Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Miine
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89
Sushi
am comandat o pizza capriciosa. imediat vine K.
Sushi
mi-am facut cuvenita vizita la coafor si am constatat ca tot nu sunt multumita de culoarea parului meu...
Michelle
QUOTE (Carmelita @ 30 Oct 2006, 09:54 PM)


. Cred ca am incetat sa ma mai sabotez eu insami smile.gif Si asta de curand. Asta ar fi realizarea mea cea mai notabila din 2006.

pe bune!!! wub.gif Nici nu stii cit te iubesc pentru asta!
Sushi
QUOTE (Michelle @ 31 Oct 2006, 12:38 PM)
QUOTE (Carmelita @ 30 Oct 2006, 09:54 PM)


. Cred ca am incetat sa ma mai sabotez eu insami smile.gif Si asta de curand. Asta ar fi realizarea mea cea mai notabila din 2006.

pe bune!!! wub.gif Nici nu stii cit te iubesc pentru asta!

eh drumul e lung dar si picioarele mele musculoase rofl.gif
Sushi
candva reuseam mai bine sa-mi pun viata in cuvinte. Era aproape goala si loc de-ntors carul cu exprimari berechet! In ultimii ani traiesc atat de "fulger" ca nu mai am vreme sa caut barem cate un cuvintel cuminte care sa semene cu ce as avea de spus.
Plus ca acuma si atata germana se incaleca peste limba romana la mine-n neuroni si ajung sa pot exprima stari sufletesti mai bine in germana... blink.gif
Clar ca am nevoie sa citesc mai mult romaneste. Poate-mi pun chiar atenta de aia "de prins romanii" cool.gif

De curand am vazut primele poze cu K si burtica ei de bebe... ciudat gandul ca acolo, in burticelul ala semi-mare se ascunde nepotul meu, cineva care o sa-mi fie ruda dar pe care inca nu-l cunosc. Ultimul copil in familie a fost acuma 23 de ani...
Sushi
offf ca unii nu inteleg ca atunci cand e prea tarziu pentru multumiri e pur si simplu prea tarziu si ajung la un punct unde nu mai vreau nimic decat sa ma lase in pace, nu ma mai intereseaza nici "stii, asa o fost ca..." sau "mersi bla bla bla". Viata merge inainte si pentru fiecare lucru exista un moment pe care daca l-ai ratat mai bine-o lasi moarta pana la ocazia urmatoare.
Sushi
cateva minute de serviciu si apoi liber pana vineri. maine poimaine program de voie. Joi ma intalnesc cu Ki si mergem la metro sa-mi iau shakerul.

De maine incepe numaratoarea inversa rolleyes.gif

Sushi
Mad about you
Sushi
http://youtube.com/watch?v=AcaDF2svNxc
Sushi
let the mother f6564er burn!
Sushi
m-am trezit cu o pofta imensa de cafea din aia tare de sa-mi ridice parul pe limba. Sper sa nu tremur mai tarziu si sa pic pe jos laugh.gif
Ieri s-a umblat cu cersitul de Halloween cica dar la mine n-a fost nimeni. Am vazut doar 2 copii mascati. Poate mai pe centru sa fi fost activitate mai intensa. Studentii, vecinii mei erau pe geamuri aseara si urlau dar cam atat. N-au reusit sa ma sperie. In curtea unei case cineva a aruncat de pe trotuar un sul de hartie igienica. Cam asta a fost Halloweenul.

ma intrebam aseara daca pruncul lui K va mosteni si de la mine unele trasaturi? Care? Oare ce am si-as vrea sa dau mai departe?

well... daca e baiat n-am treaba cu el, sa se descurce cu taica-sau! Daca e fata as vrea sa aiba parul meu. Culoarea ochilor o poate lua de la K desi nici a mea nu e de lepadat dar n-as sti sigur daca e de la mine sau de la taica-sau ca si el are ochii caprui. Unghiile le poate lua de la maica-sa ca i-s beton nu slabe ca ale mele. Ar economisi gramadoi de bani pe produsele de intarit unghiile. cool.gif
Sushi
now playing: The Smashing Pumpkins - Ava Adore
Sushi
pentru prietenele mele:

