Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Miine
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89
Kristin
Traduci cand poti. Abia astept, eu o sa fac, desi nu stiu exact cand. Dar o fac.
Sushi
am curatat aragazul, cuptorul si frigiderul bine de tot. le-as curata mai des dar ma enervez cand tre sa pun toate chestiile la loc ca ba nu intra ba intra prea de tot...
am facut macaroane cu varza
am curatat toaleta. Mai am baia, in dormitor sa termin si ferestrele din sufragerie.
Camera mea ramane pe maine.
Felina
QUOTE (Carmelita @ 26 Oct 2006, 04:22 PM)
Camera mea ramane pe maine.

Camera ta trebuia sa fie prima. rolleyes.gif
Sushi
nu ca am facut totul repede repede sa-mi ramana aproape 1 zi pentru camera mea ohyeah.gif
Sushi
iubesc culoarea portocalie wub.gif
Felina
QUOTE (Carmelita @ 26 Oct 2006, 05:00 PM)
iubesc culoarea portocalie wub.gif

Portocaliul este culoarea prieteneiei si atrage indeosebi persoanele care simt nevoia de prietenie, de afectiune. smile.gif
Intr-o perioada eram obsedata de culoarea asta, aveam si pantaloni portocalii, nu numai bluze si geci. Mi-a mai trecut. Acum nu mai am decat o bluzica cu dungi portocalii, dar o port rar.
Sushi
user posted image

rofl.gif
alysoft2003
QUOTE (Carmelita @ 25 Oct 2006, 05:01 PM)
zi mei ai gasit filmul? laugh.gif

Ai mey, sorella, nu ma lua la isto. Al draqului film daca se lasa el gasit intr-o limba cat de cat decenta. Si unde mai pui ca a mai luat si ceva premii la viata lui. Ii dau inainte, cu tupeu, ca nu am 90 de ani sa intru in panica, il voi avea eu odata si odata.

PS : o sa iti cer in PM ceva detalii despre hotelul unde lucrezi,
mdA!
harhar.gif
sorry ca napustesc, da' nu puteam sa ma abtin.
Sushi
QUOTE (mdA! @ 26 Oct 2006, 06:39 PM)
harhar.gif
sorry ca napustesc, da' nu puteam sa ma abtin.

Las ca amu are ajutor, a creste pruncu mare si l-a gasi el pentru tata-sau tongue.gif cool.gif
alysoft2003
Pai eu sper sa il gaseasca tata-su , adica io. Ca nu o sa ma uit la nenorocirea aia de film de pe patul azilului de batrani tongue.gif
:hiza: fetele

PS: am specificat cata bere dau celui ce mi-l gaseste? laugh.gif[SIZE=1][SIZE=1][SIZE=1]
Sushi
QUOTE (alysoft2003 @ 26 Oct 2006, 07:17 PM)
Pai eu sper sa il gaseasca tata-su , adica io. Ca nu o sa ma uit la nenorocirea aia de film de pe patul azilului de batrani tongue.gif
:hiza: fetele

PS: am specificat cata bere dau celui ce mi-l gaseste? laugh.gif[SIZE=1][SIZE=1][SIZE=1]

bai nu fi nesimtit ca gardul! crezi ca noi bem bere?
sari cu altceva ca mai vedem...
Sushi
http://youtube.com/watch?v=SBirGHHzXOM
Sushi
noaaa deci daca pana acuma m-am facut (mai mult sau mai putin) ca nu vad o fost din cauza de vara, timp frumos si soare. Odata cu schimbarile climaterice revin pe metereze, decisa sa-mi apar saracia si nevoile si neamul.
Pana aici!

Unele situatii de la han mi-au amintit azi de filmul "Fight Club". Finalul m-o dat pe spate.

noaa deci sa vedem ... who wants a piece of me? Ha? ohyeah.gif rofl.gif
Sushi
ok, deci nimeni nu se-ncumeta! Noaa atunci ma duc sa impatur haine mai departe rofl.gif
passenger
QUOTE
Unele situatii de la han mi-au amintit azi de filmul "Fight Club". Finalul m-o dat pe spate


