ar fi sa tzopai de fericire, iar cand te intreaba cineva care-i bucuria, tu sa zici, stii, a murit bunica. smile.gif

hug.gif
Sushi




Afrodita
Felicitari pentru cetatenie si toate cele noi de ai apucat sa le faci/cumperi smile.gif

Condoleante pentru "mamuca" sad.gif Si vorba Felinei: nu esti singura hug.gif

Dom'le, ce e bunatatea aia din ultimele poze, ca mor aici de pofta si nici nu stiu ce e?

Ah, pupa pisoiu smile.gif

hug.gif
Sushi
QUOTE(Afrodita @ 16 Jan 2008, 03:22 AM) *
Felicitari pentru cetatenie si toate cele noi de ai apucat sa le faci/cumperi smile.gif

Condoleante pentru "mamuca" sad.gif Si vorba Felinei: nu esti singura hug.gif

Dom'le, ce e bunatatea aia din ultimele poze, ca mor aici de pofta si nici nu stiu ce e?

Ah, pupa pisoiu smile.gif

hug.gif


Afro! E lapte de pasare, acuma te faci ca nu-l cunostin? devil.gif
Sushi
pisoiela mea pe ultimul stelaj al unui dulap:



cum ajunge acolo? simplu! sare pe masa si ma miauna s-o ajut. o prind c-o mana de curuc, cu una de picioarele din fata, o pun pe stelajul pe care vrea si o imping usor rolleyes.gif

laudele pentru aranjatul hainelor va rog sa i le adresati ei ohyeah.gif
Thecook
Vad ca e tare rasfatata pisoiuca ta, ii satisfaci toate doleantele.
Sushi
QUOTE(Thecook @ 16 Jan 2008, 06:51 PM) *
Vad ca e tare rasfatata pisoiuca ta, ii satisfaci toate doleantele.

pai daca e smechera si ma manipuleaza...? unsure.gif
Afrodita
Pe bune ca n-am vazut lapte de pasare in viata mea sorry.gif Si sincera sa fiu nici nu stiu daca e pe bune sau expresie la mijto rofl.gif sorry.gif
Sushi
QUOTE(Afrodita @ 17 Jan 2008, 01:09 AM) *
Pe bune ca n-am vazut lapte de pasare in viata mea sorry.gif Si sincera sa fiu nici nu stiu daca e pe bune sau expresie la mijto rofl.gif sorry.gif



No lapte de pasare no party cool.gif
Sushi
O inca n-o venit. am scris niste emailuri la hoteluri sa-mi gasesc cazare, sa-mi implinesc dorinta ce-o trag dupa mine de ceva vreme...
mi-e gata dormitorul. este superb! am ramas gura casca. zugravii au venit la 7 dimineata si la 3 jumate a fost totul gata. Mai ceva ca in reviste arata! o disparut crapaturile din pereti, nu sunt pete, umbre, nimic. e impecabil! Mi-o lasat camera in absoluta ordine. Parchetul mega-curat, pe geam nici macar un strop de vopsea sau de murdarie... si io care am avut emotii ca ma stiam din ro cum e cu zugravitul, ca dupa stai si freci cinci saptamani sa scoti varul din diverse...
io le-am tot facut cafea.
unul din ei mi-o facut curte asidua ca deja de disperare o trecut la complimente directe referitor la proportiile mele corporale ohyeah.gif
Sushi
as vrea sa stiu daca pot sa-mi duc chitarra pentru spaghetti in bagajul pe mana pe avion... dar din cate cunosc aeroportul din Londra parca vad ca si numar de chiloti din geanta e reglementat...
Sushi
sunt atat de obosita ca vad in culori pastel. m-a lovit iar insomnia azi noapte. mai demult ma panicam si atunci chiar nu mai reuseam sa adorm pana spre ziua si dormeam prost de tot. Am avut si acum ganduri peste ganduri. Si s-a facut 1 noaptea si apoi 2 si eu tot cu ochii beliti la televizor si cu mintea la altele... apropo noaptea ma uit la Will & Grace si imi amintesc cu drag cum zicea Roberto ca noi suntem ca aia doi biggrin.gif oricum, ideea era ca nu m-am panicat. m-am gandit ca ok, nu dorm, si totusi stiu ca o sa fac fata zilei de maine (adica azi) pentru ca am mai trecut prin faze de astea si a fost ok...
Dupa 3 am adormit. bustean.
m-am trezit cand au venit zugravii.
maine dorm pana la 11
Sushi
oaspete: "De unde sunteti?"
eu: "Sunt romanca!"
o: "Ma gandeam!"
e: "De ce? arat romaneste?"
o: "Ca sunteti atat de iute!" ohyeah.gif

o: "Si in noptile cu luna plina va cresc dintii si vi se inrosesc ochii?"
e: "Pai n-astept io luna plina ca mi-i inrosesc cu doua trei pahare de martini!"

