Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Miine
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89
Sushi
user posted image
Sushi
user posted image
fis_tic
Asta ce ar fi? Tort ardelenesc? Deci, intai decupezi fotografia si o lipesti in farfurie sau intai decupezi farfuria si o lipesti in fotografie?
Sushi
QUOTE (fis_tic @ 15 May 2007, 10:38 PM)
Asta ce ar fi? Tort ardelenesc? Deci, intai decupezi fotografia si o lipesti in farfurie sau intai decupezi farfuria si o lipesti in fotografie?

?????
Sushi
mda... am batut recordul azi la muncit... dar de maine pot sa dorm cat vreau dimineata... adica de poimaine... adica si de maine dar nu chiar cat vreau...

shit! mi se inchid ochii.... ce zi cacacioasa sad.gif
Sushi
am calculat ca sunt in picioare zilnic de la 8 la 23, cu 1 ora de pauza cat stau intinsa in pat cu ochii inchisi. pe langa asta mai fac doar maruntisuri, gatesc, traduc, modific haine pentru unii/altii, contra cost. e mult. nu stiu altii cum reusesc. ma gandesc la familiile cu copii... nu stiu, sincer. pentru mine e mult prea multa activitate. le raresc deja. din iulie raman doar la 1 serviciu. si gata.
Sushi
da, mi-e un somn din ala serios...n-am chef de nimic... ma duc sa fumez...
Felina
ai fumat? biggrin.gif
Sushi
daaa, am fumat, am mancat, am baut, am facut si mult pipi ca asa e de la sucul de soc rolleyes.gif
Sushi
cea mai cretina zi din viata mea, jur !
mad.gif
Sushi
atata stres si alergatura pentru fututii astia de bani... da, bine c-am reusit sa-mi platesc aproape integral creditul, ultima rata e luna viitoare. dar inca o zi ca asta de azi si cred ca ma imbolnavesc dracului si ma tot gandesc ca merita? merita in saracie ca nu merita nimic...

da sigur ca incerc sa traiesc si eu, sa si pun ceva deoparte pentru zile negre sau daca n-or veni, apoi s-a bucura nepoata de ei dar pe bune ca ziua de azi mi-o pus capac...
Sushi
am mancat o bucata din cea mai minunata torta de lamaie facute de mine vreodata si mi-am calmat mervii.
Reteta e asa: 200 de grame de cioco de menaj se topeste la aburi si se amesteca cu 50 gr unt. peretii unui recipient rotund cu diametrul de 24 cm se imbraca in folie de aliminiu. peretii si podeaua, normal. acuma se pensuleaza un strat de ciocolata pe fundul oalei si se pereti. se baga la frigider 1 ceas.
intre timp amestecam 4 galbenusuri cu coaja de la 1 lamaie (razuita) si 180 grame zahar praf pana se fac ca o spuma. lasam deoparte. in alt castron batem 250 ml frisca lichida pana se intareste. punem deoparte. in alt castron batem albusurile de la cele 4 oua si cand stau batz amestecam incet si cu grija cu frisca. asa... intre timp am pus 20 de grame de gelatina la inmuiat in apa rece. dupa cateva minute gelatina e transparenta, am scos-o, am stors-o un pic si am amestecat-o cu sucul de la 2 lamai, incalzit fooooarte putin, atat cat sa se dizolve gela. toata chestia asta am amestecat-o repejor cu galbenusurile spumate, apoi galbenusurile incet incet in vasul unde am avut frisca + spuma de albusuri, scos oala inciocolatata din frigider, turnat copozitia in ea si bagat 6 ore la congelator. dupa cele 6 ore am scos treaba din conge, am intors torta betonata, am scos hartia si am lasat-o 1 ceas sa se dezghete incet in frigider.
e foarte fina si racoritoare. poze nu am c-am uitat sa fac... de oboseala ohmy.gif
Sushi
am iara niste fugarite de decizii de luat si nu mi-e usor deloc. daca spun cuiva ca iau 10 euro la ora ooo ca ce mult. dar daca spun ce scumpa-i viata aici si cati nervi si draci si oboseala trag pentru nenorocitii aia de euro, nu cred ca vrea careva sa-mi sara in papuci...
Sushi
am dormit bine azi noapte. dimineata am fost cu A la tuns si am tot facut glume, ca sa-i faca suvitze, friseura ca nu, ca total blond i-ar sta mai bine rofl.gif