http://rapidshare.com/files/1531198/tw.mp3
Sushi
fac (incerc sa fac) pulpe de pui in crusta de cartofi, idee luata dintr-o reteta de pe culinar. Sa vedem ce-o iesi

fierb cartofii

user posted image

si fierb si bulbitzele de bui impreuna cu niste morcovei si alte vegetale:

user posted image
Sushi
de cateva luni tot judec si gandesc. Ca ar fi cazul sa mai termin cu ifosele astea de madama fara obligatii si responsabilitati. Asa ca am decis sa-mi iau un animalutz. Pana acuma am avut doar caine, cu ala as sti sa ma descurc. Dar cum lucrez cate 7-10 ore continuu aia n-ar fi viata pentru el.
Asa ca am decis sa iau pisica. Asta chiar ca e mai usor de intretinut si cand imi vin familia/prietenii in vizita cu catei pot s-o duc la prieteni pentru cateva zile. Cu cainele ar fi mai greu.
Doar ca NU ma pricep la pisici si exista riscul sa fac foarte multe greseli. Ar fi pacat sa sufere un sufletel mic si nevinovat ca eu nu ma pricep...
Asa ca o sa iau un motan mai batran de la adapost. Ala stie sigur sa se descurce si singur...
Felina
Pai nu prea ai ce sa gresesti. Sa-i dai sa pape crontzonele, sa o duci la veterinar la inceput si sa-i urmezi sfaturile, sa-i cureti toaleta (oricare ar fi ea) si cel mai important sa o tii in brate, s-o mangai si sa vorbesti cu ea, dar asta vine de la sine. Hai ca nu e greu. smile.gif

P.S. Eu am avut pisici de cand ma stiu, si la parinti (afara), si la bunici (afara si in casa), si la caminul studentesc (inauntru), si in chirie, si la socrii laugh.gif . Doar aici nu am si asta pentru ca nu am voie in cladirea asta in care locuim cu chirie. Dar lasa ca ma mut eu! devil.gif
Sushi
Toni Betoni
Sushi
deci sa continuam: am scos bulbitzele din zeama si am aruncat o mana de taitzei si neste patrunjel in loc, aia e supa.

Cartofii i-am ametit cu ametitorul:

user posted image

le-am adaugat 1 ou, neste sare&piper, frunze uscata de patrunjel, 1 lingura faina si 1 lingura pesmet

user posted image

dupa care am amestecat vartos

user posted image
Sushi
n-am avut folie de aluminiu asa c-am folosit o punga de plastic udata peste care am pus un strat de cartofition si l-am nivelat cu lingura umeda

user posted image

apoi bulbitzul peste stratul de cartofi

user posted image

si rulat cu ajutorul pungii

user posted image
Kyklos
drool.gif In tot hanul miroase a chiftele din barabule bătuşite cu ameţitorul .
Sushi
dupa care prajite in ulei

user posted image

ia uitati, una mai frumoasa ca cealalta wub.gif

user posted image

scoase pe hartie sa le iasa uleiul din cap

user posted image

apoi pe farfurie cu un sos thailandez dulce acrisor ca altceva n-am avut chef sa prestez

user posted image

siiiiiiiiiiiiiii disectia

user posted image
Sushi
Pentru Felina, cum se foloseste Magic Fold.
E singura chestie ce am comandat-o de la tv. O folosesc intens si sunt foarte multumita de ea cool.gif

user posted image

cearceaful cu colturile bagate in cele opuse, asezat pe chestie si surplusul pliat spre interior

user posted image

pliat

user posted image

si gata la format A4

user posted image
Sushi
mai departe, cu lenjeria de pat.
Husa de plapuma impaturita in patru, asezata pe MF

user posted image

husa de perna pusa peste ea

user posted image

surplusul pliat spre interior

user posted image

pliat as usual si gata

user posted image
Felina
woot_jump.gif
Sushi
chestii cu maneca lunga:

user posted image

user posted image

da da dupa cum ati bagat de seama nu calc lenjeriile de pat ca oricum se apasa ele

si

sper sa nu fie considerata reclama problema, n-am contract cu nime, is niste chestii practice ce fac viata mai usoara
Sushi
ma duc sa trag un pui de somn
Sushi
now playing: Alice Cooper - love's a loaded gun thumb_yello.gif
Sushi
pentru ca am niste mere din care unele au inceput sa se strice m-am pus sa fac un Apfelmus (crema de mere)