o: "lucrati pana la 11? Atunci vin mai tarziu, singur (sotia era cu el, se distra de dialogul nostru)
e: "wow, ce-o sa se bucure dobermanul meu!"
o - mai serios - "cat de mare e dobermanul?"
e: "Dobermanul meu e pisica. asa o cheama - Dobermann!"
Sushi
o, aratand spre cainele lui, un pechinez - "Asta e din ala care musca fetele fecioare! Intelegeti? wink.gif "
e: "Eu sunt in afara oricarui pericol. Intelegeti? wink.gif "
Felina
laugh.gif
Felina
Ti-ai redactat cererea de conced? Ai printat-o, ai semnat-o? Ca maine dimi la prima ora tre sa fie pe birou la sefu', oricare ar fi el. tongue.gif

mwah1.gif
Sushi
QUOTE(Felina @ 17 Jan 2008, 07:29 PM) *
Ti-ai redactat cererea de conced? Ai printat-o, ai semnat-o? Ca maine dimi la prima ora tre sa fie pe birou la sefu', oricare ar fi el. tongue.gif

mwah1.gif



da da draga mwah1.gif
Sushi
desi anul trecut juram ca m-am saturat de zburat, anul asta zbor in:
februarie - probabilitate mare
aprilie - deja cumparat biletele
mai - fix de la serviciu

tre sa caut ceva si pentru martie sa nu se simta singur rofl.gif
Sushi
duminica vreau sa stau in pat, sa mananc sticksuri si sa beau cola
Sushi
s-o dus O
amu trebe sa ma concentrez sa tin ochii deschisi pana la 11.
zambesc continuu ca am observat ca zambetul imi intinde pielea de pe pleoape asa ca reduc riscul de a mi se pleosti (peoapele) si de adormi la serviciu (eu)
Sushi
da deci nu stiu cum am reusit dar am trimis email pentru cazare la un cottage din Londra de langa aeroport... ca mi-o trimis o oferta in care scria ca au 2 camere sau asa ceva si o poza cu gaini blink.gif
Afrodita
rofl.gif Esti super tare rofl.gif

Apropos de bagaje: verifica cu aeroportul si compania aeriana: unii te lasa cu doo bagaje de mana - aceeasi marime ca si pana acum - altii doar cu 1, plus ca au liste cu ce poti avea in ele si ce nu. spoton.gif
Sushi
QUOTE(Afrodita @ 18 Jan 2008, 06:31 AM) *
rofl.gif Esti super tare rofl.gif

Apropos de bagaje: verifica cu aeroportul si compania aeriana: unii te lasa cu doo bagaje de mana - aceeasi marime ca si pana acum - altii doar cu 1, plus ca au liste cu ce poti avea in ele si ce nu. spoton.gif


tu razi Afro dar eu am crezut ca asa ii zice numa' - cottage nu ca chiar este cottage blink.gif
la security controll nu m-o lasat data trecuta la londra decat cu 1 bagaj sa intru. nici poseta nici nimic altceva, 1 bucata bagaj si punct asa c-am inghesuit unele in altele si asa am trecut
Sushi
gata, am rezolvat pentru feb.
mai trebe sa-mi gasesc cotetz pentru o noapte si gata ohyeah.gif
Afrodita
De vreo 3 saptamani sau 2 s-au schimbat regulile la aeroporturi. Compania British Air a decis sa lase clientii cu doua bagaje de mana, ambele aceeasi marime ca si pana atunci. Unele aeroporturi sunt ok cu asta, altele nu. Majoritatea companiilor aeriene au urmat exemplul - ca nu vor sa piarda clientii. De aia spun: da-le email sau telefon si intreaba exact: si compania si aeroportul, caci ambele trebuie sa te lase. Din cate stiu, restrictiile pentru chestiile din bagaje au ramas aceleasi: deci nu lichide, rujurile ti le pun in pungi, nu obiecte contondente si tot asa.