asa, apoi am fost la running sushi ohyeah.gif

maine imi mai vin 4 musafiri importanti biggrin.gif o sa fim o ingramadeala de natii laugh.gif
Sushi
gramadoi de treaba am rezolvat azi. masina de spalat e defecta si cred ca pana luni nu se repara deci cel mai devreme marti pot sa-mi spal hainele ce oricum asteapta de 1 saptamana si mormanul creste vazand cu ochii, daca nu m-as cunoaste m-as intreba daca am copii laugh.gif

Diana creste vazand cu ochii, sora-mea arata mai bine ca niciodata.

la tati i-am luat niste camasi azi si pulovere din oferta c-o fost la 5 euro bucata, i-or fi bune la iarna.

mie mi-am luat 2 sutiene si 3 chiloti. daca pana acuma abia puteam inchide sertarele cu lenjerie, incepand de azi am constatat ca trebe sa le las sa stea deschise ca altfel se strica de la apasare rofl.gif

Oiskinela e bine si asta e super. Felina e la roma cu fratelo ei si "simt" ca o duce minunat. Oare pe unde-o umbla cucul??

Maine vin gagicile din Italia pentru cateva ceasuri, inca nu stiu la cat sa-mi pot face programul la cat ma trezesc sa am vreme sa dau cu aspiratorul ca deja pot desena smilies cu degetele de la picioare pe parchet rolleyes.gif
Sushi
o veste buna a venit azi prin telefon biggrin.gif
abia astept biggrin.gif
Sushi
ma strange sutienul unsure.gif e ala nou ohmy.gif creca tre sa-mi ajustez marimea la circumferinta ohyeah.gif
Sushi
azi am petrecut cateva ore cu alysoft, alysoft JR, sotia-alysoft si cel mai dulce hamham din europa biggrin.gif
alysoft2003
nu pe cat de placute au fot clipele petrecute de clanul alysoft in compania ta mwah1.gif Sunt dator un sac de pufuleti. Si sper sa imi intorci vizita wink.gif
Sushi
QUOTE (alysoft2003 @ 23 May 2007, 07:26 AM)
nu pe cat de placute au fot clipele petrecute de clanul alysoft in compania ta mwah1.gif Sunt dator un sac de pufuleti. Si sper sa imi intorci vizita wink.gif

concediu placut va urez si va astept la intoarcere sa-l mai smotocesc pe catelas dragalas biggrin.gif pentru Junior pregatesc o pista de raliu pentru rotomobil laugh.gif
alysoft2003
Saru'man. Si iti promit ca o sa fie cel mai periat catel laugh.gif
Sushi
QUOTE (alysoft2003 @ 23 May 2007, 12:37 PM)
Saru'man. Si iti promit ca o sa fie cel mai periat catel laugh.gif

un catel ca un porumbel, dragutel si mititel biggrin.gif
Parca mi-o mai trecut spaima de a avea copii de cand l-am cunoscut pe juniorul tau. asa de cuminte si prietenos si afectuos wub.gif Sigur ca e in primul rand meritul Doamnei Alysoft care are o rabdare ingereasca biggrin.gif
alysoft2003
Adevarul ca e meritul ei. Mai mult a se ocupa de partea "administrativa" a piciului. Bine, nici eu nu ma pun sa urlu d cand intru in casa si pana ias laugh.gif
Sushi
marti la 14.30 sosesc in Bucuresti. daca cineva doreste sa bea o cafea cu mine sa ma claxoneze pe pm biggrin.gif
Sushi
QUOTE (alysoft2003 @ 23 May 2007, 12:55 PM)
Bine, nici eu nu ma pun sa urlu d cand intru in casa si pana ias laugh.gif

ce dragutz din partea ta!! wub.gif


laugh.gif
Sushi
am facut de toate zilele astea 2 libere ce le-am avut, in afara de bani! dar ma rog, nu le poti avea pe toate. mi-am recuperat restantele oricum.

la bucuresti merg singura, s-a intamplat ceva, nustiuce si seful e prins intr-o sedinta extraordinara marti. sa-i fie de bine.