Da, e un film care merita vazut thumb_yello.gif
Sushi
ca sa revin la probleme cu adevarat importante: m-am taiat la degetul mare si am stat 2 zile pansata. Intre timp mi-am facut manichiura dar am uitat de unghia de la degetul ala, ala cu buba. Acuma ca s-o mai videncat, dau jos pansamentul si ce sa vezi! E lacuita in albastru hh.gif
Sushi
am impaturat un munte de haine azi. Ca mi-am facut obiceiul ca le spal, le usuc si le iau frumos de pe uscator sa nu se sifoneze da' le pun pe masa la mine-n camera si stau saracele si-asteapta...
Dac-as avea chef sa calc maine as gäta cu täte...
Sushi
da... asa ca trag linie, dupa doua zile libere, una in care m-am odihnit si una in care am gospodarit, si pot spune c-am facut treaba buna, mai ales in prima laugh.gif si acuma ma duc la nanica wub.gif
Sushi
---
Sushi
---
Nefertiti
Mamă dragă, e ultima dată cînd mă adresez ţie. Deja s-a ajuns la mahalagisme, doar pentru că ai o imaginaţie prea bogată.
Deci, înţelege că nu mă interesezi. Te ignor, fă-mi aceeaşi plăcere. Şi tu, şi doctoraşul tău şi amicii lui de profesie, lăsaţi-mă să trăiesc. Am casat chestiile alea, nici măcar să-i dau în judecată nu mai pot, s-au prescris toate, pot sta liniştiţi. Vezi-ţi de viaţa ta, eu de a mea şi nu mai despica în patru ce scriu, că nu am treabă cu tine.
A fost o problemă cît se poate de personală, în care te-ai băgat. Asumă-ţi asta şi trăieşte cu ea. Dacă ai încercat să-ţi cumperi liniştea şi am dat impresia că sînt de acord... poate că pe moment am simţit că pot să accept, chiar am vrut. Însă uite că nu a fost aşa simplu. Dar am găsit soluţia ideală: pot să te ignor.
Sushi
---
Sushi
Da' deci bancul zilei a fost cand un alt user ma intreaba cine e fatuca cu care ma cert in Jurnal rofl.gif

Asa deci incet incet o sa ma deprind si de han. Cel mai greu mi-a fost aici sa ma obisnuiesc cu unde-s butoanele. Cred ca-s lenesa si de aia ma desfasor aici de-atata vreme. Ca acuma stiu ce unde e si nu mai tre sa stau sa studiez partea tehnica.

Mai greu de spart este obisnuinta de a veni aici si a nota ganduri.


---


Am primit Events Highlight pentru 2007 si am filat deja 3 la care imi doresc sa particip ohyeah.gif
Felina
QUOTE (Carmelita @ 27 Oct 2006, 05:10 PM)
Am primit Events Highlight pentru 2007 si am filat deja 3 la care imi doresc sa particip ohyeah.gif

La care?
Sushi
Cupa Baloanelor
Zilele Literaturii de limba germana
si
Wörtherseefestspiele
Felina
QUOTE (Carmelita @ 27 Oct 2006, 05:47 PM)
Wörtherseefestspiele

asta ce e? are 'piele' la sfarsit laugh.gif
Sushi
QUOTE (Felina @ 27 Oct 2006, 07:11 PM)
QUOTE (Carmelita @ 27 Oct 2006, 05:47 PM)
Wörtherseefestspiele

asta ce e? are 'piele' la sfarsit laugh.gif

spiele sunt jocuri tongue.gif
plictisitoru
QUOTE (Carmelita @ 22 Oct 2006, 07:41 PM)
si gradinaru:

user posted image

Ai gusturi bune ! biggrin.gif

p.s. Aveai o fotografie bestiala cu controlul la aviara biggrin.gif dar nu mai stau s-o caut acum.

Sushi
user posted image
Sushi
user posted image
Sushi
alaltaieri am avut cateva ceasuri foarte solicitante. Am avut 7 oameni la receptie, fiecare dorea ceva. M dorea o factura pentru toate innoptarile rezervate pe noiembrie, Ma dorea sa plateasca in tura mea, G imi povestea cum procedeaza ea la serviciu, si unu la care nu-i mai stiu numele voia un toast. Oare am uitat pe careva? Oricum le-am rezolvat pe toate mai mult decat onorabil, si cu zambetul pe buze. La care cineva exclama: "Multi-tasking! Das können nur Frauen!" rofl.gif

ieri am facut iar ciubuc, am tras linia ca saptamana asta am facut peste salar 60 de euro.

Am renuntat la Zeitausgleich, oricum nu prea aveam de ales devreme ce Y s-a dus la alt loc de munca si acuma o sa primesc orele suplimentare platite in rate, cate 20 la luna sa nu ma sterureze prea rau.