merele le-am curatat de coaja si de casutzele cu seminte, le-am taiat in bucatele si le-am scufundat in apa cu zeama de lamaie ca sa nu se innegreasca, am adaugat 2 linguri mari de miere si un praf de scortisoara. Le-am pus la fiert la foc mic

user posted image
Sushi
am scos 2 cani de zeama ca era prea multa. Aia o pun la racit si-o beau maine ca suc/ceai de mere.
Restul de mere si nitica apa le-am pireuat tongue.gif

user posted image

si am obtinut crema de mere, care dupa ce sta la rece e foarte buna dar eu ma dedau la ea si asa, caldutza wub.gif

user posted image
Sushi
I go sa ma lafai pe canapea si sa pap apfelmus
B face deja spume la gura ca vrea computerul. devil.gif
Serenity
Carmeloi, am ajuns sa devorez jurnalul tau..... Mai baga retete, ca intru in sevraaaaaj! cry.gif drool.gif biggrin.gif
Sushi
QUOTE (Serenity @ 2 Nov 2006, 12:26 AM)
Carmeloi, am ajuns sa devorez jurnalul tau..... Mai baga retete, ca intru in sevraaaaaj! cry.gif drool.gif biggrin.gif

Sere draga sa nu crezi ca musul meu o ramas asa singurel. Nuuuuuuuuuuu! Am facut langa el Schmarrn, adica un fel de clatite spartecate, se fac foarte usor, compozitia de clatite aruncata toata 1 data in cratita si dupa cateva secunde, cand prinde crusta la funduletz rupta cu furculitza si ametita pana se usca bucatelele, apoi pudrate cu zahar si la ghiozdan cu ele!

user posted image
Sushi
nu prea am chef de facut multe azi dar incerc sa ma mobilizez la gandul ca daca-s harnica in 2 ceasuri am gatat cool.gif
ma duc sa comit ceva in bucatarie...
Felina
Ce idee beton asta cu clatitele sparte si cu spuma de mere! wub.gif
Neaparat tre s-o fac si eu. (Poate spui in cateva cuvinte si reteta de clatite, c-am uitat-o :please: )
Sushi
QUOTE (Felina @ 2 Nov 2006, 12:28 PM)
Ce idee beton asta cu clatitele sparte si cu spuma de mere! wub.gif
Neaparat tre s-o fac si eu. (Poate spui in cateva cuvinte si reteta de clatite, c-am uitat-o :please: )

vezi ca am deschis thread pe culinar la problema asta si acolo dau fetele si retete de clatite spartecate.

wub.gif
Sushi
Now playing: E-Rotic - Sex on the Phone
Felina
smile.gif mwah1.gif
Sushi
QUOTE (Felina @ 2 Nov 2006, 12:33 PM)
smile.gif mwah1.gif

vrei sa ma suni ? devil.gif
Felina
harhar.gif
Cla
QUOTE (Carmelita @ 2 Nov 2006, 01:02 AM)
user posted image

So ein Schmarrn... tongue.gif laugh.gif

(Feine Sache! licklips.gif thumb_yello.gif )

Carmelita, ai o reteta de merdenele?
Sushi
QUOTE (Cla @ 2 Nov 2006, 02:00 PM)
Carmelita, ai o reteta de merdenele?

foaie verde merdenea...
juca-au-as shah cu cineva rofl.gif
Cla
Bine. Ai o reteta de merdenele cu sah? biggrin.gif
Sushi
QUOTE (Cla @ 2 Nov 2006, 02:23 PM)
Bine. Ai o reteta de merdenele cu sah? biggrin.gif

nu ca mai nou joc singura rofl.gif
Cla
Îhâm... hmm.gif selbstbefriedigungsschach? biggrin.gif
Nimm die Bauern, die sind "fester" rofl.gif
Sushi
user posted image
Sushi
user posted image
Sushi
user posted image
Sushi
amu sun la adapostul de pisicutze, sa vad ce trebuie sa fac, sa cumpar inainte de a-mi aduce odorul acasa smile.gif
Felina
woot_jump.gif woot_jump.gif
Sushi
vor 70 de euro pe o pisica. astia nu-s normali... asa sigur ca-s pline adaposturile...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.