Spor la calatorit smile.gif
Sushi
QUOTE(Afrodita @ 19 Jan 2008, 12:37 AM) *
De vreo 3 saptamani sau 2 s-au schimbat regulile la aeroporturi. Compania British Air a decis sa lase clientii cu doua bagaje de mana, ambele aceeasi marime ca si pana atunci. Unele aeroporturi sunt ok cu asta, altele nu. Majoritatea companiilor aeriene au urmat exemplul - ca nu vor sa piarda clientii. De aia spun: da-le email sau telefon si intreaba exact: si compania si aeroportul, caci ambele trebuie sa te lase. Din cate stiu, restrictiile pentru chestiile din bagaje au ramas aceleasi: deci nu lichide, rujurile ti le pun in pungi, nu obiecte contondente si tot asa.

Spor la calatorit smile.gif


o sa ma interesez. o sa calatoresc cu Ryanair care-s renumiti pentru cat de dragutz se poarta cu calatorii rofl.gif noaa dar asta este, buget redus, redorinte mari... wub.gif
Afrodita
Am un prieten bun care calatoreste mult cu ei si cu BMIBaby - si este tare multumit de ei. Easy Jet e iarasi o companie de buget, insa stiu destui care s-au plans de ei, desi eu am calatorit cu ei o data si am fost ok - bafta incepatorului rofl.gif

Acuma, nu stiu daca si ei au dat voie la doua bagaje de mana si nah, cu companiile de buget nu putem avea prea multe pretentii, nu? biggrin.gif Lasa ca ne imbogatim noi si o sa calatorim cu British Airways rofl.gif

Calatorii placute smile.gif
Sushi
io as vrea sa te intreb dar nu indraznesc... daca crezi ca e posibil sa ne vedem... stiu c-am mai planuit si s-a ales praful de chestie c-am avut prea putin timp intre zboruri... noaa dar daca totusi da, atunci pe 19 februarie seara pe la 9 ajung in Londra si o sa ma cazez undeva langa aeroport, 1-2 km distanta.
Afrodita
Iubita, eu veni cu drag sa ne vedem la o cafea si-un paharel de barfa biggrin.gif , insa la momentul asta eu sunt fara job, ma intretine prietenul meu, nu sunt sigura ca pana pe 19 o sa am actele si un job si-o sa fiu platita - si mi-e oarecum sa ii cer bani de plimbari sad.gif Plus ca pe 19 o sa fiu in plin semestru de faculta, deci trebuie sa fiu la cursuri pe 20 dimineata si eu stau in Cardiff - la vreo 3 ore de condus de Londra... Deci pica oarecum ca naiba...

Hai sa facem altfel. Sunt sigura ca te-as putea vizita macar pentru un week end in vara. (ca o sa fac pe dracu in patru sa am si job si ceva savings pana atunci). Si ma gandesc undeva la un iulie fierbinte - ca vara de aici e vara numai cu numele si am nevoie de soare si caldura biggrin.gif Ce zici? E mai bine asa? Ca in vara chiar daca lucrez, tot am week endurile libere, deci o escapada- doua imi pot permite smile.gif
Sushi
QUOTE(Afrodita @ 19 Jan 2008, 06:47 PM) *
Iubita, eu veni cu drag sa ne vedem la o cafea si-un paharel de barfa biggrin.gif , insa la momentul asta eu sunt fara job, ma intretine prietenul meu, nu sunt sigura ca pana pe 19 o sa am actele si un job si-o sa fiu platita - si mi-e oarecum sa ii cer bani de plimbari sad.gif Plus ca pe 19 o sa fiu in plin semestru de faculta, deci trebuie sa fiu la cursuri pe 20 dimineata si eu stau in Cardiff - la vreo 3 ore de condus de Londra... Deci pica oarecum ca naiba...

Hai sa facem altfel. Sunt sigura ca te-as putea vizita macar pentru un week end in vara. (ca o sa fac pe dracu in patru sa am si job si ceva savings pana atunci). Si ma gandesc undeva la un iulie fierbinte - ca vara de aici e vara numai cu numele si am nevoie de soare si caldura biggrin.gif Ce zici? E mai bine asa? Ca in vara chiar daca lucrez, tot am week endurile libere, deci o escapada- doua imi pot permite smile.gif


vezi ca daca reusesti sa faci din timp rezervarile, iti iese Klagenfurt-Londra si retur la 20 de euro in total. Cu Ryanair, of course dar nah, 3 ceasuri trec repede... deci la vara n-o sa ai scuze daca nu vi! ohyeah.gif

Ach da! Poti sa-l aduci si pe prieten ca incepand de azi seara am pat dublu in dormitor ohyeah.gif e rosu si mare
Alysoft saracu o dormit pe canapea cand o fo la mine unsure.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.