doar ca la intoarcere tre' sa astept in Praga 5 ore si n-am chef de iesit in oras ca numa oi cheltui bani... o sa-mi iau o carte la mine...
Felina
ce carte? smile.gif
Yvonne
QUOTE (Felina @ 25 May 2007, 12:34 PM)
ce carte? smile.gif

Cartea de credit ohyeah.gif
Sushi
QUOTE (Don Quijote @ 26 May 2007, 01:01 PM)
QUOTE (Felina @ 25 May 2007, 12:34 PM)
ce carte? smile.gif

Cartea de credit ohyeah.gif

rofl.gif
Oiski-Poiski
QUOTE (Don Quijote @ 26 May 2007, 02:01 PM)
QUOTE (Felina @ 25 May 2007, 12:34 PM)
ce carte? smile.gif

Cartea de credit ohyeah.gif

Care din ele ? Zi-mi si mie care este asa de completa .Ca daca nu o am inca mi-o comand nu de altceva dar cand astept in unele sali de asteptare la medici nu ar fi rea asa o carte ca revistele de pe mese sunt de pe vremea cand Harry Potter se juca cu..... cipilica lui de vrajitor in nisip.
Yvonne
Oiski, nu stiu, ca eu n-am. Mie imi place sa aud banul cum fosneste laugh.gif , adica mi-s demodata. rolleyes.gif
andra_v
Si mie la fel.
Bine ai venit, Carmelita! Acum am vazut mesajul.
Sushi
da deci de 3 zile n-am putut sa accesez hanul de la serviciu. nu e prima data. imi dadea eroare, cica nu poate sa gaseasca pagina. m-am putut loga doar de la prieteni, sa-mi citesc pm-urile care, din cauza viitoarei vizite la bucuresti, sunt importante. Asa... deci... acuma merge si NU STIU DE CE! Nimeni nu a schimbat setarile computerelor sau nustiuce ca de vineri a tot liber si in receptie am fost doar eu si seful. din noi 2 doar mie imi iese clickul dublu wink.gif
tare as vrea sa stiu de ce ACUMA merge si ieri si alaltaieri n-o mers.
Sushi
nu a fost prima data ca s-a intamplat chestia cu hanul. o sursa suplimentara de stres pentru mine, oricum. de la cine sa aflu de ce se intampla sa nu fie gasit de computerul meu 2-3 zile si apoi sa mearga totusi?
Felina
Se intampla tuturor, e din cauza serverelor de net, nu ma pricep prea bine sa-ti spun. Eu de acasa nu mai pot accesa hanul de cateva luni bune, decat ocazional. Nu e nici o conspiratie. tongue.gif
Sushi
QUOTE (Felina @ 28 May 2007, 04:41 PM)
Nu e nici o conspiratie. tongue.gif

n-am zis nimic de conspiratie, vorbeam de-o explicatie. am chiar si o idee vaga de care e diferenta intre cele doua wink.gif
Felina
intre explicatie si conspiratie? tongue.gif
Sushi
imi explodeaza capul si ma doare stomacul unsure.gif
Sushi
gata, mi-am revenit laugh.gif am dat de ceva pe net si m-am cracanat de ras rofl.gif
Sushi
da deci maine si poimaine doua zile grele de tot. macar balotez niste pufuletzi si niste mici ca deja mor de pofta si caricaturile de mici ce le fac eu ma frustreaza mai mult decat sa ma sature.
Am pus niste kile pe coapse, ca in fiecare primavara incet incet se topesc, de la sine, ca dieta nu fac. inca.
Sushi
a plouat azi. am mai scapat de-o tura de udat florile. tare frumoase s-au facut wub.gif trandafirul ce l-am sadit anul trecut s-a facut frumos de tot, rosu, e inflorit wub.gif
alea ce le-am semanat e cam vai de capul lor. is asa de mici ca nu stiu, s-or face prin decembrie poate? ohmy.gif
kapuziner kresse in schimb is faine de tot, cred ca intr-o saptamana doua se umplu de flori rolleyes.gif
Sushi
adevarul e ca-s cam obosita. si nu oboseala de aia care trece repejor, o nu! situatiile ultimelor luni m-au cam apasat si oricat m-am straduit sa tin umerii drepti... eh... trece si asta sigur, cum trec toate...
Oiski-Poiski
QUOTE (Carmelita @ 28 May 2007, 11:35 PM)
oricat m-am straduit sa tin umerii drepti... eh... trece si asta sigur, cum trec toate...

Da, da trec insa vezi ca barbatu-miu are o vorba : daca bati un cui undeva si ai vazut ca e o greseala il scoti insa ramane gaura.
Au trecut si la mine multe insa la unele a ramas gaura.Ei, acuma imi poti zice sa ma duc la Obi si sa cumpar maglaveis din ala de astupat gaurile insa nu stiu daca functioneaza cu toate gaurile.



M-am cracanat si eu de ras la ce te-ai cracanat si tu de ras.Sper ca stie si Felinu. laugh.gif
ce pericol social sunteti. rofl.gif
Felina
QUOTE (Oiski-Poiski @ 29 May 2007, 06:30 AM)
Da, da trec insa vezi ca barbatu-miu are o vorba : daca bati un cui undeva si ai vazut ca e o greseala il scoti insa ramane gaura.


Vezi ca vorba asta e o poveste care se invata chiar in clasele primare, e in manual biggrin.gif (Dasca, zi tu in ce clasa smile.gif ). biggrin.gif (apropo, eu n-am reusit sub nici o forma sa o inteleg la vremea ei, cred ca dupa ce-am trecut de 20 de ani am inceput sa pricep cam pe unde bate rolleyes.gif )

QUOTE
M-am cracanat si eu de ras la ce te-ai cracanat si tu de ras.Sper ca stie si Felinu. laugh.gif
ce pericol social sunteti. rofl.gif


Da mai, suntem pericol social. laugh.gif hh.gif
Sushi
desi-s toleranta si flexibila vreau sa spun ca mi s-a aplecat de romania. Noroc ca n-am treaba pe acolo mai des de 1 data pe an.
alysoft2003
QUOTE (Carmelita @ 31 May 2007, 05:33 PM)
desi-s toleranta si flexibila vreau sa spun ca mi s-a aplecat de romania. Noroc ca n-am treaba pe acolo mai des de 1 data pe an.

pot sa iti tin isonul. Si eu vreau acasa smile.gif
Felina
Carme, esti in Romania acum?
Sushi
QUOTE (Felina @ 31 May 2007, 04:56 PM)
Carme, esti in Romania acum?

nu, m-am intors azi noapte
Felina
Nu mai inteleg... cand ai plecat, cat ai stat, da nu-i bai.

Cum a fost? Si de ce ti s-a luat? Unde ai stat? Te-ai saturat de mici-pufuleti-si-pufarine? biggrin.gif

hug.gif
Sushi
am ajuns miercuri la amiaza si am stat pana ieri seara, am fost la workshop. am mancat niste carne tocata rasucita pe post de mici, dupa ce am asteptat 1 ora si zece minute ca sa ma bage cineva in seama, sa-mi ia comanda. deja ma intrebam daca nu cumva functioneaza pe baza a doua degete ridicate sau vreo pirueta ceva...
de cautat pufuletzi n-am avut vreme
mai aveam o chestie de rezolvat, nici de aia n-a fost nimic
cu workshopul m-am descurcat iar foarte bine
la intoarcere am stat iar peste 1 ora la coada la security check, o americanca de langa mine a zis ca doar 1 data a mai trait asa ceva, cand s-a dat drumul la zboruri dupa 11 septembrie...
un securist din ala mi-a zis sa trec prin usa de control ceea ce-am si facut dar pe partea aialalta m-a asteptat o doamna ce-a urlat la mine ca ce fac???? de ce-am trecut??????? i-am zis ca de aia ca mi-o zis colegul ei.... pai nu, ia treci inapoi, ceea ce-am facut... ala iar imi zice sa trec io-i zic ca nu trec fara aprobarea colegei lui, o intreb pe aia ca sa trec? aia zice ca nu, asa ca io stau, lumea incepe sa rada de bietul barbat fara oo si fara autoritate... pana la urma i-a atras atentia un alt coleg ca e coada pana afara...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.