Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Miine
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89
Felina
Chiar nu inteleg de ce vor bani pe ele.
Sushi
QUOTE (Felina @ 3 Nov 2006, 01:08 PM)
Chiar nu inteleg de ce vor bani pe ele.

cica pentru vaccinurile si tratamentele facute. pai alea oricum li se fac... 70 mi se pare mult.
acuma am dat sfoara in tara pe la amici, care stie motanei de dat sa ma anunte. O sa citesc si prin ziare.
Thecook
Daca vrei, iti dau eu pisica mea. Gratis!!!! thumb_yello.gif Includ in oferta peria ei personala precum si cosuletul unde doarme. Problema e ca trebuie sa asteptam pana da bruma si aici la mine, sa se intoarca din concediu, ca de cand nu am mai lasat-o in casa s-a cam ofticat si isi petrece verile impreuna cu o familie ce au o gradina aici la 500 m. O vrei? E blanda si foarte frumoasa, vaccinata, sterilizata....ce mai, ca noua biggrin.gif . Plus ca nici nu trebuie sa dai bani pe crontzonele ca nu-i plac. Dezavantajul e ca ii pica tare mult parul, motiv pentru care eu i-am interzis accesul in casa. Dar dupa cum vad, tu cam ai vreme sa tragi mitza de coada rofl.gif , asa ca daca ai vreme si sa o periezi zilnic, poate rezolvi si problema parului. thumb_yello.gif

Best regards.
Kyklos
QUOTE (Carmelita @ 3 Nov 2006, 02:01 PM)
vor 70 de euro pe o pisica. astia nu-s normali...

Caramelita...sunt pacifişti ...pentrub binele rasei pisiceşti vor atâţia euroi .
Dacă vrei îţi trimit o pisică din rasa comună europeană...pentru tine fac o vizită la bunica ...eu cer 10 euro ...10 pisicute... scriu mare pe cutie fragil...prin curierat rapid inzece zile ai pisicile .
Sushi
QUOTE (Thecook @ 3 Nov 2006, 02:13 PM)
Dar dupa cum vad, tu cam ai vreme sa tragi mitza de coada  rofl.gif

bine mei cand obosesc de frecat menta ma iau de coada matzei rofl.gif

nici nume pentru pisic nu am sad.gif
Thecook
A mea e gata botezata, si inca de doua ori: la mine o cheama Kiki si la gradina oamenii aia ii zic Mauii . No vezi ce multe avantaje are oferta mea?
Cla
QUOTE (Carmelita @ 3 Nov 2006, 11:26 AM)
amu sun la adapostul de pisicutze, sa vad ce trebuie sa fac, sa cumpar inainte de a-mi aduce odorul acasa smile.gif

O buda. Restul nu prea conteaza smile.gif
Alaltaieri am fost la fiu-meu.
Are un mâtz, care e cel mai bun prieten cu cateaua...
Pe aia 2 daca-i vezi, aia rastoarna cliseul de "Hund + Katz", pâna si dorm împreuna, unul peste altul wub.gif laugh.gif

Carmelita, pune poze cu Mitzi smile.gif
Sushi
inca n-am Mitzi. Amu citesc prin ziare cine are de dat gratis si iau una din aia. Ca 70 de euro mi se pare o obraznicie!

in alta ordine de idei: mi-am dorit shaker profesionist ca-mi place cum arata-n filme cand le scutura. Amu intrebarea e: ce bag in el??
Sushi
am gasit nume pentru pisi: Minka biggrin.gif
Cla
QUOTE (Carmelita @ 3 Nov 2006, 03:01 PM)
mi-am dorit shaker profesionist ca-mi place cum arata-n filme cand le scutura. Amu intrebarea e: ce bag in el??

Mâtza rofl.gif

edit: e fain pt fete, dar daca-i barbatus, nu poti sa-i zici Minka.
Atunci un Moritz sau cam asa... smile.gif
Sushi
Daca e baiat ii zic Tom tongue.gif
Cla
Tom îi fain. îi mai cumperi si niste Jerry în fiecare zi, da? rofl.gif
Sushi
sa-mi ridic curul de matroana de pe scaun sa ma duc la lucru... cool.gif
Yvonne
Carmelito draga eu am matza de o luna. Adica el motanul are vreo 3 luni, maidanez, l-am gasit pe strada parasit si vai de capu' lui cu o zgardutza rosie la gat. Nu are nume nici acum, il strig in toate felurile, e in curs de emancipare si plin de mofturi ca o vedeta autohtona. E obaznic, suparacios ( normal daca-i tai gherutzele), rasfatat, mofturos, da super duuuulce si simpatic.
Sushi
QUOTE (dificila @ 4 Nov 2006, 01:50 PM)
Carmelito draga eu am matza de o luna. Adica el motanul are vreo 3 luni, maidanez, l-am gasit pe strada parasit si vai de capu' lui cu o zgardutza rosie la gat. Nu are nume nici acum, il strig in toate felurile, e in curs de emancipare si plin de mofturi ca o vedeta autohtona. E obaznic, suparacios ( normal daca-i tai gherutzele), rasfatat, mofturos, da super duuuulce si simpatic.