Pe maine am o invitatie in birou la sefu' cel mare, amicul lui Michelle tongue.gif , stiu despre ce e vorba dar vreau sa-i propun sa-mi mareasca salarul pe motive de flexibilitate ohyeah.gif si mai am de rezolvat tot maine o chestie la contabilitate pentru un oaspete.
Sushi
GALBEN

user posted image

user posted image

Sushi
user posted image

user posted image
Sushi
traducerea la asta: http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...ndpost&p=507501

Paine umpluta

500 g cartofi fierti cu o ora doua inainte
1 bagheta sau 3-4 baghete mici
200 g unt
200 g branza
4 oua - fierte tari
o jumatate de avocado sau unul intreg
50 g capere mici
2 castraveti murati
100 g salam taiat in patratele mici
ceapa cioreasca, sare, piper, sos soia (cateva picaturi), sos Worcester (cateva picaturi)
painea se taie la capete si miezul se scorbeste cu grija
untul se freaca spuma, se adauga branza, ouale taiate cubuletze, castravetii, caperele, cuburile de salam, ceapa cioreasca, se condimenteaza bine de tot cu sare, piper, sosul soia si sosul Worchester, se indeasa in paine, se pune la rece, se taie felii si se serveste.
Pofta buna!
Sushi
amu vad ca lipsesc cartofii cool.gif
Sushi
i-am scris la tanti un email s-o intreb ce tre facut cu cartofii smile.gif
alysoft2003
I-o fi folosit pe post de garnitura laugh.gif
Sushi
QUOTE (alysoft2003 @ 29 Oct 2006, 10:48 PM)
I-o fi folosit pe post de garnitura laugh.gif

sa stii ca la aia ma gandeam si eu...
alysoft2003
Sorry, vroiam sa te intreb : ce e aia "ceapa cioreasca"?
Sushi
QUOTE (alysoft2003 @ 29 Oct 2006, 10:53 PM)
Sorry, vroiam sa te intreb : ce e aia "ceapa cioreasca"?

Allium schoenoprasum L.
alysoft2003
Si in romana ar fi...??? happy.gif
Sushi
QUOTE (alysoft2003 @ 29 Oct 2006, 10:59 PM)
Si in romana ar fi...??? happy.gif

ceputza
Sushi
ieri atata mi-o vorbit un oaspete in creieri ca vrea sa ma ia de nevasta ca deja m-o luat durerea de cap, am facut legatura pe mobilul meu si am mers in bucatarie, am lustruit dozatoarele de zahar. De cativa ani incoace nu stiu ce s-a intamplat dar pana am fost tanara n-am avut atata succes la masculi...

acuma tre sa sun in birou sa vad cand vrea sefu sa ma vada. Cand ma intorc fac niste cumparaturi, nici nu stiu de ce as avea pofta sa mananc...

Sushi
cum imbatranesc! in ianuarie is cinci ani de cand chatuiesc cu W...
Felina
hai pe skype
Sushi
QUOTE (Felina @ 30 Oct 2006, 10:54 AM)
hai pe skype

nu vin!

















rofl.gif
Sushi
Cartofii se taie cubuletze mici si se amesteca impreuna cu toate celelalte ingrediente, inclusiv avocadoul taiat marunt. Cu avocado n-am nici o treaba, imi place in orice fel de mancaruri, numai nu stiu daca branza si cartofii fac casa buna la mine-n gura unsure.gif dar o sa vedem.
Tanti zice ca umplutura nu e prea multa, ca sa fac bine sa iau o bagheta sanatoasa sau cateva mai mici, io cred c-o sa iau din alea mici ca aia mare n-am cum s-o bag apoi la racit, decat daca o tai in jumate.

Sushi
am primit ofertele de la Metro pentru perioada urmatoare. Eu nu am card de metro dar are un amic asa ca aia nu e o problema. Am filat un shaker de inox de juma de litru pentru mine si o camera de supraveghere pentru holul de la apartament, asta o s-o ia firma.
Am mai vazut niste paltoane faine de piele cu blana de care cauta K si l-am sunat pe O sa-i spuna sa vina pe la mine cand termina serviciul, sa arunce un ochi, poate-i surade careva.

Am mai vazut un Crosstrainer pe care mi-l doresc cadou de Craciun dar ma gandesc sa nu fiu prea scunda pentru el, asa ca ala o sa ma duc sa-l probez mai intai.
Sushi
am o liniste mare in inima. O stare de bine, de cald, de placut, de bucurie. Si convingerea ca toate problemele sunt relative, ca vin, se duc. Ca viata consta in micile momente in care te invingi pe tine insuti si te obligi sa mirosi o floare.

Lecturile din ultima vreme m-au invatat ca sunt personal responsabila pentru stressul la care imi este supus corpul/mintea. Ca trebuie sa invat sa prelucrez mental altfel situatiile, evenimentele. Ca doar eu imi pot impune sa fiu fericita.

Ca totul e chestiune de nuanta si de lumina. Un obiect (situatie, om) privit dintr-un anumit unghi apare altfel decat privit din unghiul opus. Obiectul este acelasi. Unghiul difera. Din ce unghi decid sa privesc este optiunea mea, responsabilitatea mea.

Am invatat sa prelucrez traumele trecutului meu astfel incat sa le transform in ceva ce lucreaza pentru mine nu impotriva mea. Cred ca am incetat sa ma mai sabotez eu insami smile.gif Si asta de curand. Asta ar fi realizarea mea cea mai notabila din 2006.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.