de ce ii tai gherutzele? sa nu strice mobila? io numa grija asta o mai am, cu mobila... dar e voie sa-i taiem unghiile? nu se infecteaza sau mai stiu eu ce?
Yvonne
Motanul meu musca cumplit. Si zgaraie. Asa de distractia lui. N-am treaba cu mobila ca i-am pus o chestie din aia cu sfoara si isi ascute acolo ghearele. Nu afecteaza cu nimic pisica taiatul ghearelor, oricum cresc la loc in mai putin de o saptamana. Da io toata-s plina de rani pe maini.
In rest nu am treaba cu el , e curat, adica foloseste cutiutza cu nisip.
Sushi
QUOTE (dificila @ 4 Nov 2006, 01:59 PM)
Motanul meu musca cumplit. Si zgaraie. Asa de distractia lui. N-am treaba cu mobila ca i-am pus o chestie din aia cu sfoara si isi ascute acolo ghearele. Nu afecteaza cu nimic pisica taiatul ghearelor, oricum cresc la loc in mai putin de o saptamana. Da io toata-s plina de rani pe maini.
In rest nu am treaba cu el , e curat, adica foloseste cutiutza cu nisip.

ce chestie cu soara? copac?

deci imi trebe:
- wc de pisici
- copac de iuta pentru unghii
- vas pentru mancare
- vas pentru apa
si cam atat nu?
sau mai trebuie sa-i iau ceva?
Yvonne
I-am invelit un lemn cu sfoara si am fixat-o pe perete.
Da ai nevoie de trei vase, unul pentru biscuiti de pisici, unul pentru apa si unul pentru diverse ( conserva pisici ). O perie de pieptanat blana, eventual sampon daca vrei sa-i faci baie, jucarii. Preferatul motanului meu e un morcov legat cu snur de un sertar...nebunie....
Serenity
Din experienta mea cu pisicile, Carmencitule, iti spun ca apa oricum o sa bea din prima vaza pe care o prinde.. Al meu nu a baut niciodata din castronas. Mereu gaseste cate un pahar cu apa uitat, un lighean cu apa si detergent, etc. laugh.gif

Cu jucariile iar nu trebuie sa cheltui bani. Ca oricum nu se va juca cu ele si o sa gaseasca orice prostie de prin casa dupa care sa alerge (al meu e innebunit dupa boabe de fasole si cremvusti). Eventual o cutie speciala pentru transport ar fi bine sa iei, e foarte utila cand trebuie dus la veterinar sau carat intr-un loc sau altul... In orice altceva nu s-ar simti in siguranta si l-ar stresa rau. A.. si neaparat! o lopatica speciala cu gauri ca sa-i cureti tavita de "rahatei" laugh.gif Iesi mult mai ieftin si nisipul ala poate rezista si o luna fara sa miroasa asa...
Yvonne
Adica cum ? nisipul nu se arunca zilnic ???
SORIN
Nu...nu e nevoie sa-l arunci zilnic! Sunt pe piata sute nisipuri pt. pisici si mai jos doar o adresa:

http://www.kittysand.com/

Carmen In nici un fel sa nu-i dai de baut sau mancat in vase de plastic. Valabil pt. mai toate animalele!

Sorin.
Sushi
QUOTE (SORIN @ 4 Nov 2006, 02:34 PM)


Carmen In nici un fel sa nu-i dai de baut sau mancat in vase de plastic. Valabil pt. mai toate animalele!

Sorin.

de ce????????????
Yvonne
Merci. Da ce e cu plasticul ?
SORIN
Din cauza bacteriilor care se depun pe orice zgarietura in plastic....

Sorin.
Yvonne
Aha, am inteles. Ale lu' Motanu' sint din plastic da le spal des de tot.
Sushi
Mi s-a facut greata
suntem o natie de complexati. Indiferent de generatie.
vrem sa ne intrecem cine e cel mai cel si cel mai mult... cu orice pret.
La capitolul constiinta de sine suntem codasi. Poate daca repetam anul...?
SORIN
???????????????

Sorin.
Sushi
acuma fac asta
http://www.culinar.ro/forum/index.php?showtopic=6718
Michelle
trimite si la mine o felie pliz,pliz,pliz! drool.gif
Sushi
mi-ai comandat tricoul? devil.gif
Michelle
nu se gaseste XL...vrei sa iau L???
Sushi
stai sa-ntreb
Sushi
user posted image
Sushi
praji asta e fantastica. gustul e minunat si are un mare atu in ochii mei: de fiecare data ies dungile altfel. Deci fiecare praji este unicat biggrin.gif si abia astept s-o tai sa vad cum au iesit de data asta ohyeah.gif
Sushi
wub.gif

user posted image
alysoft2003
Se vede burtica laugh.gif
Felicitari mamicii. Bine, hai, si sora-si harhar.gif
Sushi
user posted image
Sushi
user posted image
Sushi
user posted image
Oiski-Poiski
Stie cumnatu-tu ca l-ai fotografiat pe la spate ? laugh.gif

uite ce ti-am adus tongue.gif
Nudeln Fritata
Cla
Blödsinn. E gagiul tongue.gif
Sushi
QUOTE (Oiski-Poiski @ 7 Nov 2006, 11:16 AM)
Stie cumnatu-tu ca l-ai fotografiat pe la spate ? laugh.gif

uite ce ti-am adus tongue.gif
Nudeln Fritata

ohhh iubesc tagliatelele. la sora-mea tare ii plac atunci cand is facute proaspat, taiate si aruncate direct in oala smile.gif
Oiski-Poiski
QUOTE (Carmelita @ 7 Nov 2006, 12:34 PM)
QUOTE (Oiski-Poiski @ 7 Nov 2006, 11:16 AM)
Stie cumnatu-tu ca l-ai fotografiat pe la spate ?  laugh.gif

uite ce ti-am adus  tongue.gif
Nudeln Fritata

ohhh iubesc tagliatelele. la sora-mea tare ii plac atunci cand is facute proaspat, taiate si aruncate direct in oala smile.gif

daca este asa uite ca ma indur si-ti zic reteta

150 gr Tagliatelle se fierb in apa sarata si se scurg apoi

4 oua si 6 linguri de frisca lichida se bat si se wurzulueisc laugh.gif cu sare si piper
1 ceapa mica rosie se taie in rondele , 2 catei de usturoi se taie marunt
150 gr Zucchini se taie in lung si apoi in bucati de cam 1 cm
intr-o tigaie (din aia care se pune si la cuptor - daca nu ai trebe sa faci apoi rocada in alt vas care se poate baga la Herr cuptor) se pune niste ulei de maslinute , se arunca inauntru ceapa, usturoiul , Zucchini , se braten un pic.
Apoi torni tagliatellele peste si apoi 50 gr Gouda sau Emmentaler (ce vrei) .
Ouale le arunci voioasa peste Nudel si le lasi cam 2-3 minute .Peste pui Shrimps daca vrei daca nu si fara le bagi la cuptor la 180 ° cam 15 minute la überbacken

UN VIS drool.gif
Sushi
noaaa scoate zucchini si baga altceva mai mangiabil.
poate daca bag paprika sau melanzani...?
Oiski-Poiski
poti sa bagi Aubergine
ce este melanzani unsure.gif ?
Michelle
melanzane=aubergine in italiana
Oiski-Poiski
QUOTE (Michelle @ 7 Nov 2006, 12:56 PM)
melanzane=aubergine in italiana

laugh.gif
Sushi
QUOTE (Michelle @ 7 Nov 2006, 11:56 AM)
melanzane=aubergine in italiana

Michelle steve zice ca-i prea gras pentru L, ca sa veizi daca este cu cristea in loc de radoi in XL, mersi si salutari din Luemburg zice biggrin.gif
Oiski-Poiski
pen ca nu mai am jurnal il maltratez ohyeah.gif pe al tau ca sa-ti scriu ca sunt o vaca (de aia am si avatar o vaca )
Muhhhhhhhh
si m-am gandit ca urmatorul meu proiect la basteln este o mitraliera
acuma strang material si tu care ai preteni prin italien ceva Cosa nostra , cunosti ?

Sushi
QUOTE (Oiski-Poiski @ 7 Nov 2006, 12:02 PM)
pen ca nu mai am jurnal il maltratez ohyeah.gif pe al tau ca sa-ti scriu ca sunt o vaca (de aia am si avatar o vaca )
Muhhhhhhhh
si m-am gandit ca urmatorul meu proiect la basteln este o mitraliera
acuma strang material si tu care ai preteni prin italien ceva Cosa nostra , cunosti ?

noaaa ba bine ca nu! Pe ce crezi ca-mi pun parul in loc de bigudiuri? ohyeah